Dlaczego trzeba iść i oddać ważny głos w wyborach prezydenckich 2020 roku?

graf. red.

Dlaczego trzeba iść i oddać ważny głos w wyborach prezydenckich 2020 roku? Odpowiedź jest banalna – ponieważ mamy takie prawo, mamy taką możliwość i warto jest z niej skorzystać. To znaczy, mamy prawo iść na wybory, czyli wziąć udział w wybraniu Prezydenta Rzeczypospolitej w około 1/14 mln –owej. Mamy możliwość oddać ważny głos, to jest bardzo ważne – nie ma mowy o zmarnowaniu głosu, nawet jak nie mamy na kogo głosować i wybieramy tzw. „mniejsze zło”, jeszcze do tego wątku wrócimy. Wreszcie warto jest skorzystać z posiadanej możliwości, żeby potem móc krytykować, narzekać lub cieszyć się – a co najważniejsze, mieć satysfakcję, że dołożyło się swoją cegiełkę do wyniku.

Poniżej nie padnie żadne nazwisko, nie padnie również żadna nazwa partii politycznej, ograniczymy się do omówienia idei i koncepcji Polski, które reprezentują poszczególni kandydaci i stojące za nimi zaplecza.

Każdy głos jest ważny w pierwszej i jeszcze ważniejszy w drugiej turze

Każdy głos jest ważny w pierwszej i jeszcze ważniejszy w drugiej turze. Wybory prezydenckie są większościowe, więc to PLEBISCYT. Na szczęście mamy z kogo wybierać w pierwszej turze, kandydatów jest wielu, w tym pojawił się kandydat pokazujący, że jest prawdziwie lewicowy, pojawił się kandydat prawdziwie prawicowy (a nawet dwóch), jest reprezentant mniejszości seksualno-obyczajowej, jest przedstawiciel nowej klasy kreatywnych przedsiębiorców, jest człowiek, który był publicystą a chce być politykiem, są ludzie mający doświadczenie życiowe, którym mogą się pochwalić. No i oczywiście również – niestety – są kandydaci mainstreamowi, którzy są przedstawiani przez wiodące media, jako wzajemnie alternatywni.

W ten sposób usuwa się z dyskusji publicznej znaczenie pozostałych kandydatów, zupełnie przesłaniając ich osobowości i przekaz. Ludziom się wmawia w sposób pośredni, ale wymowny i sugestywny, że głos na kogoś innego, niż jeden z dwóch kandydatów cieszących się największym poparciem wg. sondaży, będzie głosem zmarnowanym. Jest to tak znany chwyt stosowany przez establishment, że nie ma w ogóle czego komentować. Przy czym uwaga, on ma sens – w drugiej turze, bo to wynika z jej charakteru (dwa najlepsze wyniki), ale w pierwszej turze, mamy wybór i warto z niego skorzystać.

Pójdę ale oddam nieważny głos w pierwszej turze, a w drugiej skreślę obu?

Pójdę ale oddam nieważny głos w pierwszej turze, a w drugiej skreślę obu? To postawa, na którą ochotę ma bardzo wiele osób. Jednak głosowanie nie jest głosowaniem negatywnym, tzn., wybierani nie dostają punktów ujemnych. System skonstruowano w ten sposób, żeby każdy nas głos, TAKŻE TEN NIE ODDANY – był zaliczany do ogólnego wyniku wyborów.

Jeżeli nie bierzemy udziału w głosowaniu lub oddamy głos nieważny, to siła naszego nie oddanego głosu, przelicza się proporcjonalnie (w części 1-do iluś milionów) na wszystkie pozostałe głosy oddane w sposób poprawny. W interesie wybieranych jest, żeby wybierali się sami ze swojego grona, wówczas mogliby sprawę rozstrzygnąć w kilka osób. Prawda, że ten, kto miałby większość z kilku głosów byłby bardzo szczęśliwy? Właśnie dlatego KONIECZNIE TRZEBA BRAĆ UDZIAŁ W GŁOSOWANIU I GŁOSOWAĆ ZGODNIE Z ZASADAMI. Na kogo Państwo będziecie głosować, to już wasza i tylko wasza sprawa, ważne jest jednak, żeby intencjonalnie nie zrobić błędu, bo wówczas pomagamy systemowi wybrać samodzielnie jedynie słusznego kandydata.

Skreślenie wszystkich kandydatów ma ten skutek, że nasz głos nie będzie brany pod uwagę, więc lepiej w ogóle nie iść – szkoda zajmować czas Komisji, jak również narażać się na możliwy kontakt z wirusem. Nie ma po co robić pustych przebiegów w warunkach pandemii, to po prostu nie ma sensu.

Reasumując, trzeba iść na wybory – i nie ma znaczenia, że w drugiej turze prawie na pewno będziemy wybierać tzw. mniejsze zło! Proszę zrobić rachunek sumienia kandydata, w jakim stopniu to, co on proponuje i ta część sceny politycznej – jest zgodne z Państwa wartościami. W ostateczności proszę zagłosować w drugiej turze, na tego polityka, któremu byście Państwo z większym prawdopodobieństwem dali klucze od własnego domu z prośbą o podlewanie kwiatków podczas długiego urlopu…

Pierwsza tura natomiast, pozwala nam na wybranie kandydata, który autentycznie ma mniej więcej taki sam światopogląd jak my. To jest najważniejsze i zarazem najuczciwsze. Bo o uczciwość wobec samego siebie tutaj chodzi.

33 thoughts on “Dlaczego trzeba iść i oddać ważny głos w wyborach prezydenckich 2020 roku?

 • 26 czerwca 2020 o 08:15
  Permalink

  Głosuję na Bosaka, bo jest zupełnie nowym bytem politycznym.

  Odpowiedz
  • 26 czerwca 2020 o 08:34
   Permalink

   Nie marnuj głosu WPK, od razu Andrzej Duda i tylko Andrzej Duda, nie dlatego bo to jakiś dobry prezydent jest. To konieczność. Trzaskowski jak widzisz – nie dość że nie dopilnował i jego warszawski zakład oczyszczania zalał pół Polski g…m ze swojej oczyszczalni, to nawet nie umie zarządzać autobusami tak, żeby nie ginęli ludzie!

   Odpowiedz
   • 26 czerwca 2020 o 10:18
    Permalink

    Za zalanie Wisły gów…em odpowiedzialny jest członek PiS, który kazał (w 2015?) zalać betonem rurociąg. To są fakty oparte na dokumentach dostępnych dla każdego w internecie nawet.

    Odpowiedz
   • 26 czerwca 2020 o 20:13
    Permalink

    Towarzyszu z NSZ 2.0 jak Wy dumajetie, towarzysz Duda sprosił li towarzysza Trumpa?
    Trump, do q*vy nędzy! Co u was odpierd*a waszebiałe i kolorowe lewactwo z ‘krzywymi mózgami”
    kiedy zaprowadzicie normalność – taką normalną jaka obowiązywała w latach jeszcze 50’ ?
    Nie taką (nową) o jakiej wspominają polskojęzyczne eurobolszewiki w “warszawiwie”

    Taburyt dali pod doopę? Sprosił li Duda towarzysza Trumpa co tam towarzyszu z tą hucpą o n-rze 447?

    Odpowiedz
  • 26 czerwca 2020 o 09:01
   Permalink

   ….i dzieciak mawia, że służba zdrowia w PRL to był skansen.

   Odpowiedz
  • 26 czerwca 2020 o 12:46
   Permalink

   @Wielka Polska Katolicka
   Głosując na Bosaka [swoją drogą bystry młodzian, ale bez życiowego doświadczenia], głosujesz zarazem na Godek i Korwina. Czyli głosujesz za kontrreformacją, co oznacza w praktyce całkowite uzależnienie Polski od kleru i za powrotem feudalizmu [jak kto woli darwinizmu społecznego] rodem z XIX wieku.

   Gdybym chodził na wybory, to pewnie bym zagłosował na Witkowskiego, a w drugiej turze na mniejsze zło, czyli na Trzaskowskiego. Ale na szczęście już od dawna nie mam takich dylematów…

   Odpowiedz
  • 26 czerwca 2020 o 16:37
   Permalink

   @WPK
   A po wyborach pójdziesz z Bosakiem do baru i zamówicie sobie po 5 piw odpowiednim salutem. 🙂

   Odpowiedz
   • 26 czerwca 2020 o 20:34
    Permalink

    Wy Miecławie tradycyjnie już jak przystało na neokomunistycznego eurobolszewika widzicie nie to co należy, wszędzie wyskakuje wam nawet z lodówki – faszysta i rasista…
    Wstydzilibyście się.
    A “GGGGGG” uprawiają w USA nastojaszczij (czarny) rasizm, wy eurolewactwo neokomunistyczne
    nie zauważacie tej patologii – jesteście współwinni…. marzę za ‘tamtą” Ameryką – Białego Człowieka….
    materiały źródłowe w postaci filmików YT przesłałem pod adres @Kamczatka.

    Odpowiedz
    • 26 czerwca 2020 o 23:47
     Permalink

     @krzyk58
     No proszę, uderz w stół a nożyce się odezwą. 🙂
     Ostatnio przyznałeś sam, że jesteś faszystą, więc rozumiem twój większy ból niż mój lewacki, bo przeca oficjalnie musicie się kryć przed opinią publiczną i jakieś antify na was czyhają, a ponadto wszędzie jest ostry cień mgły. Jak tu panie żyć? 🙂

     Odpowiedz
     • 27 czerwca 2020 o 08:57
      Permalink

      ……twój większy ból niż mój…… Wy- kto “Kazik”? 🙂 Przyznałem? TO nadinterpretacja, czy raczej manipulacja z twojej strony, wy “tam” macie taki brzydki totalitarny zwyczaj że adwersarzy obrzucanie inwektywami (gnojem – będzie bardziej obrazowo…) i wyzywacie od faszystów w imię swoich chorych, i zboczonych racji.

      …jakieś antify na was czyhają,.. Ano, zauważają TO zjawisko tam gdzie jeszcze nie zawitała nowa lewicowa normalność, tak bardziej na Wschód od Polski… więc nie dziwimy się
      postępom tej mrocznej doktryny na Zachodzie a zwłaszcza w (neo)komunistycznych
      Stanach Zjednoczonych AP.

      Antifa uważa, że źródłem wszelkiego zła jest kapitalizm, który trzeba obalić i zastąpić go komunizmem. Jednak sposób, w jaki ona działa, tj. poprzez zamieszki uliczne i niszczenie mienia prywatnego i publicznego, nie da się tego osiągnąć. Ale można osiągnąć zupełnie coś innego, coś, co już w przeszłości sprawdziło się. Stanisław Didier w książce „Rola neofitów w dziejach Polski”, wydanej w 1934 roku, pisał:

      Przyszedł 1905 r., o którym pisał zasymilowany FFF J. Unszlicht („O pogromy ludu polskiego”), że „nastał moment decydujący – rozłamu między polskością i żydostwem”. Potulna, wychowana przez frankistów: Krzywickiego, Matuszewskiego, Wołowskiego, Niemirowskiego i in., neofitów: Kraushara, Posnera, Mendelsohna i in. oraz DDDDD: Askenazego, Dicksteina i in., inteligencja polska zobaczyła z przerażeniem obok siebie, zamiast układnych neofitów i asymilatorów, aroganckiego Żabotyńskiego, Radka, Grosnera i in. Spostrzeżono gęstą sieć spisku antypolskiego, uknutego przez Żydów, do którego wciągnięto nieuświadomione masy ludu polskiego. Z krzykiem „precz z białą gęsią” (Orzeł Biały – przyp. mój) kroczyli po ulicach Warszawy czarni bundyści, subsydiowani przez ochrzczonego milionera Łazarza Polakowa i… Powszechny Związek Izraelski.

      Komitet statystyczny miasta Warszawy wykazał, że wypadki 1905 r. zburzyły i zniszczyły w Królestwie około 2.000 mniejszych zakładów przemysłowych, należących do Polaków. Cofnięty został o dziesiątki lat wstecz swojski, dopiero kiełkujący przemysł. Lud roboczy zubożał. Wielcy kapitaliści FFFF drwili zaś sobie z tej „pseudo-antykapitalistycznej rewolucji”.

      Najwyraźniej DDDD swoje mesjanistyczne cele, panowanie nad światem i podporządkowanie sobie całej jego ludności, uważają za możliwe do osiągnięcia tylko poprzez ciągłe wojny, konflikty militarne, rewolucje, powstania, bunty, zamieszki, protesty uliczne. Nie zapominają przy tym o innych metodach: niszczenie rodziny, systemu wartości, patologicznemu wychowaniu i takiej edukacji. Ot i cała tajemnica wiary… DDDDD .ht
      Normalnie żyć, nauczyć się odróżniać kamienie szlachetne od polnych (goowno od złota).
      Tylko tyle i aż tyle…

     • 27 czerwca 2020 o 19:59
      Permalink

      @krzyk58

      Jaka manipulacja czy nadinterpretacja chłopie? Trzeba brać odpowiedzialność za słowa które piszesz, co byłeś po kielichu i nie myślałeś?

      Już ci kiedyś pisałem, nie dziw się, że stosuję te same metody co ty tylko z innej perspektywy. Tak jak ty wykorzystujesz wszystko przeciwko lewicy, tak ja przeciwko prawicy i nie ma zmiłuj. Lewica zbyt długo w Polsce tuliła uszy po sobie, licząc że jakoś to będzie – poznaj więc nowy poziom lewicowej retoryki. 🙂 No ale wy uznajecie, że wam wolno więcej. Doszliście właśnie do ściany, dalej jest mur odradzającej się w Polsce lewicy. Więc każde wasze uderzenie, będzie was bardzo bolało, bo naruszacie nawet swoje chrześcijańskie przykazania.

      A tak na marginesie, oczywiście nie wierzę, abyś był aż tak głupi i został faszystą.:-) Ale inklinacje masz, albo robisz to dla zabawy i wku*wiania lewicy, bo jednak linkujesz stronki, które starają się na wszelkie sposoby wybielać faszyzm. Stosują więc autorzy tych płytkich analiz przemilczenia faktów historycznych i stosują manipulację różnego rodzaju, aby odwrócić uwagę od zasadniczej oceny faszyzmu. Ale dzięki i za to, bo mamy przynajmniej rozpoznanie ile fałszywych informacji krąży po sieci. Trudno się więc dziwić, że młodzież ma kłopoty w określeniu swej ideowej tożsamości, jeżeli tyle bzdurnych informacji do niej dociera.

      Kolejna sprawa to antifa. Powinieneś wiedzieć, że to produkt uboczny kapitalizmu wspomaganego przez prawicowo-liberalne rządy z zapędami dyktatorskimi. Antifa jest naturalną odpowiedzią na prawicowe bojówki i korporacjonizm, który zmienił trochę oblicze, ale można ich władzę porównać do faszyzmu, nawet jeżeli jest to nadinterpretacja, to taka sama jaką ty stosujesz do neomarksizmu, trockizmu, eurobolszewizmu, itd.

      Inna sprawa, że jest tam wiele chuliganerii, ale to podobnie jak z prawicowymi kibolami, też niszczą co popadnie, ale na “ciemnej górze” są honorowani z pochodniami, jak kiedyś faszyści.:-) Akcja rodzi reakcję i tak się to kręci. Więc nie lamentuj jak baba na jarmarku.
      Szkoda pióra na ciebie. 🙂

 • 26 czerwca 2020 o 09:43
  Permalink

  ja głosuję na Kosiniaka_Kamysza, co prawda jest labilny i zapewne lubi czasami robić za rurkę, ale … przynajmniej jest pozytywnym człowiekiem i ma fajną żonkę

  Odpowiedz
 • 26 czerwca 2020 o 10:15
  Permalink

  Wybieranie prezydenta to kabaret w cyrku.

  Kandydaci są niepoważni, niedouczeni, naiwni i nieciekawi.

  Odpuszczę sobie półgłówka bo tutaj to w ogóle szkoda bitów i elektryczności mojego komputera.
  ale pozostali kandydaci mogliby się wykazać chociaż oryginalnością w poglądach. Nieporozumieniem jest Jajko, ten facet to taka lepsza wersja Kononowicza, fajny do baru na piwo. Z Roberta z kolei wylewają się sztuczki psychotechniczne jak wymioty z pijaka. Przeszedł samego siebie a kiedy kolejny raz wymawia frazę: “Polki i Polacy!” to brzmi jak jeden z bohaterów Ucha Prezesa. Oczywiście rusofob pełną gębą a na Białorusi to najlepiej zaaresztować Łukaszenkę. Paweł, to facet typu szołmen okichany przed każdym mądrym pytaniem i mistrz w unikaniu odpowiedzi. Świetnie wplata w debacie (każdej) swój bunt. W zasadzie nazwałbym go przydomkiem Transparent. Ciężko powiedzieć czy to kolejny rusofob. Nie mam nadziei na cokolwiek pozytywnego w relacjach wschodnich. Krzyś: dzieciak. Facet bardzo mądry, logiczny, oczytany, opanowany. Jego brak doświadczenia życiowego nie przeszkadza mu w ferowaniu wyroków i opinii. Generalnie chłopak jest pozbawiony zupełnie pokory. Nie mam żalu, on nie wie o tym bo jest dzieciakiem bez doświadczenia. To taki przywódca w piaskownicy z książkami dla dorosłych. Chyba pasuje mu przydomek Pyszny. Ciekawe ma zaczesanie do góry. Ciekawe też czy ładnie maluje obrazy. Szymon: jedyny w swoim rodzaju okaz słowotoku po Wyższej Szkole Amway’a, Chińczycy mawiają że ten, kto dużo gada czasem powie coś mądrego. Mądrzy ci Chińczycy. W konfrontacji z prez. Putinem powiedział: “Powinniśmy jednym głosem mówić na temat naszej historii”. Jak w wojsku. Skoro ktoś gada takie głupoty tzn. że jest nastawiony na konfrontacje – Szymona nazwałbym przydomkiem: Wiki. Mirek: gość po KUL-u i takie właśnie jest jego stanowisko na wszystko. Wszędzie Maryja, w lodówce, w szkole, w szpitalu w elektrowni czy laboratorium. No i: “Geje niech se żyją, bo ja jestem fajny facet ale niech się nie wychylają”. Głowa pełna uprzedzenia NIE MOŻE poznać problemu z którym trzeba się zmierzyć. On go przecież na pewno zna. Poza tym to kandydat typu Pełna Gęba Komunałów. Facet bez wyrazu, polotu, odwagi. Taki skrojony człowiek przez wielu kiepskich krawców. Atrapa.

  Pan Witkowski. W zasadzie prawie wszystko mi się w nim podoba. Wiedza, luz, opanowanie, stara szkoła, potrafi słuchać, odpowiadać, wie kiedy się uśmiechnąć, nie cierpi sztuczek psychotechnicznych zwłaszcza w wyuczonej gestykulacji, ma swoje własne zdanie i tylko swoje. Ma tylko dwa minusy:
  – nie wygra
  – i nie wiem dlaczego nie chce odpowiadać na trudne pytania. Parokrotnie zadałem mu pytanie n.t. stosunków polsko-rosyjskich, prez. Putina czy Łukaszenki. Nie chce.

  Pan Trzask. Nie będę się go wstydził. Pytanie czy będę z niego dumny. Wszystko na to wskazuje.

  Pozdrawiam
  (@Krzyka58 też)

  Odpowiedz
  • 26 czerwca 2020 o 10:36
   Permalink

   Dobre, bardzo trafne podsumowanie zwłaszcza to z Amwayem

   Odpowiedz
  • 26 czerwca 2020 o 16:25
   Permalink

   Dzięki …mimo wszystko, (wykasowałem podjętą myśl)…ale w tym momencie nie jestem taki pewny czy wysłałbyś pan priwiet do “krzyka58” gdyby ukazał się mój poranny komentarz
   , który w wyniku mojej nieostrożności bezpowrotnie został utracony, a na improwizacje na miałem ni czasu ni chęci, skierowany był imiennie pod adres @Miecław, z rozłożeniem akcentów na panów z TWA ze szczególnym naciskiem na uwzględnienie charakterystyki osobowej @jerzyjj

   🙂 Panowie uważacie ze to tylko deszcz pada, można i tak, można i tak, kończę gdyż
   zacięła mi się płyta.
   “Pan Trzaskower. Nie będę się go wstydził. Pytanie czy będę z niego dumny.”
   Pan?… na pewno – nie, na pewno – tak! 🙂 Liberalna ‘kolorowo-tęczowa” lewica + wielki ponadnarodowy kapitał w tle możni tego świata w cieniu rozstawiający pionki na światowej szachownicy, do tego toważydstwa doszlusował p. Trzaskower… pogratulować elektora!
   Ten młody człowiek szybko rozgoni polski ‘zaścianek i ciemnogród” wystarczy parę lat by TU ustanowić ogólnoludzkie wartości jewropejskiej takie co najmniej jakimi ‘cieszą się” już Hiszpanie.. 😁
   Moje typy w pierwszej turze p. Żółtek & “bobas”, 70do 30.Druga tura? A! To się jeszcze zobaczy 🙁

   Odpowiedz
   • 26 czerwca 2020 o 21:02
    Permalink

    @krzyk58

    Ale się czepiłeś @jerzego jak psiego ogona! 🙂
    Już kiedyś dawno temu ci pisałem, że @jerzyjj prawdopodobnie za dużo pije, a potem głupoty wypisuje i na @WEB. JÓZ. najeżdża.
    O czym tu deliberować. On ma takie same fazy jak ty, z tym że on jest jeden, was jest dwóch na zmianę pracujących w trollowaniu, różnice są zauważalne, albo to jakaś może schizofrenia? 🙂
    Bo trudno racjonalnie wytłumaczyć skoki ideologiczne i emocjonalne orz szpagaty jakie stoją za twoimi postami. Albo po prostu jesteś jeden i robisz sobie niezłą zabawę. Ogólnie robisz dla nas Słowian dobrą robotę, jak to słusznie @Grzegorz … zauważył. Naprawdę ci dziękujemy.
    No i najważniejsze, że tak się zmieniłeś odkąd ze mną tu polemizujesz, że nawet @WEB. JÓZ. nie odsyła cię na odpoczynek. 🙂 Tak się ucywilizowałeś! Bo wcześniej przeca dużo oj dużo kiblowałeś z klawiaturą w zębach. 🙂 Pewnie i popijałeś z frustracji, co było widoczne w składni postu, jak u @jerzego.? Widzisz jak ci wyprostowałem neurony. 🙂

    A ja chyba na złość tobie zagłosuję na Pana Roberta Biedronia. 🙂
    Należy mu się za uczczenie pamięci ofiar przeklętych i ostatnio w Łodzi ofiar rewolucji 1905. Trzeba mu oddać honor, że jako jedyny z kandydatów przywraca lewicy godność i pamięć o przodkach walczących o nasze prawa i wolności. Panią Ambasador też odpowiednio pouczył co się chwali, aż biedne kundelki zawyły z wrażenia na prawicy. 🙂 Czyli to jest gość na poziomie w przeciwieństwie do twoich kandydatów.:-)
    https://wpolityce.pl/polityka/503195-biedron-chce-pouczac-ambasador-usa-ws-praw-czlowieka
    https://trybuna.info/polska/biedron-punktuje-dude-2/

    A za chłopskiego tygryska jest mi po prostu wstyd, jako chłopu, bo nie było go stać na żadne odniesienia historyczne, aby przywrócić pamięć o chłopskiej walce o Polskę Ludową, aby zmienić politykę histeryczną i przywrócić godność naszym przodkom budującym PRL. Jeżeli gdzieś coś na ten temat wypowiedział się to proszę napisać, nie mam czasu śledzić wszystkich wypowiedzi, ale te które czytałem, nic, kompletne dno. Żadnej wdzięczności za postęp cywilizacyjny, jaki otrzymał chłop w PRL.

    Wychodzi na to, że w LGBT mają jaja, a reszta różnych prawicowców i niby ludowców, jak zwykle daje doopy kapitałowi. 🙂

    Ale dorzuciłem do pieca. 🙂

    Odpowiedz
 • 26 czerwca 2020 o 10:50
  Permalink

  Trzeba koniecznie głosować aby usunąć z urzędu żałosną postać prezydenta wschodniej flanki, przynoszącego wstyd, zacofanie, satelicką zależność i postawę na klęczkach przed zdegenerowanym kościołem. Wśród startujących nie mam kandydata. ale każdy z nich lepszy będzie od obecnego partyjnego figuranta.

  Odpowiedz
 • 26 czerwca 2020 o 12:10
  Permalink

  Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda Andrzej Duda

  Odpowiedz
  • 26 czerwca 2020 o 15:30
   Permalink

   .. czyni cuda? Zyszczy i spuści WAM, to co ZABIERA NAM!

   Odpowiedz
  • 26 czerwca 2020 o 19:50
   Permalink

   Panie Prezydencie, tak samemu ?
   – to nie wypada….

   Odpowiedz
  • 26 czerwca 2020 o 22:04
   Permalink

   “Dlaczego nie Duda?”
   http://www.mysl-polska.pl/2362

   Z tym, że autor myli socjalizm z respiratorem ekonomicznym służącym głównie politykom i kapitałowi. Aczkolwiek należy dodać, że skoro przez prawie 30 lat transformacji biznes był dotowany i nikt tego nie podważał, to chwała PiS-owi, że uruchomił dotacje socjalne. Czas aby biedni i rodzice obciążeni dodatkowo wydatkami na dzieci też mieli wspomaganie ze strony państwa.

   A skutki były do przewidzenia, bo rodzenia dzieci “kupić” politycznie sobie nie można. Trzeba stworzyć przede wszystkim bezpieczny ekonomicznie i inkluzywny system jak w PRL, aby rodzice nie bali się utraty pracy i wiedzieli, że ich potomkowie mają szansę w przyszłości na rozwój i takie same bezpieczeństwo, a nie tylko pracę na prekariacie w służbie kapitału. Wtedy demografia skoczy, inaczej nie ma szans i styropian ostatecznie przegra Polskę.

   No ale tego PO-PiS na służbie burżuazji i okupanta religijnego nie jest w stanie zmienić. Taki ich los jako PI na służbie zachodnich interesów i swoich “jaśnie pańskich” rojeń.

   Odpowiedz
 • 26 czerwca 2020 o 12:54
  Permalink

  Panie @WEB.Józ

  Miałem Panu zwrócić uwagę n.t. dość kiepskiej cenzury tzw. trolli. Ale po przemyśleniu stwierdziłem, że lepiej nie cenzurować. Przecież w gruncie rzeczy taki właśnie jest elektorat PiS-u, trzeba mu pisać wiele razy i tłuc w głowę skromne słowa zamiast argumentów. Zatem niech ten komentarz dot. półgłówków wspierających półgłówka zostanie.

  Pozdrawiam

  DOKŁADNIE TAK, A JAKOŚ TAK TO SIĘ DZIEJE, ŻE PO WSZELKICH PRÓBACH WPROWADZANIA ROZSĄDKU – NAGLE MAMY DDOS LUB TYSIĄCE EMAILI Z SINGAPURU LUB INNEGO PIĘKNEGO MIEJSCA. 🙂 NIE MOŻNA SIĘ DAĆ ZŁAMAĆ, TRZEBA SIĘ UGIĄĆ, POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 26 czerwca 2020 o 20:08
  Permalink

  duda-kaczynski,:)
  autor napisal (….)
  W ostateczności proszę zagłosować w drugiej turze, na tego polityka, któremu byście Państwo z większym prawdopodobieństwem dali klucze od własnego domu z prośbą o podlewanie kwiatków podczas długiego urlopu…

  Odpowiedz
  • 27 czerwca 2020 o 09:35
   Permalink

   LOL
   Nikt dojrzały umysłowo nie da kluczy do domu obcemu człowiekowi. To świadczy o tym jaki poziom umysłowy mają osoby biorące udział w głosowaniu. To duże dzieci które wierzą w bajki opowiadane przez polityków.

   PROSZĘ PANA DLA PANA INFORMACJI – 30 LAT Z SĄSIADAMI SIĘ ZASTĘPUJEMY W CZASIE URLOPÓW I WYJAZDÓW ŚWIĄTECZNYCH! WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
 • 27 czerwca 2020 o 09:33
  Permalink

  Dlaczego NIE trzeba iść oddać ważny głos w wyborach prezydenckich 2020 roku.
  Ponieważ cały ten demokratyczny tetr iluzji tak naprawdę nie ma ŻADNEGO znaczenia natomiast obowiązek zdejmowania przed głosowanie maski ochronnej ma znaczenie. Nie warto ryzykować (nawet w minimalnym stopniu) zdrowia by brać udział w przedstawieniu które ma zapewnić to, że oszukani ludzie mają wrażenie, że o czymś decydują i dzięki temu nie buntują się.

  Odpowiedz
 • 28 czerwca 2020 o 11:42
  Permalink

  Nieźle się uśmiałem.Ja tam nie idę,w lokalach,być może,grasuje zabójczy wirus,bo przecież jest go więcej niż w maju,kiedy odwołano wybory.Miałbym swojego kandydata,ale lud go nie chce,wiec nie będę tym faworytom mediów podnosił frekwencji.Bawcie się dobrze “wyborcy”, tej samej monety,która ma rewers i awers,a wiec sądzicie że to są dwie monety 🙂

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2020 o 06:37
  Permalink

  Po pierwsze nie warto głosować bo to strata czasu po 1 i po 2 nadawanie mandatu do rządzenia tej patologi układu okrągłostołowego, w wyborach gdzie naród nie podpisuje sie z imienia i nazwiska a X-em. Powinno być jak już dla analfabetów 3 razy tak czyli 3 razy X aby to było legalne w jakikolwiek przyjęty w świecie sposób. Znacznie lepiej oddać głos nieważny lub w ogóle nie głosować tak jak za komuny.

  Po drugie głosowanie tyczy sie wyłącznie obywateli, będąc obywatelem obywasz sie ze swoich praw na rzecz suwerena. Nie rozumiem jak można pozwolić na pozbywanie sie swoich praw przyrodzonych naturalnych i dawać sie ograniczać bandzie średnio inteligentnych imbecyli populistycznych. Obywatel politykowi(suwerenowi) nic nie może zrobić, polityk może go dowolnie dymać póki ten jest obywatelem i taki też stan faktyczny obecnie w polsce mamy. Wyzbyć sie obywatelstwa wypisać sie i pozdrawiam, jedyna droga do powstrzymania tego demokratycznego kręgu wzajemnego wydymywania sie nawzajem.

  Odpowiedz
 • 1 lipca 2020 o 11:50
  Permalink

  J.STALIN !!!
  NIE WAŻNE KTO JAK GŁOSUJE,WAŻNE KTO LICZY GŁOSY !!!

  Odpowiedz
  • 1 lipca 2020 o 18:54
   Permalink

   A “jerzyjj” zawija w te śrebełka… 🤣

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.