Czas zakończyć okres amerykańskiej dominacji nad Europą

Czas zakończyć okres amerykańskiej dominacji nad Europą w sposób definitywny, ponieważ ten kraj zbyt lekko sobie pozwala na sprowadzanie zagrożenia wojennego, wszędzie tam dokąd sięga jego polityka. Europa jest dla Europejczyków, nie mamy niczego wspólnego z Amerykanami, nie mieszamy się do ich spraw (poza terytoriami zamorskimi Unii Europejskiej) – dlaczego Oni nie mogą nas zostawić w spokoju?

Jest oczywistym, że amerykański wkład w odbudowę i bezpieczeństwo Europy po II Wojnie Światowej był olbrzymi i należy za niego być historycznie wdzięcznym, tj., przynajmniej te kraje, które z niego skorzystały – My nie musimy. Jednakże nie może być tak, że mija właśnie 70 lat od ostatniej wojny, a Amerykanie panoszą się na kontynencie jakby byli na jakimś poligonie w Arizonie lub gdziekolwiek indziej. Niestety bowiem polityka ich rządu jest polityką stałej konfrontacji z innymi państwami, które zagrażają ich supremacji lub które można obalić. Tak, jak ograbiono z niepodległości i państwowości Irak, tak też planowano względem Federacji Rosyjskiej, jednakże ta ma głowice jądrowe i nie da się jej zaatakować po prostu wjeżdżając do niej kolumną czołgów. Dlatego wymyślono wojnę ekonomiczną mającą pozbawić Rosjan bogactwa i podpalono Ukrainę, żeby rozlać kolorowaną (w istocie brunatną) rewolucję na Federację Rosyjską. Nie udało się, plan był od samego początku zły i nieudolny – efekty możemy obserwować na ekranach swoich telewizorów.

Jak obecnie słyszymy polityków amerykańskich mówiących o potrzebie przekazania broni Ukrainie, albo wtórujących im polityków brytyjskich, którzy pozwalają sobie na decydowanie o przynależności państwowej Krymu zapominając o Malwinach – możemy być pewni, ci ludzie nie mówią o pokoju. Dla nich wojna na Ukrainie to kolejny odległy konflikt, który można logistycznie wspierać pompując uzbrojenie i pieniądze za służbę najemną.

Dodatkowo mówi się o Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP) (Transatlantyckim Partnerstwie w dziedzinie Handlu i Inwestycji), czyli o wydaniu europejskich konsumentów na pastwę żywności modyfikowanej genetycznie i krwiożerczych amerykańskich koncernów, które w pogoni za zyskiem już raz niedawno podpaliły światową gospodarkę. Tam można wyrazić swoją opinię – do czego gorąco zachęcamy: [tutaj]. Jeżeli ten traktat zostanie podpisany, może być naprawdę bardzo niebezpiecznie, ponieważ nasza gospodarka jest słabsza o wiele mniej drapieżna niż amerykańska, a przy niskich cenach energii tam, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie łatwo zastąpić wysokie tamtejsze koszty pracy – bilansując ich udział w produkcji końcowej. Powoduje to, że USA mogą być bezpośrednim konkurentem gospodarczym nawet takich państw jak Polska, która uchodzi za tanią fabrykę Unii Europejskiej.

Na to wszystko nakłada się jeszcze amerykańska buta i przeświadczenie o monopolu na słuszność, wolność, prawdę, prawo do decydowania o życiu i śmierci itd. Trzeba dostrzec, że polityka amerykańska zawsze bywa poparta siłą, w tym umiejętnie wykorzystuje się państwa lokalne, które lokalnie są w stanie intensywnie wspierać politykę amerykańską, w zamian za jak się przykładowo okazuje dolary w kartonach.

Patrząc na europejsko-amerykańskie relacje widać, po tym co Amerykanie robią ciągle dla osłabienia Euro, że to nie są i to nie mogą być łatwe relacje i one takimi nigdy nie będą, ponieważ Euro jest bezpośrednim, globalnym zagrożeniem dla Dolara, a bez swojej waluty i jej bezwarunkowej supremacji USA – staną się bankrutem, w którym nowi chińscy właściciele będą domagać się poszanowania swojej własności i izolacji od roszczeniowo nastawionej bezrobotnej ludności tambylczej. Model globalnych zależności, w których wszyscy zależą od amerykańskich drukarni jest zły dla świata i powoduje nierównowagę w globalizacji, ponieważ Amerykanie nie oferują niczego światu, poza papierem powlekanym specjalną farbą, która służy do drukowania znaków i podobizn zastrzeżonych przez to państwo na wyłączność.

Wielka szkoda, że pani Angela Merkel pojechała do Waszyngtonu się konsultować w sprawie rozmów pokojowych na Ukrainie, to jest niestety dowód na niesamodzielność Europy i jej polityki.

W Europie nie potrzebujemy już dłużej Amerykanów, którzy tylko kombinują jak by tutaj kogoś jeszcze podsłuchać, a w konsekwencji jak rozsadzić Strefę Euro. Tym ludziom trzeba stanowczo podziękować, wystarczająco dużo skuteczności ich polityki widzieliśmy ostatnio w Iraku i Afganistanie, raczej nie potrzeba nam takich pomocników w Europie!

11 thoughts on “Czas zakończyć okres amerykańskiej dominacji nad Europą

 • 10 lutego 2015 o 10:27
  Permalink

  Artykul b. cenny, analiza poprawna ale Hey ! To jakies nieporozumienie: nasi przyjaciele zza wielkiej wody staraja sie €uro jak najbardziej podrozyc, by towary ze strefy € byly drozsze, niz ich wlasne i zeby kupowano ich tansze produkty ! O to chodzi, proszr poroenac sytuacje Franka szwajcarskiego, kurs byl sztywny w stosunku do €

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2015 o 10:44
  Permalink

  Ciag dalszy: i przez ten kryzys gospodarczy i uwagi na to caly swiat deponowal w Szwajcarii pieniadze SFrank stal sie za drogi, mogli sprzedac mniej towarow i malokogo bylo stac spedzic tam urlop, zniesli wlasnie sztywna bariere stosunku do €,zeby sie on do potanionego przez EZB € dopasowal, w pierwszej reakcji wywolalo to tam dla firm kryzys, SFrank ma mniejsza wartosc, firmy zmniej zarabia a stale koszty, jak np. pensje it’d sa do obslugi. Polecam ksiazke

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2015 o 11:07
  Permalink

  Polecam ksiazke, autor: Marc Friedrich, tytul: “DER CRASH IST DIE LOESUNG”, nie wiem czy jest juz przetlumaczona na j.pol, W w/w pozycji jest przedstawiony stan obecnej gospodatki swiatowej i kompletna ruine €do ktorej to € sie w EU przyczynilo !!! Takze katastrofana polityke Merkel (= Tusk ) i EU, “neoliberalna wscieklosc”, trudno tez zrozumiec dlaczego Polacy chca miec €, w tym momencie powstanie sytuacja w Polsce, jaka maja Franzusi, Hiszpanie, Portugalczycy, wogole nie wspominajac o Grekach!Konkurecyjnosc poskiej pracy i towarow skonczy sie w mgnieniu oka i zly stan z dzisisj pogorszy sie nie tylko do kwadratu, ale nawet do kubika, € to waluta dla niemieckirgo przemyslu zbrojeniowego i tylko z zastosowaniem “Reform rynku pracy “Agenda 2010/Harz 4” kanclerza G.Schroedera, skrajne niewolnictwo i glod i nedza, ostatnio tez bezdomnosc, wykluczenie z dostepu do swiatla !

  Odpowiedz
 • 10 lutego 2015 o 16:07
  Permalink

  USA/czytaj kolonia brytyjska/czytaj USrael chce dominować na świecie czyli prowadzić politykę jednobiegunową nie licząc się z innymi narodami i innymi kulturami. Już tak wszystko świetnie szło, małe państwa było łatwo pokonać niestety trafiła kosa na kamień, czyli na Rosję, są jeszcze Chiny, które jak można przypuszczać nie zgodzą się na dominację państwa wymienionego na samym początku wpisu.

  Odpowiedz
  • 11 lutego 2015 o 10:01
   Permalink

   Analiza prawidlowa, prosze nie zapominac, ze chodzi tu o pieniadze, wielkie pieniadze i surowce/zloza naturalne do produkcji, o to teraz ta walka, a zloza naturalne koncza sie na ziemi, kto tymi resztkami zawladnie i kto zawladnie nowymi rynkami zbytu ? Chodzi tez o to kto jest piereszy po bogu,czyli o ludzka
   proznosc, a umiera sie jak szew “Apple” nago i ten caly wydarty innym pieniadz i skrawek ziemi do zycia nie ma zadnego, zadnego znaczenia

   Odpowiedz
   • 11 lutego 2015 o 18:06
    Permalink

    Czasami jest nam po drodze jak chodzi o światopogląd, serdecznie pozdrawiam. Z tym,że ja nie obruszam się na odmienne opinie, analizuję i staram się dostrzegać racje tej drugiej strony, mówiąc wprost nie mam natury “porzuconej kochanki” i szanuję zdanie innych.

    Odpowiedz
   • 3 października 2015 o 09:59
    Permalink

    ku#wa, nie macie co robić albo ten DDDDDDD DDDDD wam płaci za pisanie takich pierdół ?

    Przecież normalnemu by się juz znudziło. A ty bona to chyba s@#ksu njei robisz ino przy compie pierdoły i tylko pierdoły pisujesz – nie tak?

    Odpowiedz
  • 3 października 2015 o 10:00
   Permalink

   bbbbbb wielkie PAŃSTWO -hahahahaa – to bbbbbbb państwo. Poczytaj bbbbbb ruska jaki maci ePKB to tyle co Holandia HAHAHAHA bbbbbbbbb I MARZYCIE O WIELKIEJ ROSJI ONA bbbbb bbbbbb SIĘ WCZESNIEJ NIŻ bbbbbbb AMERYKA…

   Odpowiedz
 • 3 października 2015 o 09:57
  Permalink

  Wolę sku#ysynów z ameryki, nawet wredne korporacje panoszące się w polsce, niż EEEEEEEE EEEEEE, dEEEEEEEw rodem z piekła, czyli wschodu. Tu w polsce nie mamy powodu mówić o amerykanach jako masowych mordercach (choć w istocie nimi są w innych częściach światata dowiedli tego), natomist EEEEEEE nigdy naszymi braćźmi nie będą, bowiem nam do EEEEEnie EEEEE – to EEEEEE. Mówie o sposobie myslenie w sferze polityki. Biznaes na całym świecie jest taki sam – sE@rwysyny wielkie zżeraja mniejsze robaczki, ale politycznie EDDDDD to DDDDD i DDDDD

  Zawsze mówie – DDDDDD DDDDDD ze swoimi DDDDD bohaterami z Polski… von, bo do doopy nakopę lub w oDDDD wsadzę rozgrzany drut, won DDDDDD DDDD i DDDD

  Odpowiedz
 • 23 lutego 2020 o 08:28
  Permalink

  W tamtych latach produkowała się jeszcze chora z nienawiści ‘bona”, kto pomni
  takiegoż “seniora”, czy ‘observera48″ – trochę karłów politycznych o mentalności
  kundla przewaliło się ‘przez” forum OP.
  Dzisiejsi kom. mający nieco inne zdanie (WPK, NSZ – ileśtam ..) jawią się niczym
  “dobrotliwe janiołki”.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.