Cynizm Europy Wschodniej

Pan Emmanuel Macron oskarża Europę Wschodnią (już nie środkową) o cynizm, przejawiający się w rzekomym braku solidarności. Pyta się jak ma wytłumaczyć Francuzom, że we Francji zamykane są zakłady pracy, ponieważ produkcja w Polsce jest tańsza, i że równocześnie francuskie firmy budowlane zatrudniają Polaków, ponieważ są tańsi? Co więcej pan Prezydent podaje odpowiedź na przyczynę Brexitu – to wina tańszych pracowników z Europy Wschodniej, głównie z Polski, przeciwko których obecności zbuntowała się brytyjska klasa średnia. To się nie może dobrze skończyć zdaniem pana Prezydenta. Jak widać, znowu winni wszystkiemu w Europie są Polacy.

Skala hipokryzji, niewiedzy i manipulacji jakiej dopuszcza się ten polityk, przerasta nawet populizm pani Marine Le Pen. Oto mamy w praktyce dowód na to, jak widzi nas, postrzega i nie rozumie Zachód. Jeżeli takie brednie jest w stanie sugerować Prezydent wspaniałej, wyniosłej i bogatej Francji, to dlaczego w ogóle równolegle oskarża nas o niechęć wobec imigrantów? Przecież przyjezdni z poza Europy, również będą zajmować miejsca pracy, a nawet gorzej – pobierają socjal, przez co jeszcze bardziej drażnią europejską klasę średnią. Jednak to nie jest problemem? Poprawność polityczna pozwala poniżać Polaków, ale już nie pozwala powiedzieć prawdy o społecznych skutkach nielegalnej imigracji? To tyle, jeżeli mówimy o retoryce cynizmu i hipokryzji, którą od czasów pana Chiraca uprawia Francja wobec Polski.

Problem argumentów populistycznych wymierzonych w Polskę jest bardzo poważny. Mamy w tym zakresie bardzo ograniczone pole do argumentacji, ponieważ w świetle takiej retoryki wychodzimy na podstępnych i złych złodziejów cudzych miejsc pracy, cudzego dobrobytu. Oczywiście posługując się tą retoryką, można się zapytać – dlaczego Unia Europejska, w ogóle pozwala na przenoszenie jakiejkolwiek produkcji do innych krajów – w tym głównie do Chin?

Może sposobem na wytłumaczenie francuskiej klasie średniej powodów, dla których w ramach Unii Europejskiej istnieją swobody przepływu pracy, kapitału i towarów jest chciwość francuskich elit? Przecież francuskie supermarkety w Polsce to nie są bakterie i nie mnożą się przez podział! Ktoś je buduje! Podobnie francuskie samochody nie biorą się z macic wielorybów, tylko z realnych fabryk. Również francuski kapitał zainwestowany masowo w Polsce i innych krajach Europy Środkowej, korzysta z fantastycznej możliwości transferowania uzyskiwanej renty bez płacenia podatków. Nie trzeba chyba dodawać, że właśnie z tych zysków korzysta francuska elita i klasa średnia? Z tych zysków finansowane są również koszty utrzymania niepracujących imigrantów. Jest to dość pokaźna kwota, wystarczy sobie przypomnieć jaki krzyk wywołała zapowiedź wprowadzenia w Polsce podatku od sklepów wielkopowierzchniowych – na zasadzie podatku obrotowego. Oczywiście, to zły pomysł bo uderzy w konsumentów, ale również w zyski tych wielkich firm.

Szkoda, że pan Prezydent Macron nie pyta się o los polskich sklepikarzy, których całe lokalne targi upadały dziesiątkami, jak większość naszego drobnego handlu po wejściu francuskich marketów. Widocznie nie ma związku pomiędzy tymi procesami, poza tym – jak moglibyśmy narzekać na ten „wielki dar” Francji!

Jesteśmy świadkami olewania zasad unijnych, Polscy przewoźnicy i generalnie pracownicy delegowani są rugowani z rynków pracy Europy Zachodniej. Jednak to nas się oskarża o brak solidarności, my słyszymy o dumpingu socjalnym. Czy ktokolwiek w Polsce miałby coś przeciwko wprowadzeniu u nas francuskiej płacy minimalnej? To około 1480 Euro. Możemy być pewni, że 85% społeczeństwa nie miałoby nic, przeciwko zastąpieniu ich dochodów przez taką płacę. Proszę sobie przeliczyć to na Złotówki.

Może Jego Ekscelencja uchwali prawo we Francji, nakazujące firmom z kapitałem francuskim, inwestującym poza granicami Francji – płacić dokładnie takie same pensje, jak Francuzom w kraju? Czy to nie byłoby wspaniałym sposobem na likwidację dumpingu socjalnego w Europie Środkowej, czy jak tam sobie pan Prezydent życzy – Wschodniej?

Jak nieskończenie cynicznym hipokrytą trzeba być, żeby oskarżać nas o dumping socjalny! To totalny brak szacunku dla naszej biedy. Unia Europejska okazała się fikcją, oto jej prawdziwy charakter – mamy płacić im w ich cenach, ale zarabiać mamy w swojej wysokości płac. Czyli zawsze mamy być niewolnikami. Trzeba na nowo przemyśleć całą koncepcję europejską.

24 myśli na temat “Cynizm Europy Wschodniej

  • 23 czerwca 2017 o 07:50
   Permalink

   Tylko, że to będzie oznaczać duże straty dla zachodnich koncernów. A raczej zachodnioeuropejskich bo amerykańskie będą miały okazję do przejęcia tortu. Macron jest młody i jeszcze głupi ale Angela mu wkrótce wszystko wytłumaczy. Ale najśmieszniejsze jest to, że oburzenie nad Sekwaną na Polskę pojawiło się w związku z przeniesieniem produkcji nad Wisłę przez koncern…amerykański.

   Odpowiedz
   • 23 czerwca 2017 o 20:02
    Permalink

    @bob….podzielam Pana analize, juz wspominalam na lamach OP, ze mnie zarzuty Macrona przy jego ( formalnym ) excluzywnym wyksztalceniu i z tym zwiazana koniecznoscia logicznej analizy faktow i przyczyn wydarzen zaskskuje, gdyz to nie Polacy nie chca sobie sami placic wiecej za wykonana wzorowo prace, tylko miedzynarodowe, globalne tzw.” Global-Player” koncerny w wyniku umow GAT z 1999 roku o wolnym globalnym handlu i przesuwu kapitalu a tymczasem Macron przypisuje za ten stan rzeczy wine Polsce i Polakom….przeciez to groteska…….odwrot od tego stanu prowadzi tylko przez stopniowe, stopniowy odwrot od globalizacji min poprzez nacjonalizacje glownych galezi przemyslu i zakazu exportu kapitalu, ktory bedzie mozna tylko inwestowac “u siebie” miejsca pracy i popyt na towary….postawa Macron’a jest niepowazna / infantylna i kompletnie nie do zaakceptowania…..w ten sposob powstaje rasizm i konflikty wojenne …..

    Odpowiedz
 • 23 czerwca 2017 o 07:37
  Permalink

  No i wychodzi szydło z worka.

  Tylko my nie dajmy się zwariować.

  Mit pięknej Francji upada, przynajmniej w Polsce.

  Odpowiedz
 • 23 czerwca 2017 o 08:45
  Permalink

  Rzeczywiście, nie dajmy się zwariować zamiast podwyższać płacę Polakom obniżajmy na złość Francuzom. Tak trzymać a będzie wsio charaszo.

  Odpowiedz
 • 23 czerwca 2017 o 10:43
  Permalink

  “Prywatyzowali” wszyscy, również “państwowi” Francuzi, zarabiają na nas krocie – a teraz odmawiają nam możliwości zarobienia na kawałek chleba. Lewicowa retoryka p. Makrona w służbie,
  ponadnarodowych(kosmopolitycznch) korporacji.
  Lewica i wielki kapitał świetnie uzupełniają się, jest to nie tylko
  znakiem czasu, a drogowskazem na przyszłość “państwa’
  europejskiego….

  Odpowiedz
  • 23 czerwca 2017 o 21:15
   Permalink

   @krzyk58……retotyka Macron’a i to do tego, jak komentator sam stwierdza w slubie ponandnarodoeych ( kosmopolitycznych ) korporacji nie moze byc lewicowa…lewicowa byla by wtedy, jakby Macron deklarowal pozbawienie tych ponadnarodowych koncenow ich srodkow produkcji i chcial je przekazac na rzecz danego narodu lub nawet np.pracownikow stoczni czy imnego zakladu produkcyjnego….retoryka Macron’a ma charakter scisle neoliberalny, pochwalajacy prywatna wlasnosc, prywatne srodki produkcji i wyzysk pracy robotnikow / pracownikow najemnych i z tych powodow nie moze byc ani lewicowy ani lewacki…..komentator ma powazne klopoty z percepcja i wznieca nienawiesc klasowa oraz obraza wszystkich dookola, prosze udac sie po porade lekarska, bo PRL z “solidarnoscia ” rowalil komentator na miazge przy aktywnej pomocy kk i papieza J.P.II i tu na OP mowil, ze to bledy mlodosci, gdy tymczasem to mocne zaburzenie percepcji trwa od conajmniej 1980 roku, pora na terapie a nie na obraze innych komentatorow i biednej KONOPIELKI /= POLSKI /…..

   Odpowiedz
   • 23 czerwca 2017 o 22:48
    Permalink

    Świetnie to ujęłaś!!! Piszesz, że rozwalił? I przyznał, że to błędy młodości? To chyba pisał wcześniej niż trafiłem na OP, bo nie wyłapałem. No proszę to wszystko jasne, że to V kolumna kk. Więc nie spodziewajmy się racjonalnego myślenia. Teraz rozumiem obronę “jaśnie państwa” i kk.

    Odpowiedz
   • 24 czerwca 2017 o 08:06
    Permalink

    Bzdury, niekiedy “krolowa” pisze piramidalne bzdury nie dostrzegając oczywistych związków “eurokomuny” – lewicy z ponadnarodowymi
    kosmopolitycznymi korporacjami, a układ podlany jest sosem
    syjonistycznym,to tak w skrócie. Celem zrozumienia ‘nieco więcej”
    rekomenduję GENIALNEGO p.Krzysztofa Karonia………………………..
    “Karoń – genialny wywód o rewolucji seksualnej ”
    https://www.youtube.com/watch?v=rjsiMN7lhuo

    Odpowiedz
   • 24 czerwca 2017 o 12:28
    Permalink

    @krzyk58. Większych kretynizmów nie słuchałem niż to co zaprezentował Karoń. 1/10 prawdy, reszta rojenia i bzdety. Wielu takich niewydarzonych myślicieli dzięki internetowi miesza w głowach ciemnej młodzieży. A ja na zajęciach muszę odkręcać potem bzdury utrwalone przez tych magików i katechetów. Żaden uczeń nie wie obecnie jaka była prawdziwa istota komunizmu i dlaczego powstała, co było powodem rewolucji seksualnej. Żaden uczeń nie wie, jaka jest prawdziwa istota nauk Jezusa, przez co warunkuje się młodzież do posłuszeństwa feudalnemu systemowi kościelnemu, gdzie w skrajnych przypadkach rodzi się faszyzm, rasizm itd. Nikt nie słyszał o telegonii, aby zapewnić sobie na poziomie kwantowym właściwe jednorodne genetycznie potomstwo – dlaczego kościół tego nie naucza na katechezie? A w Rosji zdarza się, że młodzież ma tą wiedzę przekazywaną. Brak słów krzyk58. Przeczytaj osobiście jeszcze raz dzieła Marksa, ale ze zrozumieniem, Dialektykę Przyrody Engelsa, Etokrację Holbacha i Biblię, ale krytycznie. Może wtedy skojarzysz, gdzie i w czym tkwi zło tego świata. Gdyby nie ci myśliciele, ludzkość nadal tkwiłyby w niewolnictwie feudalizmu kościelnego bez żadnych praw, za to z sądami dominialnymi, chłosta pod pręgierzem. “Jaśnie państwu” i kościołowi ten system odpowiadał, dlatego nie mogą znieść prawdziwych idei równości i egalitaryzmu, dlatego też chętnie inwestują w wypaczenia lewackie i prawackie, bo na tym można zawsze zarobić.

    Odpowiedz
    • 24 czerwca 2017 o 17:21
     Permalink

     Hallo @Mieclaw…..@krzyk58 daje tu na Forum OP takie numery…… pocztkowo myslalam, ze uzywa on paradoxu i ironii dla podkreslenia wypaczen politycznych, jednak dlugotrwale obcowanie z reakcja i ocena zjawisk bylych i doczesnych przez @krzyk58 bez cienia watpliwosci sklania mnie do stwierdzenia, ze jest wyznawca powstala glownie w Stanach sekta religijna zwana KREACJONIZMEM, ktore lapiac sie wszystkich mozliwych teorii spiskowych powoluje sie na sile boska, ktora w ciagu 7 dni stworzyla swist itd…..do tego za pieniadze ewangelickiego kosciola niemieckiego z organizacji “BROT FÜR DIE WELT” zajmuje sie dzien i noc szukaniem teorii nienawisci do Zydow, ich prawa do zycia itd., w tym wszelakich teorii spiskowych …to co @krzyk58 przedstawia jest glupota do kwadratu, sieje nienawisc klasowa i osry antysemityzm i rassizm…wzbudza do agresji…..ta prezentacja wskazuje na ostre zaburzenia osobowosci, chyba z tego powodu zwolnili go ze sluzb specjalnych policji i z wysokich funkcji w PZPR… przy tym uzywa starego ale o olbrzymiej pojemnosci komputera i z
     bardzo duza iloscia programow specj
     alnych, maja takie rozne sluzby i
     agencje, te komputery w dostepnych
     cenach byly finansowane w Polsce przez Sorosa, trzeba bylo bylo byc w waznej funkcji “solidarnodci” by taki komputer albo tanio kupic lub dostac taki do uzytku sluzbowego…w Niemczech takie cos nie kosztowalo nigdy ponizej 7.000,00 DM i z uwagina to wiele praktyk lekarskich i kancelarii adwokackich musialo zamknac, bo nie bylo ich stac na taki drogi komputer od pewnego momentu wymagany w Niemczech do opracowan dla kas chorych i sadow….takiej znajomosci praktycznej j.rosyjskiego , jaka posiada @krzyk58 nie mozna zdobyc nawet na uniwersyteckim wydziale filologii
     rosyjskiej , tylko od np.dziadkow a potem szlifowanie jezyka w pracy w sluzbach specjalnych….taka zlosc ma @krzyk58 na to , ze go wywalili, ze nie moze juz nic rozwalac i miszczyc, ze jego stan zaklocenia osobowosci pogorszyl sie i wymaga niezwlocznie pomocy lekarskiej….do tego taki sprzeczny, pelen nienawisci belkot jest wysoce szkodliwy spolecznie, sianie niepokoju i antysemityzmu i rozpowszechnianie teorii spiskowych zagraza spokojowi spolecznemu…..Kreacjonisci to fundamentalisci taka jest tego klasyfikacja i sa we wszystkich krajach obsetwowani przez sluzby panstwowe…
     Co do komicznych materialow zrodlowych, na ktore powoluje sie wiecznie @krzyk58 to nie tylko kretynizm, ale zrodla wznircajace antygonizmy spoleczne, nienawisc i do 1000% antysemityzm, nie moge pojac, ze polskie sluzby nie zamknely publikowanie KIP / “KLUB INTELIGENCJI POLSKIEJ / i dlaczego np.ambasada Izraelska nie wnosi o zamkniecie KIP, bo oprocz ostroantysemickich teorii spiskowych i nawolywania do nienawisci niczego tam nie ma…te i temu podobne publikatory sa miejscem, gdzie sie jsk w brudnym bajorze z blotem turla @kkrzyk58 i poleca takie akcje innym….wiecej niz dno, przestepstwo wobec konstytucji……

     Odpowiedz
    • 24 czerwca 2017 o 17:22
     Permalink

     Hallo @Mieclaw…..@krzyk58 daje tu na Forum OP takie numery…… pocztkowo myslalam, ze uzywa on paradoxu i ironii dla podkreslenia wypaczen politycznych, jednak dlugotrwale obcowanie z reakcja i ocena zjawisk bylych i doczesnych przez @krzyk58 bez cienia watpliwosci sklania mnie do stwierdzenia, ze jest wyznawca powstala glownie w Stanach sekta religijna zwana KREACJONIZMEM, ktore lapiac sie wszystkich mozliwych teorii spiskowych powoluje sie na sile boska, ktora w ciagu 7 dni stworzyla swist itd…..do tego za pieniadze ewangelickiego kosciola niemieckiego z organizacji “BROT FÜR DIE WELT” zajmuje sie dzien i noc szukaniem teorii nienawisci do Zydow, ich prawa do zycia itd., w tym wszelakich teorii spiskowych …to co @krzyk58 przedstawia jest glupota do kwadratu, sieje nienawisc klasowa i osry antysemityzm i rassizm…wzbudza do agresji…..ta prezentacja wskazuje na ostre zaburzenia osobowosci, chyba z tego powodu zwolnili go ze sluzb specjalnych policji i z wysokich funkcji w PZPR… przy tym uzywa starego ale o olbrzymiej pojemnosci komputera i z
     bardzo duza iloscia programow specj
     alnych, maja takie rozne sluzby i
     agencje, te komputery w dostepnych
     cenach byly finansowane w Polsce przez Sorosa, trzeba bylo bylo byc w waznej funkcji “solidarnodci” by taki komputer albo tanio kupic lub dostac taki do uzytku sluzbowego…w Niemczech takie cos nie kosztowalo nigdy ponizej 7.000,00 DM i z uwagina to wiele praktyk lekarskich i kancelarii adwokackich musialo zamknac, bo nie bylo ich stac na taki drogi komputer od pewnego momentu wymagany w Niemczech do opracowan dla kas chorych i sadow….takiej znajomosci praktycznej j.rosyjskiego , jaka posiada @krzyk58 nie mozna zdobyc nawet na uniwersyteckim wydziale filologii
     rosyjskiej , tylko od np.dziadkow a potem szlifowanie jezyka w pracy w sluzbach specjalnych….taka zlosc ma @krzyk58 na to , ze go wywalili, ze nie moze juz nic rozwalac i miszczyc, ze jego stan zaklocenia osobowosci pogorszyl sie i wymaga niezwlocznie pomocy lekarskiej….do tego taki sprzeczny, pelen nienawisci belkot jest wysoce szkodliwy spolecznie, sianie niepokoju i antysemityzmu i rozpowszechnianie teorii spiskowych zagraza spokojowi spolecznemu…..Kreacjonisci to fundamentalisci taka jest tego klasyfikacja i sa we wszystkich krajach obsetwowani przez sluzby panstwowe…
     Co do komicznych materialow zrodlowych, na ktore powoluje sie wiecznie @krzyk58 to nie tylko kretynizm, ale zrodla wznircajace antygonizmy spoleczne, nienawisc i do 1000% antysemityzm, nie moge pojac, ze polskie sluzby nie zamknely publikowanie KIP / “KLUB INTELIGENCJI POLSKIEJ / i dlaczego np.ambasada Izraelska nie wnosi o zamkniecie KIP, bo oprocz ostroantysemickich teorii spiskowych i nawolywania do nienawisci niczego tam nie ma…te i temu podobne publikatory sa miejscem, gdzie sie jsk w brudnym bajorze z blotem turla @kkrzyk58 i poleca takie akcje innym….wiecej niz dno, przestepstwo wobec konstytucji……

     Odpowiedz
   • 24 czerwca 2017 o 13:45
    Permalink

    @Miecław. Wiedziałem że taka(a nie inna) będzie Twoja (i nie tylko) reakcja… idę o zakład że nie wysłuchałeś w 1/5 , i dlatego nic
    nie jesteś w stani ” złożyć do kupy”. Jednak zachęcam do skorzystania ,
    a zarazem (być może) dokonania przewartościowań .

    https://www.youtube.com/user/HISTORIASZTUKI2011/videos

    Odpowiedz
   • 24 czerwca 2017 o 20:47
    Permalink

    @krolowa bona …. (cool) Gdyby złośliwość umiała fruwać, “krolowa’
    unosiłaby się w powietrzu – bez użycia przysłowiowego sprzętu
    służącego do konserwacji (sprzątania) powierzchni płaskich,
    nie tylko w tak szczególnych dniach jak letnie przesilenie….
    Ostatni akapit – uuups , i wylazło “szydło z worka’……
    Mój (osobisty) stosunek do tzw. antysemityzmu….
    nooo, na pewno nie jestem filosemitą,aczkolwiek szanuję niektórych
    Żydów, na pewno nie są nimi syjoniści i jeszcze kilka(naście)
    odłamów -na pewno “wśród” trafiają się normalni nie zafiksowani
    współrodacy…. “krolowej bony”.
    Kończąc przydługi post, pragnę zapewnić(“krolową”) iż uśmiałem się setnie ,czego życzę i Pani – podrzucam pewien szmonces,
    jest w temacie, sceny rodzajowe skeczu na pewno nieobce mentalnie “krolowej”…. śmiejmy się (czasami) wszak śmiech,satyra
    to także lekarstwo na Pani rozedrganą(genderową) duszę(?).
    https://www.youtube.com/watch?v=lKLiIocg-C0

    Ps. I jeszcze skromna uwaga, co ma podkreślać dublowanie treści
    postów? Nooo, rozumiem, pisane “nocą przed/po północą” 🙂
    Kończę, gdyż mój osobisty stary gruchot(komputer) nie zdzierży,
    “nie daje rady” przetrawić taką wierszówkę – ślinotok…
    życzę spokojnej nocy,niech przynajmniej jeśli nie bogi to pół-bogi ukołyszą
    ‘krolową” do słodkiego snu…………..

    Odpowiedz
 • 23 czerwca 2017 o 11:17
  Permalink

  Najpierw Zachód dokonał wrogiego przejęcia przemysłu Europy Wschodniej, a teraz zmierza do całkowitego unicestwienia jej narodów. Resztki ludności mają być czyścibutami amerykańsko-niemieckich i anglosaskich narodów. Walka Słowian Europy Wschodniej o suwerenność i tożsamość powinna rozpocząć się od przemiany duchowej i pozbycia się narzuconego nam okupanta religijnego w celu odbudowy Słowiańskiej tożsamości.

  Odpowiedz
 • 23 czerwca 2017 o 21:22
  Permalink

  Pan Emmanuel Macron powiedział też, że woli migrantów pobierających zasiłki aniżeli ciężko pracujących Polaków. Jak prześledzimy “karierę zawodową” pana Macrona to trudno się dziwić takiej wypowiedzi. Złośliwi internauci piszą, że pan Macron został wybrany jednym głosem przez….. (tu wstawiamy nazwisko znanego na świecie bankiera).

  Odpowiedz
  • 24 czerwca 2017 o 02:19
   Permalink

   @wieczorynka…..Macron zostal na prezydenta wybrany tzw.znakomita lub “kwalifikowana wiekszoscia” swojego narodu a parlament z komfortowa wiekszoscia jego partii wynoszacej ponad 43 %.
   Macron pracowal po ukonczeniu elitarnej administracyjnej szkoly wyzszej dla egzekutywy panstwa francuskiego bardzo krotki czas /ok. 1 roku / w inwestycyjnym banku Rothschilda, gdzie udala mu sie rewelacyjna w/g modly neuliberalizmu transakcja sprzedazy calkowitej szwajcarskiego koncernu artykulow spozywczych w tym wody stolowej i mineralnej dla tzw.3-ciego swiata “nestlee”stajac sie w ciagu minuty milionerem, gdyz mial prowizje z transakcji, zaraz po tym sie zwolnil z banku Rothschilda i zaja sie polityka, sam wszystko finansujac…prosze mi wykazac zwiazek przyczynowo-skutkowy pomiedzy rzeczywista liczbaotrzymanych glosow przez Macron’na w wyborach prezydenckich i do zgromadzenia narodowego a twierdzeniem komentatorki, ze “jednym” glosem wybral go niby Rothschild…..takie rasistowskie, antysemickie glupoty bez sensu taranic……..tylko 43 % osob wybralo jego Partie do patlamentu a 57 % wogole nie glosowalo…jak to sie mado Pani twierdzenia ? Zwlaszcza, ze musi sie Macron liczyc przy swoich reformach z intebsywnymi protestami tych 57 % , ktore go nie wybieraly, w tym preznych zwiazkow zawodowych idacych nawet droga rewolucyjna…gdzie jest ten Pani “jeden glos” , prosze nie hlac tyle wody, rosyjskiego koniaku czy araku i wytrawnego wina czerwonego i zamiast tu na Forum wypisywac antysemickie bzdury do kwadratu udac sie do AA / ANONIMOWYCH ALKOHOLIKOW oni Pani pomoga, takze Armia Zbawienia pomaga ludziom Pani autorymentu, nawet nie sprawdzaja czy ktos zna jezyk slowianski czy hebrajski, oni pomagaja wszystkim ludziom w potrzebie …….

   Odpowiedz
  • 24 czerwca 2017 o 02:21
   Permalink

   @wieczorynka…..Macron zostal na prezydenta wybrany tzw.znakomita lub “kwalifikowana wiekszoscia” swojego narodu a parlament z komfortowa wiekszoscia jego partii wynoszacej ponad 43 %.
   Macron pracowal po ukonczeniu elitarnej administracyjnej szkoly wyzszej dla egzekutywy panstwa francuskiego bardzo krotki czas /ok. 1 roku / w inwestycyjnym banku Rothschilda, gdzie udala mu sie rewelacyjna w/g modly neuliberalizmu transakcja sprzedazy calkowitej szwajcarskiego koncernu artykulow spozywczych w tym wody stolowej i mineralnej dla tzw.3-ciego swiata “nestlee”stajac sie w ciagu minuty milionerem, gdyz mial prowizje z transakcji, zaraz po tym sie zwolnil z banku Rothschilda i zaja sie polityka, sam wszystko finansujac…prosze mi wykazac zwiazek przyczynowo-skutkowy pomiedzy rzeczywista liczbaotrzymanych glosow przez Macron’na w wyborach prezydenckich i do zgromadzenia narodowego a twierdzeniem komentatorki, ze “jednym” glosem wybral go niby Rothschild…..takie rasistowskie, antysemickie glupoty bez sensu taranic……..tylko 43 % osob wybralo jego Partie do patlamentu a 57 % wogole nie glosowalo…jak to sie mado Pani twierdzenia ? Zwlaszcza, ze musi sie Macron liczyc przy swoich reformach z intebsywnymi protestami tych 57 % , ktore go nie wybieraly, w tym preznych zwiazkow zawodowych idacych nawet droga rewolucyjna…gdzie jest ten Pani “jeden glos” , prosze nie hlac tyle wody, rosyjskiego koniaku czy araku i wytrawnego wina czerwonego i zamiast tu na Forum wypisywac antysemickie bzdury do kwadratu udac sie do AA / ANONIMOWYCH ALKOHOLIKOW oni Pani pomoga, takze Armia Zbawienia pomaga ludziom Pani autorymentu, nawet nie sprawdzaja czy ktos zna jezyk slowianski czy hebrajski, oni pomagaja wszystkim ludziom w potrzebie …….

   Odpowiedz
 • 23 czerwca 2017 o 21:50
  Permalink

  @Uwazam za koniecznosc wyslanie powyzszego felietonu Jego Excelencji Panu Prezydentowi Macron’owi na jego oficjalny adres E-mail i do jego biura rzecznika prasowego oraz do komisarza UE d/s rzetelnej konkurencji i handlu oraz do J.-C. Juncke i ich rzecznikow prasowych oraz do Parlamentu UE .. .ja to zrobie ale to musi byc bombardowanie z naszej strony iloscia, trzeba w 1 zdaniu zadac zajecia stanowiska w tej sprawie…..wyslav trzeba natychmiast, adresy E-mail sa w internecie…basta, zarty sie skonczyly a Polska nie jest benkartem Napoleona by ja tak ponizac i wykorzystywac..niech Jego Excelencja wprowadzi te same standardy socjalne w calej UE , o czym mowil, to nie bedzie dumingu !!!

  A PRZETŁUMACZY PANI NA FRANCUSKI? WEB JÓZ.

  Odpowiedz
  • 24 czerwca 2017 o 01:20
   Permalink

   @WEB.JOZ.
   Zwariowal Pan czy jak, za przeproszeniem ? Zeby sie nabijali za jakis zwrot jezykowy, ktorego sie od niedawna nie uzywa, bo wyszedl z mody….a przy tym : co nie stac Jego Excelencji Pana Prezydenta na tlumacza, co 3 -4 Francuz mowi swietnie po polsku, niech im da prace a do tego kazde panstwo-czlonek UE ma prawo sie
   zwrocic do innego panstwa-czlonka UE w swoim jezyku a Service
   tlumaczyprzy UE musi przetlumaczyc, placa za to wszystkie panstwa UE……Ok. 3 osob w rzadzie Jego Excelencji Pana Prezydenta mowi po polsku, a pani Kosciuszko od czasow
   N. Sarkozy ciagle w z teka jakiegos
   ministerstwa, obecnie “doradczyni ministerialna” moze mu natychmiast przetlumaczyc z naszego na ichni….z uwagi na inne osoby trzecie , z poza Francji mozna by przetlumaczyc dodatkowo powyzszy tekst na j.angielski / pani prezes / , zeby publicznosc miedzynarodowa np. biuro i rzecznik prasowy Pana Prezydenta D. Trumps wiedzala jakie
   to konsekwencje ma praktycznie globalizacja i na jakie rasistowskie numery pozwala sobie Jego Excelencja Pan Prezydent Macron…. By akcja sprzeciwu przeciw takim groteskowym i wysoko dyskryminujacym zapedom Jego Excelencji sie udala bylo by swietnio krotko na lamach OP nawolac wszystkich czytelnikow OP do akcji wyslania powyzszego tekstu / dokladnie okreslic o ktory tekst chodzi / i dokad i zeby kazdy to zrobil najlepiej do poniedzalku /wtorku a najlepiej natychmiast i nie zapomnial zadac pytanie , kiedy Jego Excelencja chce wprowadzic obecywane identyczne standardy socjalne w UE wcelu likwidacji dumpingu i nierzetelnej konkurencji…..osobiscie prosze Zarzad i Pania Prezes OP do wyslania w j.polskim i ang. omawianego tekstu felietonu do REPORTERZY BEZ GRANIC i francuskich gazet min.do ” LA HUMMANITE” “LE LIBERATION”, “MARIANNE” i na oficjalny E-mail kandydata J-L Melonschone i jego rzecznika prasowego i to pytanie kiedy beda wprowadzone jednakowe standardy socjalne w UE, bo Polska umiera wrecz z ciekawosci i pragnie od zaraz nie robic dumpingiem konkurencji Francji……A TERAZ WSZYSZCY , REDAKCJA, ZARZAD, PANI PREZES OP i CZYTELNICY *** DO ROBOTY****

   Odpowiedz
 • 15 lipca 2017 o 15:45
  Permalink

  Artykuł opisuje w przystępny sposób kapitalizm, którego zasada polega na tym, że bogty wyzyskuje biednego. Tak w kapitalizmie było, jest i będzie. Kiedy biedny się buntuje to kapitalizm wyciąga jedną ze sprawdzonych “dyscyplinek” z przedziału od kanonierek do lekkiego klapsa, aby pokazć biednemu gdzie jego miejsce w szeregu.
  Historia pędzi do przodu a ludzie jak się zabijali tak się zabijają, oszukują, okradają, wyzyskuja, itp. To samo się stosuje do państw.
  Trzeba było pływać po swiecie, zakładać kolonje i praktykować jak łupić tubylców. Teraz te umiejętności były by jak znalazł. A tak – płacz nad rozlanym mlekiem i pitolenie o trój morzu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.