Społeczeństwo

Duchowny ze spiżu pedofilem post mortem?

 Duchowny ze spiżu pedofilem? Wyszły na jaw niesłychanie interesujące fakty dotyczące jednego z tzw. „kapłanów Solidarności”. Wiele osób, sami mężczyźni w sile wieku oskarżyło post mortem duchownego o inne czyny obyczajowe, czyny seksualne, spośród których można wskazać prawdopodobieństwo pedofilii. Dzisiaj dorosłe osoby miały wówczas kilka lub kilkanaście lat, jak duchowny miał dopuszczać się względem nich tych czynów. Niektóre relacje są skandalicznie drażliwe. Nie będziemy ich przytaczać, przy poszanowaniu przeżyć tych ludzi, to nie ma znaczenia dla naszego ujęcia problemu. Rozpatrzymy go na zupełnie innej płaszczyźnie – odniesienia poprzez ujęcie funkcjonalne. Ten duchowny nie żyje od lat, co zamyka sprawę karalności. Jednak niesłychanie istotne są co najmniej trzy kwestie funkcjonalne, określające możliwy kontekst tych zdarzeń, które mogą mieć istotne znaczenie dla historii naszego państwa i co ważniejsze, także dla jego przyszłości.

Interesują nas trzy aspekty tej sprawy, ponieważ obnażają problem hipokryzji naszych elit, jak również dotykają problemu pedofilii (seksualna działalność przestępcza) osób duchownych z Kościoła dominującego. Okazuje się że osoby z lokalnej i krajowej elity, znające tego duchownego wiedziały o jego preferencjach seksualnych. Tenże podobno się z nimi nie krył. Ze względu na zasługi dla obalenia poprzedniego systemu politycznego, ten człowiek miał bardzo potężne znajomości był niesłychanie wpływowy i mógł bardzo wiele. W praktyce po 1989 roku był nietykalny. Zapewniała mu to sutanna i pozycja polityczno-towarzyska. Dlatego prawdopodobnie nikt się nie odważył na niego poskarżyć za życia, A nawet jak to miało miejsce, to prawdopodobnie zostało w jakiś sposób wyprostowane na płaszczyźnie prawnokarnej, ponieważ o niczym formalnie nie wiadomo. Ta sprawa powinna być rozpatrywana w kontekście podobnego skandalu z Poznania, gdzie pomimo oczywistości i nie przedawnienia przestępstwa pedofili, organa ścigania nie wszczęły działań przeciwko wysokiemu rangą funkcjonariuszowi tamtejszego Kościoła dominującego. Teraz mamy drugi przypadek, wszyscy wiedzieli, tu było gorzej, bo na tego człowieka bano się wnieść skargę lub to było po prostu niemożliwe.  

Dlatego trzeba zadać pytanie jak to było możliwe że ten człowiek przez tyle lat był bezkarny? Nie było możliwości skutecznie domagać się sprawiedliwości. Niestety oznacza to że dobra zmiana mówiąc o nadzwyczajnej kaście prawników,  chroniącej ludzi uprzywilejowanych może mieć w jakieś mierze rację. Jest to tym bardziej prawdopodobne jak uświadomimy sobie, że na terenie tej samej kognicji działał człowiek oskarżony o stworzenie jednej z największych piramid finansowych, zajmujących się inwestowaniem m.in. w metale szlachetne.

Jeżeli nie było sposobu, żeby tego człowieka chociaż nazwać tak, jak na to zasługiwał, to świadczy o tym że jesteśmy w bardzo złej sytuacji strukturalnej. Mechanizmy ochrony społeczeństwa nie działają. Kontrolują je elity i są za nie odpowiedzialne. Prawo w tym kraju służy utrzymywaniu społeczeństwa w posłuszeństwie, a nie do zapewnienia powszechnej sprawiedliwości i porządku. Sprawiedliwość jak widać nie jest dla wszystkich, elita może być bezkarna, ponieważ funkcjonalnie jest wyłączona spod represji organów, powołanych do walki z przestępczością.

Szczególnie istotne są tutaj pytania o tych ludzi którzy go znali i wiedzieli o tym, że miał takie skłonności i dopuszczał się czynów. Dlaczego ci ludzie nie donieśli o tym do Prokuratury? Dlaczego światli przedstawiciele elity lokalnej nic nie zrobili, żeby chronić społeczeństwo? Można zadać pytanie, czy wśród nich były takie osoby jak np. były pan Prezydent, były pan Prezes Rady Ministrów? Jeżeli wśród mieszkańców Gdańska i Pomorza było wiadomo na zasadzie plotek i podań, że ten duchowny ma takie, a nie inne skłonności i lepiej nie posyłać chłopców do tamtego Kościoła. To znaczy, że tak ważni politycy mogli o tym wiedzieć, chociażby z tego powodu bo go doskonale znali, jako politycy solidarnościowi, którzy mieli z nim bezpośrednie relacje przez lata. Jeżeli ktoś wykazałby prawdopodobieństwo takich okoliczności, zwłaszcza wobec wskazanych osób, to mogłoby zaważyć na zdolności do zajmowania funkcji politycznych przez tych ludzi. Jeden z tych panów, były premier być może będzie wyrażał ambicje prezydenckie w nadchodzących wyborach. Więc sprawa jest istotna.

Drugim jeszcze ciekawszym wątkiem jest to, jak się zachowała Policja, dziedziczka Milicji Obywatelskiej? Jeżeli bowiem ten duchowny dopuszczał się swoich czynów przed 1989 rokiem, to znaczy że Służba Bezpieczeństwa musiała o tym wiedzieć. Ponieważ bardzo dokładnie inwigilowała ten kościół w którym on funkcjonował i całe jego otoczenie. Wszystko było rozpracowane, agentura była wszędzie. Coś takiego, jak skłonności i życie seksualne „figurantów”, to podstawowe pole do popisu dla struktur tajnych. Dlatego po prostu musieli wiedzieć, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Trzecia kwestia jest chyba w tym wszystkim najciekawszą. Otóż, jeżeli ten człowiek był przed 1989 rokiem tak znaną postacią i już wówczas dopuszczał się swoich czynów? O czym prawie na pewno wiedziały ówczesne organy bezpieczeństwa. To dlaczego nie wykorzystały tej wiedzy kompromitując tego duchownego? Jego rola była tak istotna, że wyeliminowanie go byłoby bardzo silnym ciosem w opozycję. Jak również w ówczesnych przeciwników – Amerykanów, których struktury tajne w Polsce wspierały tego duchownego i ludzi z jego otoczenia. Można przyjąć hipotezę, że społeczeństwo i tak przyjęłoby atak obyczajowy ówczesnych władz na duchownego, jako próbę oczernienia go. Jednakże równie uprawniona jest hipoteza, wedle której ten duchowny mógł być agentem ówczesnych organów bezpieczeństwa lub w jakiś inny sposób być dla nich użytecznym. To natomiast zmienia radykalnie szereg kwestii i mogłoby mieć takie skutki jak burza gradowa nad polem pszenicy.

Akta są tajne lub już dawno zostały zniszczone, a nawet jeżeli jeszcze istnieją, to nie ma do nich dostępu ze względu na działalność policji historycznej. Dlatego nie dowiemy się prawdy, no a działka Ś.P. pana generała Czesława Kiszczaka jak wiadomo spłonęła. Być może ktoś z dawnych oficerów MSW, któremu ograniczono emeryturę np. napisze książkę o tych faktach? W blogosferze i na różnych portalach krąży niesłychanie dużo materiałów, których autorzy wykazują się istotną znajomością rzeczy, osób i faktów z ówczesnej epoki i ciągów zdarzeń. Nie będziemy tego cytować, ponieważ przeważnie to plotki mające charakter domniemań lub pomówień. Bardzo prosimy, żeby z powodów prawnych nie wklejać linków do takich treści poniżej.

Jeżeli oskarżenia się potwierdzą, to należy się zastanowić nad zasadnością utrzymania pomnika tego człowieka na ternie publicznym, jak również nad przedstawianiem pamięci o jego osobie w kontekście dokonań na rzecz opozycji i dystrybucji zagranicznej pomocy dla potrzebujących.

Sprawa jest poważna, jeżeli ktoś krzywdzi dzieci – państwo powinno go izolować. Jeżeli robi to osoba ciesząca się wysoką pozycją i autorytetem, trzeba takie zło wypalić żywym ogniem. Nie możemy pozwolić na to, żeby coś tak parszywego jak pedofilia było tolerowane, ponieważ to rozłoży nasze społeczeństwo. Kościół dominujący zapłaci za tę sprawę utratą zaufania dużej  części społeczeństwa. Zobaczymy jak się zachowa władza…

36 komentarzy

 1. Wóoo,.. to jest analityka

 2. Władza to przeczeka.

  Artykuł bardzo powściągliwy, ale zawiera bardzo ważne i nadal obowiązujące zdania, że: “Prawo w tym kraju służy utrzymywaniu społeczeństwa w posłuszeństwie, a nie do zapewnienia powszechnej sprawiedliwości i porządku. Sprawiedliwość jak widać nie jest dla wszystkich, elita może być bezkarna, ponieważ funkcjonalnie jest wyłączona spod represji organów, powołanych do walki z przestępczością.”

  Amen.

  Tu jest Macondo.

 3. Znaczna cześć moich znajomych żyje aferami wokół Skok Wołomin i wypowiedzią “ober prokuratora”,a my zajmujemy się problemem gdzie jeśli Kościół sobie nie poradzi ( a sobie nie poradzi!), to nasz komentarz dotyczy “mleka które się dawno rozlało”,lata milczenia i hipokryzji ze strony tych którzy o tym wiedzieli.

 4. You didn't know

  Myślę że jak wyjdzie że Tusk wiedział a nie powiedział to krył pedofila… Ta afera pozwala odsunąć duża część elity na trwałe.

 5. Coraz bardziej wychodzi na jaw, że wielki ruch społeczny ludzi domagający się poprawy warunków życia, oprócz obcych sił policyjnych i finansowych został opanowany przez złych ludzi, oszustów, złodziei. nieuków i demony kościelne. Po pozbawieniu narodu fundamentalnych prerogatyw istnienia, czyli przemysłu, nauki i kultury, zamieniono kraj w kolonię obcego kapitału i bazę militarną do ataku na najbliższego sąsiada. Zawładnięto historią, promując kłamstwo i fałsz historyczny od przedszkola począwszy. Mówią i kłamią, że żyjemy w wolnej Polsce. A rzeczywistość budzi wstręt, obrzydzenie i odbiera nadzieję. Prałat Jankowski jest jednym z symboli upadku. A za nim podąża krok w krok inny duszpasterz, doktor, dyrektor. I ciągną za sobą niestety większość ogłupiałego narodu.

 6. Fajne takie. Wszystko w trybie przypuszczającym. Ludzie pamięć mają jednak krótką, właściwie coraz krótszą i w pamięć im zapadają tylko te bujdy którym jako pierwszym uda się dopisać silne emocje. Wszelaka wiara (ta świecka również) bazuje na tym, buduje strzeliste świątynie dla bzdur oświeconych (po prawdzie urojonych) i kolejne silne emocje już nie wyprą tych pierwszych, z pamięci wiekiem posuniętych już wyznawców. Gdy zaś wyznawców zabraknie pozostanie jedynie mit.
  Historia, matka oszustw wszelakich, zwłaszcza w kategoriach wiary (również świeckiej) po dziś utrzymuje błogosławionych i męczenników, milcząc w temacie ich wątpliwego prowadzenia i podtrzymuje mity o ich męczeństwie za wiarę choć to męczeństwo zwykle było dość pospolitą karą za równie pospolite przewiny.

 7. Krzyku. nie staję w obronie ks Jankowskiego ponieważ nie znam faktów. Natomiast drażni mnie jak niektóre panie dopiero po 40-latach przypominają sobie, że były w dzieciństwie molestowane.

  Wiem, że nie przepadasz za J. Urbanem (nie musisz) w skrócie skomentuję jego wypowiedź jeszcze z “żydokomuny” : było takie miasto w Polsce gdzie był seryjny gwałciciel, po kilku latach okazało się, że zabrakło tam nie zgwałconych kobietek. Prawo serii, które się udziela, ot i całość.

 8. @wieczorynka. 11 grudnia 2018 at 18:06 DOKŁADNIE. Duchowny nie był kryształową postacią,
  mam na myśli nie tylko specyficzny styl bycia i życia. Jednak razi mnie przypominanie (sobie) przez pewne mocno starsze już panie, po
  kilkudziesięciu latach (50) rzekomego molestowania, czy czegoś więcej . Taki trend! O tym … wspomina celnie jak zwykle S. Michalkiewicz , otóż p.Stanisław wysuwa tezę iż “jak nie byłaś zgwałcona w młodości przez księdza, to nie masz czego szukać na warszawskich salonach! I nie jest to teza bezpodstawna – coś jest na rzeczy, szał niszczenia fundamentów przyszedł do nas z Zachodu tak, jak “wszystkie goowno” mające na celu…. i TU nie będę rozpisywał się zainteresowani znają temat – piewcom “kultury” (raczejz przedrostkiem – anty) zachodu nie wytłumaczę, gdyż wiedzą swoje.Nie jest tajemnicą że takie newsy sygnalizuje “w prawoczłowieczym świecie- pełnym demokracji”, a co za tym idzie również w polskim landzie
  kosmopolityczna lewica laicka …

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/12/11/bronmy-polakow-przed-zydowskim-bandytyzmem-i-pomowieniami/

  Co do kontrowersyjnej postaci jaką jest (zawsze był) J. Urban,
  facet zawsze był nietuzinkowy i takim już (pewnie) pozostanie… 🙂
  Jerzy Urban ostro atakuje Żydów.
  https://www.youtube.com/watch?v=XWWDC_mqBN0

 9. Gdybym coś napisał , to brzmiałoby to dokładnie tak , jak napisał to Wojciech o godz. 10.43 ! Nic dodać . To splugawienie styropianu jest powszechne . Wszelkie wyznawane GŁOŚNO przez nich wartości okazują się parawanem słownym skrywającym plugastwo !

  Boże , jak zupełnie inną postacią – kultura , język , prawdomówność był taki Generał Jaruzelski , którego karły moralne chcą znowu pozbawić stopnia i miejsca spoczynku wiecznego . A działał w warunkach ekstremalnych przecież !

  A przecież kreowali się na wzorce moralne . Nikt tak nie klęczał , nie uczestniczył we mszach jak oni . Nikt nie zeżarł tylu komunikantów w czasie mszy . Horror !

  Niestety , jak nie PO to PIS . Chyba przyjdzie czekać na Sąd Ostateczny , ale znając liberalizujące się prawo i pewną łagodność obecnych dogmatów , być może nawet w Piekle nie będą smażyć się w smole . Żal !

 10. Krzyku i Wieczorynko , myślę , że zadziałał tu efekt filmu “Kler” i że już MOŻNA mówić głośno o skrywanych grzechach . Taki sam efekt miała śmierć JP II ws. jeszcze większego zboka , wręcz z horroru – Marciala Maciela Degollado . Ten facet rżnął nawet własne dzieci , ale organizował masę kasy dla Watykanu w Am. Płd. + praktycznie zrobił Legion Chrystusa – mocną , młodą siłę Krk .
  Dlatego były problemy z kanonizacją JP II . W końcu dano ten placet świętości . Aby uniknąć skandalu – chyba .

  Również pisała o tym prasa światowa . Ale do Watykanu to ponoć (?) nie docierało . Wiadomo , zwierali szeregi walcząc z teologią wyzwolenia , której nienawidzili . Mówię o JP II .

  Dopiero w 2006 r. zakazano gloryfikacji Degollado . Później nawet przeprowadzono wizytacje , aby zapobiec umieszczaniu jego wizerunków w domach zgromadzenia Legionistów Chrystusa .

  Wszystko więc ma swój czas i miejsce . W 2004 r. – nie był to jeszcze czas w Polsce na takie “szaleństwa” wobec Jankowskiego . Żył jeszcze JP II . Krk nikt nie chciał tykać z uwagi np. na akcesję do UE , a Krk mógł wiele .
  Przypomnę , że sprawa zwykłego księdza z Tylawy , molestującego nagminnie dziewczynki , była zamiatana pod dywan przez … PROKURATORA ! Piotrowicza , zresztą . Więc bronił go również prokurator , co jest ewenementem , bo zwykle oskarża ! Jak więc porywać się na taką IKONĘ “S” jak Jankowski , skoro zwykłego klechę ze wsi uniewinniono !!!

 11. @fly. “Ale do Watykanu to ponoć (?) nie docierało . Wiadomo , zwierali szeregi walcząc z teologią wyzwolenia , której nienawidzili .”
  Docierało ,zwłaszcza “te” wszystkie prądy ‘nowinkarskie”, trącące
  duchem lewicowości , a i tzw. “teologia wyzwolenia” miała i ma,
  liczne grono zwolenników za “spiżową bramą”. Stąd stały, równomierny zjazd KK po równi pochyłej za (nie)rządów pana o przybranym imieniu
  Franciszek – nabiera rozpędu.

  “W 2004 r. – nie był to jeszcze czas w Polsce na takie “szaleństwa””
  ???
  Rozumiem, już można wylewać “fenikalia” gdyż zmarły nie ma głosu, więc nie będzie bronił się, czy może liczyć na słowo obrony z pośród
  postępacko-lewackiego , “naszego” kleru? Raczej nie,
  ci ‘duchowi bolszewicy” przemilczą, ewentualnie przyłączą się do grona
  furiatów lewicy laickiej….

  “Boże , jak zupełnie inną postacią – kultura , język , prawdomówność był taki Generał Jaruzelski ….”
  ?
  1. Nie wykorzystanie możliwości jakie dawał stan wojenny.
  2.’ Dziwne” spotkania w mateczniku NWO w NY (1985 r.)
  3. Układy i w rezultacie tychże przekazanie władzy politycznej w
  89′ – lewicy laickiej.

  Ps. Myślę że zadziała tu w czasie odłożona nienawiść lewicy, wszak takie nawoływania musiały “ich” boleć, czemu niejednokrotnie dawali wyraz w mass-mediach obrazowo przedstawiając ‘jakie szopki” wykonał ów prałat. Lewica i komuniści
  są jak zwykle bywało w historii mściwi i pamiętliwi….a Jankowski
  mówił nie dbając o politpoprawność… “„Po 15 latach rzucania Was na kolana i wtrącania do śmietnika historii nie powinniście już więcej głosować na tych samych ludzi, którzy najpierw tworzyli KOR, czyli Komitet Obrony Robotników (a z obroną robotników mieli tyle wspólnego, ile tańcząca baletnica ma wspólnego z pracującym górnikiem lub hutnikiem), a następnie przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi zmieniali nazwę swej partii – na Unię Demokratyczną, Kongres Liberalno-Demokratyczny, Unię Wolności, Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe, wreszcie Platformę Obywatelską – Tuska i Rokity. To ta sama stugłowa hydra, wciąż odradzająca się pod nową nazwą. To ta głowa z twarzą Balcerowicza i Hanny Gronkiewicz-Waltz, którzy zaprzedali nasze rodzime banki obcym monopolom, tak bardzo dyktującym dzisiaj warunki ekonomiczne naszym przedsiębiorcom, a właściwie to stwarzającym im taką sytuację, by rzekomo oferowany przez nich kredyt był dla naszego rodzimego przedsiębiorcy w ogóle niedostępny. Te wszystkie partie, to jeden i wciąż ten sam mutant polityczny, sterowany przez Adama Michnika”.
  TO BOLI i dziś, lewicę, komunistów (i złodziei)….
  Amen!

 12. @Wojciech, @fly

  Zgadzam się z wami, dokładnie tak to wygląda.
  Niestety ta “ochrona” ludzi kościoła istniała zawsze w historii, z uwagi na ich wpływy i ciemnotę owieczek, dla których ksiądz to niczym bóg. Oni sami też byli o tym wręcz przekonani, że są nietykalni, bo są namiestnikami boga na ziemi. Sam Kardynał Wyszyński swego czasu wmawiał to wyświęconym klerykom, że kapłan jest drugim Chrystusem.

  W 1960 roku kard. Stefan Wyszyński w przemowie do wyświęconych kapłanów wskazuje im władzę nad ludem, a nawet Bogiem:
  „Otrzymaliście w tej chwili straszliwą (!) władzę. To jest władza nie tylko nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim – nad samym Bogiem! Jesteście przecież „spirituales imperatores”, a jako tacy, macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu. On tego zapragnął, on tego od was chciał! Będziecie Mu rozkazywać, gdy na wasze słowa, zstępować będzie na ołtarze Bóg żywy, choć zakryty, lecz prawdziwy (…). Kto ku wam patrzy, widzi w was Boga. Kto do Was się zbliża, nie szuka ludzkiego, ale Bożego. Prawdziwie: Sacerdos, alter Christus! Kapłan jest drugim Chrystusem”. Źródło: Ateneum Kapłańskie, Zeszyt 2, IX-X, 1960, s. 165.

  Sądzę jednak, że w dużej mierze za to “rozbestwienie” się kleru winę ponosi też Służba Bezpieczeństwa w okresie PRL–u, która jak Sz. Krakauer stwierdza musiała o tym wiedzieć, a nic z tym nie robiła. Dlaczego? Ano bo używała zapewne tej wiedzy do szantażu i pozyskiwania agentury. Swego czasu te mechanizmy opisał ks. Isakowicz-Zalewski. Inna sprawa, że każda w tamtym czasie uruchomiona nagonka na kler i jego grzechy zostałaby propagandowo wykorzystana przez zachodnią agenturę wpływu poprzez wykazywanie, że są to zbrodnicze działania systemu komunistycznego i bezpodstawny atak na kościół poprzez ustawki i tworzenie fałszywych dowodów. Władze PRL popełniły błąd, że w zdecydowany sposób nie rozprawiły się z kościołem na bazie tej wiedzy o degeneracji kleru, bo mogli to odpowiednio propagandowo wykorzystać, a przede wszystkim, zamiast robić z nich agentów to zgodnie z prawem ścigać i chronić ofiary. Myślę, że więcej by zyskali, niż z ich agentury, a kościół byłby oczyszczony z degeneratów. A tak agentura kościelna wyprowadziła w pole SB i teraz jej funkcjonariusze nie mają emerytur, tak to się skończyło. Jednym słowem w PZPR i SB zabrakło ludzi inteligentnych, aby sobie z tym problemem poradzić i nie dać się rozegrać zachodowi.

  Co do faktów informacji o skłonnościach ks. Jankowskiego, ja daję wiarę ofiarom. Jako psycholog znam mechanizmy wyparcia u ofiar doznających krzywdy, a także tzw. wpływu społecznego, opinii. Sprawcy tego typu przestępstw bazują na zastraszeniu ofiar, ich przekupieniu i wykorzystaniu trudnego położenia wmawiając, że im pomagają. Dzięki temu dzieci od razu nie zgłaszają o wykorzystaniu a potem brak jest dowodów bezpośrednich, jest tylko słowo dziecka p-ko słowu sprawcy.

  Mechanizm jest ogólny i stosowany przez wszystkich sprawców tego typu przestępstw a nie tylko przez księży pedofilii. Muszą zajść dopiero jakieś sprzyjające warunki, aby dziecko się “otworzyło” i wyznało prawdę. Do tych sprzyjających warunków można zaliczyć zmianę polityki w zwalczaniu tych przestępstw oraz tzw. przebicie bańki zmowy milczenia przez media, co widać doskonale obecnie. Niestety ofiary tego typu przestępstw, mają traumę na całe życie, ich ciało pamięta.
  http://www.psychologiawygladu.pl/2015/08/ciao-pamieta-konsekwencje-molestowania_6.html

  Sądzę też, że usunięcie pomnika ks. Jankowskiego, będzie takim przełomem w weryfikacji całej Solidarności i jej idei oraz polityki od lat 80-tych XX wieku. Będzie to pierwszy symbol obalenia mitów związanych z tym ruchem i może zapoczątkować usuwanie wszelkich pomników i śladów przeszłości związanych z tym ruchem. Młodzi ludzie obecnie wstydzą się za swoich rodziców, że działali w Solidarności, rodzice wstydzą się swej działalności przed dziećmi, oczywiście mówię o tych co na tym stracili, bo ci co się dzięki temu ustawili kosztem reszty społeczeństwa i zwykłych członków S, będą do końca podtrzymywali mity o wyjątkowości ich ruchu i rzekomej wolności o którą walczyli, bo to jest w ich interesie biznesowym i politycznym.

  No ale usunięcie pomnika ikony Solidarności i to jeszcze za kryminalne akty, będzie tym symbolem początkowym i możliwym efektem domina, które usunie pomniki fałszywej i zdradzieckiej polityki z przestrzeni publicznej. Świadoma młodzież pozbawiona szans na normalne życie, która dojdzie do władzy za kilka-kilkanaście lat nie będzie chciała tych pomników eksponować. Dla nich to będzie po prostu wstyd. Tak można hipotetycznie przewidywać sytuację po rozmowach z młodymi ludźmi i o ile nie zmieni się polityka w Polsce, to taki scenariusz jest całkiem możliwy.

 13. Serce się raduje po przeczytaniu komentarzy Fly i Wojciecha. Dobrze że jesteście! Pozdro.

 14. fly
  11 grudnia 2018 at 22:02
  Oprócz deprawacji i zboczenia, ten przyjaciel JP2 Degollado był także sprytnym i bogatym finansistą. Dbał także o nasze wyzwolenie ze szpon komunizmu, finansując walkę szyderczo teraz zwanej opozycji demokratycznej. Wielkie sumy dolarów transferowane były przez papuciowego Wojtyły zwanego Don Stanislawo. Tenże Don przekazywał forsę w wybrane ręce, może także prałatowi w Gdańsku. Obłowili się więc sami swoi, dziś stający na pomnikach lub pławiących się w dostatku.. A my swój raj wolności zawdzięczamy poniekąd także zepsutym klechom, pedowfilom.

 15. @krzyk58. 12 grudnia 2018 at 08:08

  Nie kompromituj się, nie wstyd ci bronić degeneratów kryminalnych w kościele? Zwalanie wszystkiego na komunę i lewactwo nie działa, chyba tylko na tych wykluczonych intelektualnie. Bardziej wygląda, że to prawica i prawactwo próbuje ukryć prawdę o degeneracji kleru, bo próbują odwrócić uwagę od rzeczywistych faktów.
  Przykład.
  Wcześniej zalinkowałeś tekst z WPS, którzy linkują opinię K. Rękasa ze strony konserwatystów. Widać, że WPS postradało już rozum z tego antysemityzmu. Dotąd publikowali wiele ciekawych krytycznych i mocnych tekstów, ale najwidoczniej już im i Rękasowi antysemityzm przysłonił ostrość myślenia. Nie można tych dwóch spraw łączyć, bo zachowujecie się tak samo jak biskupi w kościele, czyli chronimy każdego degenerata bo nasz, albo tylko dlatego, że wypowiedział trochę prawdy o Żymianach. Tym tekstem Rękas i WPS się skompromitowali. Zanim się coś opublikuje, to trzeb pomyśleć i nic nie usprawiedliwia obrony degenerata kosztem pamięci i współczucia dla jego ofiar. Tekst jest kuriozalny, coś ala niedawny “mistrza” Michalkiewicza, za którego zachowanie aż jego syn przepraszał ofiarę. Trzeba przyznać, że chłopak zachował się na poziomie, wstyd mu było za ojca ze zrytym beretem.

  W ten sposób ludzie myślący i mający tzw. poczucie sprawiedliwości, będą od was stronić, jak od niebezpiecznych sekciarzy, co to zrobią wszystko, aby tylko nagiąć prawdę. A prawda jest taka, że o jego budzącym wątpliwości stylu życia wiedziano od początku, ale że był obrotny i dawał ochronę opozycji styropianowej to przymykano na to oko, nie chcąc nic z tym zrobić.

  Teraz tłumaczą, że nie wiedzieli o pedofilii, ależ oczywiście, że mogli nie wiedzieć, bo przecież jest to czyn tet a tet, a nie publiczny w ich obecności. Ale sam fakt “miziania” się z młodymi chłopcami publicznie na różnych przyjęciach już powinien ludziom inteligentnym dać sygnał do myślenia i zainteresowania się jego życiem osobistym, aby nie splamił honoru Solidarności w przyszłości.

  A my co tam mamy, udawanie że nie widzą tego. Oto kilka cytatów z doniesień internetowych na onecie i innych posrtalach z wypowiedzi znanych osób:

  “Gdańska działaczka Lidka Makowska: Już w 1993 r. słyszałam o gwałtach Jankowskiego”
  “Makowska przyznaje, że pierwszy raz o zachowaniu ks. Jankowskiego usłyszała w 1993 r. – Niemieccy gdańszczanie opowiadali mi o tym, co ks. Jankowski robił w latach 80. Jedna z kobiet mówiła wręcz o “gwałtach”. Na plebanii św. Brygidy podszedł do nich jeden z ministrantów. Miał 13 lat. Opowiedział, co mu robi ks. Jankowski. Ona nic z tym nie zrobiła. Ja też nie. Wszyscy mieli poczucie, że tak zasłużona dla Gdańska osoba jest nie do ruszenia. Wszyscy odwracaliśmy oczy. Dzisiaj czuje się strasznie z tym tchórzostwem – mówi Makowska.
  Gdańska działaczka opowiada też o chłopcach, którymi otaczał się ks. Jankowski. – Przychodził do Ratusza Staromiejskiego i do Restauracji Gdańskiej z tymi chłopcami. Widziałam go wielokrotnie. To jak zachowywał się wobec tych chłopców, było strasznie obleśne. Traktował ich jak niewolników, a oni jego jak cesarza. Usługiwali mu na każdym kroku – relacjonuje Makowska.”

  “- Wiedziałem o tej ciemnej stronie jego osobowości, ale oczywiście nie miałem pojęcia wtedy o skłonnościach pedofilskich – przyznał senator Platformy Obywatelskiej Bogdan Borusewicz. Bulwersujące doniesienia skomentował także Lech Wałęsa. – Dla mnie jest to szok. Coś tam zawsze dochodziło do nas, ale nic tak tragicznego, nic tak wielkiego. W związku z tym fatalnie się czuję – powiedział były prezydent. – Nikt nie uwierzy, że nie wiedziałem, ale naprawdę nie wiedziałem – stwierdził.”

  “Zachowanie polegające na całowaniu w usta, klepaniu po pośladkach, przyciąganiu mocno do siebie i jednocześnie przytulaniu do klatki piersiowej oraz głaskaniu po twarzy miały charakter publiczny. Wyżej wymienione zachowania księży wobec chłopców są dość często spotykane i w wielu przypadkach nie mają charakteru seksualnego, bywają formą okazywania bliskości” – to fragment opinii Zbigniewa Lwa-Starowicza o ks. Henryku Jankowskim.”

  “Do opublikowanego w poniedziałkowym “Dużym Formacie” tekstu o ks. Henryku Jankowskim odniósł się na Facebooku Andrzej Celiński – znany działacz pierwszej “Solidarności”, współpracownik Lecha Wałęsy, który bywał gościem na plebanii w “świętej Brygidzie”. – Byłem wobec niego krytyczny, ale nie podejrzewałem go o pedofilię – mówi. ”

  Co ciekawe, biskup Gocłowski też o tym chyba wiedział i poza zwróceniem uwagi nic nie zrobił:
  “Maja Wojdyło z trójmiejskich Dziewuch przeczytała zgromadzonym pod pomnikiem fragment listu, który w 2004 r. do prałata wystosował ówczesny biskup Tadeusz Gocłowski:
  „Poważny problem, który od kilku lat budzi mój niepokój, to Twój stosunek do młodych mężczyzn, do chłopców, którzy stale kręcą się po plebanii. Chodzili po Twoich pokojach, nalewali wino podczas obiadu czy kolacji. Zwracałem Ci na to uwagę. Kapłani i inni pracujący w św. Brygidzie sygnalizowali i Tobie, i mnie niebezpieczeństwo złośliwych komentarzy”.

  Nie wspominając już o innych wątpliwych interesach:
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pralat-mobile-woda-i-wino-w-tle-jeden,47,0,2423343.html

  Chyba tym razem najmądrzejszy okazał się “nad papież” Terlikowski:
  “Tymczasem głos zabrał publicysta i pisarz katolicki Tomasz Terlikowski znany z kontrowersyjnych poglądów. Według niego, “do oczyszczenia kościoła niezbędna jest zewnętrzna komisja złożona ze świeckich osób, którzy mając pełny dostęp do dokumentacji kościelnej, przebadają sprawę”.
  “Od 2003 roku dowody leżą na stole, zeznania świadków, materiały, także dokumenty bezpieki. To, że nic z nimi nie zrobiono to jest skandalem. To, że udawano, że ich nie ma, to jest skandalem, to, że wiele wskazuje na to, że nie tylko metropolita, ale i połowa miasta wiedziała, i nic nie zrobiła, to jest skandalem” – tłumaczy Terlikowski na Facebooku, nawiązując do przypadku księdza Jankowskiego.
  “Trzeba zacząć działać. Jeśli nie zrobimy tego my katolicy, to zrobią to za nas przeciwnicy Kościoła. Chowanie głowy w piasek, udawanie, że nie ma problemu, że to wszystko lewacy i wrogowie nie jest metodą przezwyciężenia kryzysu” – dodaje publicysta. Zdaniem Terlikowskiego, należy powołać komisję kościelną złożoną z niezależnych ekspertów z dostępem do akt kościelnych, z którego powstałby specjalny raport.
  “Prawda, nawet niewygodna, nawet ta dotycząca hierarchów, pomoże przygotować strategie działania na przyszłość, ale także pomoże rozliczyć się wobec ofiar” – podkreśla Tomasz Terlikowski.”

  Wszystkie cytaty pochodzą z sieci ze stron, których nie linkujemy, ale każdy przy odrobinie chęci odnajdzie je w publikacjach z ostatniego tygodnia.

 16. @ Fly , filmu “Kler” nie oglądałam, natomiast regularnie kupowałam tygodnik “Nie” i między innymi na tej podstawie opieram swoją opinię.

 17. @Miecław. “Jeśli nie zrobimy tego my katolicy…” Dyżurny “katolik”…
  – mówi – jak jest….? 🙂
  “Wszystkie cytaty pochodzą z sieci ze stron….’ No
  właśnie,
  – no właśnie… nie tylko nie linkujemy, ale nie zaglądamy
  (tam), dlatego że TO obcy, wrogi Nam Polakom świat
  lewicy laickiej, kosmopolitycznej…Panie –
  “Sławianinie”…

  WPS – jest spoko, dopóki – dopóty wali równo po
  KK – nieprawd’ż? A jeśli już jadą równo po Żymianach
  to, wg.pustynnego słowianina – “sie kompromitują”?

 18. @wieczorynka. Metropolita https://www.youtube.com/watch?v=MeuHDYmG-6U Co by tu jeszcze dodać….?
  Może TO że, “ten kościół” ma fory i uznanie nie tylko w kręgach
  ‘dyżurnych katolików” – cieszy się mirem pośród liberałów, paka także
  w kręgach lewicowców, komunistów (i złodziei). Amen

 19. @ krzyk, właśnie w ten sposób, jak w załączonym przez ciebie linku byłam uczona religii/wiary w dzieciństwie m.in przez rodziców..

  Moje zniechęcenie i ateizm wzięło się w ciągu ostatnich 30-lat no i wiesz dlaczego.

 20. @krzyk58. 12 grudnia 2018 at 14:45

  Ty chyba zmysły postradałeś, albo pod czupryną coś się zalęgło? 🙂
  Czytaj człowieku ze zrozumieniem, jest jasno jak wół napisane, że nie można bronić Jankowskiego za jego degenerację tylko dlatego, że kiedyś trochę prawdy o Żymianach powiedział. I to jest zasadniczy błąd Rękasa i WPS. Ważniejsza dla mnie jest ochrona ofiar i prawda o degeneracji w kościele oraz ich działalności przeciwko PRL, niż jakiś wydumany interes obrony, tzw. swojego krytyka Żymian.

  Wyguglaj sobie wywiad z Markiem Lisińskim z fundacji “Nie lękajcie się”: “Jako dziecko był molestowany przez księdza. Dziś pomaga innym ofiarom nadużyć seksualnych”

  Broniąc degeneratów szkodzicie prawicy i wartościom konserwatywnym. O dziwo tym razem Terlikowski zachował się godnie, w przeciwieństwie do WPS. A szkoda bo lubię ich czytać.

  Cytatów też nie można podważyć, bo są to wypowiedzi osób znanych i polityków w tym temacie, więc żaden portal nie ryzykowałby fałszywego przekazu ryzykując wpadką i kompromitacją, odpowiedzialnością.

  Zacznij myśleć @krzyk58 i pozbądź się wreszcie tego kołtuna. 🙂 Ostatnio czytałem zszokowany, że nawet “jaśnie państwo” miewało tę “ozdobę” w I RP, a nie tylko chłopi.

 21. @Miecław. A’propos “jaśniepaństwa” – ZJEDNOCZENIE TO PUŁAPKA JABŁONOWSKI PORĘBA STARZYŃSKI SENDECKI 09-12-2018 CZTERY WAŻNE SPRAWY https://www.youtube.com/watch?v=kZdoMSgNibU
  Odsłuchaj fragment od: 1:04:20 do np. 1:10:00 🙂 Już wiem wiem
  co zechcesz mi przekazać – można i tak. 🙂

  “O dziwo tym razem Terlikowski zachował się godnie, w przeciwieństwie do WPS.
  🙂 BO, taka jest rola dyżurnego katolika już un wie w którą stronę należy
  kopać a w którą wyłącznie kadzić .
  A swoją drogą – ostatnimi czasy gonisz w piętkę, poczekam kiedy zjesz własny ogon, tzn. zaatakujesz np. KIP to będzie znaczyło że” jesteś
  skończony”, tak na amen.

 22. Hallo, niestety nie ukazuja mi sie godziny publikowanych komentarzy ale przylaczam sie w calej rozciaglosci do wywodow : @fly, @Wojciech i @Mieclaw….

  Zagrywki @krzyk58’a sa jak zwykle prowokacja i “pokiebasionym” przekretem ,perwersja, jak z tymi “zoltymi kamizelkami” pod innym felietonem: jest przedstawiony niby jakis fakt czy argument, ktory, nastepnie jest postawiony na glowie,ze zmowa Zydow i spiskami roznych obszarow atmosferycznych…no znana rzecz….fata-morgana nie fara-morgana…..

  Komentarz@wieczorynka zaskakuje mnie i niepokoji, gdyz te fenomeny z degeneracja kleru i ich pedofilia i sexualnym zniewoleniem oraz systemem gromadzenia bogactwa bulwersuje caly swiat od Australii poprzez Polske,Niemcy,Irlandie ( !!! bardzo,bardzo katolicki kraj, ktory nie wital pielgrzymki papieskiej po tych skandalach ) az po Usa i Canade….. wszedzie , na calym swiecie sa ofiary w wieku dojrzalym,ktore odwazyly sie na” otwarcie ” wrot kosciola i obdarzanej atrybutami boskiej wladzy absolutnej,zachowanej z przyczyn czysto politycznych klasy feudalnej jaka stanowi kler…to nie “widzi mi sie ” polskich pan po 40-ce…coraz cos @wieczorynka ma jakies “alibi” (dygresje pozatematyczne ..) do kobiet a to, ze na 8 marca defiluja czy, ze uzywaja perfum…a h** im w d***..jesli lubia…a co to ma do rzeczy…

  Jak to sie sumituja czlonkowie “solidarnosci” za degenaracje i systematyczne czyny kryminalne..Walesa…i ci inni..dopiero im klapki ( jak u koni,ktore boja sie patrzec w bok…)pospadaly z oczu…dobrze, ze wreszcie otwarto nowa epoke i ze kk nie moze byc nigdzie na swiecie wyjety z pomocy prawa i niktnie moze zamiatac pod dywan…

  A propos..Rzymianie pisze sie przez “rz” a nie przez “z z kropka”, jak w powyzszych komentarzach…czy to jakis nowy “slang” ?

 23. @krzyk58. 12 grudnia 2018 at 21:48

  Co do wypowiedzi Jabłonowskiego i Sendeckiego. Jest to doskonały przykład, jak potomkowie dawnej szlachty bronią dawnego systemu feudalnego zupełnie bezrefleksyjnie. Po tej wypowiedzi Sendeckiego i zgaszeniu przez niego Jabłonowskiego odnośnie jego prawdziwej wypowiedzi co do faktu, że polskie elity nie zmyły z siebie hańby pańszczyzny, pan Sendecki powinien zniknąć z tego programu i organizacji Jabłonowskiego.

  Nie ma kwalifikacji moralnych, aby reprezentować lud polski, skoro twierdzi, że polscy panowie to byli ci dobrzy panowie, a źli to byli ci pochodzenia obcego. Szczyt manipulacji, aż się cisną mocniejsze słowa na usta, ale szkoda się zniżać do takiego poziomu. Jeżeli jakiś “jaśnie pan” korzystał z pańszczyzny, tzn. korzystał z taniej siły roboczej, żerował na zniewolonym narodzie i pochodzenie polskie, czy obce nie ma tu znaczenia. To wsio rawno.

  Już we wcześniejszych programach wypowiedzi Sendeckiego budziły moje wątpliwości, gdyż zupełnie idiotycznie oceniał okres PRL. Coś czułem, że jest z nim nie tak, że ma to pochodzenie.
  Dzięki @krzyku58 za podrzucenie tego fragmentu, bo to kolejny raz utwierdza mnie w przekonaniu, że potomkowie dawnych posiadaczy podpinają się pod każdą organizację narodową po to, aby nią sterować we własnym interesie. Z dotychczasowych moich badań socjologicznych wiele ciekawych wniosków z tego płynie na temat działalności wywrotowej potomków dawnych elit p-ko PRL i działalności wielu za judaszowe zachodnie srebrniki.

  Nasuwa się też smutna konstatacja. Jak Jabłonowski kiedyś przestanie być im potrzebny to odstawią go na boczny tor, jak chłopa pańszczyźnianego, no chyba, że jest ich i ma też odpowiednie pochodzenie? (nie wiem, bo się z tym nie obnosił). Gdy tylko w swoich wypowiedziach się zagalopował, więc go Sendecki przywołał do porządku. Na miejscu Jabłonowskiego już bym z nim nie współpracował. Aż przykro patrzeć, jak się daje wodzić za nos. Jeżeli jest pochodzenia chłopsko-robotniczego to powinien rozważyć, czy warto dalej służyć tym ludziom, którzy kiedyś występowali p-ko PRL-owi niszcząc podstawy bytu ludowego państwa. Inaczej współpraca z nimi to zdrada swego stanu.

  M. Poręba też ma to pochodzenie, ale w przeciwieństwie do nich nigdy źle o PRL się nie wypowiedział, aczkolwiek nie jestem pewny do końca, bo nie słucham wszystkich ich programów. Więc mogę powiedzieć, że Maciek Poręba to nie tyle “dobry pan”, co po prostu normalny Polak i swój chłop. Tacy ludzie z pochodzeniem szlacheckim, dla których to pochodzenie nie ma żadnego znaczenia obecnie, zaś identyfikują się bezwzględnie z narodem i nie bronią dawniejszej hańby pańszczyzny, a dla których równość społeczna i egalitaryzm są wartością jest bardzo dużo i takich sobie bardzo cenię.

  A co do Terlikowskiego, to nie wpadaj w taki zachwyt, bo chłop ze wstydu wreszcie zachował się godnie, ale nie sądzę, żeby się zmienił całkowicie i stał się prawdziwym chrześcijaninem, to już chyba za późno u niego, jako “nad-papieża”. Ale on jedyny nie jest zaślepiony i widzi, że obrona degeneratów może tylko kościołowi i religii zaszkodzić.
  No i jest jedna zasadnicza różnica między nami. Ja potrafię docenić obiektywizm i wypowiedzi ludzi prawicy!!! A ty zaczadzony nigdy nie chcesz docenić np. osiągnięć marksizmu. 🙂

  Ps. Fakty są takie, że to ty gonisz w piętkę w dodatku z kołtunem zamiatającym racjonalne myślenie, a jak nie masz argumentów to zmieniasz temat. Nie ze mną takie numery ….. 🙂 Obnażyłem twoje niecne cele na tym portalu i to zostało zauważone przez forumowiczów. Teraz mają czarno na białym, kto stoi za prawicową i rzekomo narodową retoryką. To potomkowie dawnego “jaśnie państwa”, którym się marzy powrót do feudalizmu i życie z pańszczyzny. Tak więc swój cel osiągnąłem i mógłbym już zniknąć z tego forum, ale chyba jeszcze muszę zostać, aby cię prostować. 🙂 Wreszcie tu mogę jako starszy szeregowy LWP przeczołgać w cywilu kapitana LWP. 🙂 Czysta przyjemność.

 24. Hallo komentatorze @Mieclaw !

  Jak ma na imie ten Sendecki i z korej to metropoli sie on wywodzi ?
  Znam pewnego Sendeckiego..hmmm czy moze to ta sama osoba hmmm ?

 25. @ królowa bona, ponieważ nie zostałam zrozumiana to uzupełniam swój wpis. Otóż chodzi o konkretną osobę ks. Jankowskiego, nie ogólnie o pedofilię. Ostatnio jest nagonka przynajmniej w Polsce na ks. Jankowskiego i to 8-lat po jego śmierci. Wcześniej jakoś ci wszystko wiedzący tego nie zauważali.

  Jak jest nadmiernie głośno na jakiś temat to mnie zapala się czerwone światełko.

 26. @Miecław. FPŻ KOŁOBRZEG 81- ,,Takiemu to dobrze”
  https://www.youtube.com/watch?v=aFY0Eu1eR1U 🙂

 27. Krzyku, festiwal piosenki w Kołobrzegu regularnie oglądałam, sądzę, że nie tylko ja. Był to festiwal, który budził sympatię do polskiego wojska. Pozdrawiam.

 28. @krolowa bona.13 grudnia 2018 at 12:11

  Nie wiem, jakie on ma konotacje rodzinne. Występuje razem z Jabłonowskim w programie linkowanym przez @krzyk58, który polecał mi te kilka minut obejrzeć. Więc obejrzałem i się zirytowałem, że Jabłonowski dobrał sobie, albo przydzielono mu towarzysza odpowiedniego pochodzenia, aby za bardzo “chłopek” nie krytykował “jaśnie państwa”. Na to mi wygląda. Zbyt dobrze znam historię w oparciu o materiały źródłowe, żeby nabrać się na tą manipulację i fałsz, że polska szlachta to były same dobre pany. Nie mają honoru, lepiej już by na ten temat milczeli.

 29. @Mieclaw, O.K. Dzieki !
  A ten Sendecki ma na imie Piotr ?

 30. @krolowa bona. Gdyby “krolowa” była nieco rozgarnięta”….gdyby… ‘ciocia miała wąsy…”
  wówczas z łatwością mogłaby ustalić “potrzebne” imię.
  Niech tam, dopowiem – Eugeniusz, czyli Eugieniusz… 🙂 po profesji
  – medyk.

  @Miecław. Przerysowujesz… 🙂 “. «przesadnie podkreślić, zaakcentować pewne cechy czegoś»

 31. @krzyk58. 14 grudnia 2018 at 12:03

  Nie przerysowuję! A moja opinia i przekonania wynikają z przekazów rodzinnych potwierdzonych dodatkowo źródłami historycznymi. A dzięki temu mój umysł natychmiast wyłapuje każdą manipulację “jaśnie państwa”.

  @krolowa bona. 14 grudnia 2018 at 07:51

  Nie wiem jak ma na imię, ale @krzyk58 dopowiedział, więc to chyba tak.

 32. Kazimierz Leszczyński

  Nie zaglądałem tu długi czas. Dziś obśmiałem się, aż brzuch zabolał. Zawsze zastanawiałem się jakie procesy fizykochemiczne zachodzą w mózgach takich osobników jak: Michalczewski, Terlikowski, Rydzyk, Gadowski, bracia Karnowscy, “Jabłonowski”, Kania, Lisiewicz, Sakiewicz, a tu niejaki “krzyk 58″(może to jeden z tej “elity”?) Dobrze byłoby przeprowadzić badania psychiatryczne, może jakaś praca doktorska…?

  SZANOWNY PANIE ZAPRASZAMY SERDECZNIE, ŚMIECH TO ZDROWIE. POZDRAWIAM WEB. JWERONIKA

 33. Kazimierz Leszczyński

  Nie zaglądałem tu długi czas. Dziś obśmiałem się, aż brzuch zabolał. Zawsze zastanawiałem się jakie procesy fizykochemiczne zachodzą w mózgach takich osobników jak: Michalczewski, Terlikowski, Rydzyk, Gadowski, bracia Karnowscy, “Jabłonowski”, Kania, Lisiewicz, Sakiewicz, a tu niejaki “krzyk 58″(może to jeden z tej “elity”?) Dobrze byłoby przeprowadzić badania psychiatryczne, może jakaś praca doktorska…?

 34. @Kazimierz Leszczyński. To prawda, nie było kom. “długi czas” (kiedyś, o ile dobrze sięgam pamięcią udzielał się pod nickiem – Kazimierz (?) ). Upływ czasu nie zmienił pańskiego światopoglądu,
  to dobrze, i źle zarazem, to uwaga w kwestii stosunku do kościoła
  dominującego i religii, wyłącznie katolickiej “jako -takiej” – wdzięczny chłopiec do bicia
  – nieprawdaż? Religia (katolicka) jest ostatnim czynnikiem który nas jako-tako zespala i trzyma w rygorze ogólnie przyjętych zasad i norm. Tak’że to nie przypadek że kom. ujawnił się pod tekstem omawiającym ‘aferalne” oblicze kościoła dominującego,inną sprawą jest to kto i dlaczego nadaje ton agresji…moim
  skromnym zdaniem wieszamy psy nie na tych hierarchach – należy
  potępiać w czambuł tych co to mają dobrą, albo bardzo dobrą prasę lewicowo- liberalną, gdyż “ony posoborowcy”, stanowią źródło wypływającego zła w KK. Czego przejawem już wkrótce (w styczniu ) będzie kolejny już sabat w KK, znany jak ‘dzień jedności z…” https://episkopat.pl/rzecznik-episkopatu-biblia-to-wspolne-dna-chrzescijan-i-zydow/

  Chanuka w Sejmie RP 2018
  https://www.youtube.com/watch?v=XH0R5sFpazs&t=1s

  Komentarz do kolejnej już hutzpa’h w polskim (?) Sejmie
  ustami Sławianina – ARUHA PRAWII – Chanuk@ i $synagoga w sejmie https://www.youtube.com/watch?v=RyblVAOjM8g

  https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/

  Zapewne miał pan na myśli Mistrza Michalkiewicza, BO, cóż miałby do powiedzenia w temacie znany również szerokiemu gronu p. Dariusz M.? Co do pozostałych wymienionych osobników wypowiem się krótko: niech nas Bogi chronią… 🙂 Mnie TAM NIGDY nie było. 🙂
  Co do rekomendowania badań psychiatrycznych TO jest jak pan sobie przypomina stara dobra komunistyczna szkoła. Tak też postępowano z myślącymi politycznie inaczej, rozpoznanie: schizofrenia bezobjawowa – i może sobie mówić – ‘waryat”! Na pewno czytał pan wspomnienia Władimira Bukowskiego
  “…i powraca wiatr.”
  Na pewno?

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.