Czy łatwo jest umoczyć „kogoś” w „pedofilię” lub w „narkotyki”?

Wyobraźmy sobie pewien model politologiczny, państwa w którym potencjalnie każda władza ma wiele form oddziaływania na społeczeństwo. Dominująca większość ludzi woli się nie wychylać i nie bierze udziału w aktywnym życiu publicznym. Jeżeli jednak już ktoś popełnił ten błąd, ewentualnie zdobył się na taką odwagę, to poważna sprawa – jest w trudnej sytuacji. Po przekroczeniu pewnej granicy nacisku na istniejące układy i relacje, nawet w postaci zwykłej krytyki pojawia się ryzyko, że „Oni”, mogą się zemścić, wykorzystując w tym celu działania na pograniczu prawa i kryminału, ale w pełnym majestacie prawa i w wykorzystaniu jego instytucji.

Niestety mamy jeszcze nadal Kodeks Karny, Kodeks Postępowania Karnego oraz Kodeks Karny Wykonawczy w pewnej formie oparte na starych i sprawdzonych wzorcach stalinowskich. Swoje na ten temat prawdopodobnie powie państwu każdy prawnik, zwłaszcza taki który poznał różnice pomiędzy pozycją procesową świadka-oskarżonego w polskiej procedurze karnej, a procedurze typowej dla państw zachodnich. Pozycja ta u nas, niestety nadal jest bliższa modelowi procesu inkwizycyjnego niż kontradyktoryjnego. Być może po 1 lipca się zmieni, zobaczymy. W każdym razie dzisiaj, niestety co prawda mamy praworządność i rządy prawa – dzięki niezawisłym Sądom, ale często – podkreślmy, często, nie zawsze, ale zdarza się, że niektórzy ludzie o złych intencjach, jeżeli chcą, to mogą wykorzystywać liczne instytucje prawa karnego do dosłownego zgnojenia człowieka, wynajdując do tego sfabrykowane przesłanki lub fabrykując je. W zasadzie w naszych realiach można człowieka zgodnie z prawem i bez żadnych konsekwencji dla osób odpowiedzialnych – doprowadzić do śmierci w areszcie śledczym. Niestety znane są takie przypadki, w tym jednego obywatela Rumunii w Krakowie, co powinno było być powodem do hańby i istotnych zmian kadrowych, jak również proceduralnych, ale niestety powstał tylko film, szokujący – warto obejrzeć.

Konstrukcja prowadzenia przygotowań do procesu w przypadku pojawienia się oskarżeń o np. posiadanie treści pedofilskich lub posiadanie niedozwolonej ilości substancji zakazanych przez prawo jest zawsze taka sama. W pierwszym przypadku – na podstawie sobie tylko znanych przesłanek, którymi może być np. anonimowy donos, dokonuje się przeszukania mieszkania i zabezpieczenia urządzeń komunikacji elektronicznej – tj. komputerów. Następnie – po opinii biegłego co do zawartości urządzeń służących do przechowywania danych – formułuje się zarzuty, a wcześniej podejrzany może np. siedzieć w areszcie na podstawie decyzji prokuratora, który uznał przesłanki uprawdopodobniające. Co to oznacza? W praktyce można KAŻDEGO, kto ma komputer i dostęp do Internetu postawić w takiej sytuacji. Potem oczywiście możesz obywatelu próbować się oczyścić, ale po pierwsze – nie masz żadnej gwarancji, że biegły będzie obiektywny, po drugie – nie wiadomo co jest na dysku, bo komputer ściąga różne treści w trakcie normalnej pracy, a jak jest zainfekowany może do tego służyć przestępcom lub celowo zaprogramowanym robotom tworzącym ruch na stronach internetowych, wreszcie po trzecie – w oczach sąsiadów i znajomych jesteś człowieku spalony, straciłeś prace, kredyt, komornik – jednym słowem masz cały szereg problemów wywołanych przez okoliczność pozbawienia Cię wolności wynikającą z domniemania, które spowodowało podejrzenie. W drugim przypadku – w trakcie przeszukania samochodu lub po donosie – miejsca zamieszkania, Policja może znaleźć np. ślady substancji, którą potem biegły uzna za niedozwoloną. Jeżeli państwo wybronicie się i nie będzie innych dowodów, również możecie pół roku spędzić w areszcie, a w tym czasie wasze życie będzie w ruinie. Jak również warto pamiętać, że w areszcie możecie być pobici, zgwałceni i zarażeni szeregiem chorób, za co nasze państwo – jeżeli wygracie z nim proces, być może wypłaci wam odszkodowanie na zasadzie przeliczenia stawek dziennych za każdy dzień pobytu.

Najistotniejsze jest to, co może być przesłanką do wydania przez prokuratora decyzji o przeszukaniu państwa miejsca zamieszkania i zabezpieczenia komputera. Otóż tutaj niestety jest problem informatyczny, mianowicie chodzi o zabezpieczenia sieci. Nie sugerujemy, że np. odpowiednio wcześniej ktoś celowo mógłby państwu włamać się do sieci i pobierać przez nią treści pedofilskie na swój komputer, natomiast tak rozpracowany ślad wskaże wasz punkt dostępowy. Chodzi o to, że przez przypadek, ktoś może się pod waszą niezabezpieczoną się podpiąć – z końca świata, korzystając z odpowiedniego oprogramowania. Bo jeżeli bylibyście państwo u kogoś podpadnięci, to nie ma najmniejszego problemu, żeby zrobili to fachowcy za odpowiednią opłatą. Włamanie się do standardowo zabezpieczonej sieci Wi-Fi, jaką operują przykładowo popularni operatorzy kablowi i telekomunikacyjni, czy też popularne lokalne sieci „sąsiedzkie”, to dla fachowca „pikuś”. Bez najmniejszego problemu można w ogóle skonfigurować do tego celu specjalny komputer, ściągając z sieci odpowiednio skonfigurowaną dystrybucję systemu GNU/Linux, która służy do monitorowania sieci bezprzewodowych (są takie). Wówczas „włamanie się” czynione oczywiście zgodnie z prawem w celu testowania zabezpieczeń, bo temu to oprogramowanie służy (system przełamuje zabezpieczenia w celu testowania zabezpieczeń) – jest dziecinnie łatwe. W zasadzie może to zrobić każdy, kto państwa nie lubi, bo kilkutygodniowej lekturze ogólnodostępnych treści w necie, a następnie wykonaniu prób na własnym sprzęcie. Nie potrzeba do tego niczego poza laptopem, a jeżeli ktoś chce być profesjonalistą, potrzebuje jeszcze skaner częstotliwości (koszt około 2000 zł za w miarę przydatny sprzęt z prostym oprogramowaniem do analizy widma).

W praktyce więc istnieje niebezpieczeństwo, że jeżeli ktoś – ktokolwiek, nie sugerujemy tutaj działania stosownych służb, ale te na pewno miałyby takie możliwości, chciałby państwa zgnoić, to wystarczy że tylko w samochodzie zaparkowanym pod waszym blokiem lub domem – dostroi się do waszej sieci, przełamie zabezpieczenia a następnie z waszego adresu IP pobierze niedozwolone treści. Nie musi być nawet na tyle cyniczny, żeby ładować je na wasz komputer. Liczy się tylko pobranie i zostawienie specjalnych śladów w sieci. Każdy poważny operator Internetowy jest odpowiednio przygotowany na wyłapywanie tego typu treści (chociaż podobno obowiązuje tajemnica korespondencji). W wyniku takiego działania, tak czy owak spędzicie państwo kilka smutnych miesięcy w miejscu, w którym zrozumiecie jak wygląda Polska naprawdę.

Co jest najważniejsze i zarazem najgroźniejsze, praktycznie nie można się przed tym zabezpieczyć, bo nawet jeżeli nie korzystacie państwo z Wi-Fi, to odpowiedni specjalista może bez problemu podpiąć się do sieci kablowej, jeżeli będzie komuś na „Was” zależało.

Oczywiście są takie metody szyfrowania dysków i takie możliwości zabezpieczenia komputerów, że nawet doświadczonym kryptologom w kraju otworzenie tego co macie na dysku zajmie bardzo dużo czasu. Jednakże nie ma się z czego cieszyć, bo cały czas będzie państwo siedzieć w areszcie, w oczekiwaniu na opinię biegłego. Właśnie tutaj kłania się nasze stalinowskie prawo karne.

Wnioski? Nie żebyśmy odnosili się do jakich wydarzeń bieżących, jak na początku zaznaczyliśmy mamy na myśli pewien model politologiczny, który potencjalnie ma prawo się zdarzyć w każdym kraju, ale niech on właśnie będzie refleksja będzie ku przestrodze dla wszystkich „niepokornych” i osób, które cenią wolność myśli. Wszystko ma swoją cenę, a obronić się przeciwko systemowi jest niesłychanie trudno, zwłaszcza u nas. Na wszelki wypadek, zapytajcie się państwo swojego dostawcę Internetu, czy ma możliwość zablokować określone ryzykowne treści – czy to jest możliwe, na poziomie wyżej od waszego przyłącza do sieci. Warto o tym pomyśleć, wówczas jest poważna szansa na wyeliminowanie ryzyka nieautoryzowanego zadziałania komputera tj. w wyniku zainfekowania jakimś oprogramowaniem o którego istnieniu nie będziecie mieli państwo nawet pojęcia, a które wykona swoją „krecią” robotę na wasz rachunek.

11 myśli na temat “Czy łatwo jest umoczyć „kogoś” w „pedofilię” lub w „narkotyki”?

 • 27 czerwca 2015 o 06:31
  Permalink

  Cóż powiedzieć. Nóż się otwiera w kieszeni…

  Odpowiedz
 • 27 czerwca 2015 o 15:32
  Permalink

  Ja tego od dawna oczekiwałem w stosunku do Pana T.
  Dziwne że tak długo czekali z “tą pedofilią”.
  Zaszedł za skórę zbyt wielu ludziom, a jak widać nikt za nim nie stoi. Nie można być samotnym fachowcem w naszym kraju.
  Nawet najlepiej opłacanym fachowcem “od wizerunku”.

  Z drugiej strony, skoro obraca się w “tym świecie” od lat, to gdzie elementarna ostrożność i ochrona?

  Odpowiedz
 • 27 czerwca 2015 o 15:51
  Permalink

  Amerykanizujemy się od co najmniej 26-lat a tak naprawdę od lat 80-tych XX wieku, wówczas zaczęto w Polsce wprowadzać “demokrację” w której niestety tkwimy do dziś, pytanie jak długo?. Sytuacje, które opisał autor prowadzą do tego, że Kowalski/Nowak zaczyna się buntować i ktoś kolejny nazwie to terroryzmem.

  Odpowiedz
  • 27 czerwca 2015 o 20:15
   Permalink

   Jeszcze podczas moich studiow ( 100 lat temu…) na seminariach zasanawiali sie studenci i prowadzacy te seminaria naukowcy, niektorzy b.znani czy unzani co to jest terroryzm, skad sie bierze np. takie fenomeny “Czerwone Brygady” we Wloszech, czy w Niemczech ….kiedys nazywano ich partyzantami, konspiracyjnymi dzialaczami na rzecz wyzwolenia narodowego …teraz to “terrorysci”, choc nawiekszy terror w naszych czasach pochodzi od panstwa , w nauce okreslany jako ‘terroryzm panstwowy “

   Odpowiedz
   • 27 czerwca 2015 o 21:13
    Permalink

    Jak piszę o sobie to też używam określenia 100 lat temu. Młodzi obecnie uważają, że babcia (chodzi o mnie) nie rozumnie współczesnego świata. Jednocześnie młodzi nie rozumieją, że planeta Ziemia odbudowuje się w zaledwie 40% w stosunku do zużycia jej zasobów. Prawdę mówiąc “nie moja broszka” jak mawia mój bratanek. Młodzi będą żyli w takim świeci jak sobie zbudują. Z zainteresowaniem czytam wpisy “krolowa bona” zawsze dowiaduję się czegoś nowego, pozdrawiam.

    Odpowiedz
   • 28 czerwca 2015 o 03:15
    Permalink

    “@wieczorynka”, 27.06’2015, 21:13
    Bardzo mi przyjemnie ale i vice versa, bo ja tez “wieczorynka” bardzo chetnie czytuje, moze znamy sie z przedszkola albo z poprzedniego zycia / reinkarnacji / ?
    Serdecznosci

    Odpowiedz
  • 27 czerwca 2015 o 20:43
   Permalink

   ….c.d.
   ludzie, ktorzy pokazuja badzo wysoka odwage cywilna i wysokie poczucie = potrzebe prawdziwej demomokracji i np. demonstruja w tzw. okuppy (okupacja ) demonstracjach przed EZB “Europeskim Bankiem Zentralnym” we Frankfurcie nad Menem przeciw neoliberalnej polityce, spekulacjom bankowym , coraz wiejszej nedzy i bezrobociu sa czesto aresztowani i jako powod w formularzu policja wpisuje: “antykapitalizm”/ przewrotowcy systemu / terrorysci ” !!!!
   Ci ktorzy zza oceanem “Okuppay” demonstruja np. w N.J. , na Wall Street to od razu wedruja do.kartoteki terrorystow ….i nie moga znalezc pracy, mieszkania, miejsca na.studia, w wielu stanach sa traktowani jak skazani prawomocnym wyrokiem sadowym …po prostu terrorysci ….ludzie, ktorzy zrobili rewolucje francuska to byli tez terrorysci ….wogole Francuzi w kraju wujka zza oceanu maja bardzo zla opinie, niby robia ciagle rewolucje, strajki….taki image ma tam zaangazowanie spoleczne na rzecz demokracji ….w takim”postawionym na glowie” swiecie zyjemy , mimo ze tych “normalnych” (przechwytywacze kapitalu swiatowego ) to mniej niz 1 % populacji swiatowej, reszta: klasy srednie, klasy nizsze i zpauperyzowana biedota stanowia 99 % populacji swiatowej, ktora przy pierwszej uwadze.na temat stanu rzeczy i konsekwencji neoliberalizmu sa okreslani jako wichrzyciele porzadku spoleczbego i jednym tchem jako terrorysci ….

   Odpowiedz
 • 27 czerwca 2015 o 18:46
  Permalink

  Polska to ciekawy kraj – jeden senator w sukience ćpa kokę i jest z tego film – facet jest niewinny – nie siedzi 🙂 Drugi specjalista od paplania – drugi raz jest namierzany przez Policję w akcji pedofilskiej, i nie siedzi 🙂 Kocham POlskę ale wolałbym żeby była Polską 🙂

  Odpowiedz
  • 27 czerwca 2015 o 20:58
   Permalink

   Konentator “@yossarian” swoim wywodem wzglednie istniejacym stabem rzeczy w Polsce nikomu w Niemczech nie zaimponuje …jeden taki top posel i wogole “wazny” polityk podczas posiedzen parlamentu /Bundestagu /, kupowal i zabawial sie “na” laptopie nalezacym do Bundestagu zdjeciami i filmami pornograficznymi, ktore tu sa zabronione i scigane z oskarzenia publicznego w ramach kodeksu karnego … nie obawial sie, ze do tego komutera ma dostep np.”marszalek parlamentu” i pidatnik za to placi ….jak sad go skazal ( co to byl za cyrk ) na zaplate kary pienieznej na rzecz towarzystwa ochrony praw dzeci , tiwarzystwo to oddalilo przyjecie tych pieniedzy, sad szukal innej organizacji, ktorej pieniadze nie smierdza ….co do narkotykow min.Christal Meth pisalam w moich komentarzach wielokrotnie ….

   Odpowiedz
 • 28 czerwca 2015 o 04:18
  Permalink

  Drogi Autorze, przeciez Justitia / =Sprawiedliwosc /trzyma w reku wage, ale na kompletnie slepa , na na iczach czarna opaske i w Poksce, i w Niemczech, i we Francji, zza oceanem to samo , toz to terroryzm panstwowy ! Pidalam na tych lamach moze i i ze 3 razy, ze aparat sprawiedliwiscizagraza demokracji w czasach wojny i czasach pokoju …poza tym przez te opinie bieglych zawsze za b.wysokie honoraria , kto ma forse, ma odpiwiednia opinie w reku czy to w zakresie komunikacji, pizarnuctwa, psychologi, psychiatrii itd. przez te opinie bieglych 3-ci wymiar wladzy /sadawnictwo / prywatyzuje sie , jak w feudalizmie , wymiar sprawiedliwosci staje sie usluga do kupienia, w Niemczech sie o tym mowi glosno, lecz nic sie nie zmienia …a byly takie straszliwe skandale, do tego zamiast sedzow wybierac w powszechnych wolnych wyborach jak poslow do sejmu, sa oni mianowani aktem administracyjnym przez ministra sprawiedluwosci a wiec przez wladze wykonawcza / egzekutywe /, a wiec nue nie ma rozdzialu wladz. na ustawodawcza / sejm/, wykonawcza / rzad centralny i administracja terenowa / i sadownicza , gdyz te mianuje administracja a nie obywatel w drodze wyborow powszechnych ….. ¡¡¡

  By uniknac naduzyc w ladowaniu stron internetowych z trescia pedofilska, nalezy odgornie tj.rzad piwinnien takie strony przez specjalne roboty wylapywac i zamykac, technicznie kompletnie mozliwe i wogole niedrogie ale ….nue robia tego ani w Niemczech, mimo, ze bylo o tym glosno, ani w Polsce lub gdzies indziej by wlasnie miec mozliwosc przeciwnikow politycznych czy bissnesowych “doszczetnego wykonczenia ” …. tematu, ze przy konsekwentnym zamykaniu przez panstwa dostepu do stron pedofilskich w internecie spadl by popyt na te striny i nie mordowano by dzieci, ktore na tych stronach “wystepuja” i umieraja na urazy wewnetrzne ( rozerwanie mechaniczne organow ciala, krwotoki wewnetrzne …) lub musza zyc z taka stygma do konca swoich dni ….no i skad bierze sie terroryzm panstwowy , juz byl on przed Kaligula w Cesarstwie Rzymskim ….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.