Polityka

Czy Prezydent Stanów Zjednoczonych panuje nad własnymi służbami specjalnymi?

Совместная пресс-конференция Президента России Владимира Путина и Президента Соединённых Штатов Америки Дональда Трампа. 16 июля 2018 года. Source by пресс-службы и информации Президента России Kremlin.ru

Czy Prezydent Stanów Zjednoczonych panuje nad własnymi służbami specjalnymi? Wspólna konferencja pana Donalda Trumpa i pana Władimira Putina, pokazała istotny dysonans pomiędzy profilami obu prezydentur. Prezydent Stanów Zjednoczonych, bezwzględnie najpotężniejszy człowiek na świecie, mający najwięcej władzy, pieniędzy i wpływów – połowę konferencji mówił o sprawach wewnętrznych swojego kraju. W tym w szczególności o kontrowersjach związanych ze swoją prezydenturą. Pytany o rolę Federacji Rosyjskiej, oskarżanej przez własne służby specjalne o mieszanie się w proces wyborczy w USA, co prawda uznał ich argumentację, jednakże zrównał ją z oświadczeniem pana Władimira Putina, który był wyraźnie znudzony poziomem pytań dziennikarzy strony amerykańskiej. 

Część amerykańskich elit określiła to jako zdradę i upadek Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zajadli krytycy Prezydenta, pytają się wprost o to, czy Rosja ma kompromitujące go materiały. Takie pytania zresztą padały podczas wspólnej konferencji prasowej. Świadczy to o poważnych problemach pana Trumpa, który musi poświęcić dużo energii na udowadnianie, że jest godnym bycia Prezydentem i że zdobył tą godność legalnie, a nie przy pomocy rosyjskich służb specjalnych.

Ze słów pana Władimira Putina warto zwrócić uwagę na mistrzostwo dyplomacji, gdzie pan Prezydent w odpowiedzi na zarzut o mieszanie się czynników rosyjskich w sprawy amerykańskie, podniósł że to samo robi pewien biznesmen amerykański który miesza się praktycznie wszędzie. Dodatkowo pan Prezydent przypomniał zebranym, że działania poszczególnych obywateli, w tym przypadku miliarderów, nie oznaczają że za tymi działaniami stoją państwa. Jeżeli ma to zastosowanie ze strony Stanów Zjednoczonych wobec reszty świata, to dlaczego Amerykanie się dziwią, że ktoś inny powiela wobec nich, stosowane przez nich samych standardy i schematy działań?

Sprawa jest jednak o wiele bardziej poważna, niż wyglądałoby to na zwykłą dyskusję pomiędzy napastliwymi dziennikarzami, a nawet głowami państw. Problemem jest to, czy pan Donald Trump kontroluje swoje służby specjalne i co za tym idzie potężną administrację swojego państwa? Przecież równolegle do wizyty pana Prezydenta w Europie, w Stanach Zjednoczonych były prowadzone działania mające na celu udowodnienie tezy, że Rosja mieszała się w wybory i to pan Władimir Putin wybrał pana Trumpa, oczywiście dla Amerykanów na Prezydenta. To niesamowite, po prostu można mówić o destrukcji wizerunku własnego Prezydenta, przez podległych mu urzędników.

W tym kontekście słowa pana Donalda Trumpa wypowiedziane na konferencji w przedmiocie troski o arsenał jądrowy, jak również o stosunki z Rosją nabierają nowej wymowy. Wcześniej Prezydent USA pan Obama troszczył się o globalne ocieplenie! Dzisiaj w dobie możliwości wypowiedzenia posłuszeństwa przez jego własnych podwładnych, trzeba zupełnie na poważnie pytać o przyszłość decyzyjności pana Prezydenta Trumpa. Nie mówi się bez powodu o zagrożeniu jądrowym na szczeblu szefów supermocarstw, zwłaszcza jak niespełna miesiąc wcześniej zażegnało się niebezpieczeństwo jądrowe wynikające z  polityki jednego z państw koreańskich. Z tym nie ma żartów, wystarczy jeden oficer lotnictwa lub dowódca okrętu podwodnego, który uzna się za „prawdziwego patriotę” i świat może mieć problem. Proszę pamiętać, że w tamtej kulturze „sięgnięcie po broń” w imię obrony dam, bydła, honoru i gwieździstego sztandaru jest standardem, swojego rodzaju powszechnie akceptowanym zobowiązaniem.

Nie jest tajemnicą dla nikogo, kto śledzi publiczną dyskusję nad prawomocnością prezydentury pana Trumpa w USA, że za tymi procesami stoją bardzo poważne siły, niezwykle mocno posadowione w amerykańskiej administracji. Prezydent ma tam władzę bardzo dużą, jednak nie jest w stanie usunąć wszystkich, ze wszystkich agencji. To nie jest możliwe. Jego przeciwnicy są w wielu miejscach i działają, mają swoje przełożenie na media, czego najlepszym przykładem jest język pogardy i propagandy, którą jest bezwzględnie szkalowany. 

Na Kapitolu mówi się o impeachmencie Prezydenta, a do tego jest potrzebne odpowiednie „mięso”, zgromadzone – przez tamtejszą prokuraturę i służby specjalne. To się dzieje, Amerykanie się grillują  na własnym ogniu, po prostu kwestionując prawo do legitymizacji władzy przez swojego Prezydenta. Wcześniej nie przeszkadzały im nawet cuda nad urnami na Florydzie! W tej chwili wymyślono rosyjską agenturę i jest to bardzo wygodne dla tych ludzi. 

Stany Zjednoczone albo otrząsną się z sytuacji w którą wprowadziły je tarcia elit w Waszyngtonie, albo będą podążać w kierunku, jaki wybrały na początku lat 60-tych XIX-tego wieku. Być może to zabrzmi złowieszczo, ale ostatnim niewygodnym Prezydentem, który nie pasował tamtejszym elitom, był świętej pamięci John Fitzgerald Kennedy. Gdyby powtórzył się ten scenariusz wobec pana Trumpa, bieg spraw może przyjąć nieoczekiwany bieg, nad którym nie będzie panował nawet wielki demiurg…

Na tym tle Rosja po prostu jest realną potęgą, gdzie panuje absolutna spójność na szczycie, której gwarantem jest pan Prezydent Władimir Putin. Z wolą Prezydenta Rosji nikt nie dyskutuje, ponieważ jest ona wyrazem rosyjskiej racji stanu. Można sobie tylko życzyć takich realiów. Dzisiaj tego już nie ma na Zachodzie, co więcej mechanizmy które doprowadziły do obecnej sytuacji budowy państw w państwach, to nic innego jak oligarchizacja, o którą oskarża się Rosję. Poczekajmy trochę, to zobaczymy kto pociąga za sznurki na Zachodzie… Niebezpieczeństwo polega na tym, że sytuacja może bardzo szybko wymknąć się spod kontroli. Obserwujmy dalej upadek Zachodu…

Pozostaje jeszcze zadać pytanie poboczne, otóż jeżeli Prezydent Stanów Zjednoczonych ma wewnętrzną opozycję i nie panuje nad aparatem własnej administracji, w tym nad własnymi służbami specjalnymi. To co ze służbami specjalnymi państw satelickich, podległych pod USA? Czy będą musiały się opowiadać po stronie Prezydenta Trumpa i lojalnej mu części administracji, czy też grać do złej muzyki? Tu nie ma żadnych, nawet najmniejszych żartów i nad tym głowią się różni poważni ludzie, miejmy nadzieję że także i nad Wisłą. 

33 komentarze

 1. Wielka Polska Katolicka

  Trump złożył hołd Putinowi. Przyznaję to bez dyskusji.

 2. Dobre pytanie zawarte w tytule.

  Widać, że to raczej amerykańskie służby specjalne (a jest ich wiele w USA) – usiłują przejąć kontrolę nad swoim zwierzchnikiem.

  Pytanie kolejne, to kto za nimi stoi?

  Jaka cześć elit?

  No bo nic nie dzieje się w próżni, a “guzik atomowy” w specjalnej walizeczce jest zawsze w pobliżu Prezydenta, ale też w zasięgu chroniących Go służb.

  Autor się myli co do jednego.

  Nie wystarczy “jeden prawdziwy patriota”, żeby przejąć kontrolę nad strategicznym guzikiem.

  To musi być zawsze kilka osób.

  Dwie do uruchomienia kodów startowych i ktoś jeszcze do ich potwierdzenia oraz system łączności …

  Zatem widzimy w jakich niebezpiecznych czasach żyjemy.

  Na szczęscie w Rosji jest u władzy odpowiedzialna ekipa.

  I tym optymistycznym akcentem kończmy nasze rozważania nad Armageddonem …

 3. Mroczny Siepacz i Wizjoner

  Zrobią mu Dallas… Byłyby jaja, ot demokracja w stylu kawboyskim

 4. A gdyby tak odwrócić pytanie! Czy służby specjalne zapanują nad Prezydentem USA?Lata 50 pokazały że CIA rozdawała karty, a historia lubi się powtarzać!

 5. W mojej opinii (B. Jeznach) najważniejsza dla świata gra geopolityczna toczy się obecnie nie na linii Waszyngton-Moskwa, tylko na linii Waszyngton-Nowy Jork. Od rozstrzygnięcia tej partii gry zależą wszelkie dalsze ruchy. (Czerwiec 2018) 17 lipca 2018 at 08:35- “krzyk58″
  Gra toczy się o to kto – kogo (wykończy?) Trockiści, neokomuna kosmopolityczna
  Trumpa, czy Trump z pozostałymi zdrowymi resztkami jeszcze nie zlewaczałych, wykończy nowych kosmopolitycznych komunistów.
  Bez zastosowania wzorca którym był 37′(oczywiście zmodyfikowanym do czasów w których przyjdzie działać) w ZSRR – Trump ‘leży i kwiczy”. To oczywista – oczyw……!!
  Tak jak ‘leżałby” onegdaj ZSRR – gdyby nie STALIN…
  Podobieństwa tamtych układów i sytuacji w ZSRR i obecnie USA nasuwają się same…
  Niech Bóg błogosławi też (prawdziwą) Amerykę.
  Amen.

 6. Skoro kowboje się grillują, to może jest większa szansa na światowy pokój? Nie będą mieli tyle czasu, aby szukać kolejnego “Indianina” na świecie do odstrzału, aby nakarmić swoje upadłe ego.
  Polacy niech wreszcie odnajdą swoją słowiańską ścieżkę i przestaną błądzić po religijnych i zachodnich fantazmatach. A Rosja niech trwa, jako strażnik pokoju.

 7. Biedny Trump. Może on rzeczywiście chce uczynić Amerykę wielką i przyjaźnić się z Putinem, wobec którego ma kompleks niższości. Ma ogromne kłopoty z procesem grilowania go przez własne tajne służby, przez kompleks militarno zbrojeniowy i przez lobby AngloZionist. W tym wszystkim dobiera sobie fatalnych współpracowników i dźwiga ciężar wojen zaborczych i zbrodni swoich poprzedników.

 8. W uzupełnieni bardzo ciekawy esej Craiga Robertsa. http://www.informationclearinghouse.info/49865.htm

 9. W dzisiejszym komentarzu twierdzi że się przejęzyczył w sprawie wiarygodności służb specjalnych USA.Wie z kim zadziera i pamięta o losie Kennedy! Cóż nie łatwo być Prezydentem USA!

 10. Dłuższy i jak’że merytoryczny wstęp do rozważań p.Nikt. Clou programu – na który to zapraszam zainteresowanych… Strona internetowa: http://www.pan-nikt.pl/ Ot, jak to jedno spotkanie liderów-nadzorców w Helsinkach, którzy nadal sprawują władzę nad swoimi strefami wpływu na Półwyspie Europejskim pokazało brutalnie, że ta cala propaganda Loży Dobrej Zmiany o „strategicznym partnerstwie”, „stałej rotacyjnej obecności”, Redzikowie, wzmacnianiu „wschodniej flanki”, że to całe lewarowanie się PiSu na wewnętrznej scenie politycznej tym, że stoi za nim Waszyngton i Tel Awiw jest jednym wielkim farmazonem. Bo czymże w istocie jest ta Loża Dobrej Zmiany, jeśli nie jednym wielkim farmazonem? Przy okazji, jak to się ładnie składa, źródłosłów słowa farmazon w języku polskim pochodzi od słów free mason, czyli od wolnomularza… http://www.pan-nikt.pl/2018/07/08/o-p… Masońskie farmazony, obłudna proskyneza wobec Żydów i Pentagonu, nie zapewni tym chłopcom warszawskim długiego trwania, choćby pan Targalski doktor analityk Jerzy, ksywa „Kermit”, nie wiem jak starał się uspokajać wyznawców Loży Dobrej Zmiany wraz ze sztabem „niepokornych i niezależnych” „dziennikarzy”, to i tak takie ludki, okłamując w istocie Polaków, podobnie jak robili to komuniści za PRL-u, a potem ich uczniowie, czyli UD-UW, PC, ZChN, Samoobrona, PO, PiS, nie są w stanie ukryć, że rąbią nie to drzewo, co trzeba. A robią, to celowo. Oni na Polskę już dawno machnęli reką, więc starają się, przynajmniej zabezpieczyć swoją materialną przyszłość, owijając się w kostium liderów opinii, autorytetów, polityków, dziennikarzy…Cóż. Taki urok państwa pozornie własnego, limitrofu. Państwa buforowego. Tekst pisany przed spotkaniem Trump-Putin: http://www.pan-nikt.pl/2018/07/15/hel… Kiedy mówię, o Helsinkach, to mówię przede wszystkim o Pekinie. Bo to na Królestwo Środka skierowane ma być ostrze tego spotkania. Wykuwanie miecza, którego proces prawdopodobnie się rozpoczął. Rosja ma dobrą tradycję zostawiania Chin na lodzie dla swojej jedynej prawdziwej strategicznej miłości, dla której warto być, czyli Ameryki. Przypomnę, że w lipcu 2001 r. Moskwa zawarła strategiczny układ z Pekinem, by kilka miesięcy później, po 11 września, wyrzucić ten kwit do kosza, na rzecz strategicznego zbliżenia z USA. Zapraszam do lektury książek „Aion. Szkice u końca czasów” oraz „Popiołów”. Niedługo następna moja książka p.t. „Czarne”, po niej – „Smoleńsk”. https://www.3dom.pro/Pan-Nikt-AION-Szhttps://www.3dom.pro/Pan-Nikt-Popioly… „A Polska, sire?” – jak pytała pani Walewska pana Napoleona, kiedy tenże z niej schodził. Z pani Walewskiej, nie z Polski, choć i tę i tę miał w głębokim poważaniu, nasz mały antychryst… Więc co z Polską? Największym geopolitycznym domem pogrzebowym w Europie po Ukrainie, który wraz z Dzikimi Polami otrzyma niedługo nowe logo i nowego pana, wkraczając w nowy etap Rzeczpospolitej Przyjaciół ponad podziałami, łączenia, a nie dzielenia. Będą łączyć nas z Siczą. W ramach braterstwa, wspólnej pamięci, historii. Zaprawą murarską będą Żydzi (uważnie obserwujcie, jak wszędzie i na miękko wchodzą, cicho i skutecznie, nieodwracalnie) z ich inkluzyjnością, że się tak obrzydliwie wyrażę. Sztamę nad tym projektem sprawować będzie Waszyngton z Moskwą przy kooperacji berlińskiej z inspektorami i nowymi mieszkańcami nadzorującymi ten projekt – Żydami. Banderowcy w tym układzie będą mieli mocniejszą pozycję i będą sobie robić, co chcą, bardziej niż polskie bydło, któremu zabrano już po prostu wszystko. Ktoś ma jakieś wątpliwości? Niech obejrzy się za siebie i otworzy okno, i wyjrzy, i spojrzy na ulicę… nawet głuchy krzyk nie wybrzmi w pustce. Gapicie się w monitory, w telefony, a tymczasem Lusia z tatuniem włażą wam na chałupę… To czarnowidztwo i przesada? Hm… szybciej niż myślimy banderowcy wejdą z Żydami do polskiego Sejmu, mieliśmy już pana Grodzką, Biedronia (przyszły prezio Polin?) i Palikota w Sejmie, więc polskie bydło nie zareaguje nawet na tę introdukcję. Spokojnie… Ach! Tak. W listopadzie czeka nas stypa. Związana ze 100-leciem niepodległości Polin… I cały pogrzeb na nic… Czas Szoszonów, Czejenów Europy dobiega końca. Projekt Polska został już wypatroszony przez naszą Lożę, wlewane są nowe tynktury, nowa masa bitumiczna w martwą już skorupę. Wystarczy pochodzić ulicami Warszavivu, aby ujrzeć co 50 metrów nowe twarze dobrej zmiany, Pakistańczyków, Hindusów, Afgańczyków, Sudańczyków, Arabów, którzy mijają w spokoju całą masę, masę, masę, banderowców. Nowe elity całkiem jawnie spadną na Obszar Wisły. Pożegnanie jesieni. Nikt was nie wybudził ze snu o nazwie Polska, nikt was nie wyrwał ze stanu interletalnego. Zostaniecie tak pochowani. Żywcem. W śpiączce. I nikt nie zapłacze nad waszym grobem… „A jednak wbrew sobie powracam myślą do losów mojej biednej ojczyzny. Pragnę dla niej religii, sławy i wolności, zapominając o mojej niemocy obdarzenia jej tą potrójną koroną.” – Chateaubriand „Mémoires d’outre-tombe”.

  Polin. Ciszej nad tą trumną. Pan Nikt – Tomasz Gryguć

  https://www.youtube.com/watch?v=9d_lGdsjD5U&t=1117s

 11. W formie uzupełnienia do dywagacji p. Grygucia 🙂 – “Bibi’, ostatnimi
  czasy, częściej lata do Moskwy, niż ja odwiedzam np. Kaumfland,
  nie wiem czy dokładnie odwzorowałem ową “placówkę handlową”…

 12. Autor jest idiotą do potęgi. “Proszę pamiętać, że w tamtej kulturze „sięgnięcie po broń” w imię obrony dam, bydła, honoru i gwieździstego sztandaru jest standardem, swojego rodzaju powszechnie akceptowanym zobowiązaniem.” – gdyby to była prawda co ten wielbiciel mordercy uuuu-uuuu pisze, to już dawno tak by się stał, a się jednak nie stał. Zła diagnoza – tendencyjna i kłamliwa. Kolejne idiotyzmy – “Na tym tle Rosja po prostu jest realną potęgą, gdzie panuje absolutna spójność na szczycie, której gwarantem jest pan Prezydent Władimir Putin.” – jest to o tyle prawda, że tak działa cccc cccc, ścisła hierarchia, rozkazy i ccccc ccccc mających inne zdanie. Oto ccccc dziś,.

 13. ddddd nie da się słuchać, ględzi ubliża sam nie wie o czym mówi. Tania sensacja idioty. A to to środowisko, to się powoli ujawniacie = ruskie suki komunistyczne. dddd toś ty opłacany przez dddd skoro tak ddddd szmacisz.

 14. Bona,z nnnn to ty masz wiele wspólnego.Nie chcę obrażać zwierząt bo ty zasługujesz na coś więcej “nnnn”!

 15. 50-parolatek

  @bona
  Co, prawda i fakty strasznie “bolą” ?
  Tylko Szanowna “bono”, dlaczego tak się na nas wściekasz !?
  – przecież to ani OP, ani my, ani Rosjanie i inni “z drugiej strony” Cię nie okłamywali, cz okłamali…

  To, że Ci się teraz cały Twój “światopogląd” wali zawdzięczasz tylko i wyłącznie tym z którymi dotychczas współpracowałaś i z którymi wiązałaś nadzieje na przyszłość, a którzy Cię po prostu strasznie okłamali…
  – przejrzyj bono na oczy, spójrz na rzeczywistość !

  To, że na łamach OP poobrażasz pół Swiata nie pomoże niczemu i na pewno nie zmieni jego dziejów.
  To już ostatnie “dechy” starego “porządku”…
  – teraz idzie “nowe, inne” i jeśli się do tego nie dopasujesz, to po prostu “ZNIKNIESZ”…

  Bono, czy sądzisz, że ktoś przejmuje się Twoim kwikiem ?

 16. Dlaczego Trump kręci ? Liberałowie udzielają odpowiedzi – “bo to prostak i świr” . Przecież całe liberalne media tak go przedstawiały ! Ba , nawet bez ogródek politycy z UE ! Nasze media nie były wyjątkiem . Do dziś są pasem transmisyjnym de facto linii “KilIary Clinton. Bo ta reprezentowała tzw. Deep State ( wrócę do tego )
  Oczywiście Rosja sprzyjała Trumpowi , bo zapowiadał odprężenie w stosunkach z nią . Proste jak budowa cepa !

  Równie proste są i były wściekłe ataki Deep State , bo przecież “urwał” przemysł zbrojeniowy MUSI produkować , a wojsko MUSI brać udział w “misjach stabilizacyjnych” i zużywać wojenne żelastwo. Stąd też absurdalne oskarżenia o “sterowaniu wyborami” przez Moskwę .

  I kto to mówi ? Państwo które sterowało wyborami w ca 80 krajach , wiele razy mordując bezpośrednio lub “agencyjnie” demokratycznie wybranych szefów państw ! Można zwymiotować od fałszu !

  W dodatku to USA posiadają Google, twittery , facebooki , yahoo , eszelony itp. Śledzą i wpływają na WSZYSTKO co się da ! A zarzucają Rosjanom EWENTUALNE spotkania z ich politykami i EWENTUALNĄ pomoc przy pozyskaniu maili Clintonowej z PRYWATNEGO kompa ! Żałosne !

  Więc dlaczego Trump kluczy ? Wygooglujcie sobie wypowiedź bardzo porządnego senatora USA – Rona Paula . Nie jest on jedynym znawcą tematu , Craig mówi to samo …

  Otóż nie tylko impiczment ( po polsku ) ale po prostu LIKWIDACJA !
  Fizyczna , jak już tyle razy bywało . Ron Paul powiedział to wprost , że Trump nie może tak sobie np. zrezygnować z draki w Syrii .

  W USA prezydent jest lepszy , gdy napada i wznieca wojny !!!
  Proste ?

  Jak mówi wspomniany Ron Paul – mamy walutę światową , możemy zawsze coś dodrukować na kolejną wojnę . Deep State – czyli prawdziwi rządzący – kompleks bankowo-zbrojeniowy , NIE JEST zainteresowany jakimś , urwał , POKOJEM ! Tyle .

 17. Fly,tyle i aż tyle!Więcej nie potrzeba bo z prymitywnym amerykanizmem się nie dyskutuje. Jak byś się kopał z koniem!Brawo!Pozdro.

 18. Clintonowie, deep state = trockizm (nieustająca ‘rewolucyja”,
  neokomunistyczna).

 19. @krzyk58. 19 lipca 2018 at 18:38

  Wskaż mi łaskawie jakiś neo-komunistyczny program Clintonów i innych rzekomo trockistów zachodnich. Globalna rewolucja liberalno-kapitalistyczna, to i owszem, ale z komunizmem to ma tyle wspólnego co katolicyzm z chrześcijaństwem a system feudalny dawnego “jaśnie państwa” z państwem opiekuńczym (bo już i takie farmazony czytałem u prawactwa, jak to właściciele folwarku rzekomo opiekowali się chłopami i zabezpieczali ich byt. Jak bydła roboczego to i owszem). Ile jeszcze bzdur na temat komunizmu napiszesz?

 20. Mieclawie, parafrazujac słowa Jezusa o bogatych którzy będą mieć trudności z wejściem do raju tak i krzyk w kwestii lewactwa droga do raju mądrości raczej zamknięta! Pozdro dla obu panów!

 21. @Miecław.@wlodek. Oficjalne NIE MA.NIGDY NIE BYŁO – I , NIE BĘDZIE.
  No, może poza przeszłością lewacką (czym skorupka za młodu….) TEGO (specyficznego) ŚRODOWISKA czy,
  jastrzębia wojen – H. Clinton, co już trudniej ukryć. 🙂 Lecz wszelkie znaki na niebie a zwłaszcza na Ziemi (rewolucyje, dążenie do ustanowienia Światowej Republiki Rad z jedną stolicą , jednym “jedynie słusznym” wyznaniem itp.) wskazują iż mamy do czynienia z neotrockistami (neokomunistami).
  Panowie-komuniści,(Miecław,Włodek) czy zauważyliście że w zasadzie
  nie odwołuję się do sfery sacrum – co jako ‘zawzięci” 🙂 ateiści czynicie nagminnie.
  Czy taki sposób konwersacji/ komunikowania nie jest aby, faryzejstwem? Pozdrawiam

 22. @krzyk58. 20 lipca 2018 at 07:55

  Mi to wygląda, ale na chęć ustanowienia światowej republiki kapitału pod jedynie słusznym nadzorem, twoich ulubionych starszych braci w wierze:-) W końcu promując ich religię ustanowioną dla gojów, bardzo im pomagasz 🙂

  Więc nie dostrzeganie tych oczywistych faktów, które nie tylko Włodek ci podsuwa, ale wielu innych komentatorów, świadczy, że nie ogarniasz tego świata 🙂

  W dzisiejszych czasach mianem faryzeusza określa się człowieka fałszywego i obłudnego. https://pl.wikipedia.org/wiki/Faryzeusze
  Więc niech czytelnicy rozsądzą, czy twoja postawa, bardziej odpowiada temu pojęciu, czy moja i Włodka?

 23. krolowa bona

  @Mieclaw, 19.07’2018, 20:23
  Komentator tutaj zwraca uwage na bardzo istotne fenomeny, ktore takze i to od zawsze wmoich oczach budzily i budza sprzeciw z zwagi na jezykowo-mentalne mylne /”zmylkowe” okreslenia zjawisk polityczno-socjologicznych, gdyz napietnowane tu na OP i przez autorow i przez wiekszosc komentatorow fenomeny w moich oczach dotycza skrajnego ,atawistycznego powrotu do minionych form organizacji procesow produkcji i kumulacji kapitalu, polaczone ze skrajna forma organizacji i zarzadzania spoleczenstwem zblizona do czasow (wczesno )feudalnych a nawet niewolniczych z niezykle silnym aparatem represyjnym skumulowanym w rekach bankow, koncernow i innych reprezentantow waskiego kregu posiadaczy srodkow produkcji i kapitalu, ktorzy,na co wiecznie powoluje sie komentator @krzyk58 wywowodza sie prawie wylacznie z kregow lewiciwych,gdyz nie posiadajac nic zaczynali na “wieczorkach” ugrupowan lewicowych czy jakis zwiazkach zawodowych niby w celu polepszenia losu i doli nieposuadajacej klasy robotniczej /pracujacej ale jak poczuli “wiatr” i ze moga sie sami podlapac i stac sie posiadaczem kapitalu lub srodkow produkcji to jak na wyscigach konnych i koniach wierzchowych “patataj” po lbach innych ,niegdys towarzyszy niedoli, po trupach do skrajnych form kumulacji wlasnej wladzy i stanu posiadania uzyskanego drogaami rzekomej pracy i walki lewicowej i tak to ci ,ktorzy swoj rodowod biora z lewicujacych grup stali sie najczesciej bezwzglednymi kapitalistami o skrajnie neoliberalnych pogladach,ktore maja sluzyc im jako gwarant wlasnego stanu posiadania i oraz trzymania wladzy…wiadomo, ze tylko scisla wspolpraca z koncernami arsenalu wojennego, zywnosciowego, farmacji i chemi, z przemyslem produkcji mediow i idei tzw.fabryk mysli i analiz / niezliczone fundacje…/ i z innymi jak syfilis istniejacymi strukturami daje tym nowym wladcom dusz i cial ,nowemu “jasnie panstwu” szanse na utrzymanie tego co tak na prawde skradli w najpodleszy sposob ogolowi…tak to byly lewicujacy ( biedny) brygadzista lub inny “oddolnego” pochodzenia jest dzis krwawym reprezentantem neoliberalizmu ale nie mozna go przeciez z jego nowy statusem nazywac komunista czy lewakiem co czyni w moim przekonaniu @krzyk58, gdyz taki delikwent nim byl w przeszlosci ale na drodze politycznych przestepstw dorobil sie majatku/kapitalu i politycznego statusu, ktory plasuje go w 1rzedzie neoliberalnych a wiec bezwzglednych kapitalistow i w zarzadzie swiatowych karteli trzymajacych lape na majatku skradzionego innym…ci inni to ok.90 % populacji swiata..przeto uzywane przez@krzyk58 formy : komunista,trockista = liberal,demokrata nie odpowiadaja prawdzie, gdyz byli ( przeszlosc ) komunisci czy tam trockisci po zgromadzeniu majatku i wladzy stali sie niwa klasa spoleczna i w zadnym calu nie reprezentuja ideii lewicy laickej,ktorej to konformistycznie uzyli dla wlasnej prywaty…ci “nowobogaccy “w pierwszej / drugiej generacji sa wyjatkowo bezwzgledni i ida na kazdy “deal” ze starym kapitalem by swoj nowozdobyty stan posiadania i uzyskana wlafze wladze “ustabilizowac”…np.takimi nowomi neoliberalami sa i byli Clintons, ex-kanclerz federalny Niemiec Gerhard Schröder ze swoja 100 % prywatyzacja wszyskiego i refirnami “AGENDA 2010”, Tomi Blair ,duze grono ludzi w Hiszpanii i.w Portugalii ale juz we Wloszech i wr Francji spoleczenstwo tym “neokonom” tj “przerobkom” z lewaka na kapitaliste stawia opor…..@krzyk58 swoja terminologia nie zauwaza tych fenomenow “reinkarnacji “/ “przepoczwarkowanie” sie tych ludzi i tak tych (nowych ) kapitalistow nazywa dalej lewakami ,ktorymi kiedys tam byc moze tylko teoretycznie byli / konformistycznie,opurtynistycznie byli…byli !!! Obecnie to najbardziej zarloczna i bezwzgledna klasa posiadadajaca i tak to ludzkosc cofnela sie o przynajmniej cos 500 lat wstecz a moze,biorac wszystkie aspekty pod uwage i wiecej….

 24. krolowa bona

  @Mieclaw, 19.07’2018, 20:23
  Komentator tutaj zwraca uwage na bardzo istotne fenomeny, ktore takze i to od zawsze wmoich oczach budzily i budza sprzeciw z zwagi na jezykowo-mentalne mylne /”zmylkowe” okreslenia zjawisk polityczno-socjologicznych, gdyz napietnowane tu na OP i przez autorow i przez wiekszosc komentatorow fenomeny w moich oczach dotycza skrajnego ,atawistycznego powrotu do minionych form organizacji procesow produkcji i kumulacji kapitalu, polaczone ze skrajna forma organizacji i zarzadzania spoleczenstwem zblizona do czasow (wczesno )feudalnych a nawet niewolniczych z niezykle silnym aparatem represyjnym skumulowanym w rekach bankow, koncernow i innych reprezentantow waskiego kregu posiadaczy srodkow produkcji i kapitalu, ktorzy,na co wiecznie powoluje sie komentator @krzyk58 wywowodza sie prawie wylacznie z kregow lewiciwych,gdyz nie posiadajac nic zaczynali na “wieczorkach” ugrupowan lewicowych czy jakis zwiazkach zawodowych niby w celu polepszenia losu i doli nieposuadajacej klasy robotniczej /pracujacej ale jak poczuli “wiatr” i ze moga sie sami podlapac i stac sie posiadaczem kapitalu lub srodkow produkcji to jak na wyscigach konnych i koniach wierzchowych “patataj” po lbach innych ,niegdys towarzyszy niedoli, po trupach do skrajnych form kumulacji wlasnej wladzy i stanu posiadania uzyskanego drogaami rzekomej pracy i walki lewicowej i tak to ci ,ktorzy swoj rodowod biora z lewicujacych grup stali sie najczesciej bezwzglednymi kapitalistami o skrajnie neoliberalnych pogladach,ktore maja sluzyc im jako gwarant wlasnego stanu posiadania i oraz trzymania wladzy…wiadomo, ze tylko scisla wspolpraca z koncernami arsenalu wojennego, zywnosciowego, farmacji i chemi, z przemyslem produkcji mediow i idei tzw.fabryk mysli i analiz / niezliczone fundacje…/ i z innymi jak syfilis istniejacymi strukturami daje tym nowym wladcom dusz i cial ,nowemu “jasnie panstwu” szanse na utrzymanie tego co tak na prawde skradli w najpodleszy sposob ogolowi…tak to byly lewicujacy ( biedny) brygadzista lub inny “oddolnego” pochodzenia jest dzis krwawym reprezentantem neoliberalizmu ale nie mozna go przeciez z jego nowy statusem nazywac komunista czy lewakiem co czyni w moim przekonaniu @krzyk58, gdyz taki delikwent nim byl w przeszlosci ale na drodze politycznych przestepstw dorobil sie majatku/kapitalu i politycznego statusu, ktory plasuje go w 1rzedzie neoliberalnych a wiec bezwzglednych kapitalistow i w zarzadzie swiatowych karteli trzymajacych lape na majatku skradzionego innym…ci inni to ok.90 % populacji swiata..przeto uzywane przez@krzyk58 formy : komunista,trockista = liberal,demokrata nie odpowiadaja prawdzie, gdyz byli ( przeszlosc ) komunisci czy tam trockisci po zgromadzeniu majatku i wladzy stali sie niwa klasa spoleczna i w zadnym calu nie reprezentuja ideii lewicy laickej,ktorej to konformistycznie uzyli dla wlasnej prywaty…ci “nowobogaccy “w pierwszej / drugiej generacji sa wyjatkowo bezwzgledni i ida na kazdy “deal” ze starym kapitalem by swoj nowozdobyty stan posiadania i uzyskana wlafze wladze “ustabilizowac”…np.takimi nowomi neoliberalami sa i byli Clintons, ex-kanclerz federalny Niemiec Gerhard Schröder ze swoja 100 % prywatyzacja wszyskiego i refirnami “AGENDA 2010”, Tomi Blair ,duze grono ludzi w Hiszpanii i.w Portugalii ale juz we Wloszech i wr Francji spoleczenstwo tym “neokonom” tj “przerobkom” z lewaka na kapitaliste stawia opor…..@krzyk58 swoja terminologia nie zauwaza tych fenomenow “reinkarnacji “/ “przepoczwarkowanie” sie tych ludzi i tak tych (nowych ) kapitalistow nazywa dalej lewakami ,ktorymi kiedys tam byc moze tylko teoretycznie byli / konformistycznie,opurtynistycznie byli…byli !!! Obecnie to najbardziej zarloczna i bezwzgledna klasa posiadadajaca i tak to ludzkosc cofnela sie o przynajmniej cos 500 lat wstecz a moze,biorac wszystkie aspekty pod uwage i wiecej….

 25. @Miecław. MARKSISTOWSCY KAPITALIŚCI – POJĘCIA PODSTAWOWE CZ. 9

  https://www.youtube.com/watch?v=JXOmyMeV-Z0

 26. @krolowa bona. 20 lipca 2018 at 13:13

  Święta racja, takie są fakty, ale ludzie zaczadzeni kościelną i prawicową (wypaczoną) retoryką, nie są w stanie pojąć tych psychologiczno-socjologicznych fenomenów. Ale jest to też celowe działanie, bo ta retoryka ma zniechęcić ludzi do studiowania marksistowskich tez i trzymać z daleka ludzi od lewicowych poglądów. To stare metody socjotechniki, ale one były bardziej skuteczne kiedyś przy ograniczonym dostępie do informacji, teraz działaj tylko na fundamentalistów religijnych i mniej inteligentne jednostki. Myśląca młodzież już tak łatwo w to nie wchodzi, a popularność idei lewicowych i antyreligijnych wzrasta można powiedzieć nawet wprost proporcjonalnie do opresyjności prawicowo-kapitalistycznej polityki.
  Ten cel opisał świetnie autor tego felietonu:
  http://trybuna.info/2018/07/13/subtelny-antysocjalizm/

  @krzyk58. 20 lipca 2018 at 14:45
  Daj spokój ze swoimi “mistrzami”. Z tym gościem to do kruchty, a nie do poważnej debaty. Manipulacja faktami dla prymitywnych odbiorców. Ja tego nie kupuję.

 27. @Miecław. Nie jestem domokrążcą-komiwojażerem… lecz może Sz. pan
  raczy spojrzeć na ten towar świeżutki – cymes (?) i niedrogo….Stanisław Michalkiewicz: “Żydokomuna amerykańska zieje nienawiścią do Trumpa” https://www.youtube.com/watch?v=pYhqOBfTBzI
  Plus komentarze do podjętego tematu

  Ps. Szkoda że nie kupiłeś rekomendowanego wyżej towaru….
  Nie pasuje do twojej teorii?…. Jeśli fakty przeczą… skąd my to znamy? 🙂

 28. @krzyk58. 20 lipca 2018 at 21:39
  Właśnie skąd my to znamy, że prawica nie zna i nie stosuje się do zapisów biblii. 🙂 Bolesne co? Taka hipokryzja, krytykować komunę, a mieć ją jako kanon zbawienia w biblii?

  Ano nie pasują mi ci twoi “mistrzowie”, bo to jest czysta manipulacja i fałszowanie faktów oraz pojęć. A twój kolejny “mistrz” niedługo zacznie pisać i mówić o wpływach UB i SB na amerykańskie wybory. 🙂

  Godne politowania to wszystko. No ale musicie odwracać uwagę od właściwego rozumienia procesów zachodzących w świecie i za wszystko obwiniać lewicę, czy żydokomunę, bo inaczej nie odzyska jedynie słuszna religia i “jaśnie państwo” władzy i majątków. Tylko pranie mózgów pospólstwa może to w przyszłości zapewnić. Powodzenia nie życzę i mam nadzieję, że twoi “mistrzowie” są tylko przejściowym koszmarem Polski i Polaków.

  Może jednak warto byłoby, aby ci twoi mistrzowie sięgnęli do biblii i odczytali właściwie nauki społeczne Chrystusa, zamiast krytykować mityczną żydokomunę.

 29. @Miecław. “A twój kolejny “mistrz” niedługo zacznie pisać i mówić o wpływach UB i SB na amerykańskie wybory.”
  Miecław, czas odrobić zaległości – może wówczas zrozumiesz skąd wziął się ‘deep state” jak i kiedy kosmopolityczni lewacy –
  komuniści, ewoluowali w neokonserwatystów i demokratów…
  Zapewniam był to w miarę długi proces zjazdu Ameryki po równi pochyłej…

 30. @Miecław. …zamiast krytykować mityczną żydokomunę.
  Отныне только евреи имеют национальные права в Израиле (М. Шевченко, А. Вассерман, В. Катасонов)

  https://www.youtube.com/watch?v=LX9MdCbE19w&t=333s

 31. Bez echa przeszła w Polsce informacja, że Kneset uchwalił ustawę uznającą Izrael za państwo wyłącznie żydowskie.

  https://konserwatyzm.pl/bohdan-izrael-tylko-dla-zydow/

 32. @krzyk58. 21 lipca 2018 at 10:42
  Sami na przyszłość pozbawiają się prawa bycia mniejszością w innych państwach. I bardzo dobrze, bo nie będą mieli moralnego i politycznego prawa narzucać innym multi-kulti, a mniejszość żydowska w innych państwach może mieć w przyszłości z tego tylko kłopoty.
  No ale postępują jak prawdziwy naród “wybrany” 🙂

  Pamiętasz jako kiedyś, chyba Michałowi z Izraela pisałem, że ich religia same nieszczęścia na nich sprowadza na świecie i na inne ludy. Nie potrafią się uczyć z własnej historii, ich problem.

  Pamiętasz z historii, jak Hitler krzyczał niech żyje III Rzesza? I jak skończyli w efekcie? Ale bałaganu i zbrodni na świecie narobił, oby tylko oni nie poszli tą drogą, a jak chcą żyć w rezerwacie i skansenie, to co nam do tego, niech żyją 🙂

 33. ON SAM NAD SOBĄ NIE PANUJE …

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.