Demonstracje Polaków i Polek gorszego sortu?

Mieliśmy w sobotę bardzo ciekawe wydarzenia o olbrzymim znaczeniu politycznym dla naszego kraju. Obywatele wyszli na ulicę, a protest miał w przeważającej części charakter obywatelski. To była siła tych protestów, przede wszystkim tego imponującego w Warszawie. Niestety został on zanieczyszczony przez przedstawicieli skompromitowanych partii politycznych, jednak ponieważ każdy ma prawo się wypowiadać, mają prawo również i liderzy partii. Przy czym nie ulega wątpliwości, że pan Kosiniak-Kamysz mówiący o Polsce, jako o dobrze wspólnym wszystkich obywateli, po tym jak firmował swoim nazwiskiem zmiany w prawie pracy czyniące pracowników niewolnikami po prostu wygląda niewiarygodnie. Niestety jak ktoś się skompromitował za poprzedniej władzy i jest symbolem tego wszystkiego, co spowodowało, że ludzie mieli dość rządów ekipy pana Tuska/ pani Kopacz – to nie powinien się udzielać na takich manifestacjach, bo dostarcza amunicji drugiej stronie. Wystarczy wziąć zdjęcia z konferencji prasowej jak pan Kosiniak-Kamysz wspólnie z panem Tuskiem zachwalał zmiany w kodeksie pracy i zestawić z płaczem kobiet pozbawionych przez pracodawców urlopu. Liczy się to, że oto właśnie budzi się społeczeństwo obywatelskie, które uważa, że demokracja w Polsce jest zagrożona przez uwaga – demokratycznie wybraną władzę. Nie może być jednak tak, żeby takie osoby jak pan Kosiniak-Kamysz udawały dzisiaj wolnościowców i demokratów, ten pan miał już swoją szansę i zapisał się w sposób trudny przeciwko ludziom, a ludzie mają długą pamięć.

Niesłychanie istotnym aspektem demonstracji w Warszawie było to, co wydarzyło się na Krakowskim Przedmieściu pod oknami pana prezydenta. Nie było tak w historii Polski i w historii jej władców, żeby Naród domagał się oddania przez władcę dyplomu! To pełna, abstrakcyjna wręcz i totalna w skutkach dezaprobata dla rządzącego obozu, w tym w osobie pana prezydenta, którego tak szokująca ocena jest czymś niesamowitym. Na wiele sposobów można bowiem krytykować rządzących, ale jeżeli kwestionuje się wykształcenie to jest znak czasów.

To nie był protest kierowany, to nie było z inspiracji, nie rozdano ściąg, oczywiście media głównego nurtu swoje zrobiły, jednak biorąc pod uwagę przekrój społeczny protestujących, mieliśmy do czynienia z całym społeczeństwem – przekrojowo przez pokolenia, klasy społeczne, cenzus wykształcenia itd.

Postulaty były proste – domagano się od prezydenta, żeby wykonywał wyroki Trybunału Konstytucyjnego. Domagano się poszanowania prawa przez rząd. To wszystko i aż tyle, w swojej istocie było to niesamowicie niebezpieczne, bo jeżeli to widzą zwykli ludzie w całej Polsce, to nie może być tak, żeby rządzący podpierali się wolą Narodu z poprzednich wyborów, bo to także był Naród – ten sam – żadni Polacy i żadne Polki nie są gorszego sortu!

Proszę pamiętać, że dla większości obywateli, to po co demonstrowali to mimo wszystko kwestia abstrakcyjna, a jednak ludzie uznali aksjologię Konstytucji, aksjologię demokracji za nadrzędną dla ochrony państwa prawa, w tym ich osobistych wolności. W tym kontekście był to piękny dowód na demonstrowanie przywiązania Polaków do wolności.

W Warszawie i kilku miastach miały miejsce kontrmanifestacje, jednak ta w stolicy była zupełnie innej klasy. Mówimy o grupce ludzi i olbrzymich głośnikach, które miały służyć do bardzo głośnego wyrażania emocji. Nie udało się, ponieważ demonstracja była zbyt liczna i nie dało się przekrzyczeć tysięcy ludzi.

Zobaczymy na ile Komitet Obrony Demokracji będzie w stanie przejąć na siebie aktywną rolę głównego nurtu opozycji przeciwko prawicy? Łącznie w kraju demonstrowało około 100 tys. ludzi, to bardzo dużo w skali kraju – z tego można zrobić milion głosów od ręki jako siła polityczna. Jeżeli opozycja, która popierała demonstracje przeprowadziłaby akcję komasacji poparcia pod nowym logo, to mielibyśmy nową sytuację. Mistrzowską zmianę marki politycznej i nową rzeczywistość od kolejnego dnia.

W dniu dzisiejszym ma się odbyć tradycyjny marsz prawicy, który wedle zapowiedzi jej niektórych przedstawicieli ma być również odpowiedzią na wczorajszą manifestację. Z poczty pantoflowej wiadomo, że nastąpiła silna mobilizacja zasobów ludzkich po stronie prawicy, tak żeby przykryć manifestację – manifestacją, Polaków i Polek lepszego sortu. Jak to będzie wyglądało zobaczymy na ekranach naszych telewizorów, nie warto się wybierać, bo może być niebezpiecznie przez nazwijmy to element „intensywnie” patriotyczny, który może gwałtownie wyrażać emocje.

Zamiast podsumowania warto zwrócić uwagę na fakt, że najbardziej zabłysła gwiazda pana Ryszarda Petru. Zdecydowanie nie docenialiśmy tego człowieka, widać tutaj wyraźnie wielki polityczny talent, jeżeli ktoś tak śmiało poczyna sobie przed wielkim tłumem praktycznie spontanicznym, to jest coś wielkiego i ważnego. Przed tym panem jest rozbudowana polityczna przyszłość już dzisiaj jest liderem opozycji, a jego akcje będą rosły. Proszę zwrócić uwagę, że prawica będzie musiała postawić znak równości pomiędzy partią pana Petru a Platformą Obywatelską i resztą współpracującej opozycji, ponieważ uderzając tylko w PO – pozostawia grunt dla Nowoczesnej, a tylko w Nowoczesną daje odetchnąć PO. Jeżeli na prawicy były jeszcze jakiekolwiek zapory ostrożnościowe, to po tej demonstracji ich nie będzie – nastąpi rozliczenie i dojechanie obecnej opozycji za każdy popełniony błąd. Muszą czymś zająć ludzi, cały czas pokazując, z jakim złem mieliśmy do czynienia. No, a zaraz będą święta, karp, pierogi, ludzie odpuszczą, zapomną… Władza ma zawsze przewagę.

13 thoughts on “Demonstracje Polaków i Polek gorszego sortu?

 • 13 grudnia 2015 o 08:20
  Permalink

  Bardzo mądre trzy teksty dzisiaj w temacie, aż się łza w oku kręci. Co się z nami stanie?

  Odpowiedz
 • 13 grudnia 2015 o 09:10
  Permalink

  Temu procesowi towarzyszyć będzie dalsza polaryzacja Polaków. Tragedia nadciąga p.Jarek nie odpuści a reszta też.

  Odpowiedz
 • 13 grudnia 2015 o 11:29
  Permalink

  W całym tym zamieszaniu niebagatelną rzeczą jest przerośnięte ego wielu ludzi w Polsce i to nie tylko polityków, lecz głównie. Każdy z nich ma tylko jedną słuszną wizję, albo najlepsze zdaniem zainteresowanych pochodzenie, czy jeszcze coś innego. Większość reprezentuje rabunkową prywatę – po nas choćby i potop. I to jest właśnie najgorsze.

  Odpowiedz
  • 13 grudnia 2015 o 14:54
   Permalink

   Analize @kelly niestety pidzielam w calej rozciaglosci: to przerosniete ego …az do skrajnej nietolerancji polaczone z rabunkowa prywata, czerpia z majatku ogolu, ze zrodel materialnych i intelektualnych ( np.demokratyczne prawa.., ) PRL, ktory to zaealczaja, ale te zasoby koncza sie i co bedzie, juz jest dziura i nawet depresja siegajaca wiele metrow ponizej ” poziomu morza”…..prejariat nie ma czolgow i broni …poleje sue krew …..gdyby bylo “stare” ( “ludowe ” ) wojsko polskie , ktore wlasnie dlatego skasowano i ktore to wojsko bylo zawszwe blisko “ludu” tj. przecietnego ibywatela , bylby w Polsce prawie bezkrwawy przewrot wojskowy , ale teraz ….jak dojdzie do rozliczenia prekariatu z klasa burzuji i tymi “zawodowymi” politykami poleje sis krew, jak nigdy dotad ….wszyscy to wiedza i dlatego kradna co sie da na potege, takze uzurpuja sobie prawa wlasnosci i naniesienia w ksiedze wieczystej ….. .. to bedzie rozliczone …

   Odpowiedz
 • 13 grudnia 2015 o 12:42
  Permalink

  Sz. P.”Rewolucja nadchodzi”. Z takim napisem ,dużymi literami w jezyku angielskim ,umieszczonym na pirsi letniej koszulki wszedł wyluzowany młody Polak Prowadzacy przetłumaczył napis ,pokręcił głowa ,no, no i chłopiec po odśpiewaniu swego wyszedł, to znaczy zasiadł na lawie. Nie wierzyłem własnym oczom,ze taki młody i tak bezceremonialnie odważny. pokrzepiła mnie jednak myśl,że i wśród młodych nie brakuje odważnie myslacych . i jak zdaje się bardzo przewidująco. on jakby wyprzedził epoke.Program nosił nazwe z jakiś mglistym dla mnie zbiegiem okoliczności – “Szansa na Sukces”. Pozdrawiam – Adam.

  Odpowiedz
   • 13 grudnia 2015 o 18:03
    Permalink

    CENZURA – ZNOWU PAN TO ZROBIŁ, DOKŁADNIE PODOBNIE JAK PAN ADAM SWEGO CZASU. NIE WYDAJE MI SIĘ, ŻEBY CZŁONKOWIE ZWIĄZKU ZAWODOWEGO NSZZ SOLIDARNOŚĆ BYLI ZADOWOLENI Z UŻYWANEGO PRZEZ PANÓW OKREŚLENIA. Z POZDROWIENIAMI WEB. JÓZ.

    Odpowiedz
 • 13 grudnia 2015 o 13:37
  Permalink

  To co obserwujemy, to tylko próby i zwykłe przedbitewne HARCE.

  Za wcześnie na wnioski.

  Czająca się w tle bieda polskiego prekariatu jeszcze MILCZY.

  Dopiero jak ONA się włączy – może nie starczyć sił rozmemłanej polskiej policji.

  Potrzebne będą posiłki zagraniczne albo i sił wojskowych …

  Unia Europejska i NATO pomogą ratować ład DEMOKRATURY w Polsce, czy poczekają co się z chaosu wyłoni?

  Odpowiedz
  • 13 grudnia 2015 o 14:38
   Permalink

   Hallo !
   Premier Francji Miguel Valls wczoraj, co bylo w niemieckim magazynie “Focus” Online opublikowane “zapowiada” “rozwiazanie”/ upadek UE, chce najwyzej 30.000,000 uchodzcow z Syrii przyjac i nawaluje inne panstwa czlonkowskie UE do tego samego , do zastopowania przyjec dalszych uchodzcow …M.Valls chce, by Syryjczycy pozostali na Bliskim Wschodzie .
   Te radykalnie inne stanowisko Francji i Niemiec tz. A.Merkel, bo w Niemczech nikt nie jest zdania , ze mozna przyjac jeszcze wiecej uchodzcow , ponad te 1,5 mln – nie ma jak i gdzie ich ulokowac , zatrudnic, uczyc jezyka, zapewnic obsluge medyczna …itd., itd….a wiec jesli Francja i Niemcy nie skonsoliduja swojej polityki, w ja watpie rozsypka UE stoi przed nami …na pewno Francja nie przybedzie do Polski, by zmusic Polske do przyjmowania uchidzcow, gdyz zwrocila sie z apelem do innych panstw UE by nie przyjmowali uchodzcow…Niemcy dryfuja osamotnieni ale dokad ….to zle wyglada …

   Odpowiedz
 • 20 grudnia 2015 o 20:48
  Permalink

  Dotarłem do źródła i “najgorszy sort Polaków” wg Kaczyńskiego to są ludzie, którzy czerpią satysfakcję z donoszenia na Polskę i Polaków poza granicami kraju. Co z tym hasłem robią media to wszyscy widzą. Proponuję się zastanowić, albo sprawdzić, jak ja, bo też nie wiedziałom o co chodzi. NIE chodzi o opozycję.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.