Chaos można wykorzystać do ukierunkowania budowy nowego porządku

fot. red.

Chaos można wykorzystać do ukierunkowania budowy nowego porządku. Koronawirus jest błogosławieństwem dla zmanierowanego Zachodu, który pomoże się otrząsnąć, bardziej niż zagrożenie terrorystyczne ze strony inno-kulturowych morderców. Mechanizm jest taki sam, tylko strach większy, a każda władza opiera się na strachu, to jest najzupełniej normalne, tak jest po prostu świat skonstruowany.

Mechanika kryzysu jest zawsze taka sama: powoduje się działania, które mają doprowadzić do zmiany ukierunkowania ogółu na nowe sprawy lub odwrócenia się od wybranych spraw. W naszym świecie, w którym dziecko z chorobą genetyczną, jest w stanie stać się „autorytetem” w sprawach klimatu. W którym problemem jest to, czy słomki bambusowe są lepsze od słomek plastikowych? Wszystko można lajkować w mediach społecznościowych – musi dojść do przewartościowania. Bez przewartościowania, nie da się spowodować, żeby miliony zmanierowanych ludzi, którzy nie rozumieją jak bezcenny jest kilogram ryżu we własnej spiżarni – zaczęły myśleć o rzeczywistości w sposób realny.

Problemem współczesnego świata na pewno jest ekonomia. Nie da się już dłużej budować na fikcji kreowania pieniądza z niczego. Ponieważ pieniądz jaki jest w obiegu nie ma już w niczym pokrycia, poza dobrami wirtualnymi. Giełdy to w generalnym ujęciu – wielkie kasyna, na których gra się wirtualnymi dobrami, przeskalowując ilość dóbr w gospodarce. W momencie jak ta fikcja pęknie – gospodarka rozsypie się jak fikcja z kart.

Przez lata kapitaliści próbowali się wspomagać kolejnym oszustwem, mającym na celu spowodowanie, żeby ludzie płacili za prawo do posiadania pieniądza! Doszło do tego, że banki i obligacje dają ujemne oprocentowanie. To naprawdę jest szczy wszystkiego. Oszustwo w biały dzień i dojenie ludzi tak bezczelne, tak haniebne a zarazem – tak niesamowicie skuteczne, że tylko geniusze mogli to wymyśleć. Proszę się zastanowić, oto system finansowy świata pobiera pieniądze – jako zapłatę – od pożyczanego kapitału, jednak nie daje niczego w zamian, za kapitał, który przechowuje! Czy to samo w sobie z punktu widzenia kapitalistów nie jest genialne? To, do tego dodano jeszcze taki mechanizm, że nie tylko nic się nie płaci za kapitał, ale jeszcze każe się płacić za przywilej przechowywania go w systemie finansowym! To naprawdę jest coś więcej, niż zwykłe złodziejstwo, to jest dojenie na całego – system doi większość, żeby mniejszość miała zyski.

Jednak nawet takie wielkie zorganizowane oszustwo polegające na pozbawianiu ludzi majątków wedle strategii salami, już nie działa. Świat finansów stał się zbyt chciwy i wykreował zbyt wiele fikcyjnego pieniądza, którego już nie chcą główni dostarczyciele dóbr – Chińczycy. Kraje sprzedające ropę i gaz – dwa najbardziej pożądane surowce na świecie, natychmiast wymieniają papierowe pieniądze na wierzytelności lub kupują złoto, technologię lub broń. Nie ma zbytu na pieniądz, nikt go nie chce, ponieważ wszyscy który umieją liczyć, wiedzą że on nie ma wartości i ten, kto będzie go miał, straci.

Ekonomia oparta na kredycie, którego ciężko i za grosze pracującym ludziom, udzielają cwaniacy – kreując pieniądz z niczego – jest ekonomią oszustwa. Pieniądz kreowany przez system w oparciu o zaufanie odbiorców, że on jest coś wart – to naprawdę oszustwo. Oczywiście, można podtrzymywać fikcję mówiącą o tym, że system działa i że kredyty kreujące pieniądz są ważone ryzykiem i że większość uczestników systemu przestrzega jego zasad itd. Problem polega jednak na tym, że wszystkich oszukano, ponieważ kwoty, które są fikcyjnie kreowane w ramach luzowania ilościowego pokazują, że ten system nie ma sensu – to piramida finansowa z odroczonym terminem upadku. Nie da się jednak w nieskończoność odraczać upadku piramidy finansowej. Głupia sprawa jeżeli jednak na tej piramidzie opierają się emerytury prawie wszystkich ludzi na Zachodzie – i nie tylko…

Jeżeli spełnią się przypuszczenia czarnych scenariuszy i dojdzie do takich wydarzeń jak blokowanie całych regionów w Europie, to będzie miało swoje poważne społeczne, polityczne i ekonomiczne skutki.

Proszę jednak nie mieć nadziei, że oto nagle nasi przeważnie głupi politycy przejrzą na oczy i będą myśleć, jak na nowo zorganizować system. Dzisiaj politycy nie tworzą systemu i go nie definiują, władza społeczeństw w demokracji nie sięga tak daleko! Być może uda się nam w jakiś sposób odzyskać władzę nad systemem finansowym, który przerasta nasze potrzeby i możliwości? Lepiej żeby państwo kontrolowało swoje finanse, niż żeby finansiści kontrolowali państwa. Tu nie ma filozofii i to nie jest spór o to, co było pierwsze czy jajko, czy kura. Jednak taka sytuacja, w której po upadku Rzymu, jego złote pieniądze zachowały wartość przez tysiące lat już się nie powtórzy.

15 thoughts on “Chaos można wykorzystać do ukierunkowania budowy nowego porządku

 • 9 marca 2020 o 04:44
  Permalink

  W naszych realiach to się nie uda, ponieważ my jesteśmy w stanie co najwyżej “godnie” polec, potem się modlić i opowiadać bajki.

  Odpowiedz
 • 9 marca 2020 o 05:20
  Permalink

  Doskonała krytyka fikcyjnego systemu!

  W tle pomysł, na zarządzanie chaosem.

  A to już się zaczęło …

  A w Nadwiślańskim i Banasiowym Macondo Prezesa Jacka Kurskiego żal!

  Kto nam teraz dostarczy rozrywki seksualnej prosto z Domów Starców?

  Kto będzie promował Zenka Martyniuka?

  Kto wystąpi na Festiwalu w Opolu, gdzie przytłoczy swoją osobowością całe Igrzyska?

  Kto zdobędzie Puchar wszystkich skoczni (obok skoczków)?

  No kto?

  Wnioski: czeka nas szarość, smutek i żal.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 9 marca 2020 o 05:40
  Permalink

  Myślę że w przypadku korona wirusa nic, ale to naprawdę nic nie jest przy przypadkowe.

  Odpowiedz
  • 9 marca 2020 o 05:43
   Permalink

   Zdadzam się. To wielka ustawka. Może wyniknela z przypadku, ale już tego nie popuszczą.

   Odpowiedz
  • 11 marca 2020 o 09:22
   Permalink

   @U88
   Tez tak uwazam, ze tu nic nie jest przypadkowe….

   Zreszta od dawna we wszystkich, ale to wszystkich dziedzinach nauki oraz w praktycznym zyciu codziennym np. mowic o niezbednych surowcach do produkcji czegokolwiek, do budowy czegokolwiek, do uprawy czy hodowli czegokolwiek w rolnictwie itd., itd. mowi sie i to od dawna, ze zasoby planety sa ograniczone i ze nie starczy wody i pozywienia dla wszystkich, do produkcji ktorej potrzene sa polacie ziemi, mld., mld. m3 wody, nawozy sztuczne i naturalne, ludziom do zycia i produkcji dobr oraz do zarzadzania produkcja i masami ludzi sa konieczne domostwa, zrodla energi, infrastruktura itd., itd. İ ze nieograniczony rozwoj gospodarczy oraz nieograniczone niczym rozmnazanie ludzi zagraza im samym, w Chinach jest juz ponad miliard ludnosci, za ca.20 lat İndie przeskocza populacyjnie Chiny zdaje sie cos 3-krotnie oraz Afryka zmierza w tym kierunku, glownie Nigeria wkrotce bedzie liczyla ponad miliard ludzi, gdyz mortalnosc tj.umieralnosc niemowlat jes za niska i ludzie rozmnazaja sie za szybko, doslownie jak logarytmy jednoczesnie wkraczajac do rezerwuarow zycia fauny i flory w pogoni za nowymi gruntami pod uprawe przemyslowa czy na budowe nowych hal produkcyjnych, budownictwo mieszkalne betonuje w zastraszajacym tempie coraz to nowe grunty….wiec slyszy sie od dawna, ze musi przyjsc epidemia lub wojna i ludzi zdziesiatkowac i to w naturalny sposob by taki nieokrzesany “rozwoj ” zatamowac….przeciez wszyscy o tym wiedza i to od dawna….
   Takze niby jako “osiagniecie” propagowana tzw. globalizacja gospodarcza to wlasciwie zaglada ekologiczna i spoleczna ludzkosci…Chiny “48 godzin” na dobe produkuja i produkuja i transportuja i transportuja zanieczyszczajac srodowisko, ze ludzie nie moga tam zyc…..to samo w İndiach itd., itd.

   Dokad taki obrot rzeczy ma prowadzic ?

   Przy jednoczesnym pozbawianiu coraz szerszego grona ludzi w Europie i na kontynecie amerykanskim mozliwosci zarobkowych…taki “rozwoj” to petla na szyi, ktora zaciska sie i zaciska i nikt nie mogl tego odkrecic i wprowadzic inny system czy ostra regulacje urodzin…

   Ale zdaje sie , ze ta obecna epidemia zaincjowano inne myslenie i glosno ludzie i politycy mowia o zgubnym podporzadkowaniu sie Chinom i wogole komus tam gdzies tam…radykalnie brakuje lekow wszyskich grup farmakologicznych, srodkow higieny i materialow opatrunkowych oraz rozmaitych niezbednych w sluzbie zdrowia towarow, jak igly czy strzykawki, waciki i mas fartuchy itd. oraz podzespolow do produkcji wszyskiego…….
   Gdyby uniewaznic Umowy GAT ( miedzynarodowe umowy o globalnej produkcji i globalnym handlu ) to nie bylo by wogole zanieczyszczenia srodowiska ( kryzysu klimatycznego ), takze bezrobocia w Europie i w Usa….wiec obecna epidemia jest uwertura do zmian, ktore z koniecznosci metoda broni biologicznej zostaly wlasnie ku wielkiemu zaskoczenie swiata zaincjowane i ludziom staja wlosy deba, co wkrocte jeszcze nastapi…

   Filozofowie i religie ( odmiana filozofii dla tlumow ) swiata od zawsze twierdzily, ze epidemie sluza ludzkosci do jej dyscyplinowania, gdyz ludzkosc romnozyla sie i rozwinela do takich rozmiarow, ktore to jej samej zagrazaja….

   Odpowiedz
 • 9 marca 2020 o 08:48
  Permalink

  Szczera prawda – “Dzisiaj politycy nie tworzą systemu i go nie definiują, władza społeczeństw w demokracji nie sięga tak daleko!” – bo są lokajami kapitału i oligarchii. Nie służą własnemu narodowi, tylko wybranej kaście “jaśnie państwa”.
  Przedefiniowanie polityki gospodarczej wymagałoby jednak zasadniczej rewolucji mentalnej i społecznej, czego się nie da osiągnąć w zmanierowanym społeczeństwie z kulturą głupoty w tle z jednej strony i okupacyjną religią z drugiej strony. Brak świadomości społecznej i życie na atawizmach jest zbyt głęboko zakorzenione w strukturach systemu kapitalistycznego. W takich warunkach nie ma siły, która przeprowadziłaby przebudowę moralną społeczeństwa.

  Odpowiedz
  • 11 marca 2020 o 10:22
   Permalink

   @U88
   Tez tak uwazam, ze tu nic nie jest przypadkowe….

   Zreszta od dawna we wszystkich, ale to wszystkich dziedzinach nauki oraz w praktycznym zyciu codziennym np. mowic o niezbednych surowcach do produkcji czegokolwiek, do budowy czegokolwiek, do uprawy czy hodowli czegokolwiek w rolnictwie itd., itd. mowi sie i to od dawna, ze zasoby planety sa ograniczone i ze nie starczy wody i pozywienia dla wszystkich, do produkcji ktorej potrzene sa polacie ziemi, mld., mld. m3 wody, nawozy sztuczne i naturalne, ludziom do zycia i produkcji dobr oraz do zarzadzania produkcja i masami ludzi sa konieczne domostwa, zrodla energi, infrastruktura itd., itd. İ ze nieograniczony rozwoj gospodarczy oraz nieograniczone niczym rozmnazanie ludzi zagraza im samym, w Chinach jest juz ponad miliard ludnosci, za ca.20 lat İndie przeskocza populacyjnie Chiny zdaje sie cos 3-krotnie oraz Afryka zmierza w tym kierunku, glownie Nigeria wkrotce bedzie liczyla ponad miliard ludzi, gdyz mortalnosc tj.umieralnosc niemowlat jes za niska i ludzie rozmnazaja sie za szybko, doslownie jak logarytmy jednoczesnie wkraczajac do rezerwuarow zycia fauny i flory w pogoni za nowymi gruntami pod uprawe przemyslowa czy na budowe nowych hal produkcyjnych, budownictwo mieszkalne betonuje w zastraszajacym tempie coraz to nowe grunty….wiec slyszy sie od dawna, ze musi przyjsc epidemia lub wojna i ludzi zdziesiatkowac i to w naturalny sposob by taki nieokrzesany “rozwoj ” zatamowac….przeciez wszyscy o tym wiedza i to od dawna….
   Takze niby jako “osiagniecie” propagowana tzw. globalizacja gospodarcza to wlasciwie zaglada ekologiczna i spoleczna ludzkosci…Chiny “48 godzin” na dobe produkuja i produkuja i transportuja i transportuja zanieczyszczajac srodowisko, ze ludzie nie moga tam zyc…..to samo w İndiach itd., itd.

   Dokad taki obrot rzeczy ma prowadzic ?

   Przy jednoczesnym pozbawianiu coraz szerszego grona ludzi w Europie i na kontynecie amerykanskim mozliwosci zarobkowych…taki “rozwoj” to petla na szyi, ktora zaciska sie i zaciska i nikt nie mogl tego odkrecic i wprowadzic inny system czy ostra regulacje urodzin…

   Ale zdaje sie , ze ta obecna epidemia zaincjowano inne myslenie i glosno ludzie i politycy mowia o zgubnym podporzadkowaniu sie Chinom i wogole komus tam gdzies tam…radykalnie brakuje lekow wszyskich grup farmakologicznych, srodkow higieny i materialow opatrunkowych oraz rozmaitych niezbednych w sluzbie zdrowia towarow, jak igly czy strzykawki, waciki i mas fartuchy itd. oraz podzespolow do produkcji wszyskiego…….
   Gdyby uniewaznic Umowy GAT ( miedzynarodowe umowy o globalnej produkcji i globalnym handlu ) to nie bylo by wogole zanieczyszczenia srodowiska ( kryzysu klimatycznego ), takze bezrobocia w Europie i w Usa….wiec obecna epidemia jest uwertura do zmian, ktore z koniecznosci metoda broni biologicznej zostaly wlasnie ku wielkiemu zaskoczenie swiata zaincjowane i ludziom staja wlosy deba, co wkrocte jeszcze nastapi…

   Filozofowie i religie ( odmiana filozofii dla tlumow ) swiata od zawsze twierdzily, ze epidemie sluza ludzkosci do jej dyscyplinowania, gdyz ludzkosc romnozyla sie i rozwinela do takich rozmiarow, ktore to jej samej zagrazaja….

   Odpowiedz
 • 9 marca 2020 o 10:47
  Permalink

  Tytuł jest znamienny, chaos (podobnie jak kryzys) “można wykorzystać do… budowy nowego porządku”. Pod tym względem koronowirus może okazać się przydatny, chociaż odnoszę wrażenie, że służy on raczej do maskowania rzeczywistego kryzysu światowego systemu monetarnego, bez względu na to, czy jest to zbieg okoliczności, czy nie.
  Spróbuję więc dodać kilka swoich refleksji do artykułu.
  1.
  To prawda, osiągnęliśmy poziom rozwoju finansowego, gdzie kreacja pieniądza z niczego nie jest już żadnym problemem.
  Formalnie istnieją fikcyjne ograniczenia w postaci minimalnego poziomu rezerwy cząstkowej posiadanej przez banki komercyjne – wykaz państw poniżej:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Reserve_requirement
  ale to tylko wymagania formalne, łatwe do obejścia, np.:
  – bank bierze kredyt z banku centralnego (na 0%), księguje go jako środki własne, i na ich podstawie udzielały kredytów stosując rezerwę cząstkową, a więc bez posiadania żadnych pieniędzy własnych,
  – bank może też mieć oddział własny w państwie, gdzie rezerwa cząstkowa nie jest wymagana, i tam wziąć kredyt (z rezerwą cząstkową 0%), a potem udzielić kredytu sobie (bankowi-matce) na dowolny procent (0%, albo nawet 100%, jak to w rodzinie). Od kwoty takiego kredytu trzeba teraz przekazać rezerwę cząstkową do swojego banku centralnego, który wypłaca potem corocznie odsetki – jest to prawdziwy zarobek z fikcyjnych pieniędzy krążących po systemach księgowych.
  2.
  Największą przeszkodą w kreacji pieniądza z niczego jest własny system prawny, a szczególnie gdy są to ograniczenia konstytucyjne. W Polsce państwo może się zadłużać tylko do pewnego poziomu stosunku państwowego długu publicznego do produktu krajowego brutto, który został określony w konstytucji (art. 216 ust. 5) na 3/5 (60%).
  Dlatego też rządzący zmierzają od usunięcia tego ograniczenia z konstytucji, bo wówczas mogliby się zadłużać dowolnie, i odpowiednio kupować wyborców po to, aby jak najdłużej móc się utrzymywać przy korycie.
  3.
  Ujemne stopy procentowe to wspaniałe rozwiązanie.
  Leży to w interesie populistów, a zatem ostatnio również w interesie rządzących, bo najwięcej jest ludzi ubogich, którzy nie mają zasobów pieniężnych, a więc najmniej stracą. Ogołoceni zostaną natomiast ci, co próbują zabezpieczać swój stan posiadania poprzez przechowywanie pieniędzy na różnych lokatach bankowych. W pewnym sensie jest to wyrażenie (komunistycznej) idei równości ludzi, czyli tzw. “urawniłowki”. Niby jest to szczytny cel, ale kompletnie rujnuje wydajność pracy, co w efekcie doprowadzi do sytuacji, że ludzie wprawdzie będą finansowo na jednakowym poziomie, ale całość populacji będzie biedna. Wyjątkiem mogą być posiadacze rzeczywistych dóbr, ale i na to można znaleźć sposoby.
  4.
  Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę, że obecnie jest inaczej niż nas kiedyś uczono, że z jednej strony barykady jest burżuazja, a po drugiej jej stronie – robotnicy i rolnicy.
  Teraz jest tak: po jednej stronie barykady są bankowcy, a po drugiej – producenci i pracownicy. Dlaczego? Bo wyznacznikiem statusu stało się prawo i umiejętność tworzenia czegoś z niczego. Wniosek: ideolodzy powinni zmienić swoje teorie – dostosować je do prawdziwej rzeczywistości. 🙂

  Odpowiedz
 • 9 marca 2020 o 12:15
  Permalink

  Nie wspominano o największym oszustwie współczulnego kapitalizmu czyli o rajach podatkowych. Jest ich kilkadziesiąt, w tym wiele w Europie. Pod skrzydłami bezradnej Unii i rekinów kapitalistów. Szacunki pokazuje, że w rajach oszuści ukrawają ponad 30 bilionów dolarów. Sama tylko Unia traci rocznie w wyniku nieopłaconych podatków 825 mld Euro, czyli 1600 Euro na mieszkańca. https://krytykapolityczna.pl/swiat/ile-placimy-za-raje-podatkowe/

  Odpowiedz
  • 9 marca 2020 o 12:56
   Permalink

   Nie zadał pan (sobie) pytania dlaczego ukrywają (uciekają)?
   Wystarczy ‘pokończyć” z socjalizmem w bbbbbokołchozie i nikt, nigdzie uciekał nie będzie.
   Albo wprowadzić ‘wszędzie” opresyjne, eurokomunistyczne prawo podatkowe dura lex.. .itd – tak by nikt,nigdzie nie mógł nawet oddychać, taka totalna kontrola rabów!
   “krytykapolityczna”. Znam, znam..i nie zaglądam! Nie moje “klimaty”. 🙂

   Odpowiedz
 • 9 marca 2020 o 12:36
  Permalink

  “Lepiej żeby państwo kontrolowało swoje finanse….
  Lepiej, ale czy (ponadnarodowa lichwa) pozwoli na uniezależnienie, ‘niektórzy” czynili próby ale skutek był zawsze “ten sam”. A i stosowne zapisy w (liberalno-lewicowej) Konstytucji Kwaśniewskiego krępują wszelkie ruchy wyrwania się z kleszczy międzynarodówki…

  “Wierzę w to, że instytucje bankowe stwarzają większe zagrożenie dla naszej wolności niż armie. Jeśli Amerykanie kiedykolwiek zezwolą na to, by prywatne banki przejęły kontrolę nad emisją ich waluty, przez inflację, potem przez deflację, to banki i korporacje które na tym wyrosną będą pozbawiać ludzi wszelkich prywatnych dóbr, do momentu aż ich dzieci nie przebudzą się bezdomne na kontynencie, który został podbity przez ich ojców. Władza nad emisją powinna być zabrana bankom i przywrócona ludziom, do których ona prawowicie należy. [Thomas Jefferson]

  “Hongbing podaje finansowe tło zamachu. Opis znajdziemy na wiki

  Rozporządzenie wykonawcze 11110 – rozporządzenie wydane przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Johna Fitzgeralda Kennedy’ego 4 czerwca 1963 r., kilka miesięcy przed skutecznym zamachem na jego życie.

  Jest to jedyny rozkaz wykonawczy Kennedy’ego, który nie został wprowadzony w życie. Dotyczył on przejęcia przez rząd federalny jedynego prawa do emisji pieniądza opartego na jego ekwiwalencie w srebrze posiadanym przez rząd i odebraniu dotychczasowych uprawnień do emisji pieniądza „pustego” tzn. nie posiadającego żadnej realnej wartości przez Rezerwę Federalną. Istnieją spekulacje[1], że był to główny powód zamachu na prezydenta w dniu 22 listopada 1963[2].

  “Chaos można wykorzystać do ukierunkowania budowy nowego porządku”. ŚWIATA.
  Na pewno (już) ‘tego chcemy”??!!! Tak nam tęskno do “postępowej klatki’?

  Rząd światowy powstanie bez względu na to, czy nam się to podoba czy nie. Otwartą pozostaje jedynie kwestia, czy rząd światowy stworzony zostanie na drodze przemocy czy powszechnego przyzwolenia.

  – James Paul Warburg podczas przesłuchania przed amerykańskim Senatem, 17 lutego 1950 r.

  Nad społeczeństwem dominować będzie elita… która dla osiągnięcia swoich politycznych celów nie będzie wzbraniać się przed stosowaniem najnowocześniejszych technik kształtowania publicznych zachowań i utrzymywania społeczeństwa pod ścisłą kontrolą i inwigilacją [Zbigniew Brzeziński w książce “Between Two Ages” 1970 r.]

  Ufamy że Pan Łaskawy nie dopuści do Nowej Bolszewii, stamtąd co zawsze, dla niezorientowanych wyjaśniam – z Zachodu.

  “Dzisiaj politycy nie tworzą systemu i go nie definiują, władza społeczeństw w demokracji nie sięga tak daleko!

  Jeszcze by… 🙂

  “Ci którzy decydują nie są wybierani, a ci, których się wybiera nie mają nic do decydowania [Horst Seehofer, przewodniczący CSU i premier Bawarii]

  “Istnieje władza, która rzadko jest wspominana w tej Izbie…Mam na myśli tajne stowarzyszenia…Nie ma sensu zaprzeczać, bo to jest niemożliwe do ukrycia, że znaczna część Europy – całe Włochy i Francja, wielka część Niemiec, nie mówiąc już o innych krajach – jest pokryta siecią tajnych stowarzyszeń na tyle, na ile powierzchnia Ziemi pokryta jest obecnie siecią linii kolejowych. [Benjamin Disraeli, w przemówieniu w Brytyjskiej Izbie Gmin, 14 lipca 1856 roku].”

  Odpowiedz
 • 9 marca 2020 o 17:08
  Permalink

  To prawda, że na świecie zachodzą fundamentalne przemiany.

  Wszystko wskazuje na to, że przy okazji tych przemian na przeciwko siebie znowu stanęli dwaj starzy przeciwnicy, Stany Zjednoczone i Rosja.
  Pierwsze zaatakowały Stany blokując prawie ukończony NS2 a następnie zachęcając prezydenta Erdogana do wysłania wojsk do Libii i Syrii.
  Wczoraj Rosja odpowiedziała wywołując wojnę o światową cenę ropy.

  Prawdziwych wygranych w tej bitwie o cenę ropy nie będzie. Wygra ten, kto mniej straci. A stracą wszyscy. Niestety dla wszystkich, „lepiej już było”.

  Odpowiedz
  • 9 marca 2020 o 18:23
   Permalink

   “…stanęli dwaj starzy przeciwnicy….”Albo ukryci sojusznicy, i to jeszcze od czasów wojny secesyjnej… :). Świat (historia) nie jest taki jak jak nam sprzedają manipulatorzy jedynie słuszną “Prawdą”(dosłownie i w przenośni) i to nie od
   wczoraj…

   Odpowiedz
 • 9 marca 2020 o 18:24
  Permalink

  Toruńskie ekonomista profesor Szahaj nazwał współczesny zbójecki kapitalizm, systemem zorganizowanego oszustwa. Przykładem totalnego oszustwa bankowego jest bank Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei. https://www.znak.com.pl/ksiazka/wieza-w-bazylei-tajemnicza-historia-banku-ktory-rzadzi-swiatem-adam-lebor-70615 Stworzony dla rozliczeń reperacji wojennych Niemiec po I WŚ, stał się później miejscem handlu złotem zrabowanym Żydom i zakupami materiałów strategicznych dla nazistów. Dziś przekształcony w twierdzę brutalnego oszustwa milionów ludzi.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.