Dwója! Lufa! Zero! Za burtę wylatujesz Nie masz prawa tu być

Nie dawno, dzięki czułości mikrofonów TVN24, byliśmy świadkami bardzo ciekawego wydarzenia. Była to rozmowa ojca z synem, i niby nic wielkiego, ale tym ojcem jest Minister Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej. W sumie nic się nie stało, pan minister strofował swoje dziecko – za niewiedzę…, jako rodzic ma pełne prawo dowolnie wychowywać swoje dziecko. Nic nam do tego i absolutnie tego nie krytykuję. Chłopak i tak wygrał życie mając tak zamożnych, wpływowych i ważnych rodziców. Biedy przy odrobinie rozsądku miał nie będzie w życiu, czego mu szczerze życzymy.

Natomiast zachowanie i skala ekspresji pana Sikorskiego zastanawia, co to jest za człowiek? Jaką ma naturę i co skrywa w czeluściach swojej duszy. Nie ma znaczenia konwencja żartu, o jakiej mówił dzisiaj na Twitterze pan minister. Istotne jest mimo wszystko to, czego nie widać, a co zrodziło taką a nie inną reakcję dumnego z syna ojca, na jego niewiedzę. Abstrahując od tego, co kilku latek powinien wiedzieć, a czego nie na tym etapie rozwoju osobowego, reakcja ojca mrozi i zastanawia. Dwója? Lufa? Zero? To same przesłania negatywne i pełna dezaprobata. Za burtę wylatujesz? Nie masz prawa tu być? To powiedział ojciec do syna z powodu błahostki? No dobrze był upał a im klimatyzacja się zepsuła, ale mimo wszystko.

Zastanówmy się teraz, wedle, jakich kategorii pan minister ocenia nas maluczkich podatników, zależnych od jego sprawności i woli. Czy w przypadku, gdy obywatele nie rozumieją decyzji pana ministra, ten uważa, że powinni wylecieć za burtę i nie mają prawa tu być? Co myśli sobie pan minister o nas maluczkich, którzy mają inne zdanie na sprawy rozumienia i wcielania polskiej racji stanu w dyplomacji niż on? Tego się oczywiście nie dowiemy, jednakże mając na względzie ten surowy osąd dla własnego dziecka, pan minister prawdopodobnie równie surowo ocenia nas… maluczkich.

Dwója! Lufa! Zero! Za burtę wylatujesz. Nie masz prawa tu być Polaku…, [bo ja wiem lepiej] !
[Źródło:] Tytuł pochodzi z wypowiedzi pana Radosława Sikorskiego [za:] TVN 24

http://www.tvn24.pl/-1,1715113,0,1,tadziu-protestuje-ma-poczucie-humoru,wiadomosc.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.