Czy należy wypowiedzieć wojnę Rosji?

Czy należy wypowiedzieć wojnę Rosji? Po tym jak Rosja, jak wiadomo na osobisty rozkaz pana Władimira Putina dokonała ataku bronią chemiczną na terytorium kraju NATO, nie pozostawia nam żadnej wątpliwości i możliwości manewru. Atak bronią chemiczną na terytorium kraju członkowskiego, w tym na obywateli kraju członkowskiego jest wypełnieniem warunku art. 5 Traktatu. Jako państwa NATO jesteśmy zobowiązani na ten atak odpowiedzieć, ponieważ już zostaliśmy zaatakowani, de facto jesteśmy w stanie nie wypowiedzianej wojny z Rosją. Wszystko, co jest potrzebne, to jej formalne wypowiedzenie.

Dziwi kogoś powyższe? To proszę posłuchać bredni i idiotyzmów, które są wypowiadane przez polityków brytyjskich, europejskich (z wyjątkiem Niemiec) i trudnych słów wypowiadanych przez polityków w Polsce (ciężko wszystkich tych ludzi nazwać polskimi politykami). Co takiego trzeba mieć w głowie, żeby twierdzić, że Prezydent Federacji Rosyjskiej na tydzień przed wyborami w swoim kraju, zlecił otrucie zdrajcy swojego państwa, wysublimowaną substancją chemiczną, którą posiada tylko jego kraj? 

Można zrozumieć, że Rosja mogłaby chcieć doprowadzić do ukarania zdrajcy (oficera służb specjalnych, który zdradził). Nawet jeżeli wcześniej zdecydowała się na jego wymianę za swoich agentów. Jednakże dlaczego miałaby to robić na tydzień przed wyborami prezydenckimi oraz z użyciem techniki wykorzystującej substancję, która prowadzi wprost do najtajniejszych laboratoriów b. ZSRR? 

W te bujdy na resorach nie można wierzyć właśnie z tego powodu, ponieważ to klasyczna podpucha i to się po prostu kupy nie trzyma. Gdyby jakiekolwiek służby specjalne chciały tego pana zlikwidować i to w taki sposób, żeby inni potencjalni zdrajcy zrozumieli, że nie warto jest tak ryzykować. To bez problemu poradziłyby sobie z użyciem klasycznych technikaliów w rodzaju pirotechniki, klasycznej chemii lub ołowiu w płaszczu stalowym kalibru 9 mm, ewentualnie dwóch umyślnych znających określone techniki obezwładniania i uśmiercania. Rosyjskie służby specjalne poradziłyby sobie z tym również NA PEWNO.

Reasumując, nawet jeżeli Rosjanie chcieli tego człowieka zlikwidować, to nie w takim czasie i nie takimi metodami, ponieważ to jednoznacznie prowadzi do dalszych ataków na Rosję i może spowodować wielomiliardowe straty gospodarcze. Mogli go zlikwidować na 100 innych sposobów, chociażby pozorując wypadek komunikacyjny. Zawsze są różne opcje.

W wykreowaniu tej medialnej histerii Rosja nie ma żadnego interesu, nie jest prawdą że ta śmierć posłużyła na użytek wewnętrzny. Z tej banalnej przyczyny, ponieważ rosyjskie społeczeństwo w dominującej części to patrioci miłujący Ojczyznę, mają jednoznaczne stanowisko wobec zdrajców.

Wielka Brytania ma poważne problemy z Brexitem i z licznymi mniejszościami inno-kulturowymi, które zachowują się na jej terenie w sposób skrajnie trudny i są źródłami licznych problemów. Te okoliczności indukują istotną nerwowość brytyjskich elit, które szukają tematów zastępczych. Wymieniony rosyjski podwójny agent jest idealnym tematem zastępczym, zwłaszcza jak dramatycznie ginie w trudnych do wyjaśnienia okolicznościach i to dla uwiarygodnienia wraz z członkiem rodziny. 

Można przypuszczać, że to „mała strata”, ale realny zysk wizerunkowy, chociaż dla każdego kto ma podstawowe umiejętności analityczne, jest to dowód na to jak Zachód jest bezsilny i jak nie może dobrać się do Rosji, chociaż by chciał. Jeżeli bowiem – prawdopodobnie – musi się posuwać, do udawania ataków rosyjskich na własnym terytorium, do szkalowania Rosji, to naprawdę jest krok przed upadkiem. Sama substancja jakiej użyto nie ma znaczenia, ważne jest to o jakiej napisały media i „uwiarygadniająca” grupa profesorów, którzy po upadku ZSRR dali się kupić Zachodowi. Warto też pamiętać, że to Amerykanie zabezpieczali składy poradzieckiej broni biologicznej i chemicznej jakie pozostały po ZSRR w krajach radzieckiej Azji Środkowej. 

To, co widzieliśmy do tej pory to dopiero preludium do ataku na Rosję, kolejnym krokiem jest wydalanie dyplomatów, do czego mają przyłączać się też i inne kraje (rzekomo Polska). Następnym ma być bojkot mistrzostw piłkarskich w Rosji. O to tutaj chodzi, o uderzenie wizerunkowe w rosyjskie poczucie elementarnej uczciwości i tamtejszą gościnność. 

Proszę więc rozważyć, czy jeżeli to był atak niekonwencjonalny (chemiczny), na terytorium kraju NATO, czy powinniśmy rozpocząć wojnę z Rosją? Przecież art. 5 nas do tego zobowiązuje. No, a tak na marginesie, co jest bliżej Mińska i Moskwy patrząc na mapę? Warszawa, czy Londyn?  

Polska przyłączając się do brytyjskich zagrywek PR-owych, może tylko stracić. O głupszą politykę po prostu trudno. Można zrozumieć, że coś zostanie podjęte kolektywnie przez całe NATO, bo już nie Unię Europejską, bo Brytyjczycy nas opuścili… Jednak żadne jednostronne akcje nie są tu potrzebne, bo to nie nasza sprawa. Chcecie Państwo umierać za to, że ktoś rzekomo zabił rosyjskiego zdrajcę w jakiejś podrzędnej miejscowości w środkowej Anglii?

59 thoughts on “Czy należy wypowiedzieć wojnę Rosji?

 • 20 marca 2018 o 05:06
  Permalink

  W pełni się zgadzam, dość idiotycznej polityki w czyimś interesie.

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 05:44
  Permalink

  Ciekawe, czy Prezes TVP okaże się Prawdziwym Polskim Patriotą podczas mistrzostw piłkarskich w Moskwie.

  Wykluczy transmisję, czy Patriotę przezwycięży kibic?

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 06:02
  Permalink

  Sytuacja jest naprawdę bardzo poważna zwróćcie uwagę, że Zachód oczekuję, że Rosja będzie udowadniać, że nie jest wielbłądem, że to nie ona przeprowadziła zamach na tego zdrajcę.

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 06:10
  Permalink

  Ja jestem za tym, żeby Polska wypowiedziała natychmiast wojnę Rosji, jeszcze dziś, a jutro się poddała.

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 07:57
  Permalink

  Jest, moim zdaniem kilka elementów na które należ zwrócić uwagę. Pierwszy z nich to fakt, jeśli czytałem poprawne tłumaczenia, to Pani Premier mówiła o “wysokim prawdopodobieństwie udziału, bo nie ma dowodów ani bezpośrednich ani pośrednich. Wynika z tego, iż cały cyrk, oprócz zamieszania w wyborach, jest na użytek wewnętrzny. Drugi to wydalenie dyplomatów – “prawo retorsji”, Rosja na pewno odpowie tym samym, w tej samej liczbie lub proporcjonalnie. I trzeci to “NS-2” – innymi słowy rozgrywka o gaz. Choć tutaj jest sprawa o tyle interesująca, że Amerykanie nie mają dostatecznej ilości gazu zabezpieczenia potrzeb Europy. Co jednocześnie wyjaśnia wysoką cenę tego gazu.

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 08:24
  Permalink

  Jeszcze nie zapoznałem się z treścią tekstu, lecz już odpowiem twierdząco
  na postawione pytanie – TAK!!

  Po to by szybciutko poddać się…skąd My to znamy?? 🙂

  Myślę że TO byłoby inteligentna ucieczka z zachodniego matrixa….

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 09:02
  Permalink

  “Chcecie Państwo umierać za to, że ktoś rzekomo zabił rosyjskiego zdrajcę w jakiejś podrzędnej miejscowości w środkowej Anglii?”

  Nikt z tutaj obecnych, ale wśród zwolenników obozu rządzącego takich idiotów chętnych do umierania z pewnością nie zabraknie. Czytałem w jednej z katolickich książek, że “słodko jest umierać za Ojczyznę”. Niestety nie miałem okazji się spytać nikogo, kto umarł za Ojczyznę, czy to jest tak słodko, jak piszą. Ale kapłani religii dominującej przebąkują coś, że można za to trafić do raju. Ja tu widzę jedynie analogię z ich konkurencją.

  Rozdziobią nas kruki wrony
  20 marca 2018 at 06:10
  O tym samym pomyślałem, gdy zobaczyłem tytuł artykułu.

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 09:04
  Permalink

  Polska już jest w stanie wojny z Rosją. Wypełnia rolę satelity amerykańskiego, poddając się samobójczemu zniszczenia w imię imperialistycznych celów kartelu US/NATO. Przez które jest już okupowana przez obcą armię. Ważny Rosyjski generał powiedział,że Rosja już nigdy nie będzie prowadzić wojny na własnym terytoriom. najbliżej leży Polska, widziana już jako pobojowisko. A Brytyjczykom należy przypomnieć całe wieki podbojów, zbrodni kolonialnych, ludobójstwa, wyzysku, zdrady, obozów koncentracyjnych i eksterminacji całych narodów. To największy po USA zbrodniarz w historii.

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 09:05
  Permalink

  Trochę potrwało od faktów , które ją spowodowały-do ukazania się tej publikacji. No ale właśnie wybrzmiała. Sprawa nie jest taka prosta jak by się z pozoru wydawało. Na temat rosyjskiego sprawstwa zabójstwa nie warto nawet dywagować, nie chcąc być posądzonym o debilizm. Problemem jest poziom propagandy ,tym samym i manipulacji tzw”społeczeństwami zachodnimi”. Poziom zgodnie prezentowany przez media i polityków. To tak jakby nikt nie chciał się skalać myśleniem, albo obie te grupy wykonywały zgodnie polecenia zwierzchników. Pokazuje to jakość “demokracji”. Jak nisko rządzący tym światem cenią gawiedź , każąc jej trawić tak niskiej jakości pokarm. W Polskim przypadku-jak można tak dalece nie mieć swojego zdania i wpadać w rezonans przy najbardziej fałszywie brzmiących nutach “sojuszników”?
  Może warto byłoby złożyć nowo wybranemu Prezydentowi Rosji osobiste gratulacje odwiedzając sąsiada ? Uważam ,że to dobre pytanie do Pana Prezydenta.Również i czas najwyższy. Jak się zdecydowało być politykiem, to trzeba nim być. Nie powinno się tak traktować sąsiada jak my traktujemy Rosję.Taka polityka implikuje wyłącznie niekorzystne efekty dla obu stron, a nas Polaków stawia w pozycji bezradności , niech tu przypomnę ostatni atak żydów. Polityka to nie kółko różańcowe. Chyba czas ,żeby zrozumieli to nasi rządzący . Może wreszcie jak to określił Radosław Ś przestaniemy” robić laskę za darmo”.

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 10:26
  Permalink

  Ta sprawa ma jeszcze jeden aspekt, którego, jak na razie, nikt, przynajmniej w “oficjalnych” przekazach nie zauważył…
  – przecież ten cały Skripal był PODWóJNYM agentem!

  Tak, jak Rosjanom, mógł równie dobrze “narazić” się Brytyjczykom. Czy za takiego człowieka można być w 100% pewnym?
  – “murzyn swoje zrobił”, więc…
  A okazja nadarzyła się znakomita, za jednym ogniem…

  Nie dość, że samemu zostanie się “czystym”, to jest jeszcze okazja obciążyć tym Rosjan…

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 11:09
  Permalink

  Putin po prostu chciał pokazać Rosjanom, którzy wyjechali za granicę, zwłaszcza tym bogatym, mającym wiedzę o kremlowskiej mafii, że nie warto kłapać jęzorem.

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 11:18
  Permalink

  @Jozek,20.03’2018 ,09:05
  A propos gratulacje…stare,dobre prawo dyplomatyczne …we wszystkich agencjach prasowych, vidio-tekstach ( “telegazeta),portalach i SMS-depeszach wczoraj stalo jak byk,ze Merkel gratuluje Putinowi zwyciestwa w wyborach !!! i ze “napomina” go do utrzymania dialogu ( ha,ha,ha ) z reszra swiata….ostatnie zdanie doniesien zawieralo stwierdzenie,ze stosunki dyplomatyczne pomiedzy Niemcami i Rosja “uwazane sa” za “napiete” a to z uwagi na rzekome posadzenia “poszlakowe”pani premier T. May o zabojstwo bronia chemiczna bylego,podwojnego agenta wywiadu rosyjskiego i angielskuego….widac tu jakimi to grubymi nicmi szyte…agentow sie nie ujawnia publicznie !!! bo im nabor zmaleje i nikogo wiecej nie znajda dla swoich sluzb….taka prymitywna draka….ale jak wcziraj zauwazyl komentator @kamczatka wrecz swietna robota,jaka Teresa May i Borys Johnson odwalili charytatywnie w kampani wyborczej Putina,swietna !!! Widzac taka prymitywna,wrecz sarkastyczna nagonke na
  Rosje i na jej obywateli zmobilizowali sie i poszli gromadnie do urn wyborczych…no swietna robota propagandowa,swietna pani Teresy May…i Borysa Johnsona…a moze oni sa tez “podwojnymi agentami “..hmmm ? i placi im rosyjski wywiad i sluzby specjalne…
  Ze to niby arcyinteligentny polski premier i prezydent nie widza potrzeby zlozenia gratulacji prezydentowi Rosji….i tej perfidnej i bardzo.prymitywnej gry politycznej…. no niech nie robia z tata wariata…..

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 11:59
  Permalink

  Faktem jest,ze Teresie May nie udaje sie tzw.”Hart Brexit”,tj.,ze to nie W Brytania dyktuje warunki prawne i finansowe jakie bedzie musiala wypelnic opuszczajac UE…..
  Po dluguch,dotychczasowych rokowaniach bedzie “soft Brexit”,tzn.dokladnie beda obowiazywaly takie warunki jakie obowiazuja obecnie dla Norwegii czy Szwajcarii tz.te panstwa placa skladki do budzetu UE ale nie maja prawa glosu i nie podejmuja decyzji, za to moga prowadzic wolnoclowy handelt i sa zobowiazane do przestrzegania prawa UE……

  Prawdziwym problenem jest regulacja stosunkow i ochrony granicy z Irlandia z ktora W.Brytania nie ma zawartego pokoju i ze przy czlonkostwie obu panstw w UE ta problematyka byla zniwelowana i nie prowadzono otwartej wojny,co obecnie po Brexycie moze ponownie sie uaktywnic i co milionom obywateli spedza sen z powiek …
  Inna rzecza jest w przerazajacych rozmiarach powrot niewolnictwa w W.Brytani i chodzi tu o miliony ludzi ,ktorzy sa niewolnikami w W.Brytanii i ze nawet ONZ musiala sie problemem neoniewolnicta w W Brytanii zajac….

  .. Tak to preparowanie afer miedzynarodowych sluzy wylacznie rozproszeniu uwagi od bardzo powaznych problemow W.Brytanii…glownie,ze tzw.Brexit to zwykla lipa i bardzo kosztowna mistyfikacja i ze obywatele nie beda mieli oczekiwanych korzysci ale beda ponosili realne straty …..

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 12:06
  Permalink

  ….Ale gdyby puścić wodze fantazji…Gdyby nasz MSZ wystosował do PFR WWP depesze ” Иду на вы!”, po czym posłał paru szeregowych do Kaliningradu po wódkę, na wszelki wypadek w czołgu szt. jedna, to nasi obrońcy narobiliby w gacie, telefony i internet zawiesiłyby się od przeciążenia, a jutro…wystarczyłoby obiecać, że kredyty – frankowe, złotowe, chwilówki i inne zostaną umorzone i zrobić referendum jak na Krymie…
  Ech, pora się obudzić, południe minęło 🙂

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 12:06
  Permalink

  @bob. Jeśli wierzysz w to co napisałeś tooo gratuluję ‘inteligencji- inaczej”. 🙂
  Proszę pamiętać że odwieczna nienawiść do świata słowiańskiego –
  Русский Мир, to domena protestancko-syjonistycznego Zachodu , reptilian z ‘obrzezanymi nie tylko mózgami”…

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 12:20
  Permalink

  A na poważnie – znamienne jest to, że Zachód żąda od Rosji dowodów NIEWINNOŚCI w sprawie otrucia (jak widać spartaczonego) tego double-szpiega. Znaczy się, prawo rzymskie kaputt, zachodnia cywilizacja rzekomo na nim bazująca – kaputt. Można więc ogłosić na YT, że w dniu 18 marca 2018 r. skończyła się demokracja zachodnia i zabrać torebkę.

  PS. Widzę, że sporo osób miało podobne do moich skojarzenia po przeczytaniu tytułu artykułu 🙂

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 13:28
  Permalink

  @bob

  Kolego, a czy naprawdę wiesz o co tutaj chodzi?
  Nawet Theresa May zachowywała się o wiele skromniejsze, tylko powtórzyła kilka razy “Highly likely”.

  Ja co wieczór słyszę to Highly likely … gdy włączam prognozę pogody.

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 15:14
  Permalink

  @dziobiąca. Pisze… “Można więc ogłosić na YT, że w dniu 18 marca 2018 r. skończyła się demokracja zachodnia i zabrać torebkę.’
  18.III.18′ – Jednak optymistka. Za takowe cezusy uważam (też
  jeszcze optymista) pierwsze pustynne burze, i ‘wysadzenie się’ w NY…

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 15:54
  Permalink

  @krzyk Na Wschodzie też nie brakuje reptilian, zwłaszcza w rosyjskiej elicie polityczno-gospodarczej.
  @Kamczatka pewnie w tle był spór o pieniądze. Ruska mafia porządkuje szeregi bo ostatnie kilka lat jest mniej kasy do dzielenia(spadek cen ropy i gazu, zachodnie sankcje, wojny Putina, które przecież kosztują).

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 15:54
  Permalink

  Cieszę się że ten prawicowy portal, żeby nie powiedzieć niezłomny… Czasami publikuje coś rozsądnego. Redaktorze Klasa wstydź się!

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 15:58
  Permalink

  Autorze, całkowicie zgadzam się z tekstem artykułu.

  Ponoć w służbach specjalnych niektórych krajów zachodu jest duża rotacja. Zatem nic dziwnego, że wymyślają brednie.

  Zabrakło mi tylko informacji, że Prezydent FR nie zostawił paszportu obok ławki gdzie zasłabł szpieg/zdrajca GRU (chyba, że niezbyt dokładnie czytam wiadomości w internecie).

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 16:08
  Permalink

  @bob

  Bob, pytanie jak do specjalisty w dziedzinie bojowych środków chemicznych.
  Popatrz uważnie na to zdjęcie i powiedz mi (proszę), czy może przeżyć człowiek bez specjalnych środków ochrony w strefie rażenia?

  https://3.bp.blogspot.com/-H3QyerjemYE/WqOWG7WcMaI/AAAAAAAAAXI/dfHeHoOPmdI7f4y4Don8P5uZ_MNuocAdgCLcBGAs/s320/93bfa8dc29947d3b0201a7ccaf0bb5d4.jpg

  Wydaje mi się, że strażak ledwo powstrzymuje śmiech, obserwując te zielone ludziki.

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 17:43
  Permalink

  świetny felieton zmusza do refleksji. Ja się przyznam, że wszystkie felietony pana Krakauera przesyłam panu premierowi Morawieckiemu. Mysle że warto.

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 18:07
  Permalink

  KRAKAUER NA GŁOWĘ TOBIE LECZYĆ SIĘ JUŻ ZBYT PÓZNO ALE NAWET NA NOGI NIE ŁAPIESZ SIĘ

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 18:23
  Permalink

  “To proszę posłuchać bredni i idiotyzmów, które są wypowiadane przez polityków brytyjskich, europejskich (z wyjątkiem Niemiec)”

  Hmmm…Niemiec 🙂 Wierchuszka Niemiec jest stałym i pewnym elementem
  euroatlantyckiego monolitu, tak jak Polska,Wlk.Brytania,nawet
  Francja, czy Włochy – mam na myśli czynowników euroatlantyckich

  https://twitter.com/Subb_Zer0/status/975892201724145665?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fdisqus.com%2Fembed%2Fcomments%2F%3Fbase%3Ddefault%26f%3Dnstarikov%26t_i%3D90801%2520https%253A%252F%252Fnstarikov.ru%252F%253Fp%253D90801%26t_u%3Dhttps%253A%252F%252Fnstarikov.ru%252Fblog%252F90801%26t_e%3D%25D0%2592%25D0%25B8%25D0%25B4%25D0%25B5%25D0%25BE%25D0%25B1%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25B3%2520%25E2%2584%2596129%253A%2520%25D0%2598%25D1%2582%25D0%25BE%25D0%25B3%25D0%25B8%2520%25D0%25B2%25D1%258B%25D0%25B1%25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25BE%25D0%25B2%2520%25D0%25B8%2520%25D0%25BE%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25BB%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25B8%25D0%25B5%2526nbsp%253B%25D0%25A1%25D0%25BA%25D1%2580%25D0%25B8%25D0%25BF%25D0%25B0%25D0%25BB%25D1%258F%26t_d%3D%25D0%2592%25D0%25B8%25D0%25B4%25D0%25B5%25D0%25BE%25D0%25B1%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25B3%2520%25E2%2584%2596129%253A%2520%25D0%2598%25D1%2582%25D0%25BE%25D0%25B3%25D0%25B8%2520%25D0%25B2%25D1%258B%25D0%25B1%25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25BE%25D0%25B2%2520%25D0%25B8%2520%25D0%25BE%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25BB%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25B8%25D0%25B5%25C2%25A0%25D0%25A1%25D0%25BA%25D1%2580%25D0%25B8%25D0%25BF%25D0%25B0%25D0%25BB%25D1%258F%26t_t%3D%25D0%2592%25D0%25B8%25D0%25B4%25D0%25B5%25D0%25BE%25D0%25B1%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25B3%2520%25E2%2584%2596129%253A%2520%25D0%2598%25D1%2582%25D0%25BE%25D0%25B3%25D0%25B8%2520%25D0%25B2%25D1%258B%25D0%25B1%25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25BE%25D0%25B2%2520%25D0%25B8%2520%25D0%25BE%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25BB%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25B8%25D0%25B5%2526nbsp%253B%25D0%25A1%25D0%25BA%25D1%2580%25D0%25B8%25D0%25BF%25D0%25B0%25D0%25BB%25D1%258F%26s_o%3Ddefault%26l%3D%23version%3D3e91f895da97667a42583677a655c093

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 18:28
  Permalink

  Bob, ponieważ Cię lubię, zatem powtórzę rozmowę Amerykanina z Chińczykiem (już pisałam ale raczej nie czytałeś)
  -Amerykanin: co robisz, że jesteś taki spokojny ?
  -Chińczyk, nie rozmawiam z idiotami, szybko kończę mówiąc “masz rację”
  -Amerykanin, ależ to jest nie racjonalne
  – Chińczyk: “masz rację ”
  Bob, zatem cokolwiek nie napiszesz to i tak “masz rację”

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 18:31
  Permalink

  @Krzyk58 “Za takowe cezusy uważam (też
  jeszcze optymista) pierwsze pustynne burze, i ‘wysadzenie się’ w NY…” – co do tego drugiego – pół życia nie wierzyłam w to, co ludzie szeptali po cichu. Ale faktycznie – jeśli chcesz popełnić zbrodnię, to musi ona być tak potworna, żeby ludzie nie mogli uwierzyć, że to zbrodnia,a nie przypadek albo działanie kogoś z zewnątrz.
  Co do Skripala – objawy i okoliczności pasują mi do popularnego środka do zwalczania mszyc. Taki “supertajny nowiczok” mogę upichcić bez problemu w swojej kuchni w rozmaitych wariantach. Ćwiczenie na poziomie dawnego technikum chemicznego. Kolejne mydlenie oczu i bajki o alchemikach. Od lat nie wymyślono trucizny skuteczniejszej od cyjanku potasu, który jest łatwy do zaaplikowania i tani. Po co to kogoś szpikować polonem? W swoim czasie, wtedy gdy Polska nie istniała, pracującym w warunkach szkodliwych wydawano bezpłatnie litr mleka codziennie. Ba, ale na miejscu, w pracy, trudno to wypić, do domu w słoiku nieść ciężko i ryzykownie, a szczelnych pojemników z tworzywa nie było, no bo Polska nie istniała. Z jednym wyjątkiem, a były to litrowe, plastikowe,solidne i szczelne butle na cyjanek potasu. Po chemicznym potraktowaniu i kilkunastokrotnym myciu latami sprawdzały się jako butelki na mleko. Chyba jeszcze jedną gdzieś mam. Kilogram cyjanku potasu stał w każdej szafie laboratoryjnej. Niby trzeba się było ściśle rozliczać, ale to była teoria. Gdyby ktoś chciał, mógłby pół miasta wytruć. Ale widocznie wtedy nikt nie chciał.

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 19:06
  Permalink

  @Bob – reprezentujesz ciekawy typ propagandzisty – logika sie nie liczy.
  To ciekawe, ze do tej pory nikt nie widzial tego agenta w szpitalu ….
  zywego czy martwego…..

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 21:03
  Permalink

  @bob. “Ruska mafia porządkuje szeregi…” Wiesz “bob”, ja tak sobie dumam nad twoja ‘kondycyją”
  i wychodzi mi że jesteś jeszcze smarkaczem, albo już starym urodzonym (i tak źle, i tak niedobrze)
  ignorantem (przygłupem- skreśliłem), w dodatku niereformowalnym, “takie cóś”
  na obraz i podobieństwo ‘kom. Michała” – . W twoim przypadku ‘konikiem” (czarnym ludem) jest
  Rosja,i Rosjanie “u Michała” – Polska i Polacy. Gdybyś miał na uwadze, kreśląc wyżej zacytowane słowa mające odzwierciedlać stosunki w Rosji lat 90’, “za Jelcyna”, to byłoby zrozumiałe,
  wówczas szalała tam demokracja i ‘inne ukryte opcje syjonistyczne” 🙂
  na wzór zachodni – podobnie jak w Białorusi
  Rosjanie i Białorusini przekonali się na własnej skórze czym jest ‘demokracja i prawa człowieka” (TFU!) w wydaniu zachodnim…..
  Białorusini zrozumieli nieco wcześniej czym jest zachodnie szambo,
  tzn. ‘zachodnie wartości”….czyszczenie szamba jak widzisz to dłuuugi, aczkolwiek już nieodwracalny proces uzdrawiania.
  I TO boli na zachodzie – stad ten wściekły jazgot na Rosję i Putina,
  wcześniej na Białoruś i Łukaszenkę.
  Влад Листьев. Прощание

  https://www.youtube.com/watch?v=pqSjfBYjpeU&t=286s

  Ogarnij zalinkowane wyżej materiały, choćby informacje podane ‘na talerzu” z forum portalu
  “prawda2.info” wraz z odnośnikami. Zaprzęgnij do roboty szare
  komórki, jeśli potrafisz jeszcze myśleć analitycznie… ‘nie idź
  ta drogą”….na manowce, niczym niejaki Kwaśniewski, czy jak
  mu tam…. 🙂 Temat dla ciebie:
  Rosja ma wyprzedzić Niemcy. http://www.prawica.net/9949

  @Dziobiąca. “co do tego drugiego – pół życia nie wierzyłam w to”. Znane powiedzenie mówi nam że – pod latarnią jest najciemniej, albo…„Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.” 🙂

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 21:11
  Permalink

  )))

  https://twitter.com/polozovs/status/975711174414274560?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fdisqus.com%2Fembed%2Fcomments%2F%3Fbase%3Ddefault%26f%3Dnstarikov%26t_i%3D90801%2520https%253A%252F%252Fnstarikov.ru%252F%253Fp%253D90801%26t_u%3Dhttps%253A%252F%252Fnstarikov.ru%252Fblog%252F90801%26t_e%3D%25D0%2592%25D0%25B8%25D0%25B4%25D0%25B5%25D0%25BE%25D0%25B1%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25B3%2520%25E2%2584%2596129%253A%2520%25D0%2598%25D1%2582%25D0%25BE%25D0%25B3%25D0%25B8%2520%25D0%25B2%25D1%258B%25D0%25B1%25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25BE%25D0%25B2%2520%25D0%25B8%2520%25D0%25BE%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25BB%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25B8%25D0%25B5%2526nbsp%253B%25D0%25A1%25D0%25BA%25D1%2580%25D0%25B8%25D0%25BF%25D0%25B0%25D0%25BB%25D1%258F%26t_d%3D%25D0%2592%25D0%25B8%25D0%25B4%25D0%25B5%25D0%25BE%25D0%25B1%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25B3%2520%25E2%2584%2596129%253A%2520%25D0%2598%25D1%2582%25D0%25BE%25D0%25B3%25D0%25B8%2520%25D0%25B2%25D1%258B%25D0%25B1%25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25BE%25D0%25B2%2520%25D0%25B8%2520%25D0%25BE%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25BB%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25B8%25D0%25B5%25C2%25A0%25D0%25A1%25D0%25BA%25D1%2580%25D0%25B8%25D0%25BF%25D0%25B0%25D0%25BB%25D1%258F%26t_t%3D%25D0%2592%25D0%25B8%25D0%25B4%25D0%25B5%25D0%25BE%25D0%25B1%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25B3%2520%25E2%2584%2596129%253A%2520%25D0%2598%25D1%2582%25D0%25BE%25D0%25B3%25D0%25B8%2520%25D0%25B2%25D1%258B%25D0%25B1%25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25BE%25D0%25B2%2520%25D0%25B8%2520%25D0%25BE%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25BB%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25B8%25D0%25B5%2526nbsp%253B%25D0%25A1%25D0%25BA%25D1%2580%25D0%25B8%25D0%25BF%25D0%25B0%25D0%25BB%25D1%258F%26s_o%3Ddefault%26l%3D%23version%3D3e91f895da97667a42583677a655c093

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 21:14
  Permalink

  sprawa otrucia skripala na zlecenie rządu JKM jest bardzo niebezpieczna i może stać się tak, że wyrażona w tytule sugestia autora stanie się prawdą. To przecież 200 letnia tradycja intryg brytyjskich przeciwko Rosji. I zauważmy – zawsze cudzymi rękoma – Niemców, Polaków, samych Rosjan (rewolucja), Ukraińców itd itp. Deep State, czyli rodziny, których nazwa zaczyna się na “R” oraz ci wszyscy, co żyli i żyją z kolonialnego rabunku. Odsyłąm do artykułu, lecz niestety po angielsku: http://thesaker.is/russia-is-fighting-a-lethal-enemy/. Nie mam niestety czasu, żeby to dla Was przetłumaczyć.

  Odpowiedz
 • 20 marca 2018 o 22:19
  Permalink

  1. Po co w ogóle odpowiadacie @bobkowi ?
  2. Zgadzam się całkowicie z Autorem .
  Dodam jeszcze , że mój poziom zniesmaczenia dziką antyrosyjską propagandą jest na poziomie “do wyrzygania” . Czegoś takiego , sądzę , nie spotykało się nawet w stalinowskiej prasie !
  To nieustanny , plugawy atak na Rosję . Dodatkowo , pełen podstawowych absurdów intelektualnych i moralnych .
  Bo – UK wezwało Rosję do UDOWODNIENIA , że nie stała ona za zamachem ! Qrwa ! Od tysięcy lat w prawie karnym jest zasada fundamentalna – to przestępcy trzeba UDOWODNIĆ winę !
  Tu cała tzw. demokracja zachodnia wyje , że ma być na odwrót !

  Poza tym – JE W.W. Putin , uważany przez Zachód za “zimnego , inteligentnego kagiebowca” ( ich słowa ) musiałby zamienić się na łeb z pijanym wiejskim głupkiem , aby użyć gazu nowiczok , który ( mimo , że mogą go wyprodukować tak USA jak UK ) jest niejako wizytówką Rosji . Anonimowych substancji trujących są setki !

  Czekam , kiedy Boris Johnson poda , że w domu Skripala znaleziono napis ” Tu byłem – Putin” .

  Tzw. elitom brytyjskim , wyjącym w Izbie Gmin o “wysokiej pewności otrucia Skripala przez Rosję ” chciałbym przypomnieć CAŁKOWITĄ pewność premiera Tony Blaira o “posiadaniu broni masowej zagłady przez Saddama Husseina , skutkującą najechaniem na Irak przez koalicję “demokratów” w wyniku czego zginęły miliony ludzi , a żadnej broni masowej zagłady nie było !
  Jak widać historia nigdy , nikogo , niczego nie uczy . cbdo .

  Odpowiedz
 • 21 marca 2018 o 07:41
  Permalink

  @fly, Janusz, idź lepiej pospać w europarlamencie

  Odpowiedz
 • 21 marca 2018 o 08:50
  Permalink

  @bob. 21 marca 2018 at 07:41.
  Zacznij wreszcie myśleć gimbusie, bo widzę, że masz wielkie braki w logicznym rozumowaniu. Heurystyka zakotwiczenia się kłania, no chyba, że to co robisz jest zlecone, ale wtedy spójrz w lustro.
  Wiele razy tu na tym forum twoja wiedza była na poziomie typowego “Janusza”, co ci wykazywałem, więc może ty idź do biblioteki poczytaj, bo na spanie w europarlamencie szkoda czasu.

  Odpowiedz
 • 21 marca 2018 o 14:12
  Permalink

  @fly. “Czegoś takiego , sądzę , nie spotykało się nawet w stalinowskiej prasie !”
  Ująłeś niczym nastojaszczyj komunista ….trockista. 🙂
  A wystarczyło przyłożyć szablon do osoby Lenina, i odwołać się do leninowskiej koncepcji prasy… 🙂

  Odpowiedz
 • 21 marca 2018 o 16:41
  Permalink

  Polskie ołowiane żołnierzyki , już dawno temu , wypowiedziały wojnę Rosji {Maguczoj}. Zgodnie z zapowiedzią zagłady Ziemi , przez ś.p. P
  rof. Stephena Hawkinga, nasi kosynierzy uderzą na Rosję, za 1000 lat.

  Już klepią swe kosy , a Naród {część nieuprzywilejowana}- biedę

  Nasza potężna armia , teraz , na chwilę mogłaby powstać z klęczek, bo o rychłą śmierć mego ulubionego Papieża, modli się ślubujący posłuszeństwo, ks. prof. E. Staniek.

  Przed napaścią na Rosję ,spełnić swój chrześcijański obowiązek , zakupić od Rosjan 1-en gram “Nowiczoka” i podać go wyżej wym krzywoprzysiężcy, w wojskowej grochówce , albo w bigosie , w którego robieniu i iten ksiądz i ołowiane żołnierzyli , mają wprawę.

  Przed wyprawą {na miotle} , na Rosję, ołowianych żołnierzyków , nie zapomnijcie, ma pokropić bp. polowy ,kropidłem z najwyższego wysięgnika {od Straży Ppoż.}, zanurzonym w wodach rzeki -Styks.

  W ramach przygotowania nawały ogniowej , przed gł. uderzeniem szablami służącymi do odbierania i kosami, zesłać na Rosję , pioruny , w czym pomoże mój ulubiony, bp. Pieronek jeśli zechce maczać swe palce , w tej brudnej wojnie , której już końca nie widać .

  Rozmarzył mnie widok powracających spod Borodino, garstki , nadtopionych , zniekształconych w ogniu pola walki , ołowianych żołnierzyków .Tylko ich wódz , A. Smoleński , trzyma się dzielnie , lekko utykając, bowiem został trafiony kulą , wywołującą chorobę goleni prawej .

  Ze spuszczoną głową powoli ,wraca żołnierz z rosyjskiej niewoli…………………………..Oj ty brzozo, oj ty brzozo płaczko , smutno szumisz nad jego tułaczką . Opłakujesz i armię rozbitą i złe losy i Rzeczpospolitą.

  Po tej nieudanej wyprawie na ROSJĘ, proponuję leczyć się ,inhalując z halucynacji, w Ruchocinku!!!

  Do boju! Na Wschód, bo taki Pan Stuhr w “Seksmisji”, wyznaczył kierunek prawdziwej -Cywilizacji- .

  Jeszcze raz przypominam , aby w obronie wiary poczęstować tego ks. 1- ym g. “Nowiczoka” .Chcę by wyszło na zdrowie, a nie by doznał , choćby najmniejszego , uszczerbku na zdrowiu.

  Może inny scenariusz? Gościnni Rosjanie , czekają już na was {ołow… żołn. } z otwartmi szeroko jak ich kraj, ramionami????Nie poleje się bratnia krew tylko ” Żubrówka” i “Stolicznaja” z “Maskowskoj?” W bratniej wojnie , życzę też rozlewu łez ze szczęścia , po długo oczekiwanym zbrataniu i przyjściu po rozum do głowy.

  Odpowiedz
 • 21 marca 2018 o 16:53
  Permalink

  Oglądam i słucham , bp. Pieronka i wiem że Jego mądra głowa, w tak głupią wojnę z Rosją , się nie wmiesza.!

  Trzeba wam waleczni kosynierzy i ołowiani , wezwać będzie , do pomocy , Władcę piorunów- Zeusa! Kropię i ja was , albo kropnę na drogę do zguby……

  Odpowiedz
 • 21 marca 2018 o 17:17
  Permalink

  Oj biedni ci wyznawcy rosyjskiego imperializmu. Rakiety z napędem atomowym niby latają(na symulacjach komputerowych) ale cóż z tego jak w realu na zadnicy czai się potężny jak nigdy wcześniej chiński smok.

  Odpowiedz
 • 21 marca 2018 o 20:01
  Permalink

  @Adam. Szczęść wam Boże – towarzyszu. 🙂

  Czy, aby p. Pieronek nie jest jednym z ideologów lewactwa (w KK)
  i oficjalnie modernizmu – nowinkarstwa? 🙂

  Polska: Uniwersytet Warszawski bazą wypadową dla lewactwa http://xportal.pl/?p=33404

  Odpowiedz
 • 21 marca 2018 o 20:42
  Permalink

  @Adam. 21 marca 2018 at 16:41
  Ależ mała poprawka do twego scenariusza. Otóż “Pan Stuhr w “Seksmisji”, wyznaczył kierunek prawdziwej -Cywilizacji- ” na Wschodzie, czyli raczej powinniśmy na kolanach tam się udać, aby ta cywilizacja nas przyjęła i ocaliła, a nie z wojną w celu jej zniszczenia. :-). Przynajmniej ja tak odbieram te świetne teksty z “Seksmisji”. Oby się nie spełnił ten scenariusz, bo jak tu nam jakąś bombkę rzucą prowokacyjnie z nowiczokiem lub atomkiem, to ci co ocaleją będą się czołgać na wschód, aby na Syberii jakoś odzyskać zdrowie i siły.:-)
  No chyba, że u Niemca będą woleli niewolę?

  Odpowiedz
 • 21 marca 2018 o 21:13
  Permalink

  Пусть говорят. По следам Скрипаля: что-то нечисто в Солсбери. Выпуск от 20.03.2018

  https://www.youtube.com/watch?v=zYUHhkSbuxw

  Kom. z “ru-neta” На съёмках программы “Пусть говорят” отец убитого в Лондоне Литвиненко обнялся с Луговым, которого британцы обвиняют в этом убийстве и сказал, что его сына убил сотрудник ЦРУ Алекс Гольдфарб,(Goldfarb) входивший в близкое окружение Березовского.

  ——————————-

  Następna uwaga…. пошли слухи, что Скрипаль не так давно два раза посещал Российское посольство. Поэтому возможно, что МИ5/6 просто повторили историю с Березовским…

  ‘Goldfarby” rabotają…wot i wsio.

  Odpowiedz
 • 21 marca 2018 o 21:23
  Permalink

  No i miałam rację. Słynny Nowiczok (substancja A-234) to związek fosforoorganiczny, silna neurotoksyna, podobna do pestycydów stosowanych do zwalczania mszyc:

  https://en.m.wikipedia.org/wiki/A-234_(nerve_agent)

  Wyjątkowi idioci musieli to zastosować, objawy zatrucia fosforoorganikami są na tyle charakterystyczne, że rozpozna je uczeń II klasy technikum chemicznego. Istnieją znacznie ciekawsze substancje do eliminacji niewygodnych osób i praktycznie niewykrywalne, bo naturalnie występujące w ludzkim organizmie. Brytole ściągnęli niewolników na zmywaki, a najwidoczniej brakuje im chemików, farmaceutów i lekarzy.

  Odpowiedz
 • 21 marca 2018 o 21:54
  Permalink

  Nie dla rozweselenia przytoczę fragment tęsknej piosenki:Rozszumiały się wierzby płaczące , roześmiała się dziewczyna w głos. Mądre oczy podniosła błyszczące , na wygodny żołnierski życia los..

  Nie szumcie wierzby Nam, , nie śmiej dziewczyno się, kiej szabla w dłoni jest , niech drży rosyjski WIELKI “bies”.

  Niedoczekanie wasze “polskie zachwatczyki” Cóż , pomarzyć każdemu wolno ,łatwiej , gdy mamy Oczyznę Dojną , łatwiej i marzyć, nie wszystkim ,- jest.

  Wolno lecz nie za szybko , bo w galopadzie złej zbyt łatwo sobie skręcić.ł……… Milej to co to jest , ma szyi każdej z polskich DAM!!

  Myślę i kocham . W tej wojnie z Rosją, Polska by nie zginęła , póki i My nie utoniemy. Raduj się kto może, a tonący brzydko się chwyta….. Tylko bez jaj,aj waj….!

  Mam wielki szacunek i kocham , jak BÓG przykazał , Polaków, Rosjan, Żydów i wszystkie nacje z ostałymi się plemionami { i plemnikami też z jajami }

  Nie wyruszyłbym na wojnę z Rosją i przeciw żadnej Nacji,Wbrew dowodzącym, którzy są bez racji.!!! {i jak MY , bez Demokracji , za to ONI z kracją i demosem , tam , gdzie plecy , tracą swą ,szlachetną nazwę} Pax Vobiscum!!

  Odpowiedz
 • 21 marca 2018 o 22:16
  Permalink

  Na domek , bez adresu. Każdy śpiewać i pisać może, jeden , lepiej, drugi gorzej . Z szaconkiem jednak, bo się może skończyć żle,,, Jeszcze nie na Gnojnej{ może gnojonej??????? oby nie! }-bawimy się.. Byle do przodu, jak mawia Pan tzw. grzybek.

  Nie na żarty! Nienażarty jest jednak tu ktoś…………Wybaczam! Bo i to mój Bóg- przykazał!!

  Odpowiedz
 • 22 marca 2018 o 18:42
  Permalink

  PUBLIKUJĘ TYLKO DLATEGO BO BARDZO SZANUJEMY KLUB INTELIGENCJI POLSKIEJ. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  dddddd banderowskie ścierwo! – Aleksander Jabłonowski

  https://www.youtube.com/watch?v=gK-MR2Q1AQk

  Victor Orban jest nadzieją Europy! – Aleksander Jabłonowski

  https://www.youtube.com/watch?v=dBYCJVq4sBY&t=1s

  ——————————-

  PIS chce zdelegalizować Komunistyczną Partię Polski – Aleksander Jabłonowski https://www.youtube.com/watch?v=aa2J3ilP3xM&t=3s

  Gdy w Rosji jakieś kobietopodobne łajzy chciały urządzić „happening” w stylu Pussy Riot, dostały normalnie od kozaków nahajami po gołych dupach. I postępowy świat przełknął to, jak struś.

  A w Polsce czeka nas znów jakiś „Czarny Piątek” parchatych degeneratek.

  https://marucha.wordpress.com/2018/03/22/wolne-tematy-21-2018/

  Pussy Riot attacked with whips by police at Sochi

  https://www.youtube.com/watch?v=ivT-I-yxtdY

  Bravo козаки !!

  Wypędzeni z partii, rządu, bezpieki… (2)

  http://www.mysl-polska.pl/1510

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/03/obnazanie-matrixa-zbrodnie-syjonizmu-przeciwko-zydom-slowianom-semitom/

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/03/rozkwit-rosji-jest-koncem-swiata-zydowskich-finansowych-elit-czego-sily-ciemnosc-posiasc-nie-moga-usiluja-zniszczyc/

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/03/upadek-powstanie-i-rozwoj-rosji-a-rola-wladimira-putina/

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/03/gratulacje-dla-wladimira-w-putina-z-okazji-kolejnego-wyboru-na-prezydenta-federacji-rosyjskiej/

  ———————

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/03/samowybrancy-i-blekitnokrwisci-boja-sie-jak-ognia-obudzenia-potegi-ducha-i-sily-pokoleniowo-genetycznej-slowian-ariow-w-tym-lechitow-polacho/

  Odpowiedz
 • 22 marca 2018 o 19:29
  Permalink

  @Kamczatka,22.03’2018,09:51…
  Wsponiany przez komentatora brytyjski serial TV”Strike Back ” posluzyl tu za inspiracje i narracje w moderstwie na Skirpalu,gdyz w w/w serialu posluguja sie nazwa tej neurotoxyny “nowiczok”,ktora “usuwaja” ludzi…bardzo to prymitywne……
  Wczoraj,w srode 21.03’2018 w 1programie publicznej TV niemieckiej “ARD” w co tygodniowym “Talk Show”pt:”Maischberger”(nazwisko prowadzacej pani redaktor,ktora jest O.K.) pt.”Kogo sie trzeba wiecej bac Trumpa czy Putina ?” i ktory to program moze kazdy za darmo z Mediatheki “ARD” (www.ard.de /maischberger ) sobie sciagnac lub zobaczyc byl gosc z W. Brytanii ,”specjalista sluzb specjalnych”,ktory tak sie zacietrzewil i wykrzykiwal te glupoty o zabojstwie,ze powazni goscie w studio i sama prowadzaca nie mogla podtrzymac smiechu,zwlaszcza,ze ten “expert” jak widac bylo w “oswiecajacej misji propagandowej”serwowal same sprzecznosci min., stwierdzil,ze ta mala.miescina w Anglii jest militarnym centrum W.Brytanii i ze tam wyrabia sie min.bron chemiczna,gdzie ten Skripal pracowal wlasnie nad takim”brytyjskim nowiczokiem” …i ze mogl sie sam “otruc”…a potem,ze mogli go koledzy otruc……..Ludzie ! Bardzo powazna sytuacja i miedzynarodowa i z uwagi na popelnienie takiego zabojstwa nie pozwala ale mozna bylo “skonac ze smiechu “…..oto widzimy ile warte jest zycie ludzkie i pokoj swiatowy oraz dobre imie Rosji i Putina…. zachecam do obejrzenia “Maischberger”,mozna z “goole” zaladowac program “chrom”,ktory na dobrym poziomie tlumaczy z j.niem na dowolny inny…

  Odpowiedz
 • 26 marca 2018 o 08:13
  Permalink

  Naukowiec rosyjski,bedacy wspoltworca tej substancji “nowiczok” powiedzial: gwarantowane ,ze ani nie Ruscy” ani nie “nowiczok” byl uzyty,gdyz gdyby byli to” Ruscy”,to ten Skripal i jego corka od razu by nie zyli,od razu,natychmiast a nie lezeli sobie nieprzytomni w szpitalu…ktos tu cos spartolil,”schrzanil”,nie byl fachowcem ,moze ogladal brytyjska serie TV “McMafia” i sie zasugerowal tam….

  Austria,Grecja i Bulgaria to powiedzialy,ze bez dowodow winy Rosji nie beda nikogo karac i sankcjonowac…to wylacznie do tej pory spekulacje na temat co sie stalo…a W.Brytania za nic na swiecie nie chce wydac rzekomo posiadanych dowodow…..sa rozne dziwy i dziwki na swiecie….

  Odpowiedz
 • 3 kwietnia 2018 o 18:40
  Permalink

  Hallo Ludzie !!!
  Wlasnie niemieckie czasopismo “Focus-online” przyslal mi depesze /E-mail /,ze sa wyniki oficjalnych badan “trucizny” w wypadku mordu na agencie Skripal…wogole nie da sie stwierdzic ,ze niby ta toksyczna substancja jest pochodzenia rosyjskiego,wogole ! Zupelnie tez nie wiadomo kto niby dokonal tej proby zgadzenia Skripal’a i jego corki….nie ma zadnych ale to zadnych dowodow….taki zarzut,ze to Rosjanie to po prostu chwyt wojny proxy,chwyt ponizej pasa…bylby jakis wariat przy “guzikach” lub moze jakis “napity” obslugiwacz wyrzutni bomek atomowych to by wywolali 3WS tj.rozerwanie planety na ktorej sie znajdujemy…..czy mozna taki obrot rzeczy przypisac legedzie czy tradycji,jak kto woli,ze w oklolicach Wielkiej Nocy zdartaja sie cuda….
  Cos 3 dni temu byly federalny minister finansow,co to zdruzgotal Grecje swoimi sankcjami niejaki Wolfgang Schäuble to mowil,ze z uwagi na ten incydent z proba morderstwa na Skripal’u i jego corce oznacta,ze bedzie “Exit z Brexit”….mimo,ze “chodzilam na 2uniwersytety” nie moge doszukac sie zwiazku przyczynowo-skutkowego pomiedzy proba morderstwa a “Exit z Brexit” ale moze ja cos nie czaje ? Jak ktos z komentatorow wie i “czaji” temat to niech mi tu wylozy..bo ja “ni czorteczka nie ponimaju”… moze za malo pije….tylko wode i herbate….no nic nie rozumiem…..

  Odpowiedz
 • 10 maja 2018 o 13:45
  Permalink

  Panie Krakauer, większość ludzi trafiających na stronę z netu czyta jedynie pierwszy akapit. Może lepiej byłoby formułować go tak, aby nie pozostawiać u wchodzących i wychodzących całkowicie mylnego wrażenia co do Pana poglądów. Czytam i pozdrawiam!

  SZANOWNY PANIE – NASZYM CELEM NIE JEST DOSTARCZANIE TREŚCI PARÓWKOWYCH, ROZUMIEMY SUGESTIĘ. JEST SŁUSZNA. AUTOR PROSIŁ ŻEBY PODZIĘKOWAĆ. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 10 maja 2018 o 16:15
  Permalink

  @Jerzy P. Szyfter. Śmieszne (albo i nie) skłonności intelektualne prezentuje “większość ludzi trafiających
  na stronę z netu”. Jestem przekonany(?) iż ów mimo wszystko
  lapsus – “ludzi z netu”,nie dotyczy stałych czytelników OP…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.