Co szczególnego przytrafiło się blogerowi Aleksiejewowi N.? (cz.2)

A-234_Nerve_Agent 3D structure of the A-234 Novichok nerve agent apparently used in the poisoning of Sergei and Yulia Skripal in Salisbury, U.K. Chemical name: ethyl N-[(1E)-1-(diethylamino)ethylidene]-phosphoramidofluoridate. Formula: C8H18FN2O2P. Carbon atoms: dark grey; nitrogen, blue; hydrogen: light grey; oxygen, red; phosphorous, orange; fluorine: light blue. PM7 geometry-optimized structure with no imaginary frequencies. Total energy= -2833.9224 eV. Zero point energy = 155.104 KCAL/MOL. HOMO, LUMO energies = -9.12, 0.10 eV. COPF torsion angle = -84.28 degrees. P-F bond length = 1.56 Å. By ChiralJon – https://www.flickr.com/photos/69057297@N04/41633905141/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68544363

W tym miejscu rodzi się pierwsze pytanie. Kogo lub czyich służb, obawiał się rząd przywówdczyni, stosując takie wyjątkowe środki ostrożności w stolicy własnego państwa?

Przez kolejne dwa dni lekarze ze znanej kliniki C. nie doszukali się dowodów otrucia. Pojawiła się nawet w mojej głowie spiskowa teoria, według której choroba znanego blogera mogła być „ustawką” pomiędzy panem prezydentem państwa potomków Jana Groźnego i panią naczelnik. Ta „ustawka” miałaby na celu czasowe wyeliminowanie blogera z grona konkurentów obecnego prezydenta w nadchodzących wyborach.

Pomimo braku dowodów na otrucie w świecie narastała fala żądań przedstawianych przez bardzo wysoko postawionych przedstawicieli wielu państw, w tym prezydenta naszego najważniejszego sojusznika strategicznego, jak i premiera naszego państwa. Żądano pociągnięcia do odpowiedzialności państwa potomków Jana Groźnego za otrucie, a równocześnie wzywano władze tego państwa do wyjaśnienia próby zabójstwa przez otrucie. Te żądania można uznać za niewielkie w porównaniu z żądaniami, które przedstawiano przywódczyni naszego największego partnera gospodarczego. Od niej i jej rządu kategorycznie żądano ostatecznego zaprzestania prób dokończenia budowy gazociągu po dnie morza.

Ojczyzna blogera reagowała spokojne na stawiane zarzuty. Twierdziła, że ona również jest zainteresowana wyjaśnieniem „zdarzenia” i wyrażała gotowość do wszczęcia postępowania prokuratorskiego. Tyle że uzależniała wszczęcie takiej procedury od uzyskania jakichkolwiek dowodów wskazujących na popełnienie przestępstwa. Dowodziła, że oświadczenia w stylu: „istnieje wiele świadectw dotyczących związku ojczyzny blogera z tragicznym stanem blogera”, nawet formułowane przez najważniejszych polityków światowych, ani w ich państwie, ani w żadnym innym państwie na świecie, nie mogą stanowić podstawy do wszczęcia postępowania prokuratorskiego. Potrzebne były dowody w „sprawie” i oczekiwała na nie.

Po kolejnych kilku dniach, służby medyczne państwa przywódczyni odpaliły petardę bardzo grubego kalibru. Przedstawiciel instytutu farmakologii i toksykologii sił zbrojnych o nazwie, która nie najlepiej kojarzy się osobom ze starszego pokolenia, oświadczył, że laboratorium zdołało “w sposób niezaprzeczalny” dowieść obecności bojowego środka trującego typu nowiczok w moczu, na ciele i na ubraniu znanego blogera. Ślady trucizny miały być również wykryte na butelce, która przyleciała do Berlina wraz z rzeczami osobistymi poszkodowanego. Po tym oświadczeniu wojskowych i innych ważnych lekarzy nawet przywódczyni poczuła się zobowiązana do potępienia próby zabójstwa przez otrucie, „którego celem mogło być uciszenie blogera”. Oficjalnie zażądała, aby ojczyzna blogera jak najszybciej wyjaśniła sprawę.
I w tym momencie dla oskarżycieli zaczęły się tzw. “schody”. Jedna z pasażerek samolotu zapamiętała, że w czasie, kiedy znany bloger zaczął wykazywać objawy choroby, jego współpracownica podawała mu do picia płyn z butelki. Każdy, kto dzisiaj podróżuje samolotami wie, że wniesienie napełnionej butelki na pokład samolotu przez pasażera graniczy z cudem. Po prostu jest niemożliwe. Butelka mogła być podana tylko przez członków załogi samolotu. Po przylocie powietrznej sanitarki do stolicy naszego najważniejszego partnera handlowego, wszystkie osobiste rzeczy blogera Aleksiejewa zostały, z charakterystyczną dla obywateli tego państwa starannością, dokładnie przebadane i sfotografowane. Na zdjęciach butelka jest nieobecna. Brak butelki w osobistych rzeczach Aleksiejewa również potwierdziła osoba towarzysząca blogerowi, która asystowała przy przeglądzie rzeczy osobistych.

Autor: Mikołaj Kisielewicz

21 thoughts on “Co szczególnego przytrafiło się blogerowi Aleksiejewowi N.? (cz.2)

 • 16 września 2020 o 04:24
  Permalink

  Aby dyskutować na merytorycznym poziomie na temat incydentu z rzekomym otruciem Aleksieja Nawalnego trzeba znać konkretną nazwę substancji, a mówienie, że to substancja z rodziny „Nowiczok” to puste słowa – powiedział Sputnikowi doktor nauk chemicznych, biegły sądowy, chemik Dmitrij Gładyszew. Jeśli chemicy nie nazwali konkretnej substancji, a przylepili jej etykietkę „rodzina Nowiczok”, to równie dobrze mogli nie mówić nic… Nie ma takiej substancji, to nazwa medialna wymyślona przez dziennikarzy. Nie ma substancji, nie ma wzoru, nie ma wzoru to w organizmie mogło być wszystko i nic, Faktycznie zachód nie wiele wiedział o tej toksynie, Rosjanie używali dla oznaczania toksycznych związków bojowych w fazie laboratoryjnej nazw kodowych, Związki fosforoorganiczne otwierał związek o oznaczeniu A-230. Zachód usłyszał sensacyjną wiadomość , ze rosyjskie GRU stosuje toksynę trwałą, nie utleniającą się w postaci maści, której dotknięcie nawet śladowych ilości wywołuje natychmiastową śmierć. Nie znając jednak jej nazwy, użyli literackiego określenia “Nowiczok” Faktycznie preparat ten istnieje w laboratoriach pod kryptonimem A-234. Gdyby zastosowano ten preparat, cały szpital w Omsku i Berlinie musiał by chodzić w maskach i kosmicznych ubraniach . Proszę sobie przypomnieć jakie środki ostrożności stosowali Brytyjczycy , wokół ławki na otwartej przestrzeni. Jak stawiali ochronny namiot, jak uwijali się w żółtych kosmicznych skafandrach. Ludzie leniwi w myśleniu kupią każdy najbardziej idiotyczny fejk. Dlatego tak łatwo się nimi steruje, bo nie myślą, wiadomości przyjmują jako prawdziwe i ich nie analizują z lenistwa i ograniczeń umysłowych.

  Odpowiedz
 • 16 września 2020 o 05:43
  Permalink

  Wart przeczytać:
  https://translate.google.com/translate?hl=auto&sl=auto&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fthesaker.is%2Frussians-are-the-dumbest-most-incompetent-idiots-on-the-planet%2F&sandbox=1

  https://translate.google.com/translate?hl=auto&sl=en&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fthesaker.is%2Fhow-xinjiang-interferes-with-the-eu-china-deal%2F&sandbox=1

  https://translate.google.com/translate?hl=auto&sl=en&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fthesaker.is%2Fpresidents-that-play-chess%2F&sandbox=1

  Odpowiedz
 • 16 września 2020 o 08:23
  Permalink

  No ciekawie się to wszystko rozwija. I pomyśleć, że on chce wrócić ponownie do Rosji? Dlaczego, skoro chcą go tam dopaść? Nie szkoda mu zdrowia na branie udziału w tych zachodnich ustawkach?

  Inni też piszą ciekawe rzeczy o sprawie:
  “Dotychczasowe harmonijnie układające się relacje gospodarcze Niemiec i Rosji wydaje się, że ulegną zachwianiu. Nagle niemiecka dyplomacja zapowiada ustami Heiko Maasa potrzebę opracowania nowej polityki wschodniej. Po incydencie z Nawalnym widzą potrzebę zaangażowania OPCW-Organisation for Prohibition of Chemical Weapons (Organizacji Zakazu Broni Chemicznej). Należy dodać, że sprawa Nawalnego nie została wyjaśniona, ale wręcz skomplikowana przez Niemców. Istotny jej szczegół jakim było pojawienie się kobiety towarzyszącej Nawalnemu w podróży samolotem między Omskiem, a Berlinem pozostał przemilczany. Niebanalnym pozostaje fakt, że kobieta ta dysponowała paszportem brytyjskim. Nagle zniknęła. Badania medyczne z Omska wykluczyły obecność toksyn w organizmie Nawalnego. Niemiecki personel stwierdzając ich obecność bez zdefiniowania potwierdzałby, że cokolwiek stało się z pacjentem, miało miejsce podczas lotu z Omska do Berlina. Riposta szefa rosyjskiej dyplomacji wobec pokrętnie odmienionej oceny celowości zakończenia i użyteczności gazociągu i dziwnej kwestii Nawalnego zdaje się być taktownie wyrażoną sumą doświadczeń polityki i gospodarki z Niemcami.”
  https://wolnemedia.net/imponujaca-zrecznosc/

  Odpowiedz
 • 16 września 2020 o 09:46
  Permalink

  Po to są laboratoria, by badać i produkować związki chemiczne….
  Każdy poważniejszy kraj posiada takowe.
  O ile można izotop promieniotwórczy przebadać pod kątem pochodzenia z konkretnego reaktora, o tyle w przypadku substancji chemicznych jest to niemozliwe.

  Kto wyprodukował ten związek?
  Miał INTERES w wywołaniu zamieszania?

  Codziennie ginie w działaniach wojennych, od bomb, rakiet, min, broni strzeleckiej, kilkuset ludzi.
  Dziwne jest poswięcanie uwagi mediów problemom zdrowotnym jednego człowieka….
  Zabicie Kassogiego czy Sulejmaniego, takiej uwagi nie skupiło.

  Odpowiedz
 • 16 września 2020 o 10:33
  Permalink

  Potomkowie Jana Groźnego oskarżani są o organizację wyborów w imperium śmierci. Prawda leży gdzie indziej, bliżej Synaju. To potomkowie Salomona grają tam potężną rolę. http://www.informationclearinghouse.info/55579.htm
  Wszystko natomiast wskazuję, że rosyjskiego blogera otruła organizacja katów. Tak zwą tajną słuzbę tego mocarstwa.

  Odpowiedz
  • 16 września 2020 o 14:24
   Permalink

   Jeżeli faktycznie Aleksiej N. został podtruty, to poszlaki prowadzą doMI6.

   Kiedyś zastanawiałem się skąd ta niechęć Brytyjczyków do UE i wręcz nienawiść do Rosji? No i wychodzi na to, że to z powodu wielowiekowej rywalizacji najpierw z Francją, a później z Niemcami o hegemonię w Europie.
   A przede wszystkim strach wyspiarzy przed zbliżeniem UE z Rosją [strefa wolnego handlu od Lizbony po Władywostok], która by z UE stworzyła ekonomicznego giganta, a co za tym idzie umocniła by się potęga Niemiec i Francji, czyli głównych rywali UK. Tyle tylko, że UK nie jest już mocarstwem nad którym nigdy nie zachodziło słońce i mam wątpliwości, czy taka polityka na dłuższą metę się Brytyjczykom opłaci.

   Odpowiedz
 • 16 września 2020 o 15:02
  Permalink

  Opowiastka fantastyczna acz jakoś tak nikt nie porusza tematu ćpuństwa podmiotu i tego że na głodno przed rozumianym wprost i w przenośni odlotem mógł dziabnąć sobie haszu co dałoby finalnie taki dokładnie obraz sytuacji. Te historyjki to jednak nic przy rozrechotanych opowiastkach o łołpozycji na biełaj rusi, dziwnym rodowodzi zawodowym łoł pozycjonistów czy tęż rzekomości tłumaczki co to zarabiała w dówj sposób bo i głową i … inną częścią ciałą czym direkektoa łot gaza uwiedła..

  Odpowiedz
 • 16 września 2020 o 17:46
  Permalink

  Niechodzący na wybory
  16 września 2020 o 14:24

  Z trzech kompanii handlowych, dwie osiągnęły sukces- Wschodnio i Zachodnioindyjskie, podporzadkowały sobie kraje.
  Nie odniosła sukcesu Kompania Rosyjska….
  Może stąd ta trauma?

  Połowiczny sukces odniosła Wojna Krymska, Rewolucja Październikowa, desanty na Krymie, w Murmańsku, Władywostoku, Baku- sił brytyjskich, amerykańskich, japońskich, francuskich- w trakcie początków rewolucji.

  Trzeba sporo pokopać w historii sprzed 100 czy nawet kilkuset lat, by móc pewne rzeczy zrozumieć.
  Dynastie i ich pamięć zdają się ponadczasowe, jeżeli chodzi o animozje.

  W Rosji, Austrii, Brytanii, Niemczech, rzadziły dynastie niemieckie, spowinacone z sobą wielokrotnie.
  A jednak napusciły na siebie swoich poddanych…..
  W imię czego?

  Storrada nie byłaby chyba zadowolona ze swych prawnuków….
  Mordujących się , trwoniących zasoby swych krajów.

  Odpowiedz
 • 16 września 2020 o 21:20
  Permalink

  Im dłużej obserwuję burzliwą działalność Aleksieja Nawalnego, tym bardziej upewniam się, że ten „opozycjonista” jest produktem służb specjalnych…i niekoniecznie tylko zachodnich.
  Pan Nawalny to taki gwizdek, przez który leci nadmiar pary.
  Należy zauważyć, że wszystkie powierzone mu funkcje Aleksiej Anatoliewicz wykonuje po prostu znakomicie.
  Np. taki zbiornik spustowy, który potocznie nazywany jest FBK (Fundacja antykorupcyjna), w bardzo krótkim czasie pomógł zidentyfikować wszystkich «aktywistów protestu».
  To dzięki tytanicznym wysiłkom Aleksieja Anatoliewicza umiarkowani liberałowie i aktywni liberaści nie mogą zjednoczyć się, by wspólnie walczyć z «krwawym» reżimem.
  Bo, jak tylko panowie rewolucjoniści podchodzą do kluczowego pytania – kto dostanie czapkę Monomacha i białego konia z rzędem do triumfalnej defilady na Kreml przez bramę Borowicką – natychmiast wszystkie ustalenia rozpadają się jak domek z kart.

  A poza tym Aleksiej Anatoliewicz regularnie przegrywa wszystkie procesy sądowe, na które wydaje ogromne sumy z kieszeni amerykańskich🙂 podatników.

  Podsumowując, można powiedzieć, że nikt w Federacji Rosyjskiej nie przyczynił się w większym stopniu do świętej sprawy całkowitej i ostatecznej dyskredytacji tzw. niesystemowej opozycji niż Aleksiej Anatoliewicz Nawalny.

  Odpowiedz
  • 17 września 2020 o 08:04
   Permalink

   @Kamczatka. Myślę że jest to słuszna i sprawiedliwa ocena 🙂
   Każda ze stron stara się wykorzystać pajaca do swoich celów. Paka, jest w ‘jakiś sposób” użyteczny
   jest dla celów polityki wewnętrznej w Rosji..
   Bywa również tak że niekiedy martwy “produkt” ma ma większe znaczenie medialne niż “chodzący”
   A życie w konkretnym przypadku zawdzięcza nie “medykom berlińskim” a
   służbom (nasłuchowi elektronicznemu) Białorusi, gdyby był człowiekiem honoru
   (ten wariant odpada), zjawiłby się w Mińsku u A.G. Łukaszenki z dowodem wdzięczności .
   “Jak mnie dziecko do zdrowia powróciłaś cudem
   (— Gdy od płaczącej matki, pod Twoją opiekę
   Ofiarowany martwą podniosłem powiekę;” 😉

   @fly. “Kiedyś oba ich główne uniwersytety Oxford i Cambridge były uważane za wylęgarnie … komunistów .”
   Kiedyś? Rozumiem ze to już czas przeszły?
   Niestety! Nie ma tak dobrze!
   Wszystkie zachodnie uniwersytety, także w USA (i w Polsce) to są dosłowne “wylęgarnie komunistów”,
   lewicowych miazmatów (antykultury neomarksistowskiej).

   Odpowiedz
   • 17 września 2020 o 19:46
    Permalink

    @krzyk58
    “Wszystkie zachodnie uniwersytety, także w USA (i w Polsce) to są dosłowne “wylęgarnie komunistów”,
    lewicowych miazmatów (antykultury neomarksistowskiej).”

    Krzyku, w jakim celu umieściłeś ten tekst ?
    – czy za (negatywne) lokowanie słów “lewica, komunizm, (neo)marksizm” i.t.p. otrzymujesz zapłatę ?

    Zauważyłem, że od jakiegoś czasu, niezależnie od tematu, treści i przekazu, praktycznie w każdym Twoim komentarzu można je odnaleźć…

    Odpowiedz
    • 17 września 2020 o 21:08
     Permalink

     W toczkę!

     Prof. Adam Wielomski: 40-lat Solidarności – kto przejął postulaty Sierpnia’80? Czy tylko Wenezuela?
     https://www.youtube.com/watch?v=-uweMsXRJsU

     W toczkę!

     Mit “Solidarności”. Oddolny ruch czy kolorowa rewolucja? – Marcin Hagmajer
     https://www.youtube.com/watch?v=nHnGUgULViU

     ………. „Solidarność” domagała się przecież nie tylko prawnego ograniczenia rozpiętości dochodów, ale również ustalenia górnego pułapu zamożności. Program jej wchodził nawet w takie szczegóły jak postulowanie formalnego zakazu posiadania przez jedną rodzinę dwóch samochodów i dwóch mieszkań. (Bolszewia trockistowska , jak Boga kocham! – moj przyp.) 🙃
     Ideologia ta, formułowana głównie przez Jacka Kuronia (czerpiącego inspirację z antypaństwowego syndykalizmu Edwarda Abramowskiego) (Miecławie – ukłony!) 🙂 w dziwaczny sposób łączyła się w świadomości szeregowych członków masowego ruchu z wulgarno-socjalistycznym woluntaryzmem,……….. https://www.tygodnikprzeglad.pl/w-objeciach-utopii/ sierpień 27, 2001 r.

     https://robmyswoje.wordpress.com/wokol-stanu-wojennego/w-objeciach-utopii/

     @Dojrzały.

     “Krzyku, w jakim celu umieściłeś ten tekst ?
     – czy za (negatywne) lokowanie słów “lewica, komunizm, (neo)marksizm” i.t.p. otrzymujesz zapłatę ?” Tak w – szeklach – płatnikiem jest gggggggg.

     Z dorobku i geopolityki Polski Ludowej bronię tego co dla lewicy, lewactwa, komunistów
     (liberalnych i tych ‘światłych”) było w PRLu czystą nie do przyjęcia herezją.

     Mój stosunek do NSZZ “Solidarność”? Patrz wyżej.

     Albo:

     Ależ JA nie odkrywam Ameryki, stwierdzam banalny fakt, jest TO tajemnica poliszynela. Jako że:
     “Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. ”
     Amen.

     Odpowiedz
     • 18 września 2020 o 23:41
      Permalink

      @krzyk58

      Naucz się rozumieć Abramowskiego przez pryzmat stosunków społeczno-politycznych w jakich żył i tworzył. Podobnie jak Dmowskiego, czy innych. Tylko niektóre prawdy pozostają ponadczasowe, a u Abramowskiego jest tego sporo.

      Nie jest to proste, bo nawet filozofowie nie bardzo odnajdują się w interpretacji tego co się dzieje, a jak się spojrzy na ich przeszłość opozycyjną, to i ręce opadają jaką są masą:
      “Demokracja urzeczywistniona bywa najczęściej odległa od teorii tego ustroju. Dodam, że między teoriami demokracji zachodzą różnice. Zdarza się też, że państwa o charakterze wyznaniowym bywają określane demokratycznymi.
      Sensowne byłoby przemyślenie krytyki tego ustroju wyrażonej przede wszystkim przez Sokratesa, Platona, Hobbesa, Kanta , Ortegi y Gasseta, czy Abramowskiego.”
      (…)
      Ortega y Gasset wskazywał społeczeństwo amerykańskie jako wyrazisty przykład masy. Osoby tworzące ją, własną przeciętność uważają za stan oczywisty. I chcą narzucać innym swoje poglądy i obyczaje.
      Aktualny jest pogląd wymienionego hiszpańskiego filozofa, że błędem byłoby stawianie znaku równości między masą a chłopami i robotnikami. Do masy zaliczyć należy również przedstawicieli warstwy inteligencji o ile odznaczają się wąskimi horyzontami myślowymi, nikłą wrażliwością, czy wąską specjalizacją. A więc masę tworzy na przykład część lekarzy, inżynierów czy profesorów uniwersytetów, by poprzestać na tych przykładach. W skład elity wchodzą jednostki, które stawiają sobie wysokie wymagania. Niepokoją się losem ludzkości i zagrożeniami wywołanymi przez cywilizację. Są ludźmi czynu. Jednostki tworzące elitę mają poczucie misji do spełnienia i świadome są odpowiedzialności nie tylko za siebie.”
      http://www.mysl-polska.pl/2490

     • 19 września 2020 o 08:18
      Permalink

      @Miecław. “Naucz się rozumieć…”Ty we mnie ałtorytetem – a ja tobie na odlew tym samym (ałtorytetem) https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/prof-maria-szyszkowska-nie-wolno-nam-niszczyc-pis-aa-E6nW-mLTR-gcRW.html
      Przesłanie p. prof. jest jasne…….a ty co robisz? Gdzie (twoja) wiara (w ałtorytety)? A?
      To są tylko (puste) słowa i takież “elity”. Dlaczego miałbym dawać wiarę niczym czytelnik pewnej “gazety” dla ćwierćinteligentów tubylczych nad Wisłą w obszarze – co ma myśleć na dany temat.
      JA, 🙂 Miecławie sam-sobie do końca nie wierzę, a ty mi każesz wierzyć jakimś pseudo… czy innym Abramowskim!

    • 18 września 2020 o 20:02
     Permalink

     W jakim kontekście mam odczytać p. (wyKRZYCZANE) “trzy słowa”? 😊

     Odpowiedz
 • 16 września 2020 o 21:21
  Permalink

  Wszelkie zarzuty w stos. do Rosji ws. trucia czy też zabójstw ( Niemcow ) są tylko i wyłącznie plugawą propagandą zachodu . Ślady wiodą do innych wywiadów – bo tak każe LOGIKA !

  Fundamentalne w kryminalistyce od starożytności zdanie brzmi ” ten uczynił . kto miał w tym interes ” !!!!!!!

  Powieście to na ścianie !

  Usprawiedliwianie z sympatii do Rosji jest miłe w obliczu nawału kłamstw , ale nie opierające się na logice procesowej .

  Przeanalizujmy :
  1 . Niemcow – facet WROGO odnoszący się do własnego kraju , współpracujący z wrogą Ukrainą , jest jednocześnie posłem do lokalnej Dumy , w Jarosławlu – bodaj . W “wolnej” Polsce za samą sympatię do Rosji Mateusz Piskorski spędza 2,5 roku w pudle BEZ PODANIA PRZYCZYN !

  Jaki cel miałby wybitnie bystry Putin , aby go załatwić tuż pod murami Kremla ? Musiałby zgłupieć !
  Przecież nawet wiejski głupek by tak nie zrobił !!!

  2 . Skripale – były , ułaskawiony szpieg rosyjski , bez ŻADNEGO znaczenia , współpracujący za to z lab. chemicznym w Porton Down pada raptem ofiarą podtrucia NOWICZOKIEM !
  a. po co w ogóle truć coś takiego ?
  b. czemu “nowiczokiem” – który uruchamia postępowanie OPCW ( patrz Miecław ) i jest wizytowką ZSRR ( Rosji ) . Pominę fakt , że poligon chemiczny w Kazachstanie wielkości Belgii+Holandii był po rozpadzie ZSRR spenetrowany przez USA .
  c. Po ch… nowiczok skoro są tysiące trucizn do dyspozycji służb ?
  d. Szkoda , że MI5 i MI6 nie znalazły wizytówki ” To ja – W.W.Putin” – ich kretyńska propaganda jest do tego zdolna !!!
  e. TOP WAŻNE – jest to okres przed Mistrzostwami Św. w piłce nożnej org. w Rosji i już były tzw. “wąty” tzw. Wolnego Świata , typu ” wicie , rozumicie , ale dlaczego Rosja z tym ..Putinem “.
  Więc byłoby to niegodne wiejskiego głupka – coś jak pobicie żony na sprawie rozwodowej przed sądem , który ma orzec , czy mąż nie znęcał się nad żoną ! Chore !
  f. Skripale żyją i są kamuflowani przez MI 6 .
  Sprawstwo Rosji to wręcz chory (!) wymysł !!!

  3. Nawalny – dobrze żyjący sobie opozycjonista , mający w Rosji kilkanaście swoich biur ( porównać z Mateuszem Piskorskim z zerowym zapleczem) , raptem w czasie szaleństwa USA ws. NS2 ( obłożyli sankcjami nawet port w Sasnitz w którym cumują statki układające rurę ) szalone służby rosyjskie , gorzej niż pijany cham spod wiejskiej dyskoteki , postanawiają ZNOWU KOGOŚ OTRUĆ ! Chore ? Ze wszech miar !!!
  Komu robią na złość – sobie , oczywiście ! Noż duraki w tych ruskich służbach ….. tak strzelić SOBIE w stopę !

  Co do sytuacji z UK , o której wspomina @Niechodzący… , to oni się zasadniczo zmienili . Kiedyś oba ich główne uniwersytety Oxford i Cambridge były uważane za wylęgarnie … komunistów .
  Czasy , ludzie i polityka się zmieniły i MI 6 ma czarno za paznokciami , a ich szefowie MSW , MSZ czy wręcz rządu idą dziś na pasku służb USA .
  Przecież nie kto inny niż Borys Johnson wył ze dwa dni po Skripalach , że to na polecenie Kremla . Przy Nawalnym ichni szef MSW czy WSZ takoż samo !

  Pytam – czy nie ma już innych trucizn ? Przecież USA kilkadziesiąt / set razy usiłowały otruć głowę OBCEGO państwa – Fidela Castro , a Rosjanie nawet w ZSRR używali z sukcesem ( ponoć ) związków rycyny , co nie uruchamia OPCW .
  A wepchnąć pod pociąg metra to nie łaska ? Proste , znane , skuteczne .

  Jako epilog przypomnę zabicie ( prawdziwe ) i rozkawałkowanie Chaszodżdżiego na terenie ambasady saudyjskiej w Turcji .
  Był chłop , zabili go NAPRAWDĘ i …. cichutko było . Był nawet powód – źle pisał i za dużo wiedział o następcy tronu . No , ale Arabia Saudyjska ma specjalne względy w USA . Więc morda w kubeł !!!

  A “służby” z Rosji nieudolnie usiłują otruć jakieś pionki cały czas tym samym środkiem , niejako wizytówką w najmniej odpowiednim momencie. Frajerzy czy jak ???

  Odpowiedz
 • 16 września 2020 o 22:40
  Permalink

  Jestem naprawdę szczerze zbulwersowany zbydlęceniem Zachodu .
  Same w/w sprawy , bez podania dowodów ( patrz cyt. z Wolnych Mediów) u @Miecława wręcz powalają ! I gdzie są te idee WOLNEGO ŚWIATA ?
  W gnoju chyba ! Zdumienie budzi pojawianie się np. kolejny raz (!) chorej tezy podnoszonej w zachodniej ( i naszej usłużnie) przestrzeni medialnej , że “Rosja musi udowodnić , że nie otruła ( ….)” .

  Jest to całkowite odwrócenie porządku prawnego prawa karnego !
  To oskarżonemu (!) trzeba udowodnić winę ! Gdzie my jesteśmy ?
  Nie chcę ( bo nie znam ) obrażać Gabonu czy Górnej Wolty , ale jakiś Bokassa się kłania !

  To naprawdę CHORY SEN !

  Zupełnie nie rozumiem ( może ktoś podpowie ) jaki cel mają Niemcy w kręceniu ws. NS 2 po Nawalnym ( Nawalonym jak piszą liczni ) .
  Przecież gaz z Rosji jest warunkiem ISTNIENIA Niemiec ! Bez niego zdechną ! Chyba tylko strach przed Wielkim Szatanem to powoduję .
  ( Ostatnie wieści – chcą zadowolić Wlk. Szatana budową za mld. euro dwóch nowych gazoportów ) .

  Nie rozumiem zupełnie DŁUGOFALOWEJ polityki Niemiec ws. OZE !
  Von der Leyen już zapowiedziała prace nad PRZYSPIESZENIEM redukcji CO2 o dodatkowe 15 % do r. 30 -go bodaj ! Szalona ???

  Chore tak jak sprawa Nawalnego . Znam sprawy OZE , i Niemcy mogą na KRÓTKĄ metę wygrać jako producenci durnych wiatraków ( obok Danii ) sprawę KASY ! Ok. , ale co będzie potem ? Bez klasycznych elektrowni KONIECZNYCH dla stabilizacji i przesyłu energii Europa PADNIE !!!

  Ulega temu również Francja ! Dotychczas wielki i PEWNY producent energii elektrycznej jądrowej . Co się dzieje teraz we Francji ? Ano budują im …. Niemcy i Duńczycy te kur…ie wiatraki ! Bo są bardziej OZE niż atom !

  Efekt ? Zasrywają sobie wybrzeże morskie szpetnymi wiatrakami psując krajobraz . Sami na tym nie zarabiają ,tylko Niemcy i Duńczycy . Poszaleli ?
  Tu nawet nie ma mowy o naciskach Wlk. Szatana . Co więc jest ?

  Toż samo z samochodami elektrycznymi ! Czym je będą zasilać ? Gdzie podzieją tysiące zużytych ogniw ? Znowu wywiozą do Afryki ? Bo tego się nie przetwarza jak dotąd . Podobnie z naciskami na Polskę ws. emisji , co już skutkuje dezercją naszego rządu . Kto w końcu Niemcom będzie składał samochody ? Po ciemku ? Bez prądu ? A już ponoszą straty w swym największym walorze eksportowym .

  Za to w Japonii , Chinach i Indiach w najlepsze buduje się nowoczesne elektrownie …. węglowe !

  Jedynym logicznym wytłumaczeniem jest chyba wpływ chemi trails ( trochę żart ) albo działania kosmitów . Też trochę (!) żart !
  USA właśnie przyznało po latach zaprzeczeń , że posiada filmy , zdjęcia i inn. dowody wizyt obcych .

  Odpowiedz
  • 17 września 2020 o 20:42
   Permalink

   @fly
   “Von der Leyen już zapowiedziała prace nad PRZYSPIESZENIEM redukcji CO2 o dodatkowe 15 % do r. 30 -go bodaj ! Szalona ???”
   – już się stało…

   Ale nurtuje mnie co innego. Szczególnie po usłyszeniu wypowiedzi w państwowej rozgłośni radiowej (DLF) kilku kompetentnych osób z kręgów naukowych i przemysłowych (w odniesieniu do ustalonych norm)…
   – “takie ustawy zrobić mozna prędko i latwo, wykonanie ich w praktyce jest NIEMOZLIWE” !!!

   Z jednej strony przyblokowanie połowy Świata (pseudo)pandemia, a z drugiej strony, tymi ustawami zostanie zablokowany jakikolwiek rozwój i dalszy technologiczny postęp…
   – przejście wszystkich branż gospodarczych na takie źródła i rodzaj energii, jaki nam się sugeruje i co najgorsze, już reguluje się ustawami, jest NIEMOZLIWE !!!

   Sam już nie wie co o tym wszystkim sądzić…
   – z jednej strony postępujące zidiocenie elit politycznych zachodniego Swiata, a z drugiej, doprowadzanie w prostej linii zachodnich społeczeństw do totalnego załamania i upadku…

   Skądinand, a zawodowo zazebiam się z branża energetyczna, “dochodzą mnie słuchy”, iż w “pewnych kręgach” intensywnie pracuje się nad wodorem, jego stosowaniu i wykorzystaniu w praktyce…

   Możliwe, że w bardzo krótkim czasie anglo-amerykanscy dostawcy ropopochodnych produktów bardzo się zdziwią…

   Odpowiedz
 • 17 września 2020 o 10:02
  Permalink

  Nowa informacja.
  Podtruty został w Tomsku, w hotelu, za pomocą butelki z wodą…..

  Jak troskliwi i ostrożni byli jego współpracownicy, skoro zabezpieczyli ten “dowód”, po jego wylocie.
  Trucizna dająca natychmiastowe efekty, odczekała z godzinę , by mógł się pan Nawalny znaleźć na pokładzie samolotu.

  Coraz bardziej absurdalna ta opowieść.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.