Było wiadomo że jakoś tam będzie i że wyjdzie jak zwykle! Państwa może nie być.

fot. red.

Było wiadomo, że jakoś tam będzie i że wyjdzie jak zwykle! Nie oczekiwaliśmy cudu, ani nawet chociaż organizacji procesu szczepień. Wszystko się po trochu nie udało, ale to wszystko – jak na nasze możliwości i standardy i tak mieści się w ramach naszej przeciętności. To nie są czasy Władzy Ludowej, która szczepiła 7 mln ludzi w nieco ponad miesiąc i to szczepionką produkowaną w kraju.

Przecież chyba nikt, kto zna nasz kraj i sposób działania naszej elity i administracji, nie spodziewał się, że będzie możliwe przygotowanie procesu w taki sposób jak w Izraelu? Nie mamy Obrony Cywilnej, nie ma kto się zająć ludźmi i dosłownie zaprowadzić ich za rękę, wtedy kiedy trzeba i gdzie trzeba. Nie mamy struktur zdolnych do transportu szczepionki w sposób pewny, wysyła się je kurierem i sobie leżakują na recepcjach, aż rano ktoś przyjdzie i odbierze przesyłkę z zawartością mającą już tylko dumnie brzmiące etykiety.

Nie będziemy pisać o starszych osobach zdezorientowanych przez system, który jak zawsze okazał się nie dla ludzi. Nie będziemy pisać o zupełnym braku jakiegokolwiek kolejkowania, tak jakby było problemem stworzenie listy generalnej w oparciu o system PESEL, system ZUS (składki) i dobrą bazę danych. Nie będziemy pisać, że był na to czas od marca i w 9 miesięcy można byłoby taki system informatycznie opracować, przetestować i wdrożyć. Zwłaszcza, że jest tutaj mowa o integracji gotowych elementów a nie pisaniu czegoś od nowa – od pierwszej linii kodu. Nie, nie będziemy o tym pisać – co można było zrobić, ponieważ uczciwe trzeba przyznać, my takiej kontrolowanej katastrofy się spodziewaliśmy. A to dlatego, bo było wiadomo, że szczepionek będzie za mało, a w mętnej wodzie – ryba lepiej bierze i wielu cwaniaków skorzystało szczepiąc się wcześniej. Po prostu o to chodziło? Nie musimy udawać, że mamy 21-szy wiek, że są komputery, bazy danych i systemy telefoniczne same dzwoniące i wysyłające wiadomości do odbiorców. No, chyba że skojarzenie osoby z jej numerem PESEL, adresem email, faktem czy płaci składki ZUS i numerem telefonu przekracza możliwości naszego państwa?

Tylko jeżeli tak, to trzeba się uczciwie zapytać, po co nam dalej to państwo w takim kształcie i jak je trzeba zmienić wykorzystując ten kryzys, ponieważ widać, że to nie działa. Jest to w istocie naprawdę niesamowite, bo wiadomo było, że taki system byłby potrzebny. Tymczasem, nie jesteśmy w stanie operować nawet na najwyższym poziomie warstwy informacyjnej, tak żeby rządzący przekazywali publicznie jedną narrację. Ludzie czują się przez to zagubieni, są rozczarowani, wielu jest przerażonych, do tego jeszcze – brak logiki w działaniach władz powoduje, że władza, mająca w naszym kraju i tak słaby autorytet, obecnie – jest jawnie sabotowana, o czym świadczą setki zbuntowanych przedsiębiorców, którzy otwierają swoje biznesy mając w perspektywie widmo bankructwa.

Władza nie ma autorytetu i nie pomaga sobie w jego budowie, działa wręcz przeciwnie – na rzecz destrukcji zaufania obywateli do państwa. Słynne już zamykanie cmentarzy, czy stoków (jak wiadomo nie dla wszystkich). Nic jednak nie złości ludzi bardziej, niż świadomość że grupy cwaniaków nic sobie nie robią z zakazów i działając zupełnie otwarcie, są poza jakąkolwiek kontrolą i sankcją. Niestety nie pierwszy raz ta władza udowodniła, że jest silna wobec słabych, tam gdzie obywatel jest jeden, sam – naprzeciwko całego aparatu przemocy, jest bez szans i jest bezwzględnie gnojony. Przeczytaliśmy o ludziach, którzy poszli do więzienia, ponieważ odmówili przyjęcia mandatu, po czym grzywny, nie zgodzili się na prace społeczne – w efekcie dostali zaproszenie do Zakładów Karnych. Wszystko za takie przestępstwa jak udział w demonstracjach. To samo w sobie jest naprawdę nową jakością, do tej pory w naszym kraju nie mającą miejsca. Jednak, jak pisaliśmy o niesprawiedliwości wobec pana Mateusza Piskorskiego, którego władza trzymała w areszcie przez lata – bez zarzutów, to nikogo to nie interesowało. Media głównego nurtu dopatrywały się szpiegostwa, zdrady i innych tego typu niepotwierdzonych zarzutów. Dzisiaj, ten przetarty szlak – dotyczy coraz większej ilości ludzi i to zmierza w stronę upowszechnienia sankcji. Naprawdę, wszystkiego najlepszego – być karanym, ponieważ prawo w tym kraju jest stworzone i egzekwowane tak, żeby brać ludzi za pysk i brutalnie łamać im osobowość? W imię czego, w imię płacenia podatków i pokory wobec elit?

Wyszło więc jak zwykle – nasza dobra zmiana kończy jak sanacja na zamordyzmie, na wsadzaniu ludzi pod byle pretekstami do więzienia, na dręczeniu mandatami, grzywnami, na komornikach ścigających ludzi i nie pozwalających im normalnie żyć. To wszystko w atmosferze narastającego kryzysu gospodarczego, który krok po kroku zaczyna dominować nad naszą rzeczywistością.

Najgorsze jest to, że władza otwierająca nowe muzea – nie wie dokąd to wszystko zmierza. Model społeczno-gospodarczy, w którym ludzie tyrali za grosze, ciesząc się z grilla w piątek i idąc pokornie do kościoła w niedzielę – właśnie przemija. To się właśnie kończy, nie będzie można już swobodnie odcinać kuponów. Oczywiście władza się zawsze wyżywi, jak również wyżywi swoich pociotków i wszelkiej maści przydupasów, jednak ci ludzie nie mają żadnej wizji przyszłości – co dalej i nie mają niczego do zaoferowania. Nie jest lepiej z opozycją, żeby ktoś sobie nie pomyślał, że ci ludzie cokolwiek sobą reprezentują (z wyjątkiem kilku szlachetnych wyjątków). Prawie cała nasza klasa polityczna nie nadaje się i powinna zostać odsunięta, nie tylko od sprawowania władzy, ale od w ogóle możliwości wywierania wpływu na sferę publiczną.

W miejsce rozwiązania problemu szczepień, zrobiono kolejną aborcyjną wrzutkę – finalizując zakaz aborcji w naszym kraju. Abstrahując od jakiejkolwiek dyskusji w tym przedmiocie – TO NIE JEST CZAS I TO NIE JEST MOMENT, ŻEBY W TAKI SPOSÓB PODPALIĆ NARODOWY KOCIOŁ. Władza polała ognisko na którym ten kocioł stoi – olbrzymią ilością ciepłej, parującej benzyny, pompując ją pod ciśnieniem. To jest niesamowite, że dogmatyczna władza doprowadza do takiego nawarstwienia i wybuchu emocji, do jawnego buntu. Co trzeba mieć w głowie i jak bardzo trzeba być wrogiem własnego kraju, żeby w szczycie pandemii, która zabija – doprowadzić do takiego wzburzenia? Ludzie, którzy nami rządzą nie mają prawa nazywać się patriotami, ani nawet mówić, że wyrażają troskę o państwo. Oni dosłownie to państwo niszczą, mają głęboko gdzieś emocje ludzi, doprowadzili do ostateczności w imię swoich religijnych dogmatów.

Czy naprawdę nie da się zrozumieć, że nie wszyscy uznają Nazareńczyka przybitego do Krzyża za Boga i jego nauki, podawane przez święte księgi za obowiązujące – oczywiście w wydaniu podawanym przez oficjalnych szafarzy? Czy to naprawdę wykracza poza percepcję rządzących państwem? Tak posterowano sprawami, że zgotowano piekło, sprowokowano bunt, ponieważ są Kobiety, które nie mają najmniejszego zamiaru rodzić dzieci niepełnosprawnych – jakkolwiek tragicznie to nie brzmi – i mają do tego prawo, bo to są ich brzuchy! Po prostu! Przy całym zrozumieniu dla faktu, że aborcja jest przerwaniem procesu życia – w większości przypadków –  zabójstwem, należy do tego problemu podejść pragmatycznie. Jeżeli kobieta zechce przerwać ciąże, to i tak ją przerwie – często uszkadzając lub nawet zabijając siebie przy okazji – takich przypadków było bardzo wiele z użyciem środków medycznych lub schodów i grawitacji. Chyba, nie trzeba wielkiej wyobraźni, żeby wiedzieć jak to działa na olbrzymi i bardzo delikatny brzuch? Co będziemy wszczynać sprawy w Prokuraturze wobec każdej kobiety, która się wywróci i poroni ciąże? Przecież to jest po prostu głupie – nazywajmy rzeczy po imieniu, może nie tak ostro jak panie strajkujące na ulicy, ale naprawdę to prawo jest głupie – w interpretacji tzw. Trybunału pewnej pani magister. Ono prowadzi do podziałów, do emocji, a to wszystko do kryzysu. Co mówił Marszałek? W czasach chaosu – strzeżcie się agentury i prowokacji! Mamy czasy chaosu, mamy prowokacje, realizowane przez najważniejsze czynniki mające władzę, a w zasadzie za zgodą jednej osoby ją w tym kraju dzierżącą, to co z agenturą? Robi się ciekawie – prawda?

Wszystko to,  co się dzieje jest porażające, apelujemy o spokój, rozsądek i unikanie kłopotów. Proszę bezwzględnie przestrzegać obostrzeń i zakazów pandemicznych, chronić siebie i swoich najbliższych. Musimy to przetrwać – na tyle, na ile damy radę, przy niekompetentnym rządzie i rządzących niestety elitach spychających nas w chaos. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby to robić w takim momencie? Jakie to jest parszywe i ohydne! Obcy i wrogowie nie powstydziliby się takiej metodyki działania, totalnie antypaństwowej, rozbijającej spójność społeczeństwa, dzielącej, niszczącej i zamordystycznej. To straszne czasy! Straszni ludzie! Oni mają czelność nazwać się patriotami? Jak widać, bo czegoś nas uczy ten kryzys – ale Boga, trzeba trzymać jak najdalej od państwa. Bo co do Boga, to nie wiadomo czy jest – jego istnienie opieramy na wierze, natomiast państwa może nie być. Zdaje się już takie scenariusze przerabialiśmy nie jeden raz? Wnioski? Czy my w ogóle umiemy wyciągać wnioski? Jakoś tam będzie? Ile razy tak tu musi być, żeby jakoś tam było? Dlaczego ta parszywa – oszołomiona dogmatami elita, marnuje dorobek dwóch pokoleń, co najmniej 30 lat pracy w znoju, biedzie, często upokorzeniu! Dlaczego, ci ludzie w tej chwili – nie robiąc sobie nic z tego podpalają nasz dom? Co daje im takie prawo? Cytaty ze świętej księgi? Wola purpuratów sukienkowych? Co musi się stać, żebyśmy się przebudzili i przejrzeli na oczy? Co musi się stać, żebyśmy się chociaż tolerowali w tym państwie, już nie musimy się szanować – dobrze, nienawidźmy się – skoro nie potrafimy inaczej, ale się chociaż tolerujmy. No i najważniejsze, zajmijmy się pandemią! To, jest teraz najważniejsze! W tym jej ekonomiczne skutki, które rzucają na kolana setki tysięcy ludzi! Całe miasteczka! Dzieją się dramaty, a my co? Słuchamy się purpuratów sukienkowych? Jakie oni mają prawo, żeby nam mówić jak mamy żyć?

Proszę zwrócić uwagę na jedną rzecz – żadna z głównych stron kryzysu nie zgadza się na referendum w sprawie aborcji. Podnosi się, że prawo do życia lub prawo do aborcji – to prawo człowieka, do rozporządzania jego ciałem i nie podlega dyskusji. To właśnie pokazuje, że ci ludzie żyją bo karmią się tym kryzysem i żyją dla niego, toczą wojnę, żeby ją toczyć – być może nie umieją niczego innego, na niczym się nie znają? Będą ważnie tylko tak długo, jak długo będą panami ludzkich emocji – po obu stronach. Przekazanie decyzji w ręce Narodu, to odebranie im władzy i dlatego się na to nie zgodzą. Nie będziemy dyskutować o prawach człowieka. Demokracja to rządy większości, a prawo nie pochodzi od żadnego Boga, bo nie ma na to Szanowni Państwo żadnych dowodów. Jeżeli ktoś w to wierzy, to oczywiście ma do tego prawo. Jednak prawo – jest konsensualne, wynika z umowy, tego co uzgodnimy. Najlepszym mechanizmem uzgodnienia w demokracji – proszę pamiętać – rządach większości – jest wyrażenie opinii przez ludzi. Bezpośrednio – w sposób prosty, jednoznaczny i wiążący. Pytania powinny być totalnie graniczne – czy jesteś za aborcją na życzenie, czy jesteś za zakazem aborcji. Nic więcej, może pytanie, czy jesteś za przywróceniem stanu prawnego jaki obowiązywał do 2019 roku? Nic więcej, nic mniej. I nie ma znaczenia, czy zagłosują drwale, programiści, czy uczniowie z pewnej szkoły wyższej w Toruniu. Ten kto będzie miał większość – tego prawo będzie powszechne, a reszta ma zacisnąć zęby i się podporządkować, ponieważ nie ma drugiego państwa, nie ma drugiej Polski, jest jedna i niech jedna pozostanie! W ten sposób można ten głupi problem rozwiązać, a zarazem odebrać władzę tym władcą umysłów i pewnemu Kościołowi – jeżeli uda się zagłosować przeciwko jego woli i indoktrynacji.

Każdy, kto w tym stanie w jakim jesteśmy jest przeciwko takiemu referendum jest wrogiem państwa i przyczynia się do chaosu, ponieważ tutaj już inaczej spokoju nie będzie. Tylko mandat od Narodu, może spowodować, że władza wykona to, czego Naród chce. A jeżeli nie wykona, to może poda się do dymisji? Proszę jednak nie mieć złudzeń, ta elita – w tym zarówno purpuraci sukienkowi, ich zausznicy i wykonawcy woli na stanowiskach państwowych jak również panie głośno protestujące i wykrzykujące słowa powszechnie uznawane za obelżywe – na to nie pozwolą. Ponieważ referendum to rozstrzygniecie, a oni nie chcą rozstrzygnięcia innego, niż mieści się w ich dogmatach. A to zguba dla państwa. Finis Poloniae – akt I! Oto się zaczyna, proszę oglądać w telewizorach, póki jest prąd elektryczny w gniazdkach, ale bez obaw – nic Państwa nie ominie, jak będzie bardzo źle, to zobaczycie akt ostatni przez swoje okna lub dziury, które po nich zostaną.

42 myśli na temat “Było wiadomo że jakoś tam będzie i że wyjdzie jak zwykle! Państwa może nie być.

 • 29 stycznia 2021 o 05:16
  Permalink

  Bardzo smutny, ale prawdziwy artykuł Krakauera.

  Bezwiednie porażająca prawdą fraza Autora: “władza się zawsze wyżywi, jak również wyżywi swoich pociotków i wszelkiej maści przydupasów, jednak ci ludzie nie mają żadnej wizji przyszłości – co dalej i nie mają niczego do zaoferowania”.

  Do tego liczba zmarłych na Covid-19 wynosi już 36 443 osób, a szczepionki brak i nie zanosi się na jej szybkie pozyskanie.

  Jakieś mętne wystąpienie Ministra Zdrowia z podaniem Wielkich Liczb dopiero co mających być Zamówionych szczepionek – poraża!

  Podobnie z podaniem szeregu podpisanych umów na budowę nowych dróg szybkiego ruchu, już jakby ZREALIZOWANYCH plus Liczba ponad 4000 km!

  Tego nawet w propagandzie sukcesu epoki Gierka – nie było.

  Jest coraz gorzej i nie widać “światełka w tunelu”.

  Nadwiślańskie i Banasiowe Macondo sobie trwa, według swoistych standardów trwania.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 29 stycznia 2021 o 06:18
  Permalink

  Mocne, wow.! Ochłonę potem napiszę komentarz.

  Odpowiedz
 • 29 stycznia 2021 o 10:45
  Permalink

  Bardzo mocny i odważny tekst, ale sama prawda podpisuję się nogami i rękami!

  Odpowiedz
 • 29 stycznia 2021 o 14:07
  Permalink

  Слабаки! Маленькие сопливые испугавшиеся мальчики и девочки, поймите, им нужны трупы!

  https://www.youtube.com/watch?v=5gHdPxzGkUk&t=48s

  …Pomyśl-cie! A czy “naszym -‘im” liberałam,komunistam i złodziejam nie nużne trupy? Przynajmniej
  choćby jedna ofiara “rytualna”?!

  Псаки призвала освободить задержанных на митингах в России https://www.youtube.com/watch?v=btq9GrY6feI I abarotno, popier*lona bolszewia neokomunistyczna (poleciałem skrótem). 🙂

  ………..która szczepiła 7 mln ludzi w nieco ponad miesiąc i to szczepionką produkowaną w kraju.”

  Zastrzyk śmierci-covid-szokujaca prawda o ‘pandemii” dr. simone gold https://m.cda.pl/video/65408064b 😉 Nie wierzę oficjalnej medycznej szurii zbliżonej do “kręgów rządowych & opozycyjnych!!!” – dlatego że: jak mawiał niegdyś
  prof. Aleksandrowicz “Wolę być wyleczony przez szarlatana niż uśmiercony przez sławę medyczną ”,
  nawet, a może zwłaszcza tych z pierwszych stron gazet”. https://pl.wikipedia.org/wiki/Julian_Aleksandrowicz Tak, tak … Уважаемые господа i towarzyszy. 🙂

  Odpowiedz
  • 29 stycznia 2021 o 14:28
   Permalink

   @krzyk58
   A tak poza tym wszyscy zdrowi?

   Odpowiedz
   • 29 stycznia 2021 o 17:47
    Permalink

    Spoko! Czego i Wam życzę. 🙂 Dzięki za zainteresowanie, rozumiem że pan pyta na niwie zawodowej, ot- taka priwiczka z lat minionych? Rewanżuję się klasykiem w temacie:

    Ślachetne zdrowie,
    Nikt się nie dowie,
    Jako smakujesz,
    Aż się zepsujesz.
    Tam człowiek prawie
    Widzi na jawie
    I sam to powie,
    Że nic nad zdrowie
    Ani lepszego,
    Ani droższego; …..

    Odpowiedz
   • 29 stycznia 2021 o 19:02
    Permalink

    @Niechodzący na wybory Weźmie sobie do serca TO co mówi S. Michieew… Намордник на лице – это ненормальная жизнь! Вы получите 90% сумасшедших 🤪

    https://www.youtube.com/watch?v=_GL79ILgi6w&t=319s

    Nieco starszy “rolik” Надев намордник( маску), ты показал, что ты – раб! Будущий ” служебный человек”. https://www.youtube.com/watch?v=sM5Bk8STdww 😏

    Odpowiedz
  • 29 stycznia 2021 o 15:26
   Permalink

   @krzyk58
   “…Pomyśl-cie! A czy “naszym -‘im” liberałam,komunistam i złodziejam nie nużne trupy? Przynajmniej
   choćby jedna ofiara “rytualna”?!” – a kto się o to prosi? Może jednak to katolicy, którym się marzy dyktatura religijna, nawet po trupach kobiet, które będą skakać z mostu i popełniać dzieciobójstwa na skutek złego prawa narzuconego wbrew prawu naturalnemu przez psychopatów i ich akolitów z okupacyjnej religii.

   Obecnie hasło “WYPIE*DALAĆ” już chyba nie wystarczy. Jeszcze 2,5 roku i jest szansa, że (nie) dobra zmiana wyląduje na karnej kanapie z łatką zdrajców polskiej racji stanu.

   Odpowiedz
   • 29 stycznia 2021 o 18:06
    Permalink

    “Захар Прилепин. Уроки русского”: Урок №87. Сталин нерушимый. Сталин исчезающий

    https://www.youtube.com/watch?v=3PzAjpGjVjk&list=PLSgy-gJ-dkS9QmKvn-FoHK9EwSNTIBofF&index=41&t=179s
    Prilepin gdzieś od ok. 2:45 min. mówi skąd wyrastają nogi dzisiejszym “liberałam” – (liberasta) jak ma się podniesiona teza do etymologii “naszych ” (lewicowych) liberastów proszę podumać, zapewniam jest nad czym, po prostu jest “wspólny mianownik”!! Weźmy choćby pod lupę “te kobiety” z esesmańskimi błyskawicami…………… zresztą, o czym ja piszę ,oni wszyscy w Polsce i w Rosji tkwią w ubeckim goownie
    po pachy niczym “rossjańscy” obrońcy takiz’że “wartości “ogólnoludzkich”z pod znaku 🙂 jakim był ‘narodnyj komissariat wnutriennich dieł” za Jeżowa
    i jeszcze wcześniej za Jagody. Nasi “demokraci” lewicowo-liberalni , toczka w toczkę podobni do rossjańskich z dziadkami w UB albo w partyjnych “Puławach”… 🙂
    I Stalin porządkował to partyjno-nkawudowskie szambo …. 🙂

    Odpowiedz
   • 29 stycznia 2021 o 19:18
    Permalink

    @Miecław. “Obecnie hasło “WYPIE*DALAĆ” już chyba nie wystarczy. Jeszcze 2,5 roku i jest szansa, że (nie) dobra zmiana wyląduje na karnej kanapie z łatką zdrajców polskiej racji stanu.”
    Załóżmy że (ponownie) do znaczenia dojdą liberały i komuniści (d.stalinowcy) czyli odpowiedniki rossjańskich clownów Nawalnych i Дудь – https://pl.wikipedia.org/wiki/Jurij_Dud%C2%B4 czy ty myślisz ze my Polacy uznamy TO za logiczny ciąg i zaakceptujemy?!? Nie, dopiero ‘się zacznie …” 😁

    Odpowiedz
    • 30 stycznia 2021 o 00:11
     Permalink

     @krzyk58

     Oooo… tak, faktycznie dopiero się zacznie, bo wtedy prawica wypuści na ulice swoje faszystowskie pieski kibolskie, różnych rycerzy itd., których teraz trzyma w odwodzie. Tego faktycznie należy się obawiać. Tu masz rację. Tylko nie nazywajcie się Polakami.

     A co do liberałów i różnych aspołecznych politycznych śmieci, to liczę, że za 2,5 roku do głosu politycznego dojdzie nowa jakość młodszych już pokoleń, i wezmą władzę w swoje ręce, aby już nigdy i przenigdy PO-PSL i lewica burżuazyjna nie doszli do władzy z (nie) dobrą zmianą na czele.
     Może doczekam chwili, gdy naród powie wszystkim politykom okresu transformacji, że już im dziękuje i odsyła za karę na śmietnik historii.

     Odpowiedz
  • 30 stycznia 2021 o 08:24
   Permalink

   Nie zgodzę się w kwestii wiary… gdyby politycy żyli zgodnie z naukami Chrystusa… wówczas byłaby tolerancja i szacunek… Politycy żyją ideologią polskiego koscioła katolickiego… która działa na motywach chrześcijaństwa… a stworzona ją by nabijać kasą kieszeń kleru i trzymać za mordy ciemny lud który głosuje za pis.

   Odpowiedz
 • 29 stycznia 2021 o 16:07
  Permalink

  No zajeb*ście mocne, ale tak trzeba, walić prawdą między oczy te zryte styropianowe berety, aż uszy wezmą po sobie i w zakrystiach się pochowają, gdzie jest ich miejsce.

  Ale ad rem trzeba najważniejsze prawdy podkreślić:
  Pierwsza – “Dzisiaj, ten przetarty szlak – dotyczy coraz większej ilości ludzi i to zmierza w stronę upowszechnienia sankcji. Naprawdę, wszystkiego najlepszego – być karanym, ponieważ prawo w tym kraju jest stworzone i egzekwowane tak, żeby brać ludzi za pysk i brutalnie łamać im osobowość? W imię czego, w imię płacenia podatków i pokory wobec elit?” – tu wzorcem jest prawo i pseudo-demokracja amerykańska, która niczego pospólstwu nie wybacza. Demokracja kapitalistyczna sterowana przez reżimowe polityczne mafie dowodzone zwykle przez jednego feudalnego “ojca chrzestnego” jest faktyczną dyktaturą, z czego lud nawet nie zdaje sobie sprawy.

  Druga – “To jest niesamowite, że dogmatyczna władza doprowadza do takiego nawarstwienia i wybuchu emocji, do jawnego buntu. Co trzeba mieć w głowie i jak bardzo trzeba być wrogiem własnego kraju, żeby w szczycie pandemii, która zabija – doprowadzić do takiego wzburzenia? Ludzie, którzy nami rządzą nie mają prawa nazywać się patriotami, ani nawet mówić, że wyrażają troskę o państwo. Oni dosłownie to państwo niszczą, mają głęboko gdzieś emocje ludzi, doprowadzili do ostateczności w imię swoich religijnych dogmatów.” – oni mają w głowie siano i dogmaty z marzeniami o dyktaturze, więc nie oczekujmy od nich racjonalnego myślenia.

  Trzecia – “Czy naprawdę nie da się zrozumieć, że nie wszyscy uznają Nazareńczyka przybitego do Krzyża za Boga i jego nauki, podawane przez święte księgi za obowiązujące – oczywiście w wydaniu podawanym przez oficjalnych szafarzy? Czy to naprawdę wykracza poza percepcję rządzących państwem? Tak posterowano sprawami, że zgotowano piekło, sprowokowano bunt, ponieważ są Kobiety, które nie mają najmniejszego zamiaru rodzić dzieci niepełnosprawnych – jakkolwiek tragicznie to nie brzmi – i mają do tego prawo, bo to są ich brzuchy!” – takie są skutki okupacji religijnej. Potrzeba pilnie jeszcze więcej apostazji, aby za 2,5 roku przynajmniej połowa Polaków wyszła z Kościoła dominującego i kartką wyborczą zakończyła religijną okupację.

  Czwarta – “Co mówił Marszałek? W czasach chaosu – strzeżcie się agentury i prowokacji! Mamy czasy chaosu, mamy prowokacje, realizowane przez najważniejsze czynniki mające władzę, a w zasadzie za zgodą jednej osoby ją w tym kraju dzierżącą, to co z agenturą? Robi się ciekawie – prawda?” – prezes nad prezesami pod którego dyktando jego lokaje robią dyktaturę raczej nie jest agentem. To tylko chory na manię wielkości mały człowiek z deficytami osobowości pragnący być zbawcą narodu, ale wartości mu się pokiełbasiły. Co najwyżej jego deficyty mogą być wykorzystane przez agenturę do zrobienia z niego PI, i mam wrażenie że właśnie purpuraci go w takim charakterze wykorzystują, bo ta czarna mafia wie, że nie ma już nic do stracenia. Zaś on wie, że z przyczyn naturalnych jego czas dobiega końca i może nie zdążyć zrealizować swoich chorych wizji o Wielkiej Polsce Katolickiej. Dlatego mają jeszcze 2,5 roku na wprowadzenie chociaż częściowej dyktatury i przekupienie wyborców, aby mogli dalej kontynuować proces instalowania dyktatury, nie zauważając, że prowadzą do destrukcji społecznej i pogrążają kraj w skansenie.

  Piąta – “Dlaczego ta parszywa – oszołomiona dogmatami elita, marnuje dorobek dwóch pokoleń, co najmniej 30 lat pracy w znoju, biedzie, często upokorzeniu! Dlaczego, ci ludzie w tej chwili – nie robiąc sobie nic z tego podpalają nasz dom? Co daje im takie prawo? Cytaty ze świętej księgi? Wola purpuratów sukienkowych? Co musi się stać, żebyśmy się przebudzili i przejrzeli na oczy?” – bo to jest “jaśnie państwo” a nie elita, a oni nigdy nie grzeszyli w historii inteligencją. Oni nie przejrzą na oczy nawet na łożu śmierci. Są trwale niezdolni do empatii wobec narodu i zrozumienia wyższych wartości ze względu na deficyty osobowości i charakteru. Psychopaci już tak mają.

  Szósta – “Przekazanie decyzji w ręce Narodu, to odebranie im władzy i dlatego się na to nie zgodzą. Nie będziemy dyskutować o prawach człowieka. Demokracja to rządy większości, a prawo nie pochodzi od żadnego Boga, bo nie ma na to Szanowni Państwo żadnych dowodów. Jeżeli ktoś w to wierzy, to oczywiście ma do tego prawo. Jednak prawo – jest konsensualne, wynika z umowy, tego co uzgodnimy. Najlepszym mechanizmem uzgodnienia w demokracji – proszę pamiętać – rządach większości – jest wyrażenie opinii przez ludzi.” – feudalno-kapitalistyczna demokracja połączona więzami interesów z okupantami religijnymi nie może pozwolić na rządy większościowe, na demokrację bezpośrednią, bo straciliby władzę i wpływy.

  Siódma – “Każdy, kto w tym stanie w jakim jesteśmy jest przeciwko takiemu referendum jest wrogiem państwa i przyczynia się do chaosu, ponieważ tutaj już inaczej spokoju nie będzie. Tylko mandat od Narodu, może spowodować, że władza wykona to, czego Naród chce. A jeżeli nie wykona, to może poda się do dymisji? Proszę jednak nie mieć złudzeń, ta elita – w tym zarówno purpuraci sukienkowi, ich zausznicy i wykonawcy woli na stanowiskach państwowych jak również panie głośno protestujące i wykrzykujące słowa powszechnie uznawane za obelżywe – na to nie pozwolą. Ponieważ referendum to rozstrzygniecie, a oni nie chcą rozstrzygnięcia innego, niż mieści się w ich dogmatach. A to zguba dla państwa. Finis Poloniae – akt I! – TAK ONI ZGUBIĄ NARÓD A JUŻ PRZEZ 30 LAT TRANSFORMACJI FAKTYCZNIE ZGUBILI PAŃSTWO. Podpisując Traktat Lizboński oddali naród w neokolonialną zależność od obcych wpływów i kultury.

  Cytuję z wybiórczej:
  „Hołownia do Kaczyńskiego ws. aborcji: Przez 40 lat życia nie spotkałem człowieka, który by tak gardził Polakami
  (…)
  Przypomniał, że od 1993 r. obowiązywał bardzo kruchy tzw. kompromis aborcyjny, który właśnie został złamany. Podkreślał, że jest gotowy do dyskusji z lekarzami, czy przesłanką do przerwania ciąży może być zespół Downa. Jednak – jak wyjaśniał – nikt nie ma prawa zmuszać Polek do heroizmu i do tego, by kobiety donosiły ciąże, nawet jeśli wiadomo, że „dziecko umrze zaraz po porodzie, bo pozbawione jest mózgu lub innych organów”. Dodatkowo taki heroizm nie może być egzekwowany przez policję i służby więzienne.

  Przypomniał przy tym, że równocześnie państwo tylko w niewielkim stopniu angażuje się w pomoc dla tych kobiet, które się na taki heroizm zdecydowały, i w pomoc dla niepełnosprawnych.
  “Głupia postawa niektórych biskupów”

  Hołownia stwierdził też, że ze smutkiem przyjmuje zadowolenie i radość biskupów Kościoła katolickiego po ogłoszeniu orzeczenia Trybunału. Uznał, że tego rodzaju postawa jest po prostu głupia, bo ewangelizacja za pomocą policji może rodzić tylko opór.

  Jego zdaniem już teraz w referendum większość polskiego społeczeństwa opowiedziałaby się za aborcją do trzeciego miesiąca życia płodu i takie rozwiązania zapewne zostaną wprowadzone za pięć-dziesięć lat, gdy zostanie obalona obecna władza i pseudotrybunał”.”

  Kobiety, czas na masową apostazję, bo tylko to może chociaż na chwilę przywrócić rozum sukienkowym purpuratom i ich politycznym lokajom.

  “Robert Makłowicz: jeżeli widzi się, jak rząd tańczy na urodzinach Radia Maryja, to jest to Monty Python”. https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/robert-maklowicz-jezeli-widzi-sie-jak-rzad-tanczy-na-urodzinach-radia-maryja-to-jest/g6qt8b8,79cfc278

  Odpowiedz
  • 29 stycznia 2021 o 18:43
   Permalink

   – Czym kierujesz się w życiu?

   – Wierzę w Boga. To zupełnie oczywiste. Jest dobry, cierpliwy i wspomaga każdego. Ludzki umysł nie może pojąć, jak bezgraniczna jest Jego łaska. Bóg jest. Trzeba się starać ze wszystkich sił. Szczerze wierzę, że Rosja jest święta, Bóg istnieje, a człowiek umiera. To proste rzeczy. Jesteśmy zbawcami świata. I musimy być tego świadomi. Nie jesteśmy obrońcami tradycji, to słowo może mieć dowolne znaczenie. Jesteśmy obrońcami człowieczeństwa. Bronimy tego, co czyni człowieka człowiekiem.
   Aleksandr Koc, Zachar Prilepin: Powitanie z bronią 20.02.2017 r. https://xportal.pl/?p=28474

   Widzisz Miecławie różnicę? Tak myśli i postępuje oficer rosyjski, a ty z kim trzymasz – z bezbożnym, z’ateizowanym
   Zachodem i USA – idź tą drogą, tam tobie zdecydowanie bliżej z (globalnymi) komunistami … 🙂 Tiaaa..

   Proponuję twojej uwadze: WEJŚCIE SMOKA – Putin rozpieprzył Davos. Maciej Poręba, Wojciech Olszański, Marcin Osadowski https://www.youtube.com/watch?v=IERFO1B5Igw
   Czas emisji godz. 20:00 więcej w temacie na kanale ‘profesor Igor Panarin, czy “su’t wieszczej” … 🙂

   Ps. No i KOGO, CO ty mi TU podrzucasz. Nie mam słów na wyrażenie oburzenia … 🙂

   Odpowiedz
   • 29 stycznia 2021 o 20:51
    Permalink

    @krzyk58
    Bóg podobno stworzył ludzi i świat na swoje podobieństwo. I tak powstał bardzo okrutny świat, w którym wszyscy nawzajem się mordują i zjadają. A największym szkodnikiem i największym drapieżnikiem w tym świecie jest człowiek…

    Odpowiedz
    • 30 stycznia 2021 o 07:44
     Permalink

     @Niechodzący na wybory. A największym szkodnikiem i największym drapieżnikiem w tym świecie jest człowiek…
     No i pomimo nie uczestniczenia w “obowiązku obywatelskim” ujawniłeś swoje preferencje polityczne (lewica, lewactwo podszyte “gretą i al gorem’).
     Nie podobno a na pewno. Wokół p. osoby wyczuwam “dyskretny” powiew lewackiego Zachodu i USA kiedy to po spożyciu stosownej dawki narko i alco. taplano się w błocie niczym świnie,
     bełkocąc cośtam o make … czy makowinach już nie pamiętam detali.

     Odpowiedz
   • 30 stycznia 2021 o 00:22
    Permalink

    @krzyk58

    Bóg chłopie to tylko twoje wyobrażenia w mózgu. Liźnij trochę nauki w temacie!
    Eksperyment z teorii umysłu nt. myślenia o bogu i kierowania się jego wskazaniami, który przeprowadził Nicholas Epley z Uniwersytetu Chicago:
    “Przeprowadzono też badanie z wykorzystaniem skanera fMRI, który pokazywał aktywność mózgu uczestników, których pytano o to, jakie ono maja zdanie na określony temat (np. eutanazja), a jakie jest ono u przeciętnego Amerykanina oraz Boga. Kiedy przeanalizowano wyniki, okazało się, że pytanie o samego badanego i jego przeciętnego rodaka uruchamia różne części mózgu. Ale pytanie o zdanie badanego i Boga uruchamia w mózgu dokładnie ten sam proces. Wniosek? „Bóg” myśli o tym o czym Ty myślisz, i chce dokładnie tego czego Ty chcesz. Stąd taka ogromna pewność ludzi, którzy występują w jego imieniu i się nim zasłaniają. Oni naprawdę wierzą, że realizują Boską Wolę i jest ona taka jak ich wola. Za każdym razem stwarzają sobie istotę najwyższą za swoje podobieństwo.
    Podsumowanie autorów pracy i eksperymentu:
    „Ludzie używają bytów religijnych, jako moralnego kompasu. Oceniają świat i podejmują decyzje na podstawie tego, co uważają, że było wolą Boga lub innego najwyższego autorytetu moralnego. Jednak najważniejszą cechą tego kompasu jest to, że on zawsze wskazuje północ. Niezależnie od tego, w którą stronę naprawdę zmierzają, to zawsze uważają, że idą w dobrą stronę. Badanie sugeruje bowiem, że inaczej niż w prawdziwym kompasie, wnioskowanie o przekonaniach Boga zawsze wskazuje ten kierunek, w którym ktoś już zmierza”.
    Źródło: Karol Brzostowski – Mój Bóg, czyli ja sam, Fakty i mity nr 29/2015, s. 17.

    Jeżeli wyników tego eksperymentu jeszcze nie zrozumiałeś, to napisz, wyjaśnię bardziej.:-)

    Nie mieszaj tzw. tradycyjnych wartości egzystencji ludzkich społeczności, które są niezależne od religii z samą religią żerującą na tych wartościach.

    Odpowiedz
   • 30 stycznia 2021 o 00:34
    Permalink

    @Krzyk58

    Wielki teatr kościelny, w który Pan wierzy, nie jest lepszy od teatru powszechnego, ba…, on jest nawet po stokroć gorszy, bo teatr buduje wyobraźnie zaś teatr Wasz ma gotowy obraz. Wykluczyć Stwórcy nie można absolutnie, ale wierzyć w mściwego gościa to efekt braku wyobraźni, wiedzy, wiary we własne możliwości i przede wszystkim wielkiej naiwności. Daleki jestem od podważania czyjejś wiary, tym niemniej tego oczekuję od chrześcijan. Ale od Was nie ma co liczyć na oczekiwania. Beton jest wśród was miękiszonem. Proszę nam tu nie implikować własnych wierzeń, lęków i obaw. My sobie radzimy, w przeciwieństwie do Was.

    Odpowiedz
    • 30 stycznia 2021 o 16:25
     Permalink

     @Grzegorz … E, tam – zaraz – wierzy. Wierzę że gdyby nie było hamulcowego w postaci reguł KK
     (10 przykazań) mielibyśmy jazdę bez trzymanki. Np. płodzimy i skrobiemy do woli, niejaki Adolf Hitler nam Polakom TO swego czasu gwarantował no i również wszelakie wyuzdanie i zboczenia… do czego dążą jewrolewicowe wariaci i waryatki? Podumaj! Demokracja-demokracją, ale ktoś musi motłoch trzymać krótko za pysk. 🙂 I JA, TO rozumiem.
     Ps. Wy, to kto? Liberasty (dudzie i nawalone i stankiewicze). Odsłuchałeś rekomendowanego Prilepina liberasty i lewica nie z kosmosu , oni już TU byli w trzecim pokoleniu wstecz w postaci
     komunistów, nkawudzistów oficjalni i ukryci wrogowie Stalina, V kolumna, w Polsce mamy do czynienia z tym samym schematem! Wiem, że TU was boli BO jak to mówią , jedynie prawda jest ciekawa….

     Odpowiedz
     • 30 stycznia 2021 o 19:24
      Permalink

      @krzyk58
      Podstawą cywilizacji europejskiej było Prawo Rzymskie, a nie jakieś dogmaty religijne, oparte na wierzeniach pierwotnych plemion Izraela.

      PS. Gdy Polacy mogli się “płodzić i skrobać do woli” to raz po raz był u nas wyż demograficzny, a od czasów wprowadzenia prawie całkowitego zakazu aborcji gwałtownie zaczęło na ubywać…

     • 30 stycznia 2021 o 21:37
      Permalink

      @Niechodzący .. . Rekomenduję.
      Chrześcijaństwo uratowało kulturę upadającego Imperium Rzymskiego (dr Jan Przybył)
      https://www.youtube.com/watch?v=HaneL3BeasY&t=90s

      ” Gdy Polacy mogli się “płodzić i skrobać do woli” to raz po raz był u nas wyż demograficzny…
      ‘TO” jakiś zamierzony oksymoron? BO, tak TO – czytam… 🙂

      “a od czasów wprowadzenia prawie całkowitego zakazu aborcji gwałtownie zaczęło na ubywać…”
      NO to podumaj co jest powodem, że z każdym rokiem ostatnimi czasy jest nas mniej a zwłaszcza w ostatnich paru latach, (gwałtownie schodzimy) ale TO dopiero preludium, https://techgame.pl/polska-090820-al-wymieranie-emerytura-populacja napiszę więcej, jest TO możliwe dzięki postawie i akceptacji “tobie podobnych”,skrobanie na życzenie tak jak w jewrokołchozie, patrz: słynna fraza (leninowska) o roli “pożytecznego idioty” a wyrażająca się m.in. w poście gdzie przejawiasz troskę o zdrowie moich współdomowników…
      Podumaj, gdyż masz problem natury poznawczej.
      Ps. Przepraszam że “przeszliśmy” na per ty – ale tak łatwiej. Jeszcze uwaga w kwestii “wiary
      czy niewiary (ateizmu bezbożników Jemieliana Jarosławskiego (Gubelmanna) 🙂 “oparte na wierzeniach pierwotnych plemion Izraela.” A jeśli tak, TO widzisz diametralne różnice w gusła
      ‘plemion izraelskich” vs. “czełowieków” wywodzących się korzenne z owym plemion nieważne
      sefardi czy aszenazi…? Marks jak każdy ortodoksyjny naukowy komunista odrzucał wszelkie inne ludzkie relacje poza klasowymi.Powszechnie znaną sprawą jest że w i po 1863 r (powstanie styczniowe) Marks nie wychodził z zachwytu nad Polakami którzy w obronie swoich interesów potrafili się wznieść ponad więzi etniczne. (Dopierd*ją Ruskim!)
      https://ksiegarnia.pwn.pl/Karol-Marks-o-kwestii-polskiej,824843444,p.html Linkowanego
      Marksa ‘rozpakowałem” i cóż my widziem Prosie Państwa? Zachwyt nad piękna hagadą (bajką)! Zapoznałem się z ‘personami” sygnującymi owe “dzieło i któż TO poleca: https://pl.wikipedia.org/wiki/Le_Monde_diplomatique no i – “wszystko jasne! 🙂
      Pan lubi Karola? Ja tam wole Karolinę! Ale pośmiejmy się w tych ciężkich czasach, zwłaszcza ze że :”szutki” nie powstawały w umach ‘jasnegopaństwa”, ani też burżuazji jak ująłby @Miecław, a zstępnych pokolenia
      enkawudzistów i komunistów z lat 30′ realizowane w latach 90’ już w zmienionej ‘formie” – liberałów oświeconych – “kazdy” z nich posiadał przodka jak nie enkawudziste to komunistę (rozliczony w 37’) a zazwyczaj obie przypadłości równocześnie. Do rzeczy! Городок Ленин Маркс https://www.youtube.com/watch?v=DdAbP-MDSaE, nastepna krotochwila: Городок – Луначарский (ЖЗЛ) https://www.youtube.com/watch?v=qU2v8lfGsnE potomu czto BOh trojcu ljubi’t Городок – Роза Люксембург (ЖЗЛ) https://www.youtube.com/watch?v=1aqTOD1eqLw 😂
      Marks nie cierpiał Słowian.Lubił wyłącznie Polaków gdyż nie bez racji postrzegał ich jako tych którzy dezorganizują słowiański świat.
      https://www.tvp.info/48318266/friedrich-engels-pisal-w-liscie-do-karola-marksa-ze-polacy-sa-narodem-skazanym-na-zaglade-wieszwiecej
      W pewnym sensie potwierdzał to znany czeski panslawista (późniejszy prezydent odrodzonej republiki) Tomas Masaryk.Uważał on że:
      .”Z czasem jego stosunek do Polski się zmienił. Doszedł do wniosku, że Polacy, z gruntu konserwatywni i autorytarni, chętnie z ofiary stają się prześladowcą, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Uznał, że Polska jest rodzajem mniejszej, znacznie słabszej Rosji”. Tiaaa…
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1%C5%A1_Masaryk
      Paka miszczu! 🙂

     • 31 stycznia 2021 o 00:13
      Permalink

      @krzyk58
      “Podumaj! Demokracja-demokracją, ale ktoś musi motłoch trzymać krótko za pysk. 🙂 I JA, TO rozumiem.” – o tak, prawica razem pod rękę z klerem lubi strzyc owieczki, więc musi faktycznie dogmatami za pysk trzymać. 🙂

      Na szczęście to już nie czasy pana i plebana więc dyktatury tak łatwo zainstalować nie można.
      Radzę skorzystać z tej rady:
      https://demotywatory.pl/5034390/Ludzie-maja-znaczenie-przekonania-nie

      Dewiacje to margines każdego społeczeństwa i prawo oraz dogmaty nic tu nie pomogą. Tylko edukacja i odpowiednia zdrowa kultura może to ograniczyć, a Kościół takiej zdrowej kultury nie tworzy, bo nie realizuje nauki społecznej Jezusa, nie postępuje zgodnie z kanonami pierwotnego chrześcijaństwa.
      Bliżej mu do tego:
      https://demotywatory.pl/5051914/Stworzyl-pieklo-i-wyrzucil-tam-swojego-pierwszego-syna-bo-ten

      Na twoje chorobowe fobie i stany depresyjne jest jedno lekarstwo. 🙂
      https://demotywatory.pl/4791330/Oto-22-choroby-ktore-wyleczy-dobry-seks

      No ale wiadomo, ty @krzyku58, prawdopodobnie jesteś w tej samej sytuacji co Jarek, jak wnioskuję po niedawnym twoim strachu przed kobietami, co można było wnioskować po komentarzu:-)
      https://demotywatory.pl/5051986/I-wszystko-jasne
      https://demotywatory.pl/5051979/Tak-trzymac

      Ale tu się zgadzam z Jarkiem:
      https://demotywatory.pl/5051983/Jaroslaw-Kaczynski-krytykuje-mlodziezowe-czasopisma-z-lat

     • 31 stycznia 2021 o 09:52
      Permalink

      @Miecław. …..o tak, prawica razem pod rękę z klerem lubi strzyc owieczki, więc musi faktycznie dogmatami za pysk trzymać.
      Nuu, pacz pan a ja miałem na uwadze lewicę (laicką), a konkretnie tow. Winnickiego! 🙂

      Demokracja Demokracja ale ktos tym musi zadzic! https://www.youtube.com/watch?v=_lz5dkYJ4Hg

     • 31 stycznia 2021 o 10:06
      Permalink

      @Miecław.

      “No ale wiadomo, ty @krzyku58, prawdopodobnie jesteś w tej samej sytuacji co Jarek, jak wnioskuję po niedawnym twoim strachu przed kobietami, co można było wnioskować po komentarzu:-)”

      Chyba nie przyjąłeś do wiadomości, iż “owe … no dobrze, niech będzie, “kobiety” sterowane są
      z tych samych neobolszewickich (neotrockiści) centrów dowodzenia w USA co ruchy antyputinowskie w Rosji, czy antyłukaszenkowskie na Białorusi. Na tym samym wózku jedziesz, być może nieświadomie .. nie jedź w tym kierunku, doskonale wpisujesz się w (zresztą nie tylko ty) tą narrację. 🙂 Gdybyś mieszkał w Rosji byłbyś (w jakimś sensie) poplecznikiem Nawalnego, byleby dop*liż Putinowi ,a na Białorusi wspierałbyś prozachodnią
      młodzież pod hasłem precz z bat’ką”. TO takie oczywiste…

     • 31 stycznia 2021 o 23:10
      Permalink

      @krzyk58

      Twoja przewrotność nie zna granic, no ale ja to rozumiem, że twoje trollowanie już takie musi być, aby ratować staczającą się na dno prawicę i jej feudalno-dyktatorskie zamiary.
      Nie łącz słusznych protestów naszych kobiet z protestami na Białorusi, czy w Rosji. Nawet jeżeli ktoś tu u nas wspiera je z zagranicy, to można było do tego nie dopuścić. Czyli nie wydawać wyroku TK na zamówienie polityczne fanatyków.

      Zakładając, że prezes ma dobre chęci ratowania Polski, to widać jak na dłoni, że na każdym kroku jest rozgrywany przez wrogie zagraniczne ośrodki wpływu. Dzieląc naród najpierw na lepszy i gorszy sort, potem zawłaszczając sferę publiczną dla jednej wizji katolickiej Polski i doprowadzając do podziałów społeczeństwa polityką histeryczną, doprowadził do zniszczenia więzi międzyludzkich, anomii społecznej, co jest wodą na młyn wrogów Polski. A teraz jeszcze ten nieszczęsny zamach na wolność kobiet. W taki sposób Polski nie uratuje. Jego doradcy, o ile ich ma i słucha?, to durnie lub sam się już pogubił w swoich grach politycznych w walce o władzę dyktatorską, że nie wie co czyni, jakie będą tego długofalowe skutki.

      Twoje insynuacje o moim poparciu dla Nawalnego to już chyba szczyt twojej schizofrenii? 🙂 Jeszcze do niedawna ty byłeś tu krytykiem polityki Putina, a teraz mi coś chcesz przypisać?, gdy ja usiłowałem ci wykazać, że jego polityka współpracy z oligarchami jest korzystna dla obrony suwerenności gospodarczej Rosji, a ty to negowałeś!
      Jak spotkam Putina to naskarżę na Ciebie. 🙂

      A tak na poważnie to co mnie obchodzi polityka i opozycja w Rosji? Niech się sami martwią teraz jak ratować swój kraj i naród przed upadkiem skoro kiedyś przepili komunizm.:-)
      Ty poniał?

     • 1 lutego 2021 o 08:48
      Permalink

      @Miecław. “Nie łącz słusznych protestów naszych kobiet z protestami na Białorusi, czy w Rosji.” TO ten sam schemat narzucany nam Sławianom z tych samych ośrodków., kiedyś podawałem link do “strony”. Najlepiej nie myśl , nie analizuj, nie wyciągaj wniosków,
      a przyjmij za własną narzuconą odgórnie narracje płynącą z lewicowo-liberalnego “wolnego świata”, Zachodu i USA. Widzę w twoich wywodach analogie do postrzegania początków transformacji społeczno-gospodarczo-ustojowej przez @Wojciech który dostrzega (wyłącznie) negatywną rolę w procesie przemian jeno w osobie L. Wałęsy, który to w tych wydarzeniach pomimo sprawowanej funkcji głowy państwa polskiego był tylko “sierżantem w okopach”, natomiast nie dostrzega roli ‘oficerów sztabowych” jak wówczas o sobie (i “podoficerze” ) Wałęsie mówili ludzie lewicy laickiej, bezbożni zresztą. 🙂

      “A tak na poważnie to co mnie obchodzi polityka i opozycja w Rosji?” Błąd! BO, powinna
      i to w dużo większym stopniu niż uważa się…

     • 1 lutego 2021 o 16:16
      Permalink

      @krzyk58

      “TO ten sam schemat narzucany nam Sławianom z tych samych ośrodków.” – oczywiście, a ten schemat został faktycznie narzucony nam Słowianom przez Watykan z niemczyzną w tle już w 966 roku i od tego czasu Słowianie nie mogą się podnieść kulturowo i tożsamościowo. Tak przez ciebie gloryfikowana religia z obcym bogiem niszczy naszą wolność i tożsamość od wieków a dzięki niej zagraniczne ośrodki wpływu mają pole do popisu bo znajdują całe rzesze pożytecznych idiotów, którym wmawiają pseudo-wolność i gruszki na wierzbie, zarabiając krocie na nas i zepsuciu naszych kobiet oraz mężczyzn.

      Ale to nie ma nic do rzeczy z problemem wolności kobiet w sferze prokreacji o którą cała sprawa idzie ze Strajkiem Kobiet. Więc powtarzam jeszcze raz, myśl logicznie i niech ci krzyż na umyśle nie zasłania faktów. Kobiety na Białorusi, czy w Rosji nie mają tych problemów co polskie z wolnością prokreacji. A te które protestują to faktycznie pożyteczne idiotki ze spranym intelektem zachodnią kulturą głupoty i pseudo-wolnością.

      Trochę historii ku przypomnieniu:
      W starożytnych kronikach podkreślano wierność małżeńską u Słowian. „Dawni Pisarze wychwalają wierność małżeńską nie tylko żon, ale nawet i mężów Słowiańskich. Oni wymagając od niewiast dziewiczej czystości, poczytywali za święty dla siebie obowiązek być wiernym swym małżonkom”. Źródło: J. B. Rakowiecki, Prawda Ruska, t. I, Część pierwsza o dawnych Słowianach w ogólności, Druk XX. Pijarów, Warszawa 1820, s. 7; J. Kostrzewski, Kultura Prapolska, Wyd. Instytut Zachodni, Poznań 1949, s. 22-23.

      Demoralizacja kultury nastąpiła po zaprowadzeniu chrześcijaństwa. Wacław Maciejowski w XIX wieku ubolewał nad rozwiązłością niewiast słowiańskich, o czym pisali kronikarze, która mogła być następstwem przyjęcia religii i zmian kulturowych z tym związanych, bowiem bez ogródek stwierdzał: „Przecież nic na to nie dbają grzesznicy, gdyż łatwo dostępują odpuszczenia grzechów, od chciwych zysku księży. Ci, powiadając że nie mają za co żyć, spowiadają za pieniądze i odpuszczają grzechy”. Źródło: W. A. Maciejowski, Pamiętniki o dziejach, piśmiennictwie i prawodawstwie Słowian, jako dodatek do “Historyi prawodawstw słowiańskich” przez siebie napisaney. Pamiętnik II / Wyd. Petersburg i Lipsk 1839. Leipzig: Zentralantiquariat der Deutschen Demokratischen Republik, 1977, s. 119-120.

      Teraz ty poniał co jest nadal źródłem upadku kultury słowiańskiej? A jak dorzucisz do tego aktualną zachodnią propagandę kultury głupoty bez odpowiedzialności za rodzinę i los społeczności to masz obecny wynik, gdzie egoizm, hedonizm i bzykanie bez ograniczeń z byle kim, byle tylko sobie użyć i się wyżyć – jest szczytem egzystencji całkiem sporego procenta polskiej młodzieży. A potem na refleksje jest już za późno, gdy życie sobie zniszczą, nawet nie dostrzegając prawdziwych wartości.

      Natomiast co do drugiej sprawy jestem ci w stanie przyznać częściowo rację. Bo to od Rosji zależy, jak się ostatecznie potoczą nasze losy. Dopóki Rosja jest silna i pod wodzą Putina oraz jego ludzi to kraje Słowiańskie mają jeszcze rację bytu, gdy Rosja padnie wtedy po nas nie pozostanie już nic, bo nas wampiry zachodnie rozszarpią. A tak mamy swoisty klincz, bo zachodnie imperialne ośrodki obawiają się, aby Polacy i inne nacje z demoludów nie zwrócili się w kierunku Rosji a przeciwko nim, więc będą nas utrzymywać na respiratorze ekonomicznym, aby mieć gwarancje i spokój. Do tego usłużni idioci i zdrajcy robią politykę histeryczną oraz propagują rusofobię, jako broń poznawczą, aby Polacy się nie zorientowali do czego i czemu mają służyć.

      Ale z drugiej strony to my możemy sobie tylko tu pogadać i ewentualnie kibicować zrównoważonej i półwolnościowej polityce Putina, czy Chinom, aby szybciej wykończyły zachodnich psychopatów. Wtedy będzie można na nowo odbudować bezpieczeństwo i pokój na świecie oraz prawdziwą współpracę gospodarczą na partnerskich zasadach.

      Na pewno to nas czeka prędzej, czy później, więc ku rozwadze:
      “Nadchodzi zło – musimy odrodzić naszą słowiańską tożsamość!”
      https://obserwatorpolityczny.pl/?p=46603

     • 1 lutego 2021 o 16:55
      Permalink

      @Miecław “Jeszcze do niedawna ty byłeś tu krytykiem polityki Putina, a teraz mi coś chcesz przypisać?
      Może nie tyle krytykiem, co niekiedy spoglądałem z komunistycznego,(lewicowy, trockistowski)
      punktu widzenia, TU niżej masz próbkę:

      31 ЯНВАРЯ . МОСКВА ПРОТИВ ПУТИНА 31 ЯНВАРЯ . РОССИЯ ПРОТИВ ПУТИНА

      https://www.youtube.com/watch?v=5sKvAftQO40

      Komuniści w swej masie tak jak i liberaści (też komuniści, tyle że “wczorajsi”) …jak widzisz. 🙂
      robią to co najbardziej zawsze im wychodziło – “mityngują”, po to by obalić “reżim Putina”, robili to również za pierwszej komuny w latach 20′, dopiero Stalin pognał towarzyszy do roboty… Więc – Miecławie zbyt duży robisz rozkrok (szpagat) a to naprawdę niewygodna pozycja,
      zwłaszcza w pewnym wieku ..zbyt długo nie zdzierżysz. 🙂

     • 1 lutego 2021 o 20:29
      Permalink

      W TVP (Dziennik TV) mignęła mi scena gdzie komuniści, lewaki i złodzieje (dusz) krzyczą obłędnie ‘cośtam” , jako mają we zwyczaju o “wolności, równości ..) dalej ne zdzierżyłem i uciekłem szybko
      co by nie kalać narządu słuchu, na pasku monitora zdążyłem odczytać że lewica & … domaga się nie tylko aborcji ale i eutanazji – w tym przypadku jestem ZA, jeśli rzecz miałby mieć zastosowanie wobec lewej strony. PRZYKLASKUJĘ!! Jestem za…
      Policja tak nadaktywna wobec Obywateli, swoich dobroczyńców, ci słudzy (pachołkowie) żyją
      i ‘mają się nieźle” z łaski i dzięki Suwerenowi, a przynajmniej winni nam służyć jak wierne psy!!! SĄ dziwne ospali wobec komunistycznej BARBARII… tchórze czy na usługach polskojęzycznej i światowej Bolszewii?

      Pro: Wostoka, jak Miecławie sądzisz komuniści, pospołu z liberałami nawalonymi (też komuniści) obalą
      “krwawy” reżim Putina”? РЕВОЛЮЦИОННАЯ СИТУАЦИЯ ? #ЭльМюрид https://www.youtube.com/watch?v=edwqBSzez8U&t=447s

 • 29 stycznia 2021 o 19:20
  Permalink

  Nie miałem złudzeń patrząc na sceny podpisywania Porozumień Gdańskich w roku 1980. Widząc postać prostackiego analfabety z karykaturą długopisu i MB w klapie, otoczonego chmarą prałatów i cwaniaków, oczami wyobraźni widziałem Polskę cofniętą cywilizacyjnie i kulturowo do tyłu o sto z górą lat. Ta szalona wizja upadku, kolejna po rozbiorach, powstaniach i wrześniach została spełniona z naddatkiem, pozbawiając Polaków wszelkich nadziei. Obecna władza prymitywnych szaleńców i neurasteników nie ma nawet z kim przegrać jakichkolwiek wyborów. Tzw elity skupione wyłącznie na gromadzeniu bogactwa i uciech tworzą chaotyczną opozycję pozbawioną wszelkich ambicji lub wizji rozwojowej tego kraju. Młode pokolenie podąża w jej ślady wyznając dewizę “tittitainment” czyli cycków i rozrywki. Należę do pokolenia, które nadbudowało po wojnie i zbudowało nową Polskę, wydawało się trwałą na wieki. Opartą na równości i sprawiedliwości społecznej, wysokiej kulturze, nauce i rozwiniętym na wielką skalę przemyśle. Gwarantem były doskonałe kadry inżynierów, liderów przemysłu i oświecenia ludu. Wszystko niestety łatwo poszło z dymem, zniweczone i wyszydzone. Za to ktoś poniesie straszliwe kary, groźniejsza od tych doświadczonych w historii, niebytu i upokorzenia. Tylko nieliczni będą wspominać światłe czasy Polski Ludowej, które mimo tysiąca wad i nieszczęść muszą być zaliczone do najlepszych w tysiącletnich dziejach. Wspominać także będą świetlane postaci ówczesnych przywódców, wielkich patriotów, skromnych i mądrych; Władysława Gomułkę, Edwarda Gierka i Wojciecha Jaruzelskiego i tysięcy innych bezimiennych.

  Odpowiedz
  • 29 stycznia 2021 o 20:46
   Permalink

   Znaczi’t lewicowemu jaśniepaństwu (czerwony chrabja) waniajet prosty robol w tym przypadku – elektryk?I zapewne MB?
   A TO już śmierdzi mi zapadnym komunizmem (globalnym).
   Nuu, nieładnie tawariszcz, uwłaczać klasie niegdyś rządzącej (zdrowie wasze w gardła nasze). 🙂

   Odpowiedz
  • 30 stycznia 2021 o 08:53
   Permalink

   @Wojciech

   Tak było, też miałem takie odczucia, gdy bezmyślne, ale za to modlące się owieczki sterowane kropidłem i podburzane przez dawne “jaśnie państwo” oraz wszelkiej maści kołtunów popełniały zbiorowe szaleństwo przeciwko własnej egzystencji i dorobkowi ich przodków. Ulegli wielkiemu oszustwu tysiąclecia przeprowadzonemu przez imperialne zachodnie ośrodki.

   @krzyk58
   Właśnie dajesz przykład kołtuństwa i odwracania uwagi od problemu w interesie “jaśnie państwa”, które przez wieki nie zrobiło nawet jednego procenta tego dla ludu, co zrobili komuniści i socjaliści, zapewniając każdemu godne życie bez konieczności poniżania się przed panem i plebanem z prośbą o przysłowiowy kawałek chleba na przeżycie.
   Obecnie nikczemne feudalne czasy wróciły, bo lud dał się oszukać wpuszczony w atawizmy.

   Tylko w Rosji Putin dzięki temu, że pamięta ZSRR i jego komunistyczne wartości potrafi dostrzec wartość godnego życia i mówić o tym otwarcie wbrew zachodnim i swoim rosyjskim kapitalistycznym wampirom.

   “W Rosji mamy podstawowe zasady: człowiek powinien mieć zapewnione godne warunki do życia, czyli mieszkanie, infrastrukturę, transport, wygody i przyjazne środowisko. Człowiekowi potrzebne jest zaufanie do państwa, czyli pracując może liczyć na rozwój, awans, kształcenie zawodowe, zapewnioną emeryturę z chwilą zakończenia kariery. Człowiek musi mieć zapewnioną profesjonalną opiekę lekarską gdy zachodzi potrzeba. Niezależnie od statusu materialnego rodziców dzieci powinny mieć dostęp do edukacji. Te zasady są podstawą zrównoważonego rozwoju gospodarczego. Dbałość o człowieka jest warunkiem rozwoju państwa.”
   https://wolnemedia.net/wladimir-putin-wyslal-wielki-reset-w-kosmos/

   On uratował naród rosyjski przed całkowitym upadkiem moralnym i ekonomicznym. Jeżeli ich służby wykształcą podobnych do niego następców o wysokiej inteligencji społecznej i nie tylko, to przed Rosją jest świetlana przyszłość.

   Niestety Polskę zniszczoną kapitalizmem i styropianową polityką histeryczną czeka upadek, bo społeczeństwo zostało pozbawione źródeł wyższej kultury i moralnie zniszczone przez okupacyjną religię oraz dziki kapitalizm, prawicowe kołtuństwo a także lewacką prozachodnią kulturę głupoty.

   Odpowiedz
  • 30 stycznia 2021 o 19:44
   Permalink

   Panie @Wojciechu

   Choć neurastenik świetnie opisuje mnie, to jednak mimo to zgadzam się ze wszystkimi słowami. Tak więc, skoro ja teraz… cierpię, a przecież w trakcie przemian gówniarz byłem, to sobie wyobrażam co musiał czuć w tamtych czasach człowiek pozbawiony emocji błyskotek. To musiało być straszne uczucie.
   Wielu bardzo mądrych ludzi dało się przecież zrobić w balona, po raptem 5 latach odkrywali wszystkie niecne plany łajdaków sterowanych odgórnie za gówniane łapówki.

   Na szczęście jakoś w końcówce tych lat odradza się trzeźwe spojrzenie, już mało kto się wstydzi tytułować Generała wielką literą, zaczynamy rozumieć próbę ośmieszenia poprzez zdawkowe “pomożecie?”, czy Wujka z kulami snajperskimi w ciałach, których przecież Milicja nie używała, za to obrazek schodzących kontrabasistów z wyłazów dachowych powoli dociera do głów młodych ludzi, powstają też książki prawdziwie opisujące tamte zdarzenia. I tak sobie myślę, że…tak, 40 lat (licząc od ’80) to już ta pora. Historia się nasyciła, przetrawiła, zaczyna wymiotować.

   pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 29 stycznia 2021 o 23:33
  Permalink

  Mądrze napisane, ale nie o to chodzi – bo celem jest znisczenie i podpalenie. Do tego doprowadził wściekły kurdupel, oszołomiony mgłą, która zabiła mu brata.

  Odpowiedz
 • 30 stycznia 2021 o 16:29
  Permalink

  W nawiązaniu do zajawki: “Jakoś to będzie, bo jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było. ” Amen 🙂

  Odpowiedz
  • 30 stycznia 2021 o 22:02
   Permalink

   Rozpakowałem, i cóż tam zdrożnego? 🙂 Ludzie, nie bądźcie do q*vy nędzy – wypłochami! 🙂 Tam nic nie ma co mogłoby być ‘obcięte”. Widział np. film dok. “Rosja z nożem w plecach” K. Duszenowa w okolicach 2007 r. ten b. oficer Armi Radzieckiej (podwodniak) wnuk Admirała Siewiernoj Fłoty nb. rozstrzelanego w 37’ m.in. za ów dokument spędził kilka lat w łagrach o zaostrzonym rygorze, dziś zbliżony mocno do Cerkwi Prawosławnej. Albo: Oglądał pan film “Tajne i jawne.Cele i działania syjonizmu” ? To film nakręcony w początku 70-tych na polecenie ЦК КРСС – СССР Film nakręcono na podstawie archiwalnych dokumentów a pokazywano go (film) na seansach zamkniętych.Można powiedzieć elitom. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%BE%D0%B5_%D0%B8_%D1%8F%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D0%B5_(%D0%A6%D0%B5%D0%BB%D0%B8_%D0%B8_%D0%B4%D0%B5%D1%8F%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2)
   Na tym filmie otwarcie się mówi kto zafundował biedocie żydowskiej holokaust.
   Ps. Film jest dostępny w necie.(choć za Jelcyna kopie filmu były niszczone). Zresztą o ile mnie pamięć nie zawodzi – (a nie zawodzi!) swego czasu – linkowałem na forum OP.

   Ps.2 Dziś pochowano uroczyście (przynajmniej mam taką nadzieję) członka rodziny ze strony
   małżonki lat 70, do czasu ‘ukłucia”, dobrego stanu zdrowia, ‘po fakcie” 😉 przeżył chyba ze dwa dni.
   Odszedł sobie do domu Pana tak zwyczajnie podczas odśnieżania ‘mietełką” przed garażem… niby stary a jednak durny.
   Zawsze twierdziłem że głupich nie sieją …. 🙂

   Odpowiedz
 • 1 lutego 2021 o 20:39
  Permalink

  @Miecław. Zapewne przeoczyłeś? A, swoją drogą lewica TO stan (chorego zresztą) umysłu…. 🙂
  “Swoją drogą bardzo ciekawe jest to że środowiska „lewicowe” atakują hierarchę tak bardzo krytycznego wobec kapitalizmu. Więc chyba nie mylił się śp. kol. Bohdan Poręba pisząc: „Dla Polaków lewica to prorobotniczość, proludowość, harmonia w życiu społecznym bez biegunów biedy i bogactwa. Dla nich zerwanie z tradycją, historią, religią. Ideologiczny materializm. Ciekawe że jest on tak bliski zarówno trockistom jak i kapitalistom. Ale to przecież dzieci jednego diabła”.
  https://myslpolska.info/2021/01/27/jak-krytyka-polityczna-robi-ze-stefana-wyszynskiego-zwolennika-hitlera/

  Odpowiedz
  • 3 lutego 2021 o 11:08
   Permalink

   @krzyk58

   Ależ nie przeoczyłem, mam i czytałem, ale nie było odpowiedniego felietonu, aby to poruszyć, a ty jak zwykle odbiegasz od tematu.
   A co do twojego prztyczka w nos lewicy, to masz prawdę o prawicy.:-)
   „Prawica jest głupia z natury, a w naszym kraju wręcz kwitnie głupotą” – K. Kutz. Źródło: Przegląd nr 6/2016, s. 3.

   Ale do rzeczy odnośnie jeszcze raz kard. Wyszyńskiego, chociaż temat był już omawiany w naszej dyskusji i do ciebie nic nie dotrze, żadna obiektywna prawda, podobnie jak do Jastrzębskiego, Engelgarda, czy prof. Raźny nt. katolicyzmu w Polsce i roli Wyszyńskiego w zniszczeniu Polski Ludowej.
   Red. Engelgard w swoich peanach na cześć kardynała szkodnika popełnia ten sam błąd braku logicznego rozumowania co Jastrzębski.
   http://www.mysl-polska.pl/2597
   Mają niestety problem z ograniczeniami poznawczymi wynikającymi z ich religijności, a to zmienia perspektywę ich postrzegania i czyni niewolników interesów oraz imperializmu Kościoła.

   Zacznijmy od podstawowej prawdy, czyli skuteczności propagandy kościelnej wzmacnianej przez wdrukowane owieczkom dogmaty. Ta propaganda zmienia się zawsze i dostosowuje do określonych warunków społecznych i gospodarczych aktualnie panujących, które zapewniają Kościołowi jako instytucji przetrwanie i walkę przeciwko ruchom ludowym wszędzie na świecie, gdzie tylko się pojawią, bo interesem kleru jest panowanie i władza, strzyżenie owieczek a nie tworzenie systemu społecznego opartego na prawdziwym chrześcijaństwie. Ich retoryka zmienia się więc w zależności od potrzeb i w taki sposób, aby zawsze można było się z niej wycofać. Raz więc potępiają kapitalizm, innym razem socjalizm, ale zawsze promują feudalizm i faszyzm katolicki, czyli władzę kościelnej korporacji nad ludem nazywanym bożym.

   Od wieków nic się nie zmieniło i to co było znane przed wojną w II RP, a ograniczone trochę w PRL, obecnie odrosło jak hydra i ostatecznie zniszczy Polskę.
   „Kościół katolicki zmodernizował się w metodach propagandy; wytworzył swą olbrzymią katolicką prasę, katolicki film i katolickie radio. Wytęża on wszystkie siły chcąc ratować zagrożoną pozycję swoją i swego mocodawcy – imperialistycznego kapitalizmu. Wraz z upadkiem ustroju kapitalistycznego upadnie z czasem i religia, którą on i która jego podtrzymuje.” Źródło: Z. Mierzyński, Jak człowiek stworzył boga, KiW, wydanie trzecie, Warszawa 1955, s. 110-112.

   Tak więc się stanie:
   „Albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale” – Stefan Wyszyński. Źródło: Fakty i Mity nr 29/2020, s. 3.

   „Miejcie się na baczności przed fałszywymi prorokami. Oni przychodzą do was w przebraniu owczym, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach”. Mt 7,15-20
   I tak dokładnie było z kard. Wyszyńskim, to wilk w owczej skórze udający przyjaciela ludu, a gdy tylko mógł szkodził mu w taki sposób, aby nie padł na niego cień podejrzenia w PRL. Pisałem już o tym, że ci głupi komuniści nie posłuchali Stalina i dali się zwieść temu szczwanemu lisowi.

   A teraz fakty.
   Po pierwsze – ks. Stefan Wyszyński był profesorem prawa kanonicznego, socjologii i katolickiej nauki społecznej Kościoła w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku i gdy od 1932 pełnił obowiązki redaktora naczelnego miesięcznika włocławskiej kurii „Ateneum Kapłańskie”, TO FAKTYCZNIE DECYDOWAŁ JAKO REDAKTOR NACZELNY CO SIĘ TAM UKAZUJE I W JAKIM KONTEKŚCIE.
   JEST WIĘC ODPOWIEDZIALNY ZA PROMOCJĘ FASZYZMU I NAZIZMU NA ŁAMACH TEGO SWOJEGO PISMA I TU ŻADNE USPRAWIEDLIWIENIA NIE POMOGĄ, BO JAKO REDAKTOR NACZELNY TEŻ SIĘ POD TYM PODPISYWAŁ AKCEPTUJĄC DRUK TYCH TREŚCI, FAKTYCZNIE OBNAŻAJĄCYCH WSPÓŁPRACĘ KOŚCIOŁA Z FASZYZMEM.

   Po drugie – był on inspiratorem i sygnatariuszem słynnego listu do biskupów niemieckich, jako dokumentu wysoce szkodliwemu polskiej racji stanu, bo wówczas Watykan jeszcze nie uznawał naszej zachodniej granicy, był więc ten list w interesie Niemiec i ich ziomkostw.
   http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/12/list-biskupow-polskich-do-biskupow-niemieckich-z-1965-r/
   http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/12/stanowisko-wladz-polskich-wobec-oredzia-biskupow-polskich-do-niemieckich-i-ich-odpowiedzi-styczen-1966-r/

   Jak Kościół jako instytucja i kler traktował lud przez wieki i jak go wykorzystywał, jest opisane tu:
   http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/12/andrzej-nowicki-chlopi-a-biskupi/
   Wyszyński nie odbiegał od tego scenariusza.

   Ważny komentarz z KIP:
   „Pamiętamy przecież Śluby Jasnogórskie w 1956 roku i… przejęcie władzy w Polsce przez Polaków w tym właśnie roku.”
   “Panie Janie Pawle,
   skojarzenie tych dwóch faktów prowadzi do przeciwnych wniosków.
   Śluby Jasnogórskie w 1956r. pojawiły się dlatego, że Żydzi utracili w Polsce władzę na rzecz Polaków.
   Wyszyński prymasem Polski został nominowany w styczniu 1953r. przez papieża Piusa XII, zwolennika podboju wschodniej Europy (głównie Rosji) przez III Rzeszę celem niesienia zachodniej cywilizacji, a więc rozszerzenia wpływów Kościoła. Wyszyński miał zwalczać socjalizm i walczył z nim do końca.
   W 1965r. w Watykanie w trakcie SVII biskupi polscy przekazali biskupom niemieckim słynny list, „przebaczamy i prosimy o wybaczenie” – odcięcie się od Rosji i otworzenie drogi do integracji z Zachodem, z żydowskim Zachodem.
   W latach 1970. wspierał żydowską V kolumnę dążącą do demontażu PRL – identyczny cel przyświecał przecież Kościołowi.
   Przypomnę, że dopiero w 1972 Watykan ostatecznie uznał granice zachodnie PRL i zawiesił stosunki dyplomatyczne z polskimi władzami na emigracji.
   I ta nieszczęsna intronizacja, toż przecież nawet Żydzi się z nas śmieją i dają tytuł w GW „Żyd królem Polski”.
   Panie Janie Pawle,
   to właśnie ta żydowska religia – ale nie wiara w istnienie Boga – uczyniła z nas mentalne kaleki, które nie potrafią bronić własnego państwa i narodu.
   To przecież św. Stanisława ze Szczepanowa Kościół wyniósł na ołtarze właśnie za to, że ten wystąpił przeciw władzy królewskiej, czyli przeciw Państwu Polskiemu.
   Nam nie modlić się trzeba, a pracować nad polityczną organizacją i narodową formacją.”
   Więc trzeba czytać i analizować, analizować, analizować ( i drukować oraz upowszechniać dopóki czynny jest internet) … i wydobywać ważną prawdę na powierzchnię oraz … realizować według zasady australijskich Aborygenów: „Musisz stać się tą zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.”
   Redakcja KIP
   http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/12/list-biskupow-polskich-do-biskupow-niemieckich-z-1965-r/

   Po trzecie – Wyszyński był przeciwnikiem księży patriotów z którymi mieliśmy szansę tworzyć dla wierzącego ludu prawdziwe chrześcijaństwo w Polsce Ludowej. On ich zniszczył i eksterminował. Występował więc przeciwko faktycznym interesom ludu i nauce społecznej Jezusa nie dopuszczając do tworzenia komunizmu chrześcijańskiego wspólnie z władzami PRL.

   Po czwarte – na koniec cyt. D. Kusiora z którym w tej kwestii się zgadzam:
   „Kościół w Polsce był zawsze i jest antypaństwowy, antypolski i antynarodowy.
   (…)
   Politycznie nieświadomy żydo-katolik, a takich jest zdecydowana większość, nie chce przyjąć do wiadomości, że niechęć, wręcz nienawiść, do nacjonalizmu wspólna jest żydo-katolickiemu Kościołowi oraz Żydom. W 1937r. Żydowski „Nasz Przegląd” potępiając ruch narodowy oraz jego miesięcznik „Zadrugę” w listopadzie 1937r. stwierdził: „(…) zdecydowana wrogość do Żydów prowadzi w konsekwencji do odrzucenia religii o judejskich korzeniach (religii chrześcijańskiej – D.K.).”.

   W powojennej, socjalistycznej, Polsce nastąpiło odseparowanie Kościoła od władzy świeckiej.
   Zatem dla Kościoła socjalizm, który przechodził na pozycje narodowe (dopiero od 1956r., po odsunięciu Żydostwa od władzy) i tworzył państwo świeckie, był nie do przyjęcia. Pozbawił go całkowicie władzy politycznej i ograniczył materialnie, a mówiąc wprost ograniczył pasożytnictwo Kościoła. Odebrano Kościołowi część ziemskich majątków, zmniejszono państwowe dotacje. Jeśli uwzględnić jego antypolską działalność i ekonomiczne pasożytnictwo, utrzymywanie tej instytucji przez polskie społeczeństwo wydaje się szkodliwym i niczym nieuzasadnionym absurdem.
   Przeczuwająca utratę władzy Żydo-bolszewia staje się w 1954r. inicjatorem powołania ATK w Warszawie – zaczyn wspólnego frontu antypolskich Żydów i antypolskiego Kościoła przeciw PRL – przeciw Polsce i Polakom.

   A zatem socjalizm narodowy oraz świeckość państwa PRL były wrogiem śmiertelnym Kościoła, który właśnie po 1956r. zdobył naturalnego sojusznika w walce z PRL-em. Tym sojusznikiem stali się Żydzi – Żydo-bolszewia -, którzy w 1956r. utracili w Polsce władzę.
   Pamiętny list biskupów polskich do niemieckich z 1965r., „Przebaczamy i prosimy o wybaczenie …” (powstał w trakcie obrad SVII) był pierwszym aktem polityki Kościoła zmierzającej do wprowadzenia Polski w przyszłości do opanowanego przez Międzynarodowego Żyda i syjonistów obozu Zachodu. Było to wyraźne odseparowanie się od ZSRR, czyli gwaranta gospodarczego rozwoju, bezpieczeństwa socjalnego, a przede wszystkim bezpieczeństwa politycznego i jednoczesne uruchomienie w przyszłości całego procesu polityki roszczeń terytorialnych – nazywanych roszczeniami majątkowymi –, obywateli NRF, a także i Żydów, względem Polski, a dzisiaj także względem Polaków.

   Gdy w 1976r. powstaje żydowski KOR prymas Wyszyński przyjmuje ten fakt z uznaniem i radością, którą dzieli się w liście do Jana Józefa Lipskiego (mentora J. I L.Kaczyńskich): „Dziękuję całym sercem za list z Apelem do Społeczeństwa i Władz….”
   Żydowskie bojówki KOR-u manifestują przeciw PRL w kościołach uzyskując ochronę kościelnej hierarchii. Stworzona przez V żydowską kolumnę „Solidarność” uzyskuje wsparcie Kościoła.

   Prymas Wyszyński i jego hierarchowie czynnie i z premedytacją wykorzystywali nieświadomy politycznie lud do walki o władzę, o przywileje i majątki dla Kościoła i dla swoich żydowskich sojuszników w Polsce i poza Polską (w USA i w Izraelu).
   Jakie zatem zasługi leżą u podstaw beatyfikacji kard. S.Wyszyńskiego, mistrza kard. K.Wojtyły, późniejszego JPII? Najlepiej jeśli próby odpowiedzi na to pytanie podejmie się katolik, pan Krzysztof Zagozda, a nie polski nacjonalista odrzucający szowinistyczne religie o żydowskich korzeniach.”
   Dariusz Kosiur
   https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/10/29/kosciol-trampolina-dla-syjonizmu-w-polsce/

   Po czwarte – może losy Polski Ludowej potoczyłyby się inaczej gdyby ktoś inny został prymasem Polski:
   “Kulisy wyboru Wyszyńskiego na prymasa Polski
   28.04.2015
   Nie wiem, jak potoczyłyby się losy Kościoła katolickiego w Polsce, gdyby nie zagadkowa śmierć bp. Stanisława Kostki Łukomskiego. Nie wiem, czy jego hipotetyczne prymasostwo mogłoby ocalić Kościół w Polsce w taki sposób, w jaki on sam ocalił przed zniszczeniem zaminowaną już przez Niemców łomżyńską katedrę. Nie wiem także, czy ewentualni kontynuatorzy jego misji wykazaliby tyle samo niezłomności i hartu ducha. Wiem jedno: wokół tej postaci od sześćdziesięciu pięciu lat panuje dziwna zmowa milczenia, a publiczne artykułowanie narzucających się pytań dotyczących okoliczności jej śmierci nie przysporzą mi sympatii w kręgach Kościoła posoborowego.”
   Autor: Krzysztof Zagozda
   za: https://katolikintegralny.wordpress.com/2015/04/28/2359/
   Możemy tylko się domyślać i spekulować kto był zainteresowany śmiercią bp Łukomskiego.

   Po piąte – ukrywał demoralizację i przestępczość kleru, w interesie Kościoła, w czym mógł nawet współpracować z SB (gdzieś coś czytałem na ten temat, ale nie pamiętam i nie wiem czy zachowałem materiał).
   „W roku 1963 Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza wydała wspomnienia ks. Leonarda Świderskiego „Oglądały oczy moje”, w których oskarżał on biskupa kieleckiego Czesława Kaczmarka o współżycie seksualne z zakonnicami (m.in. z sercanką, siostrą Domicelą) i inne czyny lubieżne. Bp Kaczmarek nie był postacią nieznaną, gdyż podczas okupacji zachowywał się dwuznacznie, na pograniczu kolaboracji z administracją niemiecką, w czasach stalinowskich został natomiast skazany w sfingowanym procesie, co kreowało go na męczennika. Nic więc dziwnego, że podczas audiencji udzielonej przez kard. Stefana Wyszyńskiego posłom z Koła Poselskiego Znak jeden z nich zapytał, co należy sądzić o zarzutach ks. Świderskiego. „Nic – uciął krótko prymas – to są wewnętrzne sprawy Kościoła”.
   https://www.tygodnikprzeglad.pl/polska-ludowa-ktorej-wzrastalem/

   Po szóste – poparł KOR, co ostatecznie go skreśla z listy przyjaciół ludu a czyni przyjacielem szatanów.:-)

   Na koniec pytanie. Kiedy Ty, Engelgard, Jastrzębski, prof. Raźny i wielu, wielu innych zrozumiecie, że mamy do czynienia z okupantem nie reprezentującym interesów narodowych tylko własne imperialne plany panowania nad światem reprezentantów najokrutniejszego boga w historii, (proszę nie łączyć tego z Jezusem jako nauczycielem miłości bliźniego). Kard. Wyszyński był tylko funkcjonariuszem na służbie tego okupanta i działał przeciwko polskiej racji stanu wielokrotnie.
   O tym trzeba by kiedyś napisać książkę, która by pokazała prawdę o tym wilku w owczej skórze.

   Odpowiedz
   • 3 lutego 2021 o 17:53
    Permalink

    @Miecław. No i po co tak trudzisz się, ( trollowaniem, kopiowaniem, kopulowaniem …). Czy nie wystarczy “ze dwa zdania”? Ot, tak.

    “Bohdan Poręba pisząc: „Dla Polaków lewica to prorobotniczość, proludowość, harmonia w życiu społecznym bez biegunów biedy i bogactwa. (3 X TAK – moj przyp.)

    Dla “nich” (lewica to – moj przyp.) zerwanie z tradycją, historią, religią. Ideologiczny materializm. (Bolszewia nie przejdzie! 🙂

    Ciekawe że jest on tak bliski zarówno trockistom jak i kapitalistom. Ale to przecież dzieci jednego diabła”.

    Ty, poniał?! Gdzie (w kim) tkwi …diabeł?! A, ognia z wodą nie połączysz.

    Odpowiedz
    • 3 lutego 2021 o 22:10
     Permalink

     @krzyk58

     Oj prawda zabolała? Mało ci jeszcze?
     Na ciebie nie wystarczą dwa zdania. Trzeba ci zawsze przedstawić dowody na maksa, abyś nie miał wątpliwości jaka jest prawda. Z prawactwem inaczej nie można, jedyna słuszna opcja to siekanie dużą ilością prawdy po neuronach, aż ukrzyżowane umysły doznają oświecenia lub zwarcia potencjałów elektrycznych i zamilkną w swojej ciemnocie.
     A i czytelnicy także muszą się poznać na waszej prawackiej manipulacji, obłudzie i hipokryzji oraz brakach logicznego myślenia. Dlatego jestem gotów tu w czynie społecznym prostować twoje neurony. 🙂

     A co do Poręby i Grunwaldu polecam przeczytać monografię wydaną przez IPN: P. Gasztold-Seń, Koncesjonowany nacjonalizm. Zjednoczenie patriotyczne Grunwald 1980-1990, Warszawa 2012.

     Zerwanie z religią okupacyjną i materializm dialektyczny oraz odbudowa kosmocentrycznej kultury słowiańskiej to jest nowoczesna POLSKA RACJA STANU, LEWICOWA I NARODOWA.

     PS. w odniesieniu do twojego posta niżej. Niczym się nie różnię od ciebie tylko perspektywą, masz z tym problem taki sam jak lewica z wami prawakami.
     Jak to mówią – trafiła kosa na kamień. 🙂
     Dlatego tak skowyczysz teraz bo ci stępiłem twoją nikczemną feudalno-kościelną propagandę.

     Odpowiedz
  • 3 lutego 2021 o 13:31
   Permalink

   @Miecław. “Ależ nie przeoczyłem, mam i czytałem, ale nie było odpowiedniego felietonu, aby to poruszyć, a ty jak zwykle odbiegasz od tematu.”
   To miło że czytałeś, a zarazem przykro ze jesteś nieprzemakalny ,odporny na FAKTY. Odbiegam,
   BO przekonany jestem że “Jaś (by) nie doczekał”.
   🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.