Jak dostać około 25% zniżki na cenę gazu od Gazpromu?

Nie wiecie państwo jak dostać około 25% zniżki na cenę gazu od Gazpromu? Nic nadzwyczajnego, wystarczy wcześniej przez jakieś ćwierć roku pacyfikować tą część kraju, gdzie mieszkają rosyjskojęzyczni obywatele, których uczynimy obywatelami drugiej kategorii naszego własnego kraju. Do tego warto dodać kilka efektownych akcji – w rodzaju rozbestwionego tłumu palącego żywcem młodzież w zamkniętym budynku z rusofobicznymi okrzykami na ustach i gotowe. Moskwa przestraszy się – sława Ukrainie!

Nie da się zrozumieć powodu, dla którego Ukraińcy odrzucają rzeczowe i uczciwe propozycje strony rosyjskiej dotyczące ceny błękitnego paliwa. Oferowany rabat to w istocie prawie powrót do relacji sprzed rewolucji, jednakże i to nie odpowiada nowym władcom Kijowa. Ukraińcy doskonale rozumieją Rosjan i grają o najwyższą stawkę, nie mają już nic do stracenia, najwyżej ludziom mieszkającym w ich kraju będzie zimno zimą, a Europa nie dostanie gazu, – co to, kogo w Kijowie obchodzi? Na dzień dzisiejszy, jeżeli Moskwa chce sprzedawać swój gaz Europie – musi się z Kijowem porozumieć. Kilka dni temu słyszeliśmy jak nasi Bułgarscy przyjaciele zostali prawdopodobnie zastraszeni, – bo inaczej się tego nie da nazwać, żeby tylko porzucili zamiar budowy gazociągu „south stream”! Jeżeli tak wygląda globalizacja, na której mogą zarabiać tylko wielkie zachodnie przedsiębiorstwa – to naprawdę dobrze jest mieć własną broń jądrową i to w dużej ilości.

Zachód postąpił mistrzowsko – nałożył na Rosję pozornie śmieszne sankcje, a następnie uderzył w kilku punktach, które powodują, że Rosja już krwawi, albo ma świadomość, że dalsze działania spowodują jedynie powiększanie krwotoków. W grze w globalizację nie da się grać fair, chyba że ma się asa w rękawie. Tego jak na tą chwilę nie widać w rękach pana Władimira Putina.

Nowe władze Ukrainy wraz z ludobójstwem dokonanym na wschodzie i południu własnego kraju na ludności rosyjskojęzycznej – utrwaliły swoją pozycję. Niedawno media śmiały się z pana Władimira Putina, jak mówił o kupowaniu sprzętu z demobilu przez powstańców na Krymie. W ostatnich dniach polskie media mainstreamowe doniosły o tym, że tak samo postępują Ukraińcy w Polsce. Mrówki przenoszą kamizelki kuloodporne i hełmy – czy coś jeszcze? Nie wiadomo, liczy się natomiast to, że na miasta wschodniej Ukrainy spadają bomby i rakiety, – podczas gdy, Rosja stale – pomimo olbrzymich kosztów niespłaconych pożyczek – brnie w straty pompując gaz na Ukrainę. Naprawdę nie da się pojąć meandrów rosyjskiej strategii. Gdyby, chociaż grano na wizerunek, to miałoby to jakikolwiek sens, jednakże opinia publiczna na zachodzie nie ma najmniejszego pojęcia o tym, – co to znaczy wstrzymanie dostaw gazu na Ukrainę i jak się ma cena tego paliwa do kondycji tamtejszej gospodarki. Wszyscy od Kijowa przez Warszawę, Wiedeń, Berlin po Rzym są przyzwyczajeni, że rosyjski gaz po prostu jest!

Przebywając w Archangielsku pan Władimir Putin mówił o olbrzymich zasobach Arktyki, jakich eksploatacja będzie możliwa dzięki postępowi technologicznemu i zmianom klimatycznym. Zaznaczył przy tym, że w takich realiach żaden kraj nie będzie chciał zrywać współpracy energetycznej z Rosją. Niestety się pomylił. I to pomylił się już dwa razy. Jego strategia uczynienia z Rosji globalnego centrum w zakresie dostaw źródeł energii może się nie udać, ponieważ jeden kraj nad Wisłą w ogóle chce się uniezależnić od dostaw czegokolwiek z Rosji a drugi leżący nad Dnieprem – jak najbardziej kupi rosyjską energię, ale po cenach wykluczających opłacalność dostaw, które oczywiście sam ustali – trzymając perfidnie i cynicznie rosyjskojęzycznych współobywateli pod obfitym obstrzałem – pacyfikując cześć swojego terytorium. O ile jeszcze postawę kraju położonego nad Wisłą można zrozumieć, niech sobie Polacy kupują droższy gaz w Katarze, to „propozycje” Ukraińskie to nie tylko granie na nosie rosyjskiego biznesu, ale po prostu normalny szantaż. No, bo jak to inaczej nazwać, że widać tego samego wieczoru – na wszystkich kanałach rosyjskich telewizji relacje z pacyfikowanego Donbasu bezpośrednio po tym, jak puszczają informację, że strona Ukraińska nie akceptuje obniżki cen gazu o 25% i chce więcej?

Jeżeli ktoś nazywa Rosję krajem totalitarnym – niech się stuknie w głowę gumowym młotkiem, bo co to za totalitaryzm, który funduje taki pokaz słabości własnym obywatelom, którzy prawdopodobnie są już tak skołowani, że nie rozumieją, jaka jest strategia ich władz. Tu trupy kuzynów i kuzynek z Doniecka, a tam niezadowolony pan premier Jaceniuk – narzeka na cenę gazu, dyktat Gazpromu, jeszcze coś wspomina o arbitrażu. To ma być polityka neoimperialna – w wykonaniu „krwawego Cara z Kremla” dążącego do odbudowy ZSRR? To raczej polityka gazowego miłosierdzia – rozdawania energii za pół darmo! My też tak chcemy!

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że gdyby Rosja dała nam 100 dolarów zniżki na 1000 metrów sześciennych gazu, to prawdopodobnie w ciągu pięciu lat zbudowalibyśmy najpotężniejszy przemysł chemiczny w Europie. Zresztą bylibyśmy chyba w takim szoku, że nikt w Warszawie nie uwierzyłby w rosyjskie intencje, zwłaszcza że równolegle pojawiają się doniesienia o zwiększeniu zainteresowania rosyjskiego kapitału – właśnie spółkami chemicznymi z Polski, które mają ograniczone plany rozwojowe – z powodu problemu z zaopatrzeniem w gaz. Jednakże do tego trzeba mieć mniejszość rosyjską, żeby móc ją swobodnie bombardować, obstrzeliwać, palić żywcem, porywać, dokonywać skrytobójstw, pozbawiać prawa do posługiwania się językiem rosyjskim, zastraszać, a nawet odciąć im wodę i trzymać w piwnicach jak szczury. My mniejszości rosyjskiej nie mamy!

Co jeszcze musi zrobić Rosja? Jak bardzo ma się pozwolić upokorzyć Ukraińcom, (czyli ich zamorskim mocodawcom), żeby świat przestał ją karać za niepopełnione winy? Czy za niestrzelanie do Rosjan, a jedynie bycie krajem rusofobicznym są jakieś zniżki?

Proszę się nie dać zwieść powyższym prowokacjom. Wszystko, co się dzieje to gra strategiczna obliczona na zyskanie czasu dla Ukrainy, pozwalającej jej na „scalenie kraju”, czyli przeprowadzenie pacyfikacji i zastraszania własnej ludności, której zamarzyła się wolność. Ekonomia, cena gazu, tranzyt gazu, czy kwestia długu – to jedynie sposób na zajęcie Rosji tam, gdzie jej stanowczość nie ma skutku totalnego, – jakim było pokazanie całemu światu, a przede wszystkim samym mieszkańcom Ukrainy, w tym oczywiście tym rosyjskojęzycznym, że eksperyment określany przez część ich własnych politologów, jako „państwo Ukraińskie”, się nie powiódł z przyczyn leżących głównie po stronie samych Ukraińców. To ukraińskie chciwe i złodziejskie elity doprowadziły własne społeczeństwo na skraj nędzy i rozpaczy. To destabilizacja państwa pchnęła autonomię Krymu w stronę Federacji Rosyjskiej, dlatego i tylko dlatego, ponieważ ludzie chcą mieć emerytury co miesiąc i dostęp do lekarza, któremu nie trzeba płacić usługami seksualnymi najmłodszej córki – a policja/milicja i inne struktury siłowe – nie patrzą jak okraść mieszkających obok ludzi, tylko karnie słuchają się rozkazów dowódców. Czy to jest zbrodnia jak ludzie chcą żyć w normalnym kraju – normalnie? Czy to wina Rosji, że gwarantuje porządek i stabilizację? Jak na tą chwilę jasnym musi być dla każdego, że władze Federacji Rosyjskiej zrobiły wszystko, a nawet wytrzymały o wiele więcej niż byłyby w stanie bez emocji wytrzymać władze jakiegokolwiek kraju, którego rodaków po prostu się terroryzuje i morduje – żeby tylko nie przyczynić się do dramatu ukraińskich braci i sióstr.

Jest jednak w polityce każdego kraju pewna granica, której żaden szanujący się kraj, nawet tak potężny jak Rosja i jej wielki przywódca – najpotężniejszy człowiek na świecie nie może lekceważyć. Jest to granica wyznaczana przez płacz kobiet zmuszonych do rodzenia dzieci w piwnicach, płacz tych nowo narodzonych dzieci, głośno dobywający się z piwnic. One tam pod „Gradem” w Doniecku, Ługańsku, Kramatorsku i dziesiątkach innych miast – krwawo pacyfikowanego Donbasu – krzyczą po rosyjsku… Żadne ukraińskie, żadne zachodnie, żadne inne kłamstwo nie jest w stanie tego płaczu zagłuszyć i go nie zagłuszy, tak skutecznie jak czynią to odgłosy kibicowania na meczu hokejowym z bratnią Białorusią transmitowane w telewizorze 3D z wirtualnym strefowym dźwiękiem!

Czy Stalin proponował Hitlerowi obniżkę cen gazu, gdy wojska niemieckie zmuszały kobiety w Leningradzie do rodzenia rosyjskich dzieci w piwnicach (i nie tylko)? Niech nikt więcej nie mówi, że Rosja “wstaje z kolan”! Bo nawet jak wstaje, to się okazuje, że zostawia swoje kobiety w piwnicach, a tam mogą sobie nawet podskakiwać…

Patrzmy teraz na przyszłość w czekoladowych barwach – w kolorach wspaniałej, świetlanej i znakomitej przyszłości, w której nie pamięta się wczorajszych ofiar, ani nawet ofiar z poranka a czekolada robiona na tanim gazie smakuje najlepiej!

Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj]

8 thoughts on “Jak dostać około 25% zniżki na cenę gazu od Gazpromu?

 • 12 czerwca 2014 o 09:41
  Permalink

  Są już tacy, którzy twierdzą, nie bezzasadnie,
  że prezydent Federacji Rosyjskiej, p.W.W.Putin
  uprawia politykę strusia, ewentualnie chciałby
  odegrać rolę przysłowiowego Cygana, Roma(niepotrzebne skreślić) który to
  dla przypodobania się towarzystwu “ojców demokracji”
  dałby się powiesić.Niewygodna jest pozycja
  pomiędzy młotem a kowadłem…
  Sponsorowany “majdan”, gdy nie otrzyma należytego
  odporu, nieuchronnie, “samoistnie” przesuwać będzie
  się na Wschód, zgodnie z założeniami ojców
  światowej demokracji i…lichwy.

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/12208/eurazja-umarla-w-kijowie

  Odpowiedz
 • 12 czerwca 2014 o 09:56
  Permalink

  Cd.
  W układzie geopolitycznym wokół Rosji nic się nie
  zmieniło od XIX w. jak mawiał cesarz (car), Aleksander
  III? Rosja może liczyć tylko na sojuszników
  którymi są (jak zwykle), – armia i flota.Innych nie ma/
  nie będzie .(Awiacja jeszcze nie “latała”).

  Odpowiedz
 • 12 czerwca 2014 o 18:17
  Permalink

  Tytuł nie jest najlepszy.
  W Polsce, nawet mimo zniżek Gazpromu i tak ceny gazu DYKTUJE PGNiG!

  Odpowiedz
 • 12 czerwca 2014 o 18:54
  Permalink

  Z pewną nieśmiałością, chciałbym przypomnieć,
  iż dziś mamy 12.06. – od kilku lat w Rosji święto.
  Dzień Rosji…nie ,nie piszę po to by ‘piać”
  hymny i peany dziękczynne, tych mamy po dziurki
  w nosie(wazeliniarstwa) w stosunku do UE
  i nowego Wielkiego Brata.
  Piszę gwoli przypomnienia,tak po ludzku, sąsiedzku…

  Odpowiedz
 • 12 czerwca 2014 o 21:44
  Permalink

  PROSIMY NIE ROZPOWSZECHNIAĆ NA NASZYM PORTALU TREŚCI ANTYSEMICKICH. WEBMASTER JÓZEF

  Ukraina. Przymuszanie siłą.

  Film o wojnach korporacyjnych na Ukrainie,
  o prywatnych firmach wojskowych, Blackwater.
  Ujawniono tajemnicę “uprzejmych ludzi” na Krymie.
  Autor filmu Wiaczesław Negreba. Ukraina 2014r.

  Odpowiedz
  • 13 czerwca 2014 o 08:22
   Permalink

   Jeśli w Temacie ukraińskim nie dopowiemy
   oficjalnie o stronach grających postbanderowską
   kartą, będziemy mieli świadomość uczestniczenia
   w faktach, które składają się tylko z półprawd.
   Cóż znaczy wyświechtany slogan,”treści antysemickie”?
   Oznacza w moim przypadku,że nie lubię Palestyńczyków,
   innych Arabów,otóż podkreślam, że np. Palestyńczyków
   lubię,a stosunek do “innych” Arabów mam obojętny.
   Ci na których (nawet na portalu OP), sypiemy gromy,
   są tylko często, gęsto czernią nieświadomą,
   zmanipulowaną , o co,tak naprawdę toczy się gra, są
   “żołnierzami w okopach”, podobnie jak polscy robotnicy w 1980r.
   Natomiast tak skwapliwie i często podnoszony
   zarzut o “uprawianie” antysemityzmu to zwykła zasłona dymna, straszak, mający na celu wytrącenie
   wszelkich argumentów drugiej strony.Oznaczający
   niejednokrotnie “śmierć cywilną”, tzw.”antysemitnika”.
   Jak wspomniałem wcześniej, lubię mieszkańców “ziem
   świętych”.
   A tak się(dziwnie) złożyło, że mieszkańcy państwa
   o nazwie Izrael, w zdecydowanej masie są pochodzenia
   Aszkenazyjskiego i to nie są zadni semici.
   “Oryginalni’ semici, -e Sefardyjczycy to w Izraelu
   i na świecie, znikoma mniejszość.
   W dzisiejszym świecie, gdy JUŻ, na szczęście prawie brak jest tematów tabu, dziwi co najmniej
   zachowanie Redakcji.

   NIE MA ZGODY I NIE BĘDZIE NA KSENOFOBIĘ, NIENAWIŚĆ W TYM TAKIE ZACHOWANIA JAK RUSOFOBIA, ANTYSEMITYZM I INNE WROGIE -IZMY NA TYM PORTALU. JEŻELI PAN TEGO NIE ROZUMIE NIE BĘDZIE NAM PRZYKRO, PÓKI CO CZYTANIE OP NIE JEST JESZCZE OBOWIĄZKOWE – MOŻE PAN ŚMIAŁO ZREZYGNOWAĆ. W FILMIE KTÓREGO LINK PAN PRZYWOŁAŁ SĄ TREŚCI JAWNIE ODWOŁUJĄCE SIĘ DO NEGATYWNYCH STEREOTYPÓW DOTYCZĄCYCH OSÓB NARODOWOŚCI ŻYDOWSKIEJ – NIE BĘDZIEMY TEGO TOLEROWAĆ NA WŁASNYM PORTALU I W RZECZYWISTOŚCI – ŻADNE TŁUMACZENIA NIE WYTRZYMAJĄ TESTU PRAWDY. PRZY CZYM UWAGA – POGLĄDY MOŻE MIEĆ PAN JAKIE CHCE, ALE JEŻELI JUŻ MUSI JE PAN TUTAJ UJAWNIAĆ TO PROSIMY O MINIMUM POPRAWNOŚCI, ALBO PROSZĘ TO ROBIĆ W SPOSÓB INTELIGENTNY – KRYTYCZNY I ZGODNY Z PRAWEM POLSKIM/UNIJNYM WEB. JÓZEF. PS. SZANOWNI PAŃSTWO PRZYPOMINAM O PROBLEMACH Z FUNKCJONOWANIEM STRONY – PROSZĘ NAM ZGŁASZAĆ NA EMAIL WSZYSTKIE PROBLEMY Z ZACINANIEM SIĘ LUB WYŚWIETLANIEM BŁĘDÓW, ALBO NIEWYŚWIETLANIEM OBRAZKÓW. OBSERWATORPOLITYCZNY@OBSERWATORPOLITYCZNY.PL

   Odpowiedz
   • 13 czerwca 2014 o 09:55
    Permalink

    Drogi “krzyku”…
    Widziałem Pana odpowiedź zanim nie zadziałał Webmaster Józef (pozdrowienia!).

    Ja rozumiem doskonale Redakcję co do tego że jest zasypywana spamami i na szczęście daje radę nad tym jeszcze panować… (kolejne pozdrowienia dla Redakcji i Webmastera)
    🙂
    Sprawa jest taka – jak ze wszystkim – wszędzie pojawiają się różne spiskowe teorie… Też dziwi mnie że prawie całe władze Ukrainy obecnej, wszyscy “oligarchowie” umawiają się na rozmowy w synagodze…
    Wiesz mam takie powiedzenie – ci ludzie mają tyle wspólnego z prawdziwymi “starozakonnymi” – że prawdopodobnie trzymają kasę w tych samych bankach…
    Chociaż nie jestem przekonany – bo o kilka rzędów wielkości większa kasa jest trzymana i na całkiem korzystnych warunkach w bankach “muzułmańskich”…
    Nie dziwię się Redakcji że jest ostrożna i wyważona – nie każdy ma – a podejrzewam że Redakcja nie ma – sponsorów z dużą kasą na adwokatów…

    Piszesz fajnie i nie obrażaj się, pisuj dalej…

    Ja też staram się samemu “cenzurować” – choć szlag mnie jasny trafia jak widzę że tzw. “żołnierze ukraińscy” palą fosforem wioski…
    Wczoraj widziałem jak Sekretarz generalny OBWE Lamberto Zannier potwierdził po spotkaniu z uchodźcami że władze Ukrainy odpowiadają za zbrodnie wojenne, że naruszane sa międzynarodowe konwencje, że ONZ MUSI NATYCHMIAST wkroczyć i przerwać to ludobójstwo…
    A donieccy opozycjoniści czym walczą?
    Widziałem jak uruchamiają czołg z II WŚ stojący na pomniku i teraz szukają do niego naboi…
    Skarżą się że od 2 dni zmieniała się “obsługa” sprzetu tzw. “armii ukraińskiej” – nagle zaczęli jeździć transporterami prosto, strzelać z czołgów celnie itd…
    Najwyraźniej od kilku dni Gwardia Narodowa = banderowcy majdanowcy przebrani w mundury dostali pomoc w ludziach zza granicy. Bo żołnierze ukraińscy nie chcą walczyć z narodem!!!!

    Odpowiedz
 • 13 czerwca 2014 o 16:58
  Permalink

  @Kodłuch

  Dzięki za słowa otuchy i wsparcia.
  Poniekąd rozumiem także reakcję Redakcji.
  Nie było moim zamysłem tzw.”sianie’ , tzw.”anty”,
  moim zamiarem było jedynie podzielenie się
  trafnymi i aktualnymi info na temat.

  Jednocześnie poprzez sztuczne stawianie zapór w postaci tzw.”anty’, “tematów zakazanych’, nakręca się spirala
  no niech będzie…Nigdy nie miałem nabożnego
  stosunku do Marsjanina, nie kadziłem, świeczek
  nie paliłem.staram się postępować w życiu zgodnie
  z zasadą “żyj i daj żyć innym”.
  Są też tacy, którzy twierdzą(na pewno nie bez racji),
  że tzw.”antysemita” to ten którego nie lubią,
  nie akceptują – Marsjanie, coś jest na rzeczy…

  Pozdrawiam

  SZANOWNY PANIE BARDZO DZIĘKUJEMY ZA ZROZUMIENIE – PO PROSTU NIE WYWARZAJMY OTWARTYCH DRZWI.
  POZDRAWIAM
  WEB. JÓZ.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.