Polityka

Dlaczego pan Mateusz Morawiecki pominął grób Stepana Bandery w Monachium?

 Dlaczego pan Mateusz Morawiecki pominął grób Stepana Bandery w Monachium? Przecież był tam w pobliżu składał kwiaty na pomniku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, formacji którą Armia Krajowa oskarżała o kolaborację z Niemcami. Był tak blisko i nie odwiedził grobu sojusznika ludzi, którym składał kwiaty? Co za brak konsekwencji!

JEdnak zgodnie z retoryką pana Morawieckiego w 1968 roku nie było w ogóle Polski, dlatego można zrozumieć, że pozostaje nam tylko składać kwiaty na pomnikach Narodowych Sił Zbrojnych. Pan Mateusz Morawiecki niestety Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej ma tendencję do retoryki emocjonalnej. Bezwzględnie to inteligentny, błyskotliwy i mający olbrzymią wiedzę i doświadczenie życiowe człowiek. Jednak, czym skorupka za młodu nasiąkła… Niestety, to powiedzenie sprawdza się i wychodzi z tego człowieka, którego przerasta format spraw, których się podjął.

Z pewnością pan Morawiecki byłby doskonałym technokratycznym politykiem, jednak tylko technokratycznym i opartym na biurokracji, może jeszcze na budowaniu relacji – jak w biznesie. Jednak polityka ideowa, polityka wartości – przesłania i wizji generalnej, w tym dotyczącej kwestii delikatnej polityki historycznej najzwyczajniej nie jest jego domeną.

Widać, że pan Morawiecki ma szczere intencje i prawdopodobnie mówi to, w co wierzy, za to zawsze należy się człowiekowi szacunek, że niczego nie udaje i nie próbuje czarować otoczenia. Byłoby dobrze, żeby chociaż próbował zrozumieć, że to co powie na konferencji za granicą, ma inną wagę, niż to co powie na kółku parafialnym lub klubie prawicowej gazety w Polsce. Retorykę zawsze trzeba dostosowywać do odbiorców, a będąc premierem – zawsze trzeba mieć na uwadze interes kraju, a nie coś tak poronionego jak słuszność, czy coś tak wątłego jak prawda historyczna. 

Rzeczywistość jest dynamiczna, dzisiaj w popularnym serwisie służących do przechowywania plików wideo, po wpisaniu w pasek wyszukiwania słowa „polish” – automat podpowiada „polish sausage”, „polish holocaust” i „polish death camps”.

Oczywiście można twierdzić, że oto walczymy o prawdę, oto prowadzimy taką, jaką powinniśmy prowadzić politykę historyczną i wstaliśmy z kolan. Również można twierdzić, że się jeździ na ryby na Marsa – busem z Krakowa do Wieliczki. Ewentualnie można mieć pretensje do wody, że jest mokra lub zachwycać się nad tym faktem. Naprawdę wszystko można wartościować i do wszystkiego można się odnieść w sposób dowolny. Nie ma przy tym znaczenia, czy poprzez taką, a nie inną retorykę – mamy rację, bo ewidentnie w dużej mierze ją mamy. Liczy się tylko to, jak nas widzą inni, a inni widzą nas dzisiaj tak źle, że gorzej już chyba być nie może.

Niestety do tego wizerunku przyłożył się pan Mateusz Morawiecki. Jego wypowiedź o tym, że w 1968 roku nie było Polski dotyczy oczywiście szerszego kontekstu i była adresowana do gospodarzy – Niemców. W ten sposób jego czyn staje się jeszcze bardziej przerażający i szokujący, ponieważ oto mamy przykład, gdy przywódca Polski w Niemczech publicznie twierdzi, że państwo polskie nie istniało. Chociaż w tym okresie, o którym mówi, to państwo zawierało z Niemcami istotne traktaty, które mają swoje konsekwencje do dzisiaj. To niewybaczalny błąd. Ponieważ Niemcy są na tyle skrupulatni, że tą negację istnienia państwowości polskiej w wykonaniu pana Morawieckiego wykorzystają nie raz przeciwko nam. Czy w ogóle potraficie to sobie państwo wyobrazić, żeby premier kraju, mówił publicznie, że jego państwo nie istniało? 

Przesiąknięcie świadomości retoryką antykomunistyczną mści się, ponieważ przesłania umysły. Najwidoczniej dotyczy to w jakiejś mierze pana premiera. NIGDY BOWIEM NIE DOSTARCZA SIĘ SAMEMY ARGUMENTÓW PRZECIWKO SOBIE. Zwłaszcza nie robi się tego będąc premierem, goszczącym w kraju, który ZAWSZE był strategicznym konkurentem własnego państwa.  

O tym jednak, że to nie są przypadki, czy lapsusy, tylko to jest celowe i przemyślane działanie pana premiera świadczy jego trudny do zrozumienia akt symboliczny. Otóż, jak można było przeczytać na oficjalnym koncie twitterowym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: „Premier @MorawieckiM złożył wieniec i zapalił znicz na grobach żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. 15:18 – 17 lut 2018” można to zobaczyć [tutaj].

Co trzeba mieć w głowie, żeby w tym całym szokującym zamęcie, który dzieje się teraz wobec naszego kraju – w takim miejscu, zachowywać się w ten sposób? Przecież nawet przy całym zrozumieniu dla naszej trudnej historii, to była formacja wojskowa współdziałająca, zaopatrywana i tolerowana przez Niemców! Co więcej, to była formacja zbrojna, która przeciwstawiała się ówczesnemu formalnie rządowi RP w Londynie. Oni nie przyłączyli się do Armii Krajowej właśnie z powodów politycznych, uważali że Zachód nas sprzedał i zdradził (zupełnie słusznie). Jednak jak po doświadczeniu okupacji, jak po dramacie Warszawy, Oświęcimia, Treblinki, Majdanka, łapanek, mordów, kontrybucji i terroru – można było współpracować z Niemcami?

Można nawet zrozumieć kult Żołnierzy zwanych wyklętymi, chociaż wielu z nich było przeklętych przez ludność, którą pacyfikowali, okradali, mordowali i ich domy palili. Można to zrozumieć, ponieważ dominująca większość z tych ludzi była gorliwymi polskimi patriotami i miłowała Ojczyznę. Kwestie klasowe można odpuścić, mieli prawo wierzyć w to, co uważali za słuszne. Co więcej można zrozumieć ludzi, którzy nie chcieli złożyć broni, bo wiedzieli że i tak czeka ich katownia bezpieki lub wywózka na Wschód. To dotykało setek tysięcy ludzi, świadomość była powszechna. Jednak nie można zrozumieć kolaboracji z Niemcami, to wykracza poza wszelkie kategorie pojęciowe. 

Zastanawiające jest jednak to, że pan niestety premier zdecydował się na ten gest, chociaż doskonale zna historię. Jeżeli więc uznajemy polskie formacje zbrojne kolaborujące z Niemcami – jeden parszywy i wstydliwy przypadek ludzi, którzy okryli się hańbą na wieki. To dlaczego mamy pretensję do Ukraińców o SS Galizien i inne formy kolaboracji? Przecież to byli „sojusznicy” dokładnie tacy sami, tylko lepiej zorganizowani i na większą skalę, dodajmy sojusznicy Hitlera.  Zdaje się, że niedaleko miejsca gdzie pan premier składał kwiaty jest grób Stepana Bandery.  Ukraińska kolaboracja była oparta na tym samym patencie co Narodowe Siły Zbrojne. Może warto tam też złożyć kwiaty? Zawsze trzeba być konsekwentnym. Można się wrócić, zanim Ukraińcy przeniosą jego grób do Kijowa… 

Zbyt wiele się milczało o kwestiach historycznych w kraju, pozwalało się na skrajne zakłamanie i reinterpretację historii dokonywaną przez ludzi politycznie utożsamiających się z panem Morawieckim i panem prezesem sami wiecie państwo którym. To jest niesamowite, że polski premier ma czelność tak się zhańbić i okryć hańbą cały kraj, żeby w Niemczech składać kwiaty na pomniku polskich kolaborantów Hitlera! Co dalej? Rehabilitacja miliona obywateli polskich służących w Wermachcie?  Śmiało panie premierze – dlaczego nie? Przecież dominująca większość była tam pod przymusem – to są historyczne fakty. No, a wiadomo, czyj dziadek w tym Wehrmachcie służył…

Mamy więc sytuację, w której rządzą nami ludzie, którzy uważają, że w 1968 roku Polski nie było. Dla nich prawdziwymi bohaterami byli Żołnierze przeklęci. Żydzi oczywiście sami zorganizowali swoją zagładę i w niej czynnie uczestniczyli. Polskę wyzwolili Ukraińcy i może jacyś Białorusini. No i najważniejsze – wypada złożyć kwiaty na pomniku upamiętniającym polskich kolaborantów Hitlera. Czy to wszystko się dzieje na prawdę? Czy to jest rzeczywistość? Jak otworzymy oczy, to ta retoryka zniknie? Niestety nie, ponieważ tacy ludzie jak pan Morawiecki – najwidoczniej w tego typu kwestie wierzą…

Pan Mateusz Morawicki powinien być natychmiast zdymisjonowany i należy mieć nadzieję, że opozycja bezwłocznie postawi w Sejmie taki wniosek – uzasadniony aktem symbolicznym wobec hitlerowskich kolaborantów, jakiego dopuścił się pan premier w czasie oficjalnej wizyty służbowej w Niemczech. Już w ostateczności można zrozumieć prawdopodobnie chorych psychicznie heilowaczy z różowym tortem ozdobionym swastyką w lesie, jednak czynu pana Morawieckiego nie można zrozumieć. Ten człowiek się zhańbił i okrył nas hańbą. Politycznie, moralnie i jako Polak jest skończony. 

Rosyjskie tłumaczenie [tutaj].

39 komentarzy

 1. Mocne…. O maże głupotę PiSu

 2. Dokładnie mógł Banderę odwiedzić….

 3. Ten kto zna historię wie, że komuniści też współpracowali z gestapo i to przeciw AK. Z drugiej strony traktat z RFN był podpisany w 1970 a więc słowa Morawieckiego, że w 1968 nie było Polski nie ma większego znaczenia. Choć tak naprawdę Polski nie było do 1956. Gdy w tym roku Rokossowski uciekł razem z bandą sowieckich nadzorców do ZSRR można uznać, że od tego czasu Polska odzyskała dość spory zakres suwerenności.

  • Bob,zasuwaj do Monachium śladami dziecka Polski Walczącej i przy okazji napij się piwa w browarze gdzie Adolf zaczął swoją”karierę”.Rusofobia nie pozwala ci obiektywnie analizować naszej historii.

 4. Doskonały artykuł.

  Istotne zdanie: “będąc premierem – zawsze trzeba mieć na uwadze interes kraju, a nie coś tak poronionego jak słuszność, czy coś tak wątłego jak prawda historyczna”

  Liczy się interes kraju i coś takiego jak RACJA STANU PAŃSTWA Polskiego.

  Amen nr 1.

  Po drugie, skoro Pan Premier, ur. 20 czerwca 1968 we Wrocławiu twierdzi, że w 1968 roku nie było Polski, to mam pytanie: gdzie sytuuje istnienie Polski w tym roku?
  Czy Polska zaistniała dopiero po 20 czerwca 1968 roku?

  No bo jeśli po 20 czerwca 1968 roku dalej nie było Polski, to On może nie mieć obywatelstwa polskiego.

  No bo Polski wówczas nie było …

  Do tego ten Wrocław …

  Zacytuję Autora: “przywódca Polski w Niemczech publicznie twierdzi, że państwo polskie nie istniało”.

  I to byłoby Amen nr 2.

  No i cytujmy Autora dalej, bo pokazuje JĄDRO ogłupiającej ideologii obecnie rządzących: “Czy w ogóle potraficie to sobie państwo wyobrazić, żeby premier kraju, mówił publicznie, że jego państwo nie istniało?”

  To już Amen nr 3 i zbliżamy się do Nadwiślańskiego Macondo,
  Zaczynają kwitnąc banany …

  Kolejny cytat Autora, który pokazuje o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi: “NIGDY BOWIEM NIE DOSTARCZA SIĘ SAMEMU ARGUMENTÓW PRZECIWKO SOBIE. Zwłaszcza nie robi się tego będąc premierem, goszczącym w kraju, który ZAWSZE był strategicznym konkurentem własnego [NASZEGO] państwa. ”

  To mi pachnie podejrzeniem o zdradę naszych interesów narodowych, trzeba tylko ten ciąg myślowy Krakauera dostarczyć Panu Prezesowi, bo może o tym nie wie.

  Wydrukować i dać do poczytania.

  Wówczas może nastąpi AMEN nr 4 lub nawet 44.

  Ciąg dalszy moich wpisów dopiero po spacerze w mroźny zimowy poranek.

  Niesamowicie przenikliwy tekst!

 5. Autor pisze o Morawieckim: “Bezwzględnie to inteligentny, błyskotliwy i mający olbrzymią wiedzę i doświadczenie życiowe człowiek.” Skąd taka pochopna opinia? Czym potwierdził takie cechy? Czy to nie kolejne tworzenie mitu o mizernej i cynicznej postaci, przynoszącej wstyd i kłopoty.?
  Cała ta awantura Ukraińsko Żydowska PiSu i IPN jest odpryskiem agresji kartelu US/NATO na Rosję, za pomocą banderowców ukraińskich. Na razie Ukraina straciła Krym i Donieck, i straci więcej przy dalszej próbie wojny z Rosją. Do czego zostaje zmuszona przez mocodawców amerykańskich zarabiających na dostawach broni i eksploatacji zasobów tego upadającego kraju. Polska w tej wojnie odgrywa rolę podłego satelity.

  • @Wojciech. “Na razie Ukraina straciła Krym i Donieck, i straci więcej przy dalszej próbie wojny z Rosją. ” STRACI? Nie straci – tylko zyska .
   —————————–
   Muszą ‘tylko obudzić się” i pognać na cztery wiatry reżim żydowsko-banderowski. I będzie normalnie, jako drzewiej bywało.

   @wlodek. “24 lutego 2018 at 13:16” – “Przypal se’ – choćby menorę, możliwe że ‘pojaśnieje
   pod sufitem”. Widzę że nie nadążasz…mea culpa??
   Ps. Mam nadzieję że nie obraziłeś się? 🙂 “wojskowa emerytura zagrożona!” Sądziłem że może nieco enigmatycznie, lecz nieco wyjaśniłem w odpowiedzi do uwag kom. Franek. W temacie:
   dokładam pozdrowienia od słuchaczy ‘radia Erewań’. 🙂

   @inicjator. Nie twierdzę że “zawsze nadążam’, zwłaszcza że niekiedy, pierwej strzelam – a następnie rzucam pytaniem…

   • Niedługo krzyku będziesz prowadził polemikę ze wszystkimi komentatorami O.P!A coś ty wyjaśnił komentatorowi Frankowi?Chyba jedno,,że prawicowa psiarnia ma się coraz gorzej.Jedyna szansa to decyzja o dopuszczenie katechetów do funkcji klasowego wychowawcy.!

 6. To się dzieje naprawdę, a opozycja nie złoży wniosku o pozbawienie Premiera Urzędu, bo ideowo (np. Pan Schetyna – spec od Armii Ukraińskiej wyzwalającej Oświęcim) – są IDENTYCZNI!

  Zaplątali się w swoje antykomunistyczne narracje, że jedynie Federacja z San Escobar jest w stanie nas uratować “od wszelkiego zamętu”.

  Dlatego zaczynam cenić dwuletnią działalność Ministra Waszczykowskiego.

  To Wielki Polityk!

  Zrozumiał, że jeżeli chce się funkcjonować wśród samych porąbanych i zaburzonych psychicznie politykó – należy ich PRZEBIĆ aberacją – wówczas będzie się na czele …

  Amen.

  Smutne to Nasze Nadwiślańskie Macondo.

  Ile to jeszcze pojec i określeń z PRZESZŁOŚCI czeka na REWIZJĘ.

  A samochodów elektrycznych – nadal jak nie było – tak nie ma.

  No ichyba nie będzie, bo koszty energii tak wzrosną, że tylko powrót do konnych zaprzęgów nas uratuje.

  Amerykański skroplony gaz podwoi ceny gazu w Polsce i żadni “wyklęci” już tej ceny nie zmniejszą.

  Amen nr 6 albo i 7 …

  PS. Poranek mroźny i piekny w Krakowie …

 7. ‘bob” – Dlaczego i w czyim imieniu powielasz negatywne stereotypy opluwasz największego Polaka
  w mundurze żołnierskim?
  Z czego wynika twoja pisanina?
  Z niewiedzy, indolencji?
  Czy wyrachowania ? Świetnie wpisujesz się w nurt zaprogramowany przez “naszych” komunistów – stalinowców,
  którzy po 56’ przedzierzgnęli się cynicznie w “demokratów”.
  Piszesz,że Choć tak naprawdę Polski nie było do 1956. TO PRAWDA – jednak nie do końca. Byli POLACY…jak choćby….
  Marszałek Polski i ZSRR

  Często się zarzuca marszałkowi Rokossowskiemu , że czas jego rządów to był mroczny okres terroru i sowietyzacji armii . I oczywiście to on osobiście za ten terror miał być odpowiedzialny . Jest to propagandowa manipulacja stworzona przy pomocy teorii dowodów Andrieja Wyszyńskiego . Otóż trzeba pamiętać , że marszałek Rokossowski był osaczony z dwóch stron . Przez jego zastępcę generała Stanisława Popławskiego – Rosjanina , który trząsł Informacją Wojskową i był przez Moskwę wyznaczony do ” pilnowania ” Rokossowskiego , z drugiej strony przez MBP , którym faktycznie trząsł Jakub Berman . .

  Marszałek Rokossowski zawsze mówił , że jest Polakiem . Mimo , że całe swoje dorosłe życie spędził w Rosji i ZSRR , to nigdy dobrze nie mówił po rosyjsku , miał silny polski akcent . Był bardzo zdenerwowany , gdy w Moskwie generałowie polscy jak Jaruzelski mówili doń po rosyjsku . Od razu kazał zracać się do siebie po polsku , mówiąc , że jest Polakiem jak oni . Jednak do końca życia pozostała w nim wielka gorycz , żal do Polski , która tak okrutnie go potraktowała i do której już więcej nie chciał jeździć . Ale swą rodzinę wychował w polskim duchu . Kult polskości był tam na tyle silny , że jego dzieci odebrały polskie wychowanie , w mieszkaniu wnuka marszałka wisiał biały orzeł , mapa Polski , a w biblioteczce stał kanon polskiej literatury . Z wnukiem rozmawiał tylko po polsku , a jego prawnuczka Ariadna Rokossowska została ochrzczona w polskim kościele w Moskwie . To pokazuje jak można nawet w bardzo trudnych czasach i warunkach przekazać polskiego ducha z pokolenia na pokolenie . Takie zdolności wychowawcze posiadał marszałek Rokossowski ……………………………………………..

  .http://pmn.bloog.pl/id,330801304,title,Marszalek-Rokossowski-zszargany-i-ponizony-bo-w-strasznie-trudnych-warunkach-walczyl-o-Polskosc,index.html?smoybbtticaid=61ad22

  “Ten kto zna historię wie, że komuniści też współpracowali z gestapo i to przeciw AK. TO tajemnica poliszynela… 🙂
  znawco, historii Polski powojennej. 🙂

  W temacie: http://macgregor.neon24.pl/post/142526,na-pejsbuku-u-wiatrowycza

  http://macgregor.neon24.pl/post/142529,marszalek-terlecki-czyli-mentalnosc-parobka

 8. Tekstu jeszcze nie czytałem jednak rzutem oka wyłowiłem frapujące
  zdanie, nie wiem jeszcze czy myśl autora ‘wyrwałem” z większego kontekstu,
  czy też zaistniała ‘samoistnie”. Oto treść: ” Żydzi oczywiście sami zorganizowali swoją zagładę i w niej czynnie uczestniczyli. ”
  Co do drugiej części zdania – pełna ZGODA, wiele wspomnień, z tamtego okresu, zwłaszcza żydowskich potwierdza wywód autora….
  ……….tym gorzej dla faktów???

  • A tu jakże inaczej krzyku na nutce antysemityzmu! Chyba komentator Franek miał rację, wojskowa emerytura zagrożona!

 9. @Krzyku, przecież to “autoironia” Autora, powtarzająca w zasadzie przesłanie większości podnoszących łby polskich antysemitów.

  Najgorsze jeszcze przed nimi.

  Stwierdzenie, że Matka Boska nie pochodziła z Częstochowy i być może była Żydówką, a Jej syn – Jezus przestrzegał nakazów Biblii i świętował Szabas …

  To się dopiero zacznie!

  Król Polski (jest takie ugrupowanie, co o to walczy) – Żydem!

  Straszne!

  Ale to jest Nadwiślańska Republika Macondo.

  Na zakończenie: @Krzyku – czytaj dokładnie Krakauera i uruchom wyobraźnię.

  Amen.

 10. Gdyby ten naród myślał, to tacy i im podobni ludzie na zawsze okryci hańbą nie mieliby szans na jakąkolwiek działalność polityczną i sprawowanie władzy. Ale te polskie bezmyślne owieczki utrzymywane w intelektualnym wykluczeniu przez religijnych i politycznych baranów, nie są w stanie wyjść na wyższy poziom świadomości społecznej i historycznej, nie wspominając już o dawno zapomnianym honorze i godności.
  Niemcy zacierają ręce z zachwytu zapewne i przecierają po cichu oczy ze zdumienia. Powoli bowiem tylnymi drzwiami niejako następuje najpierw rehabilitacja kolaborantów a potem będzie juz łatwiej o rehabilitację faszyzmu, skoro same ofiary się o to proszą. Niemcy nie będą mieli nic przeciwko temu ostatecznie. To pobudzi w nich uśpione “geny” rasy “panów”, o dziwo przez ich największe ofiary. Należałoby na koniec zapytać, czy nie czas na leczenie? Albo przynajmniej na badania genetyczne? Bo czy to na pewno polskie geny? Inteligentni wiedzą o co chodzi.

 11. @wlodek. “24 lutego 2018 at 18:15″ Na pewno ogarniasz temat ‘wojny polsko- żydowskiej”,
  i jakie stanowisko zajmują polskojęzyczni komuniści? 🙂
  Nic nowego. U nich zdrada i polonofobia zawsze szła w parze/ była na porządku dziennym.
  Tak było jeszcze za SdKPiL, czy innych protoplastów XIX w. tzw.”towarzystw
  demokratycznych”.
  Pzd

  • Krzyku, gdyby protoplaści lewicy posługiwali się marksistowską klasową analizą społeczeństwa to nie byłoby żadnej”polsko żydowskiej” wojny, a byłoby wojna biednych z bogatymi, pracowników najemnych z właścicielami środków produkcji!Zauważ te wszystkie współczesne”wojenki” toczą się w interesie burżuazji. Biedota ginie a oni robią interesy!Myślenie nie boli!

   • Właśnie, myślenie nie boli. Zastanawiałeś się kiedyś, jakie mogą być efekty owej wojny klasowej, gdy biedni zaczną walczyć z bogatymi, właściciele zakładów pracy z pracownikami? Czy aby jesteś pewien, że gdyby dopuścić do takiego konfliktu, jego wynikiem z pewnością byłby powszechny dobrobyt? Jesteś pewny, że do głosu nie doją wówczas leniwe miernoty, którym nagle będzie się wydawać, że są alfą i omegą i nie doprowadzą do tego, że ludzie inteligentni i przedsiębiorczy, pracowici zostaną zepchnięci do jakichś katakumb albo całkowicie wyeliminowani? Jesteś pewny czy w przypadku takiego konfliktu, jego efektem nie będzie odwrotność tego, co chciałbyś osiągnąć?

    “Biedota ginie, a oni robią interesy”. Więc lepiej niech wszyscy się wybiją w ogólnoklasowym konflikcie, co?

    • Walka o 8 godzinny dzień pracy,określenie minimum socjalnego, prawa kobiet, sprawiedliwe podatki,dostęp do służby zdrowia, bezpłatne szkolnictwo,nierówności społeczne,swieckość państwa! Myślenie nie boli!Pozdro.

   • Cóż, chciałem ci zasugerować coś takiego, jak współpraca klas, ale chyba mnie nie zrozumiałeś. Pozdro

 12. @Miecław. “Gdyby ten naród myślał, to tacy i im podobni ludzie na zawsze okryci hańbą nie mieliby szans na jakąkolwiek działalność polityczną i sprawowanie władzy.’
  DOKŁADNIE, p. Miecławie no, BO w niecałe 5 (pięć!) lat po
  obaleniu komuny – ponownie posadzić na stolcu I Sekretarza….
  upsss! Prezydenta Najjaśniejszej, tow.Kwaśniewskiego (dubelt!),
  czy długie rządy (post) komunistów millerowskich – pomijam
  krótkotrwałe rządy drobniejszego płazu Belka, Oleksy,Cimoszewicz,
  Pawlak….powtórzę Miecław za tobą – Gdyby ten naród myślał, to tacy i im podobni ludzie na zawsze okryci hańbą nie mieliby szans na jakąkolwiek działalność polityczną i sprawowanie władzy
  dodam od siebie……………………………………….PO 1989 r.
  Nieprawdaż?

  • @krzyk58. Ale mam nadzieję, że wiesz dlaczego naród na nich głosował? To że się naród zawiódł to inna sprawa, bo zdradzili, a naród jeszcze nie wiedział kto jest kto.
   Czekam na twoją analizę przyczynowo-skutkową, ale rzetelną, a nie prawackie fantazmaty, dlaczego naród na nich głosował? Jakie nadzieje w ich władzy lewicowej pokładał?

   • @Miecław. “Ale mam nadzieję, że wiesz dlaczego naród na nich głosował? Niestety, wiem – m.in. moja osoba. Dźwięczy mi jeszcze
    w uszach późnojesienne expose premiera Millera, gdzie dawał do zrozumienia b.premierowi (ło)Buzkowi jak winien kończyć
    prawdziwy mężczyzna…skończył jak kto? Odpowiem sobie:
    jak eunuch? BO, na pewno nie jak nastojaszczyj mużik.. 🙂
    “Jakie nadzieje w ich władzy lewicowej pokładał?”
    Miecław ty wiesz ja wiem i inni kom również tylko nie oni.
    Oni NAS nie wiernuli w proszłoje, CZYLI…. 🙂 I to raczej temat zamknięty,
    już na amen! Прекрасное далеко i z każdym godem jakby mniej
    uchwytne w ludzkiej pamięci…znasz zapewne przypowieść
    o Mojżeszu który prowadził swoją trzodę po bezdrożach pustyni przez czterdzieści lat..jaki był ukryty cel owej tułaczki? – Dopowiedz
    sobie sam.
    Dobrej Nocy

   • @krzyk58. Argumenty proszę dlaczego ludzie na nich głosowali? A nie prawacki bełkot.
    Muszę więc odpowiedzieć za ciebie. Ludzie zawiedli się na styropianach i wiedzieli czym grożą dalej ich rządy, nie wiedzieli tylko, że SLD nie jest już prawdziwą lewicą tylko sprzedajną k……
    Gdyby pierwsze rządy styropianu realizowały tzw. III drogę, czyli socjalizm tak, wypaczenia nie, to SLD nie doszłoby wtedy do władzy. Takie są fakty. Niestety prawdziwej lewicy już nie było, bo zabrakło prawdziwych komunistów, a dalej już wszystko się potoczyło na skraj przepaści, którą dziś zaczynamy dostrzegać.

   • “Ale mam nadzieję, że wiesz dlaczego naród na nich głosował? To że się naród zawiódł to inna sprawa, bo zdradzili, a naród jeszcze nie wiedział kto jest kto.”

    90 lat temu urodzony w Austrii brunet, który nosił angielski wąsik i witał się jak włoski faszysta wkręcił niemieckim niebieskookim blondynom, że są rasą panów i oni wybrali go na kanclerza. Niestety głupota jest międzynarodowa. Przekonałem się o tym, gdy 2,5 roku temu wyjechałem do Holandii…

 13. Uzupełnienie do posta: Marcin Skalski: A na drzewach zamiast liści muszą wisieć atlantyści! http://xportal.pl/?p=33187

  Umair Haque: Dlaczego bagatelizujemy upadek USA? Przedziwne patologie pierwszego państwa upadłego wśród krajów rozwiniętych
  http://xportal.pl/?p=33115

 14. @Miecław.
  ‘Niestety prawdziwej lewicy już nie było, bo zabrakło prawdziwych komunistów”

  “prawdziwa lewica”? 🙂

  “prawdziwy komunista”? 🙂

  Miecław – To o czym wspominasz to tylko bajki dla dorosłych, i niestety, wiecznie naiwnych.
  Utopia przeplatana demagogią. 🙂

  Tylko proszę nie powielaj po raz n-ty lewackich bzdur. BO, tylko takie
  ‘w przyrodzie” występują….
  Innych “prawdziwych” nie było,nie ma i NIGDY nie będzie na tym ziemskim łez padole..no, chyba że w ‘Domu Ojca”.
  Opcja druga – wszystko już było. Brrrrr!! I dlatego odrzuciliśmy.
  Jeno zmodyfikowane popłuczyny IV Międzynarodówki plączą się jeszcze na zlaicyzowanym Zachodzie…

  • @krzyk58. A ty nie powielaj prawackich bzdur, bo wiesz doskonale, że nie ma też prawdziwego chrześcijaństwa, a katolicy nie mają z reguły pojęcia o prawdziwych intencjach nauk Jezusa i ich faktycznym celu społecznym, bo prowadzeni na intelektualnej smyczy przez kler nie są uczeni tej wiedzy i etyki chrześcijańskiej. W to miejsce zamiast prawdziwej etyki chrześcijańskiej są warunkowani do wznoszenia modlitw, które nic nie wnoszą w rozwój osobowości i intelektu.
   Co rozumiem pod pojęciem prawdziwego komunisty kiedyś cytowałem i linkowałem tekst Ludwika Królikowskiego z 1850 roku “Jestem komunistą”. Kto odbiega od tego założenia ideału komunisty chrześcijańskiego nie jest prawdziwym komunistą, ani chrześcijaninem. Proste jak drut, tylko twój prawacki umysł, jakoś tego nie jarzy.

   Linkuję po raz kolejny, dwa najważniejsze wzorce osobowe dla prawdziwej demokracji społecznej, może wreszcie dotrze do twojego zacofanego średniowiecznego umysłu. 🙂

   Ludwik Królikowski, „Jestem komunistą!” [1850] – http://lewicowo.pl/jestem-komunista/
   O WOLNOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
   Miłość i wolność
   13 Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie [bierzcie] tej wolności jako zachęty do [hołdowania] ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie. 14 Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. 15 A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli.
   http://www.biblijni.pl/Ga,5,13-15

   Dorzucam jeszcze: Maria Ossowska, „Wzór obywatela w ustroju demokratycznym” [1944-1946] – http://lewicowo.pl/wzor-obywatela-w-ustroju-demokratycznym/

   I nie czepiaj się więcej, jeżeli masz tylko tyle do powiedzenia.

 15. Myślę, to niedopatrzenie Pana Premiera nadrobicie komentatorzy siedmiu boleści.

 16. @Winetu, to nie było niedopatrzenie.

  To ciąg dalszy realizacji polityki w NIE NASZYM polskim INTERESIE.

  Amen.

 17. @Xun Zi. 90 lat temu urodzony w Austrii brunet…………….
  Po lichwiarsko-demokratycznej nocy w R.Weimarskiej “ów brunet” jawił się
  Niemcom niczym mąż opatrznościowy. I takim był całe lata 30′ w opinii przeciętnego i nie tylko Hansa. Prawdziwi Niemcy, z niemieckiego punktu widzenia
  (ukradkiem) jeszcze dziś wspominają “owego bruneta” z łezką w oku….

  • Podobnie jak Polacy okres PRL-u hehe ot, takie paradoksy ludzkie

   • Zwłaszcza “za Gierka”…mimo wszystko wyżej cenię politykę i dokonania
    tow. ‘Wiesława”.
    Gierek dał się uwieść blichtrowi Zachodu, dlatego że w głębi duszy
    identyfikował się z Zachodem…

 18. Zbrojne bandy, które napadają na pociągi i magazyny. Nie mają poparcia ludności. Ich bezsensowna walka tylko pogarsza sytuację ekonomiczną kraju, powoduje niepotrzebny rozlew krwi i dostarcza rządowi powodów żeby zaciskać aparat opresji.
  Raport „Badanie nielegalnej opozycji w Polsce”, napisany przez szpiega CIA odmalowuje negatywny obraz partyzantów antykomunistycznych, którzy nie złożyli broni po II Wojnie Światowej i których nazywa się dziś „Żołnierzami Wyklętymi”. Raport został napisany w 1947 roku, więc wciąż gdy ta partyzantka była aktywna, chociaż jak wspomina autor o nieujawnionym nazwisku – już wygasa i partyzanci przenoszą się do cywilnej, politycznej opozycji. Raport nie mitologizuje, ani nie przedstawia opinii – jest raczej szczerym opisem tamtych niezbyt łatwych faktów, z tradycyjnie amerykańskiego pragmatycznego punktu widzenia. Został właśnie prawie w całości odtajniony. Zapraszam do tej interesującej lektury:
  http://krajwspanialy.pl/zolnierze-wykleci-raport-cia-1947/

 19. Izrael strzelając i zabijając setkami uzbrojonych tylko w kamienie Palestyńczyków i systematycznie bombardując pod byle pretekstem cywilne dzielnice palestyńskie (tysiące zabitych,głownie dzieci , każdorazowo) pozbawia się prawa moralnego do potepiania holocoustu i uważania się za demokratyczne państwo.obserwator

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.