Czy pan Morawiecki zdymisjonuje pana Ziobrę – sytuacja polityczna ewoluuje?

graf. red.

Czy pan Mateusz Morawiecki zdymisjonuje pana Zbigniewa Ziobrę? Sytuacja polityczna ewoluuje. Tutaj chodzi o zasady, czyli o to czy jest się lub się nie jest „miękiszonem”. Jeżeli pan Morawiecki chce pokazać panu Ziobrze, zgodnie z jego oczekiwaniami, że nie jest „miękiszonem”, to powinien go zdymisjonować z funkcji Ministra Sprawiedliwości i dla zachowania koalicji – powierzyć mu obowiązki do sprawowania tej teki ministerialnej.

Chodzi o elementarne zasady współżycia w sferze publicznej. Polityka to gra, trzeba ponosić konsekwencje. W tym przypadku konsekwencją dla ministra, który prawie zupełnie neguje jedno z najważniejszych posunięć rządu, powinna być chociaż formalna dymisja. Traktowana jako sygnał, proszę bardzo – oto jest cena, za sprzeciwianie się większości.

Koalicja rządzi się oczywiście swoimi prawami i żadnych formalnych konsekwencji swojego zachowania pan Ziobro nie poniesie, przy czym już dzisiaj wiadomo, że to zachowanie nie było celową grą naszych polityków obliczoną na Brukselę i Berlin. Oni naprawdę, nie potrafią wypracować wspólnego stanowiska i umówić się jak postępować w istocie – najbardziej kluczowej sprawie dla naszego państwa w tym pięcioleciu!

Co ciekawe na marginesie komentarzy politycznych, pojawiła się wizja zastąpienia partii pana Zbiobry w ramach dobrej zmiany przez PSL. Pamiętamy doskonale słowa pana Władysława Kosiniaka-Kamysza o tym, co myśli o koalicji z PiS. Dlatego jest to raczej fikcja, jednak w polityce, zwłaszcza polskiej, nie ma rzeczy niemożliwych.

Z punktu widzenia dobrej zmiany, taki manewr miałby jeden sens, otóż udałoby się im przeprowadzić coś, co wydaje się w istocie niemożliwe. Pokazaliby, że mają zdolność koalicyjną i są w stanie podzielić się władzą z opozycją. To miałoby wartość nadzwyczajną, bo w tej chwili cała formacja dobrej zmiany jest skazana na zderzenie ze ścianą. Mają do wyboru: TRZYMAĆ się władzy lub TRZYMAĆ SIĘ WŁADZY! Ponieważ wszyscy nie wyjadą z kraju, a na immunitet mogą liczyć generalnie tylko parlamentarzyści, a i ten można ograniczyć. Stąd wizja dostania się za kraty, jest zupełnie realna, nie mówiąc już o stygmatyzacji i po prostu rozliczeniu. Zaplecze dobrej zmiany, wiele by zyskało na tym, gdyby udało się w sposób pomostowy doprowadzić do zmiany modelu politycznego, pozwalającego na zachowanie twarzy, majątków i później mówienie o wspaniałej dekadzie, patriotyzmie i uratowaniu Polski. W wielu przypadkach ciesząc się wysokimi lub bardzo wysokimi emeryturami i zdobytą pozycją ekonomiczną.

Właśnie takie rozwiązanie jest możliwe przez włączenie PSL i pana Pawła Kukiza, to na początek. Później będą możliwe kolejne ruchy, bo Koalicja Obywatelska jest fikcją, można metodą salami ją przejmować. Co więcej – i to jest chyba najważniejsze – jest wspólny wróg, nowe byty na scenie politycznej jak zjawisko polityczne: „Palikot 2.0”, czyli pan Hołownia i cały ruch Strajku Kobiet, który na co trzeba zwrócić uwagę, jest nadal blokowany w dostępie do mediów przez mainstream. Ponieważ ta grupa jest takim samym zagrożeniem dla pana Ziobry, Morawieckiego, Kaczyńskiego jak i pana Budki i pana Schetyny. To naprawdę ciekawy proces, jak widzimy że establishment czuje się zagrożony i się broni, opozycja nie wspiera „Strajku Kobiet”. Dlatego w istocie te wystąpienia wspierają trwanie u władzy dobrej zmiany.

Proszę zwrócić uwagę, że tym procesom nie poświęca się uwagi w czołowych zagranicznych mendiach (tu nie ma błędu) działających w Polsce. Natomiast media narodowe i inne wspierające dobrą zmianę, przedstawiają kompromis w Brukseli jako konieczność, podyktowaną wielkim pragmatycznym manewrem rządzących. Informacje typu „Kaczyński ograł Merkel”, to jedne z wiodących w mediach związanych z tym obozem politycznym. Ta retoryka ma mało wspólnego z rzeczywistością, ale to jest właśnie typowe dla większości mendiów i mediów w Polsce – kreują rzeczywistość, zamiast ją relacjonować i komentować.

Jest absolutnie nie podlegającą żadnej dyskusji oczywistością, że gdyby pan premier Mateusz Morawiecki zdecydował się na chociaż formalne zdymisjonowanie swojego Ministra Sprawiedliwości, to byłoby to w jakiś sposób komunikatem od pana Jarosława Kaczyńskiego. I o to właśnie tutaj chodzi, mówimy o najważniejszym procesie jaki może być – potwierdzeniu władzy ze strony dominującego w środowisku politycznym przywódcy. Jeżeli to nie nastąpi, to będzie świadczyć o tym, że coś się zmieniło już na trwałe. A jedynym spoiwem koalicji rządzącej, jest strach przed utratą władzy. To oznacza, że koniec tej władzy jest bliski.

17 komentarzy do “Czy pan Morawiecki zdymisjonuje pana Ziobrę – sytuacja polityczna ewoluuje?

 • 14 grudnia 2020 o 05:29
  Permalink

  Moja odpowiedź na pytanie zawarte w tytule brzmi: NIE!

  To wszystko dalej będzie się KISIĆ, w rytm kaprysów i zmiennych humorów żony Pana Ministra od Praworządności w Nadwiślańskim Macondo.

  Paradoksów pełno.

  Nakaz religijny o zakazie aborcji i in vitro oraz zakaz edukacji seksualnej w szkołach – nadal będzie utrzymywany i wzmacniany przez system prawny Państwa, teoretycznie oddzielonego od Kościoła.

  Nie wystarczy oparcie na poglądach wierzących – musi to wspierać przymus prawny.

  Dobrze że Kościół już tak mocno nie walczy z przestrzeganiem postów i nie egzekwuje obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej przez Prawdziwych Polaków – zaprzęgając do kontroli gastronomii w piątki i niedziele – aparat państwowy …

  Minister od przestrzegania Prawa – dalej będzie negował prawo instytucji Unijnych do kontroli Praworządności w Nadwislańskim Macondo, jakby miał coś do ukrycia co do przestrzegania jego zasad …

  I tak to się toczy, a my cofamy się powoli do średniowiecza, gdzie czołowy przywódca Kościelny, publicznie – w obecności tegoż Ministra od Sprawiedliwości wygłasza PRAWDY o “prawie do grzechu” ze strony przedstawicieli tegoż Kościoła, no bo któż nie jest wolny od pokus.

  A mowa jest o Biskupie usuniętym z urzędu przez Watykan za wieloletnie krycie pedofilii …

  Tak to się dzieje na oczach milionów Polek i Polaków – i nic, żadnej reakcji.

  Cisza.

  Zatem, to wszystko musi kisnąć.

  Kiszona kapusta – polski specyfik.

  Bardzo droga np. w Hongkongu, prawie 100 zł kilogram.

  Więc puki co, cieszmy się z KISZENIA w Polsce.

  Amen.

  Odpowiedz
  • 14 grudnia 2020 o 11:05
   Permalink

   “Dobrze że Kościół już tak mocno nie walczy z przestrzeganiem postów i nie egzekwuje obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej przez Prawdziwych Polaków – zaprzęgając do kontroli gastronomii w piątki i niedziele – aparat państwowy …”

   Były takie czasy, gdy za nieprzestrzeganie postu władze wybijały zęby, zaś za unikanie mszy batożono. Tak rozumiano naukę Chrystusa.

   Odpowiedz
   • 14 grudnia 2020 o 18:12
    Permalink

    Na ”tanten czas”, nie było (jeszcze) prawoczłowieczej, ‘postempowej” lewicy i rurkowców… masz na myśli B. Chrobrego? 😁

    Odpowiedz
 • 14 grudnia 2020 o 05:58
  Permalink

  Ziobro wyraźnie ostatnio powiedział (zmienił front), że mówiąc o miękiszonie miał na myśli opozycję.

  Z polską polityką jest jak z wódką. Trzeba sięgnąć dna by zasłużyć na kaca moralnego. Choć, mam wrażenie iż dna ujrzeć nie chcemy i zapijamy go kolejną wódką. Oczekiwania ogółu zresztą są bardzo różne. A polska polityka to takie gówno. Ciężko jest przekonać szambonurka, że taplanie w gównie jest złe. No przecież kasa z tego jest i kombinezon ochronny, który zawsze można po prostu po robocie zdjąć.

  Odpowiedz
 • 14 grudnia 2020 o 07:39
  Permalink

  Pobożne życzenia z dymisją Ziobry. Prezes nie pozwoli go skrzywdzić, bo nie znajdzie nikogo tak zdecydowanego i na tyle fanatycznego, aby trzymał w interesie dobrej zmiany cały wymiar sprawiedliwości za “mordę” i falandyzował prawo, niszczył praworządność, ryzykując przyszłą możliwą odpowiedzialność karną za nadużycia a celem jest przecież religijna dyktatura o której prezes od dzieciństwa pewnie marzył. Bez Ziobry wymiar sprawiedliwości padnie i prezes wie o tym doskonale, że jest mu on potrzebny, a może też jego osobą szachować innych swoich janczarów, w tym premiera. Prezes ich wszystkich rozgrywa wzajemnie przeciwko sobie, bo to są prawdziwe miękiszony. 🙂

  A co do tej partii robiącej od 30 lat za prostytutkę polityczną, której nazwa przez gardło mi nie przechodzi bo to wielki wstyd dla stanu chłopskiego, nigdy nic nie jest wykluczone faktycznie, tu nie ma rzeczy niemożliwych dla skali puszczalstwa i skundlenia się.

  Odpowiedz
 • 14 grudnia 2020 o 08:34
  Permalink

  “opozycja nie wspiera „Strajku Kobiet”. Część opozycji ta najbardziej eurolewicowa, postępowa
  aż do znamion pierwszych oznak szaleństwa – wspiera, jest razem z “kobietami”, na dobre i złe… 🙂
  Amerykańskie, czyli komunistyczne motywy tzw. “strajku’ kUBiet” – podawałem wcale niedawno…
  wraz z linkiem do źródła.

  Bo w rzeczywistości pod pretekstem walki z pandemią wirusa, politycy nie tylko w Polsce ale i na całym świecie walczą ze swoimi ludźmi pragnącymi zmniejszenia podatków, zminimalizowania biurokracji, wydatków na zbrojenia itd.

  Dalsze tolerowanie przez władze protestów przeciwko ograniczeniom związanych z pandemią, mogło by się zatem wymknąć spod kontroli i władze poczuły by się zagrożone myślącymi ludźmi, którzy poruszyli by z letargu umysłowego resztę społeczeństwa, w związku z tym rząd dał ludziom temat zastępczy i zgodnie z przewidywaniami, setki tysięcy ludzi głównie kobiet wyszło na ulice protestować przeciwko zaostrzeniu prawa do aborcji.

  Temat zastępczy okazał się strzałem w dziesiątkę i miliony Polaków kłóci się o aborcję i przestali myśleć krytycznie czy pandemia jest prawdą lub fałszem, natomiast w środkach masowego przekazu kwestia protestów anty covidowych zeszła na trzeci plan i mówi się tylko o aborcji. Kwestia z prawem do aborcji jest najbardziej bulwersującym i emocjonującym tematem o jakim można dyskutować, który wspaniale podzielił nasze społeczeństwo na dwa skrajnie wrogie do siebie frakcje, i obecnie po zaostrzeniu aborcji kobiety pragną dosłownie głowy Kaczyńskiego.

  W protestach kobiet najbardziej IRONICZNY jest fakt, że wprawdzie polityków z PiS nienawidzą, ale mimo tego wobec rozkazów władzy są jednak uległe, i nielegalny PiS-owski nakaz zakładania masek wszystkie kobiety przestrzegają.

  Odgrzewając stary kotlet aborcyjny, politycy skanalizowali energię Polaków w złym kierunku, bo manifestacje pro aborcyjne miały by sens i potencjał do zmiany sceny politycznej a nawet rządu, gdyby manifestujące kobiety zdjęły maski z twarz i wyrzuciły do śmietników. KOBIETY STAŁY SIĘ NARZĘDZIEM WŁADZY, w dalszym gnębieniu całego społeczeństwa restrykcjami covidowymi, które wkrótce doprowadzą do zniewolenia narodu.

  Warto dodać, że zamachem na ciało kobiet nie jest ZAKAZ aborcji, lecz NAKAZ noszenia masek, ponieważ maska jest w rzeczywistości europejską wersją islamskiej burki i (nie tylko) Polki uniwersalnie swoje zniewolenie zaakceptowały.

  Kobiety znowu się ośmieszyły i udowodniły, że ich umysłami można bardzo łatwo manipulować i sporo mężczyzn kobiety popiera, ponieważ żyjemy w państwie dość mocno sfeminizowanym, w którym mężczyźni ulęgają kobietom i zaczynają myśleć płytko, emocjonalnie i bezkrytycznie jak one.

  Protesty pro aborcyjne są organizowane celowo w miejscach gdzie mają przejść marsze anty covidowe i gdy te dwie grupy się spotkają, dochodzi wówczas prawie do walki bratobójczej i o to właśnie politykom chodziło. Rzymskie przysłowie Divide et impera jest zatem wciąż aktualne. 🙂
  Wiecznaziemia.

  Odpowiedz
  • 14 grudnia 2020 o 13:16
   Permalink

   @ krzyk58
   Dlaczego tak nienawidzisz ggggg, wolisz ggggggg?

   PROSZĘ BEZ SIANIA NIENAWIŚCI, JAKĄ INTENCJE MA PANA PYTANIE? WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
   • 14 grudnia 2020 o 18:09
    Permalink

    Ależ, Drogi Panie … JA, tzn. moja skromna osoba, stwierdza jedynie fakty i za (nagą) Prawdę powiada Wam.

    Odpowiedz
   • 14 grudnia 2020 o 18:19
    Permalink

    Panie WEB.JÓZ, przepraszam, ale odpowiem pytaniem na pytanie.

    Dlaczego wg. Pana notoryczne nazywanie przez @krzyk58 kobiet [cyt.] kUBitami, czyli nawiązanie wprost do niesławnej pamięci Urzędu Bezpieczeństwa, tylko dlatego, że nie zgadzają się na zakaz aborcji z przyczyn eugenicznych, nie jest wg. Pana “sianiem nienawiści”? Bo takie i podobne obraźliwe określenia w stosunku do kobiet są tu przez w/w stosowane na forum nagminnie i to bez żadnej reakcji!
    Albo traktujemy się poważnie i z jednakową miarą dla wszystkich, albo mamy do czynienia z zabawą w przedszkole…

    ODPOWIEM PANU PYTANIEM NA PYTANIE – JEŻELI TRAKTUJEMY SIĘ POWAŻNIE – JAKĄ KWOTĄ W CIĄGU OSTATNIEGO ROKU WSPARŁ PAN NASZĄ FUNDACJĘ, POZWALAJĄC NA NP. ZAKUP KOMPUTERA I UŻYCZENIE GO WOLONTARIUSZOWI, KTÓRY BY TE KOMENTARZE RÓWNĄ MIARĄ TRAKTOWAŁ? NIECH PAN SOBIE ODPOWIE, A JA PANU POWIEM ŻE WŁAŚNIE DLATEGO JEST AUTOMAT, A KONKRETNIE PROGRAM KTÓRY JEST USTAWIONY NA WSZELKIE K…WY, CH.JE, SK…..Y – ALE kUBit nie przewidzieliśmy ani my ani twórcy oprogramowania – także nie darmowego. A JA PO PROSTU NIE JESTEM W STANIE WSZYSTKIEGO – DZIECI MAM! POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

    Odpowiedz
    • 14 grudnia 2020 o 22:00
     Permalink

     @ Rozumiem że panu zależy by ‘zdyjonć’ anatemę i nobilitować w “jakiś sposób” (choćby poprzez płomienne peany ‘na cześć i ku czci” zbydlęconego Urzędu Bezpieczeństwa (Publicznego)? Czy dobrze odgadłem Sz. pana intencje ? jeśli pan TO potwierdzi, to NORMALNIE pogardzam panem. (Mogę to panu oficjalnie zadeklarować!) Mam prawo z którego korzystam!
     Nie przeczę były TAM jednostki, Polacy -patrioci np. autor “Rewolty marcowej” śp. już R. Gontarz co nie zmienia podstawowego FAKTU że była TO kryminalna organizacja przestępcza działająca na szkodę Narodu Polskiego i Naszych Rodaków. Podobne zdanie o tych funk. – kanaliach prezentowali wysocy oficerowie WP z gen Z. Berlingiem, nb. tak dziś opluwanym i dyskredytowanym przez następne, mające coś (WIELE) do powiedzenia w rzekomo wolnej Polsce – zstępnych UBECKICH DYNASTII. Tak…tak…
     Poniał?!!
     Czy – …poniał?!!

     Ludzie, do q*vy-nędzy ogarnijcie się BO żal doopę ściska jak czytam wasze postrzeganie
     historii i dnia dzisiejszego! ☺️

     Podobne zdanie o mordercach jeżowskich (czerwony karlik) z NKWD- ZSRR miał Marszałek Polski Związku Radzieckiego Konstanty Rokossowski, największy nie tylko polski połkowodiec w okresie
     II wojny światowej. I na nic szukanie wyjaśnień nawet w “ru-necie info. na temat, jeśli nie mamy ‘klucza w umie”. Tam (czyli w Rosji) też zamieszanie nie mniejsze niż w Polsce czy na Zachodzie. Analogicznie wygląda to tak jakbyśmy mieli szukać obiektywnych info. n/t. co dzieje się “dookoła prezydentów” w Ameryce, w mediach amerykańskich, brytyjskich, rosyjskich czy polskich itp. wszystkie oficjalne prezentują jeden politpoprawny ‘trynd” grają na liberasto-trockistów.
     Ktoś zapyta – to kogo (czego) słuchać, komu wierzyć? Dobre i podstawowe pytanie, bez logicznego uporządkowania zapanuje zupełny (totalny) mętlik w głowie jak nie przymierzając ” u Miecława czy Grzegorza” i zaprawdę – powiadam wam, u wielu, wielu innych komentatorów OP (z całym szacunkiem),

     TU, masz KOMPENDIUM niezbędnej wiedzy, n/t. bez której jesteś nikim w otaczającym świecie. 🙂
     Mówi do ciebie mój krajan p. Bubel rodem z Bubla Starego (?) i p. major WP A. Berdowicz

     REWOLUCJA MACIC do psychiatry! Ranking świrów, cz. 3

     https://www.youtube.com/watch?v=KpVrNLmGfnI&t=586s

     Jak neomarksizm chce unicestwić Polskę – Leszek Bubel i Aleksander Berdowicz

     https://www.youtube.com/watch?v=zGfevGm7qY0&t=115s

     http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/ Kto czyta (podobnież) nie błądzi

     …. paka

     Odpowiedz
     • 15 grudnia 2020 o 09:00
      Permalink

      @krzyk58
      “@ Rozumiem że panu zależy by ‘zdyjonć’ anatemę i nobilitować w “jakiś sposób” (choćby poprzez płomienne peany ‘na cześć i ku czci” zbydlęconego Urzędu Bezpieczeństwa (Publicznego)? Czy dobrze odgadłem Sz. pana intencje ? jeśli pan TO potwierdzi, to NORMALNIE pogardzam panem. (Mogę to panu oficjalnie zadeklarować!) Mam prawo z którego korzystam!”

      Przyznaję, że większego bełkotu dawno już nie czytałem! Ale czego można się spodziewać po kimś, kto twierdzi, że w USA, w którym w rękach 5% obywateli znajduje się 95% PKB panuje KOMUNIZM.

      Opłakane są skutki studiowania Leszka Bubla…

      Odpowiedz
     • 15 grudnia 2020 o 12:01
      Permalink

      @krzyk58

      Dostrzegam u ciebie już chyba ostatnie stadium delirium intelektualnego. A to pewnie przez to, że twoja “jaśnie pańska” propaganda okazuje się przeciwskuteczna. 🙂
      Twoja wścieklizna mentalna nabiera więc kolorów. 🙂

      Poznaj więc prawdę prawdziwego narodu, z którą jako dziecko mogłem się zetknąć.
      Tak opluwana obecnie UBecja wówczas w tej wojnie domowej dawała ochronę ludowi, czyli prawdziwemu narodowi przed “jaśnie pańskimi” bandytami uzurpującymi sobie prawo dalszego trzymania w feudalnej niewoli tego ludu-narodu. Jako dziecko pod koniec lat 60-tych i na początku lat 70-tych chodziłem z ojcem do różnych sąsiadów na karty. Na wsi nikt wtedy jeszcze nie miał telewizora, więc życie towarzyskie kwitło. A więc praktycznie co drugi wieczór u innego sąsiada rolnika, czyli dawniejszego parobka z miejscowego folwarku kilku sąsiadów schodziło się wieczorem na karty. W sumie tylko zimą, bo latem było dużo roboty. Ja rozdawałem zawsze karty, a oni grali i gadali o wojnie i czasach przedwojennych oraz powojennych, ja słuchałem.

      Co wynikało z tych ich wspomnień? Ano okrucieństwo jakiego doznawali w II RP od “jaśnie pańskiej” władzy, bo wielu z tych starszych przedwojennych parobków, w sumie kolegów mojego dziadka który zginął na wojnie, brało udział w Strajku Chłopskim i dostało łomot, nie mówiąc o codziennej biedzie i udręce pracy od świtu do nocy na folwarku za przysłowiową miskę “ryżu” jak dziś pewnym nikczemnym politykom się marzy.

      Gdy nastała nowa władza ludowa, oni nie bardzo rozumieli komunizm, dziś oceniam, że wielu nie wiedziało co to jest i żyło mając w głowie propagandowe stereotypy przemycane przez wrogów np. o wspólnych żonach. 🙂 Pamiętam jak dziś, gdy jeden taki “ciemny” parobek, już rolnik dzięki “komunie”, gdy ktoś tam przy stole w trakcie gry się roześmiał z niego co go czeka, jak ruskie tu wprowadzą całkowitą komunę, odpowiedział całkiem poważnie: “a ja swojej baby nie oddam do wspólnoty, po moim trupie”.
      Inni z niego rechotali i tam różne kawały opowiadali. 🙂

      Ale co dotyczy UB. Zgadnij do kogo chodzili ci chłopi uwłaszczeni na “jaśnie pańskiej” ziemi z prośbą o pomoc, jak jednego roku po wojnie, zaraz po żniwach zaczęły nocami płonąć stogi ze zbożem? Pojechali do UB, i przywieźli ze sobą kilku żołnierzy na nocne patrole, sami dostali też od UB broń i razem ścigali “jaśnie pańskich” bandytów. Śledzili ich ruchy po lasach i donosili do UB, aby chronić nową władzę ludową, którą jak mówili bóg im zesłał. Nie rozumieli też krytyki ze strony kleru tej nowej władzy, więc mieli pewien dysonans poznawczy, ale wyprzeć się wiary też nie mogli, więc był pewien antagonizm w tzw. okresie stalinowskim i za Gomułki, gdy władza usiłowała walczyć nieudolnie z tą okupacyjną religią. A więc z jednej strony lud miał bojaźń bożą i bał się reakcji kleru, a z drugiej strony “grzeszył” współpracą z UB i władzami zapisując się do PZPR, a nawet ORMO. 🙂

      Prawda o której IPN i “jaśnie państwo” nie chce słyszeć jest taka, że wówczas w kręgach ludu, prawdziwego narodu, UB nie była postrzegana, jako zbrodnicza instytucja. Nigdy nie słyszałem złego słowa od ówczesnych starszych ludzi na temat UBecji, mało tego syn jednego z tych parobków wiejskich był właśnie w UB i jak coś na wsi się działo, jakiś kułak podskakiwał to reszta wspólnoty szła do jego ojca i prosiła o interwencję u jego syna, aby coś zrobił z tymi, którzy usiłowali zastraszać tuż po wojnie chłopów, aby np. do partii się nie zapisywali.
      W pamięci mam strzępy takich różnych informacji wyniesionych z tych spotkań na kartach. A mam taką przypadłość, że lubiłem od zawsze historię i opowieści starszych ludzi, więc mam dużo wspomnień z dzieciństwa i wiedzy o tamtych czasach.

      No cóż, ale teraz jest czas propagandy zaplutych karłów reakcji odwracającej prawdę tamtych czasów, bo przecież mają w tym interes, aby ponownie wprowadzić dyktaturę i feudalizm. Ale coś mi się zdaje, że w dobie wolności informacji to już jest walka z wiatrakami. Mało tego, od pewnego czasu obserwuję dziwny nawrót naukowych publikacji o chłopskiej niedoli, a także artykułów o chłopskiej feudalnej niewoli, jest tego cały zalew na wybiórczej o dziwo.
      https://aros.pl/ksiazka/ludowa-historia-polski
      https://aros.pl/ksiazka/bekarty-panszczyzny-historia-buntow-chlopskich
      Przyjdzie jeszcze czas, że ktoś napisze historię UB z perspektywy ludu, czyli prawdziwego narodu, a nie IPN, wtedy się dowiemy prawdy.

      Natomiast tzw. nadużycia władzy, tortury itd. miały miejsce także w Policji II RP i nie jest to tylko przypadłość czasów UBecji, ani okresu stalinowskiego, potem milicji, a obecnie mamy podobne zdarzenia w III RP, bo co jakiś czas media donoszą o policyjnych torturach.
      Potępienie nadużyć władzy, za co funkcjonariusze UB też byli ścigani, co kiedyś ci wykazałem na materiałach IPN-u to inna historia a służba Polsce Ludowej tej formacji to też inna historia. Jeżeli się nie dostrzega różnic i celów obecnej “jaśnie pańskiej” propagandy, to jest się zwyczajnym cepem, no i trepem. 🙂

      Odpowiedz
    • 15 grudnia 2020 o 08:50
     Permalink

     Panie WEB.JÓZ, ja tu całkiem niedawno zacząłem coś pisać, a i to nie nazbyt nachalnie, bo wcześniej jedynie sporadycznie tu zaglądałem. Po prostu wyszedłem z założenia, że dodam czasem tu opinię człowieka bardzo już bliskiego 7+, a do tego kogoś, kto w życiu był negatywnie nastawiony zarówno do PRL, jak i obecnie do IIIRP. A przy tym wszystkim, który nie popadł na stare lata w jakieś fanatyzmy – czy to religijne, czy też polityczne. Przyznaję przy tym, że od Pana po raz pierwszy właśnie teraz usłyszałem, że działa przy tym forum fundacja, która zbiera pieniądze na jakiś komputer. Gdybym o tym wiedział wcześniej, to prawdopodobnie bym coś z emerytury na ten cel odłożył, albo przestał się tu udzielać.
     Pozdrawiam

     Odpowiedz
 • 14 grudnia 2020 o 08:40
  Permalink

  Z. Ziobro – ostatni jaśniejszy punkt na mapie politycznej Polski? Mam (taką cichą) nadzieję…

  @Inicjator.

  “Więc puki co …” W zastępstwie, (póki co), proponuję kisić ogóra. Tyz zdorowo… 😅

  Odpowiedz
 • 14 grudnia 2020 o 15:03
  Permalink

  “Warto dodać, że zamachem na ciało kobiet nie jest ZAKAZ aborcji, lecz NAKAZ noszenia masek, ponieważ maska jest w rzeczywistości europejską wersją islamskiej burki i (nie tylko) Polki uniwersalnie swoje zniewolenie zaakceptowały.”

  … i obłoki samoliotóf trujo, i Zjemja je płaskja, a psjakom ljeci z dupi krjef

  🙂

  Odpowiedz
  • 14 grudnia 2020 o 18:25
   Permalink

   @Grzegorz z Kotliny Kłodzkiej

   😁

   … i obłoki samoliotóf trujo, i Zjemja je płaskja, a psjakom ljeci z dupi krjef

   Nuuu.

   Znasz waść takie powiedzenie… ten się śmieje , kto się śmieje ostatni. A swoją drogą ledwie maskowana lewicowa i ‘postenpowa” hutzpa’h! Mentalność politpoprawnego, lewicowego raba,
   w którym zapewne iskrzą ‘na dnie popielnika” resztki ludzkiej godności (?). Dedykuję… i paka.

   Pies i wilk

   Jeden bardzo mizerny wilk, skóra a kości,
   Myszkując po zamrozkach, kiedy w łapy dmucha,
   Zdybie przypadkiem brysia jegomości.
   Bernardyńskiego karku, sędziowskiegu brzucha;
   Sierść na nim błyszczy, gdyby szmelcowana,.
   Podgardie tłuste, zwisła do kolana.
   „A! witaj, panie kumie! Witaj, panie brychu!
   „Już od lat kopy o was ni widu, ni słychu.
   „Wtedyś był mały kondlik; ale kto nie z postem,
   „Prędko zmienia figurę! Jakże służy zdrowie?“
   „Niczego“, brysio odpowie
   I za grzeczność kiwnął chwostem.
   „Ojl oj!.. niczego! Widać ze wzrostu i tuszy!
   „Co to za łeb, mój Boże! choć walić obuchem!
   „A kark jaki! a brzuch jaki!
   „Brzuch! niech mnie porwą sobaki,
   „Jeżeli, uczciwszy uszy,
   „Wieprza widziałem kiedy z takim brzuchem!“
   „Żartuj zdrów, kumie wilku!lecz, mówiąc bez żartu,
   „Jeżeli chcesz, możesz sobie równie wypchać boki…“
   „A to jak, kiedyś łaskaw?“
   „Ot tak: bez odwłoki
   „Buty i nory oddawszy czartu
   „I łajdackich po polu wyrzekłszy się świstań,
   „Idź między ludzi — i na służbę przystań!“
   „Lecz w tej służbie co robić?“, wilk znowu zapyta.
   „Co robić?„ Dziecko jesteś! Służba wyśmienita:
   „Ot, jedno z drugiemu, nic a nic!
   „Dziedzińca pilnować granic,
   „Przybycie gości szczekaniem głosić,
   „Na dziada warknąć, żyda potarmosić,

   „Panom pochlebiać ukłonem,
   „Sługom wachlować ogonem.
   „A za toż, bracie, niczego nie braknie:
   „Od panów, paniątek, dziewek
   „Okruszyn, kostek, polewek,
   „Słowem czego duszu łaknie“.
   Pies mówił, u wilk słuchał uchem, gębą, nosem,
   Nie stracił słówka; połknął dyskurs cały;
   I, nad smacznej przyszłości medytując losem,
   Już obiecane wietrzył specyały.
   Wtem patrzy… „A to co?“ — „Gdzie?“ — „Ot tu na karku!“
   „Ech, błazeństwo!..“ — „Cóż przecie?“ ~ „Oto widzisz, troszkę
   „Przyczesano… bo na noc — kładą mi obróżkę,
   „Ażebym lepiej pilnował folwarku!“
   „Czy tak? Pięknąś wiadomość schował na ostatku“.
   „I cóż, wilku, nie idziesz?
   „Co nie, to nie, bratku!
   „Lepszy w wolności kąsek ladajaki,
   „Niźli w niewoli przysmaki“.
   Rzekl i, drapnąwszy, co miał skoku w łapie,
   Aż dotąd drapie.

   A. Mickiewicz.

   Odpowiedz
 • 14 grudnia 2020 o 19:34
  Permalink

  Byłoby wspaniale jakby się ffff wzajemnie i chyba na to gra pan prezes!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.