Czy „Covid-19” zniewala i paraliżuje polityków?

Scientifically accurate atomic model of the external structure of SARS-CoV-2. Each "ball" is an atom. Coronavirus._SARS-CoV-2 By Alexey Solodovnikov (Idea, Producer, CG, Editor), Valeria Arkhipova (Scientific Сonsultant) - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=104914011
Scientifically accurate atomic model of the external structure of SARS-CoV-2. Each “ball” is an atom. Coronavirus._SARS-CoV-2 By Alexey Solodovnikov (Idea, Producer, CG, Editor), Valeria Arkhipova (Scientific Сonsultant) – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=104914011

Czy „Covid-19” zniewala i paraliżuje polityków? Przecież dzieją się rzeczy niesamowite. Rok temu mieliśmy lockdown, przy nie mniejszej ilości zakażeń jak dzisiaj. Zamknięto w części gospodarkę, zmieniono życie wielu ludzi. Ponieśliśmy tego olbrzymie koszty. Dochodziło do wielu trudnych sytuacji – jak kilkutysięczne mandaty za bieganie po lesie!

Dzisiaj, wirus ma się prawie równie dobrze jak przed rokiem, szpitale się zapełniają, zwłaszcza na ścianie wschodniej, ilość zakażeń rośnie każdego dnia, chociaż wiadomo, że testujemy ludzi w minimalnych ilościach. Jednak nic – ani widu, ani słychu o żadnych obostrzeniach. Władza wysłała dzieci do szkół przy pełnej świadomości, że ta część populacji jest jednym z głównym rozsadników wirusa, jednak to rzekomo z lęków o kondycję psychiczną dzieci!

Nieoficjalnym tłumaczeniem rządzących w sprawie przeciwdziałania pandemii jest – wedle pana Ministra Niedzielskiego – sugerowanie, że w ciągu roku – każdy obywatel – miał możliwość się zaszczepić. W związku z tym mamy do czynienia z pandemią osób niezaszczepionych i władza nie chce karać osób, które się zaszczepiły ograniczeniami.

Mniejsza z tym na ile to jest lub na ile to nie jest logiczne, należy się zupełnie na poważnie zapytać o jedną prostą okoliczność, otóż jeżeli rządzący w oparciu o swoje autorytety naukowe wiedzieli, że będzie – jak jest – i to TYM RAZEM przewidzieli, to dlaczego temu nie przeciwdziałali? Wiadomo, że elektorat rządzących koncentruje się w tych województwach, gdzie pandemia właśnie wykładniczo rozkwita, jednak POLITYKA TO TAKŻE CZASAMI POTRZEBA PODEJMOWANIA NIEPOPULARNYCH DECYZJI DLA DOBRA WSPÓLNEGO.

Co się więc stało, że wiedząc – co będzie – nie byliśmy w stanie podjąć działań zaradczych z wyprzedzeniem? A były do tego okazje? Włącznie z ogólnopolską akcją, że jak ktoś się nie zaszczepi, to np. po 15 listopada nie wychodzi z domu i nikogo nie interesuje skąd weźmie na jedzenie i opłaty? Jeżeli to za dużo, to czy naprawdę stanowiło problem poinformowanie naszego wspaniałego społeczeństwa, że każdy kto będzie po 15 listopada bez maski w zadaszonej przestrzeni publicznej lub środku komunikacji publicznej będzie musiał BEZ APELACJI I MOŻLIWOŚCI SPRZECIWU zapłacić za to 5000 zł? Tego również się nie udało wprowadzić rządzącym?

Może, należało wprowadzić po prostu przymus sczepień – z wyjątkiem przypadków z przeciwwskazaniami medycznymi? Co jest alternatywą – zablokowany system opieki zdrowotnej? Śmierć tysięcy ludzi? Izolacja setek tysięcy, jeżeli nie milionów? Jeżeli ktoś twierdzi, że pandemia nie istnieje, to przecież nie będziemy z nim walczyć i niech się zaszczepi na złość zaszczepionym (można wymyślić dowolnie głupi powód i go promować). To jest porażające, co potrafią wymyśleć ludzie, żeby uzasadnić brak potrzeby szczepienia się, szkoda jednak że „ta wiedza” w społeczeństwie nie przekłada się na potencjał naukowy w zakresie np. biotechnologii. Realia są takie, że 95% społeczeństwa, nie wie czym się różni wirus od bakterii, jednak swoje zdaje o zasadności szczepień ma!

Realia są banalne – albo szczepienia, albo obostrzenia. Nie ma alternatywy – jak na tą chwilę. Oczywiście, możemy osiągnąć odporność zbiorową, jak to wszyscy po kilka razy przechorują, tylko trzeba mieć świadomość, że to będzie oznaczało jeszcze kilkaset tysięcy zgonów. Tymczasem nasi rządzący mają problem czy pozwolić pracodawcom na weryfikowanie szczepień pracowników? Przecież to jest kpina z ludzi, którzy boją się o swoje zdrowie i życie oraz zdrowie i życie swoich rodzin.

Winni temu stanowi rzeczy są politycy, autorytety w tym pewien Kościół, media i mendia (tu nie ma błędu). Nie zapominajmy również o roli mediów społecznościowych – to jest bardziej, niż niesamowite, co w nich jest możliwe. Co więcej niesamowite jest to, że nikt tego nie piętnuje i nie ma na nie realnego wpływu. Jest czymś niesamowitym, że przez tyle czasu politycy nie są w stanie wypracować, wprowadzić i promować w życiu publicznym – jednolitych standardów zachowania się. Jest skandalem, że zdarzają się autorytety, które publicznie podważają potrzebę szczepienia się lub np. zachowywania podstawowych zasad ochrony osobistej. Jest czymś niemożliwym do pojęcia, że pewien Kościół pozwolił sobie na bredzenie o zarodkowym charakterze jednej z linii szczepionek i tym dołożył do antyszczepionkowego kotła! Do tego mamy jeszcze media i mendia, które najdelikatniej mówiąc zawiodły. O mediach społecznościowych można powiedzieć tylko tyle, że pandemia pokazuje, że po prostu nie powinno ich być w takiej formie, w jakiej je znamy.

Szanowni Państwo – można bredzić o wolności, można płakać o demokracji, wolności słowa, swobodzie wypowiedzi, segregacji, zakazach, nakazach, prawie do sprzeciwu itd. Można narzekać, że to ciągnie się już dwa lata i końca nie widać, co więcej można mieć tego wszystkiego naprawdę dość. Jednak – ani modlitwą, ani gorącą chęcią, ani uchwałą Sejmu – nie zlikwidujemy pandemii. Nie da się jej zneutralizować na zasadzie „chciejstwa” lub jego przeciwności. Wszędzie, gdzie są ludzie – i dochodzi do mieszania się aerozoli – jest ryzyko przeniesienia wirusa. Zwłaszcza, że wiemy, że szczepienie nie chroni przed zarażaniem się, a jedynie przed ostrym przebiegiem choroby (w większości przypadków).

Patrząc na problem z perspektywy państwa – trzeba oceniać sytuację poprzez pryzmat wielkich liczb i statystyki. W interesie ogółu jest, żeby możliwie wszyscy byli zaszczepieni, ponieważ wówczas jest mniejsze ryzyko zgonów ze względu na Covid-19. Również wówczas, maleje ryzyko śmierci innych ludzi na inne choroby, ponieważ system opieki zdrowotnej będzie mniej obciążony. Oczywiście, może się zdarzyć że pewna część populacji będzie cierpieć, chorować lub nawet może umrzeć w wyniku negatywnej reakcji na szczepionki. Jednak – statystycznie – będzie to mniejsza część populacji, niż osób narażonych na zarażenie i ciężki przebieg Covid-19, jeżeli większość się nie zaszczepi.

Tak, to jest przerażające ograniczenie wolności osobistej. Tak, to jest w ogóle ograniczenie wolności ludzi – ale nie ma alternatywy dla przymusu szczepień. Chyba, że osoby niechętne do szczepienia będą płacić wyższe składki zdrowotne lub w ogóle będą płacić za leczenie w przypadku zachorowania na Covid-19?

Pandemia, to jest wojna z niewidocznym wrogiem. Na tą chwilę najlepszą rzeczą jaką możemy zrobić jest zaszczepić się. Nie ma alternatywy. Można oczywiście uważać, że wirusa nie ma, można uważać, że ziemia się płaskim plackiem opartym na grzbietach siedmiu krokodyli. Można uważać, co się chce, jednak nasza indywidualna wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się ograniczenie wolności innych ludzi. Ponieważ wyrzekamy się przemocy w naszej kulturze prawnej, to do państwa należy zapewnienie przestrzegania, poszanowania i respektowania tych granic. Uwaga, wiadomo że są przypadki osób, którym nie zaleca się szczepień, każdy jest badany przed szczepieniem. Dlatego wiadomo, że wszystkich się nie zaszczepi. Jeżeli jednak – niechęć do szczepienia ma wynikać z „widzi mi się” obywatela, to niestety – tu musi wkroczyć przymus państwowy, w interesie wszystkich. Nie wiemy, co będzie za kilka lat. Naprawdę tego nie wiemy. Nie mamy jednak żadnego powodu, żeby nie ufać nauce w jej stanie dzisiaj. Gdzie bylibyśmy dzisiaj, jakby nie penicylina? Alternatywą dla porządku jest zawsze jego brak, czyli chaos. Stać nas na to?

Serdecznie apelujemy do wszystkich, żeby po pierwsze – bezwzględnie – przestrzegać zaleceń sanitarnych i epidemiologicznych upoważnionych władz, bezwzględnie uważać na siebie i innych ludzi w swoim otoczeniu i szczepić się i zachęcać ludzi w swoim otoczeniu do szczepienia. Warto również – jeżeli nie ma przeciwwskazań od lekarza – zaszczepić się przeciwko grypie, to stosunkowo tanie szczepienie, które może dla wielu być realną pomocą.

Pamiętajmy, to rządzący ponoszą odpowiedzialność za funkcjonowanie wszystkiego w państwie. Stan państwa jest wypadkową ich decyzji i zaniechań ich podejmowania, na pewno za to jak przygotowali kraj do pandemii i jak go przez niego przeprowadzają należy ich rozliczyć.

36 komentarzy do “Czy „Covid-19” zniewala i paraliżuje polityków?

 • 22 listopada 2021 o 08:48
  Permalink

  KRAKAUER, ciągle fan totalnego-TOTALITARYZMU, niech’by i w postaci (para)medycznej?!! Nawiasem mówiąc jak zauważył kiedyś Wiech https://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Wiechecki śmiej sie pan z tego!
  TO nie “ukoronowany”, a tzw. procedury medyczne zabijają ludzi!
  Pozwolę sobie na zamieszczenie kilku sentencji w temacie, a więc: “Tylko inteligent może w coś takiego uwierzyć – żaden zwykły człowiek nie mógłby być takim durniem – George Orwell”. 🙂

  “Jesteśmy na krawędzi globalnej transformacji. Wszystko, czego teraz potrzebujemy to odpowiednio wielki kryzys, a wtedy narody zaakceptują Nowy Porządek Świata. [David Rockefeller]

  Nad społeczeństwem dominować będzie elita… która dla osiągnięcia swoich politycznych celów nie będzie wzbraniać się przed stosowaniem najnowocześniejszych technik kształtowania publicznych zachowań i utrzymywania społeczeństwa pod ścisłą kontrolą i inwigilacją [Zbigniew Brzeziński w książce “Between Two Ages” 1970 r.]

  “Rząd światowy powstanie bez względu na to, czy nam się to podoba czy nie. Otwartą pozostaje jedynie kwestia, czy rząd światowy stworzony zostanie na drodze przemocy czy powszechnego przyzwolenia.”

  I właśnie DLATEGO każdy myślący człowiek w miarę swoich możliwości musi podstawiać nogę
  (bojkotować) systemowi…

  I jeszcze cenna uwaga Ruskiego (rosyjskiego) internauty: “Если журналистам (politykam toże) отрубить голову, она еще минуту ьудет говорить об короновирусе.” 🙂 🙂 🙂

  Intieresne w temacie dywagacje ‘ruskiego amerykańca” …https://www.youtube.com/channel/UC2aDP_tJNPyzPrslH4_VKAQ/videos

  https://www.monasterujkowice.pl/swiat/po-polsku/item/110-12-xi-2021-lekarz-wlodzimierz-bodnar-we-wloskim-senacie – SZACUNEK p. DOKTOROWI!!

  Niestety, za pośrednictem środków masowego ogłupiania namnożyło się szurii i płaskoziemców uwierzyli ( ci zwłaszcza z reguły – niewierzący, wykształceni z wielkich miast! ) w fałszywego ‘bożka w koronie”.

  https://www.monasterujkowice.pl/swiat/po-polsku/item/110-12-xi-2021-lekarz-wlodzimierz-bodnar-we-wloskim-senacie

  Korzystając z okazji – szacunek p. posłowi Grzegorzowi Braunowi, oby tacy na kamieniu rodzili się … Amen

  Odpowiedz
  • 22 listopada 2021 o 18:33
   Permalink

   @krzyk58
   “Lekarz Włodzimierz Bodnar we Włoskim Senacie” – no to ma już postępowanie dyscyplinarne? 🙂
   Co na to lekarze pachołki zachodnich koncernów farmaceutycznych?

   Na szczęście lekarze po cichu stosują amantadynę. Jak ktoś nie przehulał zdrowia to ma szansę szybko i bezproblemowo wyzdrowieć.

   Odpowiedz
 • 22 listopada 2021 o 09:19
  Permalink

  Niestety, ale “medal” ma dwie strony: awers – taki przymus szczepień najbardziej uderzy w elektorat rządzących, rewers – szczepienia nie chronią przed zarażeniem a nawet śmiercią, a jedynie zmniejszają ryzyko powikłań i to zresztą na krótko, stąd mówi się już o 4 dawce. Swoją drogą to ten wirus sam w sobie jest “ciekawy”, bo typowa pandemia powinna po 2 latach sama od siebie wygasnąć, a wyraźnie nie ma na to ochoty…

  Odpowiedz
 • 22 listopada 2021 o 09:47
  Permalink

  Nie ma mojej zgody na selekcję sanitarną. Wirus jest przenoszony także przez osoby zaszczepione, a samo szczepienie nie daje pełnej ochrony.

  Pierwsza sprawa:
  “Oczywiście, może się zdarzyć że pewna część populacji będzie cierpieć, chorować lub nawet może umrzeć w wyniku negatywnej reakcji na szczepionki. Jednak – statystycznie – będzie to mniejsza część populacji, niż osób narażonych na zarażenie i ciężki przebieg Covid-19, jeżeli większość się nie zaszczepi.”
  – czyli popełniamy morderstwo w świetle prawa na pewnej części populacji w imię ratowania jakiejś niby większej części populacji. Dziękuję, wolę wolność od przymusu i zdanie się na los, ale przede wszystkim świadome zapobieganie i wzmacnianie odporności.
  – proszę przedstawić dowody, że zostanie uratowana większa część populacji, bo już w podręcznikach dla studentów medycyny w latach 70-tych pisano, że na korona-wirusy nie można znaleźć skutecznej szczepionki? Właśnie kilka dni temu zaszczepiony kolega który był w sanatorium z trzema innymi zaszczepionymi w pokoju złapali Covid po drugiej dawce szczepionki i dwóch z nich już nie żyje.
  W Izraelu mimo dużego wyszczepienia mają problem.
  https://wolnemedia.net/ponad-40-zmarlych-to-osoby-w-pelni-zaszczepione/
  https://wolnemedia.net/po-szczepionce-mozesz-nie-odzyskac-pelnej-odpornosci/

  A może jest tak, że nie wyszedł korporacjom zachodnim handel szczepionkami na grypę na masową skalę, więc postanowili wpuścić ludzkość w szczepionki na korona-wirusy? Gdzie się podziała grypa? na którą ludzie umierali i to dość dużo. Jak rząd przedstawi rzetelne statystyki zgonów na grypę w porównaniu do zgonów na Covid, to uwierzę że nie ma manipulacji.

  Owszem być może mamy do czynienia z bardziej zaraźliwym i śmiertelnym wirusem, ale czy nie dlatego, że to ludzkość na śmieciowym jedzeniu stała się mniej odporna i sama natura robi teraz selekcję?

  Druga sprawa:
  “Tak, to jest przerażające ograniczenie wolności osobistej. Tak, to jest w ogóle ograniczenie wolności ludzi – ale nie ma alternatywy dla przymusu szczepień.”
  – jest alternatywa dla przymusu szczepień. Proszę zobaczyć jak mądrze postąpili Japończycy.
  https://wolnemedia.net/jak-japonia-w-miesiac-zlikwidowala-tzw-epidemie/
  https://wolnemedia.net/japonia-wprowadza-iwermektyne-jako-lek-na-covid-19/

  Poza tym alternatywą jest zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie i budowanie swojej odporności naturalnie. Niestety kto tego nie rozumie musi umrzeć, żadna szczepionka tu nie pomoże, jeżeli ktoś przehulał swoje zdrowie. Wręcz przeciwnie być może szczepionka przyśpieszy zgon.

  Nie mam nic przeciwko szczepieniom, jeżeli będą pewne i w pełni skuteczne. W tym wypadku ludzie się boją, widzą że coś jest nie tak, skoro nawet autorytety medyczne protestują i podają przyczyny nieskuteczności szczepień.
  https://wolnemedia.net/szczepionki-nie-chronia-przed-niczym/

  https://wolnemedia.net/naukowcy-nie-rozumieja-dlaczego-afryka-unika-pandemii/

  Na dzień dzisiejszy ludzie umierają na covid także dlatego że się zaszczepili i zbyt zaufali szczepionce, zamiast zmienić styl życia i zainwestować w budowanie naturalnej odporności. Znam taki przypadek z najbliższego mojego otoczenia. Takich ludzi nie uratuje żadna szczepionka, jeżeli po niej człowiek nie będzie dalej dbał o swoje zdrowie tylko żywił się zachodnim śmieciowym jedzeniem.
  Czas wrócić do swojskiej kapusty kiszonej i polskiego zdrowego schabowego., do tradycyjnego zdrowego żywienia bez je*anej chemii.

  Odpowiedz
 • 22 listopada 2021 o 10:09
  Permalink

  Słusznie prawisz krakauerze! Ws. coronavirusa uwag parę .
  1. Mało kto już wierzy ( z uczonych) w jego naturalne pochodzenie, co zupełnie nie zmienia sytuacji.
  2. Lekarze i tzw. uczeni są takimi samymi ludźmi jak inni, więc rozkład głupoty, draństwa, zawiści jest taki sam jak wśród “normalnej” ludności.
  3. Materiału do zwątpienia dla foliarzy ( np.krzyk) mogą dostarczać dane z …Afryki. Minimalna ilość szczepień znikomo mało zakażeń. Podejrzewają CIEPŁO! Może .
  4. Gnój wśród badaczy jest, o czym świadczy CISZA nad amantadyną ! Są (wielu) tak chętni do badań jak Pinokio do mówienia prawdy.
  5. Do foliarzy nie docierają ŻADNE argumenty. Mam kumpla gorszego niż @krzyk (chyba) . Jego narracja jest taka, że Bezosy, Gatesy, Zuckerbergi chcą nas załatwić …szczepionką !
  Być może, ale na pytanie – dlaczego to sami jako krezusi i ci , którzy mają pozostać na Ziemi ( bo ludzi jest faktycznie za dużo) nie obrali prostszej wersji – ONI się szczepią , wypuszczają DŻINA ( covid ) , hołota ( MY ) zdychamy , ONI zostają . No proste jak budowa cepa. Kumpel nie wiedział, może @krzyk wie. Tylko proszę po polsku, prostym, logicznym językiem !!!

  Odpowiedz
  • 22 listopada 2021 o 13:57
   Permalink

   @fly.
   Ad.3. Musisz to wiedzieć (1256) Zdziwieni, ale na 100% nie wyjaśnią dlaczego w Afryce nie ma choroby
   od ok. 37 min.
   Ad. 3,4. Musisz to wiedzieć (1255) Gates wróży że nie on a terroryści zaatakują nas ospą

   Foliarze …foliarze.. a, cośtam wspomina “Gloger iz SSZA” Новые фонари — это оружие на ваших улицах против вас ! //Америка американцы Флорида Майами США

   Голограмма ! Нас хотят одурачить картинками с неба ? Как детей ! //Америка американцы Флорида США
   Projekt “Blue Beam” – obiło się o uszy?

   A TO wszystko znajdziesz na kanale ruskiego amerykańca https://www.youtube.com/channel/UC2aDP_tJNPyzPrslH4_VKAQ

   Ad3,5. Proszę w moim imieniu pozdrowić kumpla, myślący człowiek, takich szanuję! 🙂
   prof. Maria Dorota Majewska:
   “Pamiętajmy, że naukowcy dowiedli, iż osobnicy podejrzliwi, wręcz paranoiczni, mają znacznie większą szansę na przetrwanie”. Tak, tak wiem że znajomość wszystkich faktów to paranoja, niestety, a może stety daleko mi do “owego pełnego erudyty”, 🙂 może @Miecław …(niebezpiecznie) zbliża się?

   Dieta, zastrzyki i nakazy będą wytwarzać od bardzo wczesnego wieku rodzaj charakteru i osobistych przekonań, które władze uznają za pożądane, tak aby każda krytyka władzy była psychologicznie niemożliwa (…) Stopniowo poprzez selektywną hodowlę, genetyczne różnice pomiędzy rządzącymi a rządzonymi wzrosną tak, aż staną się niemal różnymi gatunkami. Bunt plebsu stanie się na tyle niemożliwy, na ile niemożliwe jest zorganizowane powstanie owiec przeciwko praktyce jedzenia baraniny. [Bertrand Russell, Prawnuk Brytyjskiego Księcia Bedford Johna Russella, Wnuk Premiera Wielkiej Brytanii Lorda Russella, Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Królewski Instytut Spraw Międzynarodowych (Chatham House), “Wpływ nauki na społeczeństwo”, 1953]

   Mark Twain:

   Ludzie w ogóle nie myślą. Oni tylko myślą, że myślą.
   ——
   Jeśli większość ludzi wierzy, iż coś jest prawdą, uciekaj od takiej prawdy jak najdalej

   “To, co gryzą zęby, to nie lekarstwo. Nikt nie widzi lekarstwa. Nie tkwi ono w materii, lecz w sile ducha”.
   Kto TO i KIEDY powiedział?
   Doczytałem. “Kumpel nie wiedział, może @krzyk wie. Tylko proszę po polsku, prostym, logicznym językiem !!!
   Wyłożę, tak na chłopski rozum… wszystkich nie zabiją, BO jaki byłby sens? Zostawić należy “złoty miliard” (o wielkość rzędu nie będę kruszyć kopii są tacy co podają zdecydowanie niszą cyfrę liczoną w mln. ( zostać MUSI tyle PODludzi by możliwa była kompleksowa obsługa NADludzi, NO i by było komu pożyczać na %, BO inaczej KOMU
   POŻYCZAĆ, na pewno nie “samym swoim”!! I w tym miejscu mógłbym przytoczyć stosowne akapity z “ichniejszych” Ksiąg Świętych ( Te księgi to na pewno nie ów tzw. statut kaliski). Wsio poniał?

   Odpowiedz
   • 22 listopada 2021 o 23:05
    Permalink

    @krzyk58

    Widzę, że moja nauka nie poszła w las. 🙂 Jesteś co raz lepszy w retoryce.
    Dobór cytatów przedni. No, no tak trzymać.

    Odpowiedz
 • 22 listopada 2021 o 12:01
  Permalink

  Niejaki @krzyk, foliarz,opisany wyżej jest i tak mniejszym złem niż nasz foliarski rząduś. Pinokio uaktywnił sie ostatnio po interwencji Merkel i Macrona i rżnie głupa, że będzie WOJNA z Rosją !!!
  Bredzi też o “przedmurzu” itp. idiotyzmach! A cała sytuacja jest im na rękę, bo tzw. naród zapomina o tym, że kraj się praktycznie wali! Trzeba więc WROGA !

  Krzyk, jeśli się nie zaszczepił najwyżej ZABIJE kogoś z nas blokując miejsca na normalnych oddziałach przekształconych w covidowe, bo przechodzą to ciężej, co jest poza dyskusją .Wuj mu w zupę !

  Ws. “ataku Rosji w 2022 r. na Ukrainę” to już kolejny termin IDIOTÓW! To FAKE ukrów , bo mieli atak na siedzibę prezydenta elementu banderowskiego ( że niby za mało antyrosyjscy ). Nawet czytelnicy DoRzeczy ocenili ten news 6:1 na NIE ! Ile już było tych terminów ! Pół roku temu też, mieli manewry i JUŻ wchodzili ! Ja prdl. … nie weszli ! Rząduś żałuje bo zwaliłby na “Ruskich”. Wróć “ruskich”. To już n-ty termin ich wejścia . Ale doczekaliśmy czasów !

  A nasz Pinokio jeździ po małych czopkach ( Pribałtyka) i sieje grozę! Razem z nimi, wiernymi sojusznikami Adofa H. Skąd mu się to bierze??? Nie mogę już go oglądać, nie mówiąc o słuchaniu. Łukaszenka cały czas mówi o bezsensie wojny !!!

  Odpowiedz
  • 22 listopada 2021 o 16:28
   Permalink

   @fly. Fragment ze sporej całości…
   Лукашенко: Я не танцую под вашу музыку! || Интервью BBC

   https://www.youtube.com/watch?v=wskMkAFNn3w

   Da dobry Bóg (jak to mówią dopuści to i z kija wypuści) że i @Inicjator cokolwiek zrozumie i inni
   komuniści … Lubię A.G. Łukaszenkę m.in. za zwięzłość i dosadność bez lewackiej, politpoprawnej euronowomowy!

   Odpowiedz
  • 22 listopada 2021 o 21:15
   Permalink

   @fly. Spasibo bolszoje. Znaczi’t, w twoim subiektywnym odczuciu “krzyk58” mniejsze zło? 🙂 Spasibo, danke, hvala i co tam jeszcze… 🙂

   Odpowiedz
  • 23 listopada 2021 o 18:45
   Permalink

   do Fly. “Ile już było tych terminów” To prawda, że kłamali i kłamią na temat ruskiej agresji. To po prostu akcja propagandowa, którą będą tak długo prowadzić, aż banderowcy ruszą na Donbas, zostaną pobici a Ukrostan straci państwowość, ale będzie wspaniały pretekst dla Amis do wyłaczenia Rosji z handlu z Europą i tym samym przeciwdziałanie sojuszowi technologii z surowcami (czyt. między NRF a FR) Stąd gebelsowskie, nieśmiertelne podejście do tematu. Gdyż czymś trza będzie usprawiedliwić nowe sankcje i nową żelazną kurtynę. oczywiście straty będą duże w Europie, ale i o to właśnie chodzi, żeby spowolnić rozwój ekonomiczny Europy, bo to spowoduje regres w Rosji i usunie zdolność starego kontynentu do konkurencji z Amis np. w Azji i Afryce.. Już teraz szykowane są sankcje nie tyle za agresję (bo część ludzi jej po prostu nie widzi), ale za zamiar agresji, bo zamiar widzi CIA.
   “Ale doczekaliśmy czasów !” Zawsze były takie czasy. atak Hitlera na ZSRR też usprawiedliwiano prewencją, gdyż jakby nie Niemcy napadli na Kraj Rad, to Stalin napadłby na Niemcy. A chodziło jak zawsze o złoża surowców. Parę lat temu Klintonka powiedziała, że to niesprawiedliwe, że jeden kraj na świecie ma 25 % surowców świata. A jak niesprawiedliwość, to trza ustanowić sprawiedliwość.

   Odpowiedz
 • 22 listopada 2021 o 12:23
  Permalink

  Strasząc ŚWIATOWYM konfliktem ma na myśli …co ? No to!
  ” UE powinna skupiać się na kryzysie, a nie przykładowo na reformie polskiego wymiaru sprawiedliwości.”

  Czyli – Ruskie już grzeją silniki w czołgach a WY LG%%TOWSKIE zbóje z UE o pierdołach!

  LITOŚCI PANOWIE – WIECIE JAK JEST Z TZW. MOWĄ NIENAWIŚCI POZDRAWIAM WEB JÓZ.

  Odpowiedz
 • 22 listopada 2021 o 13:55
  Permalink

  No kaczepieczone, brakuje mi słów…

  To może ja podpowiem sposób na “pandemię”…

  – po pierwsze, pozbyć się (a przynajmniej, nie używać) wszystkich sprzętów emitujących środki masowego przekazu…

  – zadbać samemu o swoje zdrowie (codzienna dawka ruchu na świerzym powietrzu, odpowiednie pożywienie, eliminacja stresu itd., a co najważniejsze, w miarę możliwości, odrzucenie WSZELKICH chemicznie tworzonych “leków”…

  – zorganizować PEŁNą IZOLACJę wszystkich wyszczepanów i innych “wystraszonych” w ich własnych domach, czy specjalnych ośrodkach do tego przystosowanych…
  W tym przypadku oczywiście, z pełnym wyposażeniem medycznym, respiratorami, maskami, ochronnymi foliami, regularnymi szczepieniami, itd, itp., tak, żeby poczuli się w pełni “bezpieczni”.
  Naturalnie, nie potrzebowaliby nawet pracować, by się nie narażać – najlepiej codziennie rano byłoby ich spryskać jakimś dobrym impegnatem i nakryć folią tak, by nawet najmniejszy wirusik nie miał do nich dostępu…

  – pozostała część Ludzkości wychodzi na “zewnątrz” i kontynuuje swoje dotychczasowe życie, które ci “powyżsi” odebrali im przed prawie dwoma laty…

  Odpowiedz
  • 22 listopada 2021 o 21:40
   Permalink

   @Dojrzały.
   Mądrego to i przyjemnie poczytać. 🙂
   “odrzucenie WSZELKICH chemicznie tworzonych “leków”…”
   Kiedyś rzekomo miałem problemy z nadciśnieniem, konował prowadzący do mnie – ale to pan już będzie musiał do końca życia przyjmować leki obniżające… po parunastu miesiącach na takie dictum dałem se spokój “z wizytami”.
   Tego co mi przepisywał już od dawna nie biorę (szkoda wątroby i innych narządów) , a wątroba bidula nie miała lekko
   w “tym życiu”. Przestawiłem się na pewne, skuteczne zresztą suplementy i wsio w poriadkie! 🙂
   Kreśląc te słowa przypomniałem sobie o zrobieniu pomiaru, który wykonałem w trakcie pisania posta, więc do rzeczy, godz: 21:30, nie chwaląc się 136/79/64 myślę że pomiar wypadł nie-najgorzej! 🙂
   Unikanie sponsorowanego stresu, jakiś wysiłek fizyczny – oczywiście stosowny do wieku, żarło
   jak najmniej przetworzone, TV w zasadzie nie oglądam, radia słucham ok. godz. dziennie pomiędzy 6:30 a 7:30, to wtedy zamieniam się w przysłowiowego ‘szewca”, i ślę “życzenia’… niestety póki co – palę! 🙁

   Odpowiedz
 • 22 listopada 2021 o 14:31
  Permalink

  Panie @Miecławie, z pierwszego linka cytat:

  “Prawda wygląda jednak dla zaszczepionych jeszcze bardziej tragicznie, gdyż CDC uważa, że w ciągu 14 dni od wstrzyknięcia do organizmu preparatu, osoba zaszczepiona którąkolwiek z dawek, jest traktowana jako… niezaszczepiona. Tak więc jeśli osoba zaszczepiona umrze w ciągu dwóch tygodni od przyjęcia preparatu, nie będzie uwzględniona w statystykach zmarłych osób jako zaszczepiona.”

  …i proszę mi wytłumaczyć co tu jest nie tak? Przecież to normalne że organizm potrzebuje czasu na wytworzenie przeciwciał, jak zatem zaliczyć taką osobę nie inaczej jako niezaszczepioną? Chyba, że bawimy się w gramatykę, ale nie o to chodzi w argumentach na tak poważne tematy.

  i dalej:

  “CDC wprowadziła dwa różne testy dla tych grup: osoby zaszczepione testowane są przy pomocy testu PCR wyskalowanego na mniejszą czułość, zaś osoby zaszczepione traktowane są testami PCR z dotychczasową, zawyżoną CR. Powoduje to, iż wyniki dużo częściej wykazują rezultaty zupełnie losowe.”

  niby dlaczego?
  Cały artykuł jest o jakimś tam stanie Maryland w usa przez prof. Redfielda, który potrafi wygadywać takie głupoty. A potem redaktor:

  “1. Preparaty promowane jako „szczepionka przeciw Covid-19” nie są szczepionkami, a więc nie można być zaszczepionym czymś, co nie jest szczepionką (można być odbiorcą preparatu poprzez proces jego wstrzyknięcia; można być poddanym iniekcji; można jedynie w popularnym – lecz nie medycznym – znaczeniu tego słowa „zaszczepionym.
  2. „Szczepionki” te są eksperymentalnymi genetycznymi preparatami o nieznanych długofalowych skutkach, z których powszechne mikrozakrzepy są tylko drobnym wierzchołkiem góry powikłań.
  3. Wynik testu „na koronawirusa” nie przesądza o „chorobie Covid-19” (nie przesądza o niczym, poza tym, że przeszło się „test”).” –

  koniec cytatu.

  i taki, cyt.:

  “6. Wiele wskazuje na to, że nie tylko wirus SARS-CoV-2 w ogóle nie istnieje, ale że cała teoria istnienia wirusów jako patogenów powodujących choroby, przyjęta jako TEORIA przez współczesną naukę i medycynę, bazuje na fałszywych podstawach, których ojcem-założycielem jest jeden z największych oszustów w historii nauki – Ludwik Pasteur. W sumie: choroby spowodowane przez „wirusy” można naukowo wytłumaczyć bez istnienia tych tworów.”

  – koniec cytatu.

  Nie wiem czy ten dr z tym redaktorem się czegoś naćpał, czy zadziałał tu tzw. głuchy telefon (jego pewna odmiana) bo z “wolnych mediów” kierują do “bibuły kropka kom” a tam pisze że to ich opracowanie bez podania tekstu źródłowego. Osobiście wierzę, że ten profesor jest po prostu idiotą, choć jak to się stało że po takich studiach nim jest…nie wiem. No ale Sikorski zabijał dla amerykanów ludzi w Afganistanie i został politykiem, to i profesorowi mogli wręczyć dyplom jak to anglosasi mają w zwyczaju (patrz: królowa Elżbieta brytyjska, którą, jak sama mówi, przerażają rozmowy na poważne tematy)

  Zresztą redaktor się nie podpisał nawet, ciekawe czemu.

  Odpowiedz
  • 22 listopada 2021 o 19:47
   Permalink

   @Grzegorz
   Grzegorzu, Miecław ma rację, to wszysko są fakty…
   – poszperaj tylko w sieci, co prawda utrudniony, ale (jeszcze) jest dostęp do tych informacji…

   Może nie słuchaj fachowców od bankowości, historyków i innych temu podobnych, tylko rzeczywistych specialistów, a potem to przemyśl swoim rozumem, zaprzęgnij logikę, a wnioski sam wyciągnesz…

   https://grupac19.pl/

   Odpowiedz
   • 22 listopada 2021 o 21:55
    Permalink

    @dojrzały.
    Zacznijmy od tego że przekonanego nic i nikt nie przekona, nawet jeśli ‘zapadnie” to i tak powie że były/są plusy dodanie uczestniczenia “w tym” experymencie! 🙂 BO lżej choruję/umieram! 🙂

    Odpowiedz
    • 23 listopada 2021 o 09:54
     Permalink

     @krzyk
     Tak, masz racje…
     Szczegolnie ta “lzejsza smierc”
     Maz kuzynki zapewnewne tak mial…
     Jeszcze w lipcu grilowalismy razem. Chlop zdrowy, jak przyslowiowy “dab”, ale juz sie cieszyl, ze w sierpniu zostanie szczepanem, wiec jesienia nie musi mic zadnych obaw…
     Faktycznie, juz nie musi obawiac sie niczego…
     – zmarl przed ponad miesiacem, “nagle i nieoczekiwanie”

     Odpowiedz
     • 23 listopada 2021 o 16:25
      Permalink

      @Dojrzały. No, cóż wypada tylko powtórzyć za ks.-poetą: “Śpieszmy się kochać ludzi – tak szybko odchodzą…”

 • 22 listopada 2021 o 15:40
  Permalink

  Czcigodny WEB JÓZ. moja “mowa nieniwiści” w stos. do @krzyka jest wesołą polemiką. Lubię gościa . Rządusia nie ! Już cisza!

  ALE JAK SIĘ M.IN. TEGO PANA CENZURUJE TO POTEM NAM SERWER SIĘ BLOKUJE, NIE WIEM CZEMU – PEWNO PRZYPADKIEM 🙂 WEB JÓZ.

  Odpowiedz
  • 22 listopada 2021 o 22:01
   Permalink

   Pacz pan, a TO dobre! Paka tyle zdołałem (odkryty) wystękać. Jak ochłonę, może napisze coś więcej, a może przejdę do porządku dziennego, jakby nigdy nic… przejaja… 🙂

   Odpowiedz
 • 22 listopada 2021 o 15:56
  Permalink

  Autor tej plandemicznej propagandy uważa czytelników za idiotów albo sam jest idiotą.
  A za zachęcanie do wstrzykiwania sobie podejrzanych substancji… ch.ci w d. nygusie!

  PAN PRZEŚLE KONTAKT NA REDAKCJĘ, AUTOR SIĘ Z PANEM CHĘTNIE SPOTKA TO MU TO PAN POWIE. WEB JÓZ.
  PS. SUBSTANCJE KTÓRE ZAPEWNE PAN MA NA MYŚLI ZALECA MINISTER ZDROWIA. WEB JÓZ.

  Odpowiedz
 • 22 listopada 2021 o 17:18
  Permalink

  Wirus sam w sobie jest dość zagadkowy, a przez to przypisywane są mu bardzo różne właściwości.
  Gdzie leży prawda, zapewne się nie dowiemy, przynajmniej nie w najbliższym czasie.
  Kilka interesujących linków podał Miecław (22 listopada 2021 o 09:47), ale to też o niczym (o naturze wirusa) nie świadczy.
  Z przeczytanych ostatnio, a nietypowych informacji, mogę dorzucić jeszcze kilka.
  1.
  Przypadek Gibraltaru.
  Według uśrednionych tygodniowych informacji o nowych zachorowaniach (w przeliczeniu na 100k osób), Gibraltar (w listopadzie) wykazywał ponad 4-krotnie wyższy poziom zachorowań niż średnia dla UE.
  Co ciekawe, praktycznie 100% ludności jest (podwójnie) zaszczepionych, a 40% przyjęło dawkę przypominającą (trzecią) – według różnych stron z portalu https://ourworldindata.org/
  Moim zdaniem należałoby uwzględnić wpływ poziomu wilgotności na kropelkową transmisję wirusa. Akurat Gibraltar to cypel, więc wilgotność jest z natury wysoka. W praktyce więc covid-19 na półkuli północnej, to głównie choroba sezonowa (niczym grypa). Może być trudno z tym skutecznie walczyć, a jak już to raczej lekarstwami.
  2.
  Przypadek Japonii.
  Wprawdzie jedni piszą o skutecznym leczeniu choroby za pomocą iwermektyny (link podał Miecław), to istnieją również inne wersje spadku zakażeń i zachorowań w Japonii. Ostatnio popularne jest doszukiwanie się przyczyny nagłego spadku nowych zakażeń (wariant D) w samodestrukcji wirusa z powodu zbyt dużej liczby mutacji, co spowodowało ograniczenie jego zdolności do replikacji:
  https://www.japantimes.co.jp/news/2021/11/18/national/delta-variant-self-destruction-theory/
  3.
  Warto też przestudiować (nie tylko w kontekście wirusa) ostatnią publikację na https://pecuniaolet.wordpress.com/
  Wprawdzie dotyczy władzy: “Co to jest władza?”, ale dużo jest też o wirusie.
  Wspomniano tam też o zamachu majowym Piłsudskiego i jednym z jego skutków odnośnie Banku Polskiego. Niedawno (w sierpniu) sam wspomniałem tu o przegranej w wyborach prezydenckich (w Polsce) kandydata (ówczesnego prezydenta), który nie miał z kim przegrać, a wystarczyło, że wybrał się do Chin w celu ustanowienia “partnerskich stosunków strategicznych” – i “karta się odwróciła – przegrał.

  Odpowiedz
  • 22 listopada 2021 o 19:13
   Permalink

   @Ali
   Gdyby wtedy zawetował ustawę podnoszącą wiek emerytalny, to raczej by nie przegrał. Proszę pamiętać, że to wszystko działo się w okresie, gdy na rynku nie było pracy nawet dla 50-latków. Platformersów zgubiła wtedy prymitywna arogancja w stosunku do większości Polaków, których traktowali jak chłopów pańszczyźnianych. Wszyscy tak zresztą traktowali zwykłych obywateli i tylko PiS wyciągnął wnioski ze swoich porażek…

   NASZYM ZDANIEM PANA KOMENTARZ JEST KOMENTARZEM MIESIĄCA LISTOPADA! WEB JÓZ.

   Odpowiedz
   • 22 listopada 2021 o 20:00
    Permalink

    WEB JÓZ.
    W jakim znaczeniu?

    Odpowiedz
   • 22 listopada 2021 o 21:02
    Permalink

    @Niechodzący … . Jeśli już TO (wyciągnął słuszne zresztą wnioski) z dziejowych “przypałów” bywszych (nie)rządów. Co w ujęciu ludowym sprowadza się do tezy: Miller- komunista odbierał, Morawiecki – bankster daje.
    A pracy nie było nawet dla 30-paro latków, (stad wielka, nieustająca w tamtych czasach emigracja “na Wyspy” i nie tylko – na całą kulę ziemską, no może poza paru wyjątkami …) wyjątek, delikwent miał koneksje albo w “tym wieku” kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe (taki oksymoron), ‘języki” (znajomość) już nie były jedynym kryterium, nie wystarczały jak w 90’ 🙂

    Odpowiedz
   • 22 listopada 2021 o 21:40
    Permalink

    @Niechodzący na wybory (22 listopada 2021 o 19:13)
    Ustawę emerytalną przyjęto w 2012 (maj), a wybory prezydenckie w 2015 (maj), czyli po 3 latach.
    Można się zastanawiać, czy bieżąco zainteresowanych wyborców było wówczas aż tak dużo.
    Wcale nie mam przekonania, że w kolejnych wyborach wygra kandydat postulujący obniżenie aktualnego wieku emerytalnego o kolejne 2 i 7 lat, odpowiednio do 63 i 53 lat.

    Co do stopy bezrobocia, to dużo zależy od bieżącej demografii i wielkości udziału cudzoziemców na rynku pracy.
    A swoją drogą, już pojawia się dylemat, czy więcej emerytów z mniejszymi emeryturami, czy może mniej, ale z większymi.
    Przypuszczam, że podniesienie wieku emerytalnego to tylko kwestia czasu, a jeśli nie, to emerytury gwarantowane, równe i małe. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć tak, żeby “owca była cała, a wilk syty”. Uzasadnienia społeczne i uzasadnienia ekonomiczne, to różne sprawy. Trzeba się zdecydować, do jakiego poziomu można “bezboleśnie” podnieść składki na ZUS.

    Odpowiedz
    • 23 listopada 2021 o 01:02
     Permalink

     @Ali
     No nie do końca mogę się zgodzić, bo ustawa weszła w życie w styczniu 2013 roku i STOPNIOWO podnosiła wiek emerytalny, tak że jej efekt kulminacyjny wystąpił właśnie w 2015 roku. Komorowski nie wetując tej bezdusznej ustawy popełnił polityczne seppuku. I bardzo dobrze, bo za arogancję władza zawsze powinna płacić najwyższą cenę, czyli lądować na śmietniku historii.

     Odpowiedz
  • 23 listopada 2021 o 23:30
   Permalink

   Jeszcze w grudniu 2020 powszechnie informowano, że szczepionka Pfizer-a zapewnia ochronę przed zachorowaniem:
   “Zgodnie z danymi zebranymi w grupie 43 448 uczestników badania, z których połowie podano szczepionkę BNT162b2, a połowie placebo, szczepionka była dobrze tolerowana i wykazała skuteczność w zapobieganiu COVID-19 na poziomie 95% u osób bez wcześniejszej infekcji po ponad 7 dniach od podania drugiej dawki.”
   Źródło: https://www.pfizer.com.pl/o-firmie/press-room/pfizer-i-biontech-oglaszaja-publikacje-wynikow-przelomowego-badania-fazy-III

   “… Wśród 36 523 uczestników niewykazujących przechodzenia lub przejścia infekcji SARS-CoV-2 przed zaszczepieniem odnotowano 170 przypadków zachorowania na COVID-19 po co najmniej 7 dniach od podania drugiej dawki. 8 przypadków odnotowano u osób zaszczepionych oraz 162 w grupie osób, którym podano placebo, co oznacza skuteczność szczepionki na poziomie 95% …”
   Źródło: https://www.pfizer.com.pl/o-firmie/press-room/pfizer-i-biontech-oglaszaja-publikacje-wynikow-przelomowego-badania-fazy-III

   Jednak wyniki ilości zachorowań z państw, w których, społeczeństwo jest wszczepione w bardzo dużym procencie np. Irlandia (90%?) są niepokojące https://bit.ly/3nIx95u

   Jak wytłumaczyć tak dużą liczbę zachorowań przy raportowanych wcześniej skutecznościach poszczególnych szczepionek?

   Odpowiedz
 • 22 listopada 2021 o 20:02
  Permalink

  @Ali – ciekawy ten przypadek Gibraltaru. Aż tak wilgotno tam nie jest, poza tym ciągle wieje, więc wydmuchuje zastoiny powietrza, czyli dobrze. Jest ciepło, ludzie mało siedzą w domach. Co inn. Niemcy czy NL w listopadzie. Ciekawy przypadek. Trudno wytłumaczalny. Ciekaw jestem danych z przeciwnej str. cieśniny w Afryce, tuż obok nich.

  Odpowiedz
  • 29 listopada 2021 o 23:02
   Permalink

   @krzyk58
   Dobre!
   – szczególnie z tym “Rajem” 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.