Dopaść pana Donalda Tuska? Chociaż za wszelką cenę umoczyć?

Dopaść pana Donalda Tuska? Chociaż za wszelką cenę umoczyć? No, bo jak inaczej tłumaczyć sytuację, w której Przewodniczący Rady Unii Europejskiej, dwa dni po tym jak został wybrany. Przy sprzeciwie rządu w Warszawie. Dostaje od podległej mu Prokuratury nakaz stawienia się przed jej obliczem w ciągu 48 godzin!

To, coś niesamowitego, nie tylko od strony procesowej. Przede wszystkim liczy się tutaj polityka. Wydźwięk tego komunikatu w Europie, a nawet na całym świecie jest już taki, że oto rząd w Warszawie prześladuje swojego politycznego konkurenta! Nie da się tego inaczej wytłumaczyć. Nikogo inne tłumaczenie nie będzie interesować. Jest człowiek, jest instytucja, jest wezwanie – a to wszystko dzieje się w określonym kontekście. Nic, nie dzieje się w próżni.

Pytanie byłego pana premiera, w sprawie rzekomo nielegalnej współpracy służb specjalnych Polski ze służbami specjalnymi Federacji Rosyjskiej, jest najdelikatniej mówiąc trudne. W ogóle badanie takiego problemu, świadczy samo przez się o jakiejś niesłychanie nadzwyczajnej sytuacji w Polsce. Kontekst sytuacji był bowiem taki, że Wojsko Polskie wracało z Afganistanu przez terytorium Federacji Rosyjskiej. W takich uwarunkowaniach, porozumienie pomiędzy służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo jest nie tylko czymś potrzebnym, jest czymś zupełnie naturalnym i koniecznym. Jak bowiem inaczej zapewnić bezpieczeństwo w takiej sytuacji?

Sytuacja wygląda w ten sposób, że komuś chyba bardzo, ale to naprawdę bardzo zależy na tym, żeby za wszelką cenę umoczyć pana Donalda Tuska. Nie udało się go wpiąć w majaczenia o „winie Tuska” w kontekście smoleńskim, ponieważ nie ma żadnych dowodów pozwalających na postawienie w stan oskarżenia. Można jednak włączyć pana premiera w inne sprawy, więc to się prowadzi i tego się dokonuje!

Pan prezes już zapowiadał publicznie o tym, że panem Tuskiem może interesować się Prokuratura. Więc właśnie to jest realizowane, więc jak widać – przypuszczenia pana prezesa, były słuszne. Obecnie pan prezes stwierdził, że nic nie wiedział o zwróceniu się Prokuratury do pana Tuska. Nawet zdaje się coś przysięgał publicznie. Jednak jego słowa prawdopodobnie mogą się wzajemnie wykluczać. Nie da się tego jednak potwierdzić, ponieważ nie wiemy jaką miał wiedzę. Dla logiki procesu to nie ma i tak większego znaczenia. Liczy się tylko polityka faktów dokonanych, a te są jednoznaczne. Kilka dni temu wybrano pana Tuska, wbrew woli rządu w Warszawie, to wczoraj wezwiemy go przed Prokuraturę. Co przez wielu bywa odbierane jako „umoczenie”.

Przez zagraniczną opinię publiczną to będzie odebrane prawdopodobnie jako mściwość i działanie z niskich pobudek. Oskarża się człowieka o niedopowiedziane kwestie, tylko po to, żeby go pokrzywdzić.

W konsekwencji, działania Prokuratury wzmocnią wizerunek pana Tuska. Poprzez domniemanie prześladowań prawnych, pan Tusk będzie ofiarą systemu. Co więcej, będzie miał legitymację do domagania się sprawiedliwości. Jednak najważniejsze jest to, co zrobi na płaszczyźnie wizerunkowej. Ponieważ to, jak się zachowa będzie rzutowało na postrzeganie Polski w ogóle.

Niestety władze naszego kraju się same podkładają, sprawa nie wygląda normalnie, albowiem to nie jest normalne postawienie sprawy. Nikt nie twierdzi, że nie należy przesłuchać pana Tuska. W ogóle nie należy negować kwestii samego postepowania. Pytanie brzmi, czy to postępowanie w ogóle powinno się toczyć w takiej formie? Chodzi o podstawy do działań. Trudno jest ulec wrażeniu, że nie są one w jakiejś mierze motywowane politycznie.

Sam pomysł na to, żeby stawiać byłego premiera – dodajmy – któregokolwiek – przed organami ścigania, to zawsze będzie sprawa polityczna. Te osoby dysponują wiedzą o najtajniejszych i najważniejszych sprawach w naszym państwie. Nie są więc zwykłymi ludźmi, czy to się nam podoba, czy nie. Możemy być pewni, że musieli w trakcie swoich rządów, podejmować decyzje, które po prostu były trudne. Podobnie – nawet bardziej, niż z pewnością – posiadają wiedzę o działaniach i zaniechaniach służb państwowych, które z samej istoty ich natury były bardzo trudne. Czy ujawnienie tych kwestii jest w interesie naszego państwa?

20 thoughts on “Dopaść pana Donalda Tuska? Chociaż za wszelką cenę umoczyć?

 • 14 marca 2017 o 05:22
  Permalink

  Tusk jest winny bo tak podejrzewa prezes i Tusk pójdzie siedzieć będzie rządził Unią zza krat.

  Odpowiedz
 • 14 marca 2017 o 05:42
  Permalink

  To co wyprawia rząd dobrej zmiany z próbą uwikłania Pana Tuska w procesy sądowe, to amatorszczyzna i nie rozumienie roli państwa.

  Państwo ma wiele narzędzi do ustalenia, czy podczas NAKAZANYCH kontaktów polskiego wywiadu z wywiadem rosyjskim – doszło do zdrady jego interesów, czy nie.

  W mojej opinii wystarczyłaby sama rozmowa i zapytanie Pana Tuska, czy o tym wiedział.

  To można zrobić w jego gabinecie.

  Na resztę powinny być dokumenty.

  Do tego zapytałbym Amerykanów, co się stało z oficerami ich wywiadu, którzy musieli się spotykać ze swoimi rosyjskimi odpowiednikami w sprawie przejazdów/przelotów przez Rosję w ramach operacji afgańskiej?

  Czy mieli stawiane zarzuty za sam fakt spotkania?

  Coś tu za dużo piany wokół zwykłych spraw.

  Wszak w Afganistanie były tysiące polskich żołnierzy i choć zginęło ich tam kilkudziesięciu, to żaden nie odniósł nawet żadnych obrażeń na terytorium Rosji.

  Co więcej, nie obrabowani tam polskich transportów, jak na terenie “sojuszniczego” Pakistanu.

  Odpowiedz
  • 14 marca 2017 o 06:09
   Permalink

   Niech go skażą za blog modowy jego córki… naprawdę wstyd to idzie w świat i się z nas śmieją. Polska ma status Naddniestrza!!!! Chociaż nawet tam działają powazniej

   Odpowiedz
 • 14 marca 2017 o 07:21
  Permalink

  Dajcie człowieka paragraf się znajdzie! Nihil novi!

  Odpowiedz
 • 14 marca 2017 o 07:23
  Permalink

  NIE OŚMIESZAJCIE SIĘ KLAKIERZY “OP”…
  Unia musi sie rozpasc i to nastapi w bolesnej perspektywie,nic nas przed jej rozpadem nie uchroni. Doszlo juz do razacych konfliktow interesow, gliniany kolos sie nie utrzyma.
  Nam sie odgrazaja za brak poparcia dla polskojezycznego tuska (ZAWSZE MAŁĄ LITERĄ). Czlowieka,ktory zdradzil idealy,wyszydzil polskosc,zaprzedal sie Niemcom i oglasza sie wybitnym politykiem. Co jeden donosiciel i zdrajca uwaza sie za wybitnego,semantyka dostaje schizofrenii.
  tusk (ZAWSZE MAŁĄ LITERĄ) za swojej kadencji doprowadzil do upadku gospodarczego kraju,zadnej obietnicy nie dotrzymal, rozmnozyl afery a jego bezkarnosc podsumowal kolega “po fachu” – “ch..,du.. i kamieni kupa”.
  Teraz ten rzekomy polityk ma zalatwiona kolejna kadencje urzedasa,bo tak naprawde jest NIKIM.
  Jego mozliwosci REALNE koncza sie na zolwikach i poklepywaniu po plecach.

  PiS szarzuje ostro i staje sie jedyna deska ratunkowa na dzis dla POLAKOW.

  Nie robmy reklamy tuskowi (ZAWSZE MAŁĄ LITERĄ) – blaznowi, nie rozpisujmy sie tyle o folksz…czu,bo szkoda na takich pradu.Smutny to czlowiek,co zgubil tozsamosc.
  PS…
  Ale nic to, jak mawiał „Mały Rycerz” – wbrew wszelkim opiniom polskiego i europejskiego lewactwa, Polska już wygrała – bo dała do myślenia tym 27, przepraszam za wyrażenie, członkom!
  Albowiem, wcześniej, lub później, dotrze do nich to – może to proniemieckie myślenie nie jest wcale dla nas wszystkich takie dobre?
  A odpowiedź jest prosta jak drut przecież – na pewno nie jest.
  I tu chwała polskiemu rządowi i pani Premier – tak trzymać!
  Najdalej za roczek jakiś ci wielcy „europejscy panowie” przyjdą do nas na kolanach, popłakując rzęsiście – mieliście rację!
  Albowiem w tym „roczku” właśnie odbędą się wybory w takiej Holandii choćby, w takiej Francji, co ważne, i w takich Niemczech, co bardzo ważne – i wtedy okaże się, że Polska, ta Polska przez PiS rządzona, a tak teraz „europejsko walona”, odpowiednio wcześnie „wyczuła blusa”!
  Pytanie wtedy będzie tylko jedno, tej Europy Wielkiej – czy to nie za późno?
  A my, jak zwykle (Sobieski!), odpowiemy – jeszcze nie!
  Pod warunkiem, oczywiście, że zmądrzejecie.
  A na rozum podobno nigdy nie jest za późno!
  Tak – Europa jest na granicy samounicestwienia.
  Ale czy zmądrzeje?
  Wyrazić należy nadzieję, że tak.
  Z każdym dniem coraz bardziej będzie oczywiste, że dotychczasowa polityka UE to polityka prowadząca wprost do jej grobu.
  A strumień polskiej nowej polityki wciąż płynie!

  Odpowiedz
  • 14 marca 2017 o 08:53
   Permalink

   Nie obrażaj ludzi! Już takich szarżujących ostro mieliśmy w 1939 .Nie oddamy ani guzika i pierwsi spieprzali przez Zaleszczyki> Tusk to nie moja bajka,ale patrz na świat realnie a nie oczami pisomatołków!

   Odpowiedz
  • 14 marca 2017 o 13:02
   Permalink

   @jerzyjj. To prawda. “Tak – Europa jest na granicy samounicestwienia.
   Ale czy zmądrzeje?’ Zdecydowanie NIE! to już tylko kwestia
   dokonania wyboru w kilku (euro)landach.

   Odpowiedz
 • 14 marca 2017 o 09:05
  Permalink

  Kłamstwa w sprawie tuska to nic innego jak prymitywny fałsz i obłuda na co wy KLAKIERZY i autorzy tych kłamstw liczycie, czy waszym wychowawcą był nazizm.

  Odpowiedz
 • 14 marca 2017 o 09:06
  Permalink

  Relacje Tuska z Kaczyńskim to klasyczny przykład nienawiści katolicko solidarnościowej. Obaj są zapowiedzią klęski, rozkładu i anomii państwa. Bezwolni, uzależnieni od kościoła, banków i od służ specjalnych USA.

  Odpowiedz
 • 14 marca 2017 o 13:50
  Permalink

  W kazdyn szanujący się kraju zanim by podjęto taki atak , jak na pana Tuska, przemyslanoby , czy to opłacalne i czy więcej z tego nie będzie szkody , niż pożytku . tak , będzie szkoda , najwieksza , dla Polski . Nie tylko w jej wizerunku , przez zagrywki jednej partyjki , mylonej z cała Polską ale w niedalekiej przyszłości przynieść to może wymierne szkody , dla naszego kraju , liczone w mld. Euro.

  Slusznie mawiał narsz. J. Piłsudski , że naszym politykom, – kury szczac prowadzać , a nie polityke uprawiać.

  Polityke , winny w większym stopniu prowadzic kobiety. podam jak latwo mogłyby i szybko zwiekszac nam przychody budżetowe. Bo kobieta , umie b. szybko zrobić z mężczyzny milionera. Wystarczy tylko, by przed Jej zabiegiem , był , miliarderem .

  Mężczyzna jest przy niej niczym .Żyje po to, by oslodzic życie kobiecie, a umiera , by ladniej Jej było w żałobie. Panie Tusk , niech pan otoczy się znaczniejszą ilością kobiet w polityce , a omina Pana wszelkie kłopoty. Na kłopoty, to nie Bednarski , a kobieta .Piekna. otocz się Pan Nimi i po kłopotach.Nężczyznie, łatwiej przychodzi patrzenie niż myslenie. Wiekszość pana wrogow w polityce, to mężczyzni. To piękne Panie wprawia ich glowy , nie w myślenie , a w patrzenie i ich glowy jak za piłka tenisową kierowane ,to w lewo to w prawo to w lewo………. zaczna patrzeć jak zwykli na kobiety , z góry na dół , aż do osłupienia. już po tym, przestana panu zagrażać . A wobec tego Pana prosty sposób. postawić przed nim kota i dostanie -go………..

  Tym sposobem, pańscy wrogowie, zostaną całkowicie zneutralizowani. . Wystarcza tylko piękne kobiety i kot. A na służby specjalne, podaje Panu kolejny najlepszy sposób: – korek,- worek, i-rozporek.I jest Pan bezpieczny.

  Odpowiedz
 • 14 marca 2017 o 14:15
  Permalink

  Sz. Panie Tusk. niekoniecznie musi Pan siegac po Piekne panie dla rozbrajania i zubożania swych wrogow. Proszę skorzystać z pomocy pąń polityków mniej urodziwych. One maja w zamian urody , inną zaletę – sa bardzo inteligentne , a przed taka zwiewa każdy mężczyzna , by nie odkryc swej głupoty. .Powodzenia , we wszelkich praktykach. Panu Miłemu Prezesowi , także. I to się nazywa być bezstronnym.!

  Odpowiedz
 • 14 marca 2017 o 14:50
  Permalink

  No i mały , choć istotny warunek , Sz. P. Przew. RE, te trzy rzeczy {dla przypomnienie}- korek – worek – i rozporek-, trzeba oddać w rączki slicznej kobiety . U Pana- polityka.

  Odpowiedz
 • 14 marca 2017 o 16:11
  Permalink

  Nie będę bronil pana Tuska, jednak na tle pani Szydło każdy inny premier był lepszy. Nawet Pan Marcinkiewicz, który niegodnie porzucil zone z dziecmi

  Odpowiedz
 • 14 marca 2017 o 16:27
  Permalink

  Tusk powinien stanąć przed sądem. Ten młodszy także.

  Odpowiedz
  • 14 marca 2017 o 21:05
   Permalink

   Zgodnie z doktryną katolicką najlepiej od razu powiesić a później się pomodlić! I sobie odpuścić grzechy!

   Odpowiedz
 • 15 marca 2017 o 11:07
  Permalink

  Wladyk, najlepiej zamknąć kobietę za kostkę masła, lub jakieś prince-polo a tych co kradną miliony to postawić im pomniki. Ot charoszaja fiłozofia, gdzie ci tego nauczyli chyba nie wyczytałeś tego z dzieł Marksa, bo rzeczywiście ruch jest wszystkim o tym nawet pisze ks. Ryszard Paradowski w książce; Wyzwolenie czy ujażmienie.

  Odpowiedz
 • 15 marca 2017 o 13:39
  Permalink

  Mykoła,coś ciężko idzie ……. ze stawianiem przed sądem.Jak na razie trzymają p. Piskorskiego ponad rok w areszcie wydobywczym i chłop nie zna za co kibluje,a komisja Antoniego krzyczy o winie Putina i Tuska a dowodów niet! Masz rację ruch wszystkim .Gorzej będzie jak rosjanie opublikują ostatnią rozmowę braci K. Idż się pomodlić i słuchaj mądrych księży jeśli u ciebie tacy są?

  Odpowiedz
 • 16 marca 2017 o 16:18
  Permalink

  Jerzy Urban trafnie tę sytuację zdiagnozował. W jednym z pierwszych numerów NIE zamieścił rysunek rozdziawionego krocza damskiego zatytułowany: Polityka polska!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.