Ogólna

Nie damy rady funkcjonować bez wsparcia – możliwe zamknięcie portalu na koniec września br.

 Szanowni Państwo! Czytelnicy i Czytelniczki!

Nie damy rady funkcjonować bez wsparcia! Na koniec września br. jest możliwe wygaszanie portalu Obserwatorpolityczny.pl. Jeżeli zależy państwu na dalszej działalności portalu, to prosimy o każde wsparcie. W tym deklaracje, co do regularnej pomocy, tylko na tej podstawie możemy zaplanować działalność na kolejny rok.

W razie pytań prosimy o kontakt z redakcją na email:

obserwatorpolityczny@obserwatorpolityczny.pl

Wszystkie osoby zamierzające udzielić bezpośredniego wsparcia finansowego fundacji proszone są o wpłacanie pieniędzy na poniższe konto bankowe:

Fundacja Pisanie Książek

ul. Złota 61

00-819 Warszawa

63 1020 1097 0000 7102 0229 0724

z dopiskiem – „DAROWIZNA”

Słownie cyfry z numeru konta: [sześć, trzy – jeden, zero, dwa, zero – jeden, zero, dziewięć, siedem – zero, zero, zero, zero – siedem, jeden, zero, dwa – zero, dwa, dwa, dziewięć – zero, siedem, dwa, cztery]

Konto fundacji jest prowadzone przez bank:
PKOBP Oddział 9 w Warszawie ul.Nowogrodzka 35/41, 00-950 Warszawa
Symbol SWIFT banku to: BPKOPLPW

24 komentarze

 1. Komuniści i Złodzieje

  Co Putlerek nie przysyła rubelków? Oj biedactwa – jak będzie nam was szkoda!!! Właśnie tak się kończy w Polsce każda próba osadzenia sowieckiej agentury Komuniści i Złodzieje won z Polski!

 2. Zapłacimy wam 9 mm zdrajcy pierdoleni won z Polski czerwona hołoto!

 3. Jebać Obserwatora Politycznego

  Każdy kto wpłaca na ten portal jest zdrajcą i może się spodziewać, że będzie wzywany na przesłuchanie. Może być uznany za nienormalnego i władza zabierze mu prawo opieki nad dziećmi.

 4. Jebać w dupę Obserwatora Politycznego

  Kurwy zdrajcy! Jesteście niebezpieczni bo jak się czyta wasze żałosne wypociny można odnieść wrażenie że piszecie z pozycji polskiej racji stanu, jednak dobrze wiemy o co was Gazeta Wyborcza i Na Temat napisały – zostaliście zidentyfikowani jako ruscy zdrajcy. Czyżby Putin was porzucił? Izwiestia, ani Sputnik już was nie przedrukowują? Nie płacą tantiem? Znajdzie się sznur oj znajdzie się. jest jednak jeden pozytyw istnienia waszej maskirowki. Walkę z wojną hybrydową przeciwko Polsce trzeba zacząć od aresztowania zwolenników tego portalu, co zrobić z żałosnymi skurwysynami którzy piszą pod pseudonimem srakauer (od srania) to wiadomo, tylko to dopiero jak zdobędziemy Moskwę, bo wiadomo że wy wszarze piszecie z Łubianki. Skurwysyny won wypierdalać.

 5. Jebać w dupę Obserwatora Politycznego

  Skrakauer zadyndasz na polskim sznurze konopnym psie.

 6. Wielka Polska Katolicka

  Srakauer – dobre, bardzo dobre.

 7. Dobrze że publikujecie te pełne kultury słowa zacnych przeciwników ,to tylko zmusi pozostałych do darowizn!

  SZANOWNY PANIE – ZAMYSŁ JEST INNY, TE KOMENTARZE PRAWDOPODOBNIE WPISAŁA JEDNA OSOBA – CO PRAWDA Z VPN-A, JEDNAK STYL WSKAZUJE ŻE TO JEDNA OSOBA WYRAZIŁA SWOJE OPINIE. JEŻELI SIĘ ICH NIE OPUBLIKUJE NP. KASUJĄC, TO CHWILĘ PÓŹNIEJ NASTĘPUJE ZMASOWANY ATAK NA SERWER MAJĄCY NA CELU WŁAMANIE SIĘ LUB TAKIE OBCIĄŻENIE, ŻEBY SIĘ ZAWIESIŁ. STĄD WNIOSKUJEMY ŻE TO AUTOMAT DOKONUJĄCY ATAKÓW WŁĄCZANY PRZEZ KOGOŚ NIEZADOWOLONEGO Z CENZURY JEGO BLUZGÓW, A TAK TO MA OPUBLIKOWANE TO CO UWAŻA ZA STOSOWNE – JEŻELI TYLKO NIE OBRAŻA NIKOGO POZA REDAKCJĄ – PORTALEM – MOŻE SOBIE PISAĆ CO CHCE, SZANUJEMY JEGO PRAWO DO BLUZGÓW, NIENAWIŚCI, WROGOŚCI, EMOCJI ITD. LEPIEJ ŻE TUTAJ NIŻ NA MURACH… POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  • Pjjjjjj ci chyba. Tak myśli 95% czytelników. Reszta to wy ruskie zagnojone sobaki

   • No widzisz chłopie, przez swoją nieuwagę sam się odkrywasz dla kogo pracujesz i skąd nadajesz…
    “Alois” występuje tylko w Niemczech (w krajach niemieckojęzycznych).
    Zyjąc w Polsce, nawet na Sląsku, napisałbyś “Alojz”, lub “Alojzy”…
    I co, i myślisz, że w ten sposób pracując masz zapewnioną egzystencję do emerytury…?
    – mylisz się chłopie, poczekaj tylko do zmiany “koniunktury”, do momentu, gdy Twoje bzdety staną się zbędne, wówczas dopiero poczujesz, co znaczy być “narzędziem”…

 8. Czyżby kogoś zabolały ostatnie teksty o Powstaniu?

 9. Ech wy, śmietnik lewacki, jewropejski – dotyczy pięciu trolli – a tak naprawdę jednego 🙂 was by lać w “kosmopolityczną morde” , i patrzeć czy równo puchnie…mraź.Jabłonowski uderza w twarz prowokatora, który nazywa go ruskim agentem https://www.youtube.com/watch?v=BKbV7KFJ4-I
  Jabłonowski wyprowadzany przez Policję z Powązek za uderzenie prowokatora https://www.youtube.com/watch?v=D1WYeFVkwsQ

  Ps. jaki związek? Ano jest!!

  Ps. Włodku nie obrażaj Narodowców, czyli moją osobę……….

  • Ciebie krzyku nie obrażam ,ale jeśli dalej będziesz “mieszał” lewicę z WPK i tymi których oblicze polityczne wyrażają jak ci(jak na razie 5.a będzie ich więcej)to trudno “gdzie drwa rąbią tam i ty dostaniesz. Ale na razie Pozdro.!

   • Lewicy nie obrażam a tzw.kulturowe lewactwo…znakiem
    rozpoznawczym lewactwa jest m.in. wrodzona rusofobia.Zakładam że nie obejrzałeś https://www.youtube.com/watch?v=BKbV7KFJ4-I
    ……………..Okazuje się że tąhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh Co to, to nie. Mógłbym
    wymieniać na przykładach ,tylko po co? Pozdrawiam.

 10. Jabłonowski – Żołnierze dostali niewykonalny rozkaz i go wykonali! 63 dni Chwały 2/63
  https://www.youtube.com/watch?v=1SbL4LP0Az0

 11. Bardzo interesujące wpisy.

  Odpowiadają ściśle sejmowej poetyce wypowiedzi Posła i Prezesa “bez trybu”.

  Teraz wszystko jest jasne.

  W zasadzie to padły tu groźby karalne.

  Słowa nienawiści i pogardy …

  I tacy ludzie teraz rządzą Polską.

  To jest dopiero Wschodnia Dzicz oraz czysty bolszewizm.

  Kłaniają się wam towarzysze: Jagoda, Jeżów i Beria, też używali podobnego języka wobec wrogów rewolucji.

  Właśnie mija 70 lat od czystek Jeżowa w b.ZSRR, gdzie zlikwidowano m.in. 200 000 Polaków.

  Skąd takie bolszewickie tradycje u rzekomo antyrosyjskich, podających się za Polaków – antykomunistów, dla których Wyborcza jest autorytetem!

  Po prostu erupcja jadu w Nadwiślańskim Macondo.

  Amen.

 12. Zaiste, padły tu wielkie słowa 🙂 i porównania osób i systemów politycznych. “gdzie zlikwidowano m.in. 200 000 Polaków.’ To prawda, tylko ta liczba ma się nijak do liczby zlikwidowanych
  Rosjan przez bandycką xxxxkomunę. STALIN “rokiem 37′”zakończył
  szaleństwa kosmopolitycznych bandytów-komunistów.
  “To jest dopiero Wschodnia Dzicz oraz czysty bolszewizm.’ 🙂
  Porównanie napisano otwartym tekstem godnym pióra red. ‘
  lewicy laickiej. Nawet nie pisząc w cudzysłowie! Majstersztyk!
  Tak ,był zasłużony(STALIN) i jak twierdzi Wasserman był niedoścignionym wzorem mengera.Myślę że najwłaściwsze byłoby dodać polskie napisy do wypowiedzi Wasseramana ,ale boję się że wyrzucą mnie z jutuba na zbity pysk.Więc będzie lepiej jeśli tylko przetłumaczę jedną z wypowiedzi i proszę pamiętaj że to nie jeden z miliona chłystków od których roi się w necie a Wasserman……….
  Wasserman o Stalinie bez cenzury
  Rozmowę o licznych zaletach Josefa Wisarionowicza Dżugaszwili chciałbym rozpocząć cytatem,ten cytat jest komentarzem do wystąpienia Dżugaszwilego na 25-leciu rewolucji październikowej,
  “Sowiecki ustrój okazał się najlepszą formą organizacji – mówi Stalin. Tak na przestrzeni 5000 lat naszej ery, świat jeszcze nie znał takiej organizacji.Ani w Egipcie ,ani w Rzymie ,ani w Bizancjum ,ani epoce średniowiecza ,ani epoce inkwizycji,nikt nie znał organizacji jaką podarował Stalin norodom Związku Sowieckiego. Zdrajcy i prowokatorzy,kaci i szpiedzy ,tortury i zabójstwa ,więzienia,koncentracyjne obozy ,szpicle na ulicach,szpicle na służbie ,szpicle w rodzinach ,kula i trucizna ,pieniądze pachnące krwią i krew pachnąca pieniędzmi, oto najlepsza forma stalinowskiego ustroju.”
  To było powiedziane 12 listopada 1943 roku w audycji berlińskiego radia nadawanej po rosyjsku. Autor służył u najlepszego propagandzisty tej epoki ,doktora filozofii Josefa Paula Geobelsa.Jak widać opinie z którymi ciągle mamy do czynienia mają dostatecznie długą historię.
  Należy przypomnieć że Rewolucja Francuska rozpoczęła się w 1789 trwała do 1799 i w tym czasei dochodziło tam do wstrząsów podobnych do tych z rewolucji październikowej.
  W schemacie każdej rewolucji zawiera się proces polegający na konieczności usunięcia z politycznej areny część rewolucyjnych działaczy.Konieczność wynika z tego że oni tak przywykli do burzenia że nie są zdolni do zbudowania czegokolwiek.
  We Francji “krwawy terror” trwał rok i zakończył się likwidacją tych którzy go rozpoczęli.
  U nas okres “krwawego terroru” przypadał na czas wojny domowej a potem nastąpiła recydywa terroru.
  Nastąpiło to na lutowo-marcowym plenum Partii Bolszewików .Plenum przebiegał bardzo ineteresująco ,jego stenogramy czyta się dosłownie jak powieść detektywistyczną.
  Politbiuro pod kierunkiem Dżugaszwili, przedstawiło do zatwierdzenia obszerny projekt reform .Projet zawierał plany odbudowy tego co zostało zniszczone w czasie wojny domowej,budowy nowych ekonomiczno-społecznych obiektów na gruncie wolnym już od walki klas
  Większość wystepujących na plenum to byli partyjni przywódcy republik i obwodów i wogóle nie wypowiadali się o tym programie za to ochoczo zgłaszali że akurat w ich regionie walka klas jeszcze się nie zakończyła,odwrotnie ,wykryto liczne ośrodki odradzania się i zaostrzonej walki klas.
  A sekretarz zachodniosyberyjskiego okręgu Ejche otwarcie zwrócił sie do politbiura z pismem że w jego okręgu czekiści ujawnili spisek wśród kułaków i jemu niezbędne są specjalne pełnomocnictwa dla likwidacji tego spisku.
  Politbiuro wyraziło zgodę na to aby w terenie działały struktury wyposażone w specjalne pełnomocnictwa ,z zastrzeżeniem że są one zobowiązane do stałych raportów o rozmiarach wykrytych spisków.
  Raporty to były owe słynne,zatwierdzane przez politbiuri, listy osób przewidzianych do rozstrzelania.
  Na “górze” wszystko co mogli to ewentualnie wykreślić kogoś z tej listy,na przykład marszałka Jegowora którego Dżugaszwili znał jeszcze z polskiej kampanii , wykreślano dwa razy .
  Tak zaczął się słynny “terror” a miał on miejsce głownie dlatego że większość partyjnych działaczy w terenie byli weteranami wojny domowej umiejący tylko burzyć a nie umiejący budować.
  W końcu 1938 r ,Dżugaszwili z pomocą Ławrenta Pawłowicza Berii ,zdołał zmienić “wielki terror” w “dużą czystkę ” i prześladowania obywateli praktycznie ustało ,za to zostali zlikwidowani prawie wszyscy inicjatorzy “wielkiego terroru” .Na przykład ,tenże Ejche został aresztowany jako jeden z pierwszych.
  Wymiar represji jakie stosował Ejche w swoim okręgu zbliżony jets to tego jaki w okręgu moskiewskim stosował Chruszczow.Wiadomo że na 10 czy 12 wniosek Chruszczowa o zgodę na “specjalne pełnomocnictwa” ,Dżugaszwili odpowiedział “uspokój się durniu ” co spowodowało że Chruszczow szybko “wyprowadził się ” na Ukrainę .
  Teraz toczą się burzliwe spory na temat treści w podręcznikach historii że Stalin był efektywnym menagerem.Niestety nie wszyscy rozumieją co ta fraza oznacza ,dużo ludzi myśli że to znaczy że on (Stalin ) efektywnie posługiwał się represjami aby osiągać ważne państwowe cele.
  A ja bardzo chciałbym pracować pod kierunkiem takiego menagera ,dlatego że on posługiwał się nie represjami a wnikliwą analizą istoty sprawy i szerokimi konsultacjami ze specjalistami związanymi z danym zagadnieniem.
  Efektywność Dżugaszwilego nie ma najmniejszego związku z represjami Represje były dziełem tych ,którzy nie chcieli posługiwać się metodami efektywnego zarządzania ,tych którzy wogóle nie wiedzieli co to znaczy “zarządzać efektywnie ” i których w końcowym rozrachunku ,za spowodowanie represji Stalin zlikwidował.
  Szczerze wam powiem że po zapoznaniu się z listami tych których Stalin likwidował ,z większością jego decyzji w pełni się zgadzam.
  Czy my możemy dziś posługiwać się tymi metodami którymi posługiwał się Stalin ? Tak,możemy ,ale podkreślić należy że to metody bardzo dobrego menagera ….
  Możemy posługiwać się tymi metodami po które sięga nasza masowa propaganda w odniesieniu do Dżugaszwili ? Nie, nie możemy.Dlatego że to metody kontr-produktywne,one pogarszają położenie kraju i każdego człowieka z osobna .Ja mam nadzieję że nie zajdzie konieczność sięgania po jakiekolwiek represje, tak jak wbrew wszelkim legendom nie sięgał po nie Dżugaszwili.
  🙂 🙂 Tak,tak
  p. “Inicjatorze”…. Вассерман о Сталине без цензуры

  https://www.youtube.com/watch?v=trBaJVvcmRc

  No cóż “damy i gospoda’ plujcie dalej na STALINA, wynosząc
  zarazem pod niebiosa bandyckie projekcje trockistowskich
  komunistów radzieckich……………………………………………………………

  Słonecznego dnia… 🙂

  • …Что тут скажешь?

   Когда-то Сталин одну сакраментальную фразу: «Уймись дурак!». Он написал её Хрущеву. Никита Сергеевич, в самом начале войны хотел уничтожать все и вся, так вот Сталин его этими словами и утихомирил.

   Похоже, лучше и не сказать… 🙂

   PANOWIE ZMIEŃCIE TEMAT. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

 13. Mam nadzieję, że sobie poradzicie. Fajnie piszecie, obiektywnie. Oby tak dalej. Z tego co widzę, większość negatywnych komentarzy jest pisanych przez jedną osobę. Nie zwracajcie uwagi 🙂 Życzę wam powodzenia.

  SZANOWNY PANIE – NIE PRZEZ JEDNĄ OSOBĘ ALE PRZEZ DWIE INSTYTUCJE, KTÓRE SERDECZNIE POZDRAWIAMY 🙂 DZIĘKUJEMY ZA POZYTYWNE ŻYCZENIA. WEB. JÓZ.

 14. Ja swoje dałem, a komentarzy poniżej preferowanego przeze mnie poziomu umysłowego po prostu nie czytam.

 15. No, przez p.Daniela przemawia pycha,buta i zarozumiałość, tak
  nieskromnie skwituję wyżej zamieszczone krótkie, acz niezwykle
  treściwe zdanie. JA, wręcz przeciwnie, czytam wszystko, BO, a nóż
  odnajdę rzucone (gdzieś,przez kogoś) perły( paka, mają wartość Judaszowego pocałunku) …jako że, “nie znasz dnia ni godziny….”
  No, i jest jeszcze drugi (po prymo) 🙂 powód – “Polakiem jestem i nic, co Polskie nie jest mi obce”
  No, nie wiem, zapewne abarotno coś pokręciłem, jako mam już we zwyczaju.

  SZANOWNI PAŃSTWO POWAŻNE PROBLEMY Z SERWEREM – PORTAL MOŻE BYĆ NIEDOSTĘPNY Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH,. WEB. JÓZ.

 16. ,,OP,, NIECH SIĘ ZWRÓCI O ZAPOMOGĘ DO IZRAELA…

  SZANOWNY PANIE – TAM AKURAT NIE MUSIMY, SAMI PRZYSYŁAJĄ 🙂 POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.