Polityka

Czy samobójstwo Europy będzie powstrzymane?

 Europa wielu „Orbanów” to nowa jakość. Czarny sen neoliberalnych i lewicowych elit się spełnia, chociaż czy oni sobie w ogóle wyobrażali rzeczywistość, w której w dużej części krajów europejskich mogłoby dojść do sytuacji, w której rządziłyby ruchy sprzeciwiające się establishmentowi i jego monopolowi na jedyną słuszną wizję rzeczywistości? 

Włochy to wielki wyłom w europie neoliberalnego kłamstwa lub lewicowego wydymania tłustych usteczek. Okazało się, że włoskie społeczeństwo powiedziało głośne NIE narzucaniu mu kulturowo-cywilizacyjnej dyfuzji w postaci obowiązku przyjmowania nielegalnych imigrantów i finansowania ich egzystencji. Włoskie społeczeństwo powiedziało głośne NIE poprawności politycznej, która nakazywała wyciszanie gwałtów na Kobietach, czy życia bez chęci podjęcia pracy na socjalu – dużej rzeszy niechcianych gości. Co więcej, włoskie społeczeństwo powiedziało także NIE – wysokim podatkom i wielu obowiązkom, których nie są w stanie podejmować. Włosi powiedzieli dość i nawet pomimo „manewru” ich Prezydenta, udało się doprowadzić do sytuacji, w której wola Narodu zwyciężyła.

W Niemczech się to nie udało, albowiem establishment porozumiał się ponad Narodem dla zachowania status quo, chociaż poroniona i bezprawna polityka pani Merkel w sprawie przyjmowania i utrzymywania nielegalnych imigrantów wywołała poważny sprzeciw. Pojawienie się partii antysystemowej w postaci AfD, będącej jedyną realną opozycją w rządzie – dla polityki pani Merkel, to poważna zmiana polityczna w Niemczech. Tydzień temu w Berlinie był olbrzymi wiec i marsz zwolenników tej partii, jednak media skutecznie wyciszyły wszystko. Tamtejsza elita nie chce pozwolić na to, żeby doszło do realnej zmiany systemowej. Nie chcą się przyznać do błędów politycznych, koszty ponoszą całe Niemcy, w Niemczech dzisiaj nie ma bezpieczeństwa. Luzie boją się wychodzić z domów, co więcej jak ktoś mieszka obok „ośrodka” dla nielegalnych imigrantów, to często boi się nawet nocować. Doprowadzono do czegoś niesłychanego w relacjach społecznych. Do tego jest jeszcze terroryzm, który jest realnym zagrożeniem i to nie są przelewki. Ludzie to widzą i wiedzą swoje. Niemcy zapłacą zmianami politycznymi za złamanie umowy społecznej przez Angelę Merkel. Historia pokaże, czy to było przypadkowe. W kontekście Niemiec, po prostu nie ma przypadków.

We Francji wygaszono ruch nacjonalistyczny, nie ma dowodów na to jak w rzeczywistości wyglądały wybory, w których wygrał przedstawiciel nowego politycznego brandu w istocie dalej liberalnego, a nie przedstawicielka Ruchu Narodowego. 

Wcześniej pluto na Polskę, że wybrała nacjonalistycznych rząd, który nie chce przyjmować tzw. uchodźców, czyli nielegalnych imigrantów. Należy pamiętać, że uchodźców Polska przyjmuje, ale nie ma szczególnego zainteresowania życiem tutaj. Kraj bez socjalu, gdzie nie da się mieszkania i nie pozwoli sprowadzić licznej rodziny w tym wstępnych i zstępnych i nie wypłaci na nich zasiłków, nie jest atrakcyjny dla innych kulturowo. 

Jeszcze wcześniej Węgrzy dostali za pana Viktora Orbana i jego politykę. Słyszeliśmy o Węgrzech wszystko co najgorsze. Chociaż ten kraj po prostu zaczął realizować suwerenną politykę. 

Grecja się nie obroniła, oddała swoją suwerenność w znaczeniu makroekonomicznym za przywilej pozostania w Strefie Euro. W sumie nie miała wyjścia, nie mogła się nie zgodzić, bo nie było scenariusza na grecki sprzeciw.

Wielka Brytania popełniła błąd pychy własnych elit, pozostał praktycznie rok do wyznaczonego Brexitu i dalej nie wiadomo, jak to ma wyglądać. Nie wiedzą tego, ani w Londynie, ani w Brukseli. Brytyjczycy wyjęli olbrzymią cegłę z europejskiego muru. Bruksela nie może pozwolić, żeby to było bezkarne, ponieważ w ślad Londynu pójdą inni, którzy nie chcą płacić składek, ale chcą mieć korzyści z dostępu do wspólnego rynku. 

Dzisiaj jak to samo grozi Włochom i w części Hiszpanom, to w burżuazyjnej Francji, czy w konserwatywnych Niemczech pojawiają się znaki zapytania – jak to się stało? Niestety rzeczywistość nie znosi próżni, oto jest rzeczywistość w której nawet zmanipulowane ekstremalnie przez media i zniewolone poprawnością polityczną i strachem prawnych społeczeństwa Zachodu mówią STOP.

Po najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego będziemy mieli do czynienia z nową konstelacją polityczną. Ciekawe, czy będą w nich brali udział Brytyjczycy? Po zakomunikowaniu Brukseli zamiaru wyjścia z Unii – już nie powinni. Natomiast dzięki Włochom, Niemcom, Francuzom i wszystkim innym, będą tam głosy ludzi, którzy chcieliby innej polityki. Zmiany w Komisji są oczywistością. Potem nic już nie będzie takie, jak było. Miejmy nadzieję, że samobójstwo Europy będzie powstrzymane…

Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj].

25 komentarzy

 1. Kapitalne frazy, jak ta: “lewicowe wydymanie tłustych usteczek”.

  A całość felietonu po prostu słuszna.

  No i dające nadzieję przetrwania – zakończenie.

 2. Jeżeli w Niemczech AFD spowodowałoby wcześniejsze wybory i odsunęło makrele to byłoby dobrze.

 3. Włochy zmienią wszystko…

 4. W Europie multikulturalizm prowadzi do odradzania się starych sporów, konfliktów i podziałów, poprzez generowanie nowych. Odrodzenie nacjonalizmów, spowodowane przybyciem przedstawicieli obcych, wrogo nastawionych do tubylczych, kultur, powoduje taki efekt, że przedstawiciele wszystkich kultur tylko utwierdzają się w swoich uprzedzeniach. Sam proces zjednoczenia Europy, pozbawiony napływu obcych żywiołów, byłby możliwy do przeprowadzenia, ponieważ opierałby się na kulturach podobnych do siebie, mających wspólne źródło. Obcy spowodowali, że każdy zaczął kurczowo trzymać się swojego, szczególnie ma to miejsce na Wschodzie Europy, zaczęliśmy cofać się w integracji, a tymczasem jedyne, co mogłoby powstrzymać niekorzystne tendencje, to dalsza integracja EUROPEJCZYKÓW. Niestety – im bardziej Polacy, Niemcy, Francuzi, Węgrzy będą się rozdrabniać i każdy będzie kurczowo trzymał się swoich interesów, tym bardziej będą się sami osłabiali, a nowa kultura, oparta na innych niż narodowe, nacjonalistyczne zasady, będzie zyskiwać na sile, ponieważ oni czują się bardziej wyznawcami swojej religii niż przedstawicielami krajów, z których pochodzą. Rokowania są więc mało zachęcające – czy Europa skończy jak Somalia i Afganistan? Bo w tym kierunku właśnie zmierzamy…

 5. Jak zaczęliśmy temat to do końca ! A mianowicie zarówno Premier Włoch jak i Premier Węgier podkreślają oprócz zmiany polityki imigracyjnej że 1/ znieść sankcje wobec Rosji, 2/ w obecnym stanie Ukraina nie ma miejsca w E.U i należy zaprzestać wspomagać władze które rządzą przy pomocy zamachu stanu.Czy to tylko słowa przekonamy się na najbliższej sesji E.U!

 6. Słuszny artykuł. Ale czy Polsce nie jest właśnie na rękę upadek krajów zachodnich, takich jak Niemcy? W końcu zachód zawsze uważał i wciąż uważa nas za gorszych…dla zachodu liczy się wyłącznie zysk i biznes…Dlatego może nie powinniśmy ostrzegać ich przed upadkiem a patrzyć na ich upadek tak jak oni patrzyli na nasze klęski w przeszłości?

 7. A może “samobójstwo” Europy, a raczej UE, to ratunek na odzyskanie przez Polskę suwerenności? Ale chyba nie ma się czym martwić, bo zachodnia oligarchia znajdzie inny sposób na robienie swoich interesów kosztem narodów. Zmienią barwy, coś tam odpuszczą a inne cele zawłaszczą i wyjdą na swoje.

 8. Autor fałszywie i bałamutnie używa terminu “nielegalnych imigrantów” na masy ludzi uciekających przed amerykańskimi i izraelskimi bombami, wojnami, ruinami i ludobójstwem. Ratujących swoje życie. Gdzie mają uciekać? Wegetacja w namiotach jest już przepełniona, a uciekinierzy ratują swoje życie w Europie. Tu zgromadzono ich majątek rabowany przez wieki kolonializmu i wyzysku. Tu jest ich miejsce. A to dopiero początek. Dalej napiera fala 40 milionów bezrobotnych mieszkańców Bliskiego Wschodu i 60 milionów głodujących Afrykańczyków. Do USA ich nie wpuszczą, za daleko, aczkolwiek tam straciło życie i pomnażało majątek białych miliony niewolników. Jeszcze się upomną. Europa neoliberalna, niedemokratyczna, bez lewicy i wsparcia socjalnego, totalnie uzależniona od USA nie ma szans na przeżycie. To już koniec tzw zachodniej cywilizacji. Ona wymiera, zanika i się degeneruje. Prognozy demograficzne na połowę XXI wieku przewidują populację Polski na poziomie 11 milionów. Nie lepiej będzie w innych krajach Europy. Chyba, że wcześniej Trumpowi odbije i zacznie atak na Rosję. Wtedy znikną wszystkie zmartwienia.

 9. Własnie że nie – nazywa rzeczy po imieniu. Bruksela i Niemcy domagają się od nas bycia poprawnym politycznie i trzymania się prawa. Jednak sami tego nie robią. Nazywajmy więc rzeczy po imieniu mówimy o nielegalnych imigrantach. to prawdziwe określenie, nie ma w nim grama fałszu. Odpowiem gdzie uciekać – do bogatych krajów tożsamych kulturowo na półwyspie arabskim!!!! Nie zadałeś sobie pytania dlaczego ci wszyscy ludzie nie chcą tam się udać? Może ich tam nikt nie chce? Może to zło właśnie stamtąd przyszło? Człowieku nie kłam publicznie bo to kłamstwo ma mikro nóżki.

 10. Geras ,gdzie przyczyna a gdzie skutek? Zapomniałeś o “arabskiej wiośnie”.losach Libii, Iraku, Syrii a aktualnie Ukrainy? Kto rozpoczął tam wojnę której dzisiaj skutki odczuwa Europa?Uderz się w piersi i powiedz “tak USA i jej poplecznicy doprowadziły do tej sytuacji”!

 11. @Geras. A kto ‘ich tu” chce – wyjąwszy Angelę Makrelę?
  I Dlaczegóż to tzw. isis nie atakuje Izraela a walczy z braćmi w wierze?

  @wlodek. Jak to kto? Liberalno-lewicowa Zachodnia Europa,
  Trockiści z USA (neocony – neokomuniści) patrz:permanentna rewolucja… 🙂 tak,tak Włodku to z za Oceanu ciągle płyną bolszewickie idee

 12. Pytanie: Czy samobójstwo Europy będzie powstrzymane?
  Odpowiedź: Myślę, że w pytaniu powinno być napisane: “samobójstwo UE” zamiast “samobójstwo Europy”.

  Pytanie: Wydawało się, że Europa to to samo co UE?
  Odpowiedź: To prawda tyle, że “upadek” kilku państw europejskich nie bedzie oznaczał upadku Europy, a nawet UE.

  Pytanie: Na czym polega problem UE/Europy?
  Odpowiedź: Rzeczywistość UE/Europy okazała się różna od tej jaką nam przedstawiano.

  Pytanie: A jaka jest?
  Odpowiedź: Nagle okazało się, że Unia do której należą prwie wszystkie państawa europejskie stała się “układem” w którym jedno panśtwo jest wierzycielem a pozostali czonkowie dłużnikami. Widzi to coraz więcej obywateli Unii.

  Pytanie: Czy taki układ zaskoczył wszystkich?
  Odpowiedź: Trudno uwierzyć w to, że Niemcy nie zdawały sobie sprawy do czego zmierza ich polityka fiskalna wewnątrz Unii. W końcu to one trzymały kasę i pożyczały pieniadze pozostałym członkom UE.

  Pytanie: Czy Niemcy “poprawią” się?
  Odpowiedź: Najgorsze wydaje się to, że jeszcze kilka miesiecy temu Niemcy wierzyli, że wszystko jest w “porządku” i przekonywały wszystkich pozostalych, że wcześniej wyznaczony kurs dla UE jest dobry i powinien być utrzymany. Rządy państw unijnych (za wyjatkiem PiS) przekazywały taki obraz swoim obywatelom.

  Pytanie: A teraz będą zmiany?
  Odpowiedź: Wszystko na to wskazuje. “Wierzyciele” powoli dają Niemcom do zrozumnienia, że takiego ukłu dalej nie będą popierali. Zwłaszcza, że niespodziewanie spełniły się wcześnie zapowiadane groźby prezydenta Stanów. To może powiększyć nizadowolenie wsród mieszkańców państw UE. Potem nastapi zmaia partii rządzących w Europie.

  Pytanie: Na co liczyły Niemcy trzymjąc dotychczasowy kurs dla Unii?
  Odpowiedź: Prawdopodobnie Niemcy liczyły, że uda się “przeczekać” rządy prezydenta Stanów i powrócą dobre czasy, kiedy Stany i Niemcy “dowodzili” Swiatem Zachodnim i nie tylko. Tak było za czasów prezydenta Obamy.

  Pytanie: Czy są szanse na taki cameback?
  Odpowiedź: Wydaje się, że ostatnie posunięcia restrykcyjne administracji amerykańskiej należy interpretować nie jako delikatne klapsy dla swoich najbliższych sojuszników ale raczej jak potężne ciosy wymierzone w Świat Zachodni. Kolejna administracja amerykańska nie będzie w stanie odwrócić tych zmain.

  Pytanie: Czy ta zmaina taryf była przemyślana?
  Odpowiedź: Może tak, może nie. Na dwoje babcia wróżyła. W końcu, to nie jest jasne w jaki sposób dodatkowe cła pomagają amerykańskiej gospodarcze. Stany najpierw “walczyły” z Chinami, potem Rosją, teraz z Iranem, Unią, Kanadą i Meksykiem. To może być reakcja typu: topiący brzytwy się chwyta – łapiemy co się da aby spłacać długi.

  Pytanie: A jakie moga być konsekwencje tych amerykańskich działań?
  Odpowiedź: Po pierwsze, utrata zaufania między państwami Świata Zachodniego i Stanami. Wydaje się, że ani Meksyk, ani Kanada ani UE nie spodziewały się, że do dojdzie do takiego uderzenia w najbliższych sojuszników. Nawet Korea Pn na moment zawahała się, czy można ufać Stanom.

  Pytanie: A po drugie?
  Odpowiedź: Rozpad “polityczny i gospodarczy” Świata Zachdniego, którego jednym z fragmentów będzie mniejsza UE, lub UE w nowej postaci. Potem prawdopodobnie nastapi przegrupowanie “sojuszy” ekonomicznych na arenie światowej. Prawdopodobnie nastapi radykalna zmiana pogladów na temat tego, kto “wróg a kto przyjaciel”.

  Pytanie: Czy to koniec “dobrych” zmaian przeprowadzanych przez prezydenta Stanów?
  Odpowiedź: Obawiam się, że nie.

  Pytanie: A co może wydarzyć się jeszcze?
  Odpowiedź: Może wydzarzyć się wiele. Domyślam się, że w tym momencie takie państwa jak Niemcy, Meksyk i Kanada z wielką obawą oczekują uderzenia w ich eksport samochodów do Stanów. To rykoszetem uderzy i w nas.

  Pytanie: A co konkretnie dodatkowe cła na samochody mogą oznaczać dla nas?
  Odpowiedź: Nic dobrego. Mniejsze dochody w Unii będą oznaczały mniej pieniędzy do podziału. Tak jak w powiedzeniu, że z pustego i Salomon nie naleje. Ponadto montujemy samochody i podzespoły do zachodnich samochodów – to duża część naszej gospodarki.

 13. Hektor z lasu

  Realizm autora przerasta jego pragmatyzm….

 14. ALEKSANDER JABŁONOWSKI MACIEJ PORĘBA I GEOPOLITYKA POLSKA
  https://www.youtube.com/watch?v=sjxINWqiXRI&t=119s

 15. UE Bankrutem – czy umrzemy razem z europa?

  Niesamowite, jak to sie wszystko zmienilo w ostatnich paru latach. Tak wychwalanej pod niebiosa UE, co to “nam da” i “nas cywilizacji nauczy”, nie lubilo tylko paru “nienawistnikow”, zwanych z angielska “hejtkrajmersami” – jak Janusz Korwin Mikke czy Stanislaw Michalkiewicz. Do ludzi nie docieralo, ze to, czym obecnie jest Europa Zachodnia, to wielki plat martwego miesa starego europejskiego spoleczenstwa, obleganego przez robactwo teczowej palety barw. Europy, takiej jaka znamy z ksiazek: zamoznej, gospodarnej, uczciwej, pracowitej, niezaleznej, ambitnej – juz nie ma. Odeszla w niepamiec wraz z prawdziwymi kalwinami, luteranami i katolikami. Twor, ktory lezy tam, na Zachodzie, to jedzona przez sciagajace do benefitow pasozytnicze zastepy wielka kupa spoleczenstwa zdziesiatkowanego od pamietnego 1968 przez narkotyki, skrobanki, alkoholizm, debilowate media operujace na poziomie sredniej swiatowej czyli najszerszego zasiegu, a wiec 80 IQ, o 25 pkt nizej od europejskiego przecietniaka. To kupa leniwa, oglupiona, o przeroscie wymagan nad kurczacymi sie mozliwosciami, a przede wszystkim – kupa pozbawiona mozliwosci dalszej reprodukcji. Europa jest kastratem, i odchodzi na naszych oczach te, o ktorej tysiacletniej historii uczylismy sie w szkolach. Nawet Wielka Zaraza nie zniszczyla europy tak bardzo, jak udalo sie to lewactwu niszczacemu wszystko na swojej drodze w ciagu zaledwie 40 lat. Coz, czas chyba szukac lepszego sprzymierzenca.

  Gdy pisze te slowa, w Greckich budynkach rzadowych wybuchaja kolejne bomby, kraj jest oficjalnie bankrutem i rozklada sie w swietle fleszy. Portugalia i trockistowska Hiszpania, ktora przewrocila sie ekonomicznie gdy tylko klasa srednia z krajow polnocy przestala kupowac kolejne domy na wybrzezu, czekaja na swoj krach. Przy okazji wyszlo, ze cala Europa zadluzona jest na 78% swojego PKB, a pan Putin publicznie oswiadcza, ze z europa trzeba sie teraz delikatnie obchodzic, bo nie wiadomo w ktorym momencie peknie.

  Do takiego to “obozu wygranych” wstapilismy.

  “Unia nam da!” – odpowiedz Kosciola:”Jak Pan Bog chce kogos ukarac, to mu najpierw rozum odbiera!”

 16. Zachodnie”garkotlłuki”” stawiają warunki odstąpienia od sankcji wobec Rosji. 1/oddanie Krymu Ukrainie .2/ zaprzestanie pomocy Donbasowi.3/ wycofanie się z Syrii. Czemu od razu nie powiedzą “Ręce do góry i poddać się”.

 17. @jerzyjj. .

  Ten twór, tam na Zachodzie – toczony jest przez zmodyfikowany marksizm “kulturowy”.

 18. Najpierw jednak my wszyscy – nieliczne wolne państwa i narody dążące do wyzwolenia, do wyzdrowienia z dziwacznej schizofrenii geopolitycznej – musimy umieć skoordynować nasze działania obronne i razem obalić amerykańsko-syjonistyczną dyktaturę! Tego zaś w przypadku Polski nie uda się osiągnąć bez zrozumienia kim jesteśmy i… gdzie jesteśmy na mapie świata i w procesie historycznym.

  Polska nie może być Grodzką geopolityki, udawanie kogoś / czegoś, kim się nie jest – niczego nie da i nie zmieni, poza powodowaniem bieżących i strategicznych szkód. Polska to Eurazja, Polska to zlatynizowany na miarę własnych marzeń turanizm, Polska to Wschód. http://xportal.pl/?p=33770

 19. @jerzyjj. 6 czerwca 2018 at 20:37
  “Jak Pan Bog chce kogos ukarac, to mu najpierw rozum odbiera!”

  Racja, zwłaszcza jak się ufa obcej religii, a sam kościół to firmował, więc najzwyczajniej w świecie to kler jako pierwszy postradał rozum i poprowadził swoje owieczki nad przepaść ekonomicznego zadłużenia i niewolnictwa w imię świętej własności prywatnej, a teraz będziemy już tylko na równi pochyłej.

 20. @krzyk58
  Dobry artykuł, mówi prawdę. Polska jest wschodem i nie ma co się oszukiwać. Prawdę mówiac bawi mnie liberalna lewica, która na siłę próbuje przypodobać się zachodowi i na siłę zmienić Polaków na drugich Niemców/Szwedów/Amerykanów…To tak samo żałosne jak obserwowanie miotajacych się bałtów, którzy na siłę próbuja robić siebie “Europę Północna” i być na równi z Finlandia czy Norwegia lub Czesi za każdym razem podkreślajacy przynależność do “Europy środkowej”
  Japonia jakiś jest na wschodzie ale nikt tam się tego nie wstydzi ?

 21. krolowa bona

  We Wloszech zdaje sie establisment byl zaskoczony rewolucyjna sila narodu, ktorej nikt nie docenial,a ktora w bardzo wyrazny sposob narosla przez lata poniewierki i ponizen Wloch przez Niemcy i przez Francje i “manewry” ich prezydenta zmierzajace do kompletnego zniwelowania wynikow wyborow wywolalo niezwykle ostre protesty,ze to prezydent chce zmienic wynik woli wyborcow bo mu sie wybrane partie i ich kandydaci nie podobaja,gdyz chca zerwac z dotyczasowa polityka a zwlaszcza nedza i bezrobociem w wyniku dyktanda Niemiec i jak twierdza Wlosi dyktandem Francji: “Wlochy nie sa niewolnikiem i parobkiem Niemiec i Francji”….chyba sa gotowe do walki i jesli trzeba to do opuszczenia albo UE albo dla nich zabojczej strefy €uro….
  Z tymi uchodzcami to mam wrazenie mimo sygnalizacji przez autora niezwykle istotnych problemow ,ze nie wie dokladnie o czym mowi,cos ok.2015roku to sie autor nabijal z Wloch,ze nie potrafia sie zorganizowac i jakis tam uchodzcow odpowiednio logistycznie “zagospodarowac”…nie majac pojecia,jakie to liczby tych “emigrantow”na materacach dmuchanych i innych tratwach i w jakim stanie “przyplywa” do maciupikich,skalistych i nedznych wysp wloskiego wybrzeza,a ponad 75% granic Wloch to granice morskie i wyspowe…i te setki plywajacych trupow u wybrzezy Wloch…..Wlochy 100razy zwracaly sie do UE z prosba o pomoc materialna i organizacyjna ,gdyz nie sa w stanie takiej liczby uchodzcow przyjac…..a na to Niemcy,lezace daleko od wybrzezy Morza Srodziemnego: uchodzcy to wewbetrzna sprawa Wloch itd.,itd…zamiast zajac sie ochrona granic UE i zamknac wszelkie mozliwosci handlarzom ludzi,ktorzy ten exodus forsuja oraz w rzetelny sposob zajac sie przyczynami woli ucieczki / imigracji takiej ilosci ludnosci i defacto innej religi i innej socjalizacji, co jest dla tych uchodzcow i dla krajow docelowych nie opisana tragedia…….Wiekszosc tych uchodzcow chce za wszelka cene pracowac ale nie ma tylu miejsc pracy by takie ilosci ludzi zatrudnic,zakwaterowac,zapewnic opieke lekarska zwazywszy ,ze w przewazajacej czesci nie znaja wogole jezyka,sa najczesciej nie zalfabetyzowani, sa z terenow wojny i terroru i komletnie innych obyczajow kulturalnych, ze podjecie pracy nawet gdyby takowa byla jest niemozliwe…..
  Bez po 1). zwalczania zrodel imigracji 2). ochrony granic i to niestety z bronia palna nigdy sie ten exodus nie bedzie mogl skonczyc i po 3). Bez wprowadzenia i akceptacji masowej strylizacji kobiet i mezczyzn i zmniejszenia populacji planety Ziemi nawet 6-krotnie nigdy wojny i exodusy uchodzcow sie nie skoncza..nie moze kobieta ridzic 10-12 i wiecej dzeci a mezczazna miec ich ponad 130-ci…czy wogole ktos sie zastanawia na powaznie tymi zagedniami ..czy zajeci neoliberalna pogonia za pieniedzmi juz nikt sie nad niczym nie zastanawia …..?

 22. krolowa bona

  Komentatorze @jerzyjj 06.06’2018,20:37 …..
  musi miec Pan duzy,pojemny komputer dotowany przez Sorosa, gdyz Pan przepisuje juz x-razy tu przez siebie samego pisane komentarze… Pisalam juz 100-razy ,ze to czego Pan i inni oczekiwali od Europy /UE tojakas nievywala propaganda a rodacy to dziwni naiwniacy i nie maja pojecia czym jest czy tam czym byla UE : mial to byc dlugotrwaly plan pokojowy ,przeciw wojenny i izba handlowa do opracowywania normalizacji przemyslowej produkow i uslug do bezclowego obrotu……co to za glupoty z tym:”Unia wam da…co ma dac i komu ?……, w procesie normalizacji handlowej mial byc dokonany powolny proces wzajemnej
  integracji / uznania i gdyby nie przymus kapitalu do neoliberalnej organizacji zycia i to absolutnie na calym swiecie i system lobbyizmu robiscego niebywale naciski obraz dnia dzisiejszego mialby inne oblicze….. To co Pan pisze o cudownej,zamoznej,gospodarczej ,ambitnej i cos tam,cos tam w tym guscie co rzekomo.zna Pan z ksiazek to mzonki,gdyz takiej Europy nigdy nie bylo….w jezyku psychologii nazywa sie to zjawisko “projekcja” ( wlasnych marzen i zyczen na jakis objekt ), Polska nalezala po 2WS do tzw.sfery rublowej a nue dolarowej jak Europa Zach. i marzenie posiadanie walut zachodnich jak np.$ , £, ¥, FF , DM ,G£(Gulden holenderski ) by kupic towary z tej innej sfery spedzalo sen z powiek ludziom tzw.Ukadu Warszawskiego….Pan sam sie niedocenia a Europe i UE wtedy przecenial…no wlasnie , to jest zjawisko “projekcji”…..

 23. @krolowa bona. Nieśmiało przypominam iż jest nas już dwóch,
  z dużymi…,pojemnymi komputerami” – sprostuję tylko, nie od Sorosa,
  zapyta pani – poczemu? Odpowiadam: MY, nie jesteśmy pieszczochami lewicy, ‘nowej lewicy” i dlatego mamy figę. Soros
  sponsoruje lewaków i komunistów, tych europejczyków, z zacięciem
  kosmopolitycznym, tzw. “obywatele świata (TFU!). 🙂

  Pzd.

 24. krolowa bona

  Hallo ! komentatorze@krzyk58,07.06’2018, 16:53
  Obawiam sie,ze wszyskie te wielkie komputery z i rozmaite kable /sieci itp. z okresu przemianki ustrojowej byly sponsorowane przez Sorosa nawet tzw.”przeciwnikow”by po 1). ciagle obserwowac jak ludziew Polsce “tykaja” i czym sie interesuja oraz by nimi 2). Manipulowac / political/ sozial- ingeniering / ,bardzo przepraszam ze ja o tym.mowie,ale wiekszosci ludzi w Polsce nie byloby stac na zakup takiego komputera od 7.000,00 DM ( Marki Niemieckie
  j )….w Polsce mieli juz wszyscy komputery i E-mail podczas gdy ja nawet nie wiedzialam co to takiego i tu tylko zamozne firmy, administracja panstwowa za pieniadze podatnika i bardzo zamozne osoby mialy komputery i internet….cos 10-12 lat temu zaczal sie pochod telefonow komorkowych i Smartphones z dostepem do internetu i E-mail i ssie znacznie upowszechnilo ale nadal jest grono.ludzi ,ktorych.na to nie stac i sa wykluczeni a wielkie pojemnosciowo komputery i dostep do internetu “hight speed” / szybkiego przekazu po wloknach laserowych.lub szklanych jest z uwagi na cene dla bardzo wielu zupelnie niedostepne…..
  Pozdrowienia

 25. US-r..l upada to JE..O-kołchoz nie może być ,,,gorszy,,,

  Rodzinni potomkowie majątkowi pro-nazistowskich bankierów (Mmmmmmmmme) przewodzą CFR i tym samym sterują polityką amerykańską. Do CFR przez kilkanaście do kilkudziesięciu lat przynależeli prezydenci Stanów Zjednoczonych, oraz zanim jeszcze “zostali wyniesieni” na owe stanowisko. Media, Departament Stanu, agencje wywiadowcze, centralna bankowość, Biały Dom, siły zbrojne Stanów Zjednoczonych, amerykańska edukacja, przedsiębiorstwa i koncerny są po brzegi wypełnione członkami CFR, włączając w to amerykański kongres, na szczycie potężnej piramidy tego “niewidzialnego rządu” stoi nikt inny jak Kkkkkkkk- senior rodu finansującego CFR od samego początku jej istnienia: Te same korporacje kontrolują nie tylko Amerykę poprzez CFR, ale również Europę poprzez zbudowaną przez siebie

  Unię Europejską.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.