Polityka

Dzisiaj zaczęło się wczoraj, a jutro zaczyna się dzisiaj

 Dzisiaj zaczęło się wczoraj, a jutro zaczyna się dzisiaj. Prezydent wszystkich ubeków? Mniej więcej tak pyta prawicowa blogosfera w kontekście decyzji pana Andrzeja Dudy Prezydenta Rzeczypospolitej w sprawie tzw. ustawy degradacyjnej. Generalnie nie ma w tym nic obraźliwego, ponieważ żyjący UB-ecy, jeżeli są obywatelami polskimi, to pan Duda jest ich Prezydentem. Problemem jest wielkie „hallo”, jakie zrobiono z samodzielnej decyzji pana Prezydenta.

W naszej polityce, w IV eRPe właśnie skończyła się pewna epoka. Pan Prezydent prawdopodobnie zrozumiał, że ma władzę nad długopisem, po prostu buntując się przeciwko głupocie, którą próbuje legalizować prawicowy mainstream. Niestety nie sprzeciwił się ustawie o IPN, w kilku innych kwestiach, również był lojalny wobec swojego obozu. W tym przypadku jednak musiał się powstrzymać, ponieważ głupszej ustawy dawno w tym kraju nie było. Pod względem restrykcyjności można mówić na jej przykładzie o zamordyzmie, odpowiedzialności zbiorowej oraz totalnej niesprawiedliwości.

Co spowodowało, że pan Prezydent zdecydował się przeciwstawić własnemu obozowi politycznemu? Smutny los pana Generała Hermaszewskiego? Brak możliwości wytłumaczenia się przed kapturowym sądem? Chociaż tutaj w ogóle ma nie być sądu, winni są winni, bo są winni na mocy ustawy. Ciekawe, dlaczego pan Prezydent milczał jak ograniczano emerytury funkcjonariuszy mundurowych? Wówczas nie było problemu? Dzisiaj jest? Sprawa jest przecież DOKŁADNIE TAKA SAMA.

Co się więc takiego stało, że pan Prezydent zdecydował się powstrzymać dobrą zmianę? Sondaże drgnęły w dół, to skutek walki z Kobietami i zamknięcia ulubionej niedzielnej rozrywki Polaków jaką są galerie handlowe. Unia Europejska chce się dogadać, ale oczekuje wejścia w wersję polityki nieco „soft”. Po awanturze globalnej ze zmianą ustawy o IPN w kwestii pamięci niektórych aspektów Holokaustu, nie można już popełnić większych błędów wizerunkowych – już może być im wszystko jedno?

Może więc chodzi o sprawy wewnętrzne? Pan Prezydent jest zwierzchnikiem Wojska Polskiego i doskonale rozumie, bo mu zapewne kilku mądrych ludzi powiedziało, co się stało z morale w naszej armii. Najdelikatniej mówiąc, to już go nie ma. Jeżeli do ograniczania emerytur, miałoby dojść jeszcze degradowanie ludzi na zasadach odpowiedzialności zbiorowej, to w co ci wszyscy ludzie w mundurach mieliby wierzyć? Jak mieliby wierzyć w sens państwa, które odbiera ich przeciwnikom emerytury i stopnie wojskowe? Wojsko jest systemem na tyle złożonym i pełnym niepewności, że wprowadzenie do niego jeszcze tych zmiennych, powoduje, że służba po prostu się nie opłaca.

Proszę się zastanowić, czy chcielibyście Państwo przez całe życie słuchać rozkazów, przenosić się z miejsca na miejsce, cierpieć niewygody i do tego jeszcze ryzykować zdrowie na starym sprzęcie lub życie na bezsensownej „misji” zagranicznej? Do tego z wizją, że emerytura nie jest pewna, ani wasz stopień nie jest pewny – i to nawet pośmiertnie?

Żaden dowódca, nawet bardzo marny, nie może sobie pozwolić na taki stan rzeczy. Państwo opiera się na dwóch elementach – na dzieleniu i stosowaniu przemocy, ostateczną gwarancją stosowania przemocy w każdym kraju jest armia. Podstawą armii są kadry, a właściwie ich morale. Jeżeli Żołnierze nie wierzą w to, że służba ma sens, to jak takie państwo może w ogóle funkcjonować? Bez tego elementu wszystkie państwa upadają, bo na czym oprzeć władzę? Represji Policji? Zagrożenia zewnętrzne nie są fikcją, mogą się pojawić i nas po prostu zabijać, na to władza musi mieć odpowiedź. Bez Żołnierzy nie ma wojska, a oni służą ponieważ kochają swój kraj, jednak pasowałoby, żeby dostawali coś do jedzenia, a nie musieli zaopatrywać się własnym przemysłem.

Emerytura wojskowa powiązana ze stopniem, wysługą lat i szeregiem innych kwestii, jak np. zabezpieczenie emerytalne rodzin, wdów, dzieci, – to najsilniejszy motywator a zarazem realne spoiwo gwarantujące, że ludzie mający w kraju broń będą lojalni i pozwolą się kontrolować. W warunkach państwa demokratycznego, które uważamy za doskonałość, nie wymyślono jeszcze niczego lepszego. Prawdopodobnie nie da się niczego lepszego wymyślić.

Kiedyś władca miał złoto, które rabowali jego Żołnierze, za co płacił tym Żołnierzom i zapewniał system, w którym każdy z poddanych mógł mieć dla siebie miejsce. W państwie demokratycznym jest w istocie tak samo, tylko jest więcej poziomów pomiędzy ściąganiem „daniny” a zapewnieniem systemu, w którym każdy może mieć dla siebie miejsce. Zachwianie równowagą, na poziomie samych ludzkich oczekiwań i postaw, to szaleństwo i destrukcja.

Być może właśnie tą okoliczność zrozumiał pan Duda. Dobra zmiana, podobnie jak Magdalenka, nie jest w stanie zbudować państwa na negacji, nie da się odrzucić przeszłości. II RP zbudowano na potencjale przejętym od zaborców, PRL na tym co uratowano z II RP, III RP zbudowano na gruzach celowo niszczonego i negowanego PRL-u. IV RP nie powstanie w próżni, nie mamy pustyni, żeby pan Kaczyński mógł nas po niej wodzić 40 lat, zanim narodzi się i dojrzeje pokolenie nie pamiętające przeszłości. Dzisiaj zaczęło się wczoraj, a jutro zaczyna się dzisiaj. To takie proste, państwa buduje się na kontynuacji. Jak można tego nie rozumieć?

Na marginesie warto zauważyć, że środowiska mundurowe zwracają się ponownie w kierunku lewicy, która pomimo błędów, wypaczeń i po prostu głupoty niektórych działaczy jest jedyną opcją polityczną od zawsze racjonalnie odnoszącą się do problematyki tych środowisk. Miejmy nadzieję, że te około 1,5 mln ludzi (liczymy rodziny) przeważy w kolejnych wyborach. Chyba, że znowu pojawi się jakiś parówkowo-lewicowy krasomówca, który wyrósł w dostatku i zbytku i nie ma pojęcia, co to jest bieda i zwiedzie ludzi mówienie okrągłych słów? Chociaż może i to jest lepsze, od sezonu ogórkowego na lewicy, który był chyba największą pomyłką pana Leszka Millera, ale to już temat na inną dyskusję.

Rosyjskie tłumaczenie [tutaj].

39 komentarzy

 1. Rolnik Syn Rolnika

  No tak wszyscy pamiętamy porażkę pana Millera.

 2. Słuszne i sprawiedliwe słowa Autora.

  Jak chce się odpowiadać za Państwo, to nie można być mściwym chuliganem.

  Jeśli ci wojskowi w stanie wojennym zrzucali ze śmigłowców setki bohaterów solidarności do Zatoki Gdańskiej – to po procesach, należy ich skazać.

  Dowody powinny być w książkach lotów i raportach zużycia paliwa.

  Ale i tak nie znajdzie się tych zdarzeń więcej, niż liczby ofiar zamachu majowego z 1926 roku, a tamci uczestnicy wydarzeń nie byli ciągani po sądach.

  Główny sprawca ponad 400 ofiar w 1926 roku jest dziś uważany obok JP II, za największego (tuz po Jarosławie) – Polaka w historii.

  Łamanie zasad prawnych na których stoi Państwo, obraca się przeciwko wszystkim.

  W pierwszej kolejności może dotknąć obecnych “Łamaczy” i ich “Nominatów”, przez następców rządów “dobrej zmiany”.

  Bo już dziś widać, że ona nastąpi, tylko nie jako powrót Donalda T. na białym koniu z Brukseli.

  Do głosu dojdą obecne pokolenia 40-50 latków których to łamanie zasad państwa prawa i zasłanianie wszystkiego historią – oburza.

  Dzisiaj zaczęło się wczoraj.

  Rządzi nami partia Zemsta i Okrucieństwo (ZiO) – stabilna w błądzeniu.

  A KK milczy jak podczas II wojny, mimo że nie mamy w kraju Niemieckich okupantów, a zasady miłosierdzia Chrystusowego są totalnie łamane.

  Przecież za to MILCZENIE KK dostanie rachunek od obecnych 30-40 latków.

  Lewica trochę zyska w nadchodzącej serii wyborów i stanie się Języczkiem u Wagi spraw państwowych.

  Tylko żeby Jej w tym przeintelektualizowani działacze z przeróżnych kanapowych partyjek Jej w tym nie przeszkodzili.

  A jest w co walić …

  Bo to i upadek neoliberalnego mitu, że jak jest przypływ – to wszystkie łodzie się podnoszą …

  Bo zapomniano o WYKLUCZONYCH w wyniku transformacji …

  Bo pozwolono zaprząc mechanizmy i struktury Państwa Polskiego do sprawowania faktycznej władzy przez Biskupów KK w Polsce, którzy dają posłom wytyczne, co i jak mają uchwalać!

  Bo złamano zasady trójpodziału władzy …

  Bo podważono zaufanie do ciągłości praw nabytych przez funkcjonariuszy i żołnierzy oraz obarczono ich winą za to, że żyli w czasach PRL-u i starali się jak najlepiej służyć Polsce – takiej, jak ona w tym czasie była.

  Obarczono ich odpowiedzialnością zbiorowo – za łamanie zasad Racji Stanu Państwa Polskiego, według dzisiejszych kryteriów i dzisiejszych sojuszy.

  Do tego dzieje się rzecz najgorsza z możliwych, co mało kto zauważa, nawet wśród MUNDUROWYCH.

  Na stopień oficerski mianowania dokonuje w Polsce Głowa Państwa, czyli kiedyś Przewodniczący Rady Państwa, potem Prezydent RP.

  A w myśl ustawy degradacyjnej – oficera degraduje Urzędnik w randze Ministra Obrony Narodowej/Spraw Wewnętrznych i to nawet POŚMIERTNIE.

  Bez możliwości odwołania się do Sądu!

  I dlatego nowi oficerowie i kandydaci na oficerów poważnie muszą się zastanowić, co się z nimi może stać po 20-25 latach wiernej służby dla Polski.

  Służby dla Polski – nie aktualnie rządzącej nami formacji nami o nazwie Zemsta i Okrucieństwo (ZiO) – stabilnej w błądzeniu, zwanej (dla celów maskowania operacyjnego) – Prawem i Sprawiedliwością.

  Ktoś się przed laty nad tym projektem nad rzeką Moskwa (Łubianka?) – sporo nagimnastykował …

  Amen.

 3. Po pierwsze dla przypomnienia – walkę z funkcjonariuszami Państwa Polskiego ( w latach 1945 ÷ 1989 – był to podmiot prawa międzynarodowego ) zaczęła PO i PSL, podobno liberalne partie.
  Po drugie – zasadę odpowiedzialności zbiorowej, wprowadził Trybunał Konstytucyjny po “światłym” kierownictwem pana Rzeplińskiego ( też podobno prawo- i leworządnego).
  I na koniec, jak będzie funkcjonować armia, której żołnierze w każdej chwili mogą zostać pozbawieni wszystkich uprawnień mogą decyzji jakiegoś tzw. “polityka”.

 4. Doskonałe podsumowanie naszej mizernej rzeczywistości.

 5. Proponuję zdegradować Bogusława Radziwiłła i Siemiona Budionnego, chociaż już nie żyją.

 6. Krakaerze,po owocach veta ich poznamy!Ja nie mam złudzeń,ulubioną czynnością PISU jest grzebanie w życiorysach i grobach.Znienawidzeni”komuniści”nie zdegradowali ami jednego z oficerów Sanacji.Co więcej Rosjanie nie ruszyli w Wilnie mauzoleum Piłsudskiego na Rosie szanując majestat śmierci a mogli zarówno za 1920,zdobycie Wilna itd!.Czekam kiedy wezmą się nasi lustratorzy za królów, chyba zaczną od króla Stasia bo kochanek Katarzyny,mason,targowiczanin!Prawie na 100 lecie Niepodległości, a później za Krzyżaków Konrada Mazowieckiego!Gdyby nie było to straszne to byłoby śmieszne!

 7. “dlatego nowi oficerowie i kandydaci na oficerów poważnie muszą się zastanowić, co się z nimi może stać po 20-25 latach wiernej służby dla Polski”

  Na pewno zastanawiają się głeboko, razem ze swoim otoczeniem. Przypuszczam, że większość jeśli nie wszyscy decyduje się pójść inną drogą.

  Kto to właściwie wymyślił?

 8. Zemsta i Okrucieństwo, to jest ich jedyny cel polityczny rządzenia, reszta to tylko instalowanie “jaśnie pańskich” i plebańskich rządów celem odzyskiwania władzy i utraconych majątków. Projekt ustawy reprywatyzacyjnej o tym doskonale świadczy. A jaki jest ich poziom intelektualny ograniczający się do sentymentów za sanacją i utrzymaniem z renty kapitału, świadczy fakt wpadki i awantury z Izraelem oraz USA. Co oni myśleli? Że tamte środowiska nie działają z chciwości, tak jak i polskie?

  Z zabraniem emerytur uderzyli w grupę osób nic nie znaczących politycznie i stosunkowo niewielką, aby im nie zagroziła wywrotka przy wyborach. Projekt przecież przewidywał dużą szerszą grupę docelową osób z różnych służb, którzy służyli w PRL. O ich małości i miernocie intelektualnej świadczy też to, że zabrali emerytury wykonawcom, a nie faktycznym ideologicznym rozkazodawcom, czyli członkom PZPR i jej politycznym satelitom , np. ZSL i innym, którym przecież SB służyła, podobnie jak teraz obecnym politykom służą obecne służby specjalne. Na pewno nie uderzą nigdy w tamte polityczne środowiska obawiając się co może ich czekać na politycznej emeryturze w przyszłości.

  @awkzim. Dobre przypomnienie, bowiem PO i PSL zaczęły tą Zemstę i Okrucieństwo i o tym wyborcy nie powinni nigdy zapomnieć, że te miernoty przygotowały grunt pod jeszcze większą Zemstę i Okrucieństwo w wydaniu obecnego prawactwa, które z prawdziwą prawicą niewiele ma wspólnego.

  Budowa społeczeństwa w oparciu o konserwatywne wartości i gospodarkę wolnorynkową, czyli domenę prawdziwej prawicy jest możliwa, bez tej całej politycznej zemsty i tym bardziej byłaby skuteczna, gdyby nie dzieliła społeczeństwa. Zakazami i nakazami prawnymi oraz polityką historyczną nic specjalnego nie osiągną, poza zniszczeniem więzi społecznych i w efekcie gospodarki.

  Doprowadzą do tego, że Polak Polaka będzie nienawidził, a wrogowie zewnętrzni zacierają ręce z uciechy, bo łatwiej będzie Polskę rozgrabić, a Polaków łatwiej będzie na wdrukowanej fałszywej świadomości posłać na wschód do walki za cudze interesy. Ale czy obecni oficerowie i żołnierze WP klęczący i salutujący przed kapelanami to wiedzą i rozumieją, komu tak naprawdę służą? Czy na pewno Polsce suwerennej i Polakom?

 9. @Inicjator. Pisze.

  ‘Bo już dziś widać, że ona nastąpi, tylko nie jako powrót Donalda T. na białym koniu z Brukseli.”

  Tym razem wypada na PO, wraz z ‘nowoczesnymi przybudówkami”.

  Tak ustalono by (nie daj p.Boże) ‘wykluczeni” nie dorwali się do władzy
  patrz casus :Samoobrony” czy LPR.

  O lewicy celowo nie wspominam,oni wykluczyli się na własne
  życzenie – 🙂 , 🙂 w sumie to dobrze……

  Odnośnie działań żydokomuny w PRL nie będę już pisał. Wielu z nas pamięta czasy PRL-u. I pamiętamy takie nazwiska żydokomunistów jak Józef Różański vel Józef Goldberg – agent i oficer NKWD i Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, kat rotmistrza Witolda Pileckiego i generała Augusta Emila Fieldorfa “Nila”. Tkwią nam w pamięci nazwiska Anatola Fejgina, Julii Brystygierowej, Stefana Michnika vel Szechter, Zygmunta Baumana i wielu innych.
  Oni zachowali stopnie/stanowiska, pobierali do końca swoich dni
  na Zachodzie i w Izraelu sowite emerytury ubeckie. BA! niektórzy z nich pochowani z honorami w latach 80′ na Powązkach – w “alei
  zasłużonych’!!! 🙂

  ‘Przedstawię dotychczas nigdzie niepublikowany list żydokomunisty z 20.03.1981 r. do KC PZPR w związku z demonstracją Zjednoczenia Patriotycznego „Grunwald” w Warszawie w dniu 08.03.1981”.

  https://m.salon24.pl/b6f2b087655b289be5d6e1729080ff18,750,0,0,0.jpg

  https://m.salon24.pl/31d35aa1ea65539c099d31e763e08e28,750,0,0,0.jpg

  https://m.salon24.pl/ef188681f815713951ed62c4affa5f13,750,0,0,0.jpg

  https://m.salon24.pl/b4addaf7cd7a462b0c37b7d9828bc39f,750,0,0,0.jpg

  Ich stosunek do Polski i Polaków cechował się butą i arogancją.
  Dlatego nie może być mowy o przebaczeniu.

  Prezydent? Jest więźniem/zakładnikiem ‘rodzinnego układu”.

  Aleksander Jabłonowski, NIE BĘDZIE POLIN PLUŁ NAM W TWARZ… ! WARA OD POLSKI !

  https://www.youtube.com/watch?v=su3XZpal_-o

 10. Mocno napisane. Piszcie mocno żeby budzić ludzi.

 11. Dużo w tym naiwności gdy autor pisze: “Pan Prezydent prawdopodobnie zrozumiał, że ma władzę nad długopisem, po prostu buntując się przeciwko głupocie, którą próbuje legalizować prawicowy mainstream. Niestety nie sprzeciwił się ustawie o IPN, w kilku innych kwestiach, również był lojalny wobec swojego obozu.”
  Nie widzą tu żadnego buntu, a czyste wyrachowanie, grę i bezradność wobec fuhrera. Aby się buntować trzeba mieć charakter, osobowość, jakieś poglądy i mądre środowisko. Nic z tych rzeczy, za wyjątkiem służalczości wobec kościoła, nienawiści, odwetu i zemsty wobec tego, co z tak wielkim trudem po wojnie stworzyli Polacy, w co wierzyli i dawali temu wyraz wbrew niesprzyjającemu systemowi. Ja należę do tego pokolenia i buntuję się gdy jakaś miernota znieważą i opluwa moja biografię i biografie moich pokoleń. Generał Jaruzelski był symbolem tragicznego losu milionów rodaków. I należy mu się szacunek i wieczna pamięć. W zamian w Krakowie budują pomnik zdrajcy i szpiega Kuklińskiego, który naprowadzał rakiety agresorów na mój dom. Za to ich nienawidzę i pogardzam.

 12. Dobre myślenie

 13. Wojciech: “Niestety nie sprzeciwił się ustawie o IPN”

  Pan też wierzy w “polskie obozy zagłady” i w to, że większość Żydów nie przebywała w gettach tylko błąkała się po wsiach i miastach by ich ktoś ukrył? Że polskie państwo i naród poszły drogą Węgier, Rumunii, Litwy i Chorwacji?

 14. Pan Miller nie popisał się zbytnio jako lewicowy. Rzekł sobie lekko , że człowiek biedny , bo niezaradny. Za to cenię go za bon moty i błyskotliwe riposty. Lewicy więcej zaszkodził , niż pomógł…..

 15. Należy wnioskować , z tego co tu pisane, że wojskowi idą w kamasze , tylko dla przywilejów. ….I dwa paluszki ciach – do główki ….. Ładnie……..

 16. ……Lecha Wałęsę i Andrzeja Dudę łączy to że jeden był prezydentem Polski, a drugi jest nim aktualnie. Ale łączy ich jeszcze jedno – że i jednego i drugiego nastręczył Polakom na prezydenta Jarosław Kaczyński. “Ujawniła się piąta kolumna”.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4176

 17. @krzyk58. 2 kwietnia 2018 at 14:08
  Ujawniła się też piąta kolumna “jaśnie państwa”, która do spóły z kk, chciałaby zawłaszczyć Polskę i Polaków, jako niewolników. Więc teraz ujada na konkurencję.:-) Kiedyś wspólnie obalali PRL, a teraz stali się konkurencją w kapitalistycznych interesach, a ten biedny otumaniony religijnie naród Polski nadal nie wie, co się nad jego głowami rozgrywa i jakim kosztem. Zaiste musi to być niezła ironia losu, że gość najpierw pomaga żydom, a potem na nich pluje, do tego, tak już mu się pomieszało z nienawiści, że we wszystkim upatruje działania “niewidzialnej ręki” UB, chyba z za grobu.? 🙂 Jajcarz z tego “jaśnie pana”?, czy może “pożyteczny idiota”?, a może “agent specjalny” siejący zamęt w głowach mniej inteligentnych Polaków? Kwestia w czyim interesie to robi?

  Ten drugi z PGR-u z kolei, tak już się zamotał w swojej misji, że zaczął służyć “jaśnie państwu”, podobnie jak kiedyś służył OKP dla Lecha Wałęsy, za co w którymś filmie pluł sobie w brodę, że obalał komunę, ale narodu za swoje błędy młodości nie przeprosił. Teraz nie dawno zaczął wychwalać nawet wreszcie “wyklętych”, w interesie piątej kolumny. Ciekawe, czy za 20 lat znowu będzie tego żałował, jak poprzedniej działalności wywrotowej i pluł sobie w brodę, że popełnił błąd?

  Generalnie mamy cały wysyp takich nawiedzonych i inteligentnych inaczej, co to powychodzili ze swych nor dzięki internetowi i mieszają w głowach, zwłaszcza młodym Polakom, a wrogowie się cieszą. Niestety takich szkodników na forach internetowych jest wielu, co to również z nienawiści za utracone wpływy i majątki, gotowi są ten naród odbudowany po wojnie na bazie idei lewicowych, zniszczyć ponownie, byleby odzyskać tą odrobinę, nawet dobre te 20 %. W końcu im się chociaż tyle należy za zarządzanie pańszczyźnianymi chłopami. 🙂 A arendarzom wara od resztek tego majątku, chyba że zgodzą się ponownie służyć “jaśnie państwu” w zniewalaniu tego “chałaciarstwa”.
  Czy mam rację, jako potomek “chałaciary” z awansu społecznego, panie @krzyk58?

 18. Adamie, za błędy liberalnej “lewicy” płacą ci którzy serce mają po lewej stronie a tam i miejsce dla walki z nierównościami społecznymi nie wynikołającymi z pracy a z pochodzenia, troskę o młodych i starych,świeckości państwa,walki o prawa kobiet.Pozdro.

 19. “II RP zbudowano na potencjale przejętym od zaborców, PRL na tym co uratowano z II RP, III RP zbudowano na gruzach celowo niszczonego i negowanego PRL-u. IV RP nie powstanie w próżni”

  IV RP nie powstanie nigdy, ponieważ nie buduje się burząc wszystko dookoła. Zresztą jest jeszcze co burzyć w Polsce?

 20. Erdogan do premiera Izraela: “Jesteś terrorystą i najeźdźcą”…
  W takim duchu winna być kontynuowana Nasza debata z kryminalną
  rozbójniczo-wymuszeniową mafią z BW jak i skupioną wokół
  innych centr rozbójniczych na Zachodzie i USA.
  Dość płaszczenia się…i TO przed kim? W tym momencie splunąłem
  z obżydzeniem….https://medianarodowe.com/erdogan-do-netanjahu-jestes-terrorysta/

 21. W roku 2050 Pan Prezydent Andrzej Duda (PAD), będzie miał 78 lat.

  Zapewne nie będzie już wówczas Prezydentem WSZYSTKICH POLAKÓW, ale będzie się dziwił, dlaczego do Sił Zbrojnych RP (o ile będzie jeszcze istniała) – zatrudnimy w 2050 roku SPECJALISTÓW typu BLACWATER, za obecne 10 000 PLN (dla porównania).

  To są m.in. skutki psucia ciągłości prawnej i odpowiedzialności żołnierzy wobec własnych żołnierzy, co czyni ustawa degradacyjna.

  Taki najemnik typu BLACKWATER musi zarobić na aktualne swoje i swojej rodziny utrzymanie oraz aby ODŁOŻYĆ na swoją emeryturę, bo Państwo traktuje jego służbę jako SAMOZATRUDNIENIE. Inaczej się nie da.

  Dochodzi do tego wysokie UBEZPIECZENIE na wypadek śmierci lub kalectwa, co jest oczywiste.

  Wychodzi, że obecny system jest bardziej racjonalny, że o WIERNOŚCI wobec Polski – nie wspomnę, bo NAJEMNIK zawsze może dać się skusić wyższej ofercie.

  Czy historycy, jak pan Premier Morawiecki zastanowili się kiedykolwiek dlaczego tylu polskich oficerów zostało zabitych strzałem w tył głowy w Katyniu, a ocalało kilkuset – bo zgodzili się ROZMAWIAĆ z Sowietami?

  Po prostu nie mieściło im się w głowie, żeby Państwo Polskie o nich nie upomniało by się i nie zadbało o ich rodziny.

  Mimo, że to Państwo Polskie istniało wówczas w formie szczątkowej – na emigracji.

  Tak silny był MIT PAŃSTWA PRAWA i ciągłości jego zobowiązań wobec swoich sług – bo tym są OFICEROWIE.

  Taka jest nasza Zachodnia cywilizacja, wykluczająca m.in. degradację zmarłych.

  Ktoś na Łubiance chichocze i pije szampana, jak to Polacy sami się ze sobą TERAZ rozprawiają.

  Tak bym widział te procesy w czasie.

  Nie dajmy się prowadzić agentom Kremla, którzy w wybitnie perfidny sposób dają nam się skłócić i kazać “rozliczać” – za m.in. zrzucanie setek BOHATERÓW SOLIDARNOŚCI ze śmigłowców do Zatoki Gdańskiej …

  Amen i Macondo.

 22. Inicjatorze,może coś z okazji świąt coś łyknąłeś i zapomniałeś że największym wrogiem Polaków nie są towarzysze z Łubianki i nie Mossad ani CIA a sami Polacy! Na Zdrowie!

 23. Miałem na myśli DOLARY, nie PLN we wpisie o godz. 16:40 oraz odpowiedzialności żołnierzy wobec własnego Państwa, nie wobec żołnierzy …
  Ale mamy oszałamiającą atmosferę Macondo.

 24. Pytanie: Czy rzeczywiście “zisiaj zaczęo się wczoraj”?
  Odpowiedz: Bardziej prawdziwe jest powiedzenie, ze dzisiaj zaczęł sie w latach osiemdziesiatych. Tyle, że mało kto z rządzących o tym wie.

  Pytanie: A co takiego stało się w latach osiemdziesiatych?
  Odpowiedz: Panował u nas Socjalizm, w którym rządy sprawowała grupa osób w imieniu wielkoprzemysłowej klasy robotniczej.

  Pytanie: I co się stało?
  Odpowiedz: Rozwój nowoczesnego przemysłu a również komputeryzacja doprowadziły do powolnej zmiany “bazy” dla sprawujących władzę? Nie tylko w Polsce.

  Pytanie: Na czym polegała ta zmiana?
  Odpowiedz: Klasa robotnicza zaczęła tracić znaczenia. Znaczenia nabierała inteligencja. I stawało sie oczywiste, że kolejne rządy będą sprawowały władzę w imieniu inteligencii.

  Pytanie: I co dalej?
  Odpowiedz: W latach dziewięćdziesiątych Socjalizm przekształcił się w liberalną demokrację, czyli rządy “inteligencji”.

  Pytanie: A co to ma wspólnego z tym co sie dzieje dzisiaj na naszej scenie politycznej?
  Odpowiedz: Dużo. Na naszych oczach liberalna demokracja jest kruszona przez “korporacje”. To pozwoliło wyrac wybory i prezydenturę PiS-owi

  Pytanie: A co to są te “korporacje”.
  Odpowiedz: To temat na inną rozmowę.

  Pytanie: Wracajmy do naszego dnia dzisiejszego.
  Odpowiedz: Dzisiaj jest już oczywiste, że polityka zagranicza a zwłaszcza plany gospodarcze PiS-u runęły, rozsypały sie jak domek z kart. To jest przyczyna tego, że sam PiS też się rozsypuje.

  Pytanie: Jakie są tego rezultaty?
  Odpowiedz: PiS zaczyna stosowąć metody przypominające czasy Rewolucji Francuskiej. Chce karać ludzi za to, że pracując w innych czasach historycznych, innym ustroju, innych uwarunkowaniach geopolitycznych wykonywali obowiazki jakie im powierzono zgodnie z uwczesną Konstytucją i panującym ładem społeczno-politycznym.

  Pytanie: A co na to Pan Prezydent?
  Odpowiedz: Myślę, że Prezydent ciągle jest w PiS-e i chce tam pozostać tyle, że nie wszystkie działania PiS- mu się podobają. Więc jedne pomysły popiera inne blokuje. Zaczyna się zachowywać trochę tak jak Maximilien Marie Robespierre.

  Pytanie: Dużo ryzykuje?
  Odpowiedz: Jestem pewirn, że ryzykuje utratę przyszłej pozycji politycznej. Tyle, że trzymanie się kurczowo linii politycznej PiS-u też niczego dobrego mu nie wróży.

 25. @Mikołaj. “Odpowiedz: Myślę, że Prezydent ciągle jest w PiS-e i chce tam pozostać tyle, że nie wszystkie działania PiS- mu się podobają.

  Czy raczej powinien pan ująć…Odpowiedź: Myślę że Prezydent (tak naprawdę) sercem
  i duszą ciągle jest w ….nieboszczce (wiecznie żywa niczym niejaki Lenin) Unii Wolności,i zamierza tam
  pozostać – BO,to bliższa koszula ciału, “sami swoi”. Tak naprawdę Chamy (polskie) to nie jest świat kosmopolitycznych yntyligientów .

  Pytanie: Czy TO już było,i gdzie?

  Odpowiedź; Taak! W PRLu. Gomółka zatrzymał konie podczas przeprawy w połowie rzeki… Niestety!

 26. Wierny czytelnik

  Wysłałem ten tekst do wszystkich Posłów.

 27. Trudne braterstwo polsko-litewsko-ruskie (dr Jan Przybył)

  https://www.youtube.com/watch?v=qoDmE4T3OY0&t=3612s

  Miecławie, gorąco polecam. 🙂

 28. Marek Wilnowski

  Dobry Wieczór, nazywam się Marek Wilnowski i jestem tu pierwszy raz. Wszedłem z jakiegoś linku z googla dotyczacego Putina. przeczytałem to co o was pisza inne media, więc jestem bogatszy o te informacje. Myślę że macie bardzo wysoki poziom, w istocie nie ma takiego drugiego źródła jak wasze w polskim internecie, nie mówiąc o prasie. Czytam od zawsze Politykę, z czasów jak była jeszcze płachtą papieru. Teraz będę także czytał i was.

 29. Церемония встречи президента России в Анкаре проходит с максимальной пышностью:
  – конный эскорт
  – оркестр и даже орудийный салют

  Срочно! Путина ДАВНО не встречали с таким РАЗМАХОМ! Путин прибыл в Турцию к Эрдогану

  https://www.youtube.com/watch?v=QrwlBl5Qvqk&t=21s

  Ps. Na dniach Prezydent Turcji “zajawił – głowie” Izraela ” “Jesteś terrorystą i najeźdźcą”… 🙂

 30. Słowa.

  Nic więcej.

  Macondo.

 31. Michał z Izraela

  Do Inicjatora.
  Mylisz się, bo słowa poprzedzają czyn i wywołują morderstwa całych Narodów. Turcja stworzyła precedent na górze Musa Dag w 1915r.Oni wymordowali Ormian na długo jeszcze przed Hitlerem.

 32. Michał z Izraela

  Do Krzyka58 i wszystkich innych wrzasków. A to widocznie cała Polska. Bo Sprawiedliwi wśród Narodów, byli tylko kroplą w morzu.

  Czas przypomnieć całemu światu jak Polska od 1936r. do kwietnia 1939r. całowała się z Goeringiem w Puszczy Białowieskiej i była wspólnikiem Hitlera w rozpętaniu Drugiej Wojny Światowej.

  Jak Polacy współpracowali z Gestapo, i jak, w 1946r. z własnej inicjatywy, mordowali Żydów, tak jakby Hitler jeszcze żył. Jedwabna to tylko mały odcinek wszystkich zbrodni Polski wobec ludzkości i wobec własnych obywateli Żydów.

  I jak dzisiaj kontynuujecie dzieło Hitlera i robicie wszystko możliwe i niemożliwe, aby razem z Banderowcami Ukrainy, tymi niedobitkami Nacizmu, sprowokować nową wojnę, aby znów obrabować jakiegoś sąsiada.

  Może razem z Arabami uda się jeszcze raz obrabować Żydów, tym razem w Izraelu

  W 1943r. siedziała banda takich Krzyków, żołnierzy Andersa, w kawiarni w Rechowot. Nażarli się i podpili, i śniło im się że Rechowot to Warszawa. Złapali małego, pejsatego Jemeńczyka co sprzedawał gazety i obcięli mu pejsy. Chłopczyk z płaczem wrócił do swojej Jemeńskiej dzielnicy, Szarajim. A Polacy nie zrozumieli, biedacy że Rechowot to nie przedwojenna Warszawa. Dzień się skończył na tym, że kilku bohaterskich Polaków konało w szpitalu z rozbitą czaszką. Anglicy ogłosili stan wojenny, przenieśli Armię Andersa z Palestyny do Iraku, a do Palestyny przywieźli na ich miejsce, dywizję Australijską gen. Freiberga.
  No co innego mogli zrobić?

 33. @Michał (z Izraela). “I jak dzisiaj kontynuujecie dzieło Hitlera i robicie wszystko możliwe i niemożliwe, aby razem z Banderowcami Ukrainy,”

  Na Boga w Trójcy Wszechmogącego… 🙂
  To nie My, Polacy-Słowianie.. TO wy – “rzydy’ i inne chazary… 🙂

  Treść kom. oceniam w kategoriach “rynsztoka i kibla”, nieważne
  czy koszernego – czy tez nie… 🙂 🙂

 34. @Michał (z Izraela). … “Turcja stworzyła precedent na górze Musa Dag w 1915r.Oni wymordowali Ormian..”
  Intieresno, byłoby wiedzieć kim byli (z pochodzenia) “owi oni”.
  Nieprawda’ż??
  🙂
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prezydent-turcji-sprzedawal-przemyslowi-ludzkie-kosci-2013-09
  —————————
  Realia życia w [UŻYWA PAN NIEPRAWIDŁOWEJ NAZWY WEB. JÓZ.] http://www.prawica.net/9934

  Realia życia w Izraelu http://www.prawica.net/9935

  Najnowsza historia Izraela i [UŻYWA PAN NIEPRAWIDŁOWEJ NAZWY WEB. JÓZ.] http://www.prawica.net/9996

 35. @Michał.
  Ala Eksztajn – Moj płacz ukoi wiatr (TVP 1970)

  https://www.youtube.com/watch?v=NmWnHC6DEcM

 36. Włodku . Wszystko co lapidarnie ująłeś w kom, 02 04 o godz. 16.03 . winno być idea prawdziwej lewicy . niestety , zarażona liberalna i neoliberalna ideą , zeszła na psy. Tylko działanie dla dobra społecznego i przeciwdziałanie krzywdzie społecznej , może Jej przynieś sukces

  Nie pokazy całujących się chłopców wymalowanych jak clowny i w damskich spódnicach, jeżdżących na platformie ulicami W-wy , z p. Kaliszem i z P. prof. Senyszyn,maja ukazywać lewicowośc , jako ideę służącą każdej grupie społecznej i ukazującą tolerancyjność , wobec innych ludzi . To za mało Trzeba tej wrażliwości , o której piszesz. I SŁUŻBY , DLA DOBRA SPOŁECZNEGO . Wystarczy to rozwinąć , by przynieść ludziom ulgę w życiu , dostatek, przywrócić godność, ład , porządek i NORMALNOŚĆ, wyrwawszy ten kraik , z oparów absurdu , prowadzących wręcz do aberracji.

 37. To nie Pan Gomółka , tylko Gomułka , proszę Pana…………..

 38. @Michał (z Izraela).
  Gwoli prawdy…I jak dzisiaj kontynuujecie dzieło Hitlera i robicie wszystko możliwe i niemożliwe, aby razem z Banderowcami Ukrainy… ПОГИБШИЙ ЗА ПРАВДУ В БОРЬБЕ С ЕВРЕЙСКИМ ФАШИЗМОМ

  https://www.youtube.com/watch?v=kWn1P9qyX5Y

  @Adam. “8 kwietnia 2018 at 11:13′ . Nie wiem do mnie, czy koło mnie na wszelki wypadek wyjaśniam- Tow. Gomółka. Ewentualnie Pan. Polak, patriota, uwięziony przez (żydo)komunę, tak jak Prymas
  Stefan Kardynał Wyszyński.. mogli zamordować jako oni komuniści mieli we zwyczaju…

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.