Chcemy żebyście myśleli tak jak my chcemy

Chcemy żebyście myśleli tak jak my chcemy. Mniej więcej do tego sformułowania sprowadza się cała neoliberalna ideologia kłamstwa. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ rzecznicy i beneficjenci jedynie słusznej prawdy nie chcą, żeby większość myślała tak jak oni. Wówczas bardzo szybko by się okazało że dla większości nie ma nie tylko tortu, ale także bułek i w końcu okruszków…

Istotą neoliberalnego kłamstwa jest stworzenie systemu wartości który jest kompletnie – heurystycznie zamknięty. Jakiekolwiek wystąpienie przeciwko niemu jest uznawane za odstępstwo i bezwzględnie zwalczane. Dyskusja jest możliwa tylko i wyłącznie w zakresie narzuconych aksjomatów i granicznych dogmatów. Ponieważ to są takie zagadnienia jak wolność słowa, wolność w ogóle, równość itp., to jest jej bardzo łatwo sprzedać i jeszcze łatwiej jest znaleźć rzeczników i obrońców. Jednak cała dyskusja dzieje się tutaj w warstwie otaczającej warstwę aksjologiczną bo ona jest niezmienna i nie podlega dyskusji.

Bardzo wiele osób myśli że ci którzy korzystają na systemie napędzanym neoliberalną ideologią chcą żeby wszyscy myśleli tak samo. To znaczy, że ci którzy służą systemowi mają myśleć tak samo jak ci, którzy na nim korzystają. Nie ma nic bardziej mylnego. Takie podejście to największy z możliwych błędów. Popełniany równoległe w metodzie jak i co do zasady.

Ci którzy korzystają na systemie myślą zupełnie inaczej, tak naprawdę wyrażają zupełnie inną aksjologię od tej którą sprzedają jaką jaśnie objawioną. Dokładnie tak samo było w okresie feudalizmu. Oto my jesteśmy elitą i my wiemy lepiej jak spowodować żeby wszyscy byli szczęśliwi. Niestety na to ciągle nabiera się bardzo wiele osób, w zasadzie bardzo duża część populacji żyje w przekonaniu że normalne to jest to, co pokazują błękitne telewizję i o czym mówią panowie profesorowie i inne autorytety, które nie znają prawdziwego życia. W naszym kraju to zjawisko jest szczególnie dotkliwe i wszechobecne ponieważ ma prawie zmonopolizowane media.

Prawica nie ma odpowiedzi na to w jaki sposób przeciwstawić się neoliberalnemu kłamstwu, ponieważ jej naturalną drogą ewolucji jest kierunek narodowosocjalistyczny lub narodowo-radyklany. Jedyną alternatywą jaką była w stanie wypracować jest to, co generalnie się rozumie pod pojęciem nauki społecznej kościoła. Jednak w praktyce jest to pielęgnowanie zgniłego konserwatyzmu, który podtrzymuje dotychczasowe zależności, tak żeby były korzystniejsze dla tych którzy są na górze. Jest fenomenem że ludzie się ciągle na to dają nabierać. Jednak edukacja socjalizacja i popkultura robią swoje. Wcześniej to były śpiewy liturgiczne i strachy na Lachy, dzisiaj tania elektronika obrazy seksu w sieci Internet i tani alkohol wraz z parówkami na grilla.

Socjalizm i komunizm to była odpowiedź na problem stary jak świat, rozpoczęty jeszcze na łamach pewnej księgi gdzie brat zabił brata. Podobnie nacjonalizm również jest odpowiedzią na ten problem, ale w powiązaniu z nurtami konserwatywnym i prawicowym rodzi często zło szowinizmu i faszyzmu. A wówczas kończy się cywilizacja. W tej chwili zarówno neoliberałowie jak i konserwatyści piekielnie boją się socjalizmu, a Komunizm jest zrównany z faszyzmem i najgorszym złem. Chociaż nic im nie przeszkadza przejmować ideały lewicowe oraz postulaty lewicowe czego klasycznym przykładem jest polityka społeczna konserwatystów na przykład w Polsce. A o uśmiechaniu się do państwa chińskiego nawet nie ma co wspominać. Robią to nawet zajadli antykomuniści tropiący wszędzie spiski i NKWD…

Ludzie jednak mają tą unikalną zdolność, która polega na krytycznym myśleniu, że dają sobie radę z kłamstwem nawet systemowym. We Francji od dłuższego czasu trwają protesty pauperyzowanej klasy średniej. Wedle oficjalnie dostępnych statystyki prawie 2000 osób doznało represji tylko i wyłącznie z tego względu, ponieważ wyraża swoje poglądy publicznie. Ilu jest na prawdę prześladowanych, to nie wiadomo. Podobnie jest w innych krajach, w naszym kraju jesteśmy wyjątkowo odporni i sytuację nienormalną uznajemy za największy okres prosperity w dziejach nowożytnych…

Jak na tą chwile nie ma wyjścia ze zniewolenia. Zwaśnione obozy rozwijają swoje sztandary, jednak opowiedzenie się za którymś z nich jest fałszywe, niestety może okazać się koniecznością. Ten kto wymyśli socjalizm, a może nawet i Komunizm bez nazywania ich w ten sposób, może dać nowy początek…

38 thoughts on “Chcemy żebyście myśleli tak jak my chcemy

 • 15 lutego 2019 o 05:14
  Permalink

  Nowego początku nie będzie bo nie ma już kasy i nie ma komu jej ukraść, bo bogaci nie dadzą się opie….ć … czego najlepszym dowodem jest luzowanie ilościowe. Wydrukowali dla siebie kasę.

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 05:22
  Permalink

  Słuszne postulaty, tylko kto tak myśli jak Autor?

  Kto podejmie się wnioskowania z otaczającej rzeczywistości i zaproponuje coś lepszego?

  Jeśli już, to czy przebije się poprzez neoliberalne kłamstwa i bogoojczyźniane śpiewy.

  To jest praca na pokolenia, a pomoże temu bieda, która powoli wszystkich dopadnie, jak to powoli dzieje się we Francji.

  Rozdźwięk między dobrostanem kilku procent posiadaczy, kilkunastu procent aspirujących do dobrostanu młodych i zdrowych – a resztą co nie daje rady, będzie postępował.

  To wywoła reakcje gniewu, bo rozziew pomiędzy propagandą, że jest dobrze, a rzeczywistością – będzie narastał.

  Jeśli ludzie wykształceni i pracowici nie dają sobie rady lub nawet tracą mieszkania, to wnioski nasuwają się same.

  Wrócą stare hasła, system będzie je zakłamywał, używał przemocy (no bo to są TERRORYŚCI!), ale równowagi ju ż nie będzie.

  Będzie jakieś rzucenie ochłapów potrzebującym, żeby nic się nie zmieniło.

  Idą ciężkie i smutne czasy.

  Najgorzej będzie w takich krajach jak Nasze Nadwiślańskie Macondo, gdzie wkrótce (1-go marca) będziemy czcili “wyklętych”, żeby przysłonić rzeczywiste problemy i nadciągający kryzys.

  Obraz zamuli dodatkowa walka przedwyborcza “dwóch wrogich plemion”.

  A euro powoli drożeje, już dochodzi do 4,40 …

  Amen.

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 07:11
  Permalink

  Każda władza, niezależnie od wyznawanej ideologii czy religii (w sumie oba są jednym i tym samym diabłem) chce, żeby wszyscy myśleli tak samo i nie było chyba nigdy władzy, która chciała by inaczej. Mogła co najwyżej nie mieć propagandowych korzyści z głośnego mówienia o tym, ale istotą władzy jest dążenie do władania wszystkimi. Największym problemem władzy jest to, że są ludzie, którzy chcą sobie spokojnie pracować, bez zginania karku przed nikim. XX wiek pokazał z drugiej strony taką tendencję, że ludzie przez wieki przyzwyczajeni do oddawania czci bogu/bogom wymyślonym jako uzasadnienie tego zginania karku, chętnie zginają głowy przed ludźmi, którzy na żywych bogów się kreują, zwłaszcza w kryzysowych sytuacjach chętnie by takich bogów widzieli. Współcześnie ta tendencja się odradza, co pokazuje jak bardzo niewolnicze myślenie zostało zaszczepione ludziom. Tylko nieliczni są w stanie dążyć do prawdziwej wolności, ponieważ rozumieją czym są zarówno religie jak i ideologie – narzędziami mającym uzasadnić władzę wąskiej grupki cwaniaków.

  “Zwaśnione obozy rozwijają swoje sztandary, jednak opowiedzenie się za którymś z nich jest fałszywe, niestety może okazać się koniecznością. Ten kto wymyśli socjalizm, a może nawet i Komunizm bez nazywania ich w ten sposób, może dać nowy początek…”

  Zmieniając nazwy ideologii albo religii nie rozwiążemy problemów ludzkości. Zmienimy im tylko ubrania. Tak samo jest ze wspieraniem którejkolwiek ze stron – dopóki każda będzie miała choćby po jednym zwolenniku, będzie zawierucha i konflikt. Tylko totalny brak poparcia może pomóc. Ale czy ludzie są gotowi na takie głębokie rozumowanie? Raczej nie…

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 09:08
  Permalink

  Swietny felieton i takaz ostatnia jego sekwencja z postulatami na przyszlosc…. mimo, ze brzmi to kontrastowo i paradoksalnie, poczatek usiluje zrobic Trump, gdyz jasno wywalil, ze globalizm to mogila, nedza i bezrobocie i musi byc odwrot od handlu nadwyzkami, osiagnietymi “po trupach” z dumpingu do prob gospodarki samowystarczalnej, sluzacej nie wykanczaniu konkurentow i mordu na planecie lecz zaspokajaniu niezbednych potrzeb ludzkich, cos w kierunku epoki czlowieka pierwotnego…..odkrycie tego faktu nie jest obce np. Marine Le Pen, ktora moze Francje wyprowadzic na rowne nogi, o ile nie wykoncza ja do reszty….wiadomo, ze beda musialy.byc zamkniete granice i tylko tzw.kontygenty ( ustalone liczby ) cudzoziemcow nawet tych z UE.do UE beda mogly gdzies wjechac…bakaja o tym coraz glosniej…innej metody i rady nie bedzie i tylko rozwoj do tylu od globalizmu do indywidualizmu a nawet izolacjonizmu moze nastepstwa globalnej neoliberalnej wscieklizny wyeliminowac, takze np.wylaczenie internetu chocby na pare miesiecy, przerwanie komunikacji lotniczej i koleji zelaznej bedzie tu narzedziem zmian…z pewnoscia tez bedzie musialo duzo ludzi umrzec……
  Ostatnio z okazji ukazania sie nowej ksiazki ( z przedslowiem Thomasza Piketty’ego ) we Francji pewnego ekonoma, pracujacego bardzo dlugo w BANKU SWIATOWYM, z pochodzenia “Jugoslowianina” z Belgradu niejakiego pana Branko Milanovic’a, zajmujacego sie naukowo konsekwencjami nierownosci spolecznych zapraszono go tu i tam do prezentacji swojej ksiazki, on na powaznie , ze jesli nie bedzie sie zamykac granic przed naplywem dumpingowych rak do pracy, nie podniesie sie minimalnej pensji np.z €20,00 do przynajmniej €100,00…nie stworzy sie otwartego/ latwego dostepu do bezplatnej nauki i nie opodatkuje sie mocno bogaczy beda mialy miejsce masywne niepokoje, wybuchac beda wojny, prowadzace do rewolucyjnych zmian systemowych…. Przez ostatnie 30-ci lat o polowe i wiecej wszyscy “pracownicy” potracili dochody a ok.1% wzbogacil sie kosztem innych o niewyobrazalne mulirazy…takie nierownosci prowadza do wojen….

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 09:39
  Permalink

  Coś O.P unika tematów które rzutują na obraz Polski w świecie.Przykladem sławetna Konferencja gdzie wypowiedzieć premiera Izraela to więcej niż skandal,a próby oczernienia EU przez Jankesów nie zostanie bez echa.A Polska która”straciła cnotę nie zarabiając grosza”,zachowuje się jak babcia która została zgwałcona i cieszy się że ktoś ją jeszcze chce.Dzisiaj zaczyna się Konferencja w Monachium dotycząca bezpieczeństwa w Europie i ona będzie rzutować na sytuację w Polsce a nie 20 zestawów Made in USA.!

  WSZYSTKO W SWOIM CZASIE. POCZEKAJMY AŻ BĘDZIE WIDAĆ COŚ WIĘCEJ… POZDRAWIAM WEB. JOZ. PS. JUTRO BĘDZIE CIEKAWIE, A DZISIEJSZY ART., JEST WSTĘPEM TEORETYCZNYM.

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 10:23
  Permalink

  Neoliberalizm (neokonserwatyzm) wyższa forma bolszewizmu
  trockistowskiego = neomarksizm kulturowy.

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 10:28
  Permalink

  Fantastyczne podsumowanie naszej rzeczywistości i prawicowo-liberalnej indolencji umysłowej.
  POLACY CZYTAĆ TEN FRAGMENT WIECZOREM ZAMIAST PACIERZA, A MOŻE SIĘ OBUDZICIE:
  “Prawica nie ma odpowiedzi na to w jaki sposób przeciwstawić się neoliberalnemu kłamstwu, ponieważ jej naturalną drogą ewolucji jest kierunek narodowosocjalistyczny lub narodowo-radyklany. Jedyną alternatywą jaką była w stanie wypracować jest to, co generalnie się rozumie pod pojęciem nauki społecznej kościoła. Jednak w praktyce jest to pielęgnowanie zgniłego konserwatyzmu, który podtrzymuje dotychczasowe zależności, tak żeby były korzystniejsze dla tych którzy są na górze. Jest fenomenem że ludzie się ciągle na to dają nabierać. Jednak edukacja socjalizacja i popkultura robią swoje. Wcześniej to były śpiewy liturgiczne i strachy na Lachy, dzisiaj tania elektronika obrazy seksu w sieci Internet i tani alkohol wraz z parówkami na grilla.”

  A do prawdziwego komunizmu i socjalizmu powrotu już nie ma, bo nie ma odpowiedniego zaplecza społecznego i intelektualnego, jakie było na początku XX wieku w społeczeństwie post-feudalnym. Uczelnie wyższe opanowane są przez marionetki intelektualne wolnego rynku i liberalizmu kulturowego albo okupacyjnej religii. Musiałoby być co najmniej 80 % społeczeństwa w podobnej sytuacji całkowitego zniewolenia, aby te hasła odżyły. Oligarchia kapitalistyczna na to nie pozwoli przy pomocy ideologii liberalizmu kulturowego, konsumpcji i religii. Utrzymywanie bezwolnej i bezmyślnej masy ludzkiej na respiratorze ekonomicznym dla ściemy nazywanym socjalizmem, jest jak najbardziej na rękę kapitalistom i ich politycznym lokajom.

  A już żaden prawdziwy komunista/socjalista nie będzie ryzykował życiem i więzieniem dla tego bezmyślnego i niewdzięcznego ludu, który nie uszanował pamięci swoich przodków walczących kiedyś o godne życie i sprawiedliwy system. Zwykle to są inteligentni i uczciwi ludzie, którzy z reguły sobie świetnie radzą w warunkach rynkowych, i nie będą nadstawiać karku za ten rozmodlony lub rozbawiony uciechami kapitalizmu i nim zdegenerowany lud.

  Dlatego w najbliższych latach nie powstanie żadna porządna partia lewicowa dopóki będzie istniała okupacyjna religia ze swoją instytucją zniewolenia niszcząca świadomość nauki społecznej Chrystusa oraz jeżeli nie zmieni się świadomość społeczna i ideały ludu opętanego liberalizmem kulturowym i konsumpcją.
  Komunizm i socjalizm to już przeszłość w obecnych warunkach społecznych.

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 12:51
  Permalink

  Miecławie,na Uniwersytecie Śląskim po zmianach “dojnej zmiany”30 pracowników teologii będzie mało tyle reprezentantów w Senacie co kilka setek pracowników nauk społecznych ( prawo,socjologia, politologia,filozofia).Przy tym Teologia jest traktowana jako dziedzina nauki a nauki społeczne jako dyscypliny naukowe?Pozdro!

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 12:53
  Permalink

  @krzyk58. 15 lutego 2019 at 10:23

  To jest wyższa forma prawicowo-religijnego i kapitalistycznego zniewolenia prowadząca do nowoczesnego feudalizmu, a nie wyższa forma bolszewizmu. Człowieku lecz się, albo chociaż postudiuj
  “Historia WKP (bolszewików) Krótki Kurs.” – a może zauważysz różnice. 🙂

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 15:27
  Permalink

  Oczywiście, że rządzący w tym Polską chcą narzucić swój sposób myślenia. Jednak to se panie rządzący ne wrati.

  Społeczeństwa w tym polskie zrozumiały, że są oszukiwane i zmieńcie płytę panowie rządzący. Na dłuższą metę takie zachowanie rządzących jest nie opłacalne właśnie dla nich. Narody/ społeczności sobie poradzą.

  Krk też proponuję zmienić płytę.

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 15:35
  Permalink

  P.Jozefie dla przypomnienia o rezultatach “Pokojowej Konferencji”1/ scenariusz dla Iranu według USgamoni niczym się nie różni od Iraku który “był siedliskiem terroryzmu” czyli zniszczyć!,2/ przy okazji przypomnieli Polakom”kogo ulice, kogo kamienice” za które przyjdzie zapłacić 3/ a Izraelczycy przypomnieli że winę za holocaust obok Niemców ponoszą i Polacy a powstańcy w Getcie walczyli z Niemcami i Polakami?.Czy ktoś słyszał o sankcjach wobec Arabii Saudyjskiej za brutalne morderstwo dziennikarza w swoim konsulacie w Turcji i agresję w Jemenie?

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 15:47
  Permalink

  Swego czasu pewien kraik (nie jest to Liban) obiecał, że zniszczy Polskę medialnie. Być może już obecnie od kilku lat się to dzieje, przynajmniej takie mam wrażenie.

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 16:24
  Permalink

  @wlodek. Teologia jak teologia. https://pl.wikipedia.org/wiki/Teologia Ale pri czom i komu nużna – socjologia? 🙂

  @Miecław. Czy JA (wy lewacy tak już macie albo ‘proponujecie” oponentom – leczenie, albo dół z wapnem) kiedykolwiek proponowałem tobie leczenie?
  A swoją drogą – nie zaszkodziłby kilkutygodniowy pobyt w ośrodku
  zamkniętym celem “obserwacji pacyenta” … 🙂 fragment komentarza
  do wizyty WWP w stolicy Republiki Tatarstan, Kazaniu – “Спасти Нас может только одно – Возрождение СССР и Единая Коммунистическая Идеология. Только на этот раз Коммунистическая Идеология не атеистическая, а Единая с Божьим Духом.’

  A bezbożną (ateistyczną) komunę oglądamy na co dzień od USA po Francję… i jeszcze dalej na wostok, w “wolnym” od Tradycyjnych, Duchowych Wartości świecie euroatlantyckim. Zbydlęcenie i neomarksizm w pełnej krasie.( WKP(b) możesz w buty wsadzić.)
  pro WKP(b) – Ten krótki kurs historii partii bolszewickiej kiedyś wpadł mi w ręce w domu. Nikt nie umiał mi powiedzieć skąd to się domu wzięło. Przeczytałem to jednym tchem. Niezwykle poruszające to dzieło. Uwierzyć trudno, że coś takiego było kiedyś obowiązkową lekturą w Polsce. Język tam użyty jest niesamowity. Do dzisiaj ta mam. Taką sobie pamiątkę zostawiłem dla dzieci.”

  Jeden z blogerów ,bodajże p.C*ik napisał że nie wie w jaki sposób w jego domu znalazł się krótki kurs “Historii WKP(B)”,otóż jak pamięć mnie nie myli to w latach 1945-1956 w klasie siódmej ówczesnej szkoły podstawowej był taki przedmiot jak “Nauka o świecie współczesnym i Polsce” i tam obowiązkową lekturą była owa książeczka a i potem w szkole średniej też,była to swego rodzaju biblia i znajomość jej otwierała drzwi do kariery.Ale daleko nie trzeba szukać wystarczy zajrzeć do podręczników szkolnych historii napisanych przez dyżurnych historyków i znajdziemy podobny opis. ?

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 17:34
  Permalink

  @wlodek. 15 lutego 2019 at 12:51

  No to nieźle sobie radzą te tuzy intelektu z teologii! 🙂
  A te: “kilka setek pracowników nauk społecznych ( prawo,socjologia, politologia,filozofia)” – to już chyba wydmuszki intelektualne skoro pozwalają na to. Upokorzenie na maksa. Ja bym więcej na ich miejscu do kościółka nie poszedł i złożył od razu akt apostazji w proteście przeciwko pełzającemu zamachowi stanu wprowadzającemu powoli tylnymi drzwiami państwo wyznaniowe.
  Przypominam, że teologia nie jest nauką jako taką. To tylko fantazmaty.

  “Teologia nie jest nauką, bowiem:
  1. Twierdzeniom teologicznym brak jakiegokolwiek empirycznego uzasadnienia, a uzasadnienie empiryczne jest wymogiem nauki.
  2. Teolodzy mówią, że zdobywają wiedzę w sposób nadprzyrodzony, tj . za pośrednictwem objawienia bożego i wiary zawdzięczanej łasce bożej – nauka nie może uznać takiej metody.
  3. Przedmiotem teologii jest objawienie boże zawarte w Piśmie Świętym. Zasady, obowiązujące w nauce, nie pozwalają uznać, że Bóg rzeczywiście cokolwiek tam objawił. Nie ma też argumentów pozwalających uznać, że istnieje Bóg.
  (…)
  Podsumowując:
  1. Wiedza naukowa jest wprawdzie w wielu punktach niepewna, ale jest uzasadniona badaniami empirycznymi i sprawdza się w praktyce. To wystarczy.
  2. Wiele ustaleń nauki ma charakter całkowicie pewny, wraz z postępem nauki zasób tych ustaleń wzrasta. Trzeba to przypominać, bo niektórzy zapominają.
  3. Wiedza naukowa jest bez porównania bardziej wartościowa poznawczo niż mitologia, literatura piękna, religia i teologia, ezoteryka itp. (z wymienionych tylko niektóre rodzaje literatury pięknej mają w pewnym zakresie wartość poznawczą).”
  ŹRÓDŁO: https://wolnemedia.net/teologia-nie-jest-nauka/

  Oj pewnie chciał nie chciał będziemy Włodku zmuszeni do głosowania na Biedronia. Bo priorytetem będzie odzyskanie państwa świeckiego i szkolnictwa wyższego spod wpływów klerykalizmu. Jak odzyskamy państwo świeckie wtedy można pomyśleć o odzyskiwaniu socjalizmu spod dominacji prawicowej stajni z liberalizmem kapitalistycznym w tle.

  Ależ mnie zaskoczyłeś tą informacją. No ja współczuję tym wszystkim naukowcom z nauk społecznych, już widzę, jak się kłaniają w pas teologom i …… (ach oszczędzę im tego). 🙂
  Biedny kraj ta Polska z takim poziomem inteligencji. 🙁
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 18:17
  Permalink

  Socjalizm i komunizm (tak, tak komunizm, proszę sobie wygooglować jaka to była piękna ideologia) padł ponieważ kształcił ludzi.

  A teraz proszę wrócić do Orwella i poczytać o roku 1984.

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 20:20
  Permalink

  Ten anonim to oczywiście ja wlodek, śledzę Konferencję w Monachium, tam ” demokratyczny”Zachód stawia Rosji warunki:oddanie Krymu pod nadzór banderowskiej Ukrainy, wycofanie z pomocy Donbasowi i ten sam scenariusz, wycofanie się z Syrii, przyznanie się do ataku na Skripali.To wtedy wrócimy do kontaktów z czasów Gorbaczowa( czyli powtórka z rozrywki)!Jutro wystąpienie Ławrowa i warto przypomnieć słowa Putina “świat bez silnej Rosji,to po co mi taki świat”

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 21:22
  Permalink

  @krzyk58, 15.02’2019, 10:23
  Czy komentatorowi sie tu cos nie pokickalo by taranic lub nawet pier**lic takie glupoty i niedorzecznosci z tym neoliberalizmem bedacym rzekomo neokonserwatyzmem, ktory z koleji ma byc “wyzsza forma bolszewizmu trockistowskiego” rozumianego jako synonimu neomarksizmu kulturowego ?
  To zwykle brednie i bredoullie chorego lezacego w maligmie, ktoremu sie.juz wszystko dokumentnie chrzani…
  Wysoko skrajny kapitalizm oparty na calkowitym,rabunkowym wykorzystaniu sily roboczej i zloz naturalnych pod wplywem stosowanego strachu i terroru i calkowitego
  podporzadkowania sobie klas rzadzacych, sluzacych wylacznie jako naganiacze strachu swoim obywatelom w celu maksymalizacji dochodu i kumulacji kapitalu nie moze miec z bolszewizmem ani marxizmem nic wspolnego, co tu komentator wygaduje, chyba podobnie jak podczas karnawalu solidarnosci prowadzi celowo sabotaz i zawieruche by niszczyc wszelaki porzadek a zwlaszcza substancje ludzka, ktore zdesorientowana i wyniszczona glodem, zimnem i strachem,sterowana z ambony jest gotowa dla nowych/starych feudalow zbierajacych owoce ich pracy do wykonywania wszelkich rozkazow nawet tych
  ,ktore prowadza do samozaglady….Neoliberalizm jest powrotem do wczesnego feudalizmu z nedza, glodem, gruzlica,krzywica, awitaminoza, analfabetyzmem z szerokim rozwarstwieniem spolecznym i klasowoscia calego spoleczenstwa oraz ostrymi antygonizmami klasowymi a wiec zaprzeczeniem bolszewizmu i marksizmu…Czy trzyma komentator zywnosc w piwnicy obok trutki na szczury / strychniny =nux vomica / ? Widze symptomy zatrucia strychnina…..

  Odpowiedz
 • 15 lutego 2019 o 21:23
  Permalink

  @krzyk58, 15.02’2019, 10:23
  Czy komentatorowi sie tu cos nie pokickalo by taranic lub nawet pier**lic takie glupoty i niedorzecznosci z tym neoliberalizmem bedacym rzekomo neokonserwatyzmem, ktory z koleji ma byc “wyzsza forma bolszewizmu trockistowskiego” rozumianego jako synonimu neomarksizmu kulturowego ?
  To zwykle brednie i bredoullie chorego lezacego w maligmie, ktoremu sie.juz wszystko dokumentnie chrzani…
  Wysoko skrajny kapitalizm oparty na calkowitym,rabunkowym wykorzystaniu sily roboczej i zloz naturalnych pod wplywem stosowanego strachu i terroru i calkowitego
  podporzadkowania sobie klas rzadzacych, sluzacych wylacznie jako naganiacze strachu swoim obywatelom w celu maksymalizacji dochodu i kumulacji kapitalu nie moze miec z bolszewizmem ani marxizmem nic wspolnego, co tu komentator wygaduje, chyba podobnie jak podczas karnawalu solidarnosci prowadzi celowo sabotaz i zawieruche by niszczyc wszelaki porzadek a zwlaszcza substancje ludzka, ktore zdesorientowana i wyniszczona glodem, zimnem i strachem,sterowana z ambony jest gotowa dla nowych/starych feudalow zbierajacych owoce ich pracy do wykonywania wszelkich rozkazow nawet tych
  ,ktore prowadza do samozaglady….Neoliberalizm jest powrotem do wczesnego feudalizmu z nedza, glodem, gruzlica,krzywica, awitaminoza, analfabetyzmem z szerokim rozwarstwieniem spolecznym i klasowoscia calego spoleczenstwa oraz ostrymi antygonizmami klasowymi a wiec zaprzeczeniem bolszewizmu i marksizmu…Czy trzyma komentator zywnosc w piwnicy obok trutki na szczury / strychniny =nux vomica / ? Widze symptomy zatrucia strychnina…..

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2019 o 00:07
  Permalink

  @krzyk58. 15 lutego 2019 at 16:24

  Nie obraź się, ale od twojego zamieszania ideologicznego można rozum postradać, stąd moja sugestia o leczeniu. 🙂 Czytam cię i nie wierzę, że można takie masło maślane tworzyć. No ale jako trollowanie spełnia swoje zadanie.

  Niestety u mnie w domu książek nie było, nie miał kto czytać. Dopiero jak dorosłem i z konieczności na studiach musiałem poznać doktryny polityczne, a potem celem poszerzenia swojej wiedzy o historii rożnych idei, musiałem sobie ten krótki kurs wypożyczyć z biblioteki. Ale z tego czytania setek publikacji mogę pozwolić sobie na racjonalny wniosek, że żadnej nie można odrzucać, bo wszędzie znajdują się ciekawe idee i myśli, a dzięki temu patrzy się na świat już z wielu perspektyw.

  A o socjologii nie masz żadnego pojęcia, a szkoda, bo wtedy wiedziałbyś, że rozwój psychiczny i osobowościowy człowieka jest zależny od środowiska w którym się wychowuje i tam się kształtuje jego charakter oraz stosunek do świata i otoczenia. To tak w skrócie. Byt określa świadomość. I socjologia to bada m. in. Nie są to fantazmaty jak w teologii.

  @krolowa bona. 15 lutego 2019 at 21:23

  On na poważnie tego nie robi. Za inteligentny jest na to. Natomiast można śmiało zakładać, że jest to zwyczajne trollowanie z nienawiści do komunizmu, socjalizmu, trockizmu i zachodniego liberalizmu, który dawną endecką opozycję zrobił w balona. Teraz są z ręką w nocniku, bo zdają sobie sprawę, że w PRL-u komunizmu nie było, a system był całkiem znośny w przeciwieństwie do wielu innych demoludów, i dało się w nim żyć oraz rozwijać spokojnie. A teraz przez to że go wykończyli nie mają już nic. Ani władzy, ani odzyskanych majątków na co zapewne liczyli. W ciągu tych 30 lat transformacji tylko niektóre styropiany zrobiły karierę, a reszta co najwyżej może się starać o zasiłki. Dlatego narasta ich agresja i szukanie wroga zastępczego.

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2019 o 05:15
  Permalink

  @wlodek,15.02’2019, 20:20
  Takze czekam na jutrzejsze wystapienie Lawrowa w Monachium, ten wypowiedziany koncert “zyczen i zazalen” pod adresem Rosji jest doslownie “satyra w krotkich majteczkach” i najgorsze ,ze mimo ze w Monachium to prywatna impreza i coraz mniej ” glow panstw” bierze w niej udzial, jest nadal odzwierciedleniem tez i dazen silnych lobby, glownie przemyslu arsenalu wojennego i
  informatycznego, ktore to tezy poprzez oficjalne protokoly i komunikaty beda wbijane rzadom i “fabrykom urabiania opini publicznej”, z wysokim propagowaniem niepokoju i strachu oraz wskazywaniem winnych tego stanu rzeczy, ktorych tylko spirala zbrojen i zatraszaniem wojna mozna rzekomo “przywolac do porzadku” i “udemokratyzowac”…. te niebezpieczne zabawy z ogniem sa zagrozeniem pokoju a takze odsuwaja perspektywe nowej Europy od Lizbony do Wladywostoku, ktora tylko w tym wymiarze moze zniesc problem Ukrainy, Bialorusi i parcia gospodsrczo-politycznego Chin i Usa ale w tym ukladzie koncerny arsenalu wojennego i informatyczne moga w krotkim czasie poniesc straty materialne a nawet
  spleitowac….i o to tu chodzi oraz o pogarde, ktora jak padlina zywia sie jankesi….

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2019 o 05:16
  Permalink

  Hallo @WEB.JOZ. !

  Jakis chochlik zamiescil 2x razy ten sam moj komentarz, raz 15.02’2019 o 21:22 i drugi raz o 21:23… czy moglby Webmaster jeden z nich np.ten z 21:22 godziny skasowac ( do tego z godz 21:23 odnosi sie @Mieclaw ), bo taka podwojnosc imituje “czkawke” lub “jakanie sie ” i troche irytuje czytelnikow oraz zabiera miejsce
  na matrixie…
  Piekne dzieki, pozdrowienia

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2019 o 09:12
  Permalink

  Mieclawie,skoro Bóg stworzył człowieka to po co socjologia? Wystarczy Teologia i modlić się modlić i robić zamieszanie wokół innych ideologii.Słusznie zauważyła królowa krzyk,bredzi jak mały Kaziu po dużym piwie,jak w temacie “kto stworzył świat , Bóg, a kto Boga?A sytuacja na U.Śl to wynik ustawy Gowina,a w kwestii Biedronia “Pozywiom,uwidim”.Pozdro

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2019 o 10:19
  Permalink

  @krolowa bona 15 lutego 2019 at 21:23 “Czy komentatorowi sie tu cos nie pokickalo …” ONY, chcą żebyśmy myśleli tak jak ony chcą i TO się dzieje, czego
  dobrym przykładem jest m.in. @krolowa bona BO, jest na prostej do płynącej podprogowo sugestii – “Chcemy żebyście myśleli tak jak my chcemy”.
  Co do płynącej z wypowiedzi kom. (zamieszczonej wyżej) sugestii –
  odpowiadam: sądzę że nie… 🙂

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/liberalizm-jako-choroba-psychiczna

  http://jow.pl/neomarksizm-jako-propozycja-samobojstwa-cywilizacji-jak-odrzucic/
  ———————————————————————————————
  ” Każdy system społeczno-polityczny potrzebuje jakiejś ideologii, na któ-rej się opiera. PRL oparta była na marksizmie. Pod koniec tego systemu komuniści, widząc potrzebę uwłaszczenia się na majątku publicznym, prze-szli na neoliberalizm. Co więcej udało im się, poprzez dywersyjne wejście w drugi obieg, przekonać do tej ideologii prawie całą opozycję. Zapewniło to złodziejskiej prywatyzacji niebywały sukces.Jednakże neoliberalizm, jako doktryna wyłącznie ekonomiczna, jest zbyt płytki by spełniać rolę fundamentu ideologicznego lewackiej III. RP. Dlaczego by zatem rodzimi lewacy nie mieli sięgnąć po współczesną uni-wersalną lewacką doktrynę wypracowaną na Zachodzie, którą jest postmo-dernizm. I sięgnęli. Z początkiem nowego tysiąclecia stało się jasne, że dok-tryna ta jest już ideologiczną podbudową magdalenkowego tworu ustrojo-wego. Korupcja została uzupełniona o poznawczo-etyczny nihilizm. W ten sposób nowy twór ustrojowy określił się w pełni jako państwo renegactwa, korupcji i nihilizm

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2019 o 11:09
  Permalink

  Kim są amerykańscy neokonserwatyści (fragment wykładu).

  https://www.youtube.com/watch?v=YknHFSAeTiI

  Ps. Można “wkluczyć” napisy po polsku.

  Либерально-марксистская глобализация. (Całość). W oryginale.

  https://www.youtube.com/watch?v=JpIbJvNZBGw

  Kto steruje kapitalizmem? (Napisy po polsku).

  https://www.youtube.com/watch?v=aYzKpBQzgLY

  Duch kapitalizmu wg Maksa Webera (napisy po polsku).

  https://www.youtube.com/watch?v=Sh9ZB_WHqbs&t=7s

  Co ma do zaoferowania ‘zjadaczowi chleba” zachodni neoliberalizm – “duchowa” (bezbożno-protestancka) ‘komuna” ?
  ?

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2019 o 11:21
  Permalink

  Włodku, ja już straciłem wiarę w ludzki rozum i rozsądek, po 30 latach transformacji i ciągłych reform wszędzie w administracji i oświacie, nauce. Przecież wszędzie to prowadzi tylko do zniszczenia, a tam gdzie jest potrzebna stabilizacja to jej nie ma, np. w takiej oświacie, czy szkolnictwie wyższym, nauce, gdzie rozwój człowieka począwszy od dziecka po naukowca jest liczony długoterminowo, a nie od wyborów do wyborów.

  W PRL to rozumiano i zapewniano to stabilizację. Kiedyś znajomy profesor powiedział mi, że obecnie naukowcy piszą streszczenia w pogoni za punktami, bo nie mają czasu zajmować się prawdziwą nauką. Gdyby kiedyś za PRL-u wprowadzono taki system, a były takie pomysły i z tego zrezygnowano (Widacki pisał o tym w Przeglądzie jakiś czas temu), to Tatarkiewicz nie napisałby nigdy swojej “Historii filozofii”, a Jasienica (nota bene żołnierz wyklęty) nie napisałby “Historii Polski”.

  Naukę zniszczyły reformy PO-PSL, a PiS chyba już tylko ją chyba dobija teologią. No ale po co Polakom rozwój naukowy i oświata. Wystarczy jak będą umieć się modlić, rozumieć prawdy wiary i liczyć, mniej więcej zgodnie z tym, jak kler proponował poziom kształcenia dla chłopów w II RP i po wojnie protestując przeciwko oświacie – kiedyś to już cytowałem. Na wioskach, w których kiedyś były kioski Ruch z prasą i ludzie czytali, teraz nie ma już nic. Pozostała tylko po domach ogłupiająca TV dla starszych i internet z badziewnymi mediami społecznościowymi dla młodszych. Tragedia. Pozdro.

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2019 o 11:33
  Permalink

  @wlodek …Jak mówię (znajomym) “ateistam” iż pochodzą od małpy,
  tak jakoś dziwnie – denerwują się…

  ……………..Kościół taki, jaki widzimy w Polsce, pogrążony jest w oczywistym także dla wielu katolików kryzysie i wymaga bardzo poważnej naprawy. Kiedy ktoś go krytykuje rzeczowo, kiwam głową (ze smutkiem, ale kiwam), a czasem jeszcze to i owo dokładam od siebie. Kiedy ktoś zwierza się ze swojego ateizmu, sięgając po wyrafinowane argumenty (np. Iwana Karamazowa…), słucham uważnie. Ale kiedy ktoś robi z fenomenu wiary, z kultury, którą ta wiara wyhodowała, zbiór idiotyzmów, niegodnych uwagi, a ludzi w sutannach wyklucza z kręgu bliźnich szanowanych jako ludzie (wyklucza nie na podstawie tego, kim jest ten czy inny duchowny, tylko dlatego, że jest duchownym!) myślę sobie: odbierasz coś, człowieku, zarówno sobie, jak i mnie. Mnie – prawo do godności, bo mam inny światopogląd niż ty (gdy ja tego NIE ROBIĘ i nieraz broniłem cię przed współwyznawcami). Sobie zaś odbierasz kontakt ze znaczną częścią kulturowego dziedzictwa. Które ma wartość niezależnie od tego, czy przyjmujesz jego religijne fundamenty, czy też nie. http://wiez.com.pl/2018/12/28/przyjaciolom-ateistom-ostatnio-dosc-irytujacym/

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2019 o 15:43
  Permalink

  @Miecław. twój problem jest w tym iż opierasz się na fałszywych autorytetach,a zatem na fałszywych przesłankach, BO – Widacki pisał o tym w Przeglądzie…” ale to już wyłącznie
  twój cyrk i twoje …… ? 🙂

  “Włodku, ja już straciłem wiarę w ludzki rozum i rozsądek,” Spokojnie,
  wszystko idzie zgodnie z założeniami permanentnej rewolucji, jest
  to wyższy stopnień nieustannej walki o ‘nową i lepszą przyszłość”,
  pamiętasz hasła rosyjskich anarchistów anarchija, mat’ poriadka.
  🙂

  “Naukę zniszczyły reformy PO-PSL, ” Sięgnij głębiej pamięcią do rządów na przełomie Millenium AW”S” + lewica laicka(UW – generalnie stalinowska postomuna, “nasi’ stalinowcy) w dowód uznania dla dokonań ówczesnego premiera wdzięczni krajanie Włodka, uczynili za swoją wiedzą i zgodą nieustającym europosłem w sielsowiecie w Brukseli! :)… albo jeszcze głębiej do przełomu kiedy to “upadł komunizm”, albo, do spotkania
  Jaruzelski – Rockefeller w NY w 85 – tam podpisano wyrok na Polskę.
  —————————————————————————————————
  Сталин — последняя тайна «красного императора»

  https://www.youtube.com/watch?v=Pyz6AcuIwWE

  Zwróć, proszę uwage na słowa N. Starikowa w końcowych sekwencjach filmu… -my proigrali w 17′,
  – my wygrali w 45′,
  – my proigrali w 53′ , no my….

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2019 o 19:38
  Permalink

  Krzyku,ja szanuje Starikowa jak i szanuję ssssss, ale co oni mają wspólnego z prawicowa stajnia która tak dzielnie reprezentujesz?

  PANOWIE MUSICIE TROCHĘ OSTROŻNIEJ, BO TO CO PISZECIE MOŻE BYĆ INTERPRETOWANE PRZECIWKO WAM. POZDRAWIAM. WEB. J.

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2019 o 19:46
  Permalink

  @krzyk58. 16 lutego 2019 at 15:43

  Ciebie nie boli głowa już od tych teorii spiskowych? Rozejrzyj się w okół a dostrzeżesz tylu pożytecznych bezrozumnych idiotów, nawet z tytułami naukowymi, że nie potrzeba jakichś tam spisków, aby oni robili to, co jakiś kretyn wymyśli. Wystarczy rzucić nośne hasło i obiecać jakieś tam profity, a ci rzucą się do ich realizacji bez zastanowienia się, czy jest to pożyteczne dla społeczeństwa, czy będzie wychowywało młodzież i budowało wartości oraz wiedzę, czy nie. Dla PI nie ma to znaczenia, liczy się tu i teraz określone stanowiska lub choćby powszechny obecnie strach przed utratą stanowiska pracy i bez specjalnego protestu będą realizować to co wymyślą polityczne miernoty.

  Ja w oświacie mam masę takich przykładów i już zrezygnowałem z jakichkolwiek dyskusji, przekonywania, bo do większości moich kolegów i koleżanek nic nie dociera. To już jest prawie bezwolna masa sterowana smartfonami lub kropidłem. Pamiętam za poprzednich rządów PiS w koalicji, gdy Giertych był ministrem i obiecał zdyscyplinować młodzież w szkołach bo rzekomo nauczyciele nie mogą sobie dać rady. Miały powstać specjalne ośrodki dla tych niepokornych dzieciaków. I wiesz co, większość nauczycieli w moim środowisku bezrefleksyjnie oczekiwała, że od razu będą takich uczniów sprawiających trudności kierować do takich ośrodków, aby się tylko pozbyć problemu. Oni nie widzieli w sobie przyczyny złego postępowania młodzieży. Dziwili się, że ja mam dobry kontakt z młodzieżą, że “trudne typy” mnie słuchają, “jak ty to robisz, że masz taki autorytet”?, takie padały pytania.

  A Widacki pisał prawdę i wtedy w PRL partia posłuchała mądrych profesorów. Zrezygnowano z punktacji i polska nauka mogła zachować stabilizację. Ufam mądrym ludziom, a Widacki i wielu innych publicystów Przeglądu są na tyle zrównoważeni w swoich opiniach, że nie mam powodu im nie wierzyć.

  Niestety po 90-tym roku “prawiczki intelektualne”, jak się wzięły za reformowanie wszystkiego niszcząc po drodze tzw. dobre praktyki zarządzania i nauczania, to efekty widać już dziś. Teologia jest dziedziną nauki, mimo że to pseudonauka. Staczamy się do intelektualnego skansenu i to jest niezwykle bolesne. Kiedyś myślałem, że kler to rozumni ludzi mimo, że wierzący, no ale skoro ludzie tego potrzebują to niech tak będzie. Okazuje się jednak, że prowadzą Polaków w przepaść. Teologia jako taka powinna pozostać tylko w seminariach duchownych i na ich uczelniach dla duchownych, to ich sprawa i problem. Z kim oni będą swoją wiedzą teologiczną konkurować na świecie? Jakich odkryć dokonają?

  Przecież już dziś wiadomo, że wielu naukowców z prawdziwego zdarzenia, nie ma szansy na prowadzenie badań i normalnego funkcjonowania w ramach polskich uczelni, więc są “wykradani” przez uczelnie zagraniczne i tam robią kariery. Ta reforma Gowina nie wiem jakie będzie miała skutki, ale jeżeli tak to wygląda, jak piszą w Przeglądzie ostatnio i jak się wypowiada na ten temat prof. Jan Woleński z UJ, to czeka nas marazm intelektualny.

  Natomiast faktem jest, że to rządy PO-PSL zrobiły pierwszy zamach na wolność i bezpieczeństwo ekonomiczne pracowników nauki, to one wprowadziły bzdurną punktację i jakieś tam kontrakty. Bzdurna punktacja dlatego, że można opublikować jakieś bzdet w rzekomo punktowanym wysoko czasopiśmie teleologicznym, czy innym i ma się z tego jakieś tam pewnie profity. A najważniejsze że nie zwolnią cię z pracy.

  Na zachodzie liczy się przede wszystkim ilość cytowań, czyli ile osób jakie twoje twórcze treści powołuje w swoich publikacjach. Są tacy odkrywcy, którzy mają po kilka publikacji w całej karierze, ale wszyscy ich cytują i oni są renomowanymi profesorami, bo coś stworzyli. U nas by ich zwolnili w kolejnych latach, bo nie mieli by bzdurnych punktów. Osiągnięć naukowych i dydaktycznych nie da się zmierzyć, ani zważyć. Czy te miernoty intelektualne to rozumieją w Polsce? Czy to nie dziwne, że ci “mityczni komuniści” w PRL potrafili to zrozumieć i odstąpić od bzdurnych reform, jak pisał Widacki? Odszukaj sobie jego felietony w Przeglądzie, pisał o tym z rok lub dwa lata temu, a może więcej.

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2019 o 21:20
  Permalink

  Krzyku – dot. 16.02 g. 11:33

  Kapitalne ! Już myślałem , że sam to wymyśliłeś , a to cytat z Jerzego Sosnowskiego . Szkoda .
  Myślę , że Miecław Cię przecenia ws. rzekomej prowokacji intelektualnej . Ty bywasz po prostu szalony ! Sic !

  Ktoś spytał o ważniejszą sprawę – narzuconej nam konferencji w W-wie . Komentarz posła ( chwała z odwagę ) Jerzego Sanockiego w “Myśli polskiej” mówi wszystko – we własnym domu dostaliśmy po pysku od USA i Izraela , zapewniając im katering .
  Od siebie dodam jeszcze – hotele i ochronę najwyższego stopnia . Poszło na to , oj poszło !

  Rezultaty – 1. Próba skłócenia Polski z UE mającej zupełnie inne zdanie ws. Iranu .
  2. Spapranie stosunków z Iranem .
  3. Wzięcie w pysk od Netanjahu i środowisk żydowskich en bloc .
  4. Najważniejsze i najgorsze – upomnienie Polski przez Pompeo ws. mienia żydowskiego . Kłania się ustawa 447 czyli trzymanie nas za gardło . To będzie wracać i czynić poddanymi kolejne rządy .

  A rzecz potrójnie paskudna : bo spłacona przez Gomółkę i sprzeczna z prawem i logiką . Mienie bezspadkowe przechodzi na własność państwa , schizą prawną również , jest płacenie obcym (!) za zamordowanych obywateli POLSKICH pochodzenia żydowskiego .

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2019 o 21:26
  Permalink

  P. Widackiego kojarzę głównie z ambasadorowania (poseł) 🙂 w Wilnie. Dobrze kojarzę? Jeśli pomyliłem (osobę) ze wspomnianym miejscem na mapie – przepraszam.
  I mnie (nie tylko mnie) wspomniany fakt sprawowania urzędu wystarczy . A laurki wysłać możesz bezpośrednio na adres… mnie to
  nie grzeje., i nie ziębi. Zapewne przypominasz sobie ‘nieśmiertelną” scenę z ‘Misia”? Łubudubu…. 🙂

  Musisz to wiedzieć(412) Polscy politycy winni sytuacji na Ukrainie?

  https://www.youtube.com/watch?v=N4fAc1xMoJE

  Zamieszczony wyżej videorolik zamieściłem pro kom. Włodka
  wspominał swego czasu o konflikcie na linii ukraiński porządkowy – vs. “bandera”. P. Maciak bierze pod lupę problem…

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2019 o 22:35
  Permalink

  @krzyk58. 16 lutego 2019 at 21:26

  Tak to ten sam Widacki. Niestety także opozycjonista w PRL. Ciekawe czy teraz żałuje? 🙂
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Widacki

  Ale napisał prawdę jak było w PRL i pisze jakie dno zgotowały reformy Kudryckiej. Masz tu cytat i linki:

  “Jeszcze w latach 70. XX w. wymyślono u nas, że dorobek naukowy można oceniać ilościowo. Ministerstwo ustaliło taryfikator. O ile pamiętam taki: za monografię – 2 pkt, za artykuł – 1 pkt, za skrypt – 1,5 pkt. Żartowano wtedy, że Kowalski, który wydał skrypt (1,5 pkt) i opublikował artykuł (1 pkt), czyli w sumie uzyskał 2,5 pkt, był większym uczonym niż Marks, który za „Kapitał” dostałby tylko 2 pkt. Nie wiem, czy z tego względu, czy może dlatego, że ktoś po prostu słusznie doszedł do wniosku, że to nonsens, szybko zrezygnowano z tej idiotycznej punktacji.
  Do idei wrócono za czasów minister Kudryckiej. Wrócono do punktacji publikacji, jak się okazuje niesłusznie zarzuconej za Gierka. Pani minister w swoim zarządzeniu zdefiniowała, co jest monografią (spójne tematycznie opracowanie naukowe, zawierające bibliografię, mające formę książki, które przedstawia określone zagadnienie w sposób twórczy, a jego objętość powinna wynosić co najmniej sześć arkuszy wydawniczych, czyli ok. 120 stron). Jeśli ktoś coś takiego napisze, zarobi 20 pkt. Jeśli zaś ktoś napisze książkę stanowiącą spójne tematycznie opracowanie naukowe, zawierające bibliografię, które przedstawia w sposób nie tylko twórczy, ale wręcz rewolucjonizujący naukę i budzący podziw naukowego świata, ale napisze to w sposób zwięzły, na 100 stronach (mniej niż sześć arkuszy), żadnych punktów nie dostanie.” ŹRÓDŁO: https://www.tygodnikprzeglad.pl/jan-widacki-nauka-zreformowana/

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/przyczynek-do-dyskusji-na-temat-nauki-polskiej/
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/konstytucja-dla-nauki-czyli-czary-zaklecia-nad-nauka-odprawiane/

  Odpowiedz
 • 14 kwietnia 2019 o 14:24
  Permalink

  A co wy eksperci z obserwatora politycznego myślicie o tzw roszczeniach z ustawy 447? Czy to tylko imaginacja prawicowych ultrasów czy może rzeczywiście zaniedbanie karygodne PISu. Przy czym zastanawia milczenie całej parlamentarnej sceny politycznej i mediów głównego ścieku. Ten problem nie istniej w kampanii wyborczej do PE (oprócz ultrasów prawicowych). Co o tym sądzicie, czy to rzeczywiście zagrożenie dla Polski? Co sądzicie o doniesieniach prasy z Izraela na ten temat, urzędnika w ambasadzie amerykańskiej, który podobno tylko tym się zajmuje.

  Odpowiedz
 • 12 maja 2019 o 09:54
  Permalink

  Ktoś powiedział, że jednemu z mówców wczorajszej przemilczanej solidarnie przez media manifestacji w Warszawie, łatwo tak do Amerykanów mówić, bo nie rządzi. Zgoda, ale ciekawe, że nikt do tej pory tego nie zrobił będąc czy to w opozycji czy nawet poza sejmem. W Anglii mają ten fantastyczny system polityczny, że to czego nie może powiedzieć rząd, mówi opozycja, dyskretnie i odpowiednim ludziom. Na tym polega też fenomen angielski. Raz, że tylko dwie partie, a dwa, że opozycja jakoś zawsze wspiera rząd w sprawach kardynalnych. To kwestia także starych i mądrych elit. U nas obozy polityczne licytują się jak najbardziej zaspokoić zagranicę. Nie wspierają się w zasadniczych sprawach, chyba, że chodzi o strach – tak dzieje się w przypadku uroxxxxxxeń – wszyscy milczą. Ale to nie jest wspieranie się. Bo cóż zrobił ten wielki mówca? Otóż pamiętamy jak Pan prezydent Wałęsa wystąpił w Kongresie USA? Co wtedy nastąpiło? Lizaliśmy tyłek ZSRR a teraz przyjechałem lizać wasz – bez względu na koszty. A co zrobił wczorajszy mówca? Otóż Amerykanie mają narrację, że uważajcie tam w Polsce bo możecie waszym strategicznym interesom zaszkodzić. Ow wielki mówca im powiedział z odpowiednią polityczną zadziornością to samo! I nie jest to machanie szabelką. Szabelką macha się kiedy jest za późno, tzn na polu walki. Zanim pójdziemy do bitwy, to nic nie jest machaniem szabelką, no chyba podlizywanie się, owszem. Imperia wbrew pozorom nie mogą aż tak dużo. Imperia potrzebują sojuszników, zawsze. Bez nich nie są imperium. Gdyby mogły wszystko, to historia nie znałaby istnienia małych państw i państewek. Mówca mój i nasz pokazał jakim kapitałem dysponujemy. Polacy was lubią… chcecie to stracić? Wasza sprawa. My chcemy sojuszu z wami, ale my także się liczymy. Mamy posag – olbrzymi, terytorium, bliskość Rosji a USA jest dla wielu Polaków marzeniem. Jakże POZYTYWNY przekaz, nie agresywny, nie moralizatorski, nie rozpaczliwy. „My chcemy, jesteśmy gotowi rozmawiać” a nie „my was mamy gdzieś”. ZSRR nie mogło na to liczyć. Wykorzystajmy to, MÓWCA postawił się USA nie byle kiedy, ale wtedy gdy pokazał, że za nim stoją tłumy, a tłumy te mogą być jeszcze większe. To ma dużą wymowę. To całkiem inne myślenie w polityce zagranicznej. Nie podlizywania się ale zrozumienia interesów imperiów i licytowanie; ok pozwolimy na dużo, na czym wam zależy, ale nie za darmo, minimum nasze musicie spełnić, jeśli z naszego kapitału chcecie korzystać.
  Najlepszym dowodem na skuteczność takiego myślenia jest Izrael, małe państewko, karzełek. Ale wokół interesy USA były olbrzymie, więc mądrzy politycy Izraela potrafili to wykorzystać. Imperium może zrzucić bomby, zrobić sankcję, ale to na krótki czas. Potem i tak musi dogadać się z elitami miejscowymi. O tym nikt nie napisze, w kampanii podniecamy się sloganami Pana Kaczyńskiego i głupotami Pan Schetyny. A tu nasz MÓWCA przemówił, nie wymyślił tego, to odgrzebywana stara polska myśl polityczna, którą on gruntownie sobie przyswoił.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.