Być kochanym – pozwól

Ona pierwsza

To nie ty szukałeś miłość, ale to ona odnalazła ciebie. A tak naprawdę to nie tyle odnalazła, co ci się objawiła. Bo mogłaby cię odnaleźć tylko wówczas, dyby cię zgubiła. Tymczasem ona była tuż obok. Była zawsze. Tyle, ze tyś jej nie dostrzegał. Tyś jej nie zauważał. Nie ty wiec, lecz ona byłą pierwsza. Miłość.

Miłość była tuż obok. Towarzyszyła ci przez całe twe życie. Ale jej to nie wystarczało. Wciąż szukała sposobności, aby wejść z tobą w relację. Pragnęła dać ci się poznać. Pragnęła twej wzajemności. Nie z przymusu jednak, lecz z wyboru. Niewymuszonego wyboru. Nic na siłę. Bez narzucania się.

Jednak to miłość zawsze miała inicjatywę. Zawsze była krok przed tobą. Była już, gdy przychodziłeś na świat. Zresztą to ona sprawiła, że się na nim w ogóle pojawiłeś. Pokonała tysiące przeszkód w naszym współczesnym tak wrogim życiu świecie, bylebyś tylko mógł się narodzić. A wszystko po to, aby cię kochać. Żyjesz z jej inicjatywy. Żyjesz z powodu pragnienia bycia kochanym przez twoja miłość.

Poznań, 2015.01.11
Autor: Adam Gabriel Grzelązka

5 myśli na temat “Być kochanym – pozwól

  • 25 marca 2017 o 21:42
   Permalink

   Młoda kawka konkretnie, podrośnięty już mocno pisklak

   Odpowiedz
 • 25 lutego 2017 o 06:39
  Permalink

  Ciekawa liryczna refleksja ….naturalnie, ze milosc jest podarunkiem bogow, jej postrzeganie, jej darowanie…
  Wiadome jest ogolnie, ze serce to nie sluga …..

  Odpowiedz
 • 25 lutego 2017 o 17:30
  Permalink

  Bardzo miły sentymentalny tekst, jednak wejść w relacje z tym uczuciem jest wbrew pozorom trudno, czasami choćby dlatego, że brakuje odwagi.

  Czytelnik pisze, że jest to wrona przyznam, że nie udało mi się z tak bliskiej odległości widzieć tego ptaka. Wiem natomiast, że krukowate są inteligentnymi istotami, powtórzę za klasykiem “..czarne to to w ziemi się dłubie a ja je lubię..”

  Odpowiedz
 • 25 lutego 2017 o 21:39
  Permalink

  a propo tej wrony, konkretnie to młoda kawka, solidnie wyrośnięty już pisklak, niemal samodzielna

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.