Co może zrobić świadoma mniejszość jeżeli większość wybierze zgubę kraju?

Ze względu na spodziewane zwycięstwo i przejęcie władzy w państwie przez prawicową opozycję, czas najwyższy zacząć się zastanawiać nad problemem przetrwania w nowej, prawicowej rzeczywistości. Czy Polska, w której prawi i sprawiedliwi będą tylko ci, którzy stoją tam, gdzie nie stało kiedyś ZOMO, to będzie także nasza Polska? Czy przypadkiem wraz ze zmianą rządów nie będziemy musieli przedefiniować pojęć – patriotyzm, ojczyzna, państwo? Przecież teraz grupa jedynie słusznych patriotów śpiewa „Ojczyznę wolną…”, a skoro tak jest dzisiaj to formalnie inne osoby powinny mieć prawo do takiego samego zachowania w takcie długiej i ciemnej prawicowej nocy, która prawdopodobnie zawiśnie nad Polską.

Właściwie osoby inaczej myślące miałyby takie prawo, ale go nie będą miały, ponieważ Polska będzie tylko jedna, a patriotyzm w niej będzie określany przez kanony jedynie słusznej nowej władzy – to słynne – My i Oni! Od samego początku do dnia ostatecznego zwycięstwa, ponieważ władzy raz zdobytej prawica nie odda NIGDY. Podobnie było przecież przed wojną, żeby nie przegrana i upadek państwa, prawie na pewno do dzisiaj żylibyśmy w jakiejś formule feudalnej sanacji, czapkując przed panem agronomem wychodzącym akurat z izby gdzie nasza żona, córka lub siostra lepiły pierogi…

Uwaga, każdy kto będzie chciał skonsolidować władzę w Polsce i nad Polakami, ma generalnie dwie możliwości – po pierwsze musi dać Polakom chociaż nadzieję, na to że będzie lepiej, ale to oznacza wolność mniej więcej taką jaką dały nam reformy niezapomnianych M. Wilczka i M. Rakowskiego, potem popsute przez domorosłych neoliberałów z rodowodem marksistowskim. Po drugie – może spróbować wskazać Polakom winnych tego, że nie dzieje się im lepiej. Ten drugi sposób jest o wiele prostszy, albowiem w naszym społeczeństwie działania nastawione na negację udają się jak mało co, w zasadzie można powiedzieć, że zawiść i nienawiść wobec sąsiada to dwa inne oblicza naszej teraźniejszości, jeżeli nie jesteśmy pewni systemu. To niestety pozostałość po ostatniej okupacji, kiedy żeby przetrwać, trzeba było no właśnie, nie napiszemy co, żeby nie burzyć narodowych mitów.

Gdybyśmy spodziewali się symetrii w zachowaniu prawicy po przejęciu przez nią władzy, to nie byłoby żadnego problemu, natomiast po tym co wiadomo o jej zachowania z czasów, kiedy poprzednio rządziła oraz czego można się domyślać o sposobie myślenia jej najwybitniejszych przedstawicieli – to należy się spodziewać najgorszego, czyli presji, inwigilacji, nacisków, działań na pograniczu prawa w ogóle wszystkiego co najgorsze a na pewno ograniczenia pluralizmu i demokracji. Nie będzie symetrii w traktowaniu, ponieważ prawica i prawicowcy uważają, że mają monopol na słuszność i monopol na słowo Polska oraz polskość. Dodatkowo wielu ma motywację „misji” do spełnienia, a inni po prostu koniunkturalnie chcą się dorwać do żłobu i choćby tylko dlatego będą lojalni. Całość to będzie aparat do polowania na czarownice, a tych na pewno nie zabraknie.

Cóż zatem można zrobić? To pytanie od pewnego czasu w różnych formach i w odniesieniu do wielu kwestii stawia nam szereg czytelników. Możliwości zgodne z prawem są bardzo ograniczone, a poza prawne nas nie interesują i nie będziemy ich omawiać. Opcja biernego oporu jest dla niezłomnych, a większość ze świadomej mniejszości to pragmatycy. Ci także będą mieli problem, ponieważ nowy system będzie wymagał opowiadania się i przystępowania na różnych etapach. Nie będzie dało się milczeć i nie uczestniczyć. Wszyscy, którzy nie będą z nową władzą, będą – dla niej – przeciwko niej. Wrogowie wewnętrzni, zdrajcy, zaprzańcy – najgorszy rodzaj ludzi, synonimy zła, tego wszystkiego, co przez ostatnie lata powodowało, że Ojczyzna nie mogła być wielka, nie mogła wznieść się na swoich husarskich skrzydłach i poszybować od morza do morza – w zadumaniu nad Dzikimi Polami.

Pozostaje przygotowanie się do emigracji. Być może przy dobrych wiatrach ta wewnętrzna, będzie wystarczająca, jeżeli zgodzimy się ponosić ewentualne konsekwencje błędów systemu i w nich uczestniczyć. Jeżeli nie, to pozostaje ta prawdziwa – co nie jest śmieszne, ale niestety staje się coraz bardziej prawdopodobne, że nam Polakom, świadomym całego zła jakie chce i może sprowadzić na Naród i kraj prawica przyjdzie ten kraj opuścić. Alternatywą bowiem będzie metalowa rurka w rękach nieznanych sprawców, pośliźnięcie się na spłuczce od sedesu w niemonitorowanej części celi aresztu śledczego, ewentualnie zdegradowanie organizmu lekami psychotropowymi w ośrodku zamkniętym. Gorzej jak ktoś ma dzieci.

Wnioski? Chyba nie można milczeć, ponieważ milknąć – tylko stymuluje się oprawcę. Złoczyńca potrzebuje krzyku ofiary, żeby zaspokoić swoje chore pragnienia władzy, posiadania i dominacji. Ci ludzie – w większości, uwaga – nie wszyscy, ale dominująca część z nich, właśnie tego pragnie – dominacji, władzy, splendoru, pieniędzy. Właśnie zdobędą to na naszych plecach, przez to bo wcześniej wspólnie z dzisiaj przegrywającą neoliberalną para prawicą wykastrowali lewicę i przetrącili jej kręgosłup. Gdyby się to wówczas nie stało, gdyby nie było tego wielkiego kłamstwa ze strony ojca wszelkiego zła w Polsce po okrągłostołowej, gdyby nie zniweczono wówczas kandydatury pana Cimoszewicza działaniami do dzisiaj nie wyjaśnionymi, a winnych brak! To dzisiaj mielibyśmy normalną – lewicową alternatywę jako trzecią partię. Tymczasem nie mamy niczego, pozostał lęk o przyszłość. Nieźle nas załatwili. Chyba tylko zewnętrzny reset będzie w stanie przegnać prawicowy mrok, jaki znowu zawładnie Polską. Targowica nie wchodzi w grę.

Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj]

9 thoughts on “Co może zrobić świadoma mniejszość jeżeli większość wybierze zgubę kraju?

 • 28 sierpnia 2015 o 06:27
  Permalink

  Targowica nie wchodzi w grę? Dzisiaj nie byłaby taka zła bo nie wiem czy autor zauważył, ale prawica buduje zamki na piasku – prezydent po swojej wtopie nawet się nie zająknął, a ambasador imperium któremu prawicowcy chcą wchodzić w d. zdementował że nie mają o niczym pojęcia i o żadnym nowym formacie. To prawdziwy horror

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2015 o 08:14
  Permalink

  Horror dopiero się zacznie.To będzie wielki egzamin dla Polaków.pamiętam jak w czasach rządu PISU,nauczyciele akademiccy nie czekali na wyrok Sądu wsprawie lustracji,i aby przypodobać się Władzy szybko podpisywali lojalkę ,że nie współpracowali z SB.

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2015 o 08:17
  Permalink

  Ta mniejszość może wyjechać do Afryki, na miejsce
  przyjmowanych emigrantów.

  Taka zamiana miejsc.

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2015 o 08:19
  Permalink

  Ja w zasadzie mam tylko jeden problem z “czarną nocą prawicy”. Czy będę mógł czytywać OP i podobne portale oraz czy będzie wychodziła jeszcze prasa zwana przeze mnie “wywrotową”? Jestem już na bocznicy prowadzącej do dołka. Mimo to zależy mi na pluralistycznym i mądrze zażądanym państwie.

  OBAWIAM SIĘ ŻE PRZYCZYNA MOŻE BYĆ PROZAICZNA – OP ZNIKNIE JAK NIE ZAPŁACIMY ZA SERWER. SERWER WYMAGA OPŁACANIA. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 28 sierpnia 2015 o 09:59
   Permalink

   Jeśli to nie tajemnica to publikacja kwoty w rodzaju ile jeszcze potrzeba byłaby na miejscu. Oczywiście dla przejrzystości po zapłaceniu wypadałoby przesłać do wpłacających fakturę wraz z potwierdzeniem zapłaty. Ostatecznie wspierający (dlaczego jest “donate” zamiast “wesprzyj Nas?) wspierając stają się identyfikowalni więc winni identyfikować swoje wsparcie zgodnie z trochę wydumaną zasadą wzajemności.

   To ile i na kiedy Wam brakuje? Odpowiedź może być na adres email który podaję w podpisie.

   SZANOWNY PANIE MY DZIAŁAMY W PEŁNI JAWNIE I PRZEJRZYŚCIE – WSZYSTKIE INFORMACJE FINANSOWE ZNAJDZIE PAN NA STRONIE FUNDACJI W ZAKŁADCE
   http://pisanieksiazek.pl/oferta/sprawozdawczosc/

   SĄ TAM WSZYSTKIE SPRAWOZDANIA FINANSOWE FUNDACJI JAKICH WYMAGA OD NAS PRAWO – JAK RÓWNIEŻ SPRAWOZDANIA MERYTORYCZNE KTÓRE SĄ SPORZĄDZANE W INNYM RYTMIE – MIANOWICIE DO KOŃCA ROKU ZA ROK POPRZEDNI, WIĘC RÓWNIEŻ SĄ WSZYSTKIE ZGODNIE Z MINISTERIALNYM WZORCEM.

   TUTAJ NA ZAKŁADCE O WSPARCIU PRZECZYTA PAN JAKIE SĄ MOŻLIWE FORMY I DLACZEGO PISZE DONATE – TO DONATE JEST DLA OSÓB ZZA GRANICY KTÓRE POSŁUGUJĄ SIĘ PAY PAL BO TAK JEST IM WYGODNIEJ MAJĄC KARTE KREDYTOWĄ – NIECO WYŻEJ JEST BANER PRZEKIEROWUJĄCY DO SYSTEMU DOTPAY UMOŻLIWIAJĄCEGO WPŁATĘ PRZEZ PRAWIE KAŻDY BANK W POLSCE. POZA TYM DLA CHCĄCEGO NIE MA NIC TRUDNEGO JEST NUMER KONTA.

   http://pisanieksiazek.pl/wesprzyj-fundacje/wesprzyj-finansowo/

   ILE JESZCZE NAM POTRZEBA – NIE WIEM TO WIE TYLKO ZARZĄD, JA NIE WIEM NA ILE BĘDZIE NOWA FAKTURA OD FIRMY INFORMATYCZNEJ ALE Z TEGO CO SIĘ SPODZIEWAMY TO OKOŁO 3000 – 5000 ZŁ PLUS VAT
   I NIE MOŻEMY JEJ OPUBLIKOWAĆ Z TEGO OTO WZGLĘDU BO JAK SIĘ PAN MOŻE SŁUSZNIE DOMYŚLIĆ WŁAŚCICIELE FIRMY – MAŁEJ I LOKALNEJ PROSILI NAS ŻEBYŚMY SIĘ NIE AFISZOWALI ŻE NAM POMAGAJĄ, A DLACZEGO TO ICH SPRAWA A NIE NASZA. STOSOWNA FAKTURA I TAK BĘDZIE UJĘTA W BILANSIE NA DANY ROK.
   NATOMIAST JEŻELI BYŁBY PAN ZAINTERESOWANY WSPARCIEM DEDYKOWANYM TO JESTEM PEWIEN ŻE ZARZĄD NA PEWNO ZGODZI SIĘ PRZEKAZAĆ PANU DO WGLĄDU I FAKTURĘ I DOWÓD PRZELEWU Z ZAPŁATĄ.
   TO JEST POTRZEBNE NA JUŻ BO PRACE INFORMATYCZNE ZOSTAŁY WSTRZYMANE Z BRAKU ŚRODKÓW.
   DODATKOWO W LISTOPADZIE – GRUDNIU MUSIMY OPŁACIĆ SERWER I DOMENĘ TO BĘDZIE OKOŁO 1000 ZŁ DODATKOWO.

   POMIJAM JUŻ STAŁE KOSZTY WYNAJMU BIURA, WSZYSTKO KOSZTUJE! WSZYSTKO…

   WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2015 o 09:16
  Permalink

  Dziękuję Autorowi za dzisiejsze WSZYSTKIE felietony! Dziś Pan Krakauer przeszedł samego siebie! Przeczytałem wszystkie po kilka razy by dokopać się (chyba?) wszystkich smaczków i podtekstów! 🙂

  Takie moje zbiorcze przemyślenie odnośnie dzisiejszych zapisów i nie tylko dzisiejszych…

  Ja może mam słabą wyobraźnię ale jestem sobie wstanie wyobrazić taki scenariusz (choć rzeczywisty na pewno będzie inny i zupełnie zaskakujący)…

  —— TEN FRAGMENT JEST NIEDOPUSZCZALNY WIĘC GO SKASOWAŁEM ——-

  Ale gdzie? Ano w kierunku wschodnim!
  Bo prawdziwym celem tego scenariusza zaplanowanego dziesięciolecia temu a realizowanego otwarcie od roku 2001 jest Rosja!
  Czy Rosji “zmiękczonej” i osłabionej sankcjami nie dobiło by, powiedzmy 10 mln obywateli u’Krainy tej zimy plus kolejne 20-30 mln Europejczyków i “imigrantów” tam teraz podążających?
  Tanio, prosto i bezpiecznie – dla Hegemona!
  A wszak od wielu lat wiadomo że król jest nagi a upadek jego gospodarki bliski po którym przez kilka lat będzie się ta gospodarka odbudowywać. Czy nie wydaje się oczywistym, z punktu widzenia USA – na ten czas odbudowy “siebie” – doprowadzić gospodarki wszystkich innych krajów do takiego albo większego chaosu?

  Takie małe OT i sajens-fykszyn…

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2015 o 09:48
  Permalink

  Rewolucje się zdarzają. Nagle chociaż nikt nie był zainteresowany. Dlatego są rewolucjami. Pragmatyzm wtedy idzie w piach bo emocje chociaż są złym doradcą biorą górę. Taka natura drapieżników i biochemia organizmu. Mechanizm “wyścigu szczurów” (byle szybciej, byle już) powoduje że mamy teraz “czas” kiedy rewolucyjne działania zdarzają się częściej. Wystarczy popatrzeć na skalę współczesnej wędrówki ludów. Nikt się nie spodziewał tej skali. Nawet “architekci” zamarli w osłupieniu i bezradności. A wystarcza pamiętać że “kto sieje wiatr, zbiera burzę”.

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2015 o 13:57
  Permalink

  uczcie się języków, bez tego stracicie nawet możliwość zdrowego osądu sytuacji.

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2015 o 19:51
  Permalink

  Niesłychanie mocny tekst, naprawdę sądzicie że PiS nie odda władzy?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.