Soft Power

Dwudniowa ofensywa rządzących w Brukseli

 Właśnie skończyła się dwudniowa ofensywa rządzących w Brukseli. Pan Andrzej Duda Prezydent RP, pani Beata Szydło Prezes Rady Ministrów – robili co mogli na licznych spotkaniach i przede wszystkim przed Parlamentem Europejskim, żeby pokazać, że nie mają ani wielkich zębów, ani szponów, ani czarnych podniebień. Całość była podlana niezbędnym sosem PR-owym, Parlamentarzyści Europejscy rządzącej partii zamieścili ogłoszenia – artykuły w wiodących publikatorach politycznych czytanych przez euro-elitę w Brukseli.

Przede wszystkim znakomicie wypadł pan Andrzej Duda Prezydent RP, którego spotkanie z panem Donaldem Tuskiem to wielki sukces obu panów, co prawda nie bez pewnych złośliwostek, jednak jak na standardy naszego parlamentu można powiedzieć że było nie tylko grzecznie i miło, ale wręcz rodzinnie. Kwestię o przechodzeniu na właściwą stronę mocy można panu Tuskowi podarować, chociaż na pewno krajowi okultyści i obrońcy wiary będą mieli mu ten fragment wypowiedzi za złe, albowiem wiadomo gdzie stoją Chrześcijanie itd. Jednak pomimo takich drobnostek był to sukces, w tym znaczeniu że panowie po pierwsze nie pokłócili się, po drugie mówili zgodnie, po trzecie zrobili sobie serdeczne fotografie – każdy kto szukał sensacji się istotnie – i bardzo dobrze – zawiódł. Polacy pokazali się od najlepszej strony, naprawdę dobrze się stało. Jednak zwyciężył zdrowy rozsądek i zarazem chyba także charakter obu panów, zdecydowanie nastawionych do rzeczywistości pozytywnie.

Podobnie było w NATO, gdzie pana prezydenta podjęto z honorami, kurtuazyjne spotkanie było klasyką jakich w centrali wiele, nic dodać, nic ująć. Podobno wielu w kuluarach odetchnęło z ulgą, że wreszcie Polska ma prezydenta, który rozumie po angielsku. Naprawdę można się tylko cieszyć z obecności pana prezydenta, to poważny sukces wizerunkowy – świetnie wypada w mediach, jest lubiany przez kamery, można powiedzieć że przedstawia przyjazny wizerunek Polski.

Co do pani premier Szydło, to niestety miała o wiele trudniej i musimy być obiektywni w ocenie, niestety debaty w Parlamencie Europejskim rządzą się swoimi prawami i cudów tutaj nie da się osiągnąć, zwłaszcza że parlamentarzyści nie są ludźmi których można w jakikolwiek sposób oszukać – mówią prosto z mostu, to co myślą, często zupełnie złośliwie. Niestety niektórzy przedstawiciele naszego kraju nie popisali się intelektem, jednak chyba lepiej spuścić nad tym zasłonę milczenia niż to rozwlekać, bo to do niczego dobrego nie prowadzi.

Efekt jest taki, że Bruksela poznała i naszego prezydenta i naszą premier, jak również cały zastęp ich zauszników w kuluarach, co jest zawsze równie ważne jak sam występ lidera, albowiem rozmowy toczą się przy przysłowiowych kawach, tam się buduje kontakty i zarazem „bywając”, daje się innym szansę na dotarcie do siebie. To bardzo ważne, bez kontaktów establishment jest tylko klientem, ważnym i cennym, ale tylko klientem. Tutaj chodzi o to, żeby być w kręgach, które ucierają opinię, a to jest bardzo trudne, ponieważ na Zachodzie takie kluby przeważnie są zamknięte i bez zaproszenia – polecenia nie ma się wstępu na poważne salony, do poważnych ludzi, których zdanie nie tylko się liczy, ale po prostu bywa rozstrzygające.

Smuci odbiór tych wizyt w kraju, co prawda większość naszych mediów ma fundamentalne problemy z rozumieniem najprostszych faktów, jednak fala nienawiści jaka została wylana na rządzących w niektórych mediach głównego nurtu jest zupełnie nie usprawiedliwiona, wręcz nie wiadomo z czego wynika i czy oglądaliśmy te sam wystąpienia? Jedynie telewizja reżimowa, zaczyna sprawozdawać rzeczywistość w nowy sposób, od czasów słynnego „Dziennika telewizyjnego” nie widziany. W konsekwencji, może jedna stacja prywatna przedstawiła wiarygodne i obiektywne relacje, reszta to w zasadzie głównie urabianie widzów pod konkretne tezy.

Można powiedzieć, że sytuację generalnie uratowano, w tym znaczeniu że nie było porażki i kompromitacji wizerunkowej. Wielka w tym zasługa pana Andrzeja Dudy Prezydenta RP, jak również pewnej konsekwencji rządzących, która zasługuje na pochwałę. Przy czym musimy mieć świadomość, że w kraju to tylko pudrowanie rzeczywistości, albowiem to co się stało – jest niewybaczalne i trzeba będzie rządzących z tych działań rozliczyć.

5 komentarzy

 1. Europa ulegnie iluzji jak Polacy w trakcie wyborów,a gdzie rzeczywisty Naczelnik Jarek,po nim nie byłoby złudzeń, a tak trzeba przyznać ładne ble ,ble a karawana idzie dalej!

 2. Ble, ble kolego Vladyk przestań wreszcie beblać. Ale do rzeczy jak ktoś pisze o elitach UE, to to co zobaczyłem w dniu 19-01-2o16r.to naprawdę jestem bardzo zażenowany, kto nami m. in. rządzi w UE. tego nawet nie można nazwać dramatem, zadaję pytanie za co ci pseudo dyplomaci biorą tak wysokie wynagrodzenia, poziom niektórych pań i panów dyplomatów był poniżej poziomu zebrania POP PZPR w byłych polskich cegielniach a pan Olbrycht poza wzrostem to niczym się nie wyróżnił, o żadnym intelekcie nie może być mowy.Natomiast nasz kamerdyner zaszył się w jakiejś pakamerze i chyba w samotności oglądał SUKCES Premier Beaty Szydło i chyba to było właściwe miejsce dla niego. Vlodek siłą Naczelnika Jarka jest to, że pokazuje innych ludzi, którzy też coś potrafią, BRAWO Pani Premier, Brawo Pani Beato SZYDŁO. BRAWO POLSKA!!!

 3. Jaki koń jest,tzn.”komisary” czy deputowani do eurokołchozu –
  – każdy widzi…wystarczy że nie żyje w świecie iluzji czy fantazji
  ma na pewno wyrobione zdanie…i poprzestanę na tym
  stwierdzeniu.

  A w ‘sporze’ polsko – europejskim” moja sympatia
  jest przy PiSie – szkoda że wybrali drogę
  usprawiedliwiania “własnych przewin” wobec Narodu.

  Gdyż zwykle winni(przed sądem) tłumaczą – się…

 4. Mykoła radze wytrzeźwieć,albo starość nie radość,Poczytaj Ad novum,co polski minister proponował Trójkątowi Weimarskiemu to jeszcze raz coś golniesz,baju baju będziesz w raju ,gdzie 500 iwcześniejsze emerytury.Koniec oszołomom blisko!!!

 5. Z 1mln.okazało się 2,tyle otrzymało zgodę kartę pobytu,reszta ok.300 tys.to czasowo przebywający, to dane ambasady Ukrainy.Mykoła ,jeszcze im wierzysz,oni już okłamują U.E,Polaków okłamali już dawno!

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.