Cynizm, prostactwo i chamstwo to twarze naszego życia publicznego

Wystarczy, naprawdę wystarczy żałosnych zachowań naszych polityków. Ta banda nieudaczników, idiotów, kretynek, pospolitych d…..i i innego rodzaju życiowych porażek nie jest zdolna nie tylko do zarządzania krajem, ale nie umie nawet kierować swoim własnym życiem. Jeżeli weźmiemy pod uwagę to jak skandalicznie Polska dzisiaj jest rządzona w trakcie pokoju i rzekomego dostatku – to proszę się zastanowić, co by się działo w momencie, gdybyśmy byli realnie zagrożeni przez wroga zewnętrznego? Jak wyglądał by nasz dialog polityczny w realiach zagrożenia przez zewnętrzną potęgę?

Premier zaproponował „Okrągły Stół” jako propozycję forum dialogu, za co został totalnie przez wszystkich skrytykowany, z przedstawicielem prezydenta państwa włącznie! To naprawdę było ciekawe, słuchanie pana Dudy – tymczasowego rzecznika PiS i pana Nałęcza z Kancelarii Prezydenta – jak zgodnie, niczym jeden mąż krytykowali premiera za pomysł ich zdaniem rodem z początków demokracji. Rzekomo bowiem jest tak dobrze, że nie ma problemu i politycy mogą bez kłopotu porozumiewać się na forum parlamentarnym. Jest z tym taki problem, że już chyba tylko Tusk ma na tyle odwagi, żeby publicznie powiedzieć że to co się dzieje na naszej scenie politycznej to fikcja.

Po wyborach wewnętrznych w PO na Dolnym Śląsku i nieszczęsnym umoczeniu w kumoterstwo polityczno-personalne jednej z najważniejszych spółek w kraju – nikt nie może powoływać się na swoje dziewictwo.

Podobnie jest z patriotyzmem, epatujący tym uczuciem lider Prawa i Sprawiedliwości nie odniósł się do zachowania s……….w i ludzkich s….t (nazywajmy sprawy po imieniu), którzy pozwalali sobie buczeć, gwizdać, klaskać lub nawet wyzywać – pod Gloria Victis na Powązkach! Jak można być polskim patriotą, jeżeli się nie szanuje tego miejsca? Co za rodzaj odchodów trzeba mieć zamiast mózgu, żeby na takie zachowanie przyzwalać, je tolerować?! Hańba wszystkim wyjcom! Wieczna hańba i grzech! Za robienie polityki na grobach Powstańców powinna być kula w łeb (kara śmierci przez rozstrzelanie po zmianie kodeksu karnego i konstytucji) – nie potrzebujemy bydlaków nie szanujących naszych narodowych bohaterów i męczenników na utrzymaniu ZUS-u. Naprawdę za takie coś powinno się bydlakom odbierać emerytury – z jednym wyjątkiem, tych, którzy brali udział w Powstaniu lub je przeżyli – oni mają prawo zachowywać się dowolnie. Wszyscy inni muszą wiedzieć gdzie należy umieć się zachować i czego nie należy robić.

Nawet wielka rekonstrukcja składu rządu okazała się jak zwykle w przypadku tego rządu co najwyżej zabiegiem propagandowym. Wymieniona celebrytka epatująca swoim seksualnym feminizmem nie pohamowała się! Miała luksusowe życie, możliwość wpływu na decyzje i po zwolnieniu co? Natychmiast się odgryzła.

Mało? To przyjrzyjmy się temu co mówią hierarchowie Kościoła dominującego! To jest dopiero niestety w przeważającej części połączenie paranoi ze sklerozą i jawną głupotą! W świetle najnowszej wypowiedzi jednego z hierarchów – bycie jedynakiem to też źle, to też stygmatyzuje, prawie na równi z gender, homoseksualizmem i czymś tam jeszcze w rodzaju rozwodów itp. Dlaczego bezczelne katabasy mają tyle bezczelności, żeby pouczać ludzi? Mówić Polakom jak mają żyć w tej tak tragicznej sytuacji finansowej społeczeństwa – gdzie zdobycie pracy graniczy z cudem – sami nie mając na utrzymaniu rodzin, rozwalając się po diecezjach autami po kilkaset tysięcy złotych! Rzeczywiście można głosić dobrą nowinę z Lexusa, Mercedesa lub BMW! Bezczelność i prostackie chamstwo!

To mniej więcej przekrój obrazu dyskusji publicznej, takie liźnięcie się po nagłówkach prasy z ostatnich tygodni, oczywiście subiektywne, ale adekwatne do stanu spraw. To przerażające, w świetle najnowszych taśm z Olsztyna czy spod Olsztyna – jak żałosną mamy klasę polityczną i że w ogóle możliwe jest aplikowanie do polityki ze środowiska męskich k…w i ludzkich szmat.

Może za kilka lat będziemy wspominać z łezką w oku tą Rzeczpospolitą i pomstować na tych, przez których nieudolność to państwo nie mogło się podnieść i wzmocnić na tyle, żeby przetrwać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.