Dobrze że będzie kwarantanna narodowa – o pryncypiach mechaniki władzy

graf. red.

Dobrze, że będzie kwarantanna narodowa. Niedobrze, że będzie wprowadzona „godzina policyjna”, jednak chyba nie ma innego wyjścia, żeby spowodować u ludzi samoograniczenie przy wychodzeniu z domów.

Sytuacja jest poważna, mamy drugą falę pandemii. Dziesiątki tysięcy ludzi zaraża się każdego dnia, co prawda około 1400 respiratorów jest jeszcze wolnych, jednak codziennie umiera kilkaset osób w sumie około 24 tys. (od początku pandemii). To są przerażające dane i ze względu na tych ludzi, ich rodziny – jak również po prostu zwykłą ludzką przyzwoitość należy przestrzegać obostrzeń i ograniczeń.

Jest oczywistością, że uzasadnienie wprowadzenia takich obostrzeń, w tym nowości w postaci „godziny policyjnej”, bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego jest konstytucyjnie trudne. Nie ma to jednak znaczenia (tak autor rozumie wagę tych słów), ponieważ UMIERAJĄ LUDZIE, a dodatkowo gospodarka jest na granicy przepaści. Jeżeli nie zamkniemy się w domach na co najmniej 2 a najlepiej 4 tygodnie, to jest bardzo prawdopodobne, że będzie umierać jeszcze więcej ludzi. Jeżeli zamkniemy się w domach w tym okresie, to cała gospodarka będzie miała problem, ponieważ cała masa pieniędzy nie będzie wydana. W efekcie bardzo dużo podatków nie będzie zapłacone, jak również bardzo dużo wypłat będzie mniejszych lub nie będzie ich wcale, następnie w konsekwencji kupi się jeszcze mniej produktów, zapłaci mniej podatków – spirala będzie się zwijać.

Z powyższych przyczyn, strategia rządu, żeby zamknąć się po świętach, jest optymalna. To wybór mniejszego zła, bo uzyskamy okres izolacji, ale nie zdusimy gospodarki, bo jednak większość zakupów to przed świętami, a po nich – to głównie na wyprzedażach w Internecie, o czym doskonale wiedzą wszyscy sprzedający i firmy kurierskie, które mają już prawie rok dosłownie żniw i to „kokosowych”.

Niestety jak zwykle już w założeniach „trochę się nie udało”, bo to co pan Minister Zdrowia określił jako kwarantanna narodowa, zostało zdementowane przez innych wysokich polityków rządu i koalicji rządzącej. To samo w sobie pokazuje, że z rządem i w ogóle koncepcją władzy poza ośrodkiem jej formalnego sprawowania – mamy bardzo, ale to naprawdę bardzo poważny problem. Jeżeli rząd nie jest w stanie wydać z siebie wiarygodnego komunikatu na poziomie Ministra! To czyjaś głowa powinna polecieć, bo jeżeli nie ma koordynacji na poziomie kilkudziesięciu osób, to znaczy, że niżej jest totalna sieczka lub w ogóle nie ma relacji – tylko czyste asekurowanie się, to wynika z wieloletniej teorii administracji.

Oczywiście wiarygodność tego rządu już i w warstwie przekazu i niestety w warstwie sprawczej po prostu jest ujemna. Nie można mieć do tych ludzi zaufania, bo jak widać – nie zupełnie wiedzą, o czym i co mówią. Niestety już nie pierwszy raz!

Przy niechęci, a może i nawet niezdolności naszego społeczeństwa do podporządkowania się bez groźby sankcji i po prostu do porządku, nie ma innej alternatywy, niż przymus państwowy. Sprawa jest trudna, ale co lepiej – np. hipotetycznie rozstrzelać kilka osób za brak noszenia maseczek, czy pozwolić żeby powszechnie ich nie noszono lub żeby noszono je w sposób nieskuteczny – a w konsekwencji roznoszenia się wirusa w populacji, żeby codziennie umierało kilkaset? Rozstrzelanie (hipotetyczne) kilku pierwszych osób, którym udowodniłoby się winę, spowodowałoby, że populacja bardzo, ale to naprawdę bardzo – powstrzymywałaby się przed łamaniem zakazu, który jest w swojej istocie banalny. W konsekwencji – nie byłoby takiej skali pandemii i umierałoby nie kilkaset osób, ale może kilkadziesiąt? Możemy tylko gdybać, ale ten sam efekt mrożący mogłyby odnieść poważne kary finansowe, gdyby nasz „żond” był w stanie stworzyć odpowiednie przepisy i skutecznie je egzekwować.

Ta problematyka jest w istocie fenomenalna, powinna być bardzo profesjonalnie zbadana, wyjaśniona i naświetlona przez socjologów i psychologów, pokazać nam wszystkim – nas samych w zwierciadle prawdy. Jeżeli ludzie masowo jeżdżą w delegacje na drugi koniec Polski i to oczywiście z dziećmi, całymi rodzinami. Jeżeli noszenie maski na nosie i ustach jednocześnie jest tak niesłychanie złożone, że mniej więcej 20% społeczeństwa, nie jest w stanie tego ogarnąć, a do tego jeszcze ludzie się tłoczą wchodząc sobie na plecy, to wszystko chyba w ogóle nie ma sensu.

Czy rządzenie dla dobra społeczeństwa powinno polegać na pewnej dozie zamordyzmu i brutalnej siły? Jeżeli otumaniło się ludzi pozbawiając ich edukacji i wartościowej kultury, to potem jedynym sposobem na zapewnienie posłuchu i porządku staje się wywołanie strachu i przemoc. W tym kierunku zmierzamy, to już widać – póki co – nieudolnie na demonstracjach, Policja istotnie nadużyła siły w co najmniej kilku przypadkach. To nie powinno mieć miejsca, a tak to tylko katalizuje ten proces.

Co zrobić w takiej sytuacji? Naprawdę zmienić prawo i surowo karać? Ukarać kilka osób dla przykładu, żeby inni się przestraszyli? A co jeżeli większość naprawdę uczciwych ludzi myśli, że jak wyjdzie tylko wyrzucić śmieci, to przecież nic złego się nie stanie? To tylko 30 m od klatki… Jak rządzić populacją kombinatorów, przekonanych że „jakoś tam będzie”, którym władza daje tak niejednoznaczny przekaz, że w kościołach się nie zarażą, ale w galeriach handlowych lub na siłowniach już tak? Jakiekolwiek poszukiwanie w tym wszystkim logiki jest już niemożliwe, w naszym kraju jest jak zwykle, czyli szuka się frajerów… To porażające, ale taka jest mechanika władzy opartej na wyzysku i napędzanej głupotą, uwaga ta nie odnosi się do kogoś konkretnie, mówimy o całości zjawiska jakim jest proces sprawowania władzy w tym kraju.

Proszę pamiętać, UMIERAJĄ LUDZIE. Trzeba ten proces jak najbardziej ograniczyć, a to jest możliwe – tylko poprzez ograniczanie kontaktów między ludźmi. Szczepionka jeszcze długo będzie w sferze przyszłości dla nas wszystkich. Maseczkę materiałową może ubrać każdy, z wyjątkiem naprawdę uzasadnionych medycznie przypadków.

43 komentarze do “Dobrze że będzie kwarantanna narodowa – o pryncypiach mechaniki władzy

 • 19 grudnia 2020 o 07:58
  Permalink

  Bardzo słuszny artykuł i zalecenia Autora, które w pełni – poza rozstrzeliwaniem – popieram.

  Rozstrzeliwanie kilku (kilkunastu) osób – to też będą kolejni ZMARLI.

  No i poleje się krew, a to zawsze budzi w Narodzie opór i gniew.

  Nie budzi takiego gniewu prawie 25 000 JUŻ zmarłych z przyczyn pandemii, ale tych kilkunastu hipotetycznie rozstrzelanych (dla zastraszenia, przykładu, itp.) – to mogą już być MĘCZENNICY, a tych mamy już sporo.

  Kary finansowe w wysokości 25 000 złotych, nakładane na najbardziej “opornych” przez SANEPID – powinny wystarczyć.

  Dlatego należy podporządkować się zaleceniom władzy i maksymalnie izolować przez najbliższy miesiąc.

  Może to przyhamuje drugą falę pandemii.

  Odpowiedz
  • 19 grudnia 2020 o 09:49
   Permalink

   NO, właśnie i to jest lewicowa retoryka w pełnej krasie, “w czasie plandemii”.

   “Dlatego należy podporządkować się zaleceniom władzy i maksymalnie izolować przez najbliższy miesiąc.”

   Proszę mieć na uwadze że walka z… wirusem zaostrza się…za klasykiem. Że TO ‘nie koniec, że ma być
   docelowo tak żeby niczego( już) nie było” – też za kolejnym już klasykiem …

   Odpowiedz
 • 19 grudnia 2020 o 08:45
  Permalink

  Hmm…..no co ja myslec po powyzszym felietonie…??? Przede wszystkim prosze o dokladne, urzedowe statystyki z przynajmniej ostatnich 10 lat z liczba hospitalizowanych obywateli w tym na oddzialach intensywnej terapii w tych samych okresach czasowych danego roku, kto i kiedy oraz z jakiego powodu przebywal w tzw.lecznictwie zamknietym…. dalej ile bylo zgonow i kiedy i czy byly one wylacznie po szczepiace na grype w grupach ludzi razem zyjacych, w podeszlym wieku i z licznymi chorobami towarzyszacymi….
  Wszystko inne z rzezkim cytowaniem rozmaitych licz min.zgonow, zakazen i wybuchlych chorob jest hypoteza i terroryzmem panstwowym, ktory skosi ludzi ekonomicznie i mentalnie oraz w wyniku konfliktow psychologicznych osob zmuszonych zyc na minimum powierzchni kwadratowej…do tego dolacza roczniki dzieci i mlodziezy bez swiadectw , z brakami w wyksztaceniu podstawowym, z tzw.analfabetyzmem wtornym/ fukcjonalnym…….szkody spoleczne i ekonomiczne przewyszaja juz wielokrotnie obecne straty czy szkody powstale w wyniku ogloszonej przez lobbyistow pandemii….taki numer !!! Takie Salto mortale czy spirala smieci na prywatne zamowienie…

  Odpowiedz
  • 19 grudnia 2020 o 10:00
   Permalink

   Jasne pierdu pierdu jak cię ściśnie lub ci ktoś umrze będziesz mówić że nie ma wirusa? Co trzeba mieć w głowie…

   Odpowiedz
   • 19 grudnia 2020 o 16:17
    Permalink

    Popieram pana @Dawida

    Pani @królowo…

    Proszę nie chrzanić bzdur. Do roku 2020 nikt nikomu z umarłych nie zakładał masek na twarze i ni kazał im siedsieć w domu. Bo…GDYBY tak było, to nagle okazałoby się że liczba zgonów zmalałaby w poprzednich dekadach.
    Teraz jesteśmy zamknięci raz na kłódkę, raz mamy maseczki a wszędzie są płyny z alkoholem powyżej 50%. WSZĘDZIE! Niech Pani to zdejmie, zobaczy wówczas ilość zgonów, i jak będa wyglądały szpitale z przychodniami. Zresztą król Szwecji wczoraj przepraszał nawet ten mądry naród, który zagęszczenie na 1km/2 ma po prostu gówniane a mimo to wymknął im się ten wirus spod kontroli, posrali się za przeproszeniem.

    Więc o czym Pani mówi? Co za szurowskie bzdury Pani tutaj nam wypisuje?

    Odpowiedz
    • 19 grudnia 2020 o 22:27
     Permalink

     @Grzegorz
     Dobrze, Grzegorzu, przyjmijmy Twoja argumentację…
     – odpowiedz mi w takim razie na pytanie, JAK DLUGO MAMY TO ROBIC ?

     I proszę mi nie odpowiadać tonem “jedynie słusznym” t.j., “aż do momentu pozbycia się wirusa, czy zaszczepienia całej ludzkiej populacji”, bo będę to uważać za zwykły cynizm z Twojej strony..

     Wirusy, Grzegorzu, towarzyszą Ludzkości od zarania dziejów. Natura pracowała miliony lat nad stworzeniem naszego systemu immunologicznego. Czy jesteś przekonany, że ludzie w ciągu kilku miesięcy stworzą coś lepszego, niż nasz system obronny ?
     – bo chyba wiesz dokładnie, czym mamy być “szczepieni i jak ma to działać…

     A to, że słabsze jednostki w kontakcie z tym wirusem przegrywają, to również nasza własną wina…
     Jako Ludzkość, uwierzyliśmy w nieograniczone możliwości współczesnej “medycyny” i po prostu, większość z nas, zamiast żyć zdrowo, odżywiać się zdrowo itd., przez większość swojego życia bimbala sobie z tego…
     – stres, hulanki, używki, obzarstwo, brak ruchu, swiezego powietrza, wieczne przeciążanie organizmu, a potem jakieś “środki” i dalej to samo. Szczególnie ludzie w wielkich aglomeracjach byli na to narażeni…
     – nawet najlepszy silnik można w krótkim czasie “zarznac”….

     Mniej więcej, od lat 70-ych ub. w. poprzez intensywny rozwój przemysłu farmaceutycznego udało się “sztucznie” wydłużyć życie wielu osobom, które w normalnych warunkach (bez medycyny) skazane byłyby już dawno na zejście. Podobnie ma się rzecz z jednostkami słabszymi immunologicznie, które w “normalnych” warunkach nie miałyby jakichkolwiek szans na życie…
     Wiem, wiem, teraz ja zaczynam być cyniczny, ale ja po prostu staram odzwierciedlić się prawa natury. A te są bardzo brutalne…
     – tzw. SELEKCJA NATURALNA…

     Grzegorzu, Człowiek jest tylko malutka częścią wielkiego kompleksu natury !
     – czy ty naprawdę myślisz, iż jesteśmy w stanie “ujarzmić życie” ?

     A to, co się teraz dzieje, to nic innego, jak naturalna selekcja…
     – 20 % skazana jest na…
     Zauważ, że 80% przechodzi “chorobę” nawet bezobjawowo…

     Czy dla ratowania (bardzo wątpliwego i na jak długo?) tych 20%, pozostała część powinna również odejść ?

     Wiem, to brzmi drastycznie, ale taka jest prawda i kolejność rzeczy…
     – słabsi, albo starsi muszą odejść…

     I czy ktoś sobie tego życzył, czy nie, KAZDY MUSI KIEDYS ODEJSC !

     Ps.
     W następnym roku skończę 62 lata, ale powiem szczerze, iż odkąd uświadomiłem sobie tę prawdę, łatwiej jest mi żyć…

     SZANOWNY PANIE – A JA 67 I ŻYCZĘ PANU JAK I SOBIE 100 LAT! DLATEGO TRZEBA SIĘ ZMOBILIZOWAĆ I PRZETRZYMAĆ, CHYBA KAŻDY MA DOŚĆ TEGO WSZYSTKIEGO, ALE NIE MA ALTERNATYWY. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

     Odpowiedz
     • 20 grudnia 2020 o 01:08
      Permalink

      “Wirusy, Grzegorzu, towarzyszą Ludzkości od zarania dziejów. Natura pracowała miliony lat nad stworzeniem naszego systemu immunologicznego. Czy jesteś przekonany, że ludzie w ciągu kilku miesięcy stworzą coś lepszego, niż nasz system obronny ?
      – bo chyba wiesz dokładnie, czym mamy być “szczepieni i jak ma to działać…”

      No i tak mój drogi powstała właśnie szczepionka. Nikt nie znalazł na katar szczepionki, ot… gra nie warta świeczki. Trochę poprychamy, zużyjemy chusteczek, nos nam zaczerwienieje i zrogowacieje skóra. No jest k*** nieprzyjemnie. Nikt jednak z powodu tego kataru nie umrze.
      Ale znamy mechanizmy. Po każdej chorobie nabywamy odporności. No dobrze, ale musimy tę chorobę przejść. W dupie tam z odpornością na tzw. “zaś”, my się po prostu męczymy. I teraz… ta męczarnia może pozbawić sił osoby słabe, schorowane i/lub stare. I tu masz…, bo kazało się że możemy z przechorowanego wyjąć mechanizmy odpornościowe, wpierdzielić je w strzykawkę i oszukać organizm wmawiając mu: “chłopie, już byłeś na to chory”

      Ja przeszedłem bardzo ostrego krztuśca. Oto moja relacja sprzed lat (trochę infantylna z pozycji czasu, ale warto poczytać), byłem w 45 dniu tej choroby:

      “Opowiem Wam co mnie spotkało w ostatnich miesiącach. Ja, moja żona i dzieci jesteśmy w fazie choroby. Trwa ona od 20 września tego roku aż do dziś.

      Na początek wybaczcie długi tekst, na samym dole przepraszam ponownie.

      Dokładnie 20 września, po powrocie z Bułgarii (jeden dzień później) zacząłem kaszleć. Nie czułem kaszlu z płuc. To było “przyduszanie” z głębokiego gardła ewentualnie okolice mostka. Przyduszanie zmuszało do odkrztuszenia. Zaczęło się niewinnie, 10 odkrztuszeń dziennie. W kulminacyjnym momencie po paru dniach miałem już zajęty cały dzień. Budziłem się i kiedy ciało stawało do pionu na łóżku zaczynałem kaszleć. Jeden tzw. “rzut” kaszlu trwał np 20 minut. Po tym czasie miałem 5 minut przerwy…tak cały dzień.

      Po kilku dniach zaczęła boleć głowa, a po tygodniu zaczęła kaszleć moja żona, po następnym tygodniu moja mała córeczka 4 – letnia Nadia. Po kolejnym dołączyła druga córka 11 letnia Julia. Wybiegłem w przyszłość.

      W drugim tygodniu obudził mnie kaszel, tylko że tym razem dusiłem się. Nie chodzi o o zwykłe tzw. ciągnięcie w dół, celem odkaszlenia. Mówiąc duszenie mam na myśli proces odwrotny do tej sytuacji kiedy upadniemy na plecy. Wówczas możemy tylko nabrać powietrza, blokada jest w wydychaniu. Ja miałem kłopot odwrotny, mogłem kaszleć, ale za cholerę nie mogłem nabrać powietrza. Tak więc obudził mnie kaszel, zacząłem się dusić, w panice człowiek robi różne rzeczy, moje ciało biegło do toalety bez mojej świadomości. Czułem że schodzę. Puściło, myślę że na bezdechu byłem jakieś 10-15 sekund.

      Udałem się do lekarza (nie chodzę do lekarzy, ale wujek google mnie wystraszył – mam przecież dzieci), opowiedziałem mu o wszystkim. Także o tym, że wyczytałem, że to może być krztusiec.
      lekarz zlecił badania pod kątem bakterii Bordetella, odpowiedzialnej za krztusiec. Wyniki wujka google zainteresowały mnie ze względu na krztuszenie przecież a diagnoza (moja) okazała się trafna. Tydzień później mam wynik. Normy do chyba 34, ja mam ponad 200 przeciwciał. czyli krztusiec. Antybiotyki oczywiście no i mój słomiany zapał sprawił, że brałem je …..3 dni 🙂 Żona nie poszła do lekarza, też brała.

      Kiedy kaszel obudził mnie o 3 nad ranem ponownie, oczyma wyobraźni widziałem znów jak się duszę. I tak się stało. Znów bieg do kibla, znów bezdech. Wiedziałem jednak że tak naprawdę wdech MOŻNA nabrać, trwa jednak 10 razy dłużej i najlepiej się go bierze wciągając literkę “Y” tzn “Igrek”, dźwiękiem po prostu. Ponownie bezdech trwał 10-15 sekund. Znów nie spałem i czytałem. Wujka.
      Mam znajomego, z potężną wiedzą człowieka, zawodów ma kilkanaście, różnorodnych…od wystrzałowego na kopalnie, przez chemika, fizyka, spawacza, księgowego, biegł….nie będę dalej wymieniał. Pomyślałem że spytam go o ten mechanizm duszenia.
      I co? TADAM! znał odpowiedź, odpowiedział że jak zdawał kursy ratownika itp to go uczyli, że człowiek TOPIELEC nie topi się dosłownie, absolutnie. Człowiek ma mechanizm przed zatopieniem. Zaciska mu się gardło z chwilą przekroczenia granicy dopuszczalnej przez wodę, która dostała się do tchawicy? Taka zapadka. To dlatego topielec może wypchnąć z płuc (organizm się broni) a zakazuje wdechnąć – jakkolwiek to słowo nieprawidłowo zabrzmiałoby. Kiedy topielcec wypcha całe powietrze z płuc to zaczyna wodę……pić. Pije tak długo, zwyczajnie łyka wodę, aż nie zapełni sobie całego żołądka. To jest akurat czas na tracenie przytomności i tak właśnie topielec umiera, podobno jedna z gorszych śmierci.
      Tak sobie pomyślałem, wypisz wymaluj moja choroba. Zacząłem skrywać jej tajemnice, okazało się, że organizm zakażony Bordetellą produkuje niesamowite ilości śluzu, za dnia w pozycji pionowej po trochę spływa w dół płuc i dlatego po trochę odkrztuszamy. problem robi się w nocy bo przy poziomym trybie wypoczywania nagromadzenie płynów jest tak wielkie że organizm sobie nie radzi, postanawia odkrztusić. Co robi człowiek wówczas? Wstaje. Jak wstaje to płyny lądują głębiej, organizm odbiera stan jako TOPIENIE. Zaciska więc tchawicę. Dodam, ze zgony w dawnych latach krztuśca były od uduszenia. No i jest problem. Wyobraźcie sobie że od tamtej pory aż do dziś stosuje w nocy metodę “nie wstajesz, łeb nisko na podłogę a dupa na łóżku i pozwalasz spłynąć do jamy ustnej” – działa.

      Ciekawe że moja żona i dzieci nie miały zakrztuszeń. Okazało się, że u dzieci jednak jeszcze działa szczepionka (każdy z nas jest szczepiony), działa ona najlepiej przez chyba 7 lat. Jakże pięknie to obrazuje wiek nasz, najmłodsza praktycznie już nie kaszle, starsza córka jeszcze częściej, żona czesto, ja bardzo często. Ciekawe też w trakcie kaszlu są dwa efekty uboczne:

      – cofka, tak po prostu w czasie kaszlu
      – zawroty głowy

      o tych zawrotach jeszcze ponudzę, jechałem autem i dopadł mnie kaszel. Tak mocno kaszlałem, że zaczął przygasać mi świat. Nagle zrobiło się ciemno, a ja nie widziałem drogi, nie widziałem drzew, domów i całego otoczenia. Na czuja cisnąłem pedał hamulca. Myślę, że straciłem przytomność na parę sekund, bo kiedy oprzytomniałem to prawy przód auta był wyżej, tzn na krawężniku.

      Dziś, 4 listopada mija chyba 45 dzień. Mówi się że jest to choroba 100 dni. Postanowiliśmy się z żoną przebadać ponownie na Bordetellę.

      Dlaczego to wszystko piszę? Łeb urwę tym co narzekają na szczepionki, Ci co nie szczepią dzieci narażają tych co się zaszczepili! To nie błąd, szczepionki nie zawsze działają, one mają tylko wyeliminować coraz bardziej choróbsko, aż do momentu kiedy to choróbsko zniknie. Paru kolesi postanowiło: “A tak, olać to” – no i efekt jest jaki jest. Krztusiec powraca do Europy.

      Na koniec moje przypuszczenia. Jechałem do Bułgarii autobusem, z powrotem również. Ustawiłem sobie klimę prosto na czubek głowy. Najprawdopodobniej, jakiś pieszy przed autobusem (gdzieś/kiedyś) przechodził i zakaszlał. Klima wciągnęła bakteria, ja dostałem największą dawkę prosto do nosa. Przez głupotę, męczymy się juz 45 dni i drugie tyle nas czeka.”

      Zatem Panie @Dojrzały…

      proszę przestać gadać głupoty, w nosie z ujarzmieniem życia. Tylko człowiek nierozumiejący praw natury mówi takie bzdury. Zatem czemu Pan nie porzuci kropli do nosa? A je Pan witaminki? A może korzysta z komputera? Nieeeee, z pewnością nie.

      Bardzo jestem ciekaw, czy gdyby urodziła się Panu wnuczka z tzw. “lewą nóżką bardziej” (taka metafora z absurdem w który Pan wierzy) to leczyłby ją Pan? czy nie? w myśl selekcji naturalnej rzecz jasna?
      Błagam, proszę odpowiedzieć na to pytanie. To jest proste pytanie. Leczyłby Pan….czy nie?

     • 20 grudnia 2020 o 01:24
      Permalink

      Szanowny Web.Jozefie, w takim razie oboje jesteśmy w “siódmym krzyżyku”…
      Pan może nawet trochę “dalej”…
      I co, nie szkoda Panu tych resztek naszego życia ?
      – jak na razie, to wyrwano nam z niego rok, a ile lat nam jeszcze w ogóle zostało ?

      Poza tym, to MOJE ZYCIE I NIKT NIE MA PRAWA DECYDOWAC O NIM !!!
      – jeśli mam ochotę się zarazić, to MOJA I WYLACZNIE MOJA SPRAWA !

      Tak samo jest że szczepieniem, to tylko moja decyzja, czy chce tego dokonać!

      Ci co się boją, niech się szczepią, przecież z mojej strony nic im grozić nie będzie…
      – przecież ta “szczepionka”, to taka wspaniała rzecz…

      NIE TO NIE TYLKO PANA I WYŁĄCZNIE PANA BO JAK SIĘ PAN ZARAZI, TO BĘDZIE PAN ROZSIEWAŁ, A JA NIE CHCE BYĆ OD NP. SZANOWNEGO PANA ZARAŻONYM, DLATEGO OSOBIŚCIE PROSZĘ – JAK PAN NIE CHCE NOSIĆ MASECZKI, PROSZĘ SIĘ OBWIĄZAĆ SZALIKIEM, WÓWCZAS I WILK SYTY I OWCA CAŁA – BĘDZIE PAN MIAŁ SWOJĄ RACJĘ, NIE ZMARZNIE PAN, CO WIĘCEJ ZAISTNIEJE PRAWDOPODOBIEŃSTWO ŻE SIĘ PAN NIE PRZYCZYNI DO ZARAŻENIA KOGOŚ JAKBY BYŁ PAN CHORY. ZA DUŻO ŚMIERCI WIDZIAŁEM I CIERPIENIA W OSTATNICH MIESIĄCACH, DLATEGO PANA ARGUMENTACJA JEST NIE DO PRZYJĘCIA OKRYWA SIĘ PAN HAŃBĄ PROSZĘ PANA, BO NASZ KOMFORT ŻYCIA NIE MA ZNACZENIA W OBLICZU TYCH WSZYSTKICH CIERPIEŃ I ŚMIERCI. OCHRONA ZDROWIA I ŻYCIA – W TYM INNYCH LUDZI – ZAWSZE MUSI BYĆ NAJWYŻSZYM PRIORYTETEM. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

     • 20 grudnia 2020 o 01:26
      Permalink

      A, i oczywiście, życzę Panu tego samego, długiego życia w zdrowiu…

     • 20 grudnia 2020 o 18:27
      Permalink

      PANOWIE!

      Dobrze ujęte. … Próbowałem zliczyć swoje lata ale że z matematyki nigdy nie byłem orłem
      więc różnie mi wychodzi rachunek, tzn. wiek, przypomnę że jestem rocznik 1958 “z lipca”
      więc wychodzi mi niewiele ponad sześćdziesiąt. 🙂 A wy dziadku ile lat macie, pyta sie ona. Siedymdziesiąt?
       E, więcej! chwalo sie tato: Nie rachuje, ale po paznogciach widze, że więcej, w nogi powrastali. Sta nimam, bo sie śmierć mnie jeszcze nie kłaniała: jak człowiek sta dożywa, Śmierć przychodzi, kłania sie i pyta: brać was, czy chcecie żyć dalej? Bo nad takim śmierć już władzy nima, taki może żyć ile chce, ona przyjdzie tylko, jak sie jo zawoła.
       E tam, bajki bajecie, na to Handzia, nikt nie może wiedzieć, kiedy umrze. A tato:
       Ale kiedyś ludzi wiedzieli wszystko o swojej śmierci, kiedy umrzo, dzie, jak. Aż raz Pambóg szed, a za dziada był przybrany i widzi, człowiek łata płot słomo! Zdziwił sie Pambóg: czemu ty nie łatasz płota łozino, Jak Bóg Przykazał, pyta sie, toż tobie słoma raz dwa zgnije! A ten człowiek mowi tak: A co ja mam za łozo chodzić, jak ja i tak w druge środe bekne. Zezłościł sie Pambóg: O, nie, bekniesz czy nie bekniesz, ale gównianej roboty ja nie lubie. I zrobił tak, że ludzi nie wiedzo, kiedy umrzo, i pracujo sprawiedliwie. Tak. A panienki ociec matka żyjo?
       Żyjo.
       Urzendniki?
       Nie bardzo. Ojciec kierowco jest, no, szoferem. Autobusem jeździ.
       I nie boi sie?

      It. dalyj … 🙂

      PANIE JÓZEFIE.

      KOGO (co) zamierza pan przetrzymać?! Wytyczne dla świata zawarte w programach oenzetowskich i różnych takich agencji i fundacji sporządzoną mapę przyszłości
      w postaci nowej normalności?

      PROSZĘ PANA ZAMIERZAM WYTRZYMAĆ – JAK ZWYKLE NA NASZEJ ZIEMI – AŻ PRZYJDZIE ARMIA ROSYJSKA I TE ZIEMIE WYZWOLI, A HISTORIA SIĘ POWTÓRZY! WEB. JÓZ.

     • 20 grudnia 2020 o 21:39
      Permalink

      WEB. JÓZEF

      AMEN. Raczej nie przyjdzie. BO ile razy durni można wyzwalać i co oni robią z wolnością?
      Ale w skrytości ducha też sobie (i nie tylko – sobie) życzę .Natomiast porozumienie trójki
      najważniejszych graczy wiele może zmienić na Ziemi….

    • 20 grudnia 2020 o 15:42
     Permalink

     @Grzegorz..
     Odpowiem tutaj, bo pod postem się nie da..

     Mieszasz Waść kilka rzeczy, doucz się proszę, jak działają rzeczywiste szczepionki, a co ma być serwowane ludziom przeciwko Covidovi (i oczywiście, jak działa mRNA!)

     A co do “witaminek” to odpowiem Koledze, że nie, nie brałem czegoś takiego (prawie, bo będąc raz w szpitalu w wieku 14 lat dawano mi tam jakieś z grupy D) nigdy…
     – wolę je w naturze (owoce, warzywa)…
     Co do lekarstw, to zdarzyło mi się je przyjmować, antybiotyki może 3-4 razy w życiu, ale ogólnie staram się jeść, jak najmniej chemii…
     Na “grypki, przeziębienia” itp. serwuje sobie czosnek, cytryne i cebulkę z miodem…
     – jak już pisałem, na liczniku mam już 61 i na szczęście jestem (relatywnie) sprawny i zdrowy…

     A Ty Kolego, jeśli chcesz, to się “szczep”, tylko nie przekonuj do tego innych..

     WRĘCZ PRZECIWNIE ZACHĘCAMY DO SZCZEPIENIA (ZA ZGODĄ LEKARZA!). POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

     Odpowiedz
   • 19 grudnia 2020 o 17:11
    Permalink

    Przypominam że ludzie ZAWSZE umierali i będą umierać. Tylko że w czasie plandemii umierają
    na potęgę z prozaicznych powodów, (ot – choćby niedostępność do konowała, strach przed nimi, “teleporady medyczne”) normalne zapalenie płuc, kiedyś było TO uleczalne
    ale TO było “kiedyś, kiedy nie wdrażano “nowej normalności”, ba! Takie i podobne przypadłości
    leczyła normalna “baba, zielarka-bańkami” (szeptucha). Dziś ludzie uwierzyli w lekarzy i tzw. opiekę zdrowotną, a TO więcej niż zbrodnia (nie tylko na własnym umie ale i ciele) …TO, błąd!!
    Chciałoby się powiedzieć – lekarzu-lecz się sam…!!

    NO, właśnie jak trzeba mieć ‘sprany musk” (lewicowo-liberalny) by takie i podobne PIERDOŁY głosić miastu i światu. 🙂

    @ofeg. W tym szaleństwie jest metoda. Szaleństwo jest tylko przykrywką, TO tylko PRETEKST
    służący do rozprawienia się z ludzkością na skalę globalną.
    Kto TEGO perfidnego mechanizmu uknutego co najmniej dekadę wstecz nie rozumie – ten KIEP! I nie chce być inaczej…

    Odpowiedz
    • 19 grudnia 2020 o 21:09
     Permalink

     … Wiedząc o powyższych faktach, 10% medyków chce się zaszczepić! Jak to skomentować?? (Może tak? 😂 – moj przyp.)

     Jakim trzeba być durniem aby podjąć taką decyzję?!

     Tacy ludzie chcą leczyć innych, a nie potrafią zadbać o własne zdrowie i życie!

     Każdego lekarza który zaszczepi się, powinniśmy omijać z daleka, to dureń groźny sam dla siebie, dla swojej rodziny i dla pacjentów którzy wpadną mu w łapy! (niestety, TO prawda., moj przyp.)

     https://marucha.wordpress.com/2020/12/18/jakim-trzeba-byc-durniem/

     https://marucha.wordpress.com/2020/12/17/na-granicy-obledu-czyli-w-drodze-ku-nowej-przyszlosci/

     Ergo: To jest ‘cicha” wojna (biologiczna) z’organizowana we współpracy chińskich ‘komunistów” – – komsomolców niechętnych Xi i związanej z nim Armii i służb bezpieczeństwa, ‘wspólnie i w porozumieniu” z amerykańskimi komunistami (tzw. “demokraci”). Od dawna wysuwam
     ‘taką daleko idącą” (?) hipotezę, raczej nieznaną szerokiemu spektrum Polaków (nawet pośród ‘znawców w temacie” – politologów). 🙂
     “После событий 1989 года на площади Тяньаньмэнь вплоть до 2012 года во властных кругах Китая доминировали силы, которые условно можно назвать «проамериканскими глобалистами».

     К этим силам относятся два крупных политических клана — Шанхайская группа и Комсомол, покровителями которых являются бывшие генсеки Цзян Цзэминь и Ху Цзиньтао. Шанхайцы — ставленники финансового сектора элиты Китая, комсомольцы — представители хозяйствующей элиты. Именно эти группы открыли в свое время китайский рынок перед западными товарами и привлекли в страну финансовые потоки. https://www.gazeta.ru/politics/2017/09/30_a_10912592.shtml

     https://south-insight.com/vlksm

     “Американские агенты” в китайской элите. Николай Вавилов, Дмитрий Перетолчин

     https://www.youtube.com/watch?v=mq7RlJ6SJX0&t=17s

     Całość na: https://plus.dentv.ru/video/3Y2X4c4n5bhYXzNhwR4E7d.html (niestety dostęp już płatny!) 🙂 komentator “ru-neta” w dniu wczorajszym raczył był zauważyć iż “Я не понял… Теперь вместо кнопки воспроизведения появилась кнопка “Оплатить взнос”. День ТВ стал платным или это глюк?” Takij sipuryz… 🙁

     “Конспирология крайне полезная наука. До ролика имел весьма смутное представление о Китае, ну типа все они там на одно лицо. А оказывается нет. Даже если докладчики из своего знания и своего последующего анализа этого знания делают не совсем верные выводы, просмотр ролика не зря потерянное время, однозначно. Возможно даже подтолкнёт к прочтению рекламируемой книжки.” 🙂

     Więcej tematyki chińskiej na kanale p. Wawiłowa… https://www.youtube.com/channel/UCClCSK5loJ3Sl-Oa65C0FQQ/featured

     Odpowiedz
     • 20 grudnia 2020 o 15:36
      Permalink

      @krzyk58
      Do komentarzy przylaczam sie w calej rozciaglosci, super spostrzezenia, super analiza !!! Szkoda, ze nie mozna tych Dawidow i Grzegorzy oblac na odleglosc wiadrem lodowatej wody, a moze szkoda wody ???
      Pozdrowienia

     • 27 grudnia 2020 o 09:45
      Permalink

      NA GRYPĘ NIE BYŁO LEKARSTWA NIE MA I NIE BĘDZIE !!!

   • 19 grudnia 2020 o 18:49
    Permalink

    @Dawid…
    – no to Kolego, jeśliś tak workiem wystraszony, wystarczy, że przestaniesz pracować, wychodzić z domu, zaszyjesz się w piwnicy, a całe ciało sprawiasz środkiem do impregnacji materiału…

    Oczywiście, nie zapomnij o jakiejś pożarnej masce, osobiście polecam bym Ci jakąś Górnicza, jeszcze lepiej wojskowa…
    – ewentualnie, spraw sobie butle i sprzęt do nurkowania…

    PANOWIE KAŻDY NIECH ROBI TO NA CO MA OCHOTĘ, ALE BEZWZGLĘDNIE CHROŃMY SIEBIE I NAJBLIŻSZYCH! WEB JÓZ.

    Odpowiedz
    • 19 grudnia 2020 o 21:10
     Permalink

     No to, Web.Jozefie, można również spryskać impregnatem swoich najbliższych, a wojskowe maski załatwić dla wszystkich…

     Ps.
     A. czy sugeruje Pan, iż dotychczas tego nie robiliśmy (ochrona siebie i najbliższych) ?

     A tak, na marginesie, właśnie z tego względu, że chce chronić siebie i najbliższych (żebyśmy w następnym roku/latach nie poumierali z głodu, wycieńczenia, czy wadliwej manipulacji naszych mRNA w naszych organizmach) nie zgadzam się na te światowa hucpe i rządowy terroryzm !
     – ze względu na kilkuprocentowy wzrost umieralności NIE MAM OCHOTY DO KONCA ZYCIA ZYC W GETCIE !!!

     Toż nawet w czasie okupacji FFFFF mieli więcej wolności w FFFFF, niż my obecnie !

     WCHODZI PAN NA NIEBEZPIECZNE PORÓWNANIA. I NAJDELIKATNIEJ MÓWIĄC – ROZMIJA SIĘ PAN Z PRAWDĄ I RZECZYWISTOŚCIĄ. WEB. JÓZ.

     Odpowiedz
     • 20 grudnia 2020 o 11:11
      Permalink

      Później, Panie po za-sponsorowanym Nam resecie zapanuje nowa normalność. Czytaj:
      globalny neokomunizm w pełnej krasie, (każdemu gołodupcowi tak, tak, zniszczą resztki ‘średnich”, wszyscy będziemy ‘w tym” standardzie,
      Boga, …ba,nawet ludzkie odruchy i uczucia) rzucą wedle potrzeb, tzw. ‘dochód gwarantowany”… Kiedyś pewien Rosjanin
      podczas marszu na Berlin, w nieco innym kontekście tak TO ujął -ujmę może w cyrylicy, co by nie deprawować młodego narybka, a swoją drogą ów narybek zdeprawowany jest “i tak” na maxa, pacz: różne takie
      zasrancen wykrzykujące wyp*lać. O czym TO mówiłem?
      A! Co nas czeka, tzn. jaki standard, wedle opinii człowieka radzieckiego który “ujął TO”
      obrazowo i zarazem prostolinijne “жить будешь, но ебать не захочешь”.
      “Tak, ci którzy przetrwają powyższe, będą wegetować w zbolszewizowanym świecie, wyzuci z wszelkich praw i wszelkiego majątku, w charakterze niewolników utrzymywanych za pomocą globalnego systemu tzw. UBI (Universal Basic Income):
      >https://www.investopedia.com/terms/b/basic-income.asp).

      Nigdy jeszcze w historii Wielkiej Brytanii nie była ona poddana tak obłędnemu atakowi.

      Poprzednie zdanie, tak jaki i całą powyższą treść można bez wahana dedykować naszej nieszczęsnej Ojczyźnie i Jej społeczeństwu.

      Ignacy Nowopolski
      http://drnowopolskiblog.neon24.pl/

      Pro: milczenia, H. Pająk zauważył był …”jeśli boisz się głosić prawdę-już jesteś niewolnikiem”.

      Pro: strachu. “Ja znam najstarsze i najprostsze narzędzie kierowania ludzkością.
      To STRACH!

      Zapowiedział je Mateusz Morawiecki w restauracji “U Sowy”.
      “Najlepszym sposobem zawsze była wojna.
      Wojna zmienia perspektywę w pięć minut” – powiedział wiele lat temu.

      No więc wytoczył Polakom wojnę i w pięć minut “zmienił perspektywę” widzenia otaczającego świata przez wiele osób.

      Czy to się stało w tym roku?
      Nie, przygotowania trwały do dawna!

      Łącznik pomiędzy NWO, a polskojęzycznym Rządem został mianowany odpowiednio wcześniej.
      Podobnie było w innych Krajach – jak choćby we Francji, Anglii i Włoszech.

      Od pięciu lat pisowski Rząd stosuje propagandę wyciągniętą wprost z powieści Orwella.

      Dokładnie tak samo – jak w “Roku 1984” dążą do pozytywnych skojarzeń związanych z dodanym przyrostkiem “plus”.
      To są rzeczywiście podprogowe manipulacje.
      I nawet nie próbują się z tym ukrywać.
      Wiedzą bowiem, że DURNIÓW – których łatwo oszukali – równie łatwo zastraszą.

      Ale czy wszyscy są durniami – czy tylko kanaliami.
      Dziwnym trafem usłyszałem ostatnio pozytywne słowa o Michale Dworczyku – obecnym Szefie Kancelarii Premiera RP – że niby “był kiedyś przyzwoity”. że “był harcerzem”.
      A ja na ekranie zobaczyłem zastraszonego SZCZURA, który nieudolnie próbuje tłumaczyć ZBRODNICZE ROZKAZY swojego szefa.
      Ot, – taki bolszewicki szczur w wydaniu “plus”.

      Bolszewizm wrócił!
      Terrorem i morderstwami medycznymi zastraszyli swoich funkcjonariuszy.

      Musimy więc przypomnieć sobie historię – jak walczono z Bolszewizmem?” Z netu.

      “Profesor Simon, jak się okazuje, brał pieniądze od firmy Pfizer, która jest producentem „szczepionki” przeciwko grypie Covid-19.
      Czy ktoś jest zdziwiony?” (Takij wopros!! – moj przyp.)

      https://marucha.wordpress.com/2020/12/19/wolne-tematy-87-2020/#comments

      PANIE JÓZEFIE, strach jest zwykle złym doradcą jak to mówią elokwentni w “mowie i piśmie” (świętym)
      co ma wisieć nie utonie, co przekładałoby się że: od przeznaczenia nie uciekniesz. Rosjanie zwykle
      w podobnych okolicznościach zwykli mawiać – taka sut’ba… polecam lekturę zauważoną w “gajówce”,
      https://marucha.wordpress.com/2020/12/19/ausweiskontrolle-czyli-bez-szczepionki-ani-rusz/
      …. tak może wyglądać totalitarny reżim sanitarny. Jeśli ktoś pomyśli, że Australia, Kanada czy USA są daleko, a powyższe nas nie musi dotyczyć, to polecam inny artykuł o tym, że ‘to się nie skończy‘.

      https://www.ekspedyt.org/2020/12/14/prognoza-czyli-to-sie-nie-skonczy/

      Motto do posta ( winno być umieszczone w “innym” miejscu): Benjamin Rush, sygnatariusz Deklaracji Niepodległości:

      Jeśli nie wprowadzimy wolności medycznej do Konstytucji nadejdzie czas, kiedy medycyna zorganizuje się w tajną dyktaturę, aby ograniczyć sztukę leczenia tylko jednej klasy ludzi, bez przywilejów dla innych. Ten czas jest teraz!

      https://astromaria.wordpress.com/2020/08/22/stoimy-na-progu-najbardziej-przerazajacej-medycznej-dyktatury-to-ostatnia-chwila-zeby-sie-przebudzic/

     • 20 grudnia 2020 o 15:25
      Permalink

      @Dojrzaly,19.12’2020, 21:10
      Alez prosze komentatora umieralnosc w 2020 spadla o przynajmniej 7 % , wlasciwie wiecej…
      Z uwagi na te rozne kwarantanny spadla zachorowalnosc na grype i inne przypadlosci, choruja ludzie ,glownie w wieku podeszlym, ktorzy maja inne towarzysace ciezkie przypadlosci i przyjmuja leki, glownie steorydy na obnizke cholesterolu we krwi, ktory to lek powoduje zmiany w komorksch pluc, na ktore sie umiera min.we Francji trwaja od lat procesy o te zgony, jesli ktos bierze preparaty na obnizke cholesterolu i sam lub jego bliscy zaszczepili sie na grype to istnieje prawdopodobienstwa, ze zachoruja na powaznie zapalenie pluc, w tym tzw “mokre” i respirator pod cisnieniem rozszarpie mu na strzepki ich kaputte pluca, (umra na “covida”, tak statystyki..)…Wszystkie preparaty rozrzedzajace krew, insulina i psychofarmaka wplywa na kompletna organiczna degregolade systemu odpornosciowego, totez zwykly wirus kornkowy, na ktorego od urodzenia kazdy ok.2 do 4 a nawet 5 razy choruje w kazdym roku moze doprowadzic do niewydolnosci pluc i zgonu, glownie w warunkach strachu, gdyz kortysol ( Hormon stresu), powodujacy dlugotrwale zapalenia nie daje szansy na wyzdrowienie, do tego 90% nie obsadzonych stanowisk w sluzbie zdrowia we Wloszech (polityke totalnego oszczedzania w wydatkach panstwowych nakazala “trojka” z MFW, UE i Merkel w zwiazku z kryzysem €Euro), cos 50.000 czy wiecej nie obsadzonych stanowisk i pozamykane szpitale w Niemczech, podobnie w Usa, w innych krajach UE, w tym Francji, w ktorej od przynajmniej 4 lat trwaja strajki lekarzy i pielegniarek i minister zdrowia po ministrze zdrowia podaje sie do dymisji…z Rumunii to ponad 95 % personelu medycznego, w tym lekarzy wyemigrowala do UE, glownie do Niemiec…. Ostra polityka oszczednosciowa UE a raczej polityka waluty Euro doprowadzila do zmian w polityce panstw i zaciskaniu pasa w wydatkach na szkolnictwo, sluzbe zdrowia, budowe i remonty drog i mostow itp., w Niemczech drogi i mosty sie sypia a dzieci w szkolach jeszcze przed rokiem2020, okrzyczanym pandemicznym nie mialy toalet i powibijane okna, rodzice malowali sami klasy…wstawiali szyby do okien…TRZEBA PRAWDZIE SPOJRZEC W OCZY a nie opowiadac jakies niedorzecznosci bez kazualnosci /= zwiazku przyczynowo-skutkowego/ o jakies nie istniejacej pandemi, nawet nie ma sezonowej epidemi grypy…ale wzrost samobojstw o cos 500 % z uwagi na kompletna degregolade ekonomiczna i brak perspektyw na przyszlosc, nie splacone kredyty, utrate mieszkania i miejsca pracy oraz totalne osamotnienie, a przed przeziebieniami i sezonowymi grypami to kazdy bez wyjatku winien sie chronic od zawsze, odstep, nie kichanie komus w twarz, przy przeziebieniach nie lazenie na przyjecia i dyskoteki czy do lekarza i zarazaniu innych, w metrze i tramwaju, autobusie zalecac trzeba i to od dawna na wzor Azji maski, bo ludzie tam poupychani jak sledzie w beczce..
      Niech kazdy swoj wiek przemnozy chociazby przez 2 to wyjdzie mu ilosc przebytych zachorowan na infekcje koronawirusa, ktore juz przeszedl….niemowle po urodzeniu jako pierwsze przechodzi zakazenie koronawirusem, marudzi i placze, ma biegunke, dostaje herbatke z rumianku….w ostatnim tygodniu w parlamencie ausrtryjackim ktos przeprowadzil test na koronawirusa zawartego w coca-coli ( !!! ), ktora to Cola miala go bardzo duzo…gdyz koronawirus zyje wszedzie, w powietrzu, na owocach, na odziezy, wszedzie…
      Na wywody @Grzegorza z Kotliny Klodzkiej nawet nie zamierzam reagowac, gdyz sa nie na temat i opisuja inna sytuacje i fenomen, pomiedzy obecna polityczna stypa i szopka i zmiana systemu z demokracji na nakazowy a jego wywodami na temat funkcjonalnosci szczepien nie istnieje zaden zwiazek przyczynowo-skutowy, co do @WEB.JOZ nie zabieram glosu, gdyz jest on tu sluzbowo…
      @Dojrzaly odsylam do wypowiedzi Prof. prawa, panaOlivera Lepsus z Universitetu w Münster / Niemcy, ktory bez “czadu” i glupot @Dawid i @Grzegorza z Koliny mowi o arcytragicznych politycznych i realnych, mentalnych, psychologicznych i ludzkich konsekwencjach obecnej Politik terroru panstwowego i uczynienia z “Amazon” najbogatszego czlowieka swiata podobnie jest z FB, Twitter & Co, urzedy USA chca rozbic te monopole, gdyz sa zagrozeniem ludzkosci, podobnie jak ten szybki Bill, co to kupil sobie Swiatowa Organizacje Zdrowia…
      Pozdrowienia

     • 20 grudnia 2020 o 15:44
      Permalink

      @Dojrzaly
      Wisielczy Humor!!!
      Swietny komentarz !!!
      Jak kto ma, to moze wejsc do duzego sloja np.”wecka” na przetwory i zamknac hermetycznie denko, by nie dochodzilo powietrze, bo wywola fermentacje, mozna tez pare godzin pasteryzowac wecki stawiajac je w garnku na jakies podstswce denkiem do dolu, to sie “weck” leppiej zassie…nie da sie pozniej otworzyc, da sie do Muzeum taki preparat…

    • 19 grudnia 2020 o 21:44
     Permalink

     Maska TO zdecydowanie za mało, jako uzupełnienie no, “kompletny komplet” proponuję TO:
     https://allegro.pl/oferta/kombinezon-przeciwchemiczny-op1-l2-r1-maska-om14-9176872656
     TO nawet nie pińcet kosztuje, niecałe 200, a jaka (sprawdzona w warunkach zbliżonych do… 🙂 )
     BO, życie i zdrowie jest najważniejsze. Podpowiem – strach jest najgorszym doradcą …

     Dla bardziej majętnych bądź “tylko” zapobiegliwych (weź kredyt, weź kredyt, weź… )w czasach zarazy czy nowej normalności niezła alternatywa: https://www.bhp-gabi.pl/p1328,kombinezon-trelleborg-trellchem-vps-et-1328.html?gclid=Cj0KCQiA5vb-BRCRARIsAJBKc6JmYXSMipX7U7aWdraZc3EJOceHZf9QS3KJyVQ80ONAUlQ75oo2_kYaAmO4EALw_wcB

     A, ‘mówio” że nie da dwa razy wejść do tej samej rzeki, który ‘mendrzec” TO powiedział? A,aaaaaa, A w nawiązaniu do filozoficznego stwierdzenia iż “panta rhei” …czytał ktoś-kiedyś z państwa ksiażkę pod takim właśnie (filozoficznym) tytułem ,”radzieckiego-rosyjskiego” pisarza https://pl.wikipedia.org/wiki/Wasilij_Grossman Paczta ludziska jak to ludzie pióra (acz nie tylko) płyną zwykle z prądem niczym zdechłe ryby (aluzja do metamorfozy twórczości literackiej niejakiego Grossmanna (czy jak mu tam…) 🙂

     KWARANTANNA – Suchary#89 https://www.youtube.com/watch?v=On5ybfUEoaA “pżerzyjmy” TO jeszcze raz?! Podobnież,
     do “trzech razy – sztuka”. I kto to jest pesymista?

     Odpowiedz
    • 20 grudnia 2020 o 06:36
     Permalink

     @krzyk58 jj
     komentarze z 19.12’2020 z 17:11 i z 21:09 popieram w calej rozciaglosci !!! ☘🌐🏥🌍🎓🗣

     Odpowiedz
   • 20 grudnia 2020 o 15:32
    Permalink

    @Dawid Mrowiec
    Jakie ma komentator wyksztacenie?
    Jakie wychowanie….???
    Dno do kwadratu, dno…. i nie na temat… !!!!
    Nie moge Panu pomoc, musi sie Pan udac do psychologa i skonczyc przynajmniej szkole powszechna a nie glosic glupoty i siac panke i desperacje wsrod ludzi….ja takie zachowania winny byc wysokie kary…

    KRÓLOWO PROSZĘ NIE PRZESADZAĆ. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

    Odpowiedz
 • 19 grudnia 2020 o 10:13
  Permalink

  W celu zlikwidowania obecnej epidemii i jak najszybszego powrotu do stanu normalności, należy stopniowo zlikwidować wszystkie obecne obostrzenia. W ocenie sytuacji należy kierować się nie liczbą stwierdzonych zakażeń, ale liczbą chorych wymagających hospitalizacji, zwłaszcza na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Decyzje rządu powinny być podejmowane na podstawie rzetelnej wiedzy, a zwłaszcza w oparciu o następujące założenia: a) choroba COVID-19, powodowana przez koronawirusa SARS-CoV-2, okazała się znacznie mniej śmiertelna niż przewidywano; b) skutki wprowadzonych obostrzeń są katastrofalne nie tylko dla gospodarki, oświaty czy kultury, ale dla samej służby zdrowia, co powoduje, że tysiące chorych na inne choroby pozostają dziś bez należytej opieki lekarskiej i co skutkuje zatrważającym wzrostem zgonów z przyczyn innych niż COVID-19; c) naukowo nieuzasadniony przymus używania masek na co dzień przez osoby zdrowe oraz inne restrykcje są zaprzeczeniem godności i wolności człowieka; d) szczepionki nie dają gwarancji bezpieczeństwa i skuteczności; e) istnieje droga zakończenia epidemii, jaką jest nabycie naturalnej odporności stadnej, przy jednoczesnej ochronie osób z grup ryzyka.

  Odpowiedz
  • 20 grudnia 2020 o 16:07
   Permalink

   @ofeg 19.12’2020, 10:13
   Tak, dokladnie tak powinno sie postapic !!!
   Swietna analiza i podsumowanie oraz wnioski koncowe !!!
   Jesli ktos nie wystrzeli gdzies bombki, to zaczadzene i skorumpowane glupota i pieniedzmy rzady nic nie zmienia, oni sa w transie, zahipnozowani, nic do nich nie dociera… tez do wiekszosci komentatorow tutaj, opowiadajacych takie niedorzecznosci i to bez powiazania przyczynowo-skutkowego…
   Sytuacja z tych przyczyn jest psychoza, ktora nie pozwala na logiczna analize i podjecie decyzji oraz odejcie od terroru panstwowego
   Pozdrowienia

   Odpowiedz
 • 19 grudnia 2020 o 15:22
  Permalink

  “Kłamstwo powtórzone tysiąc razy, staje się prawdą”- przynajmniej tą obiegową…..

  Metody sterowania pogladami ludzi, są znane od tysiącleci.
  Klasycy propagandy doskonale uprawiaja swój fach, korzystając z coraz nowocześniejszych metod.
  I mamy skutki- powyższy felieton.

  Gołe liczby mówią co innego.
  Na 7,5 miliarda ludzi, zmarło w ciagu roku na Covid 1,7 miliona.
  Rocznie na świecie z różnych przyczyn, umiera ponad 80 milionów.
  Odsetki kazdy może sobie wyliczyć…….

  Zatrzymanie gospodarki, słuzby zdrowia, bankructwa firm, bezrobocie, głód, zabiją znacznie więcej ludzi niż coronaświrus.
  Ale, kogo to obchodzi?
  Liczą się ZYSKI i WŁADZA.
  Dobrze wytresowane przez media lemingi, się dostosują do coraz bardziej absurdalnych obostrzeń.

  Odpowiedz
  • 20 grudnia 2020 o 16:12
   Permalink

   @wmw, 19.12’2020, 15:22
   Krotko wezlowato !!!
   Przylaczam sie w calej rozciaglosci !!!

   Napawa mnie strachem hipnotyczna postawa i galopujaca glupota oraz wszechmoc korupcji…

   Odpowiedz
 • 19 grudnia 2020 o 18:24
  Permalink

  Szanowny Panie (Pani?) Krakauer,
  – powiem szczerze, że po dostrzeżeniu kilku słów podkreślonych tłustym drukiem, pomimo, że każdy Pana tekst, czytam bardzo uważnie, zrezygnowałem z czytania…

  “ponieważ umierają ludzie”…

  Mam jedno pytanie do Pana…
  – CZY WCZESNIEJ, T.J. PRZED WYREZYSEROWANIEM TEJ “PANDEMII” LUDZIE NIE UMIERALI !?

  A jeśli tak, to w jakich relacjach do przyczyn zgonów (np. relacja zgonów z powodu, grypy, raka itd) ?

  – i jak to się ma obecnie do zgonów na koronkę ?

  Ps.
  Niedawno w którymś poście wysłuchałem te relacje, ale mogę to powtórzyć. Piszę Pan, że do dnia dzisiejszego z powodu koronki zmarło 24 tys ludzi…
  – no dobrze, 24.000 : 9 (ilość m-cy “pandemii”) = ok. 2.667 zgonów/miesiąc

  2.667 : 30 (dni) = to ok. 89 zgonów / dzień

  Szanowny Panie Redaktorze, w Polsce, statystycznie notuje się średnio prawie 1.000 zgonów na dzień !!!

  Wychodzę z założenia, że przynajmniej podstawy matematyki są Panu znane i jest Pan w stanie przeliczyć sobie odsetek zgonów, których przyczyną była koronka…

  Dla mniej kulistych, podpowiem, że liczba 89 zgonów na koronkę, do 1.000 w ogóle, to…
  – NIECALE 9 % !!!

  Gdzie my tu mamy jakąś “pandemię” ?
  – przecież na zwykłą grypę, a nie wymieniam już takich chorób, jak rak, cukrzyca, czy nawet zwykłe wypadki drogowe, umiera dziewięć razy tyle osób, co na zasr… koronkę !!!

  I czy jest to faktycznym powodem, by zorganizować i wprowadzić nam ogólnoeuropejskie GETTO ?

  PANA ARGUMENTACJE UZNAJEMY ZA SKANDALICZNĄ. MA PAN PRAWO DO SWOICH POGLĄDÓW, ALE PROSZĘ SIĘ ZREFLEKTOWAĆ. LEPIEJ JEST MILCZEĆ PROSZĘ PANA. POLECAM KOMENTARZ GRZEGORZA Z KOTLINY KŁODZKIEJ Z 16:17 POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 19 grudnia 2020 o 21:25
   Permalink

   No właśnie, Web.Jozefie, “milczeć”, to jest “slowo-klucz”…
   Cytat z pamięci:
   “- gdy przyszli po Żydów, milczałem..
   – gdy przyszli po moich rodaków, milczałem…
   – gdy przyszli po moich sąsiadów, milczałem…
   – gdy przyszli po moją rodzinę, milczałem..
   – gdy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować…”

   Właśnie na tym polega inżynieria społeczna…
   – “tak zastraszyć, że będą bać się własnego cienia”…

   I o to właśnie chodzi w nowym (zachodnim) reżimie…
   – a Pan, Web.Jozefie, “milcz sobie”, zobaczymy, na jak długo starczy Panu tych papierków, drastycznie tracących na wartości…

   A potem ?

   Odpowiedz
  • 19 grudnia 2020 o 22:31
   Permalink

   @Dojrzały

   Wyguglaj na FFFFFF jeżeli link nie wejdzie. Faktycznie śmiertelność wzrosła wg statystyk w listopadzie o 96% w porównaniu do listopada 2019, więc jest coś na rzeczy ze zwiększonym ryzykiem, nawet jeżeli uznamy, że jest to gorsza wersja grypy, (jak kiedyś Hiszpanka) to faktycznie jest problem zdrowia publicznego.

   *****
   Nie linkujemy do tego tytułu prasowego – nie chcemy mieć z tymi ludźmi nic wspólnego. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.
   *****

   Obejrzałem nagranie programu polecanego przez @fly i ma rację, że nóż się kieszeni otwiera na takich doradców rządu. https://www.youtube.com/watch?v=Dt65ADAiX0o
   Ale nie jestem zdziwiony zachowawczą postawą tych profesorów, szkodliwą dla służby zdrowia. Takich skostniałych ludzi w Polsce ze zwapniałymi mózgami jest ogrom w różnych strukturach. Na miejscu “Naczelnika” zwolniłbym ich od razu ze wszystkich funkcji państwowych. To się po prostu w głowie nie mieści, że istnieje lek na potencjalnie groźna chorobę, a te miernoty jakieś formalne dywagacje prowadzą, zamiast konkretnie z jajami oświadczyć, że będą rekomendować badania nad tym lekiem. No jakiś koszmar.

   A co do skutków zawieszenia gospodarki to uważam, że o wiele mniej kosztowałoby objęcie specjalną ochroną ludzi starszych i tych z ryzykiem chorób, niż zamykanie gospodarki. Koszty czasowej izolacji i specjalnej opieki nad grupą szczególnego ryzyka byłyby mniejsze niż straty w wyniku dotacji do biznesu zawieszonego czasowo. Kto te miliardy kiedyś spłaci, oto jest pytanie?

   Odpowiedz
   • 20 grudnia 2020 o 15:01
    Permalink

    @Mieclaw
    – znam to wszystko Mieclawie, właśnie na wszystkich tych informacjach opieram moje zdanie i poglądy…

    Zresztą, tak nie dzieje się tylko w Polsce, a we wszystkich “koronkowych regionach”…
    Dla przykładu, wygooglaj sobie wywiady ze światowej sławy lekarzem chorób płucnych dr Wodarg

    Jak sobie zapewne przypominasz, ja już wiosną podchodziłem do tego światowego szaleństwa bardzo sceptycznie…

    Pozdrawiam

    Odpowiedz
    • 20 grudnia 2020 o 16:42
     Permalink

     @Dojrzały

     Ostrożności jednak nigdy za dużo. Byłem przy śmierci mojej Babci, która w latach 80-tych zmarła na zapalenie płuc jako skutek powikłań po grypie. Widziałem jej konanie, gdy nie mogła złapać oddechu. Pogotowie nie zdążyło dojechać, a wcześniej nie chciała iść do lekarza, bo to tylko grypa. Odeszła praktycznie w ciągu godziny. Wtedy jeszcze nie miałem świadomości, jak można leczyć naturalnymi sposobami, więc łykała jakieś tabletki na grypę, a potem już nie było ratunku.
     Mam rodziców w starszym już wieku i nie będę ich narażał nawet gdyby się okazało, że to jakaś gorsza grypa ten Covid.

     Sanocki także ignorował pandemię i już go nie ma:
     https://demotywatory.pl/5041530/W-wieku-66-lat-zmarl-Janusz-Sanocki-byly-posel-Kukiz03915

     Odpowiedz
     • 20 grudnia 2020 o 20:12
      Permalink

      @Mieclaw
      Dobrze Miecławie, tylko czego to ma być dowodem, czy tego, że jeśliby twierdził inaczej, to żyłby nadal ?
      – “kara boska”, czy jak?
      Jeśli mu się zmarło widocznie jego organizm nie potrafił już walczyć z wirusami i niezależnie od tego, czy byłby szczepiony, czy wszyscy byliby wyszczepieni, to i tak przy pierwszym kontakcie z jakaś odmiana koronki (bo chyba jest Ci to wiadome, że koronka od wiosny co najmniej 25 razy zmutowala !) doszlo by do tego…

     • 20 grudnia 2020 o 20:52
      Permalink

      @Miecław. Kończ waść wstydu (sobie, sobie) oszczędź. Pamiętaj że procedury bywają (zwykle)
      śmiertelne. Taki finisz (niepotrzebnej) wiary w służbę zdrowia. No i z zegarem biologicznym nikt jeszcze nie wygrał, Rockefeller wygrał nieco na czasie, ale to już inna bajka…
      Zapomniałeś o śp. żonie W. Olszańskiego-Jabłonowskiego, (62 l.) 18.12. – “furtka zamknęła się…”
      https://marucha.wordpress.com/2020/12/14/zawiadomienie-o-prawdopodobnym-dokonaniu-morderstwa-na-januszu-sanockim/

     • 20 grudnia 2020 o 23:40
      Permalink

      @Dojrzały

      Dowodzi to tylko tego, że nie można być ignorantem. Bywa, że proste przeziębienie, może się skończyć tragicznie. Ja kiedyś takie złapałem i o mało nie skończyło się dla mnie tragicznie i to w młodym wieku, gdyby nie rozwinięta służba zdrowia w PRL, aczkolwiek do medycyny klasycznej mam uraz po tym leczeniu, bo w sumie wyszedłem ze szpitala jako wrak człowieka bez perspektyw na poprawę zdrowia, jak to lekarka twierdziła. To spowodowało, że zmieniłem styl odżywiania i życia. Sam odrobiłem lekcje z zielarstwa i naturalnej medycyny, odbudowując na nowo swój organizm już bez rad lekarzy, ale na tym pierwszym etapie choroby, leczenie szpitalne było konieczne. Od tamtego czasu dbam o zdrowie i własną odporność. Odżywiam się zdrowo i unikam chemii jak tylko mogę. Dzięki temu od 30 lat nie mam kontaktu z lekarzem poza badaniami okresowymi do pracy.

      W tym wszystkim chodzi tylko, żebyśmy nie narażali innych na potencjalne zarażenie covidem. To jest kwestia obywatelskiej odpowiedzialności. Co do szczepień nie mam zaufania do zachodnich firm farmaceutycznych, więc rezygnuję i nikt mnie do tego nie zmusi. Wolę utrzymywać odporność naturalnym środkami.

      @krzyk58
      Bądź waść odrobinę mądrzejszy. Kwestia zegara biologicznego jest rzeczą względną. Dawniej gdy medycyną była modlitwa ludzie żyli krótko, bo kler palił na stosach zielarki jako czarownice. 40 latek był już staruszkiem. Obecnie dzięki medycynie i odpowiedniemu stylowi życia ten zegar biologiczny można wydłużyć i tak się dzieje. Więc przestań bredzić, jak potłuczony.

  • 20 grudnia 2020 o 14:44
   Permalink

   @wmw
   – dokładnie tak samo to widzę i odbieram te histerię związana z tematem

   Poza tym, zgadzam się również z tym, że rozwój naszej cywilizacji doszedł do ślepego zaułka..
   – z jednej strony przeludnienie, a z drugiej strony system opierający się na KONSUMPCJI…

   Jasne, przy takiej konstelacji Planeta (natura) długo nie wytrzyma…
   – jeszcze 3-4 pokolenia i całej Ziemi grozi wyjałowienie i utrata naturalnej równowagi, a co za tym idzie degradacja życia biologicznego…
   Przynajmniej w takiej formie, jaka dotychczas znamy…

   Tylko czy musimy reagować w taki sposób ?
   Jakim prawem pewne grupy uzurpują sobie prawo do SELEKCJI WYBIORCZEJ !?
   – czy tylko dlatego, że posiadają więcej “koralików” ?
   – a może dlatego, że urodzili się w określonym rejonie Ziemi, czy władają określonym językiem ?
   – a może z tego powodu, iż potrafią wyciągnąć pierwiastek z wyższej liczby ?
   – a może dlatego, iż “cudnie wyglądają” (tzw. “gwiazdy”) ?

   Gdyby nie ta pozostała część ludności na której bazują ci w/w to nigdy nie osiągnęliby swojej pozycji, czy statusu !

   Przecież nasza Ziemię można ratować w globalnej skali, humanitarnie i pokojowo !
   – wystarczy tylko wziąć przykład z Chińczyków, którzy w latach, o ile się nie mylę, 70-ych ub. w. wprowadzili regułę/przepis “jednego dziecka”, t.j. z jednego małżeństwa/pary tylko jeden człowiek..

   W ciągu jednego tylko pokolenia Ludzkość można by zredukować co najmniej o połowę !
   – i to bez wojen, bez trucia i innego zamordyzmu…

   Odpowiedz
   • 20 grudnia 2020 o 16:38
    Permalink

    @Dojrzaly, 20.12’2020, 14:44
    Do analizy przylaczam sie calkowicie !!!

    Zaskakuje mnie, ze nie ma do dzis ustawowej regulacji urodzin i ze w Azji, Afryce, Turcji i Libanie ludzie maja 12 i wiecej dzieci … takze w UE, np.szefowa Uni Ursula von der Leyen ma cos 7 dzieci, wszystko na koszt podatnika, gdyz ta kobieta obija sie od lat na urzedach panstwowych, nigdy nie chcialo jej sie pracowac choc podatnik zaplacil jej bardzo drogie studia medyczne a tak naprawde cesarzowa ja wyslalam na szefa UE po trupach innych by uzyskala immunitet i by jej prokuratura za wielkie przestepstwo gospodarcze z okresu jej ministrowania w federalnym ministerstwie obrony narodowej za miliardy € i tysiace kumoterskich umow dla doradcow i ich opinie nie mogla sciagac…..taki cyrk, takie przedstawienie, a tfu ….z ta kukla nakrecona jak mechaniczna pomarancza i jej chmara dzieci, ktore wszystko zabieraly innym, tym z normalnym pochodzeniem, jej ojciec Albrecht byl ministremprezydentem / “wojewoda”/ NiederSachsen a potem uciekl do Brukseli, to byly dawne czasy ale tam siedza sami swoj, Urszula sie tez w Brukseli urodzila teraz handluje fikcyjnymi, medialnymi umowami “zielony daeal” ( kupa smiechu…z przewaga kupy !!!! ) i szczepionkami i to ma wielka skale…obrzydzenie mna napawa jak tylko o tej babie mysle, protekcja i korupcja w rzeczy samej !!!
    Pozdrowienia

    Odpowiedz
  • 20 grudnia 2020 o 21:21
   Permalink

   To czego boisz się usłyszeć – bajka, która z rzeczywistością nie ma nic wspólnego… -dziad Wszewied
   https://www.youtube.com/watch?v=7Hkk3LVJqdA&t=1808s

   Tej narracji “która z rzeczywistością nie ma nic wspólnego”, nie odszukasz po tytule na YT.
   T dziw nad dziwy że “jeszcze jest” dlatego zachęcam do zapoznania się z tematyką. TO “tylko” s-f.

   Odpowiedz
 • 22 grudnia 2020 o 21:26
  Permalink

  @krzyk58
  Mówi się potocznie: “strach du… ściska”, a patrzac na ludzi po tych kilku miesiącach propagandy, stwierdzam, że strach to ściska, ale raczej MóZGOWE PóŁKULE I SZARE KOMóRKI !

  Nawet przez myśl nigdy by mi nie przeszło, że tak można ludziom zaczadzić umysły…

  A wiesz Krzyku, co w tym wszystkim jest najśmieszniejsze ?
  – to, że ta TRZęSąCA SIę KUPA (zachodniego) STRACHU chciałaby rozpętać fizyczną wojnę z Rosjanami, czy Azjatami…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.