Soft Power

Dwie ofiary niemieckich zbrodni toczą spór emocjonalny – triumf niemieckiej polityki historycznej

 Obserwujemy triumf niemieckiej polityki historycznej. Polskie obozy, szmalcownicy, polski nacjonalizm, czczenie Hitlera przez Polaków, polscy faszyści – wymieniać dalej? To frazy jakie w anglojęzycznym Internecie dominują od około dwóch tygodni w kontekście naszego kraju.

W Izraelu scena polityczna jest bardzo podoba do naszej z początku lat 90-tych, ordynacja wyborcza powoduje, że w Knesecie są przedstawiciele wielu partii, których można rozgrywać emocjami. Własnie pan Yair Lapid zaczął próbować wyjmować Benjaminowi Netanjahu partię o nazwie Kulanu (My Wszyscy), to centryści. Na nich opiera się rząd, jeżeli nie będzie ich poparcia, Izraelowi grożą przyśpieszone wybory. Osobą, która na opozycji ma największe szanse na przejecie urzędu premiera jest pan Yair Lapid.

Trudno zrozumieć, co ten doświadczony izraelski polityk miał na myśl mówiąc o polskich obozach? Może chodziło o obóz w Świętochłowicach-Zgodzie? Tylko, że tak się składa, że więziono tam mieszkańców Śląska wszystkich narodowości, a jego komendantem był Salomon Morel, zmarły w 2007 roku w Tel Awiwie. Tyle można powiedzieć, jeżeli chodzi o polskie obozy, fakt – ta hańba obciąża nasze państwo, co prawda rządzone przez ówczesnych Komunistów, ale jednak w imieniu Polski.

Reakcja pana Benjamina Netanjahu pokazuje, że dyplomatycznie znaczymy mniej, niż odchody wielbłąda, gdzieś na piasku pomiędzy Strefą Gazy a pierwszym izraelskim posterunkiem. Dokładnie tyle jest warta nasza dyplomacja – nie istnieje, nie liczymy się, nie mamy żadnego znaczenia. Jeszcze nie tak dawno, ten sam premier Izraela przyjmował panią Szydło z połową rządu – bardzo intensywnie oferując całą gamę uzbrojenia dla Wojska Polskiego, oczywiście z bardzo korzystnym kredytowaniem pewnych amerykańskich banków – nic tylko brać! Dzisiaj popiera frazę o polskich obozach, chociaż doskonale wie, że to nie jest prawda. Co więcej, doskonale to wiedzą wszyscy Żydzi, zwłaszcza z rodzin mających bezpośredni kontakt z tymi, co przetrwali Holokaust. Jednak nienawiść Żydów do Polaków jest faktem i oto dowód. Polonofobia staje się modna, Polska jest niczym, nie ma znaczenia – można w nią przywalić, zarzucając nawet najbardziej żenujące oskarżenia.

Właśnie się skończyło pojednanie polsko-żydowskie, a relacje z Izraelem trzeba poddać wychłodzeniu i zminimalizowaniu do czysto pragmatycznej sfery wymiany korzyści. Wystarczy cierpliwości, trzeba radykalnie zmienić politykę, wykorzystując tą wpadkę Izraelczyków w sposób totalny. Jeżeli Izraelczycy będą posługiwać się taką retoryką, to pewne kręgi w Niemczech będą się tylko cieszyć.

Trzeba umieć pragmatycznie wykorzystać ten błąd polityczny Izraelczyków, ponieważ popełnili głupotę z nienawiści, zakłamując swoją własną historię. Pan Lapid właśnie skutecznie dostarczył argumentów wszystkim tym, którzy twierdzą, że Izrael i Żydzi „żyją” z „lansowania” pamięci o swojej historycznej tragedii. Przesłaniając nią swoją bieżącą politykę wobec Arabów w Judei i Samarii, którą najdelikatniej mówiąc – nawet przy uznaniu, że Izrael ma pełne prawo do obrony – należy uznać co najmniej za trudną. Więc właśnie pan Lapid wciągnął do wewnętrznej izraelskiej polityki – „polskie obozy”, czym po prostu robi z siebie osobę, nie posiadającą podstawowej wiedzy historycznej. Zdaje się, że on w ogóle ma jakieś problemy z wykształceniem.

Ciekawe jest jednak to, jak pan Lapid argumentuje swój przekaz, otóż on się opiera na świadectwie swoich przodków ocalałych z Holokaustu. Przy czym zdaje się, że jego Ojciec był z Jugosławii.

Wiele można powiedzieć o antysemityzmie polskiego społeczeństwa przed, w trakcie i po wojnie, ale akurat o to się nie da. W ten sposób dostarczył argumentów wszystkim „judeosceptykom” i jawnym antysemitom, którzy będą wykorzystywali tą wypowiedź do uzasadnienia polonofobii i nienawiści Żydów do Polaków. O tym, że ona istnieje, wie chyba każdy, kto zna jakiś Żydów z Izraela, z którymi może szczerze po polsku porozmawiać.

Co ciekawe, nikt nie mówi o polonofobii i nienawiści Żydów do Polaków, w tym także i tych Żydów, którzy nigdy na oczy nie widzieli żadnego Polaka. Wszystko uzasadnia się grzechami polskiego antysemityzmu, wymieniając getta ławkowe, szmalcownictwo, Jedwabne, kolejne pogromy powojenne, a na 1968 roku kończąc. Jednak, jeżeli ktokolwiek w Polsce chce się zapytać o sędziów morderców, wydających masowo wyroki śmierci na Polaków, o funkcjonariuszy UB, którzy katowali polskich patriotów z AK w imię nowej ludowej władzy i inne kwestie, w kontekście narodowości tych ludzi. To natychmiast jest nazywany antysemitą i skreśla się go z życia publicznego. Co więcej zapanowuje jakaś zmowa milczenia, jakby ktoś publicznie się obnażył, no wiemy że jest goły, wszyscy widzimy, ale nie wolno nam o tym mówić…

Antysemityzm to zło i przejaw głupoty, tak elementarnie prymitywnej że można się tylko wstydzić. Jednak on nie wziął się z powietrza, miał swoje podstawy w ścieraniu się w codziennej egzystencji dwóch społeczności. Nikt tutaj, nie mówi o tym, że Żydzi są winni Holokaustu, chociaż na pewno taka argumentacja zawsze będzie tak interpretowane przez wiele osób ziejących nienawiścią do Polski i Polaków oraz Polaków, którzy się nie szanują. Jednak zgódźmy się z faktami. Historia nie jest czarno-biała i nie można się zgodzić na retorykę, która służy zrównaniu polskiej winy narodowej, a wręcz państwowej z niemiecką winą narodową i państwową w Holokauście. Ponieważ polskiej winy narodowej i państwowej nie było, był grzech wielu jednostek – haniebny i niestety nie rozliczony jak należy. Chociaż, co ciekawe Żydzi doskonale pamiętają, że AK nie chciało dać broni Powstańcom Getta, ale już o tym, że to samo AK likwidowało szmalcowników lub tych, którzy kładli łapy na mieniu żydowskim – to już nie chcą pamiętać.

Niestety jednak, trzeba mieć świadomość że tej sytuacji jesteśmy sami sobie winni. Po co w ogóle jest ta ustawa? Przecież, to jest nic innego, jak tylko dowód na to, że jesteśmy słabi i do tego nie potrafimy przewidzieć następstw swoich decyzji nawet o jeden krok na przód. Nie ma znaczenia, to jakie były intencje ustawodawców, zupełnie nie liczy się nasza motywacja. Liczy się natomiast to, czy ta ustawa była nam niezbędna do uporządkowania spraw, których dotyczy? Otóż, ona jest ZUPEŁNIE ZBĘDNA. To przykład prawodawstwa, które zupełnie nie jest potrzebne, to czyste emocje i marnowanie czasu. Istnieją paragrafy, którymi można ścigać osoby lub podmioty, które głoszą kłamstwo oświęcimskie lub w inny sposób szkalują Polskę, Polaków i instytucje państwowe.

Najpotrzebniejszą rzeczą w walce z niemieckim PR-em i doskonale realizowanym soft power – polityki historycznej w tym zakresie, jest stworzenie właściwej narracji. Do tego trzeba jednak przynajmniej minimalnie mieć zdolność do przewidywania skutków własnych decyzji na poziomie powyżej pantofelka! To jednak w naszym Sejmie i w ogóle w obozie rządzącym jest już chyba prawie nieosiągalne?

Na pewno określone kręgi w Niemczech się cieszą i to tak bardzo, że nawet sobie nie potraficie państwo tego wyobrazić. Idealna sytuacja – dwie ofiary ich zbrodni weszły w spór emocjonalny. Zajadle go tocząc, bo oto okazuje się, że Unia Europejska, Ukraina i Izrael domagają się od nas zmian w ustawodawstwie wewnętrznym w tym te dwa ostatnie kraje z powodów czysto emocjonalno-historycznych.

Sprawa jest smutna, ponieważ jesteśmy sojusznikami w tej sprawie. Proszę się zastanowić nad jedną rzeczą. Jak to jest możliwe, że po przejściu przez Warszawę marszu patriotów, wśród których były osoby zachowujące się niegodnie – mamy aferę na cały świat napędzaną przez pro-niemieckie media. Natomiast jak przez Rygę, Lwów, Kijów lub inne miasta krajów, które kolaborowały z III Rzeszą regularnie i w majestacie oprawy państwowej maszerują byli SS-mani z rodzinami i w mundurach Waffen SS – to nikt o tym nie mówi poza rosyjskimi mediami?

Jednak oczywiście wiadomo, że rosyjskie media „kłamią” i „sieją propagandę”. Skala przekłamania z jaką mamy do czynienia jest porażająca. Kłania się właśnie to, do czego sami się przyczyniliśmy. Proszę sobie poszukać w Internecie o marszach byłych SS-manów w Rydze czy we Lwowie (i innych miastach). To jakoś nikomu nie przeszkadza?

Gdzie jest nasza fanatyczna policja histeryczna? Zdaje się za prawie miliard Złotych? Gdzie jest nasza fantastyczna Fundacja Narodowa, czy coś o podobnej nazwie? W końcu gdzie jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych? To też porażka izraelskiej dyplomacji, bo ustawę, jakkolwiek niepotrzebną, to jednak konsultowano z ich ambasadą.

Izraelscy politycy ujawnili izraelskie stereotypy myślenia o Polakach. W sumie, to może i dobrze się stało, bo prawda zawsze jest lepsza. Na prawdzie można budować, na hipokryzji i kłamstwie tylko się niszczy. Od dzisiaj mamy zupełnie nowy rozdział w relacjach polsko-żydowskich i polsko-izraelskich. Ten błąd izraelskich polityków można bardzo umiejętnie wykorzystać, czy polscy politycy to potrafią?

Zobaczymy, czy izraelska scena polityczna oczyści się z tego polityka, który po prostu powinien złożyć mandat, ponieważ zhańbił pamięć ofiar Holokaustu, Yair Lapid jest dzisiaj wstydem dla Izraela. Przy czym co jest już arcyciekawe, poparło go kilku arabskich parlamentarzystów z Knesetu…

Szanowni Państwo – antysemityzm, Holokaust to zagadnienia tak niesłychanie poważne i tragiczne, że jeżeli ktoś, nie potrafi się na ten temat wypowiadać, a nie musi tego robić, to niech skorzysta z szansy na milczenie.

42 komentarze

 1. Pan Lapid użył tzw skrótu myślowego (p. Maria Przełomiec).

 2. Wierny czytelnik

  Zgadzam się jesteśmy sojusznikami. Ten spór nie jest potrzebny nic nam nie daje.

 3. Emeryt z Toporu

  Bardzo rozsądne spojrzenie na tą żałosną sprawę.

 4. Nigdzie nie padło, że faszystowskie Niemcy podczas II wojny w sposób przemysłowy i “chałupniczy” – wymordowali kilka milionów Żydów.

  Niemcy są poza sporem.

  Co prawda Pan Prezes w przeddzień tych wydarzeń medialnych powiedział o Niemcach, że z tego powodu iż już we wrześniu 1939 Wehrmacht mordował Polaków, więc obecne Niemcy nie mają prawa do oceny wewnętrznych polskich spraw.

  I tu może jet praprzyczyna tego zamieszania.

  Izrael nie ma żadnych pretensji do Niemiec, tylko do Polski i to akurat gdy usiłują układać nam nasze prawodawstwo.

  Z tą ingerencją w wewnętrzne sprawy innych krajów, to jest na to długa tradycja, np. Stanom Zjednoczonym i ich niektórych sojusznikom – nie podobały się stosunki w wielu krajach, stąd mieliśmy Wietnam, Laos, Kambodżę, Irak, Afganistan, Liban oraz ostatnio Syrię.

  Dlatego Pan Prezes niech uważa co i wobec kogo mówi.

  W tym całym zamieszaniu o te “obozy” nie padło ani słowo o tym, kto ten największy obóz wyzwolił, a akurat jest rocznica.

  Dlatego może lepiej jest jak wybrzmią gorzkie zarzuty prosto od serca ludzi w Izraelu.

  Tylko skoro to tak kipiało od lat, to gdzie nasza oficjalna polityka państwowa wobec tego kraju?

  To musi być prostowane i tłumaczone, nie można opierać się na mitach i kłamstwach.

  Ale skoro Polskę wyzwolili ponoć żołnierze “wyklęci” – to każde kłamstwo jest dopuszczalne, w tym mit o Świętokrzyskiej Brygadzie NSZ – wyzwalającej nawet czeską Pragę …

  Kłamstwem nie zbuduje się normalnej przyszłości.

  Najważniejsze przesłanie mijającego tygodnia, poza akcją w Himalajach, jest zdanie Amerykańskiego Sekretarza Stanu, o bezpieczeństwie energetycznym (gazowym).

  Jednoznacznie powiązał to bezpieczeństwo gazowe z bezpieczeństwem militarnym w Naszym Regionie.

  I to wszystko w temacie medialnych szumów, które przysłoniły ten najważniejszy – macie zmienić reorientację “gazową”, bez względu na koszty.

  Amen.

 5. Der Ewige Jude

  To rzeczywi§cie poważna szansa na zrobienie polnische innenpolitik judenfrei

 6. Ad Inicjator
  “W tym całym zamieszaniu o te “obozy” nie padło ani słowo o tym, kto ten największy obóz wyzwolił, a akurat jest rocznica.” Trochę bez sensu – przecież wszyscy wiedzą, że obóz Auschwitz – Birkenau wyzwoliły wojska ukraińskie ( które nie istniały). To mówił historyk z wykształcenia.

 7. To furda, co wyprawiają ‘Żydy” BO, jak mówi nasz nowy,
  a wypróbowany przyjaciel ,zwłaszcza polskojęzycznych elit,
  – niejaki b.sierżant czy też kapral armii izraelskiej przekaz “tam’ nadają
  ludzie pokroju ‘naszej’ zzzzzzzzz gazety dla Polaków” (Haaretz). A
  więc nie ma problema (??) . Za to istotnym problemem jest przekaz
  p.Ławrowa i nowa – nasza(?) (obowiązująca?) wersja historii, jakoby
  po 44′ ziemie nasze nie były wyzwolone a podpadły pod nową okupację.TO,JA ,sobie życzę takich “okupacji”, za wyjątkiem
  mrocznych lat 44-56 zorganizowanych nam Polakom przez
  tych co to przyjechali na ruskich tankach i sprawowali nad Wisłą
  TOTALNE bezprawie. Źle stało się wówczas że to nie gen.Berling po 44′
  miał decydujący głos w sprawach naszej państwowości – a jakieś przybłędy z CBKP – Centralnego
  Biura Komunistów Polskich (w Moskwie)………………………………………..
  Generał Berling bacznie śledził bieg wydarzeń politycznych i interesował się składem osobowym rządu montowanego w Lublinie. Kiedy uznał, że formuje się tam władza bez jego większego udziału i wpływu wysłał „zaszyfrowaną” depeszę do Józefa Stalina z mocnymi słowami, aby ten ratował Polskę dla Związku Sowieckiego z rąk trockistowskiej szajki międzynarodowego bandytyzmu (!). Użył tego sformułowania przeciwko nowej władzy, a w szczególności Bierutowi i Gomułce. Z pewnością Wasilewska nie pozostała mu dłużna, a Stalin pogłębił tylko swoją nieufność do osób, które z jego łaski kierowały polską armią. To przesądziło o końcu jego kariery wojskowej. Niewątpliwie wpłynęła na to też jego decyzja o udzieleniu pomocy powstańcom warszawskim. Dodatkowo Berling nie „pałał miłością” także do środowisk żydowskich, których przedstawiciele obejmowali stery zniewolonego państwa w swoje ręce. We wspomnieniach pisał o Wasilewskiej i jej towarzyszach: „Oto renegatka, kryminalistka, półgłówek i nieokrzesany nieuk i cham tworzą parawan, za którym elita wybranego narodu: Berman, Zambrowski, Minc i Szyr …Oni wiedzieli, jak przystąpić do dzieła. Nie zapomnieli dewizy Lampego, że masa to bydło, które musi być prowadzone na dobrym łańcuchu …”.

  Jesienią 1944 roku Berlingo „odsunięto”, dowództwo armii przekazał sowieckiemu generałowi Władysławowi Korczycowi i został skierowany „na studia” do Akademii Wojskowej w Moskwie. Po wojnie był komendantem Akademii Sztabu Generalnego w Warszawie skąd przeszedł do rezerwy, a następnie w stan spoczynku. W 1963 roku, w rocznicę bitwy pod Lenino, został mianowany generałem broni. Po przejściu na emeryturę odciął się całkowicie od życia publicznego i zamieszkał w osamotnieniu w Bieszczadach. Utrzymywał tam kontakty z kilkoma swoimi byłymi żołnierzami – weteranami 1 AWP. Z dwoma z nich miałem przyjemność rozmawiać dwa lata temu (2005 r.), podkreślali swój pozytywny stosunek do Berlinga. Obaj pochodzą z Wołynia i wskazywali, że przyjście „armii Berlinga” uratowało ich i innych Polaków od mordów dokonywanych przez Ukraińców.

  Zygmunt Berling zmarł 11 lipca 1980 roku.

 8. Mądry głos rozsądku, myślę że Czaputowicz i Morawiecki dobrze by zrobili jakby wdrażali w życie to o czym wy tu piszecie.

 9. Przestałem już zaglądać i czytać OP znudziły mi się komentarze typu: broszka, czy przedruki mądrych wypowiedzi nie przynoszące nikomu nic dobrego. Przypadkowo zajrzałem w dniu dzisiejszym, przeczytałem tylko komentarz twój Krzyku 58 jest w nim tyle mądrych i prawdziwych rzeczy, że polecam do przeczytania wszystkim.

  WIDZI PAN ZAWSZE WARTO. POZDRAWIAM WEB JÓZ.

  • Panie Winetu – Połechtałeś pan moje (próżne) ego 🙁 ….. zawszeć to miło,
   zwłaszcza gdy “inni” kom. potępiają mój punkt widzenia w czambuł…
   BA! Niektórzy z nich w swej nieskończonej pysze uznali iż niegodzien’em
   dalszej konwersacji – znaczy niereformowalny,
   nie będzie śpiewał z “naszego’ klucza – nie będzie też ‘taktownie”
   przeskakiwał w myśl wytycznych “sanchedrynu” z gałęzi na gałąź.
   Co by (skutecznie) pobudzić “Miecława” do wysiłku przytoczę:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Osiem_b%C5%82ogos%C5%82awie%C5%84stw

   Pozdrawiam

   • @krzyk58. No nie rób z siebie już takiego prześladowanego. 🙂 Ale skoro tak cierpisz, to będziesz zbawiony, jako męczennik za wiarę, więc o co te pretensje? Doprawdy nie wiem? 🙂
    Chyba jednak, ci odpuszczę i nie będę się z tobą więcej droczył, by twoja gloria męczeńskiej chwały zbyt mocno nie urosła. 🙂 Poza tym zapędzony w “kozi róg” potem się żalisz i domagasz tolerancji, więc sam rozumiesz, nie mogę cię tak już dręczyć. Coś mi tam zostało jeszcze w tej lewicowej głowie i sercu z miłosierdzia chrześcijańskiego. 🙂

    Ale jednak mam pytanie, czy lewactwo, które ty “prześladujesz” tak usilnie na tym forum, ma szansę na zbawienie? To też męczennicy za swoją “wiarę”. A podobno bóg onych jest bardzo miłosierny i w pierwszej kolejności tych błądzących nawet do nieba przyjmuje 🙂
    Kurde no i co ty zrobisz nie daj boże, jak ten bóg da ci w niebie za sąsiada jakiegoś lewaka? Jak tu żyć? Coś mi się wydaje, że trzeba zmodyfikować pismo święte i wprowadzić tam jakieś wykluczenia i wyłączenia. 🙂
    No to paka w niebie:-)

    • Dopóki jeszcze można. 1944/45 .wieś M w kieleckim.NSZ z tzw Brygady Świętokrzyskiej zabijają rodzinę żydowską którzy ocaleli z Holokaustu,pozostały 2 córki w wieku 7 i 9 lat którymi zaopiekowali się polscy sąsiedzi. W 1969 wyjechały do Izraela. Co myślą o Polakach,powiem krótko różnie!

 10. A czego się spodziewadzie po kraju gdzie prezydent ma żonę … i córkę …. ? To był podobno jego największy atut w staraniu o prezydenturę

 11. W Krakowie ukazała się książka pani Katarzyny Zimmerer o losie Żydów w Krakowie od 1 września 39 do dnia wyzwolenia 18 stycznie 45 roku. Kronika zbrodni i obojętności. https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4558/Kronika-zamordowanego-swiata—Katarzyna-Zimmerer

 12. Obecny kryzys jest wynikiem fałszywej polityki historycznej ekip łże solidarnościowych POPiSu. Realizowanej przy pomocy agendy rządowej fałszowania historii i terroru psychologicznego IPN. Oficjalna polityka rządu i prezydenta lansuje kłamstwa o wojnie, obozach, wyzwoleniu, konspiracji, mitach żołnierzy wyklętych, zdradzie i sojuszach. Radość wykazują faktyczni zbrodniarze Niemiec i Austrii, a na swoje jeszcze liczy potężne lobby Izraelskie w USA, faktycznie rządzące światem. Małe mamy w tej wojnie szans z pozycji satelity i głupca.

  • Zastanawiam się czy to przypadek że p.Tillerson złożył wieniec przed Pomnikiem Bohaterów Getta, a ominął Pomnik Warszawskich Powstańców?

   • Oj chyba to nie przypadek. Zauważ, że dni i miejsca pamięci pomordowanych Polaków, jakoś tak dziwnie są omijane i pomijane przy okazji różnych wizyt z Izraela. Ostatnio o tym pisałem. Jeśli się mylę, to proszę o fakty, kiedy np. żydzi uhonorowali nasze miejsca pamięci i oddali hołd pomordowanym Polakom?

 13. Śpiewano kiedyś że mury runą. Jedne runęły, a na ich miejsce, gdzie indziej powstają nowe jeszcze potężniejsze. Warto zobaczyć.
  https://www.google.pl/search?q=MUry+izraela&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjRu8Pn9fzYAhWKPFAKHUczASMQsAQIOg&biw=1600&bih=735

 14. Brawo Panie Krakauer, to kolejny z dziesiątek, czy już setek felietonów, które są dowodem patriotyzmu i obrony polskiej racji stanu.

  Nie zgadzam się tylko z jednym stwierdzeniem, że przepisy penalizujące oskarżanie Polaków za “polskie obozy śmierci” są zbędne: “Otóż, ona jest ZUPEŁNIE ZBĘDNA. To przykład prawodawstwa, które zupełnie nie jest potrzebne, to czyste emocje i marnowanie czasu. Istnieją paragrafy, którymi można ścigać osoby lub podmioty, które głoszą kłamstwo oświęcimskie lub w inny sposób szkalują Polskę, Polaków i instytucje państwowe.”
  Otóż, jak dowodzi praktyka stosowania prawa, trudno było na podstawie innych przepisów w obowiązującym stanie prawnym ścigać tego typu mowę nienawiści i post-prawdę. Dlatego wprowadzenie tych przepisów było konieczne i uzasadnione polską racją stanu.
  Trzymam kciuki za rząd PiS, aby nie ugiął się przez naciskami Izraela. Póki co rzecznik rządu oświadczał, że nie mają zamiaru zmieniać przepisów.
  Warto to odnotować:
  „Celem uchwalonej przez Sejm nowelizacji ustawy jest wyeliminowanie publicznych i niezgodnych z faktami zachowań polegających na przypisywaniu narodowi polskiemu lub państwu polskiemu odpowiedzialności bądź współodpowiedzialności za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie
  Warto przypomnieć, że Polska i Izrael w listopadzie 2016 r. wydały wspólne oświadczenie zakazujące używania sformułowań, które mogą sugerować, że były „polskie obozy śmierci”.
  W obozach śmierci Niemcy zabijali Polaków, Żydów, Romów i Rosjan. Kto twierdzi inaczej, powinien być ukarany, bo kłamie na temat zbrodni przeciwko ludzkości.
  I Polska i Izrael są ofiarami zbrodniczej polityki Niemiec. Wspólnie byliśmy ofiarami agresji naszych sąsiadów. Wspólnie mamy doświadczenie niewoli i braku struktur państwowych. Konflikt o to, kto jest odpowiedzialny za Holocaust to spełnienie marzeń naszych wrogów. „ Joanna Kopcińska Rzecznik Rządu RP. Więcej: http://www.mysl-polska.pl/1459 28.01.2018.

 15. Wypada też podkreślić ważny fakt podniesiony w felietonie:
  “Jednak nienawiść Żydów do Polaków jest faktem i oto dowód. Polonofobia staje się modna, Polska jest niczym, nie ma znaczenia – można w nią przywalić, zarzucając nawet najbardziej żenujące oskarżenia.
  Właśnie się skończyło pojednanie polsko-żydowskie, a relacje z Izraelem trzeba poddać wychłodzeniu i zminimalizowaniu do czysto pragmatycznej sfery wymiany korzyści. Wystarczy cierpliwości, trzeba radykalnie zmienić politykę, wykorzystując tą wpadkę Izraelczyków w sposób totalny. Jeżeli Izraelczycy będą posługiwać się taką retoryką, to pewne kręgi w Niemczech będą się tylko cieszyć.”

  Można to podsumować w ten sposób, że wreszcie kurtyna fałszu i obłudy opadła i mamy pokazaną czarno na białym politykę Izraela i Niemiec wobec Polski (czy w zmowie, trudno powiedzieć?). Fakty są takie, że oskarżanie Polaków o holokaust jest korzystne z punktu widzenia żydów żądających odszkodowań i popieranych przez USA (ustawa 447) oraz Niemiec wybielających swoje zbrodnie. Dość, to powinien być koniec interesów żydów w Polsce. Właśnie taką polityką strzelili sobie w stopę, bo odszkodowania otrzymali w czasach PRL w ramach umów indemnizacyjnych, a poza tym dostali reparacje od Niemiec, których Polska nie otrzymała. Czas skończyć z niewolnictwem Polaków. Gdy rząd PiS będzie twardy, jego notowania jeszcze wzrosną.

  Tymczasem wszyscy antysemici w Polsce dostali moralne rozgrzeszenie od samych żydów, poprzez właśnie ujawnioną przez nich polonofobię i pogoń za zyskiem kosztem narodu polskiego, eksterminowanego przez Niemców na równi z nimi. To jest zdrada z ich strony narodu, który kiedyś ich przyjął i żywił. Pomijając historyczne uwarunkowania antysemityzmu, mamy dowód napędzania przez samych żydów antysemityzmu przez nieuzasadnione niczym roszczenia i własną politykę.

  Koniec świętowania przez Polaków żydowskich dni pamięci, musimy zadbać o pamięć ofiar etnicznych Polaków zamordowanych przez Niemców, a wg IPN: “Łączne straty śmiertelne ludności polskiej pod okupacją niemiecką oblicza się obecnie na ok. 2 770 000. Liczbę tę należy traktować orientacyjnie, gdyż dla samej Warszawy historycy mają problem z ustaleniem liczby ofiar bezpowrotnych.
  Do tych strat należy doliczyć ponad 100 tys. Polaków pomordowanych w latach 1942-1945 przez nacjonalistów ukraińskich (w tym na samym Wołyniu ok. 60 tys. osób).
  Z kolei po weryfikacji m.in. badań dotyczących ofiar obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau uważa się, że liczba Żydów i Polaków żydowskiego pochodzenia, obywateli II Rzeczypospolitej, zamordowanych przez Niemców sięga 2,7- 2,9 mln osób (w tym w obozach śmierci 1 860 000 osób; w samych Ponarach zginęły 72 142 osoby). Sądzić zatem można, że z rąk Niemców zginęło ok. 5 470 000-5 670 000 Polaków i Żydów – obywateli polskich. http://niniwa22.cba.pl/polska_1939_1945.htm
  ŹRÓDŁO: „Polska 1939-1945. Straty osobowe i ofiary represji pod dwiema okupacjami”, IPN Warszawa 2009.

  Czyli mniej więcej straty osobowe żydów i Polaków były ilościowo równe, choć procentowo był to prawdziwy holokaust prawie całego narodu żydowskiego w Polsce, ale Polacy na to nie mieli żadnego wpływu poza kryminalnymi przypadkami, których etiologia też jest złożona z uwagi na kryminalne przypadki postępowania samych żydów i eksterminację przymus ze strony Niemców. Przypominam, że tylko Polakom wtedy groziła natychmiastowa śmierć za pomaganie żydom. Polacy, w tym moja babcia tej śmierci się nie bali i nie wydali ukrywającej się żydówki, na folwarku pracującej u Niemca, jako Polka. Inni żydzi z mojej miejscowości, w tym sześciu karczmarzy z rodzinami zostało od razu na początku wojny zabranych i wywiezionych do obozu. Już nie wrócili. Jaki wpływ na to mieli miejscowi Polacy, w tym moja rodzina?

  Może jest to też dobry moment, aby Polacy powstali naprawdę z kolan i zweryfikowali swoją wiarę w obcego boga?

  • @Miecław.Już nie wrócili. Jaki wpływ na to mieli miejscowi Polacy, w tym moja rodzina?”
   Duży. Byli bezpośrednimi świadkami klęski i upokorzeń. a w tamtej
   ‘kulturze” już podpada pod antysemityzm!! Inna cywilizacja – koczownicza…
   Widzieli a nie zapobiegli……………….
   Ps. Polacy ratowali prześladowanych, czytałem wypowiedzi tamtej strony – oni NIGDY nie zdecydowali by się na podobne gesty (ratowanie POLAKA) – sami TO przyznawali. Mamy doświadczenia z 39’ denuncjacja Polaków
   do żydo-komunistycznej Bolszewii , budowanie BRAM POWITALNYCH celem powitania wkraczających agresorów hitlerowców czy bolszewików…
   Mamy przykre doświadczenia z czasów rządów żydokomuny 44-56…
   MAMY dużo więcej wspomnień z niedobrego sąsiedztwa.
   A my jako GOSPODARZE, ZAWSZE byliśmy nad wyraz gościnni,
   ONY – NIGDY, zawsze dążyli by przejąć obowiązki gospodarza,
   nigdy nie potrafili okazać NAM POLAKOM – wdzięczności…
   …inna obca i wroga Nam “cywilizacja”……………niewdzięcznicy…

   • @krzyk58. “Widzieli a nie zapobiegli……………….” SŁUSZNIE WNIOSKUJESZ!!!
    No tak moja babcia mogła się rzucić z widłami na esesmanów, a nie zrobiła tego i przeżyła. Jej wina, bo z poświęceniem życia aktywnie nie ratowała tych przez których, jej ojciec stracił trochę ziemi. Fakt głupio postąpiła i nawet to że nie wydała ukrywającej się żydówki jej nie rozgrzesza.

    Następnie przyjęła ziemię z reformy rolnej od komunistów, aby godnie żyć, wg “jaśnie państwa” jej wina i “wyklęci” za to chcieli ją zabić. Przeżyła, ale i tak miała w życiu zawsze pod górkę, bo na gołym polu z niczego musiała postawić dom i budynki gospodarcze (wtedy gliniane i drewniane), kupić konia i bydło – a na to wszystko przyszło jej ciężko pracować u “kułaków”, bo nikt jej tego nie dał, a “kułacy” wdowę po żołnierzu września wykorzystywali i naciągali ile się tylko dało. Nie było zlitowania, że jej mąż zginął na wojnie, a niektórzy z kułaków z wojska zdezerterowali. Oddawanie tzw. planów z gospodarstwa też było znacznym obciążeniem i mimo, że była wdową to komuniści żadnych ulg nie zastosowali. Natomiast zarządca dawnego majątku przemianowany po wojnie na działacza “komunistycznego” cichcem biegającego się modlić, jako nowo nawiedzony systemem pilnował gorliwie, żeby plany były oddane co do joty i żadnego tłumaczenia, że zboże nie obrodziło na polu nie było. Zboże trzeba było pożyczyć od ludzi po trochu na plany i ludziom za to zboże odrobić. Takie są fakty. Kraj odbudowano siłą i poświęceniem takich ludzi, jak moja babcia, a teraz “jaśnie państwo” domaga się reprywatyzacji i odszkodowań o kościół narzuca modlitwy za “wyklętych”.

    Najlepiej więc wyszedł na tym dziadek, bo poległ sobie na wojnie w interesie “jaśnie pańskiej” Polski i nie musiał się dalej męczyć, ani tłumaczyć z życia. W podręcznikach historycznych bohaterstwo zwykłego żołnierza (mięsa armatniego “jaśnie państwa”) nawet nie jest zauważane specjalnie. Wspomnienia oficerów sanacyjnych obejmują tylko bohaterstwo kadry dowódczej, zwykły żołnierz podobno się bił, ale trudno szukać ich nazwisk i czynów, czy medali.

    Oto smutne zwykłych ludzi losy w pigułce, na służbie “jaśnie pańskiej” i plebańskiej.

    A w kontekście tego co napisałeś @krzyk58, nasza wina Polaków jest taka, że przeżyliśmy mimo wszystko. NIE ZAPOMNIMY obecnej POLONOFOBII oraz wcześniejszej “jaśnie pańskiej” i plebańskiej niewoli.

   • @Miecław. Na pewno zdajesz sobie sprawę że użyłem gorzkiej autoironii – ‘nie zapobiegli” BO, wówczas mieli tyle samo
    do powiedzenia
    co ów zaszczuty Żyd (za okupacji).

    @Waldi Bayern. ( dobór nicka). Zasługujesz co najmniej na
    rozmowę ostrzegawczą, w przypadku recydywy ‘na sssssss.”
    aaaaaaaa należy resocjalizować i reedukować, ewentualnie “nie rokujących”,
    aaaaaaaa…. to tylko takie tam aaaaaaa. Jesteś aaaaaaaa.

    PANIE KRZYK NIE WYPADA. SZANUJEMY POGLĄDY WSZYSTKICH, KAŻDY MA PRAWO DO WYPOWIEDZI. TAKŻE I TEN PAN (LUB BOT INTERNETOWY ROZSIEWAJĄCY TAKIE WPISY) – W KONTEKŚCIE POLSKOJĘZYCZNYCH TREŚCI W TEMACIE. POZDRAWIAM WEB. JÓZ. PS. JAK NAM ZNIKNIE STRONA Z DNIA NA DZIEŃ PROSZĘ NIE BYĆ ZASKOCZONYM SPODZIEWAMY SIĘ POWAŻNEGO ATAKU.

   • @krzyk58. Oczywiście, że zdałem sobie sprawę z twojej “gorzkiej autoironii”, ale to mnie pobudziło do wspomnień i refleksji, dlatego opisałem te wspomnienia babci i jej narzekania, do mnie małego dziecka, gdy zostawałem pod jej opieką, bo rodzice pracowali. To wraca jak sekwencje filmu, gdy emocje zostają pobudzone, więc napisałem te gorzkie życiowe refleksje, które wynikają z historii mojej rodziny i ludzkiej egzystencji.

 16. Realia amerykańskich stosunków z Izraelem. http://www.informationclearinghouse.info/48680.htm
  Lub lepiej, amerykańskiej zależności od Izraela.

 17. ” Izrael nie ma żadnych pretensji do Niemiec, tylko do Polski i to akurat gdy usiłują układać nam nasze prawodawstwo.” ……..

  NA KOGO WYPADŁO – NA TEGO – BĘC! Może nieco “czasy” pozamieniałem, sens i treść wyliczanki dziecięcej b. na czasie w nawiązaniu do niżej zamieszczonej treści…Izraelski dziennik „HAOLAM HAZE” 1965 r. – Sprzedaliśmy
  N.R.F.- owi świadectwo moralności następującej treści:

  My państwo Izrael, ofiary nazizmu, uratowani z Oświęcimia, dyplomowany symbol postępu i socjalizmu w świecie, potwierdzamy niniejszym, że posiadacz tego świadectwa nie jest już faszystą, lecz całkiem nowym Niemcem, który ma prawo być przyjęty do każdego grona.”
  Amen i Szalom…

 18. Akapit pierwszy. Polityka informacyjna kilku tysięcy b. SS-manów
  zapoczątkowana w latach 50- przynosi owoce.
  to nie przypadek że własnie “teraz” obserwujemy apogeum…

  Akapit drugi. Pan Yair Lapid jest jednym z “Michałów” (z Izraela)…. sprawiedliwych “tam’, można policzyć na “palcach obu dłoni”…

  Akapit trzeci. Bodajby…ale gdzie tam, Żydzi (Chazarzy) zawsze
  i wszędzie byli i są tylko ofiarami… 🙂

  Cztery………Ujęte bardzo celnie w nawiązaniu do języka i znaczeń bliskowschodnich (czarnomorsko-kaspijskich też) niegdysiejszych koczowników….

  Pięć… Pojednanie….kogo z kim? Jako żywo przypomina ‘pojednanie
  naszych’ z xxxx-banderowską upa-dliną.

  Sześć. Maskowana radość pośród katów – oto ofiary biorą się za łby…

  Siedem. Antysemityzm (cokolwiek ten dziwoląg znaczy) istnieje,
  natomiast antypolonizm – NIE! A zwłaszcza pośród “naszych strasznych braci”. Oni Nas zawsze kochali Polaków ,po prostu z wdzięczności szanują nas za to że “mogli TU spocząć”…………..
  I tak można by kontynuować.
  “Szanowni Państwo – antysemityzm, Holokaust to zagadnienia tak niesłychanie poważne i tragiczne, że jeżeli ktoś, nie potrafi się na ten temat wypowiadać, a nie musi tego robić, to niech skorzysta z szansy na milczenie.”
  Rzucam pytanie – fakty, czy mity? https://www.monitor-polski.pl/nanowahadelko-o-chazarskim-holocauscie-slowian-raport-witolda-pileckiego-najblizszy-prawdy/

  DZIĘKUJĘ ŻE NIE ZŁAMAŁ PAN NASZYCH ZASAD. JAK PAN WIDZI DA SIĘ PISAĆ O TAKICH SPRAWACH BEZ NIEPOTRZEBNYCH SŁÓW – I O TO CHODZI, NAWET TEN LINK “PRZEŁKNĘ” JAKO DOWÓD OTWARTOŚCI NA PANA PRAWO DO SWOBODY WYPOWIEDZI. BARDZO PROSZĘ SIĘ TRZYMAĆ TEJ FORMY. WEB. JÓZ.

 19. W obliczu wydarzen ostatnich dni, spreparowanej przez Niemcy narracji i wkladanie jej do ust szefa i parlamentarzystow Izraela obarczajacej Polske zbrodniami wojennymi i ludobojstwem oraz oraz wielce pikatnie okraszonej polska “HitlerJugend” jakies przekupionej telefonami komorkowymi czy tylko paczuszka narkotykow smarkaterii,ktorej wyczynkioblecialy wszystkie stacje TV nie tylko UE ale i swiata podnosze wysoko koniecznosc dochodzenia i to w obliczu mediow swiata reperacji i odszkodowan wojennych Polski od Niemiec, co tu na forum OP krytycznie przedstwiano w felietonach oraz negowano w komentarzach….jesli rzad polski rychlo nie wystapi z roszczeniami o reperacje i odszkodowania za pogorzelisko,straty moralne i zdruzgotanie psychologiczne i polityczne w wyniku nikczemnej 2WS i indusralnie przeprowadzonemu ludobojstwu z produkcja mydla z tkanek ludzkich,papieru i abazurow do lamp ze skory ludzkiej,kleju z paznokci i wlosow, atramentu z zolci, materacy i innych przedmiotow oraz nie do opisania eksperymentom medycznym na zywych ludziach w tym na niemowletach i kobietach w ciazy …to wtedy sranie sie winny wybuchowi 3WS i niemieckiej nikczemnosci nie bedzie granic….nienawisc do ludzi generalnie,do siebie samych i nieprzeparta moc i rzadza tworzenia systemow zarzadzania innymi,”robienia porzadku”,cywilizowania innych kultur i ras i stworzenia produkcji zautomatyzowanej do ruchu i rytmu kowadel bedzie ponownie udzialem i Polski i swiata…….nie wiem czy jest tego swiadomosc w Polsce …..nie tylko chodzi tu o restytucje (zwrot ) zagarnietych Polsce objektow sztuki i obrazow wiszacych do dzis w gabinecie prezydenta Niemiec i budynku parlamentu federalnego ale majatek towarzystwa ubezpieczoniowego “Allianz”(“parabanki”),ktore z majatkow zagazowanych ludzi doszlo do czolowki swiatiwej, niemuecka kolej zelazna DB / “Deusche BundesBahn”,ktore za przwozke do niemieckich obozow zaglady pobieral wysokie oplaty od swoich ofiar i dorobil sie majatku,zreszta gdyby nie niemiecka kolej zelazna tego rodzaju masowe,na skale przemyslowa ludobojstwo byloby wogole niemozliwe, majatek firmy “Simens”,ktorej federacja / stan California nie dopuscil do przetargu na budowe metra i lini kolejowych z uwagi na zbrodnie ludobojstwa i arryzacje majatkow swoich ofiar, podobnie majatek koncernu Fick i Krupp (arsenal wojenny ), majatki firm chemicznych a dzis i farmaceutycznych/kosmetycznych min.” EG Farben”/Farben,ktora produkowala “Zyklon B” i tysiecy innych pochodza z ludobojstwa i rabunku majatkow swoich ofiar przeto czy mozna pozwolic na to,by dzieki temu rabunkowi mogla wybuchnoc 3WS….? Te wszystkie nikczemne zabiegi uczynienia z Polski glownego winnowajcy 2WS dowodza bezsprzecznie, ze Niemcy obawiaja sie rozszen odszkodowawczych z Polski,Wlochom i Grecji programami oszczdnosciowymi ratujacymi niby €uro zapchali po dziurki w nosie wszelkie mozliwosci dzialania i podniesli tam bezrobocie do 80 a miejscami do 100%…by tylko te panstwa nie wystapily z roszczeniami reperacji i odszkodowan wojennych od Niemiec…czy Polska czeka zwlekajac z pozwem o reperacje na podobna sytuacje, nagonka na Polske i to na powaznie juz sie zaczela… wszyscy widza i slysza,co tu sie dzieje i czekac lada chwili jak pokrzywdzeni Zydzi francuzcy,czy belgijscy czy holederscy lub Bog wie skad zaczna preparowac roszczenia odszkodowawcze od Polski a nie tylko Izrael, totez Polska musi temu zaplonowanemu rozwojowi sytuacji zapobiedz…nie bedzie tego, to sama otrzyma w obliczu tego co sie dzieje pozew z rozczeniami odszkodowawczymi od Niemiec …..ten surrealistyczny proces wlasnie sie na dobre zaczal…..
  ****
  Ja tu od zawsze bylam konfrotowana z ciezkimi zarzutami winy za 2WS i Holocaust i tak np.radna miejska z ramienia partii zielonych do mnie “Sie haben auf sich grosse Schuld geladen”=”ja ponosze lub jestem szkalona wielka wina za 2WS i Holocaust”… mysle sobie kobita choruje ,nie moge jej brac powaznie ale takie zarzuty i antypolonizm ( bardzo mocny ) sa integralna czescia niemieckiej kultury jak i antysemityzm i rusofobia i inne kxenofobiczne fenomeny,zaszczepione z reformacji Martina Luthra… obecnie na moja osobe jest takze ciezki napad i nie wiem jaki.on obierze kierunek i jak bede ukarana….

  • ” i inne kxenofobiczne fenomeny,zaszczepione z reformacji Martina Luthra…
   🙂

   Zapewne idzie wiosna witamy pierwsze jaskółki rozsądku…

   WEB. JÓZEF. Da się – przyznam jednak że co do do treści “zalinkowanej” mam tez spore wątpliwości, a sporo
   już w życiu widziałem i słyszałem. Wiem też w takich przypadkach
   stosowane techniki manipulacji na (pod)świadomość bywają zwykle skuteczne ,dlatego potrzebna jest duża doza zdrowego krytycyzmu.

  • Wierny czytelnik

   Dobre podsumowanie wybitnegho tekstu wysłałem go do prezydenta Dudy – mam wrażenie że w Żorach jak mówił to inspirowany tutaj tym forum

 20. “Obchodzimy się z Izraelem jak z jajkiem” – Prof. Jerzy R. Nowak: Minął Tydzień

  https://www.youtube.com/watch?v=702JEK75-Zk&t=161s

 21. Aleksander Jabłonowski, ADOLF HITLER, SUPER STAR, IKONA NWO

  https://www.youtube.com/watch?v=eOktnOQCaMI&t=684s

  Ps. ….Nie po łebkach – z uwagą i do końca proszę……………….

 22. Wielka Polska Katolicka

  Widzę, że GRU standardowo działa na rzecz długofalowych interesów FR. Mogę wam tylko gratulować, umiecie pisać, argumentować i trafiacie w punkt. Nasze siuśmajtki mogłyby się od was uczyć…

 23. NIEMCY – VW AUDI MERCEDES BMW OPEL LIDL
  KAUFLAND ROSSMAN OBI ALDI SIEMENS ADIDAS
  JACOBS ARIEL MILKA
  polacczki – kartoffle buraki cebula
  Mój Majster tak mówi polki to się nadają ino na P – Putzfrauen albo Prostituirte -sprzątaczki albo prostyttutki, a poloki ino na Penner – mennele i racje ma!
  Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska, o Polsce i Śląsku: “Dać Polsce Śląsk to tak, jak dać małpie zegarek. No i po 80 latach widać, że małpa zegarek zepsuła.”
  A ja dodam ze małpy to się trzyma w klatkach albo na łańcuchu!
  Polaczki to ta sama rasa co ruskie!
  polaczki to slurzonce, białe murzyni, polaczek to makumba dla pana Ślązaka albo Niemca!
  Był Majdan w Kijowie – teraz czas na Śląski Majdan, polaczki raus ze Śląska!

  • A do jakiej rasy ciebie zaliczyć? Siedż na tych bayerach dopóki jeszcze kalifat nie przejął władzy! Na pewno jesteś z rasy ginącej tak umysłowo jak i fizycznej.

  • KOMENTARZ @Waldi Bayern to Niemcy w pigolce…..prymityw do qwadratu,a sam z pewnoscia siedzi na socjalu / Hartz IV / i musi sie wyzyc na innych by urosnac we wlasnych oczacha,gdyz kapital w/w firm to z. ludobojstwa i grabierzy wojennych i ze strachu przed roszczeniami odszkodowawczami zaczynaja tak wulgarnie szczekac….a tu na forum OP propagowano kulturalna przyjazn a nawet zachwyt dla Niemiec / Victime-Syndrom =Syndrom ofiary,ktora pragnie wybaczyc swemu sprawcy / choc to wilk w owczej skorze,szakal brat tego z Izraela….

 24. Nie można wykluczyć, że stanowisko władz bbbbbb podyktowane jest obawą, że na światło dzienne wyjdą skrzętnie ukrywane winy samych bbbbb. Bo przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie w Polsce zaprzeczał, że istniała w czasie okupacji grupa ludzi trudniących się szmalcownictwem. Ale też w Polsce taka postawa spotyka się z potępieniem. Nie ma w Polsce prób tłumaczenia takich postaw. Przykładem takim może być fakt, iż bbb Scherwitz był członkiem NSDAP i komendantem obozu koncentracyjnego w Lencie k/Rygi.

  Po wojnie tenże Scherwitz był w Monachium członkiem bbbbb Komitetu ds. Rewindykacji bbbbbb Mienia. Nie przeszkadzało bbbbb nawet to, że oskarżano Sherwitza o liczne gwałty na bbbbb i osobiste zamordowanie przez niego 200 bbbbbb. Ujawnił to historyk amerykański bbbbbb pochodzenia B.M. Rigg. Nie ma takiego przykładu, aby Polak był komendantem obozu. Nie ma też żadnego Polaka, który byłby feldmarszałkiem III Rzeszy, jak w przypadku Milcha, którego B.M. Rigg nazywa nnnnnnn-niemieckim zbrodniarzem wojennym.

  Hipokryzją można nazwać wyrażoną przez p. Ambasador troskę o… dostęp do badań naukowych. Przecież nie kto inny, ale noblista nnnnn nnnnnn przez całe swoje życie zaciekle walczył z wszelkimi próbami badań naukowych nad nnnnnn. Twierdził wręcz, że nnnnnn wymyka się jakimkolwiek badaniom historycznym, że jedynym wiarygodnym źródłem są świadectwa nnnnn.

  “My wiemy, kto budował obozy” http://www.mysl-polska.pl/1458

  NIE MOŻEMY PRZEDRUKOWAYWAĆ BEZ LICENCJI WEB. JÓZ. PS. ZA DUŻO FRAZ – PROSZĘ SIĘ OGRANICZAĆ, ALBO PISAĆ NP. “WIADOMO KTO” BO MI SYSTEM GŁUPIEJE (JEST USTAWIONY NA SŁOWA KLUCZOWE ZNAJDUJE JE I JAK ZNAJDZIE WYSYŁA MI EMAIL).

  Na razie tyle w kontekście zamieszczonego wyzej “monitorowego” linku.

 25. Michał z Izraela

  Wzajemna nienawiść Żydów i Polaków to fakt, i nie nowy. Pogromy, gonienia, ograniczenia itd., to też fakt. I nie ma żadnego sensu wyliczać krzywdy wzajemne, prawdziwe czy urojone, ciągnące się setki lat. Nie ma też zmysłu liczyć co kto zarobił, albo stracił, wykorzystał okazję zrabować mienie sąsiada idącego na śmierć, czy z narażeniem życia swojego i swoich wszystkich bliskich, uratować jego, albo chociażby jego dziecko. To wszystko, fakty historyczne i nie ma żadnego realnego powodu wywoływać tego dybuka.
  My żyjemy w XXI wieku. Stary porządek Świata ruszy się i rozwala, ale nie ustępuje swoich dominujących pozycji innym siłom ekonomicznym, społecznym, kulturalnym, i językowym. On jest gotów użyć każdą siłę, zrobić każdą podłość, wykorzystać każdą nadarzającą się okazję w obronie Starego Porządku.
  Jedyne co my możemy zrobić, to przede wszystkim zrozumieć, że podłożyli nam świnię na progu naszych domów. Znaleźć tych co podpalili ten pożar, i wyciągali kasztany rękoma naszych głupich elit rządzących, co dali się tak wystawić dupą do wiatru. Znaleźć tych co w ten sposób chcieli osłabić porządek społeczny i rozwalić konsolidację społeczną dwuch narodów co najwięcej ucierpiały w II Wojnie Światowej, i tak im przyłożyć, żeby im się odechciało zaczepiać nas. I wierzcie mi, to nie jest dyskusja filozoficzna. Bo na końcu każdego takiego splotu wydarzeń, wisi rachunek w banku.
  I jeśli ktoś nie lubi Żydow, bo śmierdzą czosnkiem, to niech nie wącha. Ja też nie lubię Polaków. Dlatego żyję Izraelu.
  Wolno nie lubić Żydów. Nie wolno ich zabijać.

 26. “Pogromy, gonienia, ograniczenia itd., to też fakt.’
  Nie. Nie fakt – a zwykłe insynuacje…po prostu BREDNIE. Hutzpa’h.
  Od zawsze TYLKO POLSKA była bezpiecznym schronieniem dla Żydów,
  czemu ci światlejsi niejednokrotnie dawali wyraz – pomijam przy tym FAKT,
  z jakiego powodu
  Żydzi na całej kuli ziemskiej byli,są, (i …) tak…nielubiani. 🙂

  ——————–
  Wolno nie lubić Polaków… lecz nie wolno zabijać Arabów.
  … czy stosować politykę apartheidu na terenach okupowanych.
  Pani Dr Ewa Kurek w TVP INFO

  https://www.youtube.com/watch?v=_6KNHH4PvP4

  ——————–
  Этот фильм был создан в начале 70-х годов по поручению Политбюро ЦК КПСС и при содействии КГБ СССР.

  Сионизм. https://www.youtube.com/watch?v=GvkiLgUqLNE ?

 27. Martin Lachmaier

  NIEMCY – VW AUDI MERCEDES BMW OPEL LIDL
  KAUFLAND ROSSMAN OBI ALDI SIEMENS ADIDAS
  JACOBS ARIEL MILKA
  polaczki – kartoffle buraki cebula
  Mój Majster tak mówi polki to się nadają ino na P – Putzfrauen albo Prostituirte -sprzątaczki albo prostyttutki, a poloki ino na Penner – mennele i racje ma!
  Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska, o Polsce i Śląsku: “Dać Polsce Śląsk to tak, jak dać małpie zegarek. No i po 80 latach widać, że małpa zegarek zepsuła.”
  Polaczki to ta sama rasa co ruskie!
  polaczki to slurzonce, białe murzyni, polaczek to makumba dla pana Ślązaka albo Niemca!

  • krolowa bona

   @Martin Arschmaier….VW,AUDI,MERCEDES,BMW,OPEL &CO …nicht genug,dass diese Firmen haben in Industrie Siedlung in Auschwitz duch Leichen Ernährung sich hoch gearbeitet und mit Haenden von KZ-Gefangenen Motoren modifiziert und montiert,darunter geprüft wie lange menschlicher TodesKampf dauert,wenn man Menschen mit den Wagen in geschlossenen Raun lässt…heute fehlen die KZ als Zwecke und Orte der SklavenArbeit und langsam der beraubte Reichtum zu Ende geht und die ganze Managment der MordFirmen hatte sich SoftWarenManipulation ausgedacht und die “dumme”,”nicht deutche Welt ” belogen wollen,was jedoch aufgeflogen ist und die von damals”Reiche” heute nicht mehr überleben werden,insbesondere,dass wegen der Feinstub und anderen LuftPest in komennede Woche FahrVerbote von deutschen Gerichten ausgesprochen werden,nicht mal Merkel mit “kostenlosen Öfentlichen NahVerkehr ” würde geligen der Untergang der deutschen Autoindusrie vorzubeugen…Du KlugScheisser mit Hartz IV Leustung !

   Dein Chef soll Schweine zuechten da hat er Gelegengeit sich mit Dir auszuleben,Polinen gehen nicht mit Hunden schlafen ! Dein PlastikEssen von LIDL kanst Du dir in Deine stinkende Arsch stecken und auf dem Mars flien,so lang ich Dich noch nicht aufsuche und auf der Knie zwingen würde,stehlen und morden kannst Du und wegen KriegsReperationenVerweigerung schickt Dich Dein Chef auf HassTour,nicht mal Entschaedigung für Angehörige, (die deutsche StaatsBürger sind ) den ermordeten in ex-deutschen AfrikaKolonii in heutigen Namibia wollt Deine Deutschland zahlen,dort fand die GeneralProbe von VölkeMord statt ,die sich inzwischen müssten an USAGerichte wenden und jahrelang misshandelte Deutsche,die mit akuter Hilfe deutschen Behörden und Botschaft in Chile betrieben wurde von deutscher Sekte “Colonia Dignidad” und deren Guru,Herr Schaefer,der Kinder zum Sex unter Folter uber 40 Jahren zwang…..aufgrund solcher Degenerierung der menschlicher Rasse habt Ihre nicht verdient ein souveräner Staat zu sein und den ganze deutsche StaastsGebilde musse zwischen 4 Alliierten des 2WeltKrieg fallen,was rechtlich gesehen absoluten SollZustand ist und solche RassenKundler wie Du in InternierungsLager eingesperrt werden sollen,was ich Dir in nahe Zukunft wünsche !!!

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

20 + two =