Chyba nikt nie miał wątpliwości że ta władza jest nieudolna ale żeby aż tak?

fot. red.

Chyba nikt nie miał wątpliwości, że ta władza jest nieudolna, ale żeby aż tak? Kompromitacja rządzących po wypadku z rejestracją na szczepienia osób około 40-tego roku życia jest totalna, pełna, absolutna i porażająca. To nie jest nawet państwo z kartonu i dykty, to jest państwo oparte na wierze, w to że jakoś tam będzie. Niestety przez pokolenia, ba przez wieki – nic się nie zmieniło. Niestety, ta władza – narodowa i arcy-polska, udowadnia, że jako Naród, nie potrafimy się rządzić sami w sposób efektywny i z pożytkiem dla ogółu. To smutne, ale taka jest rzeczywistość. Widać to jak na dłoni.

Powiedzieć, że z rejestracją wydarzył się burdel, nie oddaje skali problemu. To po prostu przebiegło w duchu dobrej zmiany. Kto pierwszy, ten lepszy – kto wiedział, czuwał, sprawdzał – załapał się. Są ujawniane w mediach przypadku ludzi, którzy zarejestrowali się na wczoraj i już wczoraj zostali zaszczepieni.

Tłumaczenie się pana, który jest odpowiedzialny w rządzie za szczepienia, czy też może ten proces koordynuje było tak mętne i słabe, że jest czymś zadziwiającym, że dziennikarze słuchający tych bzdur nie wyśmiali pana zdaje się ministra, którego nazwiska nie ma po co zapamiętywać. Oczywiście nie ma winnych, nikt nie ponosi odpowiedzialności. Nic się nie stało. Jednak, ktoś na tym burdelu skorzystał i to bardzo skorzystał, bo już będzie mógł normalniej planować życie, a ryzyko, że umrze gwałtowanie zmalało.

To, że rząd mający naprawdę nieograniczone możliwości finansowe – bo przecież drukuje pieniądze – nie był w stanie stworzyć systemu informatycznego z bazą danych, która np. przesuwa szczepienia osób wcześniej uprawnionych, jak się robi dziura, jest skandalem samo w sobie. Mamy informatyków, mamy programistów, mamy architektów systemów, mamy testerów. Nasze firmy informatyczne zrobiły prawdopodobnie najbardziej złożoną grę w historii. Opracowanie systemu zliczającego poszczególne pozycje w tabeli i szeregu tabel – nie jest żadnym problemem, zwłaszcza że wzorce do tego doskonale funkcjonują na rynku komercyjnym i z oprogramowania do zarządzania procesami gospodarczymi (przedsiębiorstwami), można złożyć takie moduły, jakie są nam w danym wypadku potrzebne. Przykładowo – koncertujemy się na logistyce, to zarządzamy procesem wymiany, a jeżeli na księgowości, to zajmujemy się dużą ilością danych i pilnujemy cyferek. System oparty o rejestrowanie ludzi, z których każdy ma swój indywidualny PESEL, do tego jeszcze bardzo unikalny zestaw imię, drugie imię, nazwisko, imię matki, ojca, adres zamieszkania, JEST BANALNIE PROSTE. Rząd miał na to rok. ROK – dosłownie rok właśnie mija od początku pandemii, ale nie byli w stanie sobie z tym poradzić. Powtórzmy, oczywiście nie ma winnych, ale to chyba dlatego, bo nie ma żadnego planu, a jak nie ma planu, to nie ma problemów z rozliczaniem wyników.

Skandalem jest to, że zupełnie nie uwzględniono w priorytetach szczepień osób chorych. Mamy kilka grup szczególnie zagrożonych np. pacjentów dializowanych lub po chemioterapii, jednak poza nimi są jeszcze całe grupy społeczne zupełnie zapomniane. Przykładowo wiele się mówi o osobach otyłych, jako grupie szczególnie zagrożonej śmiercią po zarażeniu wirusem. Czy rząd coś zrobił w tej sprawie? NIC, zupełnie nic. Zaszczepił pracowników uczelni wyższych, ale nie zajął się osobami chorymi.

Po tym skandalu rząd powinien podać się do dymisji. Z jednego powodu, swoją nieudolnością podkopali zaufanie społeczne do państwa i wiarę w system, który udawali, że stworzyli. Jak mamy się słuchać władzy, która jest tak skrajnie nieudolna – w tak ważnym temacie? Jeżeli nie rząd, to premier powinien wyrzucić natychmiast ludzi odpowiedzialnych za ten chaos.

Jednak tak się nie stanie, ale to nie jest sprawa honoru, to jest sprawa życia i śmierci, jak ufać władzy, która dopuszcza do takiego bałaganu?

W sieci jest olbrzymia ilość teorii spiskowych, pokazujących – dlaczego to się stało i kto na tym skorzystał, czy wręcz są hipotezy, wedle których dlatego zrobiono to po kryjomu w nocy, żeby ci którzy mieli skorzystać, skorzystali. Kto miał rzekomo skorzystać, tego nie wiadomo. Liczy się jednak fakt, że na tej władzy nie można polegać nawet w najmniejszym stopniu.

Nieudolność tej władzy poraża.

15 komentarzy do “Chyba nikt nie miał wątpliwości że ta władza jest nieudolna ale żeby aż tak?

 • 2 kwietnia 2021 o 05:01
  Permalink

  Panie redaktorze

  …ale czego Pan się spodziewał? Od miesięcy na materiałach wideo można obejrzeć zawierzanie prądu, wody, węgla czy służby zdrowia Matce Boskiej czy wprowadzanie tych czarnych szkodników do szkół. W Polanicy Zdrój na samym wejściu do szpitala wita nas potężna głowa papieża Jana P. II. W Sejmie krzyż na ścianie, u redemptorysty cała władza na kolanach, myśmy sobie nawet z kościoła zrobili partie dzieląc się na kościół toruński i krakowski by zaspokoić swoje potrzeby przynależności do nadprzyrodzonego a nie do nauki.
  Jak się ma odleżynę to się ją wycina. Od tego powinniśmy zacząć. A dopiero z czasem możemy mieć ew. pretensje do źle przygotowanego programu.
  Zachęcam Pana do śmiechu, do luzu. Proszę czerpać przyjemność z tych głupot. Wściekłość tu nic nie pomoże, głupota może bawić i niech to robi.

  “Gdy świętych na ścianie zajdzie potrzeba,
  zdjąć nam z początku Mendelejewa”

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 2 kwietnia 2021 o 05:14
  Permalink

  Porażające fakty.

  Dodam, że nie chodzi o “liczenie ziemniaków”, tylko o ludzi, których już zmarło 53665.

  Odpowiedz
 • 2 kwietnia 2021 o 09:16
  Permalink

  Banda skretyniałych idiotów, nieudolne patałachy – dymisja Morawieckiego jest koniecznością, a Dworczyk nie ma prawa zajmować się niczym w życiu publicznym nigdy więcej. Wku….li mnóstwo ludzi. Za to się płaci głową w sensie politycznym. Banda patałachów i debili.

  Odpowiedz
 • 2 kwietnia 2021 o 09:25
  Permalink

  Pomijając nieudolność władzy, to rządzącym zależy na tym aby dać swoim. To dlatego przetargi wygrywają nie najlepsi tylko swoi, a w przypadku cyfryzacji jest o tyle łatwiej, że mało kto się na tym zna i łatwiej jest się wytłumaczyć.

  Odpowiedz
 • 2 kwietnia 2021 o 10:23
  Permalink

  Prof. Andrzej Friszke o władzy PiS – „Nienawidzi się ekspertów, wiedzy, buduje się społeczeństwo antyintelektualne, antyinteligenckie i antyoświatowe”. Źródło: Przegląd nr 27/2019, s. 63.
  Nie oczekujmy więc dobrych rezultatów tej polityki, także w walce z Covid.

  Jak trzeba nienawidzić własnego narodu, aby z powodu zoologicznej rusofobii nie zatwierdzić na polski rynek szczepionki Sputnik V. Większa dostępność różnych szczepionek to większa liczba zaszczepionych w krótszym czasie. Oczywiście tych co chcą. Takie działanie jest antynarodowe, antypolskie.
  https://pl.sputniknews.com/polska/2021033114063813-kaczynski-o-rosyjskiej-szczepionce-nikt-nam-jej-nie-narzuci/

  Odpowiedz
 • 2 kwietnia 2021 o 15:34
  Permalink

  Też nie mam wątpliwości co do predyspozycji w kierunku sprawowania władzy nad “tym narodem”
  przez określoną opcję polityczną,( socjalistyczna grupa rekonstrukcji sanacji), jeno ja patrzę: a’rebours. Nawet “za Hitlera” https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99conka była legalna …..
  Mogliśmy wówczas legalnie ‘umaczać szynki w “krzanie” …https://demotywatory.pl/1360764/Ukrajemy-szyneczki-umaczamy-w-chrzanie
  Zatem – póki co w Niedzielę Wielkanocną „ukrajemy szyneczki, umaczamy w chrzanie” – przedsoborowo, jak za czasów saskich, kiedy o „judeochrześcijaństwie” nikt nawet nie słyszał, a Polska była jeszcze katolicka. Zrobimy tak na przekór „dialogowi i ekumenizmowi” (tfu, ledwie napisałem, język można połamać). Wesołych Świąt! 🙂

  Odpowiedz
 • 2 kwietnia 2021 o 17:55
  Permalink

  Wzywam Autora: “ręce precz” od pełnomocnika rządu do spraw szczepień, a jednocześnie szefa KPRM i ministra, członka RM (dawniej również wiceministra MON).
  Rzeczony jest dopiero na progu wielkiej kariery politycznej. Jest historykiem, wyznawcą kultu wielkiej przeszłości oraz związanych z tym “idee fixe”.

  To, że nie udało się do końca WYSADZIĆ systemu rejestracji na szczepienia, to nie oznacza “końca zabawy”. Pełnomocnik ma otwartą głowę i szybko się uczy.
  Pierwsze podejście do WYSADZANIA (przed 20 laty), zakończyło się kompletną klapą. Przypomnę, ładunki: pociski artyleryjskie, skrzynie z amunicją i głowica (jeszcze nie atomowa, a tylko do panzerfausta), w piwnicach wieżowca zostały wcześniej wykryte, a przyszły pełnomocnik został aresztowany. Dzięki poręczeniu A.Macierewicza (i innych działaczy) został wprawdzie skazany na 1,5 roku więzienia, ale w zawieszeniu na 3 lata. Zachował również bierne prawo wyborcze, bo prawo i sprawiedliwość zwyciężyły.

  Teraz, czyli po 20 latach, było już znacznie lepiej: system rejestracji udało się WYSADZIĆ, chociaż tylko na krótko. Teraz też ktoś (premier) zaręczył za swojego podwładnego, i się jemu upiekło. Za kolejne 20 lat może się jeszcze lepiej udać – WYSADZENIE będzie skuteczne, a może nawet widowiskowe. Pozostaje czekać albo uciekać.

  Odpowiedz
 • 2 kwietnia 2021 o 22:17
  Permalink

  Moja młodość już nie jest pierwsza, pamiętam więc epidemie choroby Heinego-Medina i ospy prawdziwej w 1963 roku i permanentnej gruźlicy. Państwo nasze liczyło zaledwie mniej niż 20 lat. Liczba lekarzy którzy przetrwali wojnę nie przekraczała 12 000. Jak to możliwe, że w kraju w którym wśród dymiących ruin Tarchomina uruchomiono produkcję pierwszego na świecie antybiotyku, w 70 lat później nie da się już wyprodukować szczepionek – wynalazku XVIII wieku? Straszliwe epidemie udawało się pokonać bez pomocy, nie istniejących jeszcze, Internetu, komputerów systemów informatycznych. Mało tego, telefon był wówczas unikalną rzadkością. Czy to dlatego, że ówczesne władze służyły Narodowi. Dziejsze zaś służą swoim prywatnym interesom. Uzbrojone w potężne narzędzia i środki finansowe nie tylko nie potrafią szczepionek wyprodukować , ale nawet ich kupić i sprawnie dystrybuować. A może w interesie tych, którym służą polscy kompradorzy, leży trwanie epidemii przez dziesiątki lat monopolu szczepionkowego. Jak pokazała historia – dotychczas nie udało się opanować groźnych chorób wirusowych inaczej, niż w drodze szczepień. Natomiast kompradorskie władze uprawiają bardziej dywersję niż zwykłą nieudolność.

  Odpowiedz
  • 3 kwietnia 2021 o 09:53
   Permalink

   Dodam jeszcze parę zdań. Otóż nasze “nierządne królestwo i zginienia bliskie, gdzie ani prawa ważą ani sprawiedliwość ma miejsca”, funkcjonuje w strukturach Unii Europejskiej. Ta zaś w obecnej trudnej sytuacji wykazuje zdumiewającą indolencję. Prawie 450 000 000 ludności, 3300 wyższych uczelni, 27% mieszkańców z wyższym wykształceniem. Niestety poszła za tym inflacja kulturowa i edukacyjno-naukowa. W rezultacie większość posiadaczy wczorajszych uczelnianych dyplomów nie dorównuje wiedzą i zdolnościami percepcyjnymi swoich dziadków, którzy przed 50 laty ze świadectwami maturalnymi aspirowali do dalszej nauki na uniwersytetach. To dlatego Unia okazała się naukowo i technologicznie niezdolna do wyprodukowania szczepionki na własne potrzeby. Mało tego niezdolna do zakupienia wystarczającej ilości szczepionek zza oceanu albo ze Wschodu. A to dlatego, że przesądy odpychają nas od Wschodu, zaś wasalna pozycja wobec USA nakazuje nam zadowolić się dawkami podtrzymującymi nasze trwanie w stanie permanentnej epidemii. Każdy kto przejrzy światowe statystyki pandemii dostrzeże, że Wschód i Ameryka Północna są coraz bliższe poradzenia sobie z pandemią (Chiny już dawno ją u siebie pokonały). My zaś “gramy w jednej lidze” z neo-koloniami w Afryce i Ameryce Południowej.

   Odpowiedz
 • 3 kwietnia 2021 o 10:04
  Permalink

  Czy lud zrozumie kogo dopuścił do władzy w imię pseudo-wolności w 1989 roku?”
  “Wolność to odpowiedzialność za własną moralność, nieuleganie sile nauki, grupy i hierarchii, autorytetu i władzy. Wolność to samostanowienie , wolnomyślicielstwo, indywidualizm i kreatywizm osadzony na ortodoksyjnej moralności i umiejętności walki o prywatną i narodową własność, bo tak tworzy się dobro i dobrobyt społeczny.
  Zdegenerowane stado, mega rój to tania siła robocza kupiona ideami nałogów, popędów oraz kontrolowanych wyborów i wierzeń !”
  http://samostanowienie.blogspot.com/2016/02/twoja-ignorancja-ich-moc-ich-sia.html
  Takie są efekty tej wolności bez odpowiedzialności i myślenia.

  Odpowiedz
  • 3 kwietnia 2021 o 21:52
   Permalink

   No kogo? Podumaj… ułatwię rozwiązanie ‘łamigłówki”, tych samych co rządzili Polska Ludowa przed 89’.
   Zmienić tak by wszystko pozostało ‘po staremu’ . 🙂 I tak się stało. To co objawiła aktorka
   pewnego czerwcowego wieczora w DTV to była zasłona dymna dla ciemnego luda (JA tez to kupiłem!). 🙂

   Odpowiedz
   • 4 kwietnia 2021 o 08:16
    Permalink

    @krzyk58

    Jeżeli chodzi ci o “jaśnie państwo”, które w PRL rządziło z ukrycia razem z garstką pozostałych Marsjan i w kamuflażu “czerwonym” pod osłoną Kościoła, przez co lud się nie zorientował, że jest prowadzony na manowce, to się wszystko zgadza. Nie tak dawno ci cytowałem opinię Józefa Chałasińskiego z 1946 roku na temat postszlacheckiej inteligencji w Polsce. Stalin kiedyś im uwierzył, że przeszli na stronę socjalizmu, niestety nie wszyscy i to oni dokonali destrukcji systemu, bo lud jak wiemy głównie się modlił prowadzony na religijnej smyczy i sterowany kropidłem. Łatwo było więc ten lud wykołować.
    Przypomnę – wg profesora Uniwersytetu Łódzkiego Józefa Chałasińskiego ta postszlachecka inteligencja to po prostu kompradorzy, a więc agenci zachodnich, w istocie kolonialnych interesów na obszarze Europy Środkowej. Polski inteligent jako postszlachcic, to człowiek pozbawiony mieszczańskiego etosu solidności, peryferyjny, pasywny konsument zachodniej kultury, bezwładny rezydent kapitału zachodniego, który wspomaga czy też legitymizuje dokonywaną przez Zachód kolonizację, a co najmniej eksploatację ziem polskich. Taki postszlachecki inteligent miał być zapatrzony bezmyślnie w arystokrację i nie dostrzegał kluczowej roli państwa.
    Czytaj i ucz się: Józef Chałasiński, Społeczna genealogia inteligencji polskiej, SW „Czytelnik”, Warszawa 1946.
    Dlatego PRL została zniszczona, bo nie miał kto poprowadzić ją drogą socjalizmu i nauczyć społeczeństwo egalitaryzmu. Takie są fakty.

    Odpowiedz
    • 4 kwietnia 2021 o 11:23
     Permalink

     @Miecław. Nie, ja pro twojego zawołania: “Czy lud zrozumie kogo dopuścił do władzy w imię pseudo-wolności w 1989 roku?” – oni zawsze rządzili (z małymi przerwami)
     w Polsce Ludowej. I rządzą do tych pór!

     Odpowiedz
     • 5 kwietnia 2021 o 10:29
      Permalink

      @krzyk58

      “oni zawsze rządzili (z małymi przerwami) w Polsce Ludowej. I rządzą do tych pór!” – to tym gorzej świadczy o tej postszlacheckiej inteligencji, że wytworzyli konkurencyjnych elit z prawdziwego zdarzenia. Nie utworzyli rządów ludowych z pomocą prawdziwego narodu, czyli w sojuszu robotniczo-chłopskim (fajnie brzmi no nie 🙂 tamta epoka) tylko knuli i kolaborowali z Marsjanami przeciwko własnemu ludowi będąc na usługach zachodniego imperializmu. Ile “jaśnie państwa” obrażonych na naród nie wróciło z zachodu po wojnie, aby budować lepszą Polskę? Ilu niby socjalistów pozostało na zachodzie po wojnie, bo im bliżej było do rządów burżuazyjnych niż ludowych? Można pytań stawiać całą masę.

      Lud słabo wykształcony, w połowie analfabeci o mentalności postfeudalnej nie był w stanie zapobiec destrukcji, bo nawet większość idei socjalizmu nie zrozumiała, nie wspominając o idei komunizmu chrześcijańskiego. Lud nie przeszedł ani oświecenia, ani przemiany moralnej (Abramowski), więc to musiało pierdyknąć. I tak sukces, że siłą inercji to wszystko wytrzymało 45 lat, ale zawalił też ZSRR, bo nie potrafił stworzyć filozofii wspólnoty. Oni też nie przeszli przemiany moralnej, chociaż tworzyli system egalitarny dłużej, bo od czasu ich rewolucji.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.