Co jeżeli Koronawirus uciekł Chińczykom?

graf. red. 3.001

Co jeżeli Koronawirus uciekł Chińczykom? Taka komplikacja rzeczywistości jest możliwa, wówczas będziemy w nowych, do tej pory nieznanych realiach globalnych. Ponieważ wiele krajów znalazłoby się pod presją żądań pozyskania od Chin odszkodowań, za poniesione straty. Byłaby to w pierwszej kolejności presja wewnętrzna, oparta na żądaniach ludzi bezpośrednio i pośrednio poszkodowanych w tej tragedii i na jej skutek. Następnie równolegle pojawiłaby się presja ze strony przedsiębiorstw, które poniosły straty.  Proszę zwrócić uwagę, że pan Donald Trump mówi o “obcym” lub “zagranicznym” wirusie, jednoznacznie sugerując jego zewnętrzne pochodzenie. Należy założyć, że Prezydent drugiego najpotężniejszego kraju świata na pewno wie wiele, więcej niż inni.
Z perspektywy współczesności takie odszkodowania jeszcze nie miały precedensu, ale jeżeli kraje, które przyczyniają się do katastrof lotniczych np. przez błędy działania własnej obrony powietrznej, później płacą odszkodowania. To analogicznie powinno być w przypadku wielkiej katastrofy z zakresu biotechnologii, jeżeli będzie udowodnione że ten wirus wziął się z laboratorium.
Sytuacja jest niecodzienna, o takich skutkach globalizacji nas nie uprzedzano. Nikt o tym nie mówił, że wraz z tanią elektroniką i z tanimi chińskimi zabawkami, może się po świecie rozprzestrzeniać groźny wirus, który jest pochodną np. krwi dzikich nietoperzy lub żab obdartych żywcem ze skóry – traktowanych jako azjatycki przysmak. Tym bardziej nikt nie spodziewał się zagrożenia mikrobiologicznego wykreowanego przez świadome i kontrolujące poczynania swoich obywateli państwo. Proszę zwrócić uwagę o jakiej odpowiedzialności mówimy, oto dzieją się rzeczy niesłychane, których nikt by nie przypuszczał i nie brał pod uwagę.
Jeżeli ten wirus jest pochodzenia zwierzęcego i jest wynikiem mutacji, to i tak trzeba wyjaśnić, jak do tego mogło dojść? W wyniku jak skandalicznych zaniedbań fitosanitarnych, tłoku, ścisku i ekstremalnej rąbanki i smażalni jaka panuje w realiach chińskiego przeludnienia? Chiny muszą wyciągnąć z tego wnioski, w tym znaczeniu, że muszą przeprowadzić takie zmiany w swoim funkcjonowaniu jako społeczeństwo-zbiorowość, żeby takie ryzyko nie mogło się powtórzyć. To dla ich własnego dobra, jak również w istotnym wymiarze obowiązek wobec świata.
Jeżeli ten wirus jest pochodzenia sztucznego, czy też np. był modyfikowany, dla celów przeciwdziałania mu, ale „się mu wyciekło”, to skutki muszą być zasadnicze, czyli polityczne. Zabezpieczenie się świata przed powtórzeniem tego ryzyka to jedno, a to oznacza zmniejszenie otwartości na wymianę międzynarodową. Jednak problemem realnym jaki powstaje jest kwestia wywarcia na Chiny międzynarodowej presji, w ramach domagania się odszkodowań za spowodowanie takiego dramatu. Mówimy bowiem o osobach śmiertelnych i mówimy o olbrzymich stratach gospodarczych. Nie można jednak skutecznie domagać się od Chin odszkodowań, jeżeli się od nich zależy. Dlatego, jeżeli odszkodowania nie miałyby być tylko czysto symboliczne, to należy najpierw się uniezależnić od dostaw najważniejszych dóbr i usług.
Oczywiście nie należy się spodziewać, żeby Chiny chciały zapłacić odszkodowania praktycznie całemu światu, zwłaszcza, że nawet nie wiadomo jak należałoby je policzyć. Dlatego, jedynym skutecznym sposobem na ich wyegzekwowanie od Chin, jest doprowadzenie do sankcji z gotowością do podjęcia konfrontacji gospodarczej i jeżeli będzie taka konieczność – zbrojnej. Uwaga, nie na zasadzie nowych wojen opiumowych i domagania się haraczu, tylko izolacji od Chin i przeciwdziałania ich ekspansji. Należy bowiem założyć, że nawet jeżeli się zgodzą w jakikolwiek sposób zadośćuczynić, to będzie to pozorne i przerzucone na beneficjentów w postaci cen za chińskie dobra.
Już należy się zastanawiać nad takim scenariuszem. To nie jest wymysł, to jest fragment dyskusji, która jest podejmowana w poważnych ośrodkach analitycznych Zachodu. Można nawet się założyć, że Amerykanie, Niemcy, Japończycy, czy Rosjanie mają przygotowane takie scenariusze i w tej chwili będą w stanie je stopniowo realizować – w jakimś wymiarze dopasowania wzorca do warunków.
To, że nie zabraknie chętnych do wywierania na Chiny presji, to tego akurat możemy być pewni. Nawet bez większego wysiłku można wskazać, dlaczego Stany Zjednoczone będą krajem, który będzie przewodzić tego typu wysiłkom. Być może to scementuje na nowo nadwątlony i osłabiony własną nieudolnością Zachód? Jednak jakakolwiek skuteczność, jakichkolwiek roszczeń wobec Chin, nawet ustanowionych tylko na poziomie przymusu zbilansowania wymiany handlowej, będzie możliwa tylko i wyłącznie, jeżeli do koalicji krajów poszkodowanych przyłączy się Rosja.
Dzisiaj ciężko cokolwiek wyrokować, bo jeszcze niczego nie wiadomo, jednak jest tylko kwestią czasu, aż informacje z Chin przedostaną się na zewnątrz.
Właśnie aspekt skutków Koronawirusa na stosunki wewnętrzne w Chinach może być najważniejszy dla świata i oczywiście dla samych Chin. Trzeba od razu jednoznacznie powiedzieć, że ostatnią rzeczą jakiej potrzebujemy, jest żeby tam był chaos! Jeżeli jednak w Chinach doszłoby do zaostrzenia kursu, ze względu na osłabienie roli Partii Komunistycznej w państwie, to scenariusz z Hong Kongu jest możliwy w innych rejonach tego państwa. Totalitaryzm przegrywa z ludzkim strachem, a strach – już bogatych ludzi o los własny i co ważniejsze, własnych dzieci, był już motorem nie jednego buntu i chaosu. Z tych względów trzeba się przygotować na warunki życia w czasach przyśpieszenia rzeczywistości i to niestety w sposób turbulentny.

32 komentarze do “Co jeżeli Koronawirus uciekł Chińczykom?

 • 13 marca 2020 o 04:44
  Permalink

  Badania genetyczne są prowadzone w bardzo wielu krajach – w rożnych celach.
  A co jeśli czynniki zewnętrzne przyczyniły się do wycieku tego wirusa?
  “jeżeli kraje, które przyczyniają się do katastrof lotniczych np. przez błędy działania własnej obrony powietrznej, później płacą odszkodowania. ” Jeśli chodzi o Iran to sprawa jest bardzo śliska. Jest więcej niż bardzo prawdopodobne że chodziło o wprowadzenie międzynarodowej komisji do do Iranu w celu zbadania przyczyn katastrofy – a naprawdę to zbadanie jaka jest skuteczność i sposób działania obrony przeciw lotniczej Iranu. A co jeśli się okaże że oficer obrony przeciw lotniczej Iranu miał Izraelskich, czy Amerykańskich pomagierów? Jak do tej pory czarne skrzynki są w Iranie. Proszę zwrócić uwagę że Izrael kilka razy był przyłapany na używaniu samolotów cywilnych jako tarczy ochronnej dla swoich samolotów bojowych w Syrii i co? Cisza . W realiach konfliktów militarnych i politycznych pierwszą ofiarą jest prawda. Tak było zawsze i zapewne tak jest i teraz.

  Odpowiedz
 • 13 marca 2020 o 05:27
  Permalink

  Bardzo przenikliwa analiza i daleko idące wnioski.

  Tak może być.

  A przełożenie tej sytuacji na sytuację w Nadwiślańskim Banasiowym Macondo?

  Wielorakie, bo STRACH zacznie sterować postępowaniem milionów tubylców oraz tysięcy przedsiębiorców w Nadwiślańskim Macondo.

  Strach przełamie obowiązujące paradygmaty, nadrzędną rolę Kościoła, rolę polityków “dobrej zmiany” i żałosnych “mendiów” rządowych i “niezależnych”.

  Zobaczymy MANIPULACJE do kwadratu i reakcje na nie – do sześcianu …

  Tylko SPOKÓJ.

  Zalecam spokój.

  Amen.

  Odpowiedz
  • 14 marca 2020 o 11:03
   Permalink

   Felieton jest prowokacyjna dywagacja autora dla wywolania analitycznej reakcji myslowej, ktora to niestety sugeruje cos odwrotnego, tj. spreparowanie kryzysu w celu cofniecia dominacji gospodarczej i za nia idaca dominacje polityczno-militarna chin ( zobacz nowousypane wyspy chinskie z bazami militarnymi na Oceanie Spokojnym nie baczac na Japonie, Filipiny, Koree czy Rosje wogole nie wspominajac o wujku, ktorego do tej pory bylo tu i gdzie inndziej pelno…
   Ekspansja Chin w Afryce polaczona z budowa infrastruktury i zagarnieciem dla swojej produkcji surowcow naturalnych i z tym zwiazana coraz wieksza koncentracje swiatowej produkcji doslownie wszyskiego w Chinach az do przyslowiowych masek ochronnych i srodkow dezynfekcynych ma pokazac swiatu i wszystkim glowom panstw, ze konieczny jest odwrot od globalizacji i roli przewodniej w niej Chin…to widac jak na dloni przy jednoczesnym niezahamowanej eksplozji liczby ludnosci, ktora to bedzie w stanie podporzadkowac sobie kazde panstwo i kazdy skrawek ziemi
   nie tylko na naszej planecie ale i inne planety naszego systemu kosmicznego….zwazywszy na to, ze zycie ludzkie w Chinach niewiele znaczy, jest jego wysoki nadmiar….
   Efekty tych poczynan widac juz,wszyscy i ludzie i politycy a nawet koncerny przerazone utrata zyskow, plynaca z kwarantanny czy z uwagi na brak produkcji mowia oo koniecznosci uniezaleznienia sie od Chin w bardzo wielu galeziach gospodarczych poczynajac od srodkow higeny i tych masek az pod podzespoly do produkcji wrecz wszyskiego, ktore to pochodza z chinskich hal produkcyjnych i z rak wrecz zmilitaryzowanych w fabrykach robotnikow, odbywajacych poranny apel, zyjacych w maciupkich pokojach i spiacych w lozkach ( ala prycze ) pietrowych, jedzacych w stolowkach fabrycznych glownie ryz, czasami zakraszony jarzynami czy platajacymi sie kawalkami miesa….
   Kapital takze nie przewidzial wybuchu epedemi i np.przerwy w produkcji jako skutkow epedemi i w zwiazku z tym utraty dochodow i zyskow, obecnie zaczyna nieco analitycznie podchodzic dodo globalizacji…kiedys globalizacja bedzie wyliczana jakopreparat jedna z epok ludzkosci, jak np. epoka lodowcowa, epoka kamienia lupanego….epoka rewolucji przemyslowej z odkryciem pary jako sily napedowej a pozniej ropy naftowej i gazu, energii atomowej….

   Obecnie na ok.6 tygodni odwolano zajecia szkolne i na uczelni, zlobki i przedszkola sa zamkniete, takze granice do Francji, Austrii, Slowacji itd., nie kursuja pociagi i nie lataja samoloty, wujek na 30 dni zakazal ruchu lotniczego z Europa….jak to nie jest odwrot od globalizacji to co to jest ???

   Z uwagi na te ostre, do tej pory nawet podczas wojen nie znane posuniecia i decyzje polityczne oraz bardzo wysokie straty gospodarcze, nieze dajace sie jeszcze obliczyc zmierzaja do kompletnej zmiany organizacji zycia ludzi na ziemi, produkcji dobr materialnych i oczywiscie musi byc zahamowana eksplozja urodzin…..cesarzowa wczoraj powiedziala, ze corona bedzie zarazonych ok.70% ludzi woraz Niemczech, UE i na swiecie i dopiero wtedy utworzy sie naturalna bariera odpornosciowa u ludzi…naukowcy uzupelniaja, ze te 70% zakazen to jest przewidziane na cos ok. 3 lata i ze nieco epidemia sie uspokoji podczas letnich miesiecy z uwagi.na wyzsza temperature, ktorej rzekomo coronavirus nie lubi ale w jesieni i zimie bedzie znowu szalala epidemia, boze “ten wirus jest tak skonstruowany…”
   Nie trzeba byc medrcem, byze wiedziec, ze duzo ludzi umrze, takze z braku pomocy czy braku lekow i pozywieniaz i zez wiele firm produkcyjnych i przewozowych or turystycznych spleituje a panstwa nie beda w stanieAK z uwagi na brak dochodow z podatkow wszystkim pomoc i ze najslabsi beda ponosili najwieksze straty…..

   Takze kultura odnosi juz i jeszcze odniesie niepowetowane szkody, orkiestry, aktorzy i tancerze, ktorym czesto placi sie ” za dzielo” tj.za wystep podnosza juz dzis te problemy, gdyz pozbawieni sa dochodow i nie zanosi sie na zmiane tej sytuacji w najblizszym czasie, moze beda grali tylko przed kamerami i bedzie mozna tylko w internecie lub TV lub radio cos posluchac i cosz obejrzec…

   Mysle, ze przez te zawieruche to wielkie dlugi wujka w Chinach to sie zniwelija czy beda starania w tym kierunku, by to jakos zaprzepascic, takie oto ma perspektywy przeludniona i zanieczyszczona do niewyobrazalnych granic planta Ziemia, z pewnoscia bilans CO2, z uwagi na brak produkcji w Chinach i juz o cos ok. 80 -90% zredukowana wszelaka komunikacja wplynie na jego prawe, takze zapotrzebowanie na surowce spadnie, nie wiem czy sie ekologia poprawi i czy po kwarantanna przy ok.70% zakazonej coronawirusem populacji ludzi bedzie bezskuteczna i bedzie znowu ozywienie gospodarcze i latwiej o prace…..
   Wlasnie wpadl do mnie ktos i mowi, zeze kupowanie nieopakowanych produktow zywnoscioych np.pieczywa czy pomidorow itd. jest bardzo niebezpieczne, gdyz ludzie to”macaja” itd., itd….i, ze jak ktos umrze to beda zwloki palic i ze nieepidemie bedzie pochowkow w ziemi na cmentarzach i ze np.do Turcji na 2 miesiace nie mozna wjechac ani przyleciec a oni zyja z turyzmu…
   Wszedzie, zaraz po Austrii pozamykano osrodki sportu narciarskiego i wszyskie wyciagi i schroniska sa pozamykane az do odwolania….jak widzimy nowa epoka zagniezdza sie na calym swiecie….

   Odpowiedz
 • 13 marca 2020 o 07:34
  Permalink

  to tylko próba rozszerzenia 447 na inne kraje, np Chiny

  Odpowiedz
 • 13 marca 2020 o 08:13
  Permalink

  Kompletnie nie wierzę w ten artykuł. Zresztą pełen uprzedzeń w stosunku do tego kraju. A już posiłkowanie się zdaniem bandyty zza wielkiej kałuży wprawia mnie w osłupienie. Zwłaszcza, że ten bandzior zapowiedział w grudniu wojnę gospodarczą Chinom.

  Jeśli mam w ręku worek ze śmieciami a przed sobą dwa kontenery sąsiada (pusty i pełny) to gdzie podrzucę worek? Do pustego? Wuchan był idealny.

  Wirus, jeśli jest podrzutkiem, to pochodzi od tych bandziorów. Szkody jakie narobili na całym świecie są na to dowodem.

  Chwała Chinom, Chwała Eurazji!

  Odpowiedz
  • 14 marca 2020 o 18:24
   Permalink

   nie tylko Grzegorzowi.
   Czy Chiny uruchomiły żywioł zarazy?
   A kto ma korzyści z koronawirusa?
   1 korzyść: osłabienie rozwoju chińskiej gospodarki ale też indyjskiej, ruskiej i japońskiej oraz EU
   2 korzyść: zablokowanie granicy a więc kontaktów Rosja Chiny oraz w strefie Szengen spowoduje ograniczenie komunikacji między tymi krajami
   3.korzyść: zakaz zgromadzeń, a więc niemożliwe są protesty przeciwko (komu no komu?)
   4 korzyść: przybliżenie możliwości obrotu bezgotówkowego czyli śledzenia każdego obywatela
   5.skoro niemożliwa stanie się bezpośrednia komunikacja pomiędzy ludźmi, to łatwiej wykryć każdy spisek (kto zyska?)
   mało wiadomo o Wielkiej Brytanii – dlaczego brytoli nie było w listopadzie we Wuhan?
   6.Sytuacja przypomina wojnę – wtedy można spisać długi, kto ma największy dług wobec świata?
   7.Dolary w Chinach nie muszą być uruchomione do kupowania, mogą się stać bezwartościową stertą papieru, którą i tak są w istocie. Wyeliminowanie gotówki spowoduje wyeliminowanie długu USA, bo wirtualny dług może wyrządzić tylko wirtualne szkody, a sankcje de fakto ograniczają mozliwości kupowania tego, co się chce.
   8.Kto najbardziej zarobi na wynalezieniu szczepionki? Odpow.: ten, kto ma najlepsze laboratoria. Kto ma najlepsze laboratoria?
   9.Kto będzie drukował dolary w celu zwalczenia koronawirusa?
   10.Kto chce chaosu w Chinach? w Iranie? w Europie?
   Dlaczego największa śmiertelność panuje na Jedwabnym Szlaku?
   DEEP STATE będzie mieć wszystkie powyższe korzyści.

   Odpowiedz
   • 14 marca 2020 o 21:46
    Permalink

    Niewłaściwie dedukujesz, ‘bywa że aby ostatecznie wygrać należy sporo przegrać (duży skrót). Zasady gry należy rozumieć, przewidywać dalekosiężne (możliwe) skutki,
    niekoniecznie należy stać na pozycji “rozdającego karty”, półmrok to też niezłe miejsce… zwłaszcza że widać więcej , nie będąc pod aktywnym ostrzałem geo…
    Najlepszy przykład na czasie to FR grająca ostro na obniżkę cen ropy, logicznie, nawet na “chłopski rozum” to nie wygląda najkorzystniej… tylko krótkofalowo, ale są państwa co mierzą dalej niż do końca kadencji.
    “DEEP STATE będzie mieć wszystkie powyższe korzyści.” czyli wczorajsza lewicowa
    kosmopolityczna amerykańska komuna… głównie ‘oba wybrzeża” (też spory skrót)z tymi akurat rozprawia się Trump… 😉 BO Stalin “swego czasu” był zbyt miłosierny… a to był błąd w sztuce przez TO ma m.in. problemy Trump i …Putin! No i w marcu 53’ rozlało się mleko i https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%8F_%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B0#/media/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Willow_grouse_standing.jpg
    nie poderwała się już do lotu w – ‘chołodnyje miesta”. A Żal!!

    Odpowiedz
   • 14 marca 2020 o 23:48
    Permalink

    Komentator@Daniel 14.04’2020 at 18:24 “ujal”….przeciez chodzi i to bez watpienia o bron biologiczna

    Odpowiedz
 • 13 marca 2020 o 09:25
  Permalink

  Kwestia początku epidemii COVID-19 ciągle jest niejasna.
  Ostatni ślad prowadzi do pobytu amerykańskich wojskowych w Wuhan, bo rzecznik rządu chińskiego uważa, że to właśnie oni mogli sprowadzić wirusa:
  https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-china-usa/china-government-spokesman-says-u-s-military-may-have-brought-virus-to-china-idUSKBN20Z196
  lub
  https://nypost.com/2020/03/12/chinese-official-blames-coronavirus-outbreak-on-us-military/

  Swoją drogą podejmowane środki budzą we mnie pewien dysonans, jak porównuję to z czasem, gdy zapanowała pandemia “świńskiej grypy”. Wówczas w Polsce, według raportu GIS z lipca 2010 roku, na grypę A/H1N1 zmarły 182 osoby:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pandemia_grypy_A/H1N1_w_latach_2009%E2%80%932010#_Polska
  Teraz zmarła 1 osoba, a podejmowane środki są całkowicie nieadekwatne w stosunku do tamtejszej sytuacji: proporcja 182 : 1 mówi sama za siebie.

  Podobno dzisiaj mają zostać ogłoszone informacje o blokadzie granic, a potem o ograniczeniach w podróżowaniu i zamknięciu (niespożywczych) galerii handlowych.
  Pojawiają się też informacje o zamiarze wprowadzenia podatku od depozytów bankowych:
  https://www.facebook.com/zaorski.rafal/videos/10206249983044734/

  Do walki z wirusem jesteśmy coraz lepiej przygotowani, bo “dysponujemy” już bronią jądrową:
  https://www.journalposts.com/usa-is-pulling-nukes-out-of-turkey/
  albo:
  https://www.zerohedge.com/geopolitical/us-nukes-reportedly-delivered-poland
  Teraz nic nie będzie nam straszne – wirusa pokonamy na pewno.

  Odpowiedz
 • 13 marca 2020 o 09:25
  Permalink

  Za wcześnie na takie spekulacje, skąd co i jak z tym wirusem. Ale Chiny powinny wyciągnąć z tego wnioski, jak łatwo mogą się stać celem ataku, np. biologicznego. Na pewno będą musiały nad tym popracować. Ale Chiny sobie poradzą właśnie dzięki ideologii komunistycznej i konfucjańskiej. Zachód niszcząc na wschodzie komunizm zniszczył siebie. Bo ta pandemia uderzy przede wszystkim w gospodarki kapitalistyczne. Zobaczymy teraz na własne oczy “solidarność” bogatych wobec biednych, już wkrótce.
  Okazuje się, że najbezpieczniejszymi krajami do przetrwania będą właśnie te określane jako “totalitarne”, czyli Kuba i KRLD, a także Chiny jak na ironię. III RP gdyby była krajem suwerennym z granicami do możliwego zablokowania jak w PRL, mogłaby się ochronić, a tak może spotkać nas kolejna katastrofa demograficzna i gospodarcza.

  A u nas nawet Episkopat nie wierzy już w ochronę boską:
  https://demotywatory.pl/4981626/Polski-Episkopat-zalecil-zwiekszyc-ilosc-mszy-swietych-Takze-

  Odpowiedz
 • 13 marca 2020 o 10:18
  Permalink

  Bzdury, nie było ludzi były wirusy,nie będzie ludzi wirusy pozostaną.W przyrodzie trwa ciągle walka o nowe obszary ekspansji.Tak jest i w tym przypadku,a ludzie są jednym z elementów łańcucha tej walki.

  Odpowiedz
  • 13 marca 2020 o 14:23
   Permalink

   Należało dodać iż niektóre z nich – “uszlachetniane” są ręką, tzn. głową – “oświeconych”.
   W domyśle “złoty miliard”, albo i mniej, TU kłaniają się postanowienia eko-lewicowego
   Klubu Rzymskiego (kiedyś linkowałem b. szczegółowo) z początku 70′. Reasumując: jest Nas ‘za dużo”, więc ony proponują już oficjalnym tekstem, ni mniej ni więcej tylko depopulację za pomocą nie tylko wirusów, moim zdanie należy proces zmniejszania populacji zacząć od pomysłodawców… 😆

   “Dzisiejszy świat zamieszkuje 6,8 miliarda ludzi i zmierza do wartości 9 miliardów. Jeśli obecnie wykonamy dobrze zadanie jeżeli chodzi o szczepionki, służbę zdrowia, rozrodcze usługi zdrowotne, wówczas możemy obniżyć tę wartość o być może 10 lub 15 procent. [Bill Gates, wystąpienie na zamkniętej konferencji TED 2010 w Long Beach w Kalifornii].
   ——–
   Widzimy teraz, że istnieje rodzaj pomocy zagranicznej, realizującej się poprzez szczepienia i leczenie AIDS, które są niesamowicie efektywne. One wszystkie skupiają się na ratowaniu życia. I dobrą wiadomością jest to, że dokonując tych przełomów populacja w kraju spada. [Bill Gates dla CNN]

   A jak TO widział Z. Bauman?

   [Z.B.]: Każdy może nas okłamywać praktycznie bezkarnie. Kiedyś wiadomo było, że politycy kłamią, więc ludzie szukali prawdy u rozmaitych ekspertów, autorytetów, intelektualistów, mędrców. Dziś eksperci, intelektualiści i mędrcy coraz częściej kłamią równie bezkarnie i lekko jak kiedyś politycy. Więc kiedy słyszymy, że według ostatnich badań jakiś enzym, który jest w jakiejś jadalnej substancji, wydłuża lub skraca życie, to ludzie roztropni od razu pytają: „A kto finansował badania?”. Coraz bardziej powszechna staje się opinia, że jak badania zamówi korporacja producentów tytoniu, to okaże się, że papierosy są zdrowe. Pewnie nie ma już tezy tak absurdalnej, żeby się jej nie dało podeprzeć wynikami badań naukowych przeprowadzonych w uznanych ośrodkach.

   [J.Ż.]: Ale można ją za pomocą innych badań obalić.

   [Z.B.]: Właśnie! Równie łatwo można obalić lub uzasadnić najsłuszniejszą i najgłupszą tezę! I co nam z tego przychodzi?

   Czy:

   “Na pewno nie chcę państwa globalnego. To byłby, jak już Karl Jaspers orzekł, koszmar. – Bo nie byłoby gdzie uciekać. Jedno państwo dla całej ludzkości byłoby ramą dla totalitaryzmu, jakiego świat jeszcze w najgorszych nawet marach nocnych nie doświadczył.” Jeśli tak twierdził niegdysiejszy komunista – TO coś musi być na rzeczy… 😁
   ZMIERZAMY…czy nie? Oto jest pytanie!!

   Odpowiedz
   • 13 marca 2020 o 15:12
    Permalink

    @krzyk58.

    No nie wierzę, że ty na Baumana się nawet powołujesz. 🙂 No może jeszcze z ciebie zrobimy myślącego człowieka!!! 🙂

    Odpowiedz
     • 14 marca 2020 o 21:04
      Permalink

      @krzyk58.

      Ależ to nie tak. Myślącym jest każdy kto potrafi na sprawy patrzeć z różnych perspektyw, a to wymaga uwzględniania różnych opinii, a ty dotąd psy wieszałeś na Baumanie i jemu podobnych. Jak coś cytowałem, czy linkowałem to stwierdzałeś, że nie będziesz tego czytał bp lewackie itd. Więc chyba jesteś podmieniony albo odmieniony czasowo jako troll. 🙂

      A linkowany Bocheński? Spuśćmy zasłonę milczenia na ludzi, którzy zamiast dla ojczyzny i ludu pracować, wrogom się wysługiwali.

      Odpowiedz
  • 14 marca 2020 o 11:06
   Permalink

   Hallo komentatorze @ wlodek !
   Serdeczne pozdrowienia, bardzo mi milo….

   Odpowiedz
 • 13 marca 2020 o 12:42
  Permalink

  PO KIEGO CHIŃCZYCY WPUŚCILI DO SIEBIE TO yhhhhh hhhhhhh ???!!!

  Odpowiedz
  • 13 marca 2020 o 13:20
   Permalink

   do WEB’a !!!
   Prawda jest tym, co dostaliśmy w spadku i jest naszym dziedzictwem, które oddamy następnemu pokoleniu. Mówić prawdę jest naszym obowiązkiem wobec samych siebie i wobec innych; To honor, obowiązek i nasz zapis dla przyszłych pokoleń. Jest to część naszego prawowitego dziedzictwa.

   Odpowiedz
 • 13 marca 2020 o 13:13
  Permalink

  Według definicji słownikowej „rozsądek” to „zdolność trafnego oceniania sytuacji i odpowiadającego tej ocenie zachowania się, praktyczny rozum, rozwaga”. Jest to więc umiejętność dokonywania właściwego osądu i podejmowania przemyślanych decyzji. Zdrowy rozsądek wyraźnie wiąże się ze zdolnością myślenia. Jednak wielu ludzi woli, aby to inni myśleli za nich. Pozwalają, by ich decyzje kształtowały się pod wpływem środków masowego przekazu, rówieśników lub obiegowych opinii.
  Wydaje się, że w dzisiejszym świecie zdrowy rozsądek jest rzadkością. Jak jednak możemy go nabywać?
  Rozwinięcie w sobie rozsądku, czyli zdolności trafnej oceny, jest z pewnością możliwe, choć wymaga sporej ilości czasu, wielu przemyśleń i konsekwentnych starań. Rozważmy trzy czynniki, które nam w tym pomogą.
  Apostoł Paweł zachęcał: „Cokolwiek jest prawdziwe, cokolwiek zasługuje na poważne zainteresowanie, cokolwiek jest prawe, cokolwiek jest nieskalanie czyste, cokolwiek jest miłe, o czym tylko mówi się dobrze, jakakolwiek jest cnota i jakakolwiek jest rzecz chwalebna — to stale rozważajcie” (Filipian 4:8). Jeśli zawsze kierujemy się tą radą, będziemy postępować rozsądnie i dokonywać trzeźwych osądów.
  Zdrowy rozsądek można rozwinąć dzięki obserwacji, szkoleniu i nabywaniu doświadczenia. Z upływem czasu nabieramy wprawy. Jednakże uczenie się na własnych błędach wymaga pokory. Zarozumiałość, wyniosłość i nieustępliwość, które cechują ludzi w obecnych dniach ostatnich, nie świadczą o zdrowym rozsądku (2 Tymoteusza 3:1-5).
  W Księdze Przysłów 13:20 czytamy: „Kto chodzi z mądrymi, stanie się mądry, lecz kto się zadaje z głupcami, temu źle się powiedzie”.

  https://pp.userapi.com/c626427/v626427955/38e9e/WQDiet6GSnY.jpg

  Odpowiedz
 • 13 marca 2020 o 13:26
  Permalink

  KRAKAUER CZY TY ABY NA PEWNO WIESZ DO CZEGO SŁUŻĄ SZARE KOMÓRKI ???!!!
  W TYM AKURAT WYPADKU RODZI SIĘ PYTANIE CZY TY JE POSIADASZ ???

  Odpowiedz
  • 13 marca 2020 o 16:46
   Permalink

   Ulga! 🙂 BO, to i K. – dostało się, a już ‘łapałem doła” z powodu niedoskonałości
   moich szarych myszek…WRÓĆ! Oczywiście – komórek. Myślę że nie zrobisz
   analogii ‘tego co pod sufitem” w mojej (łysej) głowie , o K. już nie wspominam,
   z tym co znaleziono (a czego nie znaleziono) w głowie (łysej) niejakiego Lenina…
   BO jeśli wówczas złapię tylko depresję, TO będzie znaczyło że nic nie złapałem… 😀
   Gdy spojrzałem na adres linka w poście 13.03-13:13 zrobiłem autozakład (ze swoją osobą), byłem prawie pewny (na 100% wie tylko pan Bóg) że “to ten-sam”, no i
   nie pomyliłem się – wygrałem!

   Odpowiedz
 • 13 marca 2020 o 13:29
  Permalink

  Niektórzy rosyjscy znawcy problematyki chińskiej twierdzą wręcz, że jest to, na razie (paka) preludium do walki (politycznej?) pomiędzy komunistami w ChRL ,”komuchy z partii – kontra komsomolcy” , z wykorzystaniem fachowców w temacie, którzy “uciekli” niedawno
  do m.in. Kanady. Rosjanie twierdzą że w starciu z Komsomołem czyli trockistami, zapatrzonymi w demokratyczny Zachód a zwłaszcza w USA (Partia Demokratyczna), starzy Komuniści z Komunistycznej Partii Chin stoją na przegranej pozycji….

  Odpowiedz
 • 13 marca 2020 o 20:07
  Permalink

  Tylko spokój może nas uratować…….

  W latach 30′ bodaj, Orson Wells wywołał panikę w USa, posługując się radiem, i relacjonując inwazję Marsjan.
  Panika w związku z zagrożeniem komunistycznym, dała epokę Maccarthy’ego i miliony zabitych lewicowców w róznych krajach.
  Panika związana z terroryzmem, i jego zwalczaniem, to kolejne dziesiątki milionów.
  TRUPÓW.

  Ten sam mechanizm uruchomiono obecnie.
  Do ilu ofiar dojdzie?

  Każda panika wywoływana przez media, ma swoich beneficjentów i ofiary.
  Ta jest zaledwie w stanie zalążkowym.
  Dopiero za kilka miesięcy będziemy się orientować, do czego doprowadziła.
  Za kilka lat, jakie były koszty materialne i osobowe.
  Na razie, zarabiają na wierszówkach.
  I na placebo typu srodki ochrony……

  Odpowiedz
 • 13 marca 2020 o 23:11
  Permalink

  Nieostrożność chińskiego naukowca lub laboranta jest równie prawdopodobna jak: japońskiego, amerykańskiego czy rosyjskiego. Nasza pomroczna jest z tej konkurencji wyłączona bowiem nasze biotechnologie ograniczają się do rozdrabniania i łączenia kawałków drewna. Nie można jednak ekskulpować naszej ojczyzny od grzechu nieodpowiedzialnego tworzenia warunków do hodowli nowych wirusów, nieznanych układom odpornościowym ziemskim organizmom. Wielka wina Chińczyków polega na tym że, zamiast zbrojnie bronić się przed globalistycznym ustrojem gospodarczym, przyjęli narzucane przez Zachód jego reguły gry. Zbrodnią Chińczyków było to że okazali się w tej grze sprawniejsi. Oni bowiem, choć w nierównej grze, zbudowali nie tylko “fabrykę świata”, lecz wykształcili kadrę naukową, inżynierską i techniczną której w zakresie rozwoju naukowego, technologicznego i technicznego; nikt dorównać nie potrafi. Może więc jeszcze Zachód zdoła użyć swoich: sankcji, rakiet, samolotów i ładunków nuklearnych przeciwko ludowi dla którego: nauka, praca, konfucjanizm i taoizm; znaczą więcej niż błogosławione na Zachodzie dolary.
  Nie jestem zawodowym biologiem ani medykiem, lecz należę do pokolenia które biologii uczono więcej niż żywotów świętych. Stąd właśnie wiem że sprawdzoną w naturze drogą ewolucji cząstek organicznych zakażających żywe organizmy jest stłoczenie organizmów do warunków sprzyjających wymianie materiału biologicznego. A więc rezygnacja z hodowli zwierząt przez rolników, na rzecz przemysłowej produkcji żywego mięsa. Szczególnie produkcji chorych zwierząt o zredukowanej chemioterapeutykami i antybiotykami zdolności obronnej organizmów. Nie inaczej świat zysku postępuje z naszym gatunkiem. Globalistyczny świat przestaje tworzyć zasoby. On ogranicza się do przepływu zasobów rozproszonych w kierunku nielicznej światowej oligarchii. Służy temu system powszechnego uczestnictwa w przetwarzaniu surowców w odpady. Reklama i indoktrynacja prowadzą nas do przekonania że musimy za wszeką cenę dążyć do maksymalizacji tego procesu. Im więcej ich przetworzymy, tym wyżej znajdziemy się w społecznej hierarchii. Może nawet niektórzy spośród nas osiągną stauts oligarchy lub jego sługi. Najwygodniej więc było współzawodniczących ze sobą prekariuszy skupiać w ogromnych i stłoczonych aglomeracjach, by wymieniali się materiałem genetycznym własnym i pasożytujących na nich patogenów. Taka właśnie struktura i warunki egzystencji najskuteczniej służą wyewoluowaniu ich najzjadliwszych odmian. Co do pomysłu obciążania narodów odpowiedzialnością za upuszczenie ampułki przez jednego laboranta, przypomnę historię dwóch wojen światowych XX wieku. Wtedy to w pełnej narodowych sprzeczności Europie narody skupione wokół Niemców wygenerowli I wojnę światową. Wielka była ich wina, tym bardziej że wojnę przegrali. Obciążono ich więc reparacjami i ciężarami tak wielkimi, że w 20 lat sprowokowano wybuch jeszcze straszniejszej II wojny światowej. Zastanówmy się więc zanim znów zaczniemy stanowczo sięgać po kolejne pyrrusowe zwycięstwo.

  Odpowiedz
 • 14 marca 2020 o 11:07
  Permalink

  Hallo komentatorze @ wlodek !
  Serdeczne pozdrowienia, bardzo mi milo….

  Odpowiedz
 • 14 marca 2020 o 12:25
  Permalink

  Poprzednie wielkie zagrożenie dla zdrowia i życia Narodu wystąpiło w roku 1986. Są dostępne w Sieci poważne relacje z reakcji władz na katastrofę nuklearną w Czarnobylu. Ja proponuję do przeczytania tą, osobistą uczestnika tamtych wydarzeń: http://atom.edu.pl/images/stories/atomowe/publikacje/inne/demony_czarnobyla_swiat_nauki/demony_czarnobyla.pdf
  Po przeczytaniu uświadomimy sobie co nam zostało z tamtego państwa. Warto pamiętać że że już w połowie stycznia prezydent mówił o zaistniałych w Polsce zachorowaniach. Dla ludzi obdarzonych zdrowym rozsądkiem, a szczególnie posiadającym wiedzę w dziedzinie epidemiologii, skala zagrożenia była oczywista. Gdzie więc przez te miesiące było nasze państwo?

  Odpowiedz
 • 14 marca 2020 o 14:21
  Permalink

  Po co komu wirus? https://www.globalresearch.ca/coronavirus-covid-19-made-in-china-or-made-in-america/5706272
  “Let’s be clear: The coronavirus pandemic is not the “cause” of this unfolding economic and social crisis. It is the “pretext” for the implementation of a carefully designed “operation” (supported by media disinformation) which destabilizes national economies, impoverishes large sectors of the World population and literally undermines the lives of millions of people. What we are dealing with is “An Act of War”

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.