Dlaczego warto wzorować się na Rosji i być jej sojusznikiem? (cz.2)

fot. red. Koln

Reasumując kwestie gospodarcze z części pierwszej felietonu, Rosja swoje przecierpiała, jej społeczeństwo poniosło ofiary. Jednak zachowano suwerenność i możliwości dalszego funkcjonowania w sposób samodzielny. Rosja i Rosjanie nie zostali rzuceni na kolana przez zachodnie machinacje finansowe. Polityka władz centralnych i rozsądek zwykłych Rosjan, spowodowały, że dzisiaj Federacja Rosyjska jest jedynym w pełni stabilnym krajem, zdolnym do zapewnienia sobie stabilności i gwarantowania bezpieczeństwa w wymiarze globalnym.

To, co się dzieje na wschodniej Ukrainie i w Noworosji jest przykładem wielkiego nieszczęścia, wynikającego z zamachu stanu w Kijowie i jego skutków. Rosja pomimo oskarżeń i sankcji, przez cały czas świadczy olbrzymią pomoc humanitarną dla milionów mieszkających tam ludzi. Co więcej, nadal daje pracę – dosłownie – chleb – milionom Ukraińców. Rosja jako kraj i Rosjanie jako ludzie, nie zamknęli się na swoich rodaków z Ukrainy (trzeba pamiętać, że Rosja, Ukraina i Białoruś – to jeden Naród), tam nie ma wrogości, nie ma nienawiści i nie ma izolacii. Jest pomoc, wsparcie i partnerstwo. Natomiast świat nie wie o skali rosyjskiej pomocy dla Donbasu, ponieważ Zachód nie pozwala na prezentowanie prawdziwych informacji, w sposób pozbawiony komentarzy kontekstowych lub przemilczeń, czy przekłamań innego typu.

Drugim dowodem na znaczenie Rosji jako sojusznika jest to, czego Rosjanie dokonali na Bliskim Wschodzie. To Rosja przyczyniła się do pokonania terrorystów przez Kurdów, których Amerykanie – potraktowali tak, jak potraktowali, jak nie możemy napisać wprost. To Rosja – stale wspiera legalny rząd w Damaszku i to Rosja – świadczy olbrzymią pomoc humanitarną dla mieszkańców Syrii – tam na miejscu, o czym tak często mówią nasze władze! Rosjanie to robią konsekwentnie od lat, a do tego jeszcze ponoszą olbrzymie ofiary i koszty związane z zapewnieniem bezpieczeństwa prowadzonych akcji humanitarnych i świadczenia pomocy. Tam są całe wsie, miasteczka – żyjące z rosyjskiej pomocy, dzięki żywności, wodzie i medykamentom przywożonym przez rosyjskie ciężarówki, pod rosyjską trójkolorową flagą! To jest pomoc dla milionów ludzi! Rosja to wszystko finansuje i zabezpiecza logistycznie. Jest to po prostu bez precedensu, to zupełnie inny sposób traktowania sojuszników, niż ten który wyrażali tam lub w Afganistanie – Amerykanie i całe NATO. Rosja i Rosjanin, dzisiaj na Bliskim Wschodzie to synonimy słów: „dobro”, „jedzenie”, czy życie. O dosłownie cudach, których tam dokonują rosyjscy lekarze, ratując Syryjczyków, nasze mendia( tu nie ma błędu) nie informują. Wielka szkoda, ponieważ jest to dowód na to, że można być termonuklearnym supermocarstwem, zdolnym do zniszczenia świata, ale można być i supermocarstwem zdolnym do ratowania życia. Rosja to robi, ratując państwo syryjskie, ratuje syryjskich obywateli. Oczywiście zdarzają się ofiary i wypadki, jednak nie ma słów, którymi można opisać to, co Rosja zrobiła dla pokoju i po prostu życia ludzi w Syrii.

W ostateczności Rosja i jej społeczeństwo ma prawdziwą armię, w której służą prawdziwi mężczyźni, na prawdę uczeni tego, czego wojsko powinno mężczyznę nauczyć. Szacunek do państwa i gotowość na poświęcenie się dla Ojczyzny – jest w rosyjskim społeczeństwie standardem patriotycznym. Wartością dodaną, do posiadania silnej i mocno zakorzenionej w społeczeństwie armii jest przeszkolenie ogólnowojskowe dużej części społeczeństwa. Ci ludzie potrafią zabezpieczyć nie tylko siebie, ale także swoje rodziny i sąsiadów. W konsekwencji mamy tam do czynienia z podniesieniem ogólnego poziomu zdolności społeczeństwa do samoorganizacji i przetrwania przeciwności, niż gdziekolwiek indziej w państwach Zachodu, może poza USA, gdzie militaryzacja społeczeństwa jest szokująco rozwinięta. Z naszej perspektywy liczy się to, że Rosja dzięki szkoleniu wojskowemu i związkom z armią, ma o wiele bardziej odporne społeczeństwo, niż my. Lepiej jest chyba tylko w pewnym małym bliskowschodnim kraju i nie jest to Liban, ale to już temat na inne rozważania. Może tylko Tajwan i Korea Południowa, mogą się pochwalić większą odpornością społeczeństw na negatywne bodźce. Przy czym w przypadku Rosji i zagrożeń takich jak obecny wirus, wielkim atutem dla tego kraju jest jego skala – rosyjskie odległości pozwalają na bezpieczne izolowanie skupisk ludności od siebie. To wielki atut, zarówno ważny w wojnie biologicznej, jądrowej jak i konwencjonalnej.

Zapraszamy w najbliższych dniach na cz.3 felietonu.

17 komentarzy do “Dlaczego warto wzorować się na Rosji i być jej sojusznikiem? (cz.2)

 • 18 marca 2020 o 05:24
  Permalink

  Nie można “przenosić” innej kultury do naszego kraju.

  Wzorować to się można na krajach Zachodu, jeśli chodzi o wzajemne ZAUFANIE społeczne i dyscyplinę pracy.

  Próby przenoszenia modelu “demokracji zachodniej” i innej kultury do krajów Islamu okazały się fiaskiem.

  Podobnie z proponowanym przez Autora “wzorowaniem się na Rosji”.

  To są różne wartości.

  A w nadwiślańskim i Banasiowym Macondo potrzeba tylko czasu, na ułożenie spraw – bo ludzie powoli do nich dojrzewają.

  Tylko tego czasu brakuje, a potrzeba go około 100 lat, albo i więcej …

  Potem będzie już tylko lepiej.

  Amen.

  Odpowiedz
  • 18 marca 2020 o 09:28
   Permalink

   Inicjator: “Nie można “przenosić” innej kultury do naszego kraju. Wzorować to się można na krajach Zachodu”

   Niestety czy na szczęście, “Zachód” to też jest inna kultura. Polska jest krajem wschodnio-europejskim, w przeciwieństwie do zachodnich Czech.

   To zostało wykazane w dwudziestoleciu międzywojennym, gdy te dwa powyższe kraje rozwijały się w miarę autonomicznie.

   Odpowiedz
   • 18 marca 2020 o 21:23
    Permalink

    Raczej niech będzie “na szczęście” Zachód, Czechy (niby formalnie Słowianie, a tak naprawdę to taki ‘casus bosniacki”) Po Białej Górze było już tylko coraz więcej szprechowato… i krzyżyk im na drogę. Czesi to mentalnie już Niemcy.

    Odpowiedz
  • 18 marca 2020 o 18:39
   Permalink

   Nie sądzę, aby Pan mógł mieć rację. Już od trzystu lat jesteśmy rozgrywani jako naród, więc niby skąd możemy mieć nadzieję, że za sto lat będzie lepiej? raczej na odwrót, niech Pan nie zapomina o zlewozmywakach na wyspach, którzy są zachwyceni UK. Oni oraz ich rodziny w kraju są łatwi i podatni na każdą manipulację anglosasów. tak zostanie, z tego ten kraj nie wyzwoli się juz nigdy, chyba że Rosja albo Chiny zniszczą potęgę atlantystów. Ale nawet po podważeniu ich potęgi będą oni dalej popychać jednych naprzeciwko drugich. Są w tym mistrzami od czterystu lat. oni karmią rusofobię i będą nadal karmić. Dla nas to zguba, ale oni mają z tego korzyść.

   Odpowiedz
 • 18 marca 2020 o 08:42
  Permalink

  Nam i v.versa wzorować się na sobie jest dużo łatwiej, dlatego że m.in. posiadamy
  wspólny dla nas kod genetyczny…BO, jak mówią Ruscy (Ruski i Rosjanin …jest “delikatna” różnica) русский это не национальность, а состояние души. Amin.
  Chwała Rosji za to czego dokonali (już!) na Bliskim Wschodzie (jak też w Noworosji) mimo mocno niesprzyjających okoliczności i nagonki ze strony “odwiecznych” piewców wolności demokracji i prawczłowieczych.

  Ale maja (już!) poważne problemy na własnym podwórku, o czy daje do zrozumienia ruski bard Aleksander Charczikow w mnogich pieśniach….

  ” В Китае – Ухань , в Украине – Умань .” Брифинг и разбор полётов №31 от Эдуарда Ходоса . https://www.youtube.com/watch?v=ptb0HolVGyI
  Proponuję uwadze wątek… 15:24 Фарисейская борьба с коррупцией . Как украинцев выгоняют с родной земли в Умани . Дональд Трамп и кошерная столовая .

  Tak’że Ruscy ludzie (trzeba pamiętać, że Rosja, Ukraina i Białoruś – to jeden Naród ) obudzą się niedługo z ręką ‘po łokieć” zanurzoną w nocniku!

  Kto takoj – Edward Chodos? “Писатель и публицист, украинский общественный деятель, в прошлом был главой еврейской общины в Харькове. Автор 20 книг, на их основе создавалась своеобразная «народная библиотека». На Украине работают около 1000 отделений этой библиотеки. С 2009 года Эдуард Ходос обратился в Интернет, с целью использовать пропаганду своих взглядов. Свои комментарии он разместил в виде диалогов и монологов. Получил известность благодаря своим отрицательным взглядам к движению Хабад. “Я, Эдуард Ходос, последние двадцать с лишним лет утверждаю, что после разгрома СССР идёт активное строительство на постсоветском пространстве третьего Хазарского каганата. Этому посвящены более 20 моих книг и все видео монологи.” – пишет автор о себе. В июле 2014 крестился в Русской Православной Церкви Московского патриархата.”
  Amin

  Odpowiedz
 • 18 marca 2020 o 09:33
  Permalink

  No tak, taka jest prawda! Ale co na to histerycy IPN, politycy ze styropianu i Kościół ze swoją misją podboju niewiernych na Wschodzie? 🙂
  Czy polski naród się przebudzi z tego uwiądu intelektualnego i religijnego?

  Odpowiedz
 • 18 marca 2020 o 11:10
  Permalink

  Dobra wiadomość z Moskwy. Putin może zostać prezydentem Rosji nawet dożywotnio. Cieszyć się powinien świat i cieszyć się mogą Polacy. Największym krajem na globie rządzi bardzo zdolny, sprawny i inteligentny polityk. Możemy Rosjanom pozazdrościć.

  Odpowiedz
  • 18 marca 2020 o 17:48
   Permalink

   To naprawdę bardzo dobra wiadomość dla zachodnich “partnerów”! Będą mogli liczyć na “partnerskie” traktowanie przez następne lata.:-) Co oni teraz biedni poczną z tym fantem? Polaków udało się rzucić na kolana, a z Rosjanami nie wyszło! No nic się nie nauczyli z historii, zabrakło im inteligencji, czy co? To chyba wszystko przez to śmieciowe jedzenie i nieszczęsne psychopatyczne wojujące geny?

   Odpowiedz
  • 18 marca 2020 o 19:11
   Permalink

   Spokojnie. Zegar (biologiczny) zaczyna “tykać” po stronie gdzie szybciej upływa czas.
   Doskonałe ujęcie problemustarości w wykonaniu prof. Wolniewicza, linkowałem swego czasu. Игорь Растеряев. Мама. https://www.youtube.com/watch?v=-RiUxGQQh9Y

   Odpowiedz
  • 19 marca 2020 o 07:25
   Permalink

   do Wojciech !!!
   a w katolandzie głosują bez sensu na największe miernoty moralne i intelektualne a potem się dziwią, że mają jak mają…

   Odpowiedz
   • 19 marca 2020 o 08:03
    Permalink

    “jerzyjj”, neofito, pomimo że ‘przyciąłeś ffffff” pozostało zauważalne odwzorowanie.
    Zgniły duch anarchisty dominujący pośród frankistów wypływa zawsze w kolejnych pokoleniach, z reguły ma charakter antyrosyjski, zmierzający wprost do chorej rusofobii. Ci co mają ‘jakie-takie” pojecie o naszej historii, wiedzą co mam na myśli…

    Odpowiedz
    • 19 marca 2020 o 17:25
     Permalink

     Co się czepiasz @jerzyjj, skoro ma rację. Prawdy nie zamieciesz pod dywan. Skoro w Polsce większość stanowią rzekomo katolicy, a co najmniej na pewno osoby wychowane w personalizmie katolickim i się z nim identyfikujące, nawet jeżeli ich wiara w dogmaty jest płytka, to i tak umysły mają “skażone” personalizmem i dogmatami, z których wynika szereg przyczyn ludzkiej bezradności intelektualnej. Jest na ten temat sporo literatury z zakresu psychologii religii, a wystarczy zacząć studia od dzieła Władysława Witwickiego. Już kiedyś go cytowałem.
     Stąd uprawniony jest wniosek, że to sami katolicy w Polsce zgotowali sobie taki los w systemie III RP. I zaklinanie tu frankistów nic nie pomoże, jak i odwracanie kota ogonem.

     Odpowiedz
 • 18 marca 2020 o 21:36
  Permalink

  Polska nie może wzorować się na Rosji , bo Polska jest NIESAMODZIELNA .
  To zresztą mało powiedziane – jest WASALNA w stos. do USA i jak na razie NIC tego nie zmieni !

  Obie główne siły polityczne – PiS i PO są proamerykańskie . PiS oczywiście na kolanach i robi …”łaskę” . Wynika to ( już setki razy przerabialiśmy ) z zadawnionych fobii styropianu , poza tym zwykłym uwikłaniem AGENTURALNYM wielu opozycjonistów .

  Temat ROSJA jest do tego stopnia PARANOJĄ dla władz polskich , że rząduś był łaskaw zwołać sztab kryzysowy przez wystąpieniem Putina w Yad Vashem , natomiast stulił uszy i zamknął plugawie usta gdy USA czy Izrael narzucały mu organizację konferencji p-ko Iranowi czy milczał o 447 . To są rzeczy NIEWYOBRAŻALNE w normalnym państwie ! Kudy zresztą naczelnikowi do Putina . Nie ten format i klasa . Kaczyński działa poza tym jak szaleniec , a nie polityk w polityce międzynarodowej paląc mosty między Polską a Rosją – burzenie pomników czy jeszcze wredniejsza odezwa PE ws. przyczyn II WŚ inicjowana przez europosłów PiS ,

  Jedynym podobnym do stylu Putina jest Orban , który ma tę przewagę nad Kaczyńskim , ze NAPRAWDĘ wywiódł Węgry z kryzysu .

  Zamiłowanie do twardszej ręki istnieje w obu krajach , jednak WBREW temu , co piszą i mówią MENDIA , w Rosji jest więcej wolności słowa . W Polsce można już nawet krytykować JPII i księży , co się robi bez żadnego skutku , natomiast wszelka krytyka USA czy Izraela jest TABU !

  Jeśli ktoś nie wierzy w wolność słowa w Rosji , niech przeczyta ten akapit ze Sputnika , oficjalnego kanału rosyjskiego :
  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/2020031812103417-sputnik-minister-finansow-rosji-ocenil-wplyw-koronawirusa-i-ni
  i oceni , czy przeszłoby coś takiego w TVP1 . NEVER !

  Nadal nie wiem , dlaczego Rosja wraz z Saudami nie ograniczy wydobycia ropy .
  Pochwaliłem już @krzyka , za być może dobre domysły , że chcą wykończyć łupki USA. Szanse mają ! Ale rubel spadł o ok. 15 % co da zwykłym Rosjanom po kieszeni zza towary z importu . pzdr.

  Odpowiedz
 • 19 marca 2020 o 08:12
  Permalink

  mhm tylko ze my nie mamy ropy i gazu a te dwie rzeczy dają rosji zycie reszta to dramat i agresja

  Odpowiedz
  • 19 marca 2020 o 15:31
   Permalink

   “…reszta to dramat i agresja”
   Skąd takie info?
   Odrzuć (wywal do kibla) lewicowo-liberalny bełkot jedynie słusznych i poprawnych
   przekaziorów a wróci rozum.
   Znawcy w temacie ostrożnie szacują że Zachód wraz z Hameryką jest jakieś skromne
   10 do 15 lat do tyłu w rozwoju niektórych technologii za Rosyjską Cywilizacją. Nadąży?
   Przypuszczam że- wątpię.(Rosja nie stoi w miejscu). Głupiec i ignorant ten kto w 1989 r. postawił na “zachodnie (neotrockistowskie) wartości”…….. 🙂

   Odpowiedz
 • 24 marca 2020 o 19:06
  Permalink

  Мы русские не испытываем вражды к полякам . Россия большая дружная многонациональная страна. Много поляков которыми мы гордимся.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.