Błogosławiony męczennik dał świadectwo wiary w jedynego Boga!

Location of New Zealand, including outlying islands, its territorial claim in the Antarctic, and Tokelau By Gringer – Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11342313

Błogosławiony męczennik dał świadectwo wiary w jedynego Boga! Syn naszej ziemi, przeciwstawiając się naporowi wrogów, którzy panoszą się w naszych domach przeciwstawił się im, wysyłając do piekła 50 szatanów! Wielu zostało rannych i jak Bóg da umrą i nie będą obrażać swoim istnieniem jego oblicza! Oby Bogu najwyższemu była chwała na wieki! Chwała świadectwu wiary jakie swoim czynem dał syn naszej ziemi! Jego imię będzie błogosławione! Błogosławione jest łono matki, która go wydała na błogosławioną ziemię prawdziwie wierzących w Pana! Chwała Panu! Śmierć wrogom jedynego Boga!

Powyższe kogoś porusza? Obraża uczucia? Nie pasuje do kontekstu? Tak, oczywiście chodzi o wydarzenia w Nowej Zelandii, gdzie Brenton Tarrant popełnił czyn tak straszny, że nie da się go pojąć naszą aksjologią. Jednak to co jest napisane w pierwszym akapicie, pozwala nie tylko na zrozumienie takiego szaleństwa i zła, ale także afirmuje takie zachowanie. Kogoś to dziwi? Bardzo dobrze, niech dziwi, niech porusza – ponieważ właśnie takie teksty można przeczytać w arabskojęzycznej prasie, na ulotkach, plakatach, czy nawet taką retorykę usłyszeć na terenie Autonomii Palestyńskiej po zamachach na Izrael i Żydów. Podobnie wypisują się w blogosferze innokulturowi mieszkańcy przedmieść zachodnich miast, po zamachach realizowanych w Europie (w tym po ostatnim bestialstwie w Holandii). Zastosowany tytuł jest czystą kalką jednego z wielu komunikatów z arabskojęzycznej prasy bliskowschodniej po jednym z ostatnich zamachów na żydowskich osadników w Judei i Samarii. Nienawiść ma wiele twarzy. Spójrzmy więc na dramat oczami tych, którzy uznają zabijanie za coś słusznego. Tyle mówi się o pojmowaniu innych kultur, otwarciu na odmienność, więc proszę bardzo wrócić do pierwszego akapitu, oto otwartość. Oto tolerancja. Będziecie Państwo tolerować? Może będziecie Państwo rozumieć taki punkt widzenia? Gdzie jest zatem granica tolerancji, dla tych którzy uważają za słuszne to, że „nasi” zabijają „innych”?

Dla porównania zobaczmy, co możemy przeczytać dzisiaj w zachodnich mediach? Jakoś nie słychać apeli i oczekiwania o solidarność z rodzinami zamordowanych Muzułmanów! Mamy milczenie, owszem fakt jest wspominany i należycie piętnowany, jednak nie ma głębszej refleksji nad faktami. Hipokryzja Zachodu jest dowodem na jego dwulicowość.

To fascynujące, że jeżeli jeden Muzułmanin dokona aktu terrorystycznego, to media odpowiedzialnością obarczają całą wspólnotę Muzułmanów na świecie. Jeżeli dochodzi do jakiegoś większego mordu, którego dokonuje osoba czarnoskóra w Stanach Zjednoczonych, słyszymy o gangach, przestępczości itp. Natomiast jeżeli biały i tożsamy nam kulturowo morderca zabija kilkadziesiąt ludzi – jak w Norwegii, czy ostatnio Nowej Zelandii, to mamy do czynienia z milczeniem lub nieśmiałymi próbami mówienia o depresji, chorobie psychicznej itd. Chociaż jeżeli się przeczyta to, co napisał ten człowiek w swoim manifeście, to rzeczywiście trzeba się zastanowić nad tym, czy jest psychicznie zdrowy. To zadanie dla psychiatrów, chociaż co trzeba przyznać, to swój cel osiągnął. Jego manifest poznał cały świat.

Trzeba przyznać, że mamy problem ponieważ zaczyna się realizować scenariusz, który przewidywaliśmy przed laty. Radykałów nigdzie nie brakuje, a zwłaszcza nie brakuje ich w krajach Zachodu. Przy tym, jak groźne są te środowiska i do czego są zdolne, wszelkie dokonania innokulturowych szaleńców i morderców – będą wspominane tylko, jako drobne incydenty. Różnica jest bowiem zasadnicza, zachodni radykalizm zawsze ma docelowo wymiar instytucjonalny, zasłania się hipokryzją i kłamstwem. Chyba wszyscy wiedzą o co chodzi? Przykładów historycznych nie brakuje, zwłaszcza na naszej ziemi.

Takich akcji samotnych wilków będzie więcej, będą się nasilały z każdej strony, ponieważ cywilizacje dążą do konfliktu, wywoływanego przez stereotypy, pospolita głupotę i dążenie klik cwaniaków, do sprawowania władzy nad masą przestraszonych ludzi żyjących w ciemnocie. Nie ma znaczenia, czy mamy do czynienia z ciemnotą pod Hindukuszem, pod Tatrami, saudyjskiej pustyni, czy na bezkresnych równinach środkowego wschodu w USA. Nie ma sposobu na odwrócenie trendu, ponieważ tenże jest uwarunkowany i napędzany kulturowo i cywilizacyjnie.

Tego już się nie da powstrzymać, trzeba się przygotować na to co nastąpi, tak żeby nie być bezbronną ofiarą. Jak również, a może i przede wszystkim, żeby być przygotowanym do prawdziwej wojny o prawo do życia, w którym decydującą bronią jest to – kto i ile ma dzieci i jak dobrze potrafi je wyedukować.

Dramat jaki miał miejsce w Nowej Zelandii może powtórzyć się wszędzie i nie ma znaczenia, kto będzie ofiarą. Z punktu widzenia bycia trupem, to nie ma znaczenia jak się już nim jest. Ważne jest to, kto będzie po drugiej stronie lufy. Hańba?  Wstyd? jakie to ma znaczenie w epoce mediów relacjonujących zabijanie ludzi z kamerki na głowie masowego mordercy? Bo o masowym mordowaniu tutaj jest mowa i nie może być na to zgody. Wszystko co możemy zrobić, to zdobyć się na retorykę protestu, która powinna pokazywać wszystkie aspekty zła jakim jest masowe mordowanie ludzi. 

Dramat w Holandii rozszerza kontekst ogólnego szaleństwa. Sprawa jest na chwilę pisania tych słów rozwojowa, nie ma co dywagować. Jeżeli to działanie z zemsty innokulturowej, to trzeba się na poważnie zastanowić nad dalszym kierunkiem funkcjonowania społeczeństw w rozumieniu wolnych społeczeństw. Wolność nie może dotyczyć wrogów społeczeństwa, w tym potencjalnych wrogów. Jeżeli jakaś grupa społeczna jest ryzykiem dla większości, to należy rozpocząć działania mające na celu antycypowanie tego zagrożenia, inaczej nadal w tramwajach będą mordowani ludzie. Nie ma znaczenia, czy to spór rasowy, czy religijny, czy ekonomiczny. Jeżeli się nie da zapewnić spokoju inaczej, niż siłą i poprzez np. izolację lub odosobnienie populacji niosącej ryzyko, to trzeba to zrobić. NIE MA INNEGO WYJŚCIA. Jakkolwiek by to nie było okrutne. Kto z Państwa chciałby wliczać w ryzyko jutrzejszego dojazdu do pracy, że może być zastrzelony przez innokulturowego młodzieńca, który uważa, że samą swoją obecnością obrażacie Boga? Tego jedynie słusznego? Tam gdzie jest zabijanie nie ma miejsca na czekanie. Rację ma ten, kto zabije ostatni. Ofiary z holenderskiego tramwaju w Utrechcie chciałyby żyć. Dlaczego ich kraj ich nie obronił przed ludźmi, którzy przywieźli do ich kraju śmierć? Powyższe w pełni odnosi się do sytuacji w Nowej Zelandii. Nie ma innej odpowiedzi na zło, niż jeszcze większe zło. Bajki o nadstawianiu drugiego policzka i miłowaniu nieprzyjaciół zostawmy frajerom, niech je zabiorą ze sobą do swoich grobów. Owszem, to jest brutalne, ale chodzi o życie.

11 thoughts on “Błogosławiony męczennik dał świadectwo wiary w jedynego Boga!

 • 19 marca 2019 o 06:11
  Permalink

  Żądam 77 dziewic dla każdego męczennika!

  Odpowiedz
 • 19 marca 2019 o 08:09
  Permalink

  Od wieków ludzie zabijają się za to czy owamto. Dopóki będą wyznawać jakiekolwiek religie i ideologie oraz nadmiernie utożsamiać się z kulturami, cywilizacjami i – generalnie czymkolwiek, będziemy mieli fanatyzm i zabijanie, bo powód zawsze się znajdzie. A korzystać na tym będą nie jakieś bóstwa czy szatany, ale bardziej przyziemnie, osoby z krwi i kości, którym zależy na władzy i pieniądzach, a takich nie brakuje w żadnym społeczeństwie, tylko nie wszyscy potrafią wybić się wyżej.

  Odpowiedz
 • 19 marca 2019 o 09:28
  Permalink

  świetnie napisane realia tych co uważają że koza jest do uprawiania seksu

  Odpowiedz
 • 19 marca 2019 o 10:11
  Permalink

  “Najpierw czarci pomiot wprowadził w śmiertelny trans białą rasę – a teraz likwiduje podstawy jej cywilizacji – i bada – i sposobi się – mordując kolorowych chrześcijan po świecie – do mordowania białych chrześcijan w Europie, USA, etc.
  Wniosek?
  Czarci pomiot nieprzerwanie – jak nie morduje – to knuje i odwrotnie”.
  https://marucha.wordpress.com/2019/03/18/lista-chrzescijanskich-ofiar-muzulmanskiego-terroryzmu/
  Ps. ‘TO” – działa również w drugą stronę, abstrahuję już od retorycznego pytania – kto za tym stoi?
  “Jakoś nie słychać apeli i oczekiwania o solidarność z rodzinami zamordowanych Muzułmanów!”
  Jak nie – jak tak! Przykład – proszę bardzo! Wrogość! Próżność! Dekadencja!
  Maszeruje szuria lewicowa!
  .https://www.youtube.com/watch?v=_GWmduGreOE&t=2s

  Ps. Durnowaty system wejścia na forum….

  Odpowiedz
 • 19 marca 2019 o 10:36
  Permalink

  Prawdy ponadczasowe:
  “Najpotworniejsze (…) zbrodnie przeciwko ludzkości, niezmiennie inspirowane są nieuzasadnionymi wierzeniami” – Sam Harris.

  “Nigdy człowiek nie wyrządza zła tak wytrwale i tak ochoczo, jak kiedy czyni to z pobudek religijnych”. – Blaise Pascal (1623-1662).

  Lukrecjusz – “Tantum religio potuit suadere malorum” (Zbyt wiele religii zachęca do zła).

  „Państwo i Kościół katolicki są to instytucje skazane na walkę ze sobą zawsze i wszędzie.” – Józef Grabiec-Dąbrowski, Historyk, Sekretarz Ligi Państwowości Polskiej w roku 1917.

  “Jeżeli jedna osoba ma jakieś urojenia nazywamy to szaleństwem. Jeżeli wiele osób cierpi na to samo urojenie nazywamy to religią.” – Robert M. Pirsig

  “Religia jest ogólną teorią tego świata, jego encyklopedycznym skrótem, jego logiką w popularnej formie, jego spirytualistycznym point d`honneur, jego entuzjazmem, jego sankcją moralną, jego uroczystym dopełnieniem, jego ogólną racją bytu i pocieszeniem. Jest urzeczywistnieniem istoty ludzkiej w fantazji, dlatego że istota ludzka nie posiada prawdziwej rzeczywistości. Walka przeciw tej religii jest więc pośrednio walką przeciw owemu światu, którego duchowym aromatem jest religia. Nędza religijna jest jednocześnie wyrazem rzeczywistej nędzy i protestem przeciw nędzy rzeczywistej. Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu”. – Karol Marks

  “Cała historia Kościoła w naturalny sposób skłania do nieufności wobec katolicyzmu”. – Leszek Kołakowski

  “Rozum łączy podczas gdy wierzenia religijne i tożsamości ? dzielą.” – prof. Zeev Sternhell

  „Nie chcę być czarnowidzem, ale grozi nam wielka wojna religijna. Nastąpi przeciążenie, którego skutki mogą być tragiczne. Skrajny nacjonalizm zatacza coraz szersze kręgi (…), a Kościół odgrywa w tym procesie wielką rolę, podsyca napięcia i kiedyś przyjdzie mu za to zapłacić.” – Jacek Poniedziałek, aktor. Cyt. za: Fakty i Mity nr 49/2018, s. 4.

  Odpowiedz
   • 19 marca 2019 o 18:37
    Permalink

    @krzyk58.

    Ty przeczytaj sobie lepiej, jakie ćwierć mózgi są z twoich mistrzów. 🙂 Właśnie jeden taki wykluczony intelektualnie został totalnie obnażony przez Opolczyka. No patrz panie co się porobiło z tymi prawiczkami intelektualnymi, tacy ubodzy intelektualnie, że aż żal serce ściska i wstyd, że takie coś robi za ałtorytet (błąd zamierzony) na polskiej prawicy.

    Mały cytacik może, co byś nie zabył do linka Opolczyka zajrzeć:
    “Słowiańszczyzna a niewolnictwo – brednie katolickiego propagandysty Karonia…”
    “Chciał więc Karoń zdyskredytować Słowiańszczyznę wygadując brednie o uprawianym jakoby przez pogańskich Słowian niewolnictwie. Ten katodebil nawet nie wie, że Słowiańszczyzna to nie Polska i że ziemie słowiańskie obejmowały prawie 2/3 Europy, a sama Słowiańszczyzna Zachodnia obejmowała obok plemion podbitych później przez Piastów plemiona Połabskie, Załabskie i plemiona podbite przez Przemyślidów. Tereny Słowian Wschodnich sięgały po Ural, a Południowych Słowian po Bałkany. Ale dla niego Słowiańszczyzna to Polska.
    .
    Zacznijmy jednak od tego, że owi „Słowianie” (handlarze niewolników), o których bredzi propagandysta Karoń, byli renegatami, katolikami. Zdradzili kulturę słowiańską stając się piewcami rzymskiej szubiebicy. Jest faktem, że niewolnictwo i handel niewolnikami pojawiły się u Słowian – ale razem z krystowierstwem. Wcześniej były nieznane. Propagandyści katoliccy nigdy nie zacytują pism bizantyjskich, które o tym właśnie mówiły:
    .
    „Plemiona Słowiańskie i Antów podobne sposobem życia i zwyczajami, i miłością ku wolności; żadnym sposobem nie można skłonić do niewolnictwa względnie podległości w swoim kraju. […] Znajdujących się u nich w niewoli nie trzymają w niewolnictwie jak inne plemiona przez czas nieograniczony, lecz ograniczają czas terminem, dają im wybór, albo za umowny wykup wrócą do swoich lub pozostaną jako wolni i przyjaciele.”
    (Pseudo-Maurycjusz – VI-VII w. – pisarz bizantyjski)
    .
    „Również i tę inną jeszcze cnotę ludzkości mieli, iż jeńców, którzy pojmani na wojnie, pomiędzy nimi żyli, nie do nieograniczonego czasu, jakby długo sami zechcieli, w niewoli zatrzymywali, lecz jeńcom to do woli zostawiali, wyznaczając im pewien czas służebnictwa, po upływie którego wolno im albo wracać nazad do swoich za umówioną nagrodą, albo, jeżeliby się im podobało, pozostać nadal u nich, jako równi i przyjaciele.”
    (Leon VI Mądry, ok. 900 r. – cesarz bizantyjski)
    .
    Podobne relacje, zapisane w odstępie 300 lat mówią wszystko – nawet z jeńców wojennych Słowianie nie robili niewolników. ”
    Więcej w linku, nawet zapisy biblijne: https://opolczykpl.wordpress.com/2018/11/19/slowianszczyzna-a-niewolnictwo-brednie-katolickiego-propagandysty-karonia/

    Przyjmując prymitywną narrację niezgodną z badaniami archeologicznymi i najnowszą dziedziną badań genealogii genetycznej, chyba służą wrogom, wpisując się w niemiecką propagandę:
    https://opolczykpl.wordpress.com/2019/02/20/antyslowianska-i-antypoganska-propaganda-rodem-z-niemiec/

    Jednym słowem, ta prawica to antypolskie jaczejki, nijak inaczej mi nie wychodzi z logicznego rozumowania.
    Czyżby D. Kusior miał rację? :
    “Wszystkie istniejące w Polsce organizacje, partie, ruchy, polityczne, organizacje nazywające siebie narodowymi, które deklarują przywiązanie do instytucji Kościoła stają zatem świadomie na pozycjach antypolskich i antynarodowych.” – Dariusz Kosiur
    https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/08/24/to-nie-bog-ale-kosciol-jest-antynarodowy-i-antypolski/

    Odpowiedz
 • 19 marca 2019 o 13:29
  Permalink

  Miecław 10,36. Można jeszcze uzupełnić cytatem Gore Vidala; “Judaizm, Chrześcijaństwo i Islam to trzy największe plagi ludzkości”

  Odpowiedz
 • 19 marca 2019 o 16:44
  Permalink

  Dokładnie tak się to odbywa oni pieją z zachwytu jak zabiją chociaż jednego Żyda lub Krzyżowca (oryginalna retoryka). Jak zburzono WTC w Pakistanie i innych krajach islamskich cieszono się i były festy na ulicach. W europejskich gettach też.

  Odpowiedz
 • 19 marca 2019 o 17:14
  Permalink

  W 1968 r. dyskutował przed kamerą z prawicowym publicystą Williamem Buckleyem o wojnie w Wietnamie. Buckley twierdził, że nikt nie ma prawa zajmować stanowiska przeciw amerykańskiemu rządowi, bo w ten sposób popiera się ludzi, którzy strzelają do amerykańskich żołnierzy. Vidal odparł, że wielkość Ameryki widzi właśnie w tym, że każdy w niej może zajmować dowolne stanowisko w dowolnej sprawie. “Czy także stanowisko pronazistowskie?” – wpadł mu w słowo Buckley. “Jedynym Amerykaninem zajmującym stanowisko pronazistowskie, jaki przychodzi mi w tej chwili na myśl, jest właśnie pan” – odparował Vidal. Buckley stracił panowanie nad sobą i wykrzyknął: “Zamknij się, pedale, bo ci dam w pysk!”.

  Buckley potem przepraszał za tę wypowiedź, ale animozja między oboma panami trwała dziesięciolecia. Gdy w 2008 r. Buckley zmarł, Vidal pożegnał go epitafium: “Piekło jest teraz weselszym miejscem, bo witają go tam ci, którym służył przez całe życie, chwaląc ich przesądy i podgrzewając ich nienawiść”.

  Vidal miał radykalnie lewicowe poglądy w kraju, w którym jeszcze ciągle działała wtedy niesławna Komisja do spraw Działalności Antyamerykańskiej. Był homoseksualistą w Ameryce, która za homoseksualizm karała więzieniem. Nic dziwnego, że czuł się w tym kraju jak kosmita.

  …Zmarł w 2012 r. więc pozwolę sobie też podywagować, wejdę w narrację (tfu!) Vidala powtarzając wypowiedziane słowa przez nienawistnika: “Piekło jest teraz weselszym miejscem, bo witają go tam ci, którym służył przez całe życie, chwaląc ich (homolewicowe) poglądy i podgrzewając ich nienawiść” do normalnego świata, normalnych ludzi”.
  Wedle пословицы – Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie….p. Wojciechu! Воот! 🙂

  Aleksander Jabłonowski, Maciej Poręba, “CHuJ Ps. Durnowaty system wejścia na forum…. NAS TO OBCHODZI” niestety
  https://www.youtube.com/watch?v=6JDGR7iJMCE
  KUPUJCIE “MYŚL POLSKĄ”!!!
  Ps. Nareszcie sezam umożliwiający wejście na forum – daje się przeskoczyć! 🙂 W jakimś ludzkim języku, jest do opanowania…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.