Dmitrij Tarasow ma zapłacić 300 tys. Euro za Najbardziej Uprzejmego Prezydenta!

Дми́трий Алексе́евич Тара́сов By Елена Рыбакова - soccer.ru, CC BY-SA 3.0,
Дми́трий Алексе́евич Тара́сов By Елена Рыбакова – soccer.ru, CC BY-SA 3.0,

Bohaterem meczu Fenerbahçe SK z ФК “Локомотив” został pan Dmitrij Tarasow (Дмитри Тарасов), co prawda meczu nie udało się wygrać głównie ze względu na rusofobiczną atmosferę przed stadionem i na trybunach (autokar z rosyjskimi kibicami obrzucono kamieniami, kibicom skonfiskowano prawie wszystkie flagi), ale ten wspaniały człowiek pokazał Rosji, Turcji i Światu, że istnieje coś takiego jak godność i honor.
Właśnie w ten sposób należy odczytywać gest tego dzielnego człowieka, którego postawa może stanowić, nie tylko wzór patriotyzmu, ale przede wszystkim inspirację dla obrony wszelkich cnót, prawdy, wolności, fair-play i jakże potrzebne zwykłej przyzwoitości, bo w istocie o przyzwoitość tutaj chodzi.
Gest pana Tarasowa stanowił wyraz honoru i godności, które dzisiaj określają adekwatne synonimy – po pierwsze imię – Władimir a drugie, to nazwisko – Putin. Nasz bohater wyraził to jak umiał najlepiej, a zarazem jak można najwznioślej i najbardziej skutecznie, bo o skuteczność w tej manifestacji honoru i godności chodziło. Pan Tarasow po prostu przespacerował się po boisku w koszulce ze zdjęciem synonimu honoru i godności, przypominając całemu światu o tym, co jest najważniejsze. Teraz jak się okazuje ma zapłacić za to aż 300 tys. euro kary, bo miał napisane „Najbardziej Uprzejmy Prezydent” – «Самый вежливый президент».
Oczywiście naszego bohatera „оштрафовал” jego własny zespół ФК “Локомотив”, ponieważ takie są przepisy meczów pucharowych – nie wolno w nich w żaden sposób akcentować kwestii politycznych, religijnych itd.
Jednakże pan Władimir Putin to nie tylko Prezydent Federacji, to synonim godności i honoru wszystkich ludzi, którym odmawia się prawa do prawdy i wolności, których próbuje się opluć, zaszczuć i zniszczyć. Jest dla nich dzisiaj jedna sprawiedliwość, jedno miejsce, gdzie mogą skierować prośby o pomoc, ratunek i wsparcie – tym miejscem jest Kreml w Moskwie, a człowiekiem, który upomina się o prawa maluczkich, deptanych i poniżanych jest pan Władimir Władimirowicz Putin. Dlatego jeżeli trzeba, to warto zapłacić za godność i honor dania świadectwa każdą cenę, dzisiaj, jutro i zawsze. Ponieważ nie ma takiej ceny, której człowiek nie zapłaciłby za godność i honor, właśnie to przypomniał wszystkim pan Tarasow! Niespełna dwa miesiące temu cenę godności i honoru zapłacił świętej pamięci Сергей Румянцев, zamordowany pilot rosyjskiego samolotu, zestrzelonego przez Turcję nad Syrią. Była to cena najwyższa, cena życia – Żołnierza Federacji Rosyjskiej, który wykonywał rozkazy Prezydenta Federacji Rosyjskiej, broniąc Syrii i całego świata przed terroryzmem. Turcy nie tylko przyczynili się do śmierci tego Bohatera, ale jeszcze lżyli jego pamięć, buńczucznie się odszczekując o tym, że będą tak postępować nadal – Rosja nie zareagowała. Pan Prezydent Putin nie dał się sprowokować, bo przecież jest oczywiste dla najmniejszych dzieci, że chodziło o upokorzenie Rosji i wciągnięcie ją w wojnę, przy pomocy, której można byłoby jej narzucić warunki opuszczenia syryjskiego sojusznika.
Jednak Rosjanie mają tą wyjątkową cechę, że Swoich nie zostawiają i o Swoich nie zapominają. Gest pana Tarasowa był właśnie tym sumieniem Rosji, przypomnieniem pewnego oczywistego faktu, a zarazem wykazaniem ohydnego błędu. Ponieważ ten mecz w ogóle nie powinien się odbyć, albowiem nie tańczy się, nie śpiewa się, nie biesiaduje i również nie bawi się w żaden inny sposób – na świeżo usypanym grobie. W Rosji, jak długa i szeroka – od szczycącego się nieskończoną wspaniałością Islamu Kaukazu po mieniące się złotym blaskiem kopuły Cerkwi dumnej Moskwy, od błyszczącego bursztynem Kaliningradu po tętniący życiem Władywostok – takiej tradycji nie było i nie ma.
Powstaje, więc pytanie, dlaczego rosyjscy piłkarze pojechali do kraju, którego władze „postawiły” w Czelabińsku jeszcze jeden nagrobek rosyjskiego bohatera?! Syna Świętej rosyjskiej ziemi, który w imię prawa milionów ludzi do godności i honoru bronił cywilizacji ludzkiej przed zwyrodniałymi mordercami, a oni go po prostu zabili.
Nikt, kto ma do siebie minimum szacunku, nie weźmie dzisiaj do ust tureckiego pomidora, nikt, kto rozumie, co to godność i honor, nie pojedzie dzisiaj do Turcji, której rząd zabił niewinnego człowieka – prawie doprowadzając do wybuchu globalnej wojny jądrowej, albowiem Rosja mogła na ten atak ze strony – w końcu przecież lotnictwa NATO odpowiedzieć z całą surowością np. atakiem jądrowym na Istambuł! I co by było potem? Byłoby jakieś potem? Właśnie, dlatego przyzwoici ludzie dzisiaj nie pojadą już na wakacje do Turcji, nie kupią żadnego tureckiego produktu i przy każdej okazji będą współczuć wszystkim wspaniałym, uczciwym i szanującym innych Turkom – takich władz państwowych. Przynajmniej tak długo, aż z ust przedstawiciela tureckich władz nie padnie, chociaż jedno przyzwoite słowo.
Skoro tak dzisiaj wyglądają sprawy Turcji, po co ci młodzi mężczyźni z ФК “Локомотив”, pojechali do Turcji? Jak mogli grać na równych prawach, jak mogli wygrać ten mecz wśród skowytów i wycia ludzi, szydzących z zamordowanego rosyjskiego bohatera, Rosji i pana Władimira Putina? Znalazł się tylko jeden pan Dmitrij Tarasow, który przypomniał, co to znaczy mieć godność i honor – oraz do czego one zobowiązują!
Jeżeli już mecz miał się odbyć, powinien poza Turcją, bo to był taniec na grobie, a nie żaden mecz, a Rosjanie na grobach nie tańczą.

10 myśli na temat “Dmitrij Tarasow ma zapłacić 300 tys. Euro za Najbardziej Uprzejmego Prezydenta!

 • 19 lutego 2016 o 05:48
  Permalink

  Самый вежливый президент!!!

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2016 o 07:28
  Permalink

  Dla mnie Bohater! A pieniądze rzecz nabyta,czekam kiedy nasi patrioci będą nosić koszulki z podobizną p.Jarka.!

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2016 o 09:50
  Permalink

  Wladyk przestań szydzić p. Jarek nie potrzebuje takiego poświęcenia, czekam kiedy ty będziesz chodził na mecze w koszulce z podobizną wałęsy. Dziwię się kierownictwu drużyny, że dopuścili do meczu z tą hołotą a Dmitrij Tarasow jest nastojaszczym GIEROJEM i chwała mu za to. Pozrawiam też przy okazji naród rosyjski.

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2016 o 10:37
  Permalink

  UZNAŁEM TO JUŻ ZA PRZESADĘ! PROSZĘ SIĘ POWSTRZYMYWAĆ. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2016 o 17:29
  Permalink

  Podpisuję się pod tekstem.Też tak widzę całokształt.
  A w szczegółach – kontakty z wrogiem winny być ograniczone do niezbędnego minimum, na szczeblu dyplomatycznym.Nic po za tym…oczywiście “stan zawieszenia” nie trwa wiecznie.

  https://www.youtube.com/watch?v=RJdEy2-mzgo

  https://www.youtube.com/watch?v=QAKPMWOyfgc

  https://www.youtube.com/watch?v=8_eUiyNc51I

  …Русские идут,не испыгавшись пул и ран

  Pусские идут и призывают всех славян…

  Ps. Był czas że i MY Polacy, poważnie traktowaliśmy takie pojęcia jak Godność
  czy Honor….lecz,”był czas” gdy za garść, czy karton dolarów – rozmieniliśmy poczucie własnej wartości –
  na drobne… za jakieś ochłapy…

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2016 o 19:08
  Permalink

  Dlaczego Turcja gra w rozgrywkach Europy, przecież Turcja to Azja jest!

  Odpowiedz
  • 19 lutego 2016 o 19:43
   Permalink

   Niedaleki sąsiad Turcji również całkiem skutecznie gra
   na europejskich skrzypcach.Posiada także własną,
   kto wie, czy nie nadrzędną reprezentacje w tzw.PE.
   Taka już “odwieczna” przypadłość “ogona kręcącego kotem’.

   Odpowiedz
   • 19 lutego 2016 o 20:23
    Permalink

    Anonim to tylko “krzyk58″. 🙂

    @Kazan – Tekst jak najbardziej ‘okej”, ma pan prawo do krytycznej oceny,jednocześnie informuję że “nic pan nie musi” – nawet czytać.Tyle szajby dookoła – wpisz się,
    dobry człowieku w obowiązujący nurt – płyń z prądem…

    Odpowiedz
 • 19 lutego 2016 o 20:47
  Permalink

  Kazan a ty jesteś 777777 krytykiem 7777 literackim?

  SZANOWNY PANIE WPIS OCENZUROWANO. KAŻDY MA PRAWO DO WŁASNEGO ZDANIA – Z PANA STRONICOWEJ WYPOWIEDZI NADAWAŁY SIĘ TYLKO TE SŁOWA POWYŻEJ. TO SWOISTY REKORD. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.