Dobry pracownik tymczasowy? To możliwe!

Kamila Gutowski_Skills Net Copyrights

Znalezienie dobrego pracownika to nie lada wyzwanie – często potrzeba na to dużo czasu oraz przeprowadzenia odpowiednich szkoleń. Zatrudnienie go na stałe jest niekiedy ryzykowne i kosztochłonne. Dlatego wielu pracodawców woli zatrudniać osoby w oparciu o pracę tymczasową, a obowiązki związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi scedować na firmę zewnętrzną, która zajmie się znalezieniem pracowników.

ZALETY WSPÓŁPRACY Z AGENCJĄ PRACY

Współpracując z agencją pracy tymczasowej mamy pewność, iż osoba przysłana z jej rekomendacji będzie odpowiednim pracownikiem na dane stanowisko. Partner nie musi poświęcać już czasu na przeprowadzenie rekrutacji, wybór danej osoby oraz na jej późniejsze wyszkolenie. Tym wszystkim zajmie się agencja. Dodatkowo zostaje on zwolniony z wykonania wielu obowiązków administracyjnych wobec pracownika tymczasowego oraz ogranicza koszty, jakie należałoby ponieść na rekrutację. Uniknie również ryzyka zatrudnienia na stałe nieodpowiedniej osoby, przez co będzie musiał powtórzyć proces rekrutacji od nowa.

Partnerzy hotelowi, z którymi wielokrotnie mieliśmy okazję współpracować, ale również ci nowi zgłaszają się do nas w poszukiwaniu kolejnych pracowników, czy to na recepcję, czy też do obsługi eventów i konferencji. Do tej pory mieliśmy okazję współpracować z 50 partnerami z branży hotelarsko-gastronomicznej, ponieważ długofalowe relacje są dla nas podstawą współpracy. Dla każdego z nich wyszukujemy pracowników indywidualnie, poznając wcześniej ich wymagania, by jak najlepiej dopasować osoby na konkretne stanowisko. Dodatkowo przeprowadzamy odpowiednie szkolenia i kursy, by wybrana osoba mogła jak najszybciej wdrożyć się w nowe obowiązki – mówi Kamila Gutowski, właścicielka agencji pracy tymczasowej Skills Net.

Młode osoby, które dopiero zaczynają karierę zawodową powinny zostać najpierw przeszkolone przez przyszłych pracodawców. Niestety większość firm nie ma na to czasu, szczególnie w sytuacji, gdy pracownik podejmuje pracę na danym stanowisku tylko na określony czas. Dlatego podejmując współpracę z agencją pracy tymczasowej, mamy pewność, iż osoba przez nią przysłana będzie w pełni przygotowana i wyszkolona.

– Dla każdej nowozatrudnionej osoby zapewniamy odpowiednie szkolenie zanim wyślemy ją do pracy na konkretne stanowisko. Dodatkowo już niedługo otwieramy Skills Net Academy, w której będziemy uczyć młodych ludzi, że maja wpływ na swoje życie, a praca może być przyjemnością. Będziemy pracować na postawie, czyli dzięki szkoleniom, młodzi będą wiedzieli czego oczekują pracodawcy. Jak szalenie ważne są uśmiech i postawa otwarta, bez względu na to jaki kierunek obiorą kontynuuje Gutowski.

Podejmując współpracę z agencją pracy tymczasowej oszczędzamy przede wszystkim czas i pieniądze oraz minimalizujemy ryzyko zatrudnienia nieodpowiedniego pracownika. Dodatkowo jest to okazja do sprawdzenia go przed zatrudnieniem na stałe.

Informacja redakcji: Wszelkie prawa do tekstu i ilustrującej grafiki zastrzeżone dla autora, wyłączenie licencji CC 3.0.

9 myśli na temat “Dobry pracownik tymczasowy? To możliwe!

 • 24 sierpnia 2018 o 05:33
  Permalink

  Współczesne formy niewolnictwa – praca tymczasowa. Moim zdaniem to powinno być zakazane i karalne. Jeżeli ktoś proponuje prace tymczasową po prostu powinien być karany.

  Odpowiedz
 • 24 sierpnia 2018 o 06:34
  Permalink

  Jakoś w dawnych czasach rzemieślnicy zatrudnili na stałe czeladników i mogli wyżyć jedni i drudzy. Czeladnik się szkolił i często przejmował warsztat po swoim pracodawcy. Wszystko się posypało po likwidacji rzemiosła, w wyniku rewolucji przemysłowej. To, co miało być ułatwieniem ludzkiego życia, prowadzi do zagłady. Jedyna pociecha, że razem że zwykłymi ludźmi utopią się organizatorzy i wyznawcy neoliberalizmu.

  Odpowiedz
 • 24 sierpnia 2018 o 09:06
  Permalink

  Czyli dobrze, że na łamach OP zamieszczane są i takie “proniewolnicze” teksty.

  To daje odniesienie, jak myślą “właściciele” niewolników …

  Odpowiedz
 • 24 sierpnia 2018 o 10:12
  Permalink

  @Rozdziobią nas kruki wrony
  ” Jedyna pociecha, że razem że zwykłymi ludźmi utopią się organizatorzy i wyznawcy neoliberalizmu”…

  Bardzo trafne !

  Będzie podobnie, jak z “powrotem” do kapitalizmu w krajach byłego bloku ZSRR…
  – w 89/90-ym większości wydawało się, że to właśnie ONI zostaną beneficjentami “nowego” systemu.

  No cóż…, okazało się jednak, że tylko mały odsetek może na tym skorzystać. Pozostali muszą na tym stracić.
  Matematyka jest bezlitosna…
  – jeśli 2 osoby do podziału mają 3 niepodzielne jednostki, to na pewno jedna z nich otrzyma co najmniej 100% więcej, niż ta druga…

  Podobnie jest (było) z nowym, neoliberalnym kapitalizmem…
  – wielu wydawało się, że może na tym tylko skorzystać
  A tu okazuje się, że nie tylko nie skorzystali, to jeszcze stracili !
  Najśmieśniejsze w tym wszystkim jest to, że tymi “stratnymi” w głównej mierze są ci, którzy to wymyślili i wprowadzali !

  Wracając do “przyziemnego” poziomu codziennego życia człowieka, tylko nielicznym uda się wygenerować na tyle dóbr (w neoliberalnym kapitaliźmie), by móc zabezpieczyć, tę najbardziej tragiczną, t.j 3-cią część swojego życia.
  Bajania o “prywatnych ubezpieczeniach” to tylko mrzonki.
  I nie opieram tego na domysłach, to jest łatwo do sprawdzenia. Wystarczy przeanalizować “losy” ostatnich 30 lat różnorakich, “prywatnych” ubezpieczalni, “filarów” itp “instytucji” na Swiecie.

  Odpowiedz
 • 24 sierpnia 2018 o 10:18
  Permalink

  1. Dlaczego materiał zamówiony (reklama) nie jest odpowiednio oznaczony?
  2. “Współpracując z agencją pracy tymczasowej mamy pewność, iż osoba przysłana z jej rekomendacji będzie odpowiednim pracownikiem na dane stanowisko.”
  To żart? Firmy pracy tymczasowej praktycznie nigdy nie sprawdzają kwalifikacji (bo jak) a pracowników zmieniają co kilka miesięcy!

  BO TO NIE JEST REKLAMA PUBLIKUJEMY ICH PUNKT WIDZENIA. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 24 sierpnia 2018 o 10:20
  Permalink

  @Rozdziobią nas kruki wrony i @kaskader
  Zgadzam się z waszymi opiniami. Łańcuchy pośredników niszczą efektywność celu, tu osiągniecie kryterium jakościowego w relacji mistrz uczeń zorientowanej na uzyskanie konkretnego dzieła oraz przekazanie Wiedzy o procesie powołania dzieła do życia. O ile czym innym są struktury budowane w łańcuchach budowy złożony dzieł poprzez delegację budowy składowych złożone dzieła, to wszelkie inne pośrednictwo, łącznie z wartością dodaną “iluzoryczną” są zwyczajnym wyzyskiem.
  Typowe przykłady, mniej skomplikowane są wokół. Począwszy od łańcuszka płodów rolnych, przez “nabijanie ludzi w butelkę” przy sprzedaży wody w butelkach, po sprzedawanie wątpliwych ideologii w ramach “myśli” “politycznej”. Wszystko po to by po drodze utrzymać zwykle niekompetentnych i nie mających pojęcia o przedmiocie pośredników.
  Tu akurat mam przykład zamiany podmiotowości ucznia lub mistrza (bez rozeznania czy jest już mistrzem czy jeszcze nie uczniem) na przedmiotowość polegając jedynie na deklaracjach podmiotu lub ignorując deklaracje i bez weryfikacji “sprzedając podmiot jako “przedmiot” i deklarując jego zgodność z potrzebami.

  Odpowiedz
 • 24 sierpnia 2018 o 10:33
  Permalink

  A dlaczego to niby Kamila Gutowski a nie Kamila Gutowska , hmm ? Kamila to przeciez imie zenskie i forme bazwiska musi w j.polskim przybrac firme zenska !!!
  Nie mowi sie do pracy “na recepcji” lecz pracy jako recepcjonista w hotelu, nie mowi sie do obslugi eventow ( !!!,no bola mnie uszy i oczy ) lecz do obslugi rozmaitych imprez np.handlowych,naukowych,imprez prywatnych jak np.jubileusze ,wesela czy pogrzeby co to za prymitywne i haniebne wyksztalcenie i bezczelnosc prezentacji oszustwa wiary i rejkomi publicznej…
  Te firmy ( “agencje pracy”,no kon by sie usmial…) wypozyczajace na czas pracownikow to wymyslone i spopularyzowane przez neoliberaliste i tworce nowoczesnego niewolnictwa i nedzy ex-kanclerza Gerharda Schröder’a tzw.”LEIHARBEITER FIRMY”= “FIRMA WYPOZYCZAJACA PRACOWNIKOW NA CZAS “, ci “wypozyczeni” po wielu procesach sadowych musza miec generalnie umowe o prace z ta firma ich “wypozyczajaca” , czego latami unikano i ci “wypozyczeni” byli “pacujaca masa ludzka” ….pracodawca, ktory ich faktycznie zatrudnia w Niemczech placi im czesto nie tylko 20-40% tego co musialby zaplacic za prace wedlug taryf dla danej branzy..widzac spadek popytu na dany towar czy usluge zwalnia ich natychmiast bez zadnej zaplaty i zadnych swiadczen pracowniczych…

  We Francji,za co.ja wiecznie i bez przerwy krytykuja Niemcy, ze Francja ma za malo sukcesow/ dochodow i nie saczy z obywatela co sie da…..i taki wypozyczony od firmy pracy tymczasowej pracownik musi otrzymywac przynajmniej 20-40% wiecej wynagrodzenia niz pracownik zatrudniony na stalym etacie i musza byc mu przydzielone wszystkie prawa pracownicze tak,ze to ostatecznosc jak np.staly etatowy pracownik jest chwilowo chory lub z innych powodow czy przyczyn np.kleski czy katasrofy nie moze skad tam dojechac do miejsca pracy a praca nie moze czekac no jest terminowa itd.zatrudnia tych “drozszych” “tymczasowych” “wypozyczonych” pracownikow i z reguly to sie z uwagi na regulacje prawne pracodawcom nie oplaca przeto zatrudniaja na etatach z umowa na czas nieokreslony….ale widze tu,ze w Polsce przyjeto system niemiecki z wypozyczaniem / wynajmem ludzi na dniowki i wieczorowki czy tylko na soboty i niedziele,by nie placic regularnego uposazenia / wynagrodzenia za prace…to rodzaj wspoczesnego niewolnictwa z tworzeniem nedzy i prekariatu oraz orzyczynek do radykalizacji spoleczenstwa i wybuchu ruchawek oraz zazartych antagonizmow klasowych…agencje praca tymczasowej winy byc jak we Francji wylacznie “pogotowiem ratunkowym”,gdy np.wybuchnie epidemia grypy i wiekszosc zalogi jest chora a tu trzeba np. dostarczyc ludziom prad lub gaz lub upiec chleb a nie jak tu bezczelnie i bezwstydnie tarani ta Kamila Gutowska…..taka Gutowska to trzeba by postawic przed sadem za przestepstwa przeciw czlowieczenstwu i ludzkosci,ktore sie nie przedawniaja,bo to faszystowska zaraza a nie jej wdzieki propagowac.na lamach OP by ludziom zamydlac oczy i zamrozic ich naturalna czujnosc i agitacje spoleczna, tfu !
  Kamila Gutowska, niech sie wreszcie Pani zabieze do powaznej.roboty i zacznie cos produkowac zamiast handlowac ludzmi i.ich sila robocza

  Odpowiedz
 • 24 sierpnia 2018 o 23:37
  Permalink

  “będziemy uczyć młodych ludzi, że maja wpływ na swoje życie, a praca może być przyjemnością. Będziemy pracować na postawie, czyli dzięki szkoleniom, młodzi będą wiedzieli czego oczekują pracodawcy. Jak szalenie ważne są uśmiech i postawa otwarta, bez względu na to jaki kierunek obiorą”.

  Żart roku.
  Tam gdzie robię, pracownicy tymczasowi zmieniają się tak często, że już dawno przestałem pytać nowych o nazwiska. O jakości nie wspomnę.

  Odpowiedz
 • 13 października 2018 o 09:21
  Permalink

  ,,Polska” w dużym stopniu zależna jest od zagranicznego kapitału, który napłynął do Polski po 89 roku. Zagraniczny kapitał przejął nasze zakłady za grosze, część z nich została sprywatyzowana na zasadzie wrogiego przejęcia (czyli de facto likwidację zakładów, które byłyby konkurencją dla firm zagranicznych),część nadal działa i pracują w nim Polacy za minimalne wynagrodzenie.
  W procesie prywatyzacyjnym przejęte zostały bardzo dochodowe gałęzie naszej gospodarki. Banki, handel, firmy telekomunikacyjne, które gdyby były w naszych rękach i przynosiły dochody do naszego budżetu co roku, a tak niestety się nie dzieje.
  Czy ma to wpływ na naszą gospodarkę ?
  Tak, ma duży wpływ, bo zyski m.in. z sieci handlowych, banków (90% z kapitałem zagranicznym) i innych firm z kapitałem zagranicznym nie wpływają do naszego budżetu, lecz są transferowane za granicę! Czyli z tytułu tych transferów nasz budżet traci rocznie ok. 50 mld zł. Są to olbrzymie pieniądze, które umożliwiłyby naszemu państwu wzrost i bilansowanie się budżetu. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że kapitał zagraniczny wyzyskuje nasz kraj, ale nie zabija.Jesteśmy „białymi murzynami” niewolnikami we własnym kraju.

  AUDYBYŁ I SPŁYŁ (czyli pies szczeka a karawana idzie dalej)…

  Polska przeszła transformację na wzór tej, która była w krajach afrykańskich. Kapitał zagraniczny w Afryce wmówił tym krajom, że są niepodległe, ale wykupił od nich przedsiębiorstwa. Mieszkańcy tych krajów mieli prowadzić małe i średnie przedsiębiorstwa, pracować w rolnictwie i kupować towary produkowane przez zagraniczny kapitał. Te kraje niewiele produkując zmuszone zostały do importu towarów zagranicznych. W ostatecznym rozrachunku efektem neokolonializmu był wyzysk i uzależnienie ekonomiczne. Nie przypomina Wam to czegoś ? Tak właśnie wyglądały przemiany po 1989 roku w Polsce, których skutki gospodarcze odczuwamy cały czas.
  ,,Nie zapomnijmy o genialnym ekonomiście, Balcerowiczu!”
  https://marucha.wordpress.com/2009/12/19/nie-zapomnijmy-o-genialnym-ekonomiscie-balcerowiczu/
  Polacy to niewolnicy Europy. Wszyscy to widzą – oprócz nas samych.
  Niemiecki portal, pisząc o współczesnych niewolnikach w Polsce, twierdzi że panująca u nas wielka bieda spycha ludzi w bezdomność i zmusza ich do podejmowania niewolniczej pracy.
  Im większa korupcja w danym kraju, tym łatwiej i szybciej rozwija się w tym miejscu niewolnictwo. Podobnie jest w przypadku, gdy nie funkcjonuje prawidłowo sądownictwo, a dla obywateli nie ma normalnego dostępu do służby zdrowia, nie ma równego i swobodnego dostępu do zdobycia odpowiedniego wykształcenia, a zarobki ludzi nie pozwalają na godne życie.
  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2014/11/25/polacy-to-niewolnicy-europy-wszyscy-to-widza-oprocz-nas-samych/

  PS…
  Tragiczną prawdę o wejściu Polski do UE odczuwa już nasza gospodarka, a w konsekwencji także 85 proc. polskich rodzin.
  A TERAZ JAK STWORZONO “WSPANIAŁĄ,DZISIEJSZĄ RZECZYWISTOŚĆ”:
  “Przez ponad ostanie ćwierć wieku Etos Solidarnościowy zniszczył nasz dorobek.Odebrano narodowi to co wywalczyli nasi dziadkowie i rodzice czyli bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne kraju. Zabrano nam wszystko.
  == http://lustracja.net/index.php/ciekawe-publikacje/164- michnik-my-wezmiemy-wladze-a-wy-polacy-pojdziecie-z-torbami
  == Lista poszczególnych rządów prywatyzujących polską gospodarkę:http://www.historycy.org/index.php?showtopic=103502
  == http://wolna-polska.pl/…/za-2-mld-dolarow-sprzedali…
  To dlatego dzisiaj jest tak “dobrze” w kraju nad Wisłą,
  że Polacy są robotami we własnym kraju.
  Wytworzony klimat polityczny sprawia, że twórcy tego “dobrobytu”, którzy w II Rzeczypospolitej czy też w Polsce Ludowej siedzieliby na ławie oskarżonych za zdradę stanu, nadal cieszą się nie tylko swobodą, ale uchodzą za elity.”

  Czy jest jakaś szansa na ocknięcie się Polaków z letargu? Czy małpa zrozumie podstęp z bananami i je odrzuci?
  .
  Czas pokaże!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.