Budujemy neoliberalny socjalizm

fot. red.

Ojej! Gaz podrożał 900%? Kredyty o 50%? Energia elektryczna o50%? Ale mamy dużo „Ojejów” na początku roku! Oj dzieje się! Oj wszystko rośnie! Oj inflacjo rośniesz! Tylko nie ma „ojej” podwyżek pensji, bo „ojej” to już nie jest takie proste – najpierw trzeba zarobić. „Ojej” benzyna drożeje, chwilowo ojej spadła, bo rząd ograniczył swój haracz! No, ale „ojej” gaz? 900% wzrostu – to jest „ojej” bardzo dużo! Tylko nasze infantylne „ojej” można tutaj zmienić i już nie „ojejać”, na wzrost cen nie poradzimy już nic.

Cena to jest kwota jaką ktoś chce zapłacić za dany towar lub usługę, ale najpierw jest definiowana jako oferta przez sprzedającego (dostawcę). Wszystko „fajnie” z wolnym rynkiem, dobrze, że się to tak układa, bo to jest racjonalne, jednak jest pewien problem jeżeli chodzi o dobra masowe o charakterze regulowanym. Zaliczamy do nich przede wszystkim ceny energii oraz ceny głównych mediów komunalnych oraz – niesłychanie ważne – ceny żywności, przynajmniej jej podstawowy zakres, powszechnie występujący w koszyku dóbr. W tych zakresach nigdy nie było, nie ma i nie będzie wolnego rynku. Ponieważ, kształtowanie się cen tych dóbr jest podstawą całej ekonomii w ogóle. Osobną kwestią jest pytanie, czy wolny rynek w ogóle jest możliwy, no chyba tylko w laboratorium?

Tylko ze względów historycznych trzeba przypomnieć, że w naszym kraju byli imbecyle, którzy twierdzili, że trzeba sprywatyzować wszystko i że kapitał nie ma narodowości. Dobre to było! Naprawdę! Neoliberałowie nakradli w Europie Środkowej, Wschodniej, w Rosji i w Ameryce Południowej tak wiele, że prawie nic nie zostało dla ludności tubylczej. Z dziedzictwem reform neoliberalnych i uzależnienia od lichwiarskiego kredytu od Zachodu, będziemy się zmagać przez pokolenia. Co to bowiem za kredyt, który ktoś drukuje a inny musi na to pracować? Pamiętajmy o tym, miejmy to ciągle w pamięci. Chiny się zreflektowały zawczasu i się obroniły, w Rosji to nieco dłużej trwało, ale też się im udało. Odrzucenie przekleństwa neoliberalizmu jest warunkiem suwerenności, chociaż wewnętrznej. Proszę pamiętać, że jeszcze niedawno w demokratycznej krainie wolności nad Wisłą, bank mógł wystawić tytuł egzekucyjny bez sądu!

My dzisiaj po prostu budujemy neoliberalny socjalizm. Korporacje mogą u nas swobodnie działać, jeżeli są z USA to właśnie widać, że państwo się wycofuje wobec zmian prawnych, które miałyby na nie wpływać – tu się kończy nasza suwerenność. Zarazem jednak państwo prowadzi już gospodarkę w istocie socjalistyczną – pobierając podatki od tych, którzy mają nieco pieniądza (i nie są z partii rządzącej i jej rodzin?) i daje pieniądze swoim zausznikom. Neoliberalna część gospodarki i społeczeństwa, ma finansować wyższy poziom życia części „pięcsetplusowej”. Oto cała tajemnica naszego wewnętrznego sporu. Przewaga sił „pięcsetplusowych” wynika z mechaniki demokracji – biorców jest więcej, niż dawców. To jest naprawdę socjalizm w konstrukcji – bez obrażania doktryny!

Władza nie chce dusić kury w mozole rodzącej jadalne jaja, ale „Nowy Polski Ład” czy jak się ta konstrukcja PR-owa rządu nazywa, to coś nowego, na skalę dotychczas nieznaną. Wielka reforma podatkowa, która jeszcze bardziej tworzy kolejne zastępy wiernych, bo uzależnionych ekonomicznie wyborców dla rządzących. Będziemy mieli wykluczone miliony ludzi z udziału w podatkowym wspieraniu państwa, a system podatkowy ma tylko wtedy sens, jak jest powszechny. Można z niego zwalniać podmiotowo lub przedmiotowo, ale to musi być na zasadzie nadzwyczajnego warunku – np. osoby niepełnosprawne. Jednak dlaczego mamy powszechnie zwalniać emerytów z płacenia podatków? Wiadomo przecież, że emerytury są niskie i pochodzą od mechanizmu państwowego? Więc to jest w istocie przelewanie z pustego w próżne. Jest to forma podwyżki, ale czy o to chodzi? Czy taka ma być zasada – paradygmat utrzymania podstaw podatkowych państwa?

To się może udać i działać na krótką metę. W perspektywie średniookresowej – neoliberalny socjalizm kończy się zderzeniem z testem ekonomii prawdy, pojawia się inflacja, pojawia się chęć koncentracji, pojawiają się mono-oligolo-pole i inne nieszczęścia poprzednich epok. Perspektywa średnia trwa tak długo, jak długo produktywna część społeczeństwa, toleruje większe podatki i opłaty, bez otrzymywania w zamian usług publicznych równoważących ponoszone nakłady. W perspektywie długiej neoliberalny socjalizm zamienia się w czysty kolonializm, albowiem korporacje – kapitał – zewnętrzny – ma więcej zasobów, niż socjalistyczne w myśleniu państwo. Oznacza to wyzysk i wysysanie zasobów z ludności. Wtedy do układanki dochodzi zamordyzm, bo trzeba utrzymać niewolników w ryzach. Ale wtedy dopiero będzie „ojejowanie”… ojej!

20 komentarzy do “Budujemy neoliberalny socjalizm

 • 6 stycznia 2022 o 07:09
  Permalink

  Doskonały Artykuł, tylko Autor nie dodał, że to początek końca rządów “dobrej zmiany”, bo to się obróci przeciwko rządzącemu ugrupowaniu, gdyż POLSKI ŁAD dotyka najbardziej świadomych wyborców, którym FAKTYCZNIE obniżono zarobki i świadczenia.

  I tu nie chodzi o to, ze to niekiedy są kwoty nieznaczne (kilkanaście, kilkadziesiąt złotych), ale liczy się sam fakt zburzenia świadomości stabilnego życia (jak do tej pory) z nadziejami na lekki wzrost poziomu życia.

  Liczy się ODCZUCIE, a to się przełoży w najbliższych wyborach na ich wyniki.

  Autor pisze GÓRNOLOTNIE ,że: “W perspektywie średniookresowej – neoliberalny socjalizm kończy się zderzeniem z testem ekonomii prawdy, pojawia się inflacja, pojawia się chęć koncentracji, pojawiają się mono-oligolo-pole i inne nieszczęścia poprzednich epok. Perspektywa średnia trwa tak długo, jak długo produktywna część społeczeństwa, toleruje większe podatki i opłaty, bez otrzymywania w zamian usług publicznych równoważących ponoszone nakłady. W perspektywie długiej neoliberalny socjalizm zamienia się w czysty kolonializm”.

  I można by napisać po powyższym akapicie: AMEN, ale jest dalszy ciąg skutków zabawy młodych ekonomistów z rządu Premiera Morawieckiego nad NOWYM POLSKIM ŁADEM.

  Oni tego nie policzyli, bo system płac i emerytur w powiązaniu z systemem podatkowym i pobierania składek na NFZ i inne ciężary – BYŁ I JEST i BARDZO ZAWIŁY, stąd raj dla KANCELARII PODATKOWYCH.

  Dochodzą realne skutki działania NOWYCH REGULACJI, przynoszące FAKTYCZNE obniżki płac i świadczeń – i to dotyka grup zawodowych bardzo istotnych dla Państwa, jak nauczyciele czy służby mundurowe.

  Zacytuję publikacje z ONET-u na ten temat: “Pod koniec roku ktoś w Departamencie Budżetowych MON doniósł ministrowi Błaszczakowi, że szykuje się BOMBA, ponieważ żołnierze stracą na „Polskim Ładzie”. Dlatego w ramach ratowania sytuacji w resorcie obrony podjęto decyzję o podniesieniu uposażeń żołnierzy i podwyżkach dla pracowników cywilnych wojska.”

  To samo w innych służbach, gdzie te same BOMBY zaczynają eksplodować przy sprawdzaniu stanu rachunków bankowych – po ostatnich regulacjach.

  Zwróćmy uwagę, że “ktoś doniósł ministrowi – pod koniec roku”, mimo że o zmianach wiedziano dużo wcześniej.

  Dalej ONET: “Skutki “Polskiego Ładu” odczują nie tylko żołnierze w służbie, lecz także ci, którzy z armią już się pożegnali. Niektórzy z nich właśnie dostali emerytury od 100 do 600 zł niższe.

  – Trudno to skomentować, ponieważ na coś innego się z państwem umawialiśmy – mówi płk Gąstał.”

  Nie wiemy na co się “umawiali mundurowi emeryci z Państwem”, ale efekt jest taki, że będą mieli niższe świadczenia, a to dotyczy milionowej rzeszy świadczeniobiorców (z MON, MSW, i inne służby) , których akurat teraz BUDZI SIĘ z BŁOGIEGO SNU na “zasłużonych” emeryturach.

  To jest coś niesamowitego, albo to dalszy ciąg zemsty na “komuchach”, jak to dotknęło byłych funkcjonariuszy SB i innych tajnych PRL-owskich służb, do czego swoje trzy grosze przyłożyła też rządząca wówczas PO.

  Mówienie o UTRACIE PRAW NABYTYCH, to narracja z Państwa Prawa, a Nawiślańskie Macondo – takim nie jest i coraz bardziej nim przestaje być.

  Pomysł, żeby zabrać jednym (nawet kilkadziesiąt złotych), żeby dołożyć kilka złotych MASIE POTENCJALNYCH WYBORCÓW PiS – to błąd.

  Naczelnik Państwa tego jeszcze nie czuje, ale słupki poparcia wkrótce wskażą mu WINNYCH.

  Skończy się to kolejną CHAOTYCZNĄ reorganizacją rządu, co może dać jeszcze większy bałagan.

  Ale rządzący mają jeszcze DWA-TRZY tygodnie, żeby ANULOWAĆ wszystkie decyzje związane z POLSKIM ŁADEM i powrócić do poprzedniego systemu, który może nie był doskonały, ale znany i opanowany.

  Jeśli tego nie zrobią, to za rok PiS-u nie będzie.

  Po raz kolejny zacytuję ONET: “Inny oficer również będący już na emeryturze dodaje: – Od kilku miesięcy, kiedy pojawiały się pierwsze informacje o możliwej obniżce naszych emerytur, zaczęliśmy się zastanawiać, jak można zadziałać. W związku z tym zapewne niebawem pojawią się pozwy zbiorowe. Uznawanie, że nic się nie stało, nie leży to w naszej naturze. Nie po to poświęciliśmy 30 lat swojego życia na rzecz dobra wspólnego, by teraz zamiast waloryzacji emerytury były one nam obniżane.”

  Wszelkie rekompensaty i dodatki tylko zwiększą chaos i niewątpliwie podniosą KOSZTY całej operacji wprowadzania POLSKIEGO ŁADU.

  Prezentujący go w TV młodzi ministrowie nie czują problemu: jak to jest być emerytem, zadowalają się symulacjami komputerowymi w skali MAKRO, a tu chodzi o realne życie milionów ludzi, wobec narastające inflacji i rozkręcającego się Covid-19.

  Teraz już naprawdę AMEN.

  P.S.

  Tylko 2-3 tygodnie na odkręcenie regulacji POLSKIEGO ŁADU.
  Potem będzie tylko narastające piekło.
  Chyba że KTOŚ świadomie chce rozwalić upadające Nadwiślańskie Macondo, Państwo z tektury, mimo setek tysięcy komputerów …

  Odpowiedz
  • 6 stycznia 2022 o 12:49
   Permalink

   “Uznawanie, że nic się nie stało, nie leży to w naszej naturze. ” Wyborny kąsek. 🙂
   Już ze dwa lata pogrywają “w te kulki”, i co? I NIC! Obcierają ślinę mówiąc że deszcz pada …

   A jużci TO stwierdzenie rozwaliło “mię” zupełnie: “a tu chodzi o realne życie milionów ludzi, wobec narastające inflacji i rozkręcającego się Covid-19.

   Mniemam iż p. jest b. “wojskowym”?!!?

   UŻAS!

   Za minutku p. MAKONDO 🙂 podeślę P. możliwy/niemożliwy do spełnienia scenariusz/alternatywę.

   Odpowiedz
  • 6 stycznia 2022 o 12:54
   Permalink

   Cd. Minęła minutka, więc zgodnie z deklaracją cytuję parę zdań z linkowanego niedawno tekstu P. Katarzyny T. S.
   “Zmiany zaszły za daleko, żeby liczyć na to, iż władza odwoła ten cyrk i pozwoli nam normalnie żyć. Pandemiczni wariaci, wierzący w DDM i szprycę co kwartał, zwyczajnie na to nie pozwolą. Obawiam się, że czeka nas kolejny rok w pandemicznych Tworkach. Jedyną metodą, żeby zatrzymać to szaleństwo, jest pozbycie się obecnego establishmentu popierającego pandemiczną „nową normalność”. Wszyscy won! Innej drogi nie ma. Jest tylko jedna niewiadoma: czy uda się odsunąć tych zamordystów w wyborach, czy też będzie musiało dojść do totalnej rozpierduchy? Wolałabym, żeby była to opcja pierwsza, ale widząc, co się dzieje, obawiam się, że musimy szykować się na najgorsze.”

   Amen

   I co na TO “generalicja”? 🙂

   Odpowiedz
  • 6 stycznia 2022 o 20:15
   Permalink

   Bardzo dobry komentarz, panie inicjator. Szkoda, że nasza armia nie działała w roku 1989 tak jak inne armie świata w wypadku kolorowych przewrotów. No cóż, Jaruzelski i Kiszczak mieli tyle testosteronu ile mieli.

   Odpowiedz
 • 6 stycznia 2022 o 11:29
  Permalink

  …ale najpierw jest definiowana jako oferta przez sprzedającego (dostawcę).”
  Kupią, nie kupią – (fffff)? W Kazachstanie, “nie kupili”(?) mimo dużo skromniejszej podwyżki (m.in. ceny gazu) i rządzący mają teraz ‘spory problem”. BO, TAM pieniędzy mają ‘obfffliwie” dużo, mimo to Kazachowie cierpieli nędzę zafundowaną im przez b. I Sekretarza Komunistów Nursułtana N.
  (prywatnie przyjaciela WWP) a w tym czasie pobudowano naprawdę wiele masońskich projektów i “wszystko” kapie od nadmiaru złota. A tiepier i “różne agentury” uaktywniły się, mają przygotowany grunt do działania … 🙂 myślę że w polinie obserwują TO z troską i obawą o swoją przyszłość… tyle że
  Polacy już nie maja jaj, ino jakieś śmierdzące zbuki, albo normalni kastraci, więc socjalistyczna wadza może spokojnie śnić sny o przyszłej potędze, tak jak N. Nazarbajew śnił o tym że Astana będzie stolicą masońskiego, globalnego NWO …. 🙂

  Odpowiedz
  • 6 stycznia 2022 o 19:11
   Permalink

   W Kazachstanie wykorzystały służby specjalne Turcji, Wlk. Brytanii i USA sytuację, którą planowali 30 lat. Np uniwersytet Tekeli (founded by the Aga Khan Foundation (headquartered in London) and having branches in Kazakhstan (Tekeli), Tajikistan (Khorog), and Kyrgyzstan (Naryn).) oraz inne NGO przygotowywały grunt pod kolorową rewolucję razem z dżihad i igił. Ci “demonstranci” tak pokojowo protestowali, że dwóch policjantów ma obcięte głowy, a wielu dziury po pociskach z broni palnej. Trudno to zrobić gołymi rękoma, trza chociaż mieć żyletkę i pręt o średnicy siedem milimetrów.
   Rewolucja rozprzestrzeniała się nagle i prawie znikąd, co świadczy o wielu siatkach i terrorystycznych powiązaniach. Działający w grupach terroryści wiedzieli, czego chcą i zostali dobrze przeszkoleni.
   Ale krzyk ma rację pisząc o Nursułtanie, który zresztą sam do tego doprowadził swą rusofobską polityką.
   Mniemam, że piata kolumna w kazachstanie zostanie zniszczona, ale nie całkowicie, bo na to nie pozwoli szachownica klanów (tzw. żuzy)
   Zauważmy “przypadkową” zbieżność rozruchów w państwie graniczącym z Rosją (jak Ukraina) z datą rozmów w Genewie, gdzie nadal jest możliwy zamach na jednego z głów państw. A jeżeli nie w Genewie, to na przykład nad Genewą, nad Alpami, nad Karpatami, nad Polską, nad Słowacją, nad Austrią, nad Ukrainą itd. itp.
   Zobaczymy, czy gwardia szwajcarska jest tak pewna jak w Watykanie.

   Odpowiedz
 • 6 stycznia 2022 o 11:33
  Permalink

  Dokładnie trzeba utrzymać niewolników w ryzach! Ojjoj trzeba!

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2022 o 13:38
  Permalink

  Silniejszy dyktuje warunki gry…

  Nie podobał się socjalizm z ludzką twarzą, firmy nastawione na zaspokajanie potrzeb, nie na zysk?
  No to mamy wilczą twarz kapitalizmu rynkowego, maksymailizującego wlasne dochody.
  I Państwo, majace za zadanie pacyfikację społecznych nastrojów za pomoca róznych metod.
  W tym, i siłowych.

  Podwyżka cen kiełbasy obaliła Gomułkę, Gierka.
  Jak dotychczas, protestów otumanionego kadzidłem społeczeństwa w skali masowej nie było.
  Ale, zapewne kryterium uliczne w tym roku nas czeka.
  Rozregulowano wszystkie dosłownie dziedziny naszego zycia.
  Więc napięcia i przepięcia będą jedynie kaskadowo narastać.

  Przykładem bezmozgowia jest energetyka.
  Opłaca się sprzedawać prąd za granicę, nie do kraju.
  Zysk jest ważniejszy niż bezpieczeństwo energetyczne.
  A koszt energii dla firm przełoży się na WSZYSTKO.
  Takiego impulsu inflacyjnego zachód, w tym my, nie przetrzyma.

  Ps.
  Przezorni Chińczycy w tamtym roku wykupili połowę żywności świata.
  Zatankowali pod korek ropę, korzystając nawet z tankowców. jako prowizorycznych magazynów.
  Zabezpieczyli się w ten sposób na 1,5 roku ustania handlu międzynarodowego.
  Wiedzieli coś szybciej?

  Kazachstan lezy na Jedwabnym Szlaku.
  Jest znaczącym producentem ropy, gazu, uranu.
  Nawet krótkotrwała eliminacja go z rynku, spowoduje spore zawirowania.
  Sytuacja jest BARDZO rozwojowa.
  Chocby dlatego, że w 20 milionowym kraju działa 16 000 organizacji finansowanych z zagranicy.
  Społeczeństwo Otwarte w trakcie działań….

  Odpowiedz
  • 6 stycznia 2022 o 16:03
   Permalink

   Zaspokajanie ‘ludzkich potrzeb” w tamtym systemie odbywało się głównie hasłowo, dzięki podobnym praktykom permanentnie występującego niedoboru tamten system – upadł. Dziś mamy odwrócenie, wszystko jest w zasięgu … i tylko – “w zasięgu” dla zdecydowanej większości obywateli, są (tzn. – były, mówimy w czasie przeszłym) też spore możliwości, nieporównywalnie większe dla ludzi “rzutkich”
   niż w realnym socjalizmie, niestety marnie s/kończą się w ‘tym socjalizmie…” co będzie? Niczego nie będzie – potężne ANTYPODY będą.
   Nie jest tajemnicą ze w latach 80’ (są tacy co twierdzą iż zdecydowanie wcześniej, i nie są bez racji!) Partie Komunistyczne włącznie z “ceka kpeeseses”obrały kurs na upadek, i dlatego niczego nie było, nawet chleba czy papierosów (na przykładzie ZSRR …). Musiała być ((‘nas” nie ma” komu więc TO ma służyć??)
   jakaś mocna podstawa by obywatele znienawidzili tamten ustrój i system i TO udało się zrealizować w 100%, a nawet z nawiązką!! Dziś już nawet ‘loginy” typu, “w pieriod w proszłoje” są coraz to mniej chwytliwe. Marazm, panie zapanował, umysłowy marazm (nie ma to jak wynalazki “cukerbergów”
   one opanowały, i drążą umysły -jako forma tematów zastępczych!). I TO naprawdę działa!

   “Chocby dlatego, że w 20 milionowym kraju działa 16 000 organizacji finansowanych z zagranicy.
   Społeczeństwo Otwarte w trakcie działań….
   Dokładnie, hulają “różne agentury wpływu”, (w tym i chińskie) ba, podsycana jest rusofobia nie mniejsza na zsomalizowanych polach, czy innych “sodrużestwach niezawisimych gosudarstw”.
   A FR pozbywa się systematycznie “tych” demokratyczno-prawoczeławieczych” naleciałości” czego
   przykładem jest zakaz działalności na terytorium Rosji pewnego kolejnego już “stowarzyszenia”…

   Odpowiedz
 • 6 stycznia 2022 o 13:59
  Permalink

  “Kiedy jednak długi szereg nadużyć i uzurpacji, zmierzających stale w tym samym kierunku, zdradza zamiar wprowadzenia władzy absolutnej i despotycznej, to słusznym i ludzkim prawem, i obowiązkiem jest odrzucenie takiego rządu oraz stworzenie nowej straży dla własnego przyszłego bezpieczeństwa.”
  DEKLARACJA NIEPODLEGŁOŚCI USA, 4 lipca 1776 r.

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2022 o 14:50
  Permalink

  Z czym wchodzimy do Nowego 2022 roku? https://www.youtube.com/watch?v=MS8Ot13uVCw

  “Jestem Polakiem z dziadka pradziada,ale kiedy słucham j .rosyjskiego i muzyki rosyjskiej,to wydaje mi się, że jestem Rosjaninem.” Wybrany komentarz, z treścią którego – utożsamiam się …

  @BSC.

  “Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, (terror paramedyczny) opór staje się OBOWIĄZKIEM”

  T. Jefferson

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2022 o 16:34
  Permalink

  Panie @krzyk58

  Nie mam nic wspólnego ze służbami mundurowymi.

  Znam kilka osób z tego środowisko, a jest ono BARDZO OPINIOTWÓRCZE!

  I będzie tego około milion ludzi, a z rodzinami i znajomymi – o wiele więcej …

  Dlatego, mimo że straty finansowe, które ich dotknęły – oceniam jako nieznaczne, oni uważają INACZEJ.

  Dochodzi PATOS oświadczeń, że poświęcali się DLA DOBRA WSPÓLNEGO (m.in. w Iraku i Afganistanie!) 30 lub więcej lat – a tu TAKA NIEWDZIĘCZNOŚĆ!

  No i przekaz dla obecnych MUNDUROWYCH, że tak jak byli funkcjonariusze służb PRL-u, potem obecni emeryci – ONI TEŻ MOGĄ być finansowo “kopnięci w ….”.

  Po prostu wnioskuję, że MUNDUROWI NIE MAJĄ JAJ i można ich “kopać”, jak się chce.

  Tak przynajmniej robi Nasza obecna (i poprzednia też) – WŁADZA.

  Dochodzi myślenie o mundurowych wśród BOHATERÓW SOLIDARNOŚCI.

  Przykładem ZDANIE p. Frasyniuk o mundurowych na granicy z Białorusią, za co czeka Go proces sądowy.

  On nie kojarzy, że MUNDUROWI, to narzędzia PAŃSTWA i wszelkie wartościowanie ich zachowań – nie ma sensu.

  Oni muszą wykonywać ROZKAZY LEGALNEJ WŁADZY, a co o tych rozkazach myślą PRYWATNIE – to inna sprawa. Koniec i kropka.

  Co by się zacząło dziać, gdyby ONI zaczęli zachowywać się tak, żeby nie zasłużyć na ZNIESŁAWIAJĄCE EPITETY pana Frasyniuka i jego przyjaciół z byłych jakże bohaterskich czasów?

  No i najgorszy wariant, to gdyby MUNDUROWI w swoich OPINIACH podzielili się.

  Jedni byliby za wykonywaniem poleceń i rozkazów, a inni w różnym stopniu – NIE …

  A nie zapominajmy, ze są to ludzie z BRONIĄ!

  I to by było na tyle.

  Macondo Nadwiślańskie trwa i się umacnia.

  Amen.

  Odpowiedz
  • 6 stycznia 2022 o 21:55
   Permalink

   @Inicjator.
   Dziękuję za obszerne wyjaśnienie, które przyjmuję do wiadomości! 🙂 …
   ———————————————————————————————————–
   KAZACHSKI MAJDAN, CZYLI PENTAGON W AKCJI https://www.youtube.com/watch?v=gBN27xwUYmU

   Odpowiedz
 • 6 stycznia 2022 o 16:48
  Permalink

  „Новые Известия” поместили совершенно убийственный материал: репортаж о выступлении президента фармацевтического отделения корпорации „Байер”. И этот тип прямо и открыто заявил:

  «„А вы бы хотели принять генную или клеточную терапию и ввести это в своё тело?” – у нас, вероятно, было бы 95% отказов»

  И чтобы избежать этих массовых отказов медико- и фармафашисты просто поиграли со словами, назвав эту генную терапию простой прививкой. Вакциной. А мы, как известно, уколов не боимся и, если надо – уколемся.” Nu, Kak że… 🙂

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2022 o 17:06
  Permalink

  Problem polega na tym, że pałowanie tłumow odbywa się wszedzie.
  Przy czym, najlepszy sprzęt do pacyfikacji tłumów ma zaledwie dwóch dostawców.
  USA i Izrael.

  Zamieszki odbywają się w takich miastach jak Waszyngton, Ateny, Istambuł, Barcelona, Berlin, Bruksela, nie liczac tych tendencyjnie nagłasnianych typu Hongkong, czy Mińsk.

  Widocznie coś jest wadliwego w tym modelu sprawowania władzy.
  Satrapie niczym się nie różnią od demokracji przedstawicielskich.
  Korupcja, kumoterstwo, nepotyzm, przeżarły struktury społeczne.
  Chęć posiadania, szybkiego wzbogacenia się kosztem współobywateli przesłoniły człowieczenstwo elit.
  Tych wybieranych i tych istniejących z racji urodzenia.

  Im wiecej władzy i związanego tym bogactwa będzie się koncentrować w rękach nielicznych, tym wieksze bedą problemy.

  “Obrzydliwie bogaci” podcinaja gałąź na której siedzą.
  Bez tych maluczkich dających swój wdowi grosz do ich kasy, ci wielcy będą niczym.

  Elity nielicznych krajów wzięly sobie do serca tezę, że Bóg nakazał się dzielić.
  O dziwo, zarówno Szwecja, Niemcy, Arabia Saudyjska, ZEA, ten prosty układ zrozumiały.
  Do innych to nie do ciera/
  Do wymiany…

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2022 o 22:17
  Permalink

  W uzupełnieniu mojego wpisu, jako odpowiedzi @krzykowi58.

  Rozmawiałem z trzema “poszkodowanymi” ze służb.

  Jeden były policjant, drugi “aktywny wojskowy, oficer starszy” i trzeci – chorąży rezerwy.

  Konkluzja z tych rozmów jest taka, że nawet jak im wyrównają (zrekompensują) poniesione straty, to PAMIĘĆ o potraktowaniu przez władzę DOBREJ ZMIANY – POZOSTANIE.

  A to są ludzie dość aktywni społecznie i skomunikowani wewnątrz środowisk oraz że społeczeństwem, którego przecież są częścią.

  Kilkuset lub kilkudziesiesięcio złotowe “obniżki” świadczeń i uposażeń, dla zwiększenia o kilkanaście złotych świadczeń
  dla PiS-owskiego elektoratu, da partii rządzącej niewiele.

  Przecież o “darowiznie” kilkunastu złotych LUD WYBORCZY -szybko zapomni.

  Natomiast pokrzywdzeni “obniżkami”, w mojej opinii – nieznacznymi i ewentualnie zrekompensowanymi – ŁATWO O TYM POTRAKTOWANIU, nie zapomną.

  Dojdzie MOTANIE się władzy.

  Obniżyli i za chwilę “wyrównają”, co oznacza upadek autorytetu władzy, no bo rekompensując “obniżki”, przyznają się do błędu!

  Jest to o wiele więcej w świadomości AKTYWNEGO elektoratu, niż rdzewiejąca stępka promu w Szczecinie, czy brakujące SETKI TYSÌECY POLSKICH ELEKTRYCZNYCH samochodów, że o Pegassusie nie wspomnę.

  Nie rozumiem tej postępującej głupoty rządzących, mających nawet doskonałe programy komputerowe do przeróżnych symulacji komputerowych.

  Oni nie rozumieją ludzi, oni ludźmi – GARDZĄ.

  I to przełoży się na wyniki wyborcze.

  Amen w wieczór Trzech Króli.

  Odpowiedz
  • 7 stycznia 2022 o 15:07
   Permalink

   @Inicjator. “Konkluzja z tych rozmów jest taka…”
   Sz. p. przekaże w moim imieniu że zachowują się niczym pijane dzieci we mgle, dlatego że przystali
   lojalnie w swoim czasie na “nową normalność”, za marne pińcet (funkc. reżimu medycznego , czeszą /przytulają kasiorę, dla żołnierzy i funkc. NIEWYOBRAŻALNĄ – dla nich plandemia mogłaby trwać do końca świata i jeszcze … parę dni dłużej) a więc wszystko może zdarzyć się po drodze do “nowego, wspaniałego świata” włącznie ze wskazaniem winnego i porzuceniem na pożarcie motłochowi (un winien, my chcieliśmy “dobrze”). Po co komu jacyś policaje (nawet i niechby – wyświęceni i granatowi) czy inni
   żołnierze niechby z odniesieniem do Kasztanki ( których zastąpią “jeszcze inteligentniejsze” cyborgi) skoro nad wszystkim czuwał będzie nowszy moduł “stanisław anioł” tj. sztuczna inteligencja – niewidzialne oko Wielkiego Brata rozdzielające (tfu!) kopniaki i marchewki (kary i nagrody) – system punktowy. Jak i gdzie widzę siebie w tym globalnym obozie koncentracyjnym?
   W ogóle nie widzę!
   Amen… w pierwszy dzień świąt Bożego Rożdzestwa Christowo

   Версия Вас уже чипировали , как будет работать чип ! Если вы против , вы ин .агент //Америка США
   “Oni nie rozumieją ludzi, oni ludźmi – GARDZĄ.”
   PAANIE, jak TU nie gardzić takim motłochem?!
   Ludzie?! Na TO miano należy zasłużyć, idę o duży zakład że ponad 70 % to mentalność i osobowość RABA! Zniewolone umysły! 🙁

   “I to przełoży się na wyniki wyborcze.” Daj Boże, jednak… myślę że wątpię!

   “Nie rozumiem tej postępującej głupoty rządzących….” A co TU rozumieć? W tym (na pozór) szaleństwie jest metoda…!

   I chwati’t!

   Odpowiedz
 • 6 stycznia 2022 o 23:58
  Permalink

  Ojej, będzie dobrze, tylko drogo.:-)

  A za poniższy opis należy się Panu Krakauerowi złote pióro.:-)
  “Osobną kwestią jest pytanie, czy wolny rynek w ogóle jest możliwy, no chyba tylko w laboratorium?
  Tylko ze względów historycznych trzeba przypomnieć, że w naszym kraju byli imbecyle, którzy twierdzili, że trzeba sprywatyzować wszystko i że kapitał nie ma narodowości. Dobre to było! Naprawdę! Neoliberałowie nakradli w Europie Środkowej, Wschodniej, w Rosji i w Ameryce Południowej tak wiele, że prawie nic nie zostało dla ludności tubylczej. Z dziedzictwem reform neoliberalnych i uzależnienia od lichwiarskiego kredytu od Zachodu, będziemy się zmagać przez pokolenia. Co to bowiem za kredyt, który ktoś drukuje a inny musi na to pracować?”
  – nic dodać nic ująć.

  A z tym się nie zgadzam:
  “Zarazem jednak państwo prowadzi już gospodarkę w istocie socjalistyczną – pobierając podatki od tych, którzy mają nieco pieniądza (i nie są z partii rządzącej i jej rodzin?) i daje pieniądze swoim zausznikom.”
  – to nie jest socjalizm, to jest zwykłe złodziejstwo i mafijne zarządzanie biedą. 🙂
  – stosowanie respiratora ekonomicznego w kapitalizmie nie należy nazywać socjalizmem bo to deprecjonuje idee socjalistyczną i egalitaryzm. W systemie liberalnego kapitalizmu i demokracji medialnej nie można mówić o socjalizmie. Wysokie podatki od bogatych na rzecz państwa, które następnie wyda te pieniądze na respirator ekonomiczny dla biedniejszych nie jest socjalizmem, a tylko haraczem bogatych za możliwość spokojnego dalszego bogacenia się pod ochroną państwa.

  Czas zmienić retorykę i perspektywy w myśleniu, bo kapitał kradnie idee i wykorzystuje je jako fałszywe flagi dla prowadzenia własnych interesów oraz ochrony przed rewolucją.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.