Polityka

Czego byśmy sobie życzyli w 2017 roku?

 Kolejny rok przed nami, poprzedni wcale nie był taki najgorszy, aczkolwiek szereg spraw można było zrobić inaczej, sporo szans zmarnowano. Szału nie było, ale nie było też i nadzwyczajnych strat. Właśnie tego sobie życzmy na 2017 rok – żeby nie przyniósł strat nadzwyczajnych. Ponieważ już wiadomo, że nie będzie sukcesu, albowiem go być w tej układance międzynarodowej nie może. Z tego powodu cała strategia naszego państwa powinna skupiać się na przetrwaniu.

Kluczem do przetrwania jest poprawa sytuacji międzynarodowej oraz wzmacnianie kraju od wewnątrz. W obecnym układzie spraw państwowych, nie można powiedzieć, żeby władza wzmacniała państwo. Głównie z tego powodu, ponieważ formą swoich decyzji przyczynia się do podziału Polaków. Uwaga – nie ma znaczenia, czy władza ma rację, czy nie ma – a to inni są źli! Przykładowo w kwestii obecnego blokowania Sejmu, opozycja się wygłupia i to zupełnie niepotrzebnie. Jednakże to władza odpowiada za ten cały proces, ponieważ odpowiada za państwo. Rządzący powinni byli być w stanie przewidzieć, że grozi im desperacka i złośliwa obstrukcja parlamentarna, powiązana z eksplozją społecznego niezadowolenia. Organizowanie własnych demonstracji wyrażających poparcie dla rządzących, przez wspierające ich struktury – nie ma sensu, jest tak samo złe. To powiększanie podziałów.

Właśnie powiększanie podziałów w społeczeństwie, to najstraszniejsza rzecz, którą trzeba opanować. Niestety politycy polaryzują społeczeństwo, co jest skandalem. Jednak to rządzący ponoszą pełnię odpowiedzialności. Życzmy sobie, żeby przestano eskalować konflikt o nic, albo żeby chociaż opozycja wyłożyła swoją wizję Polski, żeby było się o co spierać, jeżeli już nie ma innej możliwości. Spór jałowy – o nic, jest idiotyzmem, zupełnie niepotrzebnym i marnującym nasz potencjał.

W kontekście polityki europejskiej mamy problem, ponieważ już są chyba same niewiadome. Obecny kształt Unii Europejskiej wyczerpał swoje możliwości kreowania wartości dodanej, czy to ekonomicznie, czy też politycznie. Społecznie – w ogóle się nie sprawdził, a idiotyczna polityka migracyjna Niemiec lub niezdolność Włoch do ochrony granic, tylko powiększają kryzys. Niektórzy Europejczycy boją się wychodzić z domów. Możemy się założyć, że przed kolejnymi wyborami jakie będą miały miejsce w jakimkolwiek ważnym europejskim kraju, znowu do wysp greckich i włoskich zaczną masowo przybijać łodzie i pontony pełne biednych i przestraszonych ludzi, których okłamano – mówiąc, że znajdą w Europie raj. W naszym interesie leży jednak przetrwanie Unii, jej wzmocnienie i uczestniczenie w przemianach. Prawdopodobnie dzisiaj pan Tusk żałuje, że nie doprowadził do przyjęcia Euro. Byłaby to kotwica – istotnie nieodwracalna i bylibyśmy w zupełnie innej sytuacji w długiej perspektywie. Jednak zabrakło odwagi i myślenia długofalowego. Uwaga – nikt, nie mówi że nie byłoby kosztów, owszem byłyby. Jednak bylibyśmy już „na Zachodzie”, tymczasem jesteśmy dalej w… proszę sobie odpowiedzieć gdzie. Tylko bez debilnych frazesów, że jesteśmy czegoś przedmurzem, bo chyba nikt nie ma na to ochoty. Mur już nie ten, tyle razy był burzony, że lepiej więcej nigdy nie ryzykować.

W kontekście polityki Stanów Zjednoczonych pod rządami pana Donalda Trumpa, będziemy mieli do czynienia z próbą ustalanie nowych zasad w globalizacji. Dotknie to wszystkich, na pewno Unię Europejską, ale przede wszystkim relacje z Azją. Z zapowiedzi działania i sądząc po kadrach jakimi się otoczył pan Prezydent elekt, należy się spodziewać, że będzie dążył do kompromisu i zbliżenia z Rosją. Ponieważ realnym przeciwnikiem USA są Chiny. Proszę zwrócić uwagę, że nawet ZSRR nie negował Pax Americana w Azji Południowowschodniej. Oczywiście wojny w Korei i Wietnamie to były istotne próby przeciwstawienia się dominacji USA, ale właśnie dzięki nim doszło do równowagi. Amerykanie musieli uznać dwa państwa koreańskie i zjednoczenie Wietnamu, które dokonało się dzięki męstwu i wytrwałości Narodu wietnamskiego. Przez 40 lat od zakończenia wojny w Wietnamie, w Azji był spokój. Przestawili się na produkowanie wszystkiego i stali się fabryką świata, powoli transformując swoją rzeczywistość. Jednak to właśnie Chiny, dzisiaj samą swoją wielkością kwestionują rolę i znaczenie Ameryki w regionie. Prawdopodobnie po latach dowiemy się, że właśnie dlatego wypromowano i zaakceptowano pana Trumpa, albowiem ten człowiek był zdecydowany prowadzić politykę konfrontacji. Jak wiemy pan Obama się zawahał. Nie zaatakował Syrii, co byłoby oczywiście napaścią na kolejny kraj, jednak – czy to na jeden kraj Amerykanie napadli? Życzmy sobie, żebyśmy mogli się z nimi porozumieć, albo chociaż żebyśmy mieli niszę, w której będziemy mogli siedzieć po cichu, bez ponoszenia jakichkolwiek strat.

O polityce wschodniej nie ma co mówić, ona nie istnieje, tak jak nie istnieje w ogóle polska polityka zagraniczna. Na pewno wizja tlącej się wojny na Ukrainie, nie jest tym co działa pozytywnie na region. Z naszej perspektywy – nie osiągnęliśmy na Ukrainie niczego, nie ma pojednania, nie ma współpracy, nie ma nawet zaufania. Co więcej – ludzie szybko orientują się, że mamy do czynienia z władzą oligarchów, którzy niewolą własny Naród, podzieliwszy go uprzednio – dokonali czynów strasznych. Nieznanych na tamtych ziemiach od mroku faszystowskiej nocy. Życzmy sobie więc pokoju na Ukrainie i przemian politycznych, które obudzą ten Naród. Pozwalając mu strącić opaskę z oczu i przepędzić tych wszystkich złych ludzi, którzy przejęli tam władzę w wyniku tego, co stało się po rewolucji.

Oczywiście życzenia możemy mnożyć w nieskończoność, jednak ograniczmy się do tych kilku spraw zasadniczych. Żeby ten rok nie był gorszy niż poprzedni, to już będzie bardzo wiele. Niestety – może się okazać, że mroczne oblicze historii powróci. Nie zaszkodzi poczynić na tą okazję pewne przygotowania osobiste. Lepiej wydać kilkaset Złotych, niż dać się zaskoczyć.

Rosyjskie tłumaczenie tekstu: [tutaj]

33 komentarze

 1. Wielka Polska Katolicka

  Życzę sobie żeby Polska była silna, miała broń jądrową i była potęgą ! Boże coś Polskę!!!

 2. Wesołości i mądrości

 3. Życzę wszelkiej pomyślności tej większości rodaków, która utożsamia się ze swoją ojczyzną Polską Ludową. Czasem jej tworzenia, odbudowy, obrony i godnego w niej życia. Takiego na jakie pozwalały wtedy okoliczności. Teraz zostali wyklęci, znieważeni, wyzuci z godności, biografii i z satysfakcji sukcesów przez reakcyjną klikę uzurpatorów i oszustów solidarnościowych.

 4. Fasci di Combatimento

  Życzyłbym sobie forum dla uzytkowników portalu. Wpłacę w tej intencji 500 PLN

  • @Fasci di Combatimento
   Przepraszam, jak to komentator rozumie ?
   Przeciez mamy forum dla uzytkownikow portalu…

   CHODZI O FORUM WYMIANY OPINII UŻYTKOWNIKÓW W RAMACH KLUBU – PO ZALOGOWANIU SIĘ, BEZ INGERENCJI W KOMUNIKATY UŻYTKOWNIKÓW. BĘDZIE TO FORUM O CHARAKTERZE ZAMKNIĘTYM. TYLKO DLA PAŃSTWA UŻYTKOWNIKÓW ZWERYFIKOWANYCH PRZEZ REDAKCJĘ I ZAPROSZONYCH ZA REKOMENDACJĄ PRZEZ WAS. JUŻ OD DŁUŻSZEGO CZASU WIELE OSÓB SUGEROWAŁO POTRZEBĘ STWORZENIA CZEGOŚ TAKIEGO. NIESTETY ŻEBY TO BYŁO BEZPIECZNE I SPEŁNIAŁO WYMAGANIA TECHNOLOGICZNE MUSI KOSZTOWAĆ (OKOŁO 3000-4000 pln). PLUS UTRZYMANIE CO MIESIĄC. pozdrawiam WEB. JÓZ.

   • P.Józefie określić warunki finansowe i merytoryczne dla uczestników forum i do roboty!Obserwując inne fora,nie ma innego wyjścia. Pozdro i sukcesów!

    TO ZOSTAŁO JUŻ DAWNO ZROBIONE ODZEW żaden poza jednym panem R. reszta czytelników CHYBA MYŚLI ŻE TO PRZYRODA NAM ZSYŁA 🙂 WEB. JÓZ.

   • @WEB Józef – zawsze mam kłopoty ze wszelkimi logowaniami się na wszelkie portale. O to zapomnę hasła, a to znowuż pojawiają się inne trudności, których nie jestem w stanie pokonać. No cóż jestem pokoleniem analogowym, nie cyfrowym. Niemniej jednak jestem gotów na stale zadeklarować jakąś sumę, aby coś takiego powstało. Fumy mi już przeszły! Teraz będzie na poważnie. Pozdrawiam Cię WEB Józefie.

    SZANOWNY PANIE – SZANOWNI PAŃSTWO IDEA JEST PROSTA: SWEGO CZASU JEDEN Z CZYTELNIKÓW ZAPROPONOWAŁ WIĘKSZĄ INTEGRACJĘ PAŃSTWA ŚRODOWISKA – MY NIE MAMY NIC PRZECIWKO TEMU, TYLKO NIE CHCIELIBYŚMY ŻEBY TO CO PAŃSTWO TAM SOBIE STWORZYCIE OBCIĄŻAŁO NAS PRAWNIE. OZNACZA TO ŻEBY DZIAŁAĆ ZGODNIE Z PRAWEM TRZEBA STWORZYĆ FORUM NIEPUBLICZNE – TYM SIĘ RÓŻNIĄCE OD FORUM W KOMENTARZACH NA OP, ŻE NIE BĘDZIE GO WIDZIAŁ NIKT, KTO NIE BĘDZIE ZALOGOWANY. CHCIELIBYŚMY ZAŚ ŻEBY TO BYŁO POŁĄCZONE Z PUBLICZNYM FORUM BO PRZECIEŻ NIE BĘDZIECIE PAŃSTWO DWA RAZY KOMENTOWAĆ (ISTNIEJE RYZYKO ŻE FORUM NIEPUBLICZNE PRZEJĘŁOBY WIĘKSZOŚĆ RUCHU – BO NA PEWNO TAM BYŁOBY CIEKAWIEJ) WIĘC IDE JEST TAKA ŻE ZALOGOWANY UŻYTKOWNIK BĘDZIE MÓGŁ KOMENTOWAĆ OD RAZU NA FORUM TYM I TAMTYM – WYBIERAJĄC GDZIE JEGO KOMENTARZ MA SIĘ UKAZAĆ. DODATKOWO NIE BĘDZIE TO MODEROWANE TAK OSTRO – W TYM ZNACZENIU, ŻE WSZYSCY CZŁONKOWIE KLUBU BĘDĄ OSOBAMI WSPIERAJĄCYMI FUNDACJĘ I BĘDZIE TO DYSKUSJA W RAMACH GRUPY WSPIERAJĄCEJ. BĘDZIE TO ZABEZPIECZONE PRZED OSOBAMI Z POZA GRUPY WSPIERAJĄCEJ. W TEN SPOSÓB MOŻNA LEGALNIE WYMIENIAĆ POGLĄDY BEZ OBAW PRAWNYCH – CHYBA ŻE KTOŚ Z PAŃSTWA KOGOŚ INNEGO POZWIE 🙂 ALE ODPOWIEDNIO STWORZYMY REGULAMIN, ŻEBY WSZYSTKO DZIAŁAŁO W SPOSÓB ABSOLUTNIE ZGODNY Z PRAWEM, ZASADAMI WSPÓŁŻYCIA SPOŁECZNEGO I OBYCZAJEM. REDAKCJA ZAPROPONUJE POSZCZEGÓLNYM FORUMOWICZOM ZGŁOSZENIE SIĘ NA TO FORUM – DO GRUPY WSPIERAJĄCEJ. KTO SIĘ ZGODZI I ZAAKCEPTUJE REGULAMIN – DOSTANIE HASŁO I LOGIN. OCZYWIŚCIE PEŁNA ANONIMOWOŚĆ – NIE GROMADZIMY ŻADNYCH DANYCH OSOBOWYCH NAWET NUMERÓW IP (CHOCIAŻ DO TEGO POTRZEBNA JESZCZE OPINIA PRAWNA WIĘC TUTAJ NIE MA WIZJI MOŻE BYĆ INACZEJ). BO PAŃSTWA DANE NAS NIE INTERESUJĄ. UŻYTKOWNICY BĘDĄ ZAPRASZALI KOLEJNE OSOBY. DOCELOWO KAŻDY KTO BĘDZIE KORZYSTAŁ Z PORTALU OP BĘDZIE WIDZIAŁ – TO CO W TEJ CHWILI CZYLI ZWYKŁE KOMENTARZE I DYSKUSJE NIEPUBLICZNĄ Z GRUPY WSPIERAJĄCEJ. DODATKOWO BĘDZIE OSOBY SUB PORTAL DO DOWOLNEJ DYSKUSJI W DOWOLNE TEMATY GRUPY WSPIERAJĄCEJ – KONTAKTÓW WZAJEMNYCH I Z REDAKCJĄ. WSZYSCY BĘDĄ MIELI TAKI SAM STATUS. OCZYWIŚCIE TO MUSI KOSZTOWAĆ. SZACUJEMY NA OKOŁO 7000 PLN BRUTTO. CHODZI O MECHANIZM INFORMATYCZNY OSOBNY SERWER ROCZNIE TO 400 PLN, OBSŁUGA INFORMATYCZNA TO 300-1000 PLN MIESIĘCZNIE W ZALEŻNOŚCI OD ILOŚCI AWARII I INNYCH PROBLEMÓW. WIĘC TO NIE JEST COŚ CO MOŻEMY ZROBIĆ SAMI. CHOCIAŻ OCZYWIŚCIE SIĘ DA, TYLKO MY MAMY NA MYŚLI COŚ TAKIEGO, CO DA BEZPIECZEŃSTWO INFORMATYCZNE I PRAWNE NASZYM UŻYTKOWNIKOM. JEŻELI CHODZI O LOGOWANIE BĘDZIE TO ZROBIONE TAK ŁOPATOLOGICZNIE JAK SIĘ TYLKO DA – SAM UZNAJE TYLKO TAKIE ROZWIĄZANIA, CHOCIAŻ BEZPIECZEŃSTWO RZĄDZI SIĘ SWOIMI PRAWAMI. MOŻE NAWET UDAŁOBY SIĘ ZROBIĆ APLIKACJE DO TEGO NA TEL. KOMÓRKOWE – ALE TO BYŁBY DODATKOWY KOSZT. DLATEGO DOCELOWO OZNACZAŁOBY TO, ŻE KAŻDY KTO ZADEKLARUJE CZŁONKOSTWO W GRUPIE POWINIEN – ALE OCZYWIŚCIE NIE MUSI – ZADEKLAROWAĆ RÓWNIEŻ JAKĄŚ WPŁATĘ O STAŁYM CHARAKTERZE, KTÓRA POKRYWAŁABY KOSZTY OBSŁUGI INFORMATYCZNEJ, SERWERA). TYLKO Z TYM TEŻ JEST PROBLEM BO NIE PROWADZIMY DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ WIĘC JEST POTRZEBNA OPINIA PRAWNA, KONTAKT Z US W SPRAWIE ROZLICZENIA TAKICH WPŁAT (DAROWIZNA MA CHARAKTER BEZZWROTNY TO ZNACZY DAJĄC DAROWIZNĘ NIE OCZEKUJECIE PAŃSTWO I NIE MOŻECIE MIEĆ OFEROWANYCH ZWROTNIE ŻADNYCH USŁUG). CHCIELIŚMY POWOŁAĆ STOWARZYSZENIE WSPIERAJĄCE ALE NIE BYŁO CHĘTNYCH. W TEJ CHWILI DECYDUJE SIĘ TO CO W OGÓLE BĘDZIE W PRZYSZŁYM ROKU – KONIECZNIE TRZEBA ZROBIĆ NA NOWO CAŁY SERWIS BO TO CO JEST TO INFORMATYCZNY TRUP MOŻE W KAŻDEJ CHWILI PRZESTAĆ DZIAŁAĆ – KOSZT NOWEGO SERWISU TEŻ OKOŁO 7000 PLN BRUTTO. FUNDACJA NIE MA TAKICH PIENIĘDZY. Z PUNKTU WIDZENIA FUNDACJI – WYDAWCY JESTEŚMY PASOŻYTEM I OBCIĄŻENIEM (CYTUJE DOSŁOWNIE) ORAZ ŹRÓDŁEM KŁOPOTÓW BO TYLKO KOSZTUJEMY (TAKI NASZ LOS). POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

   • @WEB.JOZ.
    Oh !, bardzo przepraszam ale jestem zdecydowanie przeciwna tworzeniu “zamknietych towatzystw”, gdyz takie forum zyje z latwej i spontanicznej dostepnosci a nie z “toearzxstwa wzajemnej adoracji”, pomijajac, ze to worek bez dna to nie ma takich bezpiecznych “zamkow”
    ze y sie nieozna tam ” wlamc”, np. ci ” hakerzy” z RRosji w wyborach w Usa….doprawdy to dla chcacego nic trudnego, pomijajac wzgledy organizacyjno -formalne to z grupy wspietajacej zawsze ktos sie wylamie, takie rzecza to mozna ryzykowac przy kspitale z majatku fundscji, to zk ryzyko i nieprzespane noce pani prezes, czy to nie lrpiej opracoeac finansowanie przez z SMS i z artykulow reklamowych i / tzw.informacyjnych /, bawet w moich oczach to nie powaznie cos mowrgo dla wysublimowanej grupy zaczynac podczas tego jak “stary” juz wylansoeany na swiecie OP z braku funduszy cierpi na zapasc i koniecznie potrzeba pilnie “nitrogliceryny” /= zatrzykow finansowych / ?
    Napierw jedno postawic na nogi a potem zaczynac cos nowego ……

    SZANOWNA PANI TO STANDARD WYDAWNICZY. MÓWIMY O FORUM NIEPUBLICZNYM – PROSZĘ TO DOBRZE ROZUMIEĆ. NIE O ZAMKNIĘTYM KLUBIE. POZA TYM FORMUŁA JEST TAK POMYŚLANA, ŻE WSZYSTKO BĘDZIE FUNKCJONOWAĆ W SPOSÓB JASNY I PRZEJRZYSTY. NIE STAĆ NAS NA URUCHOMIENIE MECHANIZMU PŁATNOŚCI PRZEZ SMS, DO ARTYKUŁÓW REKLAMOWYCH TRZEBA MIEĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ – ZAPŁACI PANI ZA BIURO RACHUNKOWE CO MIESIĄC 300-500 PLN PLUS VAT? POZA TYM CHYBA LEPIEJ JEST NIE PISAĆ ZA PIENIĄDZE – TO NIEZALEŻNE FORUM PUBLICYSTÓW, BEZ ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH. POZA TYM SPOKOJNIE – NIE MA ŚRODKÓW NA NIC. WIĘC NIC… 🙁 POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

   • @WEB.JOZ., 01.01’2017, 18:18
    Widze bardzo duzo mentalnych i chyba tez merytorycznych nieporozumien, bez SMS przepada Panstwu 99,99% darowizn, to samo z materialow informacyjnych ( halo ! nie reklamowych, bo te tyklo przy dzialanosci gospodarczej prowadzonej dla osiagniecia zysku …) np.podkoszulek z wylacznie ekstem wierszy, artykulow, nazwa i adresem fundacji czy OP , widze , ze jest duzo do omowienia….
    Forum niepublicznym jestem mimo wszystko przeciwna, ja toto ma oddycgac, jak sie dobiora ludzie jednego pokroju i mentalnosci….

 5. Wszystkiego najlepszego w 2017 roku!

  A na codzień?

  Siedzieć cicho.

  Nie chodzić na demonstracje KOD, ani inne.

  Kopać szczelinę przeciwlotniczą.

  Gromadzić opał, słoninę i spirytus.

  Nie oglądać TV ? Narodowej, tylko reklamy.

  Będzie dobrze!

 6. Niechaj fiskus nas nie dręczy, niech rodzina żyje w kupie a resztę miejmy głęboko w du….!Zdrowia i mądrości Krakauera i przenikliwości p.Józefa!Komentatorem i dobrym ludziom!

 7. Szanownej Redakcji, a personalnie Sz.P. Redaktorowi Krakauerowi oraz Sz. Panu WEB Józefowi oraz wszystkim czytelnikom, komentatorom i uczestnikom OP najserdeczniejsze życzenia wszelakiej pomyślności w 2017r. życzy Rysa.
  PS I obyśmy się wszyscy, a nawet w poszerzonym gronie, spotkali w tutaj przyszłym roku.

 8. Prof. WOLNIEWICZ w programie “POD PRĄD”.

  https://www.youtube.com/watch?v=-bmotcKLi_8

 9. Przetrwamy, choć może być i straszno (te “zielone ludziki”) i śmieszno, jak np. Naczelnik naszego Państwa zostanie osobiście zaproszony na Kreml na spotkanie Wielkiej Trójki: Trump-Putin-Kaczyński.

  P.S.

  We wczorajszej szopce noworocznej przedstawiono Wielkiego Twórcę polityki Wschodniej RP, specjalistę od Dożynania Watah i Męża Swojej Żony Anny A. – w mundurze sowieckiego marszałka obwieszonego orderami.

  Za co pytam te ordery, nawet symboliczne, skoro w swoich wspomnieniach chwalił się, że jako dziennikarz “The Sun” strzelał do Sowietów w Afganistanie, będąc zarazem po stronie Talibów/Mudżahedinów …

  Ale się porobiło, czyżby ktoś odkrył prawdziwych sponsorów błyskotliwej kariery chłopaka z bydgoskiego blokowiska?

 10. Bardzo wyważony i mądry felieton KRAKAUR’ze. Zgadzam się z jego treścią. Życzyłbym jednak swoim Rodakom w 2017 roku odrodzenia się w Ojczyźnie silnego ruchu lewicowego. Nie musi być dominujący. Powinien być tyko spójny i wyrazisty. Wówczas możliwy byłby twórczy dialog społeczny, a nie jedynie plemienna wojna na śmierć i życie dwóch plemion postsolidarnościowych. Plemion, które najpierw zdezindustrializowały swój kraj oraz wyprzedały jego “srebra rodowe”! Chędogie, co prawda, ale powstałe z polskiej “krwawicy”, a teraz dodatkowo beznadziejnie wyniszczają własna pozycję międzynarodową. W swoich życzeniach dołączam się do myśli wyrażonej przez @Wojciech’a o konieczności uznania i doceniania roli PRL’u w ciągłości Państwa Polskiego. Udowodnijmy wreszcie światu, że Polska Niepodległa, mniej ważna która, czy jaka, nie jest tylko efemerydą zależną od kaprysu wielkich tego świata.
  Życzę również, abyśmy przestali chorować na rusofobię.
  KRAKAUER’owi, całej Redakcji i WEB Józefowi życzę osobistej szczęśliwości w nadchodzącym roku. Obyśmy nie byli zmuszeni do kopania szczelin przeciwlotniczych.
  Pozdrawiam

 11. Wszystkim z czytającym ten portal do przemyślenia. Zaznaczam, że ten tekst podrzucił mi mój przyjaciel już po napisaniu mojego poprzedniego komentarza
  http://trybuna.eu/rozziew-miedzy-rzeczywistoscia-i-nadrzeczywistoscia-wywiad/

 12. Do WEB Józefa. Dziękuję za obszerne wyjaśnienie. Ja osobiście “kupuję”, a kto jeszcze?.
  Pozdrawiam.

  • Hallo @Lech !!!
   Ja nie “kupuje”, powyzej juz skreslilam dlaczego,
   zaskakuje mnie, ze komentator opuscil swoja egalitarna postawe i w nowym roku obiera idee elitarne z zamknietym klubem …..nie wiem co ja mam o tym myslec..fundacja i OP boryka sie z.publikacja niniejszego OP a tu ktos ma idee heszcze bardziej sie pograzyc w klopotach finansowych, by juz wogole nie moc sie wykaraskac….
   Jesli bylo dzisiaj u komentatora ” Matki Boskiej Pienieznej” to prosze poczynic wsparcie tego biednego OP, bo jsk donosi @WEB.JOZ. ledwo co dyszy…

   NO TO JUŻ JEST PROWOKACJA!! WEB, JÓZ.

   • @WEB.JOZ.
    Zadna prowokacja, ja jestem “realos” ,
    ” 10 srok za ogon zlapac i nie moc zadnej utrzymac……”

    PANI JEST ZAKAMUFLOWANĄ OPCJĄ NIEMIECKĄ (CYTUJĘ PREZESA) WEB. JÓZ.

   • @WEB.JOZ., 01.01’2017, 19:12
    What !
    ” Nix “zakamuflowana opcja niemiecka” ” keine ” zakamuflowana opcja niemiecka”, “nicht haben, nicht haben “zakamuflowana opcja niemiecka” , pamietam ze szkoly: pisze, pisze i rachuje ile pieniedzy potrzebuje…!!! Codziennie trzeba miec kromke chleba….
    @WEB.JOZ.”cytuje prezesa….” a ja sie pytam co sie dzieje z pania prezes ???

    ROZUMIEM ŻE W BND UMIEJĄ LICZYĆ PIENIĄDZE, ALE MOŻE MOŻEMY SIĘ SPODZIEWAĆ PRZELEWU W STYCZNIU Z NIEMIEC? Z POZDROWIENIAMI WEB. JÓZ.

   • @królowa bona. Przepraszam, a kto powiedział, że klub dyskusyjny musi być elitarny. Przecież to jasno widać, że @.krzyk58, @wlodek, @ Inicjator i wielu innych tutaj piszących, mają różne poglądy. Nikt nikogo nie obraża. Każdy stoi przy swoim i w różnej tonacji, czasami poważnej, czasami żartobliwej ze sobą dyskutują. Dlaczego inaczej miałoby być na forum zamkniętym? A może coś źle zrozumiałem. Jeżeli tak to wyprowadź mnie z błędu.
    Noworocznie pozdrawiam.

   • @WEB.JOZ.,01.01’2017, 21:21
    Prosze Pana przy przekazie droga SMS codziennie bylby przekaz ode mnie i przypusuczam od conajmniej 30 % czytelnikow czynilo by podobnie, wiekszosc osob z rozmaitych powodow nieize czynuc przelrwow bankowych, gdyz je cale biura radcow podatkowych, podatkowe kancelarie adwokackie, biura”pomocy podatkiwej”, urzedy podatkowe federalne urzedy skarbowe, zarzadcy i plenipotenci, zarzsd y upadlosciowi majatku prywatnego, majatku firmy, maz albo zona a co gorsge dzieci widza taka darowizne i zrobia w vanku zastrzezenie lub mszje lub ojca lub ciotke/ wujka zadeklaruja jalo “fisnirtyvh” bx ani 1centa nue wydali, bo czekaja na spadek lub darowizne, malhonkiwie uzywaja wyciahow bankowych z tfkich przekazow np.do Panstwa przed sadem, przed policja by tego drugiego w jakies sprawie “przycisnsc do sciany” czyscie powariowali by tego nie chciec od lat rozumiec….
    Nie wiem jak ja mam to Panstwu wylozyc ? W jakim swiecie “Wy” zyjecie ? Co dzieje sie z pania prezes, musze do pani prezes napissc…. Przelew w styczniu tylko jak wygram sprawe w sadzie, wtedy w cuagu paru godzin znikne w nieznane ….ale na dluza mete musi byc.SMS…

    ŻYCZYMY ZATEM SUKCESÓW 🙂 WEB. JÓZ.

   • @Lech
    Wszystko wylozylam juz co i dlaczego, niech komentator w spokoju jeszcze raz sobie przeczyta, pierwszy stopien elitarny wyraza sie juz w tym, ze trzeba zaplacic, by byc w takim klubie czlonkiem, beda wiec tacy, ktorzy zapacic nie beda mogli, i tak utworzy sie grupa uprzywilejowanych, ktorzy placa i wykluczonych z klubu, bo nie moga zaplacic. . a wiec okroji sie grono dyskutantow, w koncu beda w klubie “sami swoi” z tej samej klasy spolecznej a ze byt ksztaltuje swiadomosc… co mozna miec sobie do zakomunikowania ? itd., itd. …..do tego jak juz wspomnialam nie mozna 10 srok lapac za ogon…fundacja na klopoty by OP wydawac a tu jeszcze luxus klub dojdzie . ……

  • – SLD została pozbawiona podmiotowości. Jej przywódcy szczebla krajowego i „baronowie” utracili zdolność samodzielnego myślenia, zakładając, że tę zdolność kiedykolwiek mieli. 🙂

   – Nowa lewica, ta od in vitro czy małżeństw homoseksualnych, mnie nie zaciekawia. Może ona być, może jej nie być, życie idzie w tym kierunku, więc będzie miała się czym żywić. Jeśli chodzi o SLD, to moje poglądy na tę partię były zniekształcone moim wishful thinking, chciejstwem. Uroiłem sobie, że pójdzie najbardziej naturalną dla siebie drogą obrony realizmu politycznego, legalności państwa PRL. Ono istniało… BARDZO często “dawałem do zrozumienia’… 🙂

   – Teraz, gdy nowo obrany przewodniczący SLD ogłasza, że będzie szukał zwolenników w kręgach czytelników „Gazety Wyborczej” i „Krytyki Politycznej”. 🙂

   Życzmy “towarzyszowi” – powodzenia. :)Na “takich jak
   ja” na pewno nie może liczyć, dlatego że zdecydowanie
   większe szanse ma u mnie Janusz Korwin-Mikke. 🙂

   • O on czyli J.K.Mikke mimo mojej sympatii za stosunek do Rosji,ma tyle wspólnego z Lewicą jak religia z nauką. Amen.

   • Włodku,zauważyłeś jakie wątki z uwag prof.
    Łagowskiego wypunktowałem? Co mi po “lewicy”
    którą mamy nieprzyjemność znać,oglądać jej
    dokonania już bez mała 30 lat? Więc powtórzę
    zawsze wolę “udany” 🙂 oryginał,czyli PO, od “wiecznie’ niedanej
    imitacji “eseldowskiej”. Dlaczego “użyłem’ JKM?
    Ano,dlatego że jest uczciwym zaprzeczeniem
    “wartości’ 🙂 lewicowych jakie mamy
    nieprzyjemność obserwować(pamięć,dzięki Bogu
    jeszcze dopisuje) – sięga przynajmniej do
    Millerowego,jesiennego expose. 🙂

 13. Na pewno nie tego o czym niżej wspominam…Dwie nastolatki zginęły na Dolnym Śląsku(nowa ziemia obiecana?) pod kołami pijanego ssssss.. w Ełku
  ssssss zamordowały nożem
  (wiedzą do czego służy nóż)21 letniego Polaka…musimy doprowadzić do sytuacji w której
  “uchodźcy” na dźwięk słowa(miejsca przeznaczenia)
  Bolanda – czy Польща dostaną regularnego rozwolnienia…
  o innych możliwych do wystąpienia widocznych
  objawach wspominał nie będę.Przynajmniej nie dziś.:)
  Muszą czuć na karkach odrębność tej części Europy
  TU nie ma i NIGDY nie będzie poprawnych,zmodyfikowanych,
  genderowych – ssssss unijnych… 🙂

 14. Opanowany przez oszalały, zindoktrynowany neotrockistowską ideologią tzw. neokonserwatyzmu Waszyngton prowadził przez ostatnie lata politykę, która zbliżała nas w bardzo szybkim tempie do nowej wojny światowej.(..)

  Dzisiaj obserwujemy to w skrajnej postaci, przy czym wielu ludzi lansujących taką politykę polską pełni rolę zwyczajnej agentury, obłudnie wyzywając od agentów tych, którzy się ich szaleństwu sprzeciwiają.

  Panowie(agenci)”różne,takie tam Marki, czy Bobasy’
  Zacytowane drugie zdanie przeczytać należy ze zrozumieniem,
  o ile posiadacie panowie,nabyte w drodze pewnego procesu – zdolności poznawcze…pozwolę jeszcze
  przypomnieć panom odpowiednio zredukowany jeszcze fragment,celem lepszego przyswojenia… przy czym wielu ludzi lansujących taką politykę polską pełni rolę zwyczajnej agentury, obłudnie wyzywając od agentów tych, którzy się ich szaleństwu sprzeciwiają”. Majstersztyk!

  Nieprawda’ż?!

  Nadzieja na Nowy 2017 rok…

  http://www.mysl-polska.pl/1115

 15. Mówcie wprost ile trzeba wpłacać średnio na czytelnika miesięcznie żeby portal istniał bez ciśnienia finansowego – deklaruje, że +/- 10 PLN będę wpłacać między 25 tym każdego miesiąca a 5 tym kolejnego. Rożnica wynika z tego, że wpłacam w Funtach i różnie przeliczają, ale zawsze postaram się z naddatkiem.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.