Dajcie nam wreszcie pracować – czyli zła opozycja totalna!

graf. red.Zadziwia retoryka rządu, który nie tylko jest nieprzygotowany do rządzenia, ale jeszcze nie ma koncepcji rządzenia i do tego wszystkiego musi się liczyć z głównym ośrodkiem decyzji politycznych, który jest usytuowany w Sejmie.

Smutne jest widzieć premier polskiego rządu, w polskim parlamencie, w którym jej partia ma większość pozwalającą na sformułowanie jej rządu i przeprowadzenie prawie każdej „dobrej” lub niekoniecznie „dobrej” zmiany, jak prosi opozycję słowami „dajcie nam wreszcie pracować”. To naprawdę coś niesamowitego. Warto przeczytać szerszy kontekst [Źródło stenogram w PDF tutaj]: „Proszę państwa, dzisiaj z tej mównicy padło wiele nieprawdziwych słów, wiele pomówień. Ale przede wszystkim jest to wyraz bezradności, bo nie ma argumentów, nie ma faktów. Ten wniosek został zgłoszony tylko i wyłącznie po to, żeby siać zamęt polityczny. My nie mamy czasu na to, żeby bawić się w taki sposób, jak wy to proponujecie. My chcemy pracować. Dajcie nam wreszcie pracować!” Jest to fragment wypowiedzi pani premier Beaty Szydło odnoszący się do obrony pana ministra spraw wewnętrznych, którego opozycja próbowała odwołać. Jest tam więcej takich kwiatków, warto poszukać i poczytać. Liczy się natomiast sama wymowa tej retoryki – oto premier polskiego rządu, mająca w zasadzie w sprawach zwykłego zarządu absolutną przewagę w Sejmie, a jak trzeba i poparcie prezydenta – narzeka na opozycję!

To jest niesamowite głównie dlatego, ponieważ widać, że Prawo i Sprawiedliwość, czuje się bezradne bez opozycji, na którą może zwalać wszystkie problemy – zła opozycja nie pozwala dobrej zmianie rządzić! Po prostu człowiek może ze zdziwienia dostać zapaści. Czy to bowiem dzieją się jakieś cuda i nagle opozycja ma 231 głosów w Sejmie i 51 w Senacie? Może pan prezydent Duda blokuje rządowe ustawy – całymi nocami wahając się nad tym, czy je podpisze czy nie? Każde brednie mają swoje granice, tutaj granice weryfikuje rzeczywistość. Dobrze że opozycja wzięła się za odwołanie pana ministra Błaszczaka, ponieważ ten popełnił jakiś niezrozumiały błąd jeżeli chodzi o nominowanie Komendanta Głównego Policji. Podobnie PiS jak był w opozycji – również chciał odwoływać, zdaje się najbardziej pana ministra Sikorskiego, dzisiaj jest to samo, tylko w drugą stronę. No ale zdaniem rządzących, tak się nie da rządzić i tylko narzekają znowu na opozycję, jako na realną siłę, która nie pozwala im rządzić.

Okazuje się bowiem, że mamy do czynienia z tzw. opozycją totalną, która jest zła, zdradziecka, w ogóle najgorsza – nie szanuje oczywistego faktu, że suweren wyraził swoją decyzję w wyborach i teraz rządzi dobra zmiana. Najwidoczniej ta zła opozycja totalna, zapatrzyła się w metody walki politycznej i w ogóle w sposób bycia opozycją, jak było nią Prawo i Sprawiedliwość, którego to lider – przypomnijmy – w ogóle odmawiał prawa do legitymacji demokratycznej dla ówczesnego premiera i prezydenta! Czy to nie była opozycja totalna? Na co dzisiaj są te narzekania? Przecież to czysta fikcja – nie podoba się jak ktoś stosuje ich własną broń i ich wcześniejsze metody – dodajmy jeszcze względnie nieudolnie? Ponieważ gdyby działali w takiej skali i formule działania jak działała ówczesna opozycja, to nie tylko Sejm plenarnie miałby problemy, ale przede wszystkim byłoby ciężko pracować w komisjach.

Tymczasem jest tak jak jest, pani premier żali się na opozycje, podczas gdy jeszcze do niedawna, sama była częścią machiny negującej demokratyczną legitymację poprzedniej władzy.

Nikt rządowi nie zabrania pracować, a do czegoś takiego jak próby odwoływania ministrów, to lepiej jest się przyzwyczaić, zwłaszcza jak się ma takich ministrów jak niektórzy w tym rządzie. Poza tym w ogóle narzekanie przez rządzących na opozycję – zawsze musi być brane za próbę kneblowania opozycji, takie są zasady w demokracji. Przecież to ludzie rozsądzą, najwyżej opozycja się ośmieszy swoją krytyką rządowych poczynań. Jeżeli rząd jest pewny siebie i wie co robi, co więcej np. realizuje przygotowany przez poprzednie lata plan rządzenia – to nie ma czego się bać. Na pewno już nie opozycji mając więcej niż 230 głosów w Sejmie.

21 myśli na temat “Dajcie nam wreszcie pracować – czyli zła opozycja totalna!

  • 18 marca 2016 o 14:38
   Permalink

   A czemusz się Pan dziwisz ?
   Oczywiście, firmy telekom., rząd, wojsko, służby itd. “napakowane” są “fachowcami” branży IT. Tylko to w większości żadni fachowcy IT, a w większości “specjaliści” do spraw tworzenia wirtualnych “narzędzi” inwiligacji, kontroli i moderowania Społeczeństwa.
   Najczęściej to “fachowcy” od .NET, Java i innych “wynalazków”, najczęściej M$-softu do tworzenia metod sprawnej inwiligacji.
   Nie twierdzę, że w Polsce nie ma fachowców z prawdziwego zdarzenia (programowanie maszynowe, CNC, mechatronika itp). Są, tylko, nie licząc kilku, mocno ztechnicyzowanych, najczęściej zachodnich fabryk, czy zakładów wytwórczych, nie ma dla nich zatrudnienia.
   Polska to nie kraj dla tworzenia “The Internet of Things”, więc i fachowcy (tacy) niepotrzebni.
   Zatrudnienie znajdują bez problemów już za Odrą. Nie wspominam już o Azji…
   Ps – w “montowniach” się montuje, a nie “wynajduje”…
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 18 marca 2016 o 06:31
  Permalink

  Myślę, że w ogóle słuchanie pani Szydło to strata czasu, ale to dobrze że ją monitorujecie. Każdy argument do uderzenia w PiS jest cenny

  Odpowiedz
  • 20 marca 2016 o 02:33
   Permalink

   Wiesz Pan co, @Lech Szydlo? Psn zdsje sie sprzedal by np. wlasna nerke,by tylko przyczynic sie do “rozealania” Polski …..,kazdy argument jest dobry by Panu popsikac prosto w oczy spray’em z pieprzu czarnego, ktory mam tu , w mojej torebce ..szkoda , ze taki piekny akt uznania dla Pana patriotycznej postawy jest jeszcze droga internetu niemozliwy

   Odpowiedz
 • 18 marca 2016 o 07:29
  Permalink

  Mam wiele satysfakcji z oglądania nowej broszki p.Premier,reszta się nie liczy.

  Odpowiedz
 • 18 marca 2016 o 08:16
  Permalink

  “Każdy argument do uderzenia w PiS jest cenny 🙂 🙂

  Powyższy fragment wypowiedzi dokładnie odzwierciedla
  poglądy polityczne zdecydowanej większości ‘obserwatorów” sceny politycznej.Nigdy nie byłem sympatykiem PiSu(nie “głosowałem”) – dlatego że nie są to postaci z mojej bajki – czekam na zmianę – prawdziwie
  dobrą zmianę.ALE póki co nie przyłożę ręki(nogi) by uderzać
  w partie rządzącą,(dotyczy szczególnie podwórka krajowego)kopanie jest trendy… gdzie byliście “towarzyszy leberały” gdy knociła tzn. rządziła(?) SLD czy PO…
  Czy ktoś z Państwa pamięta (jeszcze)wypowiedzi
  skrajnego liberała postkomuszego Cimoszewicza po powodzi
  Tysiąclecia – “trzeba było się ubezpieczać”(słowo się rzekło – przeprosiny to tylko odruch “robota”) było tego dużo za dużo i dlatego że PiS – Kaczyński próbuje zrobić coś POZYTYWNEGO mamy nogę podstawiać – źle życzyć? TAŻ TO NORMALNE CHAMSTWO i ŚWIŃSTWO.HUTZPA!

  Dlatego też z dużą dozą sympatii ‘kibicuję” poczynaniom PiSu…myślę że po przywróceniu normalności
  w obszarze emerytur – PiS może planować przyszłość
  w długiej perspektywie – druga kadencja w zasięgu
  możliwości! “Zatem marsze i kontrmarsze, które z takim upodobaniem relacjonują nam media, nie są w swej istocie niczym innym niż zabawne przepychanki młodych prosiaczków usiłujących zdobyć jak najwygodniejszą pozycję konsumpcyjną. Pozostaje jedynie podziwiać, że obie strony do walki o własny partykularny interes tak łatwo mobilizują nas, maluczkich. Tak łatwo zarażają nas złymi emocjami i agresją. Implementują nam nienawiść i pogardę, a to do „kurdupla” Kaczyńskiego, a to do „mordercy” Tuska (czy kogokolwiek tam wypada teraz nienawidzić)”. http://www.mysl-polska.pl/816

  Miłego dnia

  Odpowiedz
  • 20 marca 2016 o 02:20
   Permalink

   @krzyk58
   Sklaniam sie do wywodu i analizy komentatora @krzyk58
   Przerazajaca jest ta psychoza krytykanctwa i wogole posiadania stolka za pieniadze podatnika, “bo niczego innego nie potrafie robic..”, ci co nawiecej “krytykuja” , nawoluja do “majdanu” i sabotazu to sami “maja dziury w skarpetkach”, wielki goly paluch sterczy im z butow ….
   Ja tu sie zastanawiam, czy przypadkiem to “towarzycho” nie trza piszczuc psami …bardzo mi przykro, ale musislam “zejsc” ns ten sam poziom , co KOD i ten robotnik stoczniowy reprezentuja …..oni innaczej nie “ponimajet”…

   Odpowiedz
 • 18 marca 2016 o 10:38
  Permalink

  Wladyk myślałem, że masz większy zasób słów bo broszka czy dzuma i cholera to trochę nawet jak na ciebie za mało. Natomiast Krzyku58 w pełni popieram twoje sugestie i myślę, że takich jest dużo więcej. A hajdamacie proponuję aby jak najszybciej zrobił w Polsce majdan, myślę, że chyba cało by z niego nie uszedł. Pozdrawiam i życzę więcej rozsądku i przyzwoitości.

  Odpowiedz
 • 18 marca 2016 o 12:46
  Permalink

  Mykoła, dzisiaj 2 rocznica powrotu Krymu do macierzy,przekonaj człowieka z kotem i Panią Broszkę o zmiane swojego podejścia do banderowskiej Upadliny to wtedy będę najpiękniejszym językiem opisywał osiągnięcia ekipy Ojca Dyrektora! Pozdrawiam Krymczan i wielki naród Rosyjski,ciebie oczywiście też!

  Odpowiedz
  • 20 marca 2016 o 02:48
   Permalink

   @wlodek
   Tego czlowieka z kotem i Pania Broszke to gdzies zaszczepiono wirusem bandery i przyznaje, ze w tej materii znajduja sie oni jakby w sytuacji klinicznej uodpornienia …moze dzialanie tej szczepionki zacznie malec …np. “duza” partia niemiecka SPD wczoraj zarzadala natychmiastowego wstrzymania planu emerytury od 67 roku zycia i natychmiastowego zaprzestsnia UWAGA ! POLITYKI IZOLACJI ROSJI. !!!

   Odpowiedz
 • 18 marca 2016 o 15:38
  Permalink

  Sądów i trybunałów ci u nas dostatek – tylko sprawiedliwości brak.Zdaniem milionów Polaków sądy w Polsce to taka swoista “mafia w togach” i próżno tam szukać sprawiedliwości.Niewiele więc interesują się
  “zaKODowaną wojną hybrydową” jaką właściciele III RP
  prowadzą dziś przeciwko legalnie wybranemu rządowi i prezydentowi. “Sekta Trybunalska” na czele z”najwyższym
  Ajatollachem” jak sam siebie określa prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński właśnie pokazała
  Sejmowi i rządowi oraz milionom Polaków i wyborców
  Prawa i Sprawiedliwości gest Kozakiewicza…

  z cyklu:Zielona wyspa czy ruchome piaski.

  “Trybunalska wojna” toczy się o to,by nie oddać Polski
  Polakom”.

  Tygodnik Podlaski 18-24 marca 2016

  http://wpolityce.pl/polityka/284970-zrobia-wszystko-by-nie-oddac-polski-polakom-ta-trybunalska-wojna-toczy-sie-wlasnie-o-to-by-przywrocic-owe-polkolonialne-panstwo

  Odpowiedz
 • 18 marca 2016 o 18:48
  Permalink

  Żałosne są te narracje Pani Premier o “przeszkadzaniu”.

  Przecież od tego jest opozycja, nawet taka jak niemrawe PO …

  Odpowiedz
 • 18 marca 2016 o 19:48
  Permalink

  Dla zachowania równowagi w ocenie pomiędzy rządzącymi a opozycją proponuję “blog Michalkiewicza” moim zdaniem świetny, nie każdy musi się zgadzać ale przynajmniej 1-2 felietony warto przeczytać. Przepraszam OP to nie jest reklama bloga to jest inny punkt widzenia.

  Odpowiedz
  • 20 marca 2016 o 02:55
   Permalink

   @wieczorynka
   a ma ten “blog Michalkiewicza ” adres internetowy ?

   Odpowiedz
 • 18 marca 2016 o 19:55
  Permalink

  Drogi Wladku chyba bardziej kocham Krym i te piękne miasteczka położone na nim, niż ci się wydaje, byłem tam kilka razy i mam wspaniałe wspomnienia. Jak na Krymie tak i w Donbasie nigdy nie słyszałem mowy ukraińskiej. A prezes i rząd doskonale rozumieją sprawy, ich zachowanie to tak musi być, aż sam naród zrozumie, że zachód i te siły co go popierają to jest wielkie powiedzmy nieporozumienie. Wladeczku naród to musi sam zrozumieć i tyle. I ty powinieneś to zrozumieć.

  Odpowiedz
 • 18 marca 2016 o 20:32
  Permalink

  Gdy tak patrzę krzywym okiem na “opozycję'(warchołów)”ajatollachow poprawności politycznej,praw człowieka i temu podobnych bzdur, widzę oczami wyobraźni spadkobierców ideowych ukraińskiej tłuszczy(czerni) z ‘majdana”. ONI inspirowani przez
  naszych wrogów z Brukseli,Waszyngtonu etc.zechcą
  może podpalić Nasz Dom,któremu na imię POLSKA…nic
  wszak’że nie jest wykluczone ni dane raz na zawsze.
  ONI mają dużo do stracenia.I stracą…tak gwoli
  sprawiedliwości nie tylko dziejowej…Amen.

  Odpowiedz
 • 18 marca 2016 o 21:26
  Permalink

  Mykoła ,dzięki takim jak twój Prezes ,naród zrozumiał że Smoleńsk to wina Rosjan,a kapitalizm to raj na ziemi,tylko Rosjanie i Niemcy przeszkadzają wybranemu przez Boga narodu.Myślałem że na starość zmądrzałeś,ale masz jeszcze szansę. Pozdro.

  Odpowiedz
 • 18 marca 2016 o 21:35
  Permalink

  Krzyku,a naszych inspiratorów tam nie było? Zaczynając od pijanego Kwaśniewskiego,a kończąc na Prezesie i całej watachy POPiSu,krótka pamięć czy prowokujesz?

  Odpowiedz
 • 19 marca 2016 o 01:31
  Permalink

  @Krzyku58 , piłeś coś ? Brałeś ? Jaka “normalność” w przywracaniu emerytur ? Jaka druga kadencja ? Już same projekty ws. frankowiczów mogą rozwalić Polskę . Wspominanie o przywróceniu wcześniejszego wieku emerytalnego jest już czystym szaleństwem ! No , chyba ,że piszesz swoje złote myśli spoza Polski i kurs złotego masz w d. !
  Również nie wiem , po co Jarkacz i pislam tak jedzie na TK . Może Ty wiesz ? Tylko sensownie !
  Takie kraje jak Białoruś czy Rosja ograniczyły rolę TK z powodów REALNYCH – zablokowanie wykupu kraju i jego gospodarczego przejęcia ! Również Orban miał podobny cel – ograniczenie w/w .

  Może objawisz mi co pislam chce przywrócić ? Chyba swoich ludzi na stołkach i nieznośny sos kato-narodowy w ktorym nas utopi !

  Przy okazji , nie jedż tak na rząd SLD bo wyciągnął Polskę z bagna po AWS i dziury budżetowej , a było wtedy ZERO dotacji z UE – jeszcze nie weszliśmy , pobudzających gospodarkę .
  Również zdanie Cimoszewicza , z którym nie zawsze się zgadzam , miało pewien wymiar moralizatorski . Państwo powinno pomagać obywatelom , ale oni sami sobie również ! Pamiętam z owej powodzi obrazek taki – w zasobnym domu na wsi , ze stojącym przed nim już wtedy zachodnim wozem , grad zniszczył sporo rzeczy . Kręcili to kamerą video sami ( więc ją też mieli ) , ale dom k…a NIE ubezpieczony !!! A to są MAŁE pieniądze !
  Wierz mi , też mam dom i ZAWSZE go ubezpieczam , mimo braku dopłat do ha. itp !

  Więc jeśli nie chcesz harować na kolejnych uprzywilejowanych ( jak zawsze słusznie ) – chłopów , policję , sędziów , księży , wojsko i kogo tam jeszcze , to doza liberalizmu gospodarczego jest wskazana . Jak mawia JKM ( ma wiele mądrych tez , choć nie jestem jego zwolennikiem ) – jak zechcesz zapewnić przywileje ludziom w kolorze zielonym w pomarańczową kratkę , zaraz się tacy pojawią !

  Odpowiedz
  • 20 marca 2016 o 03:20
   Permalink

   @fly
   No wlasnie w Niemczech cos 17.03’2016 partia SPD przedstawila papier programowy z natychmiastowym zatrzymaniem wprowdzenia wieku emetytalnego od 67 roku zycia, odwolania prywatnych emerutur ( tzw.”Rister Rente “), podniesienia wymiaru renty z 43 % na przynsjmniej 50% osystnich poborow, natychmiastowego zaprzestania polityki izolacji Rosji …..jak tylko ktos gdzies zacznie , to zaraz odbija sie echo ….przy takim bezrobociu w UE 20 -40% , glownie u ludzi mlodych blokowanie miejsc pracy przez seniorow, ktorzy to opiekowali sie dziecmi swouch dzieci, by te mogly pokonczyc szkoly i uniwerki. jest zgola glupota …i to bezmierns glupota…wiadomo, ze ludzie wolnych zawodow ptscuja nawrt i do 80-tki, inni z produkcji i np. z sektora budowlanego nie sa w stanie po 55 lub 60-tym roku zycia czynie pracowac, doglada za to wnuczeta i wychowuje je a nie ulica i narkotyki …

   Odpowiedz
  • 20 marca 2016 o 09:45
   Permalink

   @fly – Jestem zdecydowanym przeciwnikiem stanów odmiennej świadomości, co nie znaczy że jestem
   zdeklarowanym abstynentem,ale przejdźmy do meritum,
   napiszę nieco przaśnie – do rzeczy.Otóż krótko na temat:
   – Casus ‘frankowiczów’ jest mi obcy dlatego że,
   widziały gały co brały(dla średnio rozgarniętego
   mużyka oczywistym było że idylla frankowa “kiedyś ruchnie”.’.

   – Obietnice wyborcze czy zawarte umowy zobowiązują,
   więc póki co obserwujemy ruchy stron…http://www.opzz.org.pl/-/zwiazki-zawodowe-i-pracodawcy-w-dialogu-autonomicznym-nt-emerytur-?redirect=http%3A%2F%2Fwww.opzz.org.pl%2Fstrona-testowa%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_gNOZewj4t8sZ%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3D_118_INSTANCE_kB6LDtliljJ3__column-1%26p_p_col_pos%3D1%26p_p_col_count%3D4

   http://niewygodne.info.pl/artykul6/02889-Banki-miliardy-i-zagraniczna-kontrola–O-co-toczy-sie-gra.htm
   Kurs złotego mam w poszanowaniu i dlatego wiążę nadzieje z uszczelnieniem systemu przez PiS.Pieniądze
   muszą pracować na Nas, a nie wyciekać… Brak pieniędzy na wypłaty emerytur ma dziś trzy główne przyczyny:
   – masowe kradzieże składek emerytalnych, głównie poprzez złodziejskie balcerowiczówki;
   – rabunek składek emerytalnych, dokonywany przez bogate państwa tzw. Zachodu, za pomocą emigracji;
   – niszczenie sporej części składek emerytalnych poprzez sztuczne utrzymywanie wysokiego bezrobocia i niskiej aktywności zawodowej.Gdyby nie wymienione trzy przyczyny, to ZUS zostałby zalany pieniędzmi, gdyż PRL zostawił nam doskonałą sytuację demograficzną, tzn. ogromne zasoby ludności w wieku produkcyjnym i niskie obciążenie ludnością w wieku poprodukcyjnym.
   – “Przy okazji , nie jedż tak na rząd SLD”… 🙁
   Pewnie dlatego “jadę”,BO liczyłem na ZMIANĘ a nie kontynuację w najgorszym nie do przyjęcia wariancie demoliberalnym…
   a miało być tak pięknie, i “te” aluzje (prawdziwy
   mężczyzna) do polityki Buzka i AWS…finisz, jak
   przypominamy sobie bardzo żałosny.
   JKM był i pozostanie tylko ekscentrykiem
   ,niektóre wypowiedzi są sensowne,
   w temacie krymskim, po to by za chwilę zdezawuować się
   np. ‘u Sołowjowa”.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.