Czy chodzi o to żeby Rosja nie miała wyboru? (cz.1)

fot. red. pomnik: Nikołaj Gierasimowicz KuzniecowНиколай Герасимович Кузнецов

Czy chodzi o to, żeby Rosja nie miała wyboru? Rosja w zasadzie go nie ma, nie ma możliwości wyboru polityki współistnienia i wzajemnej synergii korzyści. Mówił o tym kiedyś pan Władimir Putin – Prezydent Federacji Rosyjskiej w słynnym przemówieniu o wspólnej przestrzeni bezpieczeństwa i dobrobytu od Lizbony do Władywostoku. Proponował Zachodowi współpracę i wzajemne korzyści. Dzisiaj wiemy już, że niestety Rosja nie może być partnerem dla Zachodu, ponieważ Zachód zachowuje się w sposób racjonalnie (słowo klucz) nieprzewidywalny wobec Rosji. Jest czymś niesamowitym jak bardzo naiwne są oskarżenia w kierunku Rosji. Aktualnie mamy cztery główne narracje oskarżycielskie: w pierwszym Rosja rzekomo dąży do szantażu energetycznego Unii Europejskiej, w drugim stoi za białoruskimi prowokacjami na granicy z Polską i Litwą, a w trzecim – oczywiście – nie trudno się domyśleć, że 140 mln Rosjan, nie myśli o niczym innym, tylko o rozjechaniu tysiącami swoich czołgów sąsiedniej Ukrainy. W czwartym przypadku jak wiadomo Rosja robi globalną propagandę i wpływa na wyniki wyborów na całym świecie, a w szczególności w USA, jak tylko wygrywa kandydat Republikanów itd.

Wypowiadał się w tych sprawach pan Pieskow, wypowiadał się pan Ławrow, w końcu – wiele razy – wypowiadał się osobiście pan Władimir Putin Prezydent Federacji Rosyjskiej. Jednak to wszystko nie wystarcza. W mediach na Zachodzie pokazywany jest przejazd kilkudziesięciu czołgów na platformach kolejowych przez Woroneż i jest to nazywane jako przygotowania do inwazji na Ukrainę. W ogóle, cała operacja pana Łukaszenki związana z hybrydowym zagrożeniem granicy Unii Europejskiej, ma być niczym innym, jak zasłoną dla działań wokół granic Ukrainy. Tymczasem w Kijowie lądują całe samoloty wypełnione amunicją, wysublimowana broń przeciwpancerna, a ukraińskie drony polują na mieszkańców broniących się republik Donbasu – i nie ma problemu, wszystko w porządku. W ogóle nie ma zagadnienia, chociaż co trzeba przyznać, po użyciu drona – władze w Kijowie zostały skrytykowane przez kilku polityków z Unii Europejskiej, ale była to bardzo lekka krytyka.

Rzeczywiście w oczach sinofobicznych USA, genderowego Zachodu i tryskającej rusofobią Europy Środkowej – Rosja może budzić przerażenie, zazdrość i zawiść. Jednakże oskarżanie Rosjan o to, że przewożą swoje czołgi z jednej części kraju, do innej – jest niczym – w porównaniu do np. przewożenia masy ciężkiego sprzętu US Army z USA do Europy Środkowej, w tym do Polski. Taka narracja po stronie zachodniej wygląda na próbę sztucznego wygenerowania zagrożenia, tam gdzie go nie ma – w oparciu o standardowe zachowania strony rosyjskiej. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ czasami w ten sposób w sferze narracyjnej, przygotowuje się grunt, pod wydarzenia w sferze realnej.

Trzeba tutaj być bardzo rozsądnym i rozumieć rosyjską specyfikę. Podstawowa różnica pomiędzy Zachodem a Rosją jest taka, że Rosja ma prawdziwą armię, która ma własną logistykę i ćwiczy przerzucanie i koncentracje wojsk, tak jak ma zaplanowane. Modelowym przykładem jest np. ćwiczenie Zapad, które jest realizowane od lat na zachodnich rubieżach państwa związkowego Rosji i Białorusi. W skrócie chodzi o to, że Rosjanie mają armię, która ma dużo sprzętu wojskowego i są w stanie to czym dysponują – bardzo sprawnie, szybko i w sposób zorganizowany przerzucać, pomiędzy różnymi częściami swojego kraju. Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego, zwłaszcza jak na standardy relacji NATO-Rosja. Zresztą jak ktoś popatrzy na mapę rosyjskiej infrastruktury kolejowej, bardzo szybko zrozumie – z jak kolosalnym wyzwaniem Rosjanie mają do czynienia.

Oczywiście można się przerazić jak się zobaczy ćwiczące rosyjskie jednostki pancerne i zmechanizowane, naprawdę można się bać jak wiadomo, że w czyimś kierunku leci piękny „Biały Łabędź” – Tu-160. Co więcej, jak sobie uświadomimy, że Rosjanie mają Iskandery i całą rodzinę pocisków manewrujących, w tym hipersonicznych, których Zachód nie ma – to rzeczywiście można się realnie obawiać, bo jest czego.

Zapraszamy na 2-gą część felietonu.

24 komentarze do “Czy chodzi o to żeby Rosja nie miała wyboru? (cz.1)

 • 26 listopada 2021 o 08:29
  Permalink

  Ręce mi swędzą [Scyzoryk otwiera się w kieszeni], gdy patrzę na te tępe i bezczelne banderowskie mordy.
  Jestem pewien, że utalentowani, piękni i kreatywni mieszkańcy DNR i LNR w bardzo krótkim czasie wymyślą i wyprodukują najnowocześniejsze systemy uzbrojenia (tylko zupełnie przypadkowo podobne do rosyjskich odpowiedników).
  Jestem pewien, że wkrótce Pierwszy Front Doniecki i Pierwszy Ługański zapędzą banderowskiego drania z powrotem do Distrikt Galizien.
  Myślę, że nadszedł czas, aby wszyscy NATOwcy spakowali walizki i zabrali swoje tyłki z gościnnej ukraińskiej ziemi. Chyba że chcą stać się częścią najlepszego na świecie czarnoziemu.
  Doniecki/Ługański odpowiednik rosyjskiego systemu Buratino spełni każdy kaprys.

  https://yandex.ru/video/touch/preview/

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2021 o 10:08
  Permalink

  Po pierwsze:
  “Czy chodzi o to, żeby Rosja nie miała wyboru? Rosja w zasadzie go nie ma, nie ma możliwości wyboru polityki współistnienia i wzajemnej synergii korzyści. Mówił o tym kiedyś pan Władimir Putin – Prezydent Federacji Rosyjskiej w słynnym przemówieniu o wspólnej przestrzeni bezpieczeństwa i dobrobytu od Lizbony do Władywostoku. Proponował Zachodowi współpracę i wzajemne korzyści.”
  – tak, ot właśnie chodzi w polityce zachodu, ale nie dotyczy to tylko Rosji. Bo dotyczy także Polski i pozostałych podbitych przez zachód demoludów przy pomocy ich własnych bezradnych intelektualnie obywateli. Mamy nie mieć wyboru i posłużyć za mięso armatnie na wschodzie, temu służy cała retoryka flanki wschodniej i rzekomego zagrożenia ze wschodu. Rozumiem, że Łukaszenka chce się odegrać za zło które unia mu wyrządza, ale nie powinien się wpisywać w polityczny scenariusz zachodu, bo oni to wykorzystują do swoich nikczemnych celów nastawiając jeszcze bardziej Polaków przeciwko wschodnim słowiańskim braciom.

  Po drugie – zachód nigdy Polakom i innym demoludom nie pozwoli na gospodarcze zrównanie się. Zawsze pozostawi sobie “pakiet kontrolny”, aby nas utrzymywać z tyłu na dystans w rozwoju. Nie dopuszczą do odzyskania pełnej suwerenności. Stąd obecnie pojawiła się retoryka Europy dwóch prędkości. Czyli koloniści mają odcinać kupony i żyć sobie na bogato i bezpiecznie, a skolonizowani mają im ten dobrobyt zapewnić.

  Po trzecie:
  “Rzeczywiście w oczach sinofobicznych USA, genderowego Zachodu i tryskającej rusofobią Europy Środkowej – Rosja może budzić przerażenie, zazdrość i zawiść.”
  – Rosja może budzić przerażenie na zachodzie bo oni doskonale wiedzą, że pod wodzą Putina i jego ludzi ten kraj ma szansę stać się bardzo bogaty i bezpieczny. Podczas gdy oni ugrzęzną w genderowym bagnie z infantylnymi społeczeństwami, do tego wymierającymi.
  – poza tym zachód nie może pozwolić na wielkie zjednoczenie Słowian, bo po takim zjednoczeniu nie mogliby dominować nad światem, a ich polityczne plany skolonizowania Rosji spełzłyby na niczym. Póki co w Polsce rozmodlone pokolenia styropianu świetnie im służą w ich planach imperialnych. Nadzieja w młodych pokoleniach, ale czy je uratujemy przed zachodnią zdegenerowaną cywilizacją łacińską?

  Odpowiedz
  • 26 listopada 2021 o 19:15
   Permalink

   do mieclaw: “Łukaszenka chce się odegrać za zło które unia mu wyrządza,…” Otóż nie wierzę w to. Łukaszenko jest zimnym politykiem, który tylko przedstawia siebie emocjonalnie. Ale to jeno pozór. Robi to (na granicy) na zlecenie z Kremla. Rosja, jak niedawno obiecał prezydent FR W.W. Putin, przejmuje inicjatywę strategiczną (jak kiedyś po bitwie Stalingradzkiej). Teraz to Rosja będzie produkować kryzysy dla Europy, bo niestety Europa jako wasal nie pozwoli sobie na naukę z geopolityki. Europa jest już tylko narzędziem, które z punktu widzenia Rosji, należy unieszkodliwić. Sposobów jest wiele. Najlepszy sposób to ten, co równocześnie osłabi amis. Czyli w jakiś sposób trza oddziaływać na brytoli. Ale my nie widzim cały szachownicy. Wypadki będą nas zadziwiać.

   Odpowiedz
   • 26 listopada 2021 o 20:58
    Permalink

    @daniel

    Nie sądzę, aby Rosja odeszła od swojej zrównoważonej polityki nieingerowania, na rzecz tworzenia kryzysów. To się Putinowi nie opłaci, a zachód tylko czeka na taki rozwój sytuacji, aby przedstawić Rosję jeszcze w czarniejszych barwach jako agresora. Bez tego Rosja ma co robić, aby bronić się przed zachodnimi wpływami i gospodarczą wojną hybrydową. Ale w przypadku ataku, wiadomo że oddadzą z naddatkiem, więc zachód powinien przemyśleć, aby kiedyś nie spotkać się z rosyjskim żołnierzem w Paryżu, czy Londynie.

    Zachód ze swoją kulturą głupoty i dzikim prymitywnym imperializmem sam będzie sobie tworzył kryzysy i Rosja nic robić nie musi. Co najwyżej będą się przyglądać z politowaniem i może założą “Radio wolność i normalność” nadawane na zachód, jak kiedyś zachodnie RWE. 🙂
    W zasadzie wystarczy, że Rosja będzie utrzymywała status quo i wzmacniała swój potencjał gospodarczy, a każdy atak zachodu na nią będzie powodował kolejny kryzys dla zachodu. Sam widzisz, jak świetnie rozegrano sprawy uwolnienia cen energii. Zachód tego chciał, Polska o to wystąpiła do sądu, a teraz jęczą i kwiczą na zachodzie bo ceny energii wzrosły. Chcieli zrobić krzywdę Rosjanom a zrobili sobie.
    Ja mam wrażenie, że na zachodzie zapanował już zupełny idiotyzm, im już rozum coś odebrało.
    Każde ich zagrywki przeciwko Rosji, Putin ze swoimi ludźmi obraca w korzyści na rzecz Rosji. To widać gołym okiem. Politycy zachodu wyglądają tu na ludzi specjalnej troski.
    O naszych nie wspomnę, bo cóż oczekiwać od ludzi, którzy własny kraj pogrążyli w imię zachodniego imperializmu. Widać, że co najmniej raz na sto lat Polacy muszą zaliczyć dno.

    Odpowiedz
    • 26 listopada 2021 o 22:37
     Permalink

     @Miecław. WWP naprawdę dużo utracił zaufania zwykłych Rosjan (Ruskich) i to nie tylko w oczach liberastów (wcześniej lewi komuniści z odcieniem trockistowskim), ale też po przeciwnej stronie barykady, ma dużo przeciwników nawet w swoich szeregach, a “krymska wiesna” to już zdecydowanie przeszłość.
     Zauważ WWP rządzi Rosją ponad dwie dekady, no dobrze- realnie rządzi zdecydowanie mniej ale to naprawdę dużo a sprawy idą w złym kierunku, zwłaszcza ostatnimi czasy. Internet huczy. Porównaj osiągnięcia Stalina i Putina, niekiedy
     mam wrażenie że B. N. Jelcyn nie pomylił się namaszczając WWP, swój chłop “członek Familii”
     No BO jeśli z trybuny padają takie słowa z ust wybrańca narodu (jedinoros) no to pełen pi*ec! 🙂
     Депутат Предложил Расстреливать Купивших QR Код и Сертификаты! Единая Россия
     https://www.youtube.com/watch?v=grlRDIluzkg Rosja w temacie dościgła Australię, a stolica Tatarstanu to durdom w pełnym rozkwicie! 🙂 WWP,Bidet – pacjent z Białego “Doma”, i reszta
     wierchuszki grają wspólnie i globalnie jest to niewypowiedziana wojna z Ludzkością, Normalnością jaką znaliśmy i po zrzuceniu wrogiego jarzma powrócimy “do źródeł”.

     Odpowiedz
 • 26 listopada 2021 o 10:58
  Permalink

  Rozumiem że to jest usprawiedliwienie do przyszłej wojny. No macie najlepsze źródła informacji przecież, co się dziwie…

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2021 o 11:05
  Permalink

  Musimy zrozumieć, że każdy kraj ma swoje własne interesy.

  Nie muszą się one podobać innym krajom.

  Narracja, że gdy to co jest dla mnie dobre – powinno być tak samo dobre dla innego kraju, najczęściej rywala – jest myśleniem przedszkolaków.

  Ale tak działa światowa polityka, której propaganda nie widzi tej śmieszności.

  Cały czas stosowane jest prawo Kalego.

  Rację ma oczywiście bogatszy i silniejszy.

  Amen.

  P.S.

  Tylko my nie dajmy się zwariować …

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2021 o 11:50
  Permalink

  Polityka jest ( powinna być u normalnych) możliwością osiągnięcia max zysków za min strat.

  Jednak od czasów “zwycięstwa” styropianu, dzięki Gorbaczowowi panuje ZIDIOCENIE tzw.”elit”i
  osiągamy max strat za max wkładu !

  O ile można jeszcze (cynicznie wybaczyć) rządowi Millera za Kwacha rajd na Irak, który był ZBRODNIĄ WOJENNĄ i przeszedł gładko – jak zwykle u nas, bo zawsze jesteśmy bez skazy i zmazy nawet jak gwałcimy i mordujemy, to to, co robi obecny rząd jest CHORE !

  Za Millera niby MUSIELIŚMY iść z USA na rozbój, bo nas przyjęli do NATO, a każda banda sprawdza “nowego”. Znamy to z wielu filmów.

  Teraz nie zyskaliśmy NIC , a straciliśmy WIELE !

  Oczywiście Batka mścił się za próbę jego obalenia. Tylko po co było pchać się w ten zamęt popierając Cichanouską i fundując jej willę w W-wie???

  Mądrzejsi ( D I FR ) obeszli nas coś UZYSKUJĄC ! Spokój ! My straciliśmy musząc budować koszmarnie drogi płot i blokując de facto działania NASZYCH firm na Białorusi np. Atlasa, który ma tam główne zakłady .

  Więc WUJ w ZUPĘ rządzącym !!! Tyle uzyskali! Nadymanie klaty przez PAD-a i Pinokia jest żałosne!

  Co do FR , to oczywiście nie ma możliwości się cofnąć. Ale KAŻDE otwarcie strony startowej MS NEWS dostarcza mi przynajmniej 4-5 info – ataków na Rosję ! Po co ? Mądrze nazywa się to idiosynkrazją. Normalnie ZDEBILENIEM !

  Ostatnio nawet GW przyłączyła się do wycia – popierając Ukrainę za NIEDOTRZYMANIE Postanowień Mińskich ! Urwał nać !

  Zidiocenie styropianu, zwł. obecnego idealnie poświadcza fakt z początku działań PiS .
  Chodzi o ulicę Dworcową ! Mówi Wam to coś ? W tym przypadku jest niby ok. , ale napiszmy ul. DWORCOWA w mianowniku ! I już jest inaczej ! Przecież to jakiś Kacap DWORCOW !
  Więc w jakimś mieście wuje z PiS wystąpiły o zmianę nazwy !!!

  To się w PALE NIE MIEŚCI, ale tak mamy !

  W tej sprawie jest jak zwykle mądry komentarz amerykańskiego wybitnego komentatora Pata Buchanana . Niżej link .
  https://myslpolska.info/2021/11/25/igrajac-z-ogniem-na-granicach-rosji/

  Ale pisslam i lemingi raczej tego nie czytają !

  Odpowiedz
  • 26 listopada 2021 o 19:04
   Permalink

   МУТНОЕ ВРЕМЯ. ВЫПУСК 11. АЛЕКСАНДР КОЛПАКДИ.https://www.youtube.com/watch?v=aLGA2w6VStU

   БесогонTV «Почём нынче клевета?» https://www.youtube.com/watch?v=n4Lo49koPRU&t=325s

   @fly. “Ostatnio nawet GW przyłączyła się do wycia – popierając Ukrainę za NIEDOTRZYMANIE Postanowień Mińskich ! Urwał nać !”
   Wyłuszczysz co masz na myśli kreśląc “te słowa”? Od siebie dodam, że “zawsze wyła” , wyciem lewicowo-liberalnym, zawsze popierała tych co tam zarządzają zsomalizowanymi polami, kto jest
   “tym ktosiem” zarządzającym w imieniu Zachodu i USA w Kijowie mówi bez zbędnych ogródek/ceregieli A. Kołpakidi.

   BA! Sam red. nacz. (z” dobrymi’ nie tylko komunistycznymi ‘korzeniamy”) owej gazety
   bywał w towarzystwie postkomunistów zapraszany przez WWP i suto goszczony ‘na Wałdaju”- deleganty” popili, pojedli i obgadali . Rosjanie to jednak mają słabe rozeznanie w kwestii polskiej, stawiali (zawsze?) na nie tego “kunia” 🙂

   Odpowiedz
 • 26 listopada 2021 o 12:21
  Permalink

  Szanowny Miecławie. Ty masz podobną schizę jak styropian ws. Rosji, tylko na + w stos. do Słowian i PRL .

  Co do Słowian już się wypowiadałem. Ws. osiągnięć intelektualnych … raczej KICHA !
  A paskudnych (serio) uczonych szwabów w ramach akcji Paperclip wywozili do USA i do ZSRR !
  Chorzy jacyś, że naszych nie brali ???
  Miec. trzeba umieć ocenić własne warunki ! Dlatego nie startuję ws. cocka z BBC !

  Co do “sukcesu reprodukcyjnego” PRL. Faktem jest, że zbudowali szkoły, przychodnie, mieszkania. To był +, ale więcej dawało ZACOFANIE i Krk !

  Tak kochany MISIU, najważniejszą sprawą było ZACOFANIE tzw. narodu ! A w stanie wojennym, to już NIC nie było do roboty tylko PŁCIOWIĆ ! ( wyraz spolszczony/zeslawizowany bodaj na pocz. XX w.- śmieszne, nie)

  Więc i bachorów przybywało! Nie było NIC innego do roboty, np. KUPOWANIA czy podróży – jak dziś. Te drinki z parasolką nad basenem w ….

  To WCALE nie napawało rządzących w PRL jakąś ekstazą . Przeciwnie ! Dlaczego ? A no, bo musieli budować więcej mieszkań i zakładów pracy.
  Zawsze z zazdrością powoływali się na przykład Czech i NRD, gdzie już wtedy tak się nie mnożyli !

  I to se ne vrati, chyba, że będzie wojna jądrowa w Płn. Europie i zaczniemy ( ci co przetrwają) od początku . I da capo. Zero rozrywek. Tylko płciowienie baby i łowy. Łowy lepsze, no i WÓDKA , bo ta przetrwa ( samogon).

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2021 o 12:21
  Permalink

  Szanowny Miecławie. Ty masz podobną schizę jak styropian ws. Rosji, tylko na + w stos. do Słowian i PRL .

  Co do Słowian już się wypowiadałem. Ws. osiągnięć intelektualnych … raczej KICHA !
  A paskudnych (serio) uczonych szwabów w ramach akcji Paperclip wywozili do USA i do ZSRR !
  Chorzy jacyś, że naszych nie brali ???
  Miec. trzeba umieć ocenić własne warunki ! Dlatego nie startuję ws. cocka z BBC !

  Co do “sukcesu reprodukcyjnego” PRL. Faktem jest, że zbudowali szkoły, przychodnie, mieszkania. To był +, ale więcej dawało ZACOFANIE i Krk !

  Tak kochany MISIU, najważniejszą sprawą było ZACOFANIE tzw. narodu ! A w stanie wojennym, to już NIC nie było do roboty tylko PŁCIOWIĆ ! ( wyraz spolszczony/zeslawizowany bodaj na pocz. XX w.- śmieszne, nie)

  Więc i bachorów przybywało! Nie było NIC innego do roboty, np. KUPOWANIA czy podróży – jak dziś. Te drinki z parasolką nad basenem w ….

  To WCALE nie napawało rządzących w PRL jakąś ekstazą . Przeciwnie ! Dlaczego ? A no, bo musieli budować więcej mieszkań i zakładów pracy.
  Zawsze z zazdrością powoływali się na przykład Czech i NRD, gdzie już wtedy tak się nie mnożyli !

  I to se ne vrati, chyba, że będzie wojna jądrowa w Płn. Europie i zaczniemy ( ci co przetrwają) od początku . I da capo. Zero rozrywek. Tylko płciowienie baby i łowy. Łowy lepsze, no i WÓDKA , bo ta przetrwa ( samogon).

  Odpowiedz
  • 26 listopada 2021 o 20:41
   Permalink

   @fly

   To żadne schizy tylko realne fakty. Zjednoczenie narodów słowiańskich w jeden blok polityczny i militarny to koszmar Anglosasów i Niemców, ogólnie spadkobierców dawnej cywilizacji łacińsko-rzymskiej, w tym tego Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Oni skłócają plemiona Słowiańskie od czasów prehistorycznych, nawet opisali to w dawnych kronikach, że jest to najlepszy sposób na pozbycie się “słowiańskiego problemu” i stopniowe podbijanie naszych terenów.

   Gdybyś znał historię wiedziałbyś, że nie ustępowaliśmy w postępie intelektualnym zachodowi, a tym bardziej Niemcom. Wielu światłych Polaków, ich twórczość nie jest nagłaśniana, a informacje o odkryciach skrywane. Dzięki temu propaganda zachodnia i naszych pożytecznych idiotów na usługach zachodu przekonuje Polaków o ich bezwartościowości. Ty się wpisujesz ze swoją retoryką w ich scenariusz antypolonizmu.
   Masz tu przykład wynalazcy:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Julian_Ochorowicz
   No ale byliśmy pod zaborami, jak mógł taki gość tworzyć dla Polski? Takich było wielu w historii.
   To ciągła tysiącletnia okupacja religijna oraz zachodni głównie niemiecki imperializm niszczy nasz potencjał twórczy, nie rozumiesz tego?

   Zamiast rozpijać kolejną flaszkę wziąłbyś się za studiowanie historii, m.in. literatury. Dostrzegłbyś wtedy polski wkład w osiągnięcia obecnej cywilizacji, ale pomijany i rugowany z pamięci przez zachodni imperializm. Ja nie mam schiz, a tym bardziej kompleksów wobec zachodu.
   Naród zamiast się modlić to agentom zachodu, którzy na naszym podwórku uprawiają antypolonizm, powinien wręczyć bilet w jedną stronę, również tej obcej tkance w rządach styropianu i nie tylko.

   Odpowiedz
   • 26 listopada 2021 o 22:15
    Permalink

    @Miecław. Niestety potwierdzam diagnozę “fly”. Ma rację. Zapytasz co jest powodem że potwierdzam domniemania “fly” (że zjednoczenie jest niemożliwe)? TA inicjatywa nie udała się nawet STALINOWI, w PRLu sabotowali “niektórzy” komuniści, za rozwijaniem wątku byli Polacy, zwłaszcza ci na emigracji w USA i nie tylko tam… ideę sabotowali również rossjańscy komuniści po śmierci
    Stalina. Inicjatywa ostatecznie upadła w okolicach 1960 r. – ależ “o tym” pisałem dość szczegółowo
    z powołaniem się na materiały źródłowe. “Za Putina” jest TO niemożliwe w 102%, zważywszy
    kto (jaka nacja) nadaje ton polityce rosyjskiej – MIECŁAWIE, ty poniał? Wybij se z głowy, a pisać możesz do woli gdyż klawiatura niezwykle cierpliwa jest niczym “papir”. I to byłoby na tele! 🙂

    Odpowiedz
    • 27 listopada 2021 o 22:10
     Permalink

     @krzyk58

     Rozumiem co chcesz przekazać, ale nie takie zjednoczenie mam na myśli, bo to nie wyjdzie, ze względu na głębokie podziały kulturowe, m.in. przez religię.

     Chodzi o współpracę i wspólne interesy na początek z poszanowaniem suwerenności narodów, jak w pierwszej idei Lenina. Nic na siłę. Mało tego, uważam, że Rosja to realizuje w układzie z innymi państwami nie słowiańskimi, bo my jesteśmy na tyle głupi, że nie potrafimy wykorzystać koniunktury i rosyjskiej duszy.

     Niestety nasze elity uległy degeneracji umysłowej.
     Paka

     Odpowiedz
 • 26 listopada 2021 o 12:23
  Permalink

  Co do zdjęcia pomnika na górze, to chyba pan redaktor się pomylił. Legendarny Zwiadowca zamordowany przez banderowców nosił imię Nikołaj Iwanowicz, a na zdjęciu admirał floty Kuzniecow Nikołaj Gerasimowicz.

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2021 o 13:06
  Permalink

  Dla rozweselenia. Gdyby nasza “elyta” drażniła misa na koszt własny, jak ów przebogaty mieszkaniec ZEA , to OK , ale oni robią to na NASZ koszt, a potem Pinokio jeździ po Europie i żali się . Nikczemne !
  Na filmie przebogaty Arab z ZEA , mający własny zwierzyniec i stajnię supersamochodów wabi jabłkiem swojego, niedużego zresztą niedźwiedzia. Reakcja – idealna, Lambo zdewastowane, a miś dostaje jabłko zaś właściciel się śmieje ! A nie jeździ po okolicy i się żali !!!
  https://www.youtube.com/watch?v=-H5SsMy9YcU

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2021 o 15:54
  Permalink

  Serdecznie rekomenduję franc. film dok. “Porażka europejskiej dyplomacji” na Polsat Doku , w sobotę ( jutro ) godz.Film francuski, ale nie oszczędza Francji i głownie GB jako sprawców II WŚ.

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2021 o 16:28
  Permalink

  Coś nie tak z Ukrainą ? Komentarz w Rzepie ws. rozpętanej afery z atakiem Rosji

  “Zełenski przez cztery dni miał bawić w Karpatach na urodzinach. W tym czasie Zachód żył doniesieniami o szykowanej rosyjskiej inwazji na Ukrainę”.

  Mój komentarz : panowie, o co tyle hałasu, przecież to dopiero w lutym. Zdążę!

  Odpowiedz
 • 27 listopada 2021 o 07:15
  Permalink

  Do wiecznej dyskusji pomiędzy Miecławem a Krzykiem58, warto dodać wątek z podobnej dyskusji toczącej się gdzie indziej.
  Propaganda zachodnia zabełtała w głowach wielu Polakom.

  „Pamiętajcie – opowiadał Steinbeck – nawet nie wiecie, jak wam jest dobrze”. Próbowaliśmy protestować. Steinbeck spokojnie objaśniał, że kiedyś to docenimy sami. Prawdę mówiąc, byliśmy rozczarowani. Wymyśliliśmy, że Steinbeck to może i dobry pisarz, ale życiowy idiota i… ‚co on wie o Zachodzie’. Głupek, co go nasłali z propagandą.
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/161588,jak-to-bylo-w-tym-prl-u-01-05-2021

  Odpowiedz
 • 29 listopada 2021 o 17:45
  Permalink

  No jak widzę towarzysze piękna politgramota w wykonaniu moskiewskiego trolla. Problem w tym że ruska propaganda jest tak irracjonalna i idiotyczna że smierdzi z kilometrów i bez problemu daje się rozpoznać. Tak na marginesie ile takim dupkom jak wy płaci Putlerek????

  INFORMACYJNIE BO PAN TU NOWY OTÓŻ O NAS MOŻE PAN PISAĆ CO CHCE ALE PROSZĘ SZANOWAC INNYCH LUDZI. CIESZYMY SIĘ ŻE JEST PAN Z NAMI. NAPRAWDĘ. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 29 listopada 2021 o 21:33
   Permalink

   Panie @Pershing

   Czyli z bbbbb amerykańskimi jest ok? 🙂

   “hahahaha”

   MÓJ KOMENTARZ JAK WYŻEJ SERDECZNIE WITAMY KAŻDEGO TAKŻE KRYTYKA. Pozdrawiam WEB JÓZ.

   Odpowiedz
  • 29 listopada 2021 o 22:00
   Permalink

   @Pocisk. Noooo, i jak należałoby za/reagować w ‘określonej” sytuacji, kiedy jawnie prowokujesz?
   Polecę, ripostując twoim (nieśmiertelnym już) klasykiem -U”!! ‘t! 🙂
   Wężykiem…wężykiem… z m …itd.Ty co do ciebie “sie pisze”?
   A?!
   🙂
   Dobranoc!

   PANOWIE I PANIE SZANUJEMY TU KAŻDEGO BEZ WZGLĘDU NA TO CO PISZE. CIESZYMY SIĘ Z KAŻDEGO NOWEGO CZYTELNIKA I KOMENTATORA WIELU TAK LUB GORZEJ ZACZYNAŁO A SĄ Z NAMI LATA WEB JÓZ.

   Odpowiedz
  • 29 listopada 2021 o 23:11
   Permalink

   @Pershing

   Za bbbb jesteś żeby rozpoznać nnnnką propagandę. 🙂

   A ty kim jesteś? Pożytecznym nnnnnną, nnnnnnnpianem bez nnnumu, czy nnnnntem zachodnich okupantów?
   Logiczne fakty podane przez Sz. Krakauera cię drażnią, więc wychodzi na to, że ma rację obnażając politykę imperialistów.

   Wbrew pozorom Rosja ma wybór, może po prostu nic specjalnego nie robić, tylko dobrze uszczelnić swoją obronę, a zachód już tyle na świecie zła wyrządził, że sam się zniszczy pod wpływem powracającej karmy. Te pokolenia imigrantów innokulturowych nie zapomną im tego co zrobili z ich ojczyznami i prędzej czy później, nawet w kolejnych pokoleniach obudzi się w nich pamięć genetyczna o zbrodniach zachodu. Biały zachodni kolonista już nigdy nie będzie spał spokojnie. Zachód stanie się taką 13 dzielnicą, zamknięty i gnijący od środka. Oby moje wizje się nie sprawdziły oczywiście, odpukać w niemalowane, bo jeszcze nam się oberwie przy okazji, w końcu przystąpiliśmy do struktur zła.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.