Bicie w „Czarnego Piotrusia”

fot. red.

Bicie w „Czarnego Piotrusia” ma na celu spowodowanie, żeby pierwszy powiedział „pomidor” i wyszedł z pokoju. To powinni rozumieć ludzie, którzy bawili się na warszawskich podwórkach w latach 50/60 -tych, kiedy to była jeszcze powszechna gra. Jest prosta, niesłychanie brutalna w istocie ksenofobiczna, bez względu na odmianę – czy okładanie się ręcznikami w ciemnym pokoju, czy siadanie na mniejszej ilości krzeseł, niż jest uczestników – zawsze polega na wykluczeniu. Nikt nie chce być „Czarnym Piotrusiem”, wszyscy chcą być raczej w grupie, akceptowani – jednak, grupa jednoczy się poprzez znęcanie się nad tym nieszczęśnikiem.

Niestety w tej chwili w sytuacji „Czarnego Piotrusia” jest nasz kraj, który sam robi wszystko, żeby otoczenie „znielubiało” go jeszcze bardziej, niż go nie lubi. O ile jeszcze nasza tzw. polityka wschodnia po prostu od lat była głupia i prowadziła do konfrontacji, to nie da się zrozumieć dlaczego podkładamy genitalia do kopania i głowę do dekapitacji na Zachodzie? Czy ktokolwiek, może wytłumaczyć to co robi nasza obecna władza, poczynając od zdziwienia, że wygrał pan Biden, a kończąc na nieszczęsnym orzeczeniu tzw. trybunału pewnej Pani zdaje się ambasadorowej kończąc? Śmiało, nawet po przysłowiowym „litrze”, tego nie idzie zrozumieć. Wszelkie próby rozbijają się już nawet nie o logikę, ale o INSTYNKT SAMOZACHOWAWCZY! Tu nie ma czego komentować, bo mamy do czynienia z sytuacją, którą można zakwalifikować albo jako zbieg wielu chorób psychicznych u małpy z brzytwą lub po prostu – nazwijmy to po imieniu: ZDRADĘ – celowe działanie na naszą szkodę przez rządzącą „elitę” (cudzysłów nie jest przypadkowy).

Gdybyśmy chociaż byli jakąś “powabną panną” z “ładnymi warkoczykami”, o którą nawet jeżeli możni i bogaci nie zabiegają (bo biedna), to przynajmniej dopuszczą ją do podawania do stołu, bo ładna, bo szczupła, bo sprawnie talerze podaje… Niestety tak nie jest. Jeżeli ktoś w jakikolwiek sposób myśli, że naszym strategicznym atutem, jest szachowanie Rosji i Niemiec, to jest najprawdopodobniej chorym psychicznie lub w ogóle nie kuma rzeczywistości, ale to tak już na zasadzie – dotykania żelaza rozgrzanego do czerwoności i zdziwienia, że topi mu skórę i boli.

Dziecko w przedszkolu wie i rozumie mechanizmy rządzące grupą. Są osoby, które nadają ton, które oceniają innych i których oceny się liczą, bardziej niż oceny reszty – wywierają wpływ na swoje otoczenie i na grupę. Jeżeli nie jest w stanie dostać się do wąskiego zazwyczaj kręgu elit w takiej dziecięcej grupie, to albo trzyma się z boku z podobnymi sobie, albo przynajmniej stara się bardzo nie podpadać i nie dawać powodu, do wykluczania. Ponieważ wie, dosłownie instynktownie, że będzie „Czarnym Piotrusiem”, przy każdej okazji. Bicie i to często dosłowne, jest tutaj czymś normalnym, ale wystarczy wstyd jak na WF-ie, nikt „delikwenta” nie chce do żadnej grupy na którą dzielą się w celu prowadzenia gier zespołowych. Słabszych, albo takich których chce się osłabić – eliminuje się na różne sposoby. Jeżeli to rozumie dziecko, to dlaczego tych mechanizmów nie rozumieją dorośli politycy, mający pieniądze na to, żeby ktoś kto ma wiedzę i rozumie mechanikę działania państw zachodnich im to po prostu opisał, wyjaśnił i przedstawił?

Przecież chodzi o to, żeby uczęszczać do przedszkola! Po prostu, bez większych stresów, szczególnych opłat – być tam, brać udział, dostawać zabawki jak dają i dofinansowanie do posiłków – jak dają, a dają! Można nawet pożyczyć zabawki na jakiś czas do domu i jest fajnie! Może nie jest idealnie, jednak – lepiej być w przedszkolu, niż nie mieć tego przywileju i oglądać bawiące się dzieci zza ogrodzenia. W zasadzie tyle w temacie, chyba każdy rozumie? Jeżeli nie, to spróbujmy prościej.

Otóż, kasę Szanowni Państwo – TRZEBA BRAĆ – jak ją dają, jak można dostać, to warto się schylić, ukłonić, uśmiechnąć i powiedzieć dobre słowo. Jeżeli sami tworzymy przeszkody – powody, które NIE SĄ DLA NAS NIEZBĘDNE – NIEZBĘDNE DLA NASZEGO FUNKCJONOWANIA, ale dajemy powód do traktowania nas jako „Czarnego Piotrusia”, to robimy błąd. Ponieważ kasę Szanowni Państwo – TRZEBA BRAĆ i niech żaden purpurat sukienkowy nie śmie mówić o jakimś honorze, godności, czy czymkolwiek, bo ON ZAWSZE BYŁ, JEST I ZAWSZE BĘDZIE SYTY. A my w większości nadal jesteśmy przeciętnie – ubodzy. Dlatego wszystko, to co można dostać – trzeba brać. Druga sprawa – o wiele ważniejsza jest taka, że żyjemy w czasach, w których na wzburzone wody oceanu lepiej jest płynąć dużym statkiem, niż małą szalupą.

To wszystko dlatego, ponieważ my nie wymanewrujemy historii, zwłaszcza jak ta się o nas znowu upomni. Naszym przeciwnikiem jest geopolityka, której nasze „elity” albo nie rozumieją, albo nie „kumają wcale” i chyba nawet nie chcą zrozumieć. Nawet czegoś tak banalnego, że nie gramy na żadnych fortepianach, ani nawet nie na organkach, wszystko co możemy, to się nadymać, obrażać, ewentualnie ryczeć, jeżeli się nie napowietrzymy ze zdziwienia.

Zdarzenia na wschodniej granicy świadczą o tym, że nasze państwo nie było gotowe na wojnę hybrydową, w ogóle. Co więcej, sobie z nią nie radzi, nie jest w stanie uszczelnić granicy, ani w żaden sposób wpłynąć potencjałem własnym i sojuszników, do skłonienia państwa sąsiedniego do zaniechania działań po prostu haniebnych i szkodliwych, ale niezwykle skutecznych pod względem celu, jaki objęto przeciwko i wbrew nam. Niech ta sytuacja wystarczy nam za zrozumienie, jak jesteśmy silni, sprawni i co możemy. Niestety, jest gorzej, niż ocenialiśmy – nawet w ramach brania całej poprawki na naszą słabość i nieudolność.

Proszę zapamiętać, to jest jak ABC.: Bicie w „Czarnego Piotrusia” ma na celu spowodowanie, żeby pierwszy powiedział „pomidor” i wyszedł z pokoju. Jeżeli o to chodzi, to witaj wesoła przygodo, ale niech nas Bóg ma w swojej opiece (i lepiej dla nas, żeby istniał i akurat miał ochotę jakoś nam pomóc). Bo na pragmatyzm działania naszych “elit” nie ma co liczyć. Jak już przyjęliśmy rolę bycia chłopcem do bicia, to trzeba spróbować jakoś przetrwać, minimalizując – bo nie da się wyeliminować, ale jakoś minimalizując straty.

***

Szanowni Państwo!

Ze względów technicznych musimy wstrzymać publikowanie do odwołania.

Prosimy tych z Państwa, którzy są w dobrej sytuacji finansowej o wsparcie dla naszej fundacji. Liczy się każda kwota i jest mile widziana.

Liczymy na Państwa wsparcie. Bez Państwa wsparcia, nie ma przyszłości dla portalu. Obecnie zbieramy na projekt, który określamy roboczą nazwą „Dziedzictwo” – polegający, na zarchiwizowaniu całego naszego dorobku i udostępnieniu do swobodnego pobrania dla każdego w plikach PDF.

Jedyną formą wsparcia dla naszej fundacji jest przelew na jedno z poniższych kont bankowych, fundacja nie prowadziła i nie prowadzi żadnych zbiórek, puszek, ani innego rodzaju form wsparcia bezpośredniego.

Zgodnie z obowiązującym prawem, nie ma możliwości odliczenia dokonanej dla nas darowizny w polskim systemie podatkowym i prosimy tego nie robić.

Wszystkie osoby zamierzające udzielić bezpośredniego wsparcia finansowego fundacji proszone są o wpłacanie pieniędzy na poniższe konta bankowe (z dopiskiem DAROWIZNA):

Fundacja Pisanie Książek

Złota 61

00-819 Warszawa

Nr konta bankowego:

Dla przelewów w PLN 63 1020 1097 0000 7102 0229 0724

Dla przelewów w Euro PL 02 1020 1097 0000 7902 0307 3541

Konto fundacji jest prowadzone przez bank:

PKOBP Oddział 1 w Krakowie ul. Lubicz 17a, 31-503 Kraków

Symbol SWIFT banku to: BPKOPLPW

z dopiskiem – „DAROWIZNA” – to obligatoryjny zapis, bez którego pieniądze będą odesłane po odliczeniu kosztów przelewu.

Serdecznie pozdrawiamy

Zespół Obserwatora Politycznego

139 komentarzy do “Bicie w „Czarnego Piotrusia”

 • 11 października 2021 o 08:52
  Permalink

  Aż się lepiej poczułem po przeczytaniu tekstu… dziękuję.

  Odpowiedz
  • 26 października 2021 o 09:18
   Permalink

   Nowy kanał na youtube POLITYKA+   Znajdziecie tam hity polityczne takie jak : MINĘŁA 20, WORONICZA17, FORUM oraz inne materiały dotyczące polityki polskiej i zagranicznej. Wszystko okraszone specyficznym poczuciem humoru prowadzącego. Pozdrawiam serdecznie POLITYKA+ 🇵🇱🇵🇱🇵🇱     link do kanału poniżej

   https://www.youtube.com/watch?v=Qchg58p0F5o

   Odpowiedz
   • 27 października 2021 o 10:44
    Permalink

    Muszę się przyznać, że jakoś nie miałem czasu ściągnąć i przeczytać Traktatu Lizbońskiego, ale oglądając w Minęła 20 wystąpienie Jakiego, chyba to zrobię. Wygląda bowiem na to, że ten poseł Jaki ma rację, zdeklasował opozycję, która nie znalazła żadnych racjonalnych kontrargumentów. Bicie piany i ogólnikowe odwoływanie się do rzekomej praworządności mnie nie przekonuje, zwłaszcza że jako pierwsza władza PO-PSL zaczęła na potęgę łamać prawo wyznaczając rezerwowych sędziów TK na kolejną kadencję, gdy przegrali wybory. Wtedy jakoś UE nie kwestionowała praworządności w Polsce mając oddanych sobie namiestników. Dość okupacji niemieckiej pod szyldem UE, czas na odzyskanie wolności i suwerenności.

    @WEB. JÓZ.
    Może czas na otwarcie nowej strony do dyskusji? Ewentualnie mogę podrzucić jakiś krótki felieton na stronę testową. Czy też definitywnie kończymy i zapominamy o OP?
    Pozdrawiam

    SZANOWNY PANIE. NIE WIEM – NIE MAM INFORMACJI. NIESTETY MUSIMY ZROBIĆ WSZYSTKO OD NOWA. TO NIE JEST KWESTIA BRAKU TREŚCI. PRACUJEMY NAD PROGRAMEM DZIEDZICTWO. OCZYWIŚCIE MOŻE PAN PRZYSŁAĆ JAK SIĘ UDA TO OPUBLIKUJĘ. POZDRAWIAM WEB JÓZ.

    Odpowiedz
    • 27 października 2021 o 15:58
     Permalink

     @WEB. JÓZ.

     Ok rozumiem. A więc nie będę przeszkadzał, nie możemy utracić dorobku portalu, to jest najważniejsze.
     Pozdrawiam

     SZANOWNY PANIE – MNIEJ WIĘCEJ PÓŁ MAMY, ALE DRUGIE PÓŁ SIĘ NIE CHCE DAĆ “MIEĆ” 🙂 DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPARCIE. WEB. JÓZ.

     Odpowiedz
 • 11 października 2021 o 10:05
  Permalink

  Ogólnie diagnoza trafna, ale do szczegółów mam zastrzeżenia.

  Po pierwsze:
  “Tu nie ma czego komentować, bo mamy do czynienia z sytuacją, którą można zakwalifikować albo jako zbieg wielu chorób psychicznych u małpy z brzytwą lub po prostu – nazwijmy to po imieniu: ZDRADĘ – celowe działanie na naszą szkodę przez rządzącą „elitę” (cudzysłów nie jest przypadkowy).”
  – w tym wypadku mamy i chorą psychicznie małpę z brzytwą i zdradę. Te niby “elity” realizują swoją misję kontrrewolucyjną w kierunku “jaśnie pańskiej” dyktatury feudalno-religijnej i nie cofną się przed naciskami okupantów których imperialną misję wcześniej realizowali. Sądzili, że dzięki zachodowi powrócą na kresy, że będą mieli swój udział w zasobach po rozbitej Rosji, że zrobią z Polski swój własny folwark. Niestety nie wyszło bo zachód ich wykorzystał i puścił jak panienkę lekkich obyczajów.
  Teraz mają więc silny nerw i wkurw na swoich zachodnich mocodawców bo nie pozwalają im robić misji i nie dopuszczają do ponownej chrystianizacji zachodu, a to przecież nawidzona religijnie małpa z brzytwą miała na celu. Przesłanie dominującego Kościoła na początku lat 90-tych było jasne, wchodzimy do unijnej piaskownicy, aby te zachodnie diabły nawrócić na jedynie słuszną wiarę. Inteligentni ludzie od początku słysząc taką retorykę przewidywali, że kiedyś przez to staniemy się Czarnym Piotrusiem, i tak się stało. Już dawno temu pisałem, że “jaśnie pańskie” elity i kierownictwo purpuratów rozminęli się z inteligencją społeczną.

  Po drugie:
  “Jeżeli ktoś w jakikolwiek sposób myśli, że naszym strategicznym atutem, jest szachowanie Rosji i Niemiec, to jest najprawdopodobniej chorym psychicznie lub w ogóle nie kuma rzeczywistości, ale to tak już na zasadzie – dotykania żelaza rozgrzanego do czerwoności i zdziwienia, że topi mu skórę i boli.”
  – nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo chore z nienawiści do Rosji “jaśnie państwo” i Kościół w zemście za dawne straty, zostali zwyczajnie wpuszczeni przez hegemona w leśne maliny i uwierzyli, że się nie po kują. Ba uwierzyli nawet w dobre intencje Niemiec dopuszczając do ich zjednoczenia, a oni spokojnie realizują swoje interesy naszym kosztem. Tak naprawdę budowa Nord Stream 2 omijająca Polskę jest korzystna dla Niemiec, bo nie stajemy im na przeszkodzie. Czy więc niejaki pan N i politycy, którzy stoją za brakiem zgody na rurociąg przez Polskę i Białoruś są zwyczajnymi agentami Niemiec? Jest jednak bardziej prawdopodobne, że Niemcy przeprowadzili operację specjalną, swoistą grę operacyjną, aby tak pokierować nawiedzonymi i rozmodlonymi bezmyślnymi Politykami i panem N, aby ci nie zgodzili się na umowę z Rosją. Zostaliśmy w tej sytuacji nie tylko Czarnym Piotrusiem, ale i przysłowiowym nierozgarniętym głupkiem którego majster budowy dla zabawy wysyła do sąsiada z koszykiem po prąd aby przyniósł, bo go zabrakło. Niemcy i hegemon rozegrali nasze “elity” oraz inteligencję bez inteligencji na maksa i chyba dopiero teraz oni zdają sobie sprawę jakimi pożytecznymi idiotami byli, dlatego się zbiesili i zaczynają ujawniać prawdziwą twarz zachodu. Aż dziwne, że dotąd jej nie dostrzegali i realizowali ich imperialne interesy.

  Po trzecie:
  “Otóż, kasę Szanowni Państwo – TRZEBA BRAĆ – jak ją dają, jak można dostać, to warto się schylić, ukłonić, uśmiechnąć i powiedzieć dobre słowo. Jeżeli sami tworzymy przeszkody – powody, które NIE SĄ DLA NAS NIEZBĘDNE – NIEZBĘDNE DLA NASZEGO FUNKCJONOWANIA, ale dajemy powód do traktowania nas jako „Czarnego Piotrusia”, to robimy błąd.”
  – no tak pozornie jest to wygodna prawda. Ale zapytam wprost, jak kiedyś rozwydrzony zachód w swoim imperializmie kulturowym każe nam nadstawić tyłka bo LGBT i innym brakuje świeżego towaru do używania, to mamy to zrobić, bo tak nam każą, bo za to płacą? Czy Sz. Krakauer oprócz schylenia się w pokłonie jest w stanie zrobić coś więcej i dać się wyr***ać …. 🙂
  A może czas na honorowe zachowanie i zamiast popularnego hasła ***** *** trzeba powiedzieć “***** zachód”. Musimy wybrać czy nadal mamy na kolanach brać do buzi, czy chodząc dumnie wyprostowanym być bardziej głodnym niż dotychczas. Ja wybieram to drugie. Już wystarczająco dużo straciłem przez UE i jej imperializm. Straciłem ekonomicznie i rodzinnie, więc “jebać zachód i unię”.

  Po czwarte:
  “A my w większości nadal jesteśmy przeciętnie – ubodzy. Dlatego wszystko, to co można dostać – trzeba brać.”
  – uwagi jak wyżej z jednym dodatkiem. Oni nie dają nam nic za darmo i to nas kosztuje bardzo dużo. Tracimy na tym finansowo i kulturowo.
  https://wolnemedia.net/polska-traci-finansowo-na-obecnosci-w-ue/
  Proszę przeczytać sobie wywiad z drugim profesorem od tego raportu, tj. prof. Tomaszem Grosse “UE przynosi korzyści gospodarce Niemiec” w Tygodniku Lisickiego Do Rzeczy” nr 39/2021, s. 52-54. Nie chcę żyć w tzw. “Złotej klatce europeizacji” jako tania siła robocza i zasoby Niemców.

  Po piąte:
  “Naszym przeciwnikiem jest geopolityka, której nasze „elity” albo nie rozumieją, albo nie „kumają wcale” i chyba nawet nie chcą zrozumieć.” – to szczera prawda, bo “jaśnie państwo” nigdy nie grzeszyło inteligencją i przegrywali Polskę wiele razy w historii. Zbyt dużo obcych genów mają w sobie.

  Po szóste:
  “Zdarzenia na wschodniej granicy świadczą o tym, że nasze państwo nie było gotowe na wojnę hybrydową, w ogóle. Co więcej, sobie z nią nie radzi, nie jest w stanie uszczelnić granicy, ani w żaden sposób wpłynąć potencjałem własnym i sojuszników, do skłonienia państwa sąsiedniego do zaniechania działań po prostu haniebnych i szkodliwych, ale niezwykle skutecznych pod względem celu, jaki objęto przeciwko i wbrew nam.” – na tym przykładzie doskonale widać do czego Polska służy zachodnim imperialistom. Bo nie wierzę, aby tylko “jaśnie państwo” samo z siebie inspirowało wcześniejszą próbę przewrotu politycznego na Białorusi. Można naszą sytuację podsumować jednym pytaniem do tych “elit”. Czy opłaciło się służyć zachodowi w ich imperialnych interesach? Przecież te “elity” wyszły na pożytecznych idiotów, kompletnie nie realizujących strategii polskiego interesu narodowego. A naszym strategicznym interesem są dobre stosunki ze wschodem, aby korzystać z rosyjskich zasobów po konkurencyjnych cenach.

  Po siódme:
  “Bo na pragmatyzm działania naszych “elit” nie ma co liczyć. Jak już przyjęliśmy rolę bycia chłopcem do bicia, to trzeba spróbować jakoś przetrwać, minimalizując – bo nie da się wyeliminować, ale jakoś minimalizując straty.” – nie przetrwany zachodniego imperializmu jeżeli będziemy tylko minimalizować straty. Zniszczyli nas gospodarczo, zniszczą nas także kulturowo. Trzeba postawić twarde stanowisko i walczyć o Europę Narodów z hegemonią Niemiec i Francji. Michał Woś z MS ma dużo racji – czyt. wywiad w Do Rzeczy w/cyt.

  Reasumując “jaśnie państwo” z lokajami i post-sanacyjnymi pomiotami za późno zorientowali się do czego tak naprawdę służą zachodowi. Oddali Polską gospodarkę za bezcen a teraz jesteśmy w sytuacji tragicznej.

  Odpowiedz
  • 11 października 2021 o 22:42
   Permalink

   Komentarz lepszy od artykułu.

   Odpowiedz
  • 13 października 2021 o 13:42
   Permalink

   Dobrze konweniuje ze zdrowym rozsadkiem. Nalezy jeszcze zadac sobie pytanie kim jestesmy? Czy rzeczywiscie jestesmy czescia szeroko pojetych Niemiec i jesli odpowiedz brzmi nie , to czy warto udawac ze jest inaczej? Czy wymyslony i zaimplementowany przez nich separatyzm jest uzasadniony?

   Odpowiedz
 • 11 października 2021 o 21:54
  Permalink

  ” to nie da się zrozumieć dlaczego podkładamy genitalia do kopania i głowę do dekapitacji na Zachodzie? Czy ktokolwiek, może wytłumaczyć to co robi nasza obecna władza, poczynając od zdziwienia, że wygrał pan Biden, a kończąc na nieszczęsnym orzeczeniu tzw. trybunału pewnej Pani zdaje się ambasadorowej kończąc? Śmiało, nawet po przysłowiowym „litrze”, tego nie idzie zrozumieć.”

  Też nie mogę zrozumieć i wyjść ze zdumienia! I wcale nie jestem “pisowcem”!

  A, wszystko zaczyna się od tego że nie na taką ciocię-unię umawialiśmy się (lewicowo-liberalną)… !
  …… Że w Ameryce zatryumfuje w barbarzyński sposób lewicowe (neokomunistyczne) oszołomstwo …. !

  Jest nas w Jewropie “dwuch” nielubianych Polska i Węgry, eurociocia, a więc i MY (u Madziarów pracuje dymka) “ogułem”, nie lubi/my (delikatnie napisane) Rosji i Białorusi. W naszym zdrowo pojętym interesie jest opuścić lewacki eurokołchoz zanim zamarzną nam na amen członki 🙂 ci “nasi”euroentuzjaści donoszą do eurosielsovieta to by przypodobać się różnym zielonym/czerwonym oszołomom, w swoim dobrze pojętym interesie, wszak Rzplita to “postaw sukna”, komisary- cośtam rzucą renegatom i zaprzańcom, a kiedyś takie zachowania określało się jednoznacznie. Czynić należy próby zbliżenia się do
  Unii Euroazjatyckiej z rdzeniem Sławiańskim jako dominującym (wiem, wiem co o Polsce mówią na Wschodzie czyli w Rosji już od początku lat 90′ – “giena” i prostytutka”
  to naprawdę dyplomatyczne określenia podkreślające nasze “walory” polityczne i narodową mentalność).
  A więc – na WSCHÓD tam musi być jakaś konserwatywna, zdrowa NORMALNOŚĆ. (Moja improwizacja). Tam, da dobry Bóg będziemy w domu, między swymi, w rodzinie.

  Musisz to wiedzieć (1235) PiS, PO, SLD i przystawki są antyunijne i antyrosyjskie
  https://www.youtube.com/watch?v=UzCuoTlbcVg&t=150s

  https://nstarikov.ru/komu-i-za-chto-dali-nobelevskuju-premiju-mira-7574458

  Odpowiedz
  • 15 października 2021 o 08:49
   Permalink

   @krzyk58

   “giena” i prostytutka” to naprawdę dyplomatyczne określenia podkreślające nasze “walory” polityczne i narodową mentalność).”
   – Rosjanie i inne nacje na wschodzie powinni sobie zdawać sprawę, że sami też zawalili sprawę i nie przeszli przemiany moralnej, dali się wykołować Gorbaczowowi i złodziejskim liberałom. Gdyby nie ich solidne służby to już dawno byliby pozamiatani przez zachodni kapitał.

   Poza tym te określenia należy stosować tylko do stosunkowo wąskiej grupy niby Polaków. W sumie dotyczą one wąskiej grupy styropianowych “elit” z “jaśnie pańskimi” korzeniami i ich lokai, którzy służąc zachodowi wyprowadzili polski naród na manowce. A już największą prostytutką zachodniego kapitału i imperializmu są chyba purpuraci z dominującego Kościoła. Znajomy ksiądz na początku lat 90. w rozmowie ze mną prawie, że klął i mówił “co te barany zrobiły z nami i narodem” mając na myśli te “elity” styropianu i własnych biskupów z JP II na czele.

   Zwykły naród w swej masie nigdy nie był pro-zachodni, stał się taki tylko na skutek manipulacji świadomością przez te “gieny i prostytutki” zwłaszcza po 90. roku gdy został wpuszczony w biedę i nie miał innego wyjścia tylko głosować za wejściem do stada hien, aby rynek pracy dla siebie otworzyć. Stado “jaśnie pańskich” i purpurowych baranów wyprowadziło swoje owieczki na manowce i służbę w interesie hien, które powoli zjadają i owieczki i polskie barany z purpuratami na czele.

   Te “gieny i prostytutki” nadal oczerniają PRL na każdym kroku, chociaż PRL zapewnił im przetrwanie, bo w innym komunistycznym kraju zostaliby prawdopodobnie wykasowani po takiej wojnie i rewolucji społecznej. Dobroć polskiego narodu nie zna chyba granic, a jego świadomość jest wytłumiona przez propagandę, stąd wszelkie sprzedajne “gieny i prostytutki” bez przeszkód realizują interesy swoich zachodnich mocodawców.

   Jak znajdę czas to ci zacytuję obłudny tekst kard. Wyszyńskiego z okresu powojennego, jak to komunistów polskich urabiał, aby tylko utrzymać wpływy katolicyzmu w Polsce, co się skończyło dla nas katastrofą. Owieczki zostały ostatecznie zdradzone i wydane na żer hienom.

   Odpowiedz
 • 12 października 2021 o 18:37
  Permalink

  Artykuł jak zawsze bardzo dobry i napisany w taki sposób, żeby pan Kukiz i inni zrozumieli i mogę panu Redaktorowi przekazać, że zrozumieli.

  Odpowiedz
 • 12 października 2021 o 20:56
  Permalink

  “Co więcej, sobie z nią nie radzi, nie jest w stanie uszczelnić granicy…”
  Zwłaszcza na odcinku upaińskim, jaskółki ćwierkają o tym ze Niemcy aresztują już ukraińskich kurierów-dostawców ‘lekarzy i inżynierów”, przypominam najkrótsza trasa via Polska. 🙂
  Na odcinku białoruskim uchodźcy to tak naprawdę – temat zastępczy …

  @Doncaster. Kukiz …Kukiz… a któż to zacz? Kto to jest? Jakiś (rockowy) kontestator (jak ja was qrvy nienawidzę). Normalne zero, nawet nie z plusem (dodatnim).

  Odpowiedz
  • 13 października 2021 o 13:49
   Permalink

   Jakby Pan jeszcze przyswoil ze tanie zbawienie oferowane przez zachodnich zbawicieli nie moze byc skuteczne, szczegolnie to oparte na gejowskiej estetyce…

   Odpowiedz
   • 13 października 2021 o 21:31
    Permalink

    @Jakub.
    Sogłasien! Powiem panu więcej: nie ma (żadnego) zbawienia w doktrynie zachodniego 13 apostoła (neomarksizmu).

    Фатимское чудо https://www.youtube.com/watch?v=-nOClIrjr6E&t=20s

    Кто может пойти против самой Пресвятой Богородицы, если сама Владычица взяла Россию под свой покров. Если будет вера у людей, враги всегда будут проигрывать.

    Путин удивлён https://www.youtube.com/watch?v=AetOORhmD4c

    Думаю всё идёт по плану , Держава Света будет восстановлена. Как говорят Мы Русские с нами Бог!

    АЛЕКСАНДР КОЛПАКИДИ. ВОПРОСЫ НЕ ВОШЕДШИЕ В СТРИМ 13.10.21

    https://www.youtube.com/watch?v=9HeWqi1VCWI

    Lubię kiedy Kołpakidi (nie putinist!) mówi otwartym tekstem o takich doradcach politycznych w Rosji jak Satanowski, czy “Jaszka” Kedmi, których opinie wysłuchiwane są w pozycji nabożnej przez ogół Rosjan, także tych ze świecznika… mam w zanadrzu fajny rolik (kiedyś linkowałem) pro: J. Kedmi, sporządzony zresztą przez plemiennika Jaszki gdzie ukazana jest droga życiowa owego mudreca. Od paru lat w FR robi za wyrocznię! 🙂

    Журналистка в ШОКЕ! Путин РАСКАТАЛ заявления американцев!

    https://www.youtube.com/watch?v=eAGGEj9AmcM

    Аресты продолжаются. Силовики зачищают русское образование от агентов влияния Запада
    … i inne newsy na kanale “Суть Вещей”, krótko i na temat. 🙂

    Odpowiedz
    • 2 listopada 2021 o 19:49
     Permalink

     Niech Pana Bóg broni przed tak łatwym zgadzaniem się ze mną. Jeśli Pan nie zrozumiał, to wyjaśniam, że miałem na myśli zbawienie oferowane za tanie pieniądze przez wszechwładny u nas kościół dominujacy.

     Odpowiedz
     • 3 listopada 2021 o 20:23
      Permalink

      @jakub. Napisał pan czytelnie, “ze tanie zbawienie oferowane przez zachodnich zbawicieli nie moze byc skuteczne, szczegolnie to oparte na gejowskiej estetyce…
      Dokładnie, lewicowo-neokomunistyczne “na wzór i podobieństwo Zachodu.
      Z’resztą ‘ta zaraza” przypełzła do Rosji (i do nas pośrednio) z Zachodu i USA!
      STALIN ‘TO” cywilizował …

      Odpowiedz
  • 13 października 2021 o 21:21
   Permalink

   @krzyk58

   Słusznie waść prawisz, a któż to jest ten Kukiz? Na Majdanie coś takiego śpiewało, potem zaczęło się w naszym Sejmie pałętać. Generalnie wątpię czy on i jemu podobni, oni tam w tym sejmasie mogli coś skumać wobec bezradności intelektualnej jaką prezentują. 🙂
   https://demotywatory.pl/5088380/Obietnica
   https://demotywatory.pl/5088200/Spotykasz-Kukiza-Masz-trzy-slowa-zeby-mu-cos-powiedziec-Na
   https://demotywatory.pl/5093784/Partia-i-Spolki–tutaj-macki-Jacka-Sasina-kukiz-jest-dumny-z

   Nie tak dawno mury runęły aż Kaczmarski nie wytrzymał i zszedł ze zgryzoty co narobił swoją durną piosenką.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Mury_(piosenka)

   A teraz ci którzy mury obalali budują nowe już własne, o ironio losu.
   https://demotywatory.pl/5096259/Wkrotce-juz-mur-unijny
   Kto kiedyś te mury obali i naprawi świat zniszczony przez zachodni imperializm?

   Odpowiedz
 • 13 października 2021 o 20:57
  Permalink

  Brawo @Miecław za komentarz!

  Dodam jeszcze :
  1. Położenie jest naszym ATUTEM, gdyby nie solidarusza rusofobiczna patologia.
  opływalibyśmy w dostatki choćby z tranzytu gazowego. To MY, nie Niemcy mogliśmy być tzw. hubem! Dla głupców jest wadą !

  2. Żadne tam uszczelnianie granicy. Ludzie, opamiętajcie się, bo “elity” oszalały. Ledwo postawili płot z drutu sztyletowego za kilkaset mln. zł to dziś 13.10 buchnęło, że będą budować MUR za 1,6 mld. – co jak znam życie skończy się na więcej niż 2 mld. ale PO CO ???

  Granica z Białorusią była jedną z najbezpieczniejszych. Oszalała UE za dziką namową PL nałożyła sankcje na ten kraj po zawróceniu niejakiego Pratasiewicza. PL i pribałtyckie wściekłe karzełki uznały też prawem kaduka , że prezydentem (tką) Białorusi jest niejaka Cichanouska, co jest już jawnym przejawem zidocenia i zwykłym FAŁSZEM !

  Polska ( ale tego nie zrobi) powinna naciskać na zdjęcie sankcji z Białorusi. Wtedy Łukaszenka zaprzestanie stosowania wariantu Erdogana. PROSTE !

  To idzie za daleko, niedługo pewno ogłosimy wojnę !!!

  Jest nadzieja w Putinie, jak zachodowi dupa bardziej zmarznie może dać trochę więcej (ponad plan, zaznaczam!) gazu z warunkiem zdjęcia sankcji z Rosji i Białorusi . Zobaczymy.

  Tymczasem UE dało KOMPLETNIE ciała ws. energii. Wyją jeszcze zielone lesby, idioci i agenci wpływu USA przeciw NS2 , ale to wycie odzwierciedla ZANIK MYŚLENIA w UE, niezdolnej zresztą do szybkich reakcji ze wzgl. na rozmyte/żadne przywództwo !

  Przypomnę – ceny na energię poszybowały w kosmos. Nawet w UK – piesku USA, w 8 państwach UE zaprzestano produkcji nawozów amonowych ( synteza amoniaku to GAZ ) , potasowe – główny producent to Białoruś jest obłożona SANKCJAMI !

  Wiosenne ceny żarcia dobiją tych nie dobitych prądem i gazem. Nawet OPLUWANY przez UE węgiel zdrożał 3 x !
  Widać więc, jak ta instytucja sobie NIE RADZI ! Oczywiście, rozszerzanie własnego prawa jakoś im idzie (tfu !) , lgbt też (tfu!) ale zapobieżenie katastrofie energetycznej NIJAK !
  Głupia Leyen pie..y o zielonej energii, trwają przepychanki z NS2 a ZIMA IDZIE !

  Na miejscu W.W. Putina byłbym ostrzejszy w polityce z UE . I tak Rosję “ograli” ( na swoją szkodę ) włączając III prawo energ. do NS2 i ceny SPOT ( wraz z cynglem USA Polską – oczywiście) , ale Putin ma jednak ATUTY w ręku jak UE zacznie zamarzać !

  To już kolejny raz jak UE dała ciała – na początku pandemii też . Chaos !

  Co do granicy to najbardziej “przechodnia” jest ta z Ukrainą , ale ją Ukrainę ,kochamy miłością nieodwzajemnioną . Pisze o tym @krzyk, któremu nie życzę oczywiście picia metanolu, jak mi się głupio wyrwało, jeno OGARNIĘCIA się przy pisaniu komentarzy, bo bywa, że sobie wzajemnie przeczą !

  Aha – ws. metanolu , czytałem, że niektóre płyny i żele do dezynfekcji zawierają (szok) metanol!
  Przez skórę rąk TEŻ truje .pzdr

  Odpowiedz
 • 13 października 2021 o 21:01
  Permalink

  Rozróba z Białorusią wg. niektórych analityków jest też próbą zahamowania nowego jedwabnego szlaku . To najprostsza droga z Chin via Rosja i Białoruś na zachód. Tego się najbardziej boją !

  Odpowiedz
 • 13 października 2021 o 23:13
  Permalink

  Dzięki za artykuł i komentarze. To jednak najmądrzejszy polskojęzyczny portal. A dlaczego? Nie tylko dzięki osobie autora większości artykułów ale i dzięki mądrości czytelników.
  Dodam jedno zdanie: idioci wybrali byli (1989 rok) idiotów do popełniania idiotyzmów. oczywiście tylko część prawdy o naszym narodzie.
  Moją obietnicę wsparcia spełnię w grudniu. Możesz, Krakauer, już księgować na grudzień te pieniądze.

  SZANOWNY PANIE DZIĘKUJEMY ZA KAŻDE WSPARCIE. PROSZĘ PAMIĘTAĆ – O DOPISKU “DAROWIZNA”, ZALEŻY NAM NA MAŁYCH KWOTACH, ALE STALE – REGULARNIE BO TO POZWALA PLANOWAĆ BUDŻET. TO ZNACZY KAŻDY PRZEKAZUJE TYLE ILE MOŻE, ALE WOLELIBYŚMY, ŻEBY TO BYŁY DLA PAŃSTWA KWOTY NIEZNACZNE CZYLI NIE MAJĄCE WPŁYWU NA PŁYNNOŚĆ DOMOWYCH BUDŻETÓW NP. KILKANAŚCIE LUB KILKADZIESIĄT ZŁOTYCH (JAK KTOŚ MOŻE). OTRZYMUJEMY RÓWNIEŻ WIĘKSZE WPŁATY ZA KTÓRE SZCZEGÓLNIE DZIĘKUJEMY, ALE PROSZĘ SIĘ NIE NADWYRĘŻAĆ FINANSOWO – LEPIEJ WESPRZEĆ JAKĄŚ CHORĄ OSOBĘ LUB KOGOŚ W DRAMATYCZNEJ SYTUACJI FINANSOWEJ, A DLA NAS NAPRAWDĘ TO CO ZOSTANIE. PROSZĘ O TYM PAMIĘTAĆ. PS. ANI KOL. KRAKAUER, ANI NIKT INNY Z WOLONTARIUSZY, CZY WŁADZ FUNDACJI – NIGDY NIE OTRZYMAŁ ŻADNYCH PIENIĘDZY OD FUNDACJI. WEB JÓZ.

  Odpowiedz
  • 14 października 2021 o 08:29
   Permalink

   Tak to rzeczywiście mądry tekst – autor ma talent do przekazywania skomplikowanych rzeczy w sposób prosty i zrozumiały dla każdego. Bardzo mi się to podoba. Kładziecie na kolana OŚW i inne rządowe marnowanie pieniędzy na analitykę. Wiem, że wiele osób was czyta mnie polecił ten portal na zasadzie wskazania na ruskich trolli kolega, ale ja tu nie widzę ruskiego trollowania chociażby dlatego bo sami piszecie oficjalnie o współpracy z Rosją i jej organami.
   W mojej opinii nie ma już żartów z Białorusią, przy czym w pełni się zgadzam że to jest ich reakcja na nasze wieloletnie działania mieszanie się w ich sprawy wewnętrzne. No i nie można pilnować granicy białoruskiej bez pilnowania ukraińskiej, litewskiej i rosyjskiej, bo i tak przejdą więc mur trzeba wszędzie. Dzisiaj oczekiwałbym nie 2,500 żołnierzy, ale 50 tyś do pilnowania – za coś to towarzysttwo bierze pieniądze, więc niech pilnuje granicy, dalej policja łapiąca i oddziały samoobrony. W ogóle trzeba się szykować na wojnę, niemcy mają gaz z rury nie musi tu być spokoju.

   Odpowiedz
 • 14 października 2021 o 00:33
  Permalink

  O tym kto decyduje o cenach węglowodorów i pozwoleń na emisję CO2 pisze jak zwykle uczciwie Szczęśniak .
  Dane : np. ropą dziennie handluje się za 7 mld. $ . Instrumentami na niej za..130 mld.$
  Podobnie jest z gazem i tymi drańskimi “bonami” na CO2 , które w spowolnieniu Covidowym urosły w ciągu roku z 10 do 60 $ za tonę CO2.

  Można zarabiać? Można! A ci brokerzy inst. pochodnych w większości nawet ropy czy gazu na oczy nie widzieli w realu.

  Odpowiedz
 • 14 października 2021 o 09:45
  Permalink

  Ws. Białorusi, sytuacja jest raczej do d…. Nasze (zwłaszcza) i UE elity są nieprzejednane. Zawrócenie Pratasiewicza traktują gorzej ( i tchórzliwiej) niż zamordowanie (prawdziwe) Khasoggiego przez służby Królestwa Arabii Saudyjskiej ! W zw. z tym , kraj nam przyjazny ( mimo naszych wrednych zabiegów) chcą rozwalić !!!

  Zwariował nawet mój ulubiony polityk – Leszek Miller, facet z kupą wdzięku i odwagą ( udzielił wywiadu Sputnikowi, za co wylało się na niego szambo) – otóż w wywiadzie z Rymanowskim, rzekł : “UE powinna tak dokręcić sankcje, aby Łukaszenkę własny naród wyniósł ze stołka” .

  I mówi to gość, mądry, który był premierem i wie jak trudno jest rządzić. Ba, chce mieć kolejny WRZÓD przy naszych granicach na kształt upadłej Ukrainy. Smutny koszmar !

  Odpowiedz
  • 14 października 2021 o 17:54
   Permalink

   @fly

   Lepiej spuścić zasłonę milczenia na tego polityka tetryka z niby lewicy. Dostał szansę od narodu dawno temu i przegrał wszystko, całe zaufanie społeczne w pi*dziec dawno temu poszło. Potem zaliczył wpadkę z niejaką ogórkową, która na przystawkę się ewentualnie wieczorną tylko nadaje. Przez niego lewica wylądowała na karnej ławce poza sejmem, a teraz jego dzieła zniszczenia dokończa niejaki Czarzasty likwidując faktycznie lewicę i SLD w Polsce. Dawanie doopy to chyba ich specjalność. Jak ty jeszcze możesz go uważać za świetnego polityka? W dodatku ulubionego?To jest już zero inteligencji, chociaż zarzucał, że Ziobro to zero. Należy zapytać, czy Miller po tej dekadzie sam nie stał się zerem do kwadratu, chociaż to matematycznie nie do przyjęcia? Trzeba powiedzieć wprost, że SLD z Millerem na czele dawno temu zdradzili ideały lewicy społecznej i już nigdy nie powinni zasiadać w Sejmie. Nie mają prawa nazywać się lewicą.

   Odpowiedz
  • 14 października 2021 o 21:30
   Permalink

   @fly. “gdyby nie solidarusza rusofobiczna patologia.” Zgodzę się z twoją narracją, (która jest “wybiórcza” niczym pewna lewicowa-liberalna – lewacka gazeta) pod warunkiem ze zoologicznych rusofobów uzupełnisz lewicą,w tym laicką i post-komunistami.

   “Zwariował nawet mój ulubiony polityk – Leszek Miller”

   Czyżby? zawsze był nie teges – wiem, wiem można TO wytłumaczyć twoim zauroczeniem (podobnież miłość oślepia) rusofob pierwszej gilzy …a swoją drogą jak naiwni muszą być Rosjanie? Skąd TO
   przypuszczenie? Ano, choćby po tym jak zaprosili z Polski przedstawicieli “liczących się środowisk”
   lewicy laickiej w osobie Michnika-Szechtera i postkomucha (z miasta Łodzi, o ile dobrze grzebię w pamięci) Millera – “na Wałdaj”, i to kilkukrotnie. A ci … popili, pożarli i … “dorobili gębę” WWP. 🙂
   Rozumiem że WWP jest cierpliwy i tolerantio, ale do q …nie, do licha, o czym można rozmawiać z lewakami i postkomunistami ? 🙂

   “któremu nie życzę oczywiście picia metanolu”

   Co tak dobrego ci zrobiłem, że tak mnie aż tak nienawidzisz? Chciałbym zapytać, posługując się powiedzeniem z nie mojego kręgu kulturowo- rasowego. I jeszcze jedna sentencja – nic co ludzkie nie jest mi obce, swoje w życiu wypiłem co wcale nie znaczy że rozkoszuję się wyłącznie ‘ziółkami”.

   “Przez skórę rąk TEŻ truje” Zdziwiony? BO, ma truć i szczypać tak jako uzupełnienie eksperymentu
   Nigdy, tzn. w czasach paramedycznego terroru, szaleństwa (Norymberga 2.0) nie używałem czegoś podobnego ‘do rąk”, (brudnych szmat na pysk też nie zakładam …) nooo,
   woda mydło… mydła używam wyłącznie szarego z Białorusi, Rosji, Ukrainy czynię tak już parę ładnych lat nie tylko do okazjonalnego mycia rąk ale i pod prysznic …żona trochę marudzi że po kąpieli waniajet ripostuję tym że nie jestem perfumeria i temat zamyka się, nie używam żadnego zachodniego (tureckiego) ‘pachnącego goowna”.

   “Widać więc, jak ta instytucja sobie NIE RADZI !”
   Dlaczego uważasz że “nie radzi”? A, jeśli w tym (euro)szaleństwie – jest metoda? Oni postępują metodycznie
   już dobrych kilkadziesiąt lat.

   RAZ – nie moja bajka, czytałem jego teksty w tyg. ‘Najwyższy Czas” od pierwszego n-ru, tj. od 1990 r.
   zdaje się … dobrych 15 lat. Rzecz w tym że Wlk. Brytania, obok USA jest najbardziej skomunizowana politpoprawnością w ich koncepcji Polak (Ruski, Węgier tyz) to taki współczesny naziol, hitlerowiec …pomimo że TO
   oni (obok USA) mieli duży udział w sformowaniu systemu politycznego III Rzeszy.

   Ps. Dawno niczego nie linkowałem od p. Liżniewicza W. a chłopina sporo zamieszcza na stronie:
   https://bb-i.blog/

   Tiaaaaaaaaaa …. 🙂 Intieresno jak niżej zam. ustęp odczyta “klasowy “Miecław”?

   ” Takie też Sowiety antsemityzujące nie podobały się tym turystom-fetórystom co tam jechali zaproszeni. Surowo o reżimie Gruzina zdawał relacje berlińczyk Doebin, kostycznie amerykański jew Fischer, a także i nasz Słonimski, gdy mu brat Słonimskij 🙂 – moj uśmiech) naskarżył mocno (o niewdzięczności Moskali wobec żydów, o przepędzaniu ze sztabu i wojska, o niemiłych nastrojach w Dnieprostrojach, na gruzińskim Kremlu, po fabrykach, po urzędach) i nasz Słonimski bardzo nieżyczliwie odniósł się do takiej Bolszewii. O ileż sympatyczniej wypadł wizerunek Sowietarchii w opisach rdzennych Ariów i „szlachciców polskich”, jak Mackiewicza, Janty Połczyńskiego oraz inżyniera Błeszyńskiego, zdającego wiernie i obszernie sprawę w „Gazecie Warszawskiej”…

   Intelektów i „klerków” żydowskich Sowiety Stalina zawiodły. Niejaki Emil Ludwig-Cohn stuprocentowo entuzjazmował się w osobnej książce Mussolinim, a o Stalinie napisał krótko, węzłowato i… jadowicie.

   Teraz już by te wszystkie Słonimskie i Berlińskie popisały znacznie cieplej, bez „sceptyka”, serdecznie. Teraz, to znaczy od bardzo niedawna… https://bb-i.blog/2021/10/12/esterki/

   Odpowiedz
 • 15 października 2021 o 08:10
  Permalink

  Myślę że to jest właśnie esencja krótkowzroczności polskiej którą tu wytykamy! Powiedz Polakom że coś zaszkodzi Rosji a dadzą sobie choćby nerkę wyciąć, chorobliwa rusofobia nie pozwala im na żadną racjonalną politykę. Czemu Węgrzy nie wykazują tej paranoi? Rozumiem obawy przed dyktatem cenowym monopolisty. W tym celu mamy źródło alternatywnych dostaw w postaci terminalu LNG w Świnoujściu, i dobrze. Jeśli cena gazu w rurze z Rosji nie jest dostatecznie atrakcyjna opcja LNG istnieje zawsze. Ale odcinanie się pod pretekstem „dominacji” od rury jamalskiej łączącej kraj z największym eksporterem węglowodorów na świecie, ze źródłami na dziesiątki lat i z dostawami najpewniejszymi z pewnych, jest obłędem. Prawdziwym niebezpieczeństwem jest nie „dominacja” rosyjska ale to że wraz z ukończeniem rury Power of Siberia 2 Rosja nie będzie dłużej zainteresowana w handryczeniu się z EUro durniami i ich „3-cim pakietem energetycznym”. Byłaby głupia gdyby się na to kiedykolwiek zgodziła, mogąc sprzedać swój gaz i na swoich warunkach, i po lepszej cenie w Azji.

  Ciekawe że w kilka dni po podpisaniu dużego kontraktu na gaz przez Węgry EUro durnie wykazują nagłą chęć negocjacji z Rosją jako całość. Celem nie jest bynajmniej tańszy gaz dla członków ale przeciwdziałanie aby przypadkiem ktoś jeszcze nie wynegocjował kontraktu korzystnego dla siebie indywidualnie. Dopiero jak dominacja unijna wyjdzie członkom bokiem docenią walory „dominacji” rosyjskiej w gazie…
  https://dwagrosze.com/2021/10/ceny-gazu/
  ===============

  Niechaj kto postronny
  to przysłowie kupi
  Że Polak i przed szkodą
  i po szkodzie głupi……

  Mamy kilku madrych blogerów…..

  Odpowiedz
 • 15 października 2021 o 08:17
  Permalink

  Niemiecka liderka Partii Zielonych Annalena Baerbock została zapytana, skąd miałaby czerpać energię, gdyby wiatry się uspokoiły, a słońce zakryłyby chmury? (Stało się to we wrześniu tego roku). Energia elektryczna będzie nadal pochodzić z gniazdek; ale będzie to elektryczność neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, powiedziała . “ Skąd powinna pochodzić energia elektryczna? Oczywiście dalej od gniazdka i oczywiście dalej od fabryk, przez linie energetyczne, które mamy. Ale ta energia elektryczna musi być w przyszłości neutralna dla klimatu”. Wydaje się nie rozumieć, że do wytworzenia elektryczności potrzeba energii.
  https://www.unz.com/ishamir/things-go-awry/
  ==========

  Przykład spranego mózgu…..
  Ale, dobrze w mediach dla bezmózgowców się sprzedaje.

  Jeszcze kilku takich polityków, i będzie pozamiatane.
  Przynajmniej na Zachodzie.

  Odpowiedz
 • 15 października 2021 o 08:27
  Permalink

  W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2021 r. ceny wzrosły o 100 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2020 r., a we wrześniu tego roku o kolejne 100 proc. W tej chwili mam dane z handlu kontraktami futures na jutro i znowu wzrost cen wynosi 100-150 proc. Na dzień dzisiejszy ogólny wzrost cen energii elektrycznej w Europie wynosi praktycznie 1000 procent. W porównaniu z 4 procentami w Rosji. W Rosji całkowita cena energii elektrycznej wynosi około 20 euro za 1 megawatogodzinę.

  Pozwolę sobie przytoczyć jutrzejsze ceny w Europie: Litwa – 256 euro; Łotwa – 347 euro, Niemcy – 302,5 euro, Francja – 298,3 euro, a Wielka Brytania – 320 euro. Jak widać rynki zagraniczne są prawie dziesięciokrotnie droższe niż rynek rosyjski
  https://thesaker.is/vladimir-putin-meeting-on-development-of-the-energy-industry/

  Odpowiedz
 • 15 października 2021 o 10:42
  Permalink

  @Miec. i tak i nie. Rządy Millera były de facto tuż po AWS i jego sławnej dziurze budżetowej.
  Nie miał więc czego rozdawać. Były to lata biedy ! W owym czasie najbardziej zaszkodziło SLD ograniczenie dopłat do barów mlecznych, co było policzkiem dla ludzi biednych.
  Ws. Ogórek – pełna zgoda. Natomiast ta wypowiedź jest po prostu WBREW jego umiarkowanym i odważnym poglądom politycznym. Mówię o polityce międzynarodowej.

  Niżej link o … nie wiem jak określić … debiliźmie, złej woli, bezczelności posuniętej do absurdu.
  Na forum energetycznym, wielkim i międzynarodowym w Rosji, dziennikarka jakiejś dużej sieci z USA ( bezczelna , ładna i DURNA ) – pyta Putina ( tłumaczę dla niewładających ros. ) “dlaczego Rosja wykorzystuje sieci gazowe jako broń” .

  Putin jak zwykle przygotowany ( gdzie indziej robią to ministrowie ) tłumaczy , że WRĘCZ PRZECIWNIE ! Cytuje liczby. Mówi, że nawet zwiększyli podaż gazu ( a nie musieli ) .

  Mówi też o więdnących zasobach gazu europejskiego i przeogromnych zapasach w Rosji.

  Teraz CLOU – przytacza LICZBY mówiące , że USA przekierowała ok. POŁOWY swego LNG na rynki Azji , zamiast do Europy. Tłumaczy jak zachód kłamie , a winne USA !!!

  A ta pi…a , za chwilę pyta DOKŁADNIE tak samo! Tak głupia? Tak sterowana? Beret zrywa!

  Trzeba przyznać, że Putin jest zbyt opanowany i delikatny. Ja bym babę załatwił o niebo ostrzej!
  Wszak mają takie same prawa. Są równe, a nawet (śmiech} równiejsze.
  To parę pierwszych minut . Warto!

  https://www.youtube.com/watch?v=eAGGEj9AmcM

  Odpowiedz
 • 15 października 2021 o 11:25
  Permalink

  @Miec. – jeszcze jedno. Lewicę zastąpiło PiS, obchodząc ją pięknie z lewej strony i dając kasę najbiedniejszym. Rozkręcili też gospodarkę – dzięki tej kasie dla ludzi i manipulowaniu inflacją.
  Można ich nie lubić, ale to fakt! Zobacz jak ich sukcesy ( dług publ. też wzrósł, ale kogo to ..) napędzają coraz BEZCZELNIEJSZE żądania kolejnych grup zawodowych. Ludzie WIDZĄ poprawę i chcą wyszarpnąć jeszcze więcej kasy dla siebie.
  PiS broni naszej “umęczonej” ojczyzny również przed wszechwładzą UE i jej zatrutymi miazmatami w postaci dzikiej agresji propagandy LGBT czego lewica nie zrobi!

  Co może zaproponować lewica ? Raczej NIC , bez kompletnego rozwalenia gospodarki. Zachęty do powszechnej wesołej międzyrasowej i wszechpłciowej kopulacji też raczej nie przejdą !
  Miller wyszedł z tej “tęczowej” lewicy . Również Czarzasty mu nie odpowiadał.

  Bo starej lewicy już nie ma! Ty i ja jesteśmy elektoratem SCHODZĄCYM ( tak !) , więc rozprawki na blogach jak to PRL ZRÓWNAŁA ludzi i praktycznie wyprowadziła chłopów i robotników na LUDZI , są dla młodego elektoratu pieprzeniem starych pierników. Sic !

  Ja pisałem tylko o JEDNYM , politycznym fragmencie jego wypowiedzi. Mógł się powstrzymać !

  Odpowiedz
  • 15 października 2021 o 22:04
   Permalink

   @fly

   Rozumiem twój przekaz, też kiedyś pokładałem nadzieje w Millerze. Ale zawiódł na całej linii. Wiem, że objęli władzę w trudnym momencie po AWS, ale wystarczyło trochę ochronić biednych i polski rynek, dla polskiej przedsiębiorczości, a wszystko by się powoli ułożyło i żadna potem PO, czy teraz PiS nie mieliby szans. Oni jednak poszli w system burżuazyjny, uchwalali przepisy niszczące biednych, pozwalające na eksmisje z mieszkań, do tego ten nieszczęsny Irak i wtedy w ostatniej ich dekadzie ludzie zrozumieli, że lewicy już nie ma. To był koniec.

   Teraz PiS to wykorzystuje, ale skutki będą opłakane bo windują biednych ze szkodą dla klasy średniej, a bogaci mają się dobrze, podobnie jak zagraniczne korporacje. Nic dobrego z tego nie wyniknie. Zwłaszcza, że prezes za bardzo ulega fanatykom religijno-prawicowym, którzy wsadzają go na miny społeczne. Awantura z aborcją była zupełnie niepotrzebna. Kościół powinien być trzymany na dystans, i nie powinien być dopuszczany do głosu politycznie, bo skutki będą opłakane i dla Kościoła i dla PiS-u, to tylko kwestia czasu. LGBT należało odciągać w czasie i się z nimi nie chandryczyć. Nawet dać im związki partnerskie, a potem rozliczać z demoralizacji. Poza tym PiS nie powinien być ślepym podwykonawcą zachodniego imperializmu na kierunku wschodnim, bo to nas ostatecznie pogrzebie. PiS zachowuje się jak Słoń w składzie porcelany, dlatego możemy wyjść z jego władzy nieźle poobijani i nie wiem kto potem naprawi porcelanę. Kto scali podzielony naród, zupełnie zniszczony moralnie i materialnie? Dążenie do dyktatury religijno-sanacyjnej jest kolosalnym błędem w ich polityce.
   Coś mi się wydaje, że spełni się ta przepowiednia:
   Andrzej Chyra o Jarosławie Kaczyńskim: „Chciał być zbawicielem narodu, ale może zostać jedynie grabarzem” – Źródło: Przegląd nr 19/2021, s. 63.

   Odpowiedz
   • 16 października 2021 o 14:01
    Permalink

    @Miecław.
    O co tobie idzie? Wyłuszczę?!
    LSD wywaliło kija na pokrzywdzonych przez “transformację”(lewicowo-liberalną) , wedle narracji Kal’ego-Miecława, Źle-Niedobrze, niedobre Mzimu …powinny “łożyć”, ale co tam, pamiętasz wszechobecną wówczas narrację “jesteśmy liderami”, – wszędzie chwalą nas, i klepią po plecach”, TO nobilituje! I Dodaje skrzydeł, a plebs i hołota sama – sobie winna jest, nie złapała w swoim czasie byka za rogi…

    PiS ‘winduje” biednych. Tyz niedobrze.! Wiem, gdyby to polityka socjalna (i nie tylko soc.) LSD
    chodziła w butach PiSu , ‘ochom i achom” nie byłoby końca!
    Miecławie, gdyby nie było kryszy wielkiego kapitału (kapitaliści, imperialiści) nie byłoby (żydo)komun,
    nie byłoby Marksa, (ani neomarksistów “z Frankfurtu”), Lew (Dawidowicz) Bronsztejn mógł zaistnieć
    dzięki powiązaniom z wielkim kapitałem z NY – a, dziś Lewica i Komuniści chodzą na pasku imperialistów
    (globalistów).
    Amen
    Bądź Pozdrowion, o Panie! 🙂

    Людмила СЕНЧИНА – БЕЖИТ РЕКА, В ТУМАНЕ ТАЕТ… https://www.youtube.com/watch?v=3bWnntzJF3o

    Ольга ВОРОНЕЦ – Деревенька моя https://www.youtube.com/watch?v=NuXAtcHdkI8

    Николай Расторгуев и Сергей Безруков – Берёзы https://www.youtube.com/watch?v=Gpg47i6g9Bs

    Я деревня, я село…Геннадий Заволокин. Художник Владимир Березин (часть 1)
    https://www.youtube.com/watch?v=Jxt8rT1TLCI

    https://bb-i.blog/2021/10/15/protokoly/ 🙂

    Paka

    Odpowiedz
 • 15 października 2021 o 12:00
  Permalink

  Badanie argumentowało, że to zadziała, ponieważ Niemcy mogą zlecić zakup nadwyżki , wolnej od CO2 energii hydroelektrycznej z Norwegii i Szwecji. Teraz, z powodu ekstremalnej suszy i upalnego lata, rezerwy hydroenergetyczne Szwecji i Norwegii są niebezpiecznie niskie w okresie zimowym i wynoszą tylko 52% mocy. Oznacza to, że kable energetyczne do Danii, Niemiec, a teraz Wielkiej Brytanii są zagrożone. Co gorsza, Szwecja jest podzielona w sprawie zamknięcia własnych elektrowni jądrowych, które dają jej 40% energii elektrycznej. A Francja debatuje nad wycięciem nawet jednej trzeciej swoich czystych elektrowni jądrowych, co oznacza, że ​​źródło dla Niemiec również nie będzie pewne.
  https://wolnemedia.net/zielona-agenda-i-plan-upadku-gospodarki-przemyslowej/
  ==============

  Brawa dla idiotów.
  Tam gdzie zaczyna się fanatyzm, czy dogmatyzm, tam kończy się rozum….

  Odpowiedz
  • 15 października 2021 o 22:14
   Permalink

   Agendy.
   Np. https://pl.wikipedia.org/wiki/Agenda_21 poczytaj założenia programowe, ale to jeszcze nic w porównaniu do a. 2030 czy 2050. Jak czytam to ręka mimowolnie kieruje się w prawą stronę biodra
   po to by utwierdzić się w przekonaniu że zawsze cośtam jest w kaburze…

   Zrównoważony rozwój …

   Kapitalizm inkluzywny (dochód gwarantowany dla pod-ludzi)….

   Lewactwo (neomarksizm) wojna postępowych świrów z Ludzkością.

   https://globalna.info/2021/10/12/swiat-po-wielkim-resecie-bez-pieniedzy-bez-zakupow-bez-auta-i-domu/ 🙂 🙂 🙂

   https://globalna.info/2021/10/15/cykliczne-resety-cywilizacji-prawdziwe-znaczenie-3-tajemnicy-fatimskiej/

   Odpowiedz
   • 16 października 2021 o 09:46
    Permalink

    @krzyk58

    “Kapitalizm inkluzywny (dochód gwarantowany dla pod-ludzi)….” – napisz wprost, że jest to nowoczesny feudalizm i niewolnictwo kapitalistyczne. Już pisałem swego czasu, że nie ma czegoś takiego jak kapitalizm inkluzywny i być nie może.
    Chłop pańszczyźniany też miał dochód gwarantowany w postaci przydziału drzewa na opał czy naprawianie swojej kurnej chaty i kawałek działki do uprawy, aby żył dla pana i pracował na niego.

    Odpowiedz
    • 16 października 2021 o 18:48
     Permalink

     @Miecław. ““Kapitalizm inkluzywny (dochód gwarantowany dla pod-ludzi)….” – napisz wprost, że jest to nowoczesny feudalizm i niewolnictwo kapitalistyczne.”
     No tak … tylko ze swego czasu piałeś peany pod adresem … 🙂
     Co TO jest? Nowa forma Komunizmu (korporacyjnego), nawet nie państwowy!

     Odpowiedz
     • 16 października 2021 o 23:48
      Permalink

      @krzyk58

      To żadne peany na temat dochodu gwarantowanego tylko racjonalizm polityki społecznej, bo lepsze to, niż nic i mieszkanie pod mostem. Skoro lud pozwolił powrócić do władzy “jaśnie państwu” i ustanowić nowoczesny feudalizm to niech “jaśnie państwo” teraz utrzymuje ten lud na jakimś godnym poziomie, coby chociaż mogli wypić i grilla zrobić. 🙂 Bo na wyższą kulturę i tak nie będzie ich stać, a i chęci już brakuje bo nie ma odpowiedniej stymulacji. Wkoło tylko disco polo lub agresywna muzyka amerykańskich gangów, jakiś mata ze wsteczną muzyką się pałęta i uwodzi młodzież bzdetami. O czym tu marzyć, czas się już skończył i może czas umierać. 🙂

      Odpowiedz
 • 15 października 2021 o 14:59
  Permalink

  @wmw – obejrzyj mój link, ten poprawiony. Tam masz coś więcej niż spranie mózgu. W kwestii cen podbiła jeszcze sytuację wola UE, gorąco popierana przez PL , aby gaz był sprzedawany po cenach SPOT. I mają – USA sprzedają LNG do Azji , winiąc oczywiście Rosję !!!

  Annalena jest TYPOWYM przedstawicielem ZIDIOCIAŁEGO zachodu. Pisałem o tym. Komisarz ds. energii w KE to nauczycielka humanistyki, Timmermans też . Czego więc chcesz? ( Rym wyszedł)
  UE się rozwala, podobnie zresztą “zwycięska” GB/UK .

  A tak w ogóle, to czego się czepiamy? Przecież prąd jest z gniazdka, a mleko z Biedronki !!!

  Odpowiedz
 • 15 października 2021 o 15:13
  Permalink

  Świeży dowcip z GB/UK – rozmowa tel. premiera Johnsona z królową :
  Królowa – ” tak, prowadziłam w czasie wojny ciężarówkę, a dlaczego pytasz?”

  Z energią też mają zwałkę z uwagi na to, że chcieli być “zielonymi” prymusami.

  A wszytko drożeje błyskawicznie – dziś, Biedronka: cukier o 0,5 zł , śmietana – 0,30 gr.
  Lekko licząc 20-25 %. A to początek, bo fabryki nawozów STOJĄ z uwagi na drogi gaz do syntezy amoniaku. Wiosna będzie gorsza!

  Prorokowałem jako człek siedzący w energii, że zdechniemy z zimna przy karbidówce, a tu jeszcze i głód zajrzy !!!

  Odpowiedz
 • 15 października 2021 o 21:30
  Permalink

  “ROSJA. Wszechimperium” KW 60. Wt. 12.10.2021 – Jabłonowski, Poręba, Osadowski https://NPTV.pl

  https://www.youtube.com/watch?v=uc4BIttYSa8
  ——————————————————————–
  TOP 10 PRODUCENTÓW SZTUCZNEGO MIĘSA I INNE PRODUKTY JUTRA

  RE:SET 5 KONIEC HODOWLI ZWIERZĄT (REDUX)

  Te i podobne tematy na kanale Bald TV

  @fly. ….że zdechniemy z zimna przy karbidówce, a tu jeszcze i głód zajrzy !!!

  Ży’t budiesz ….noooo jeb*t nie zachoczesz! (Ale co to za rzycie – nieprawda’ż?).

  Odpowiedz
 • 16 października 2021 o 17:05
  Permalink

  Zamiast dyskusji d… i g… ! Jedynie @krzyk z nie wiadomo czym. Impotenci intelektualni. Jak Krakaeur coś napisze – wydalają z siebie COŚ ( kupę ) – typu : mądre, celne …itp.PIERDY !
  Sami z siebie …zwis , impotencja , po rosyjsku MIERŁOCZ ! CHu..e !

  Odpowiedz
  • 16 października 2021 o 19:21
   Permalink

   Ajjjjjjjjjjjjjjaaaaajjjjjjj! 🙂 Poniekąd masz rację, mierzą mnie uwagi sztywne i “drukowane” – (ty mi nie czytaj gazety , ty mi mów … z sagi o Kargulu i Pawlaku) politpoprawne,
   Ale patrząc pod światło, życzysz komentatorom losu Brunona K.?
   Ps. Ciągle zachodzę w um ( jakby z Kolą Podgornym) ..taki Miecław.. uczitiel a tyle lat sieje młodym umysłom’ wrażą agitkę”, oczywiście wedle narracji dysponentów opcji solidarnościowo-katolickiej
   i nikt go nie rusza, o ile orientuję się jest stosowny paragraf pozwalający na dyplomatyczne rozstanie się
   z pracownikiem państwowym/funkc./żołnierzem …oczywiście czego nie życzę. Broń Boże!
   Na budowie czy u bauera/chłopa/farmera, aaaa to już inna bajka. A,aaa – znam przypadek/i kiedy to komendant
   powiatowy Policji Państwowej, zwolniony dyscyplinarnie – po opuszczeniu AŚ (Areszt Śledczy/Wydobywczy) “wywalał” u chłopa gnój z chliwa” – widłami, by zarobić na “glonek “chleba, tiaaaaaa…po iluś tam latach dopiął swego, ale to już wszystko było na ch*j!
   A ,Miecław” bryluje w solidarnościowo-katolickiej którejś rp… i ciągle jojczy! 🙂

   Odpowiedz
   • 17 października 2021 o 00:22
    Permalink

    @krzyk58

    Oj widzę, że prawda cię boli, aj boli. “jaśnie pan” by wywalał z pracy bo coś nie po jego feudalno-katolickiej myśli jest. Narracja nie pasuje, prawda nie odpowiada?
    Ale coś ci się chyba pomieszało pod czerepem, bo jeszcze nie tak dawno uchodziłem w twoich wypowiedziach za lewactwo, ba nawet bolszewikiem mnie zrobiłeś. 🙂 A teraz imputujesz mi wrażą agitkę wedle narracji solidarnościowo-katolickiej? Piłeś coś, czy już argumentów brakuje?

    Jako uczitiel nie zajmuję się agitacją, nie mam na to zwyczajnie czasu, a i młodzież już jest bezideowa, bo dzięki lekcjom religii, graniu w necie i pejsbukowi jest zamieniana w bezmyślny plankton z demencją cyfrową w tle. Więcej rozeznania w rzeczywistości społecznej i politycznej miał być może zwykły chłop po wojnie, niż obecny niejeden maturzysta. 🙂

    Obiecałem ci zacytować Kardynała, więc masz tu jego myśl przewodnią na temat marksizmu do którego tak podobno było blisko Kościółkowi, ale zapomniał tylko negując ten kapitalizm, że Kościół nie zrobił nic, aby obalić feudalizm, któremu służył, zresztą tak jak obecnie kapitalizmowi w III RP.
    A szczytem fałszu jest odniesienie do Norymbergi, że jest to zwycięstwo Dekalogu, a zapomniał biedny z jakim hasłem na ustach szli Niemcy na wschód podbijać Słowian i komu służył faszyzm, zapomniał biedny o tym jak Watykan udzielił ochrony i pomocy w ucieczce faszystom przed Norymbergą właśnie. Obłuda do kwadratu.

    No ale cyt. wypowiedź Stefana Wyszyńskiego o stosunku katolicyzmu do marksizmu ze stycznia 1953:
    „Druga sprawa: komunizm światowy a Kościół katolicki. Stawiając ją, mam na celu uchronić komunistów polskich przed błędami ich współbraci niemieckich czy rosyjskich w ocenie Kościoła. Marksizm wyrósł w środowisku protestancko-anglikańskim, na wskroś kapitalistycznym, a był stosowany w środowisku prawosławnym. To stworzyło swoiste obciążenie środowiskowe, z którego dotąd marksizm nie wyzwolił się. Zarówno protestantyzm, jak i prawosławie mają błędny obraz katolicyzmu i narzucają go realizatorom ustroju w Polsce. Trzeba więc wyzwolić się z obciążenia środowiskowego i stworzyć własny, polski obraz katolicyzmu. Dzięki temu wyzwoleniu możliwa będzie polska droga marksizmu.

    Pamiętać trzeba, że największym nieszczęściem naszym jest dziedziczenie obciążenia marksizmu wiekiem XIX. Jeśli marksizm ma zapanować nad wiekiem nadchodzącym, to musi odzyskać niezależność, jak ją ma katolicyzm. Wrogi stosunek marksizmu do religii jest też produktem wieku XIX; wtedy bowiem modna była walka oficjalna masonerii z religią i filozofii indywidualistycznej. Masoneria głosiła wtedy wszelkiego rodzaju rozdziały: Kościoła i Państwa, męża i żony, obywatela i Państwa, indywidualizm moralny, społeczny, gospodarczy (kapitalizm).
    Nad filozofią materialistyczną zaciążyła też filozofia indywidualistyczna, niemiecka, ubiegłego wieku. Marks był zbyt mało indywidualny, by umiał się obronić przed tymi wpływami; stąd tworząc państwo społeczne, pomyślał je indywidualistycznie (kolektywizm).

    Nie widzę wewnętrznej konieczności ateizmu dla nowego ustroju, nie widzę ścisłej więzi między marksizmem a ateizmem. W koncepcji Marksa jest to naciągane. Ta pomyłka jest tragiczna dla przebudowy społecznej, bo ją opóźnia. Wojna najlepiej ujawnia, że życie publiczne bez religii nie da się utrzymać. Norymberga to zwycięstwo Dekalogi w świecie. To są błędy, w wyniku których Kościół katolicki, jako religia, jest uważany za sprzymierzeńca kapitalizmu. To są okulary protestanckie na nosie marksistowskim. Bo protestantyzm był kapitalistyczny, ale katolicyzm nie był i nie jest kapitalistyczny. Dlaczego? – Bo Kościół ma swoją naukę katolicko-społeczną, która w założeniach bliższa jest tęsknotom komunizmu niż dążeniom kapitalizmu.
    Źródło: Peter Raina, Kościół a państwo w świetle dokumentów 1945-1989, tom 1, Poznań 1994, s. 383-384.

    W taki to sposób V kapitalistyczna kolumna radziła sobie za pośrednictwem Kościoła w rozwalaniu demokracji ludowej. Niby tęsknili do komunizmu, a jak go obalili to szybciutko zapragnęli odzyskać mająteczki dla Kościoła znacjonalizowane po wojnie i odszkodowania pobrali. Oto jest prawdziwe oblicze Kościoła i jego pasterzy. Potem się dziwią, że młodzi odchodzą z religii i Kościoła, że chrześcijaństwo zanika, a ono zanikło już dawno temu w 313 roku, potem to już tylko ciemność zapanowała i feudalizm pod egidą katolicyzmu. I tak jest do dziś, nic się nie zmienia, jest tylko bardziej nowocześnie.

    Odpowiedz
    • 17 października 2021 o 21:45
     Permalink

     @Miecław. Niewłaściwie odczytałeś moje intencje, przecież wyraziłem się dość jasno: “oczywiście wedle narracji dysponentów opcji solidarnościowo-katolickiej. Poniał?
     A gdzie podział się (twój) ‘pluton pacanów przybocznych” co to czytają OP? 🙂
     “Piłeś coś, czy już argumentów brakuje?” Trochę, myślę ze skromniej niż @fly! 🙂

     Odpowiedz
     • 18 października 2021 o 20:29
      Permalink

      @krzyk58

      No gratuluję, właśnie obraziłeś wszystkich czytelników OP nazywając ich pacanami.

      Nie mam zbyt dużo tych młodych ludzi czytających OP. Jak jedna lub dwie osoby w roczniku trafią się kumate i ambitne to wszystko. Reszta żyje w alternatywnym świecie, jak Mata i jego pato-inteligencja.

      Licealiści dzisiejsi to nie dawniejsi – niestety portale społecznościowe, instagramy i inne badziewia w internecie robią im sieczkę z mózgu. Poza tym, jak mi jeden uczeń kiedyś powiedział, że jak zaczął czytać to wpadł w depresję, bo dotychczas żył w fikcyjnym świecie kreowanym przez mendia niskich lotów. Młodzież ucieka przed trudnymi tematami. Ucieka m.in. w tą internetową łatwą i przyjemną antykulturową sieczkę.
      Ale życie i tak ich dopadnie kiedyś więc może sobie wtedy przypomną o OP i moich radach.

      Odpowiedz
 • 16 października 2021 o 17:39
  Permalink

  Ciężary krzyku, PRZESTAŃ !
  Niech ci usiądzie na twarzy tak laska . PRZESTAŃ !
  Ciężarne … JAJA !
  https://www.youtube.com/watch?v=FuiMQPc5aKA
  Pewno nigdy tego nie czułeś!

  Nb. Laska, która mnie uczuliła na ELO i zrobiła sobie ze mną dziecka umarła.RIP!

  Jak kto ze starszych nie wie co to ELA to …WUJ!

  Odpowiedz
  • 16 października 2021 o 20:11
   Permalink

   @fly. Ripostę zjadła mi ‘złośliwość przedmiotów martwych”, jako bywało niejednokrotnie. Postaram się
   w miarę możliwości wiernie odtworzyć!.
   Generalnie laska służy do podpierania się (kiedyś niekoniecznie – taki obowiązkowy w pewnych sferach elegancki rekwizyt)
   ELO – nie moja bajka ujałem w poprzednim poscie, znam, znam, .. (nie ELA – jak napisałeś w ostatnim zdaniu .. straciłaś przyjaciela ….)
   A, aa co do lasek (twoja narracja) powtórzę się po raz n-ty, tyz niczego sobie piosenka “Mołodaja” w wykonaniu gornego jewreja iz Kawkaza – Ефрем Амирамов Молодая(выступление на Дне рождения девушки,которая вышла на сцену) https://www.youtube.com/watch?v=mK1IyegUe94 Wklucz! 🙂

   LASKI – https://pl.wikipedia.org/wiki/Laski_(powiat_warszawski_zachodni) intieresny wątek, TO tam
   pośród sióstr zakonnych skończyła się komunistka Krwawa Luna .. jarzysz? 🙂

   Odpowiedz
  • 16 października 2021 o 20:26
   Permalink

   Cd. iz kommientow. do piosenki ‘Mołodaja’ – “Слушал в 90 году ,прошло 30 лет ,мне уже 75 .Как быстро пролетела жизнь .”
   gody letia’t! 🙂

   Дни летят – Татьяна Буланова (2019) https://www.youtube.com/watch?v=rO8MKnARGOw

   Владимир Трошин – А годы летят https://www.youtube.com/watch?v=mcqgMEEv3-k

   Иосиф Кобзон А годы летят https://www.youtube.com/watch?v=-gepZoLLSzU

   Ps. Tylko proszę nie zarzucaj mi (więcej) “antyczegośtam” – wykonawca, tekst, melodia … ponimajesz?!

   Odpowiedz
 • 16 października 2021 o 18:47
  Permalink

  ELO oczywiscie. I wszystkie kapele śwata.

  Odpowiedz
 • 16 października 2021 o 19:05
  Permalink

  Ludzie , ja na brawach schodziłem z parkietu z moją rosyjską laską . NIEWYOBRAŻALNE dla was .
  My way – to był nasz HIT ! JA i i Ona . na parkiecie. Orkiestra gra. Rozwiedzione baby płaczą , a MY na parkiecie ! Sami I BRAWA ! Naprawdę WOW !
  Czasy i obyczaje !

  Odpowiedz
 • 16 października 2021 o 20:36
  Permalink

  Dopowiem Wam , kochani, że moja rosyjska kobieta była wdową ( a ja jeszcze nigdy nie mialem wdowy) po mężu zastrzelonym przez bandytów za czasów rozpierduchy jelcynowskiej w Rosji .
  Brat jej męża ( przyrodni) miał dług . Dla postrachu rąbnęli brata. Baba była i jest normalna, nawet zbyt, I co wy wiecie o Rosji ? pzrd.

  Krzyku ? A Krupska ? Trocki ? A baba ta sama u ciebie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Co wy k…a wiecie o życiu ??????????

  Odpowiedz
  • 16 października 2021 o 22:48
   Permalink

   Penie nic (nie wiemy)! Ale przekaż (od nas) “babie” – priwiet! 🙂

   Odpowiedz
 • 16 października 2021 o 20:42
  Permalink

  Dopowiem jeszcze, że jak tańczyliśmy, to musiałem mieć czarny t-shirt , bo baba płakała na moim ramieniu i tusz się rozpływał. Kobiety na widowni ( w większości rozwódki) miały łzy w oczach.
  K…a ! Ona mnie całowała po rękach ! Były czasy!

  Odpowiedz
 • 16 października 2021 o 21:01
  Permalink

  A jak leciałem do Hurghady na randkę z w/w, jako bezrobotny bez prawa do zasiłku i zdjęli nas z pułapu – chyba linie Small Planet – myśliwiec izraelski ( chyba) strzelał ze 2 razy , to nikt się nie odezwał.
  Przeciwnie jak przy Pratasiewiczu.Więc co wy wiecie o życiu ?????????????

  Odpowiedz
 • 16 października 2021 o 23:24
  Permalink

  Ajjjjjjjjjjjjjjjjjjjajjjjjjjjjjj! 🙂 zapodam ci coś normalnego, dlatego że odlatujesz. Kresowa Ballada 1935 cz.1
  https://www.youtube.com/watch?v=uSPGq4o5Jss&t=78s w pięciu odsłonach, jest na rosyjskojęzycznym kanale YT skompensowane ale nie chce mi się szukać
  pora późna przeor wali w drzwi celi – gasić światło!
  Film dokumentalno-fabularyzowany, zrealizowany w 1985r. Scenariusz i reżyseria – Tamara Sołoniewicz (1938 – 2000). “Kresowa ballada 1935”, to film prezentujący folklor Podlasia.Autorka zadbała w nim o rekonstrukcję obyczajów białoruskiej wioski z 1935 roku.Film ma charakter etnograficzny. Cechuje go dbałość o szczegóły zwyczajów, kostiumów i języka. Aktorzy Tamary Sołoniewicz to kobiety i mężczyźni z Bielska Podlaskiego, Hajnówki, wsi Mieleszki oraz z okolic Gródka i Michałowa. Zapewne wielu z oglądających ten film, rozpozna w nich swoich krewnych, bądź znajomych.

  Jemioła – Wasiloczki, Sokółka 7/09/2019 (LIVE) https://www.youtube.com/watch?v=Oh_KFzky-T0

  Polesia czar https://www.youtube.com/watch?v=8dcLDKlcYEU

  Woły Czeremszyna https://www.youtube.com/watch?v=5Fqt6_Zem7k

  Odpowiedz
 • 17 października 2021 o 09:45
  Permalink

  Nowy felieton Sz. Krakauera powinien dotyczyć eksploatacji “Czarnego Piotrusia”. Mamy problem z ukrytą opcją niemiecką i delegowanym Tuskiem. A na opozycji zero intelektu.

  “Gdy po ostatnich wyborach rządy w Niemczech przejmie na długo lewica, a zwłaszcza SPD, możemy z pewną dozą optymizmu patrzeć w przyszłość: socjaliści niemieccy nie byli rasistami, bo pogarda dla gorszych ras jest ideologią prawicową i konserwatywną. Socjaliści prędzej czy później doprowadzą do zbliżenia z Rosją – będzie to osią ich strategii. Oczywiście nie wypleniono pogardy dla Słowian i gorszych ras, ale będzie ona lepiej „opakowana”: będą używali okrągłych frazesów za którymi kryć się będą eksploatacja i asymilacja.
  Jak się przed tym bronić? W pierwszej kolejności należy reaktywować Związek Polaków w Niemczech jako reprezentację naszej mniejszości narodowej, który powstrzyma proces germanizacji polskiej emigracji.
  Prof. Witold Modzelewski”
  https://myslpolska.info/2021/10/13/spd-czyli-troche-optymizmu/

  Profesor a mądry człowiek. 🙂 W dzisiejszych czasach jest to unikat. 🙂

  Najwyższy czas na opór wobec germanizacji Polaków w Niemczech i myślenia w Polsce o Niemcach jako przyjaciołach. Okazali się bowiem w toku naszej transformacji judaszami niszczącymi nasz potencjał i jeszcze na dodatek zostaliśmy właśnie “Czarnym Piotrusiem”.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_Polak%C3%B3w_w_Niemczech

  Odpowiedz
  • 17 października 2021 o 22:04
   Permalink

   Pan prof. pisze (często) różne bzdety. Lewica i różni zieloni i czerwoni to jawna opcja amerykańska. Rusofobi. Poniał?
   Gdyby zwyciężyła Alternative für Deutschland, AfD moglibyśmy mówić o dozie optymizmu i normalności. A tak zwyciężyła zachodnioniemiecka komuna. Pocieszające jest to że na niegdysiejszym
   socjalistycznym terytorium DDR (NRD) prawicowa, prorosyjska AfD “ma poparcie”. Szacun wschodnim
   Niemcom (Serbołuczyczanom tyz ). 🙂 Zachodni Niemcy to polityczni kastraci- komuchy! 🙂 W skrócie.
   Co jest Miecławie że NIGDY nie jest nam po drodze, masz zaburzony kąt widzenia! Jakie “oczki” używasz na pewno zielone/czerwone( nie ma różnicy) szkiełka grubości denka od jabola, i wszystko na ch*j, znaczit, nic nie widzisz. Moja darmowa) porada – zmień wracza-okulistę. Myśl samodzielnie i wyciągaj wnioski, nie podpieraj się wątpliwej konduity opiniami ‘różnych takich” prefesorków …
   Ty poniał? 🙂
   Rzekłem! 🙂

   Odpowiedz
   • 18 października 2021 o 20:13
    Permalink

    @krzyk58

    Jak trzeba mieć zryty czerep, rozum ci wyparował czy co? Chyba jesteś kompletnym wrogiem Rosji i Rosjan skoro twierdzisz, że AfD jest prorosyjskie. To tylko polityczne gierki, a bez pudru wygląda to tragicznie, także dla nas jako Polaków. No ale faktycznie bliżej ci do faszyzmu niż humanizmu. Może to ty zbyt grube okulary nosisz (ja nie muszę póki co, na szczęście) albo za dużo jaboli w młodości z gwinta walnąłeś i ci się coś zupełnie pomieszało.

    Masz tu trochę przykrej prawdy, która dla nas Polaków jest ważna:
    “Kontrowersje budzi stosunek AfD do nazistowskiej przeszłości Niemiec oraz do Polaków. Wiceszef AfD Alexander Gauland stwierdził, że nie mają problemu z Polakami[11], jednak później wyraził opinię, że Niemcy powinni być dumni z osiągnięć Wehrmachtu[12][13][14]. Kay Nerstheimer, członek AfD wybrany w 2016 do berlińskiej Izby Deputowanych opublikował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku link do filmu obwiniającego Polskę o wybuch II wojny światowej[15], przeciwko Kayowi Nerstheimerowi toczy się postępowanie o wykluczenie z partii[16]. Poparcie dla AfD oficjalnie wyraziła Erika Steinbach[17]. Björn Höcke, członek AfD określił pomnik ofiar Holocaustu w Berlinie jako hańbę[18]. Elena Roon, kandydatka z ramienia AfD w Norymberdze, rozesłała do członków grupy sympatyków partii na Facebooku zdjęcie Hitlera podpisane „Adolf, proszę wróć! Niemcy potrzebują Cię!” i „Tęsknimy od 1945”[19]. W 2017 roku pewien regionalny oddział AfD posłużył się wizerunkiem Sophie Scholl, znanej działaczki antynazistowskiej i stworzył slogan “Sophie Scholl głosowałaby na AfD”[20].”
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Alternatywa_dla_Niemiec

    Faktycznie jednak ani AfD ani jakakolwiek niemiecka lewica nie będzie przyjacielem Polski i Polaków. Czas odrobić lekcje z historii, bo za chwilę możemy być pod brunatnym lub zielonym totalitarnym nadzorem.
    https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/niemcy-wiecej-ekstremistow-to-hanba-dla-naszego-kraju/vwmt0yz,79cfc278

    “Sprawa Augustus Intelligence pokazuje, że obecna “wielka koalicja” chadeków i socjaldemokratów ma de facto charakter ściśle prawicowy. Politycy stojący na jej czele promują skrajnie prawicowe siły w państwie i aparatach partyjnych, aby realizować swoje resentymenty jako pogrobowcy Hitlera, Bismarca czy Wilhelma II. Ludzie tacy jak bohaterowie śledztwa Der Spiegel promują w kuluarach politykę militaryzmu, pogłębiania nierówności społecznych i tłumienia wszelkiej opozycji. Wszyscy oni Amthor, Guttenberg, Maassen, Hanning, Roland Berger i ich akolici są ściśle związani z rządową koalicją w Berlinie.”
    https://strajk.eu/w-objeciach-nazinostalgii-i-arystokracji-krotka-opowiesc-o-niemieckich-chrzescijanskich-demokratach/

    A tenże profesor od pewnego czasu miewa dobre teksty i przebłyski inteligencji, co na polskim jałowym gruncie katolickiej bezmyślności i lewackiej bezradności intelektualnej, jest na wagę złota.

    Odpowiedz
    • 18 października 2021 o 22:00
     Permalink

     @Miecław. JEST ENERDOWSKIE I PROROSYJSKIE (AfD). Ci w zachodniej części Bundesrep. stosownie
     politpoprawnie przeszli na lewackie “ciotowskie” (zmiękła rura) pozycje, mam na myśli oczyw. Alternatywę.
     Panie ty widzisz i nie grzmisz – powielasz prefesorskie BREDNIE! Ty poniał?! 🙂

     Odpowiedz
     • 19 października 2021 o 10:08
      Permalink

      @krzyk58

      Nigdy nie zaufam żadnemu Niemcowi i tu profesor ma rację, trzeba być ostrożnym i przewidującym. Nie byliśmy tacy, lud uwierzył kundlom i karłom moralnym, zdradzieckiemu “jaśnie państwu” co to pod koniec wojny wybrało ucieczkę razem z Niemcami, niż pozostanie z narodem, a cała ich masa pozostała na zachodzie, aby knuć przeciwko własnemu narodowi, to dzięki nim teraz mamy pozamiatany przemysł i to m.in. niemiecką ręką.

      Odpowiedz
     • 19 października 2021 o 22:04
      Permalink

      To tak jak Niemcy z b. DDRu nie uwierzyli “żadnym komunistom”,ani Linke 🙂 co innego Alternatywa dla Niemiec… w NRF jest inaczej tam komuna różowa, czerwona , zielona i różnokolorowa … wyjątek stanowi https://pl.wikipedia.org/wiki/Sahra_Wagenknecht tylko że ta dama mentalnie pasuje do Alternatywy co jest moim zdanie wyróżnieniem!
      takie tam (też) paradoksy! Pora gasić światło!

      Odpowiedz
    • 19 października 2021 o 19:09
     Permalink

     @Miecław. “Jak trzeba mieć zryty czerep, rozum ci wyparował czy co?”
     W takim samym,bądź podobnym stopniu (zryty beret) jak M. Piskorski. 🙂
     My Miecławie sprawdźcie własny beret czy macie antenę (nadawczo-odbiorczą) właściwie ukierunkowaną –
     BO obawiam się że jest “nie hallo”… Mateusz Piskorski: Wybory w RFN. My możemy wzorować się na niemieckim systemie partyjnym i wyborczym https://www.youtube.com/watch?v=jU31LMXh8bM
     Od 12 min. proszę posłuchać wywodu/ów p. M. Piskorskiego.

     Minął Tydzień: Powyborczy krajobraz w Niemczech. Żenująca konferencja polskich ministrów.
     https://www.youtube.com/watch?v=-r_cjq2KqcQ W tym roliku, Miecławie odsłuchajcie od np. 45 min. do 52:30 ( powtórzenie z pierwszego filmiku narracji z niektórymi nowymi wtrętami).
     Konkluzja: Jan Ciechanowicz: Nasz pierwszy obowiązek to realne myślenie. Społeczeństwo dziś to masa bez twarzy! https://www.youtube.com/watch?v=kROERtHlcp0&t=2789s

     Masa bez twarzy i zdolności analitycznych! Ta jest! Miecławie! Ja nie piję w twoją/waszą stronę – uchowaj Boże … 🙂 abstrahuję w tym momencie z aluzjami (wycieczkami) pod adres “innych” kom.
     🙂

     Odpowiedz
     • 19 października 2021 o 23:18
      Permalink

      @krzyk58

      Absolutnie Piskorski mnie nie przekonał. Nie można pokładać żadnych nadziei, że gdyby nawet w przyszłości AfD wygrało wybory na poziomie umożliwiającym objęcie władzy, to będą oni prowadzić politykę nieszkodliwą dla Polski. Endecy do których przystał Piskorski naprawdę chyba żyją złudzeniami?
      Przypomnijmy trochę historii po co powstała NRD i zadajmy sobie pytanie, dlaczego tak łatwo się poddała swoim ziomkom zachodnim, gdy nadszedł odpowiedni czas?
      https://www.lewicanarodowa.pl/2021/10/nrd.html?m=1
      A co najważniejsze, dlaczego w końcówce istnienia PRL-u NRD weszła z nami w konflikt graniczny, mimo “bratniej” ideologicznej przyjaźni?
      https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/zapomniana-wojna-graniczna-prl-i-nrd-sekrety-pomorza-zachodniego-roman-czejarek/xyd3bl9,07640b54

      WNIOSEK? NIGDY ŻADNEMU NIEMCOWI NIE MOŻNA UFAĆ I POZWOLIĆ NA PROWADZENIE INTERESÓW W POLSCE KOSZTEM POLAKÓW.

      Pamiętam jak w początkach transformacji po 90-tym roku “elity” styropianowo-partyjne urabiały naród, że obecne Niemcy to już inna historia i nie można żywić do nich urazy z czasów wojny. To już inny naród. Gdy lud czuł oszustwo na kilometr, nawet kler zaklinał rzeczywistość o przyjaźni z Niemcami, bo wejdziemy do Europy i będziemy we wspólnocie narodów. Miałem nawet taką dość nieprzyjemną dyskusję ze znajomym znajomego, inżynierem, który był w początkach transformacji zachwycony współpracą z Niemcami i po prostu mnie wyśmiał, gdy twierdziłem, że Niemcy to faktyczni ukryci wrogowie.
      Stwierdził, że żyję przeszłością i stratami II WŚ. Minęło kilka lat i p. inżynier, gdy mu Niemiec zakład wykupił i zlikwidował, dopiero zmienił zdanie, ale jak to w tym zacnym wierszyku “Polak głupi przed szkodą, jak i po szkodzie”.
      Inżynier, jak to inżynier na robocie swojej się znał w polityce był niestety cofnięty w rozwoju i dzięki takim Polakom, mamy teraz pozamiatane.

      A co do Ciechanowicza to bardzo się cieszę, że zaczął myśleć, bo wcześniej różnie bywało. Aczkolwiek chyba nadal ma problemy analityczne i historyczne, bo od ok. 7,30 min przypisuje wiarę Polaków w zbawczość przyjaźni najpierw z ZSRR teraz z USA mentalności chłopów pańszczyźnianych. Rzekomo ta podległość i poszukiwanie wielkiego brata ma nam wyjaśnić mentalność chłopów pańszczyźnianych, podczas gdy faktycznie to “jaśnie państwo” w historii poszukiwało cały czas opiekuna zachodniego i wzorców zachodnich.

      Przypomnę frazę” ….. Polsko pawiem narodów jesteś i służebnicą cudzą”, tak jakoś to leciało. Kto robił z I RP pawia narodów i ladacznicę zachodnich interesów? No kto? Chłop pańszczyźniany, czyli mój przodek? Czy może jednak “jaśnie pan szlachcic”, m.in. być może przodek Ciechanowicza. Ale po co szukać daleko w historii. Czy wolny chłop w PRL poszukiwał opieki zachodu? Pracował i miał się dobrze jak nie pił i nie hulał. Natomiast postszlachecka inteligencja cały czas pragnęła zachodu i poszukiwała opieki “Wielkiego Brata”, stąd wziął się ruch Solidurni i kolaboracja inteligencji bez inteligencji z zachodnimi imperialistami.

      Szlak mnie trafia, gdy tacy herbowi https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Ciechanowicz
      wycierają sobie gęby chłopami pańszczyźnianymi, sami mając na sumieniu grzechy bezmyślności. Nie dziwię się że ZSRR upadł, gdy miał takich deputowanych, którzy nie przeszli przemiany moralnej. Do niektórych treści w jego książkach też mam sporo zastrzeżeń. Brak obiektywizmu i szerszych horyzontów myślowych.

      Odpowiedz
 • 18 października 2021 o 18:38
  Permalink

  @Miecław

  Marcin Hagmajer: PolExit przed rokiem 2025 – falstart i zagrożenie rozbiciem dzielnicowym dla Polski

  https://www.youtube.com/watch?v=-uvz6eRl7Iw&t=2155s

  Od 35:30 do 43:15 – odsłuchaj Miecławie, a najlepiej hurtowo może przestaniesz BREDZIĆ o ‘państwiejasnym” czy KK” (też miał udział ale nie znacznym stopniu).
  Albowiem, jak TO mówią uczeni w piśmie i mowie – (ornamentna retoryka), nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome.Ale ty nadajesz jakby
  nie nie zmieniło się, jakbyś żywcem był przeniesiony w pierwszą połowę pierwszych lat 50 (ub. w.)
  Więc, zaprawdę powiadam tobie ciągle (tym razem za p. Hagmajerem) opozycję antykomunistyczną tworzyli Komuniści, żarliwi Komuniści,
  ci co “wówczas” zrywali paznokcie, czy przytrzaskiwali jądra do szuflady … z ich rozkazu wrzucano Polaków do dołów z wapnem…FAKT, ony w swej masie
  prijechali podczepieni na ruskich tankach, ONY mocniej zawiązali “nierozerwalny” węzeł gordyjski – RUSOFOBIĘ. – kto ony muszę pisać? …Ony wcześniej zmienili (nawet po kilkakroć) nazwiska na polskie, szlacheckie, taki komunistyczny sznyt 🙂 wkrótce “po tym” zamieniali oficerki i mundury na
  cywilne półbuty i garnitury a nagan(t)y na pióra (wieczne) 🙂 i darli na potęgę ‘tam skąd przyszedł marksizm” na Zachód i do USA. 🙂 Robili/robia tam za autorytety moralne/sumienia. “Intelektualiści”. (swoi nie dali zginać na Zachodzie, ( to tylko polscy generałowie robili TAM za prostych roboli – w podzięce) ulokowali w centrach uniwersyteckich (i nie tylko) i tam DURACZLI/duraczą do tych pór kolejne pokolenia młodzieży w duchu lewacko-komunistycznym! A Polakom w podzięce kleją łatki antysemitników (dyplomatycznie ująłem) już od końca lat 50 ubiegłego wieku.

  Prodołżajem … Виктор Афанасенко – Родина (Это русская земля) (1984)
  https://www.youtube.com/watch?v=6CirAH2G4ng

  Pytanie: Великолепное исполнение, интересно как сложилась судьба Виктора.

  Odp. судьба сложилась как у типичного певца патриотичных песен – при первой возможности свалить за кордон. 🙂 🙂

  Ty co nieco poniał ? BO mam nieodparte wrażenie że mówię ciągle do ściany! 🙂

  Odpowiedz
  • 19 października 2021 o 23:45
   Permalink

   @krzyk58

   Niestety Hagmajer zagubił się w swoich analizach źródeł zła. Marsjanie mieli owszem swoje interesy, ale gdyby nie ustawiczna praca u podstaw “jaśnie państwa”, które duraczyło naród bredniami o bogatym zachodzie i luksusach kapitalizmu, wyśmiewało socjalizm i wychowywało sobie w szkołach masy lokai oraz pożytecznych idiotów, sami Marsjanie nie daliby rady obalić “komuny”, której zresztą nie było.

   Nie mam jednak czasu na dyskusje z Hagmajerem, zamiast tego masz tu znakomity cytat:

   „Co utraciliśmy dzięki „Solidarności”
   Co zatem utraciliśmy w Polsce, akceptując nadmuchany jak przysłowiowy BALON Z LUDZKĄ GŁUPOTĄ etos Solidarności[iii]? To najlepiej dostrzegają osoby dobrze za czasów socjalistycznych wykształcone, którym przyszło przez kolejne dekady mieszkać na Zachodzie, a w szczególności w Ameryce Północnej. Na przykład pan Lech Biegalski z Kanady, po mym artykule „Grunwald/Tannenberg – czyje to było zwycięstwo?”[iv] przesłał mi następujący e-list:
   “Historia, za każdym razem potwierdza, że władza kapitalistów prowadzi do wyzysku i ucisku. Zaś władza sjonistów szybko zmieniłaby świat w globalną Gazę. Muszę przyznać, że po 26 latach życia na Zachodzie z sentymentem wspominam moją młodość w socjalistycznej Polsce. Było biednie, ale w wielu dziedzinach życia, było lepiej. Ludzie mieli dostęp do kultury i rekreacji, do dobrej i darmowej edukacji, do służby zdrowia, sanatoriów, wczasów pracowniczych, itd. Nikt nie ważył się wyprzedawać dobra narodowego i własności społecznej. Nie wolno było krytykować partii – na zachodzie można ale nikt nie słucha, więc nie ma różnicy. Wybieraliśmy z list ustalanych przez partię, ale na Zachodzie też normalny człowiek się nie przebije – tylko bogatych stać na kampanię wyborczą lub tych, którzy są finansowani przez bogate grupy interesów, którym po wyborach muszą służyć. Znów, praktycznie nie ma różnicy. I ludzie byli jacyś bardziej normalni, przyjaźni, mieli czas na prywatne życie, na wakacje z rodziną, na rozrywkę. Na Zachodzie każdy goni za pieniądzem, nikt nie ma czasu, ludzie konkurują między sobą zamiast współpracować. Ludzie żyją po to by pracować zamiast pracować po to żeby żyć.

   Komentując przytoczoną na portalu http://www.zaprasza.net opinię dra Skonki z Wrocławia o kłamstwach na temat „Solidarności”, częsty korespondent tej witryny, maskujący się jako „tłumacz” napisał 2010-07-28 „Współczuję dzisiejszej młodzieży. To prawda że w ówczesnym ustroju wszelka kariera wymagała kolaboracji z władzą. Jednak prawdą jest że i bez tej kolaboracji można było zdobyć porządne wykształcenie mające wartość na całym świecie, a nie gówniany doktorat z nauk społecznych. Młodzi ludzie uczyli się głównie potrzebnych w życiu przedmiotów ścisłych i technicznych. System oświaty uchodził za jeden z najlepszych na świecie. Społeczna służba zdrowia zapewniała podstawową opiekę medyczną. Organy ścigania były aż za sprawne… A teraz? Powszechny regres”. Itd.

   Otóż o tym regresie, który się zamanifestował natychmiast po „wybuchu” I-szej Solidarności, już w 1981 roku mówił mi w Maisons-Laffitte pod Paryżem redaktor Jerzy Giedroyć, oceniając sytuację w Polsce na podstawie artykułów jakie masowo zaczął otrzymywać do publikacji w „Kulturze”. „Toż to przecież teksty produkowane przez kompletne miernoty” wtedy odeń usłyszałem. I te Solidarnościowe miernoty, przez następnych lat trzydzieści dołożyły wszelkich starań aby przebudować nasz kraj na obraz i podobieństwo Pana Świata w postaci USA. (Ten ogólnoświatowy trend do ujednolicenia konsumpcyjnej kultury nosi zresztą nazwę „Amerykanizmu, czwartej wielkiej religii Zachodu”; apostołem tej wywodzącej się ze Starego Testamentu „nowo-religii T-P-D” jest specjalista nauk komputerowych David Gelernter, którego już w 1993 roku usiłował zabić pro-ekologiczny unabomber polskiego pochodzenia, zdolny matematyk Ted Kaczynski.)

   Do powyższych wypowiedzi osób bardziej i mniej znanych dodam mą własna opinię, którą miałem już wyrobioną pod koniec roku 1969, kiedy to po rocznym pobycie w Danii, gdzie pracowałem jako asystent w Instytucie Geofizyki Uniwersytetu Kopenhaskiego, pojawiłem się jako stypendysta na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Wtedy to, patrząc na zachowanie się tak zwanych „przeciętnych Amerykanów”, kompletnie podporządkowanych w swych poczynaniach bóstwu Mamon, w wieku zaledwie 27 lat zrozumiałem dlaczego konieczna była Wielka Rewolucja Październikowa, rewolucja która „oczyściła” z własności szczególnie tych „kułaków”, którzy w kolekcjonowaniu bogactw mieli najmniej hamulców… (Podobną opinię usłyszałem w 30 lat później w Belgradzie z ust znanego radzieckiego dysydenta, znanego logika Aleksandra Zinowiewa, który nie dość że stwierdził, że Rewolucja Bolszewicka była konieczna, to jeszcze pozytywnie ocenił rolę w niej Jewrei, bez których znacznego udziału ta Rewolucja Antykapitalistyczna byłaby niemożliwa do zrealizowania.)”
   http://markglogg.eu/?p=69

   Czy ostatnie zdanie przemawia do ciebie? 🙂
   Czy wy herbowi potraficie myśleć i zrozumieć co rzeście spieprzyliście w historii Polski, także tej najnowszej? Marsjanie są oczywiście wygodnym obiektem przeniesienia waszych win, gdybyście myśleli w kategoriach dobra narodu, a nie własnego interesu, gdyby waszym celem nie było odzyskanie władzy za wszelką cenę, to Marsjanie nie mieliby szans zrobić was w konia i jeszcze zarobić na was. Jesteście klasyczną ofiarą oszustwa, która z własnej chciwości i głupoty dała się wyprowadzić oszustowi w pole. Antysemityzm jest tylko godnym ubolewania skutkiem waszych braków intelektualnych i kiepskiego charakteru.

   Odpowiedz
 • 18 października 2021 o 19:28
  Permalink

  śpiewamy “romany” z Jesieninem w tle, Miecławie. Владимир ТРОШИН – Отговорила роща золотая https://www.youtube.com/watch?v=bQTfpyHARCU Problemem było zdecydowanie się na
  wybór wykonawcy, tak ich mnogo i “jak śpiewają”, zdecydowałem się jednak na W. Troszyna z uwagi
  na kontynuację. Nazwisko (wykonawcy) to też marka sam w sobie!

  Kom. “fly” Yesterday To Me, Young Maiden https://www.youtube.com/watch?v=_d8-YgWmYI0

  Odpowiedz
  • 20 października 2021 o 21:57
   Permalink

   @krzyk58

   No wreszcie do tego doszedł, ale trochę czasu mu to zajęło. 🙂
   Jeszcze kilka lat temu twierdził, że takowy istnieje. No ale cieszę się, że wreszcie ludzie prawicy zaczynają przeglądać na oczy i rozpoznawać fałszywe flagi. Neomarksizm to nic innego jak fałszywa flaga kapitału. Z jednym muszę się zgodzić z Wielomskim, że rzekomi neomarksiści wyciszają język rewolucji i służą globalizacji, ale robią to nie dlatego że zaakceptowali kapitalizm, ale dlatego że nie są marksistami tylko sługami kapitału, wykonawcami przejmowania idei i niwelowania zagrożeń rewolucji społecznej w interesie kapitału. Z tego udawania bycia rzekomym neomarksistą można świetnie żyć w różnych organizacjach pozarządowych dotowanych przez kapitał. Po co być jakimś spawaczem, mechanikiem i zapie*dalać na kapitalistę, lepiej służyć u niego bijąc pianę za lepsze pieniądze i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności, celem rozbijania mentalności klasy robotniczej i niwelowania rewolucyjnych zagrożeń dla władzy kapitału. Przykład Krytyki Politycznej chyba wystarczy.

   Można zrobić taki test. Dziś np. ogłaszamy, że zakładamy partię egalitarną, której celem będzie likwidacja podziałów społecznych i nacjonalizacja gospodarki. Jutro zgłoszą się do ciebie potencjalni chętni do kierowniczej roli w organach partii, aby za chwilę ją przejąć i zniszczyć w interesie kapitału. Z drugiej strony zaraz pojawi się rzesza lokai piszących o egalitaryzmie w sposób wypaczony, aby zniechęcić klasę robotniczą do wstępowania w jej szeregi. Dopóki kapitał trzyma własność środków masowego przekazu zarządza informacją w swoim interesie.

   Ale co tam nam po filozoficznych pierdołach opowiadanych przez Wielomskiego. Są ważniejsze problemy, bo sprawdza się to o czym pisałem wcześniej, że respirator ekonomiczny dla biednych nie będzie działał i kapitał znajdzie na to sposób, czyli inflację, aby nadal generować własne zyski. Tzw. bogactwo dla wszystkich w gospodarce wolnorynkowej to utopia, większa niż komunizm. Mało tego, to jest wielkie oszustwo klas posiadających kapitał i pragnących utrzymać władzę. Rządy PiS-u prowadzą wprost do oligarchizacji w Polsce i zniszczenia klasy średniej. To w PRL-u klasa średnia była bezpieczna, bo ktoś kto był wtedy pracowity i nie przepijał miał się lepiej niż obecnie.

   Oto naga prawda:
   “Jutro rządowe i opozycyjne media przedstawią całkowicie odmienne relacje z debaty w PE. Niech każdy sobie coś wybierze, jeśli ma ochotę się w tym babrać. Ja nie mam. Powiem, co jest prawdziwym powodem do wstydu dla Polski.
   Jest nim wczoraj podana przez media informacja, że w skrajnym ubóstwie żyje 2 miliony (!) Polaków. A 15,7 miliona Polaków żyje poniżej minimum socjalnego. Minimum socjalne, jakby ktoś się pytał, to 1251,51 PLN miesięcznie. To 41 złotych dziennie. Te 15,7 miliona (41 proc.) naszych współobywateli żyje PONIŻEJ tej sumy. Jak? Nie mam pojęcia.

   I mówiąc szczerze, mam całkowicie w dupie jutrzejsze i dzisiejsze wzmożenia ze strony opozycji i rządu, kto, komu i co pokazał w Parlamencie Europejskim. Nie zrobią na mnie najmniejszego wrażenia argumenty, kto w Polsce depcze wolność, prawa człowieka, demokrację czy też krzywdzi wolne sądy. Nie ma to najmniejszego znaczenia, dopóki będę otrzymywał takie informacje jak ta o 15, 7 milionach Polaków żyjących w uwłaczających człowieczeństwu warunkach. I spływają po mnie jak po kaczce hasła typu: „lepiej umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach” i podobne pierdolety. Wolność, w której ludzie nie mają co żreć, jest nic nie warta. Wolność, dla 2 milionów Polaków żyjących w skrajnym, czyli zagrażającym życiu, ubóstwie, jest pustym dźwiękiem. W tej grupie jest 410 tysięcy dzieci.

   PiS ze swoimi socjalnymi hasłami i działaniami oszukał ludzi. Biednych ludzi przybywa. Było przez kilka lat lepiej, a teraz już przestało działać. Idźcie więc do diabła. Opozycja, która przebiera nogami, by nająć miejsce PiS-u, też niech się wali. Za ich rządów (w 2015 roku) skrajnie ubogich dzieci było 900 tysięcy (!). Nic nie wskazuje na to, by proponowali zasadniczo inny program i sposób sprawowania władzy niż ten, który w 2015 roku doprowadził do cytowanych wyżej wskaźników. Nie mają nic do zaproponowania poza tym, że chętnie by sobie porządzili.

   Wasze boksowanie w czyściutkiej sali Parlamentu Europejskiego, wymachiwanie rączkami, marszczenie nosków i wywrzaskiwanie dowolnych argumentów nie obchodzi ludzi naprawdę biednych. Jest ich, przypomnę, 41 procent. Prawie połowa. Połowa. Nie będą partnerami waszych dyskusji o wyższości jednych wartości nad innymi. Oni chcą po prostu godnie żyć. I pójdą za każdym, kto im to zapewni.”
   https://strajk.eu/prawdziwy-powod-do-wstydzenia-sie-za-polske/

   Prezes – “Pytany, czy jest możliwe, by “pojawił się nowy impuls, który zachęci ludzi do głosowania na PiS, czyli mocno dla nich odczuwalna poprawa ich sytuacji życiowej w wyniku Polskiego Ładu”, Kaczyński ocenił, że sfera podatkowa i “naprawdę potężne wsparcie dla wsi może odegrać tu taką rolę”.
   – Również budowa bez pozwolenia domów do 70 metrów kwadratowych, z tym że to będą dwie kondygnacje, czyli w praktyce prawie dwa razy więcej. Żartobliwie mówiąc, dla kogoś, kto żył w PRL, to wręcz pałac.”
   https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/zmiany-w-rzadzie-jaroslaw-kaczynski-komentuje-jedna-zasadnicza/sbwcszc,79cfc278

   No w mordę jeża czepia się PRL a faktycznie nie ma pojęcia jakie on dawał możliwości, synuś wychowany w cieplarnianych warunkach zupełnie bezrefleksyjnie.
   Ja w PRL-u mieszkałem w domu pobudowanym na kredyt z banku państwowego oprocentowany zaledwie na 3 % o powierzchni użytkowej 175 m2. (całkowita 360 m2). Nawet piwnicę pod domem miałem ogrzewaną.To była duża willa, jaką dziś buduje bogatsza klasa. Nie żaden piętrowy klocek modny jeszcze w latach 60-tych w jakim mieszka Prezes na swoim Żoliborzu.
   Niech wspomni jak mieszkali Polacy przed wojną w II RP, w jakich warunkach, wtedy te proponowane dziś 70 metrów domu bez zezwolenia może się wydać pałacem, ale w stosunku do warunków o standardzie czworaków na folwarku w II RP, a nie w stosunku do PRL-u.
   Po wojnie moja babcia miała ok 70 m2 w swojej gliniance, bo były dwa duże pokoje, duża kuchnia, sień i jeszcze spiżarnia, razem jakieś 70 metrów i wtedy ta glinianka była dla niej pałacem w stosunku do jednego pokoju i malutkiej kuchenki w czworakach, gdzie mieszkała na folwarku w 7 osób, w tym jednym pokoju.
   Jak trzeba być odspawanym od rzeczywistości i prawdziwej wiedzy, aby nie znać faktów z historii i jeszcze nią manipulować? Przecież to jest totalna bezradność intelektualna w wydaniu prezesa nad prezesami. Albo manipulacja i cynizm do kwadratu.

   Wkrótce naród powie sprawdzam, bo nie sądzę aby lud wytrzymał spokojnie galopującą inflację, nawet gdy zechcą stosować kolejne transfery socjalne, to jest tylko gonienie króliczka, bo kapitał i tak sobie to odbije, a bieda i wykluczenie społeczne będzie się tylko powiększać.

   Odpowiedz
   • 21 października 2021 o 08:49
    Permalink

    @Miecław. “No wreszcie do tego doszedł, ale trochę czasu mu to zajęło.”
    Rozumiem że do sporządzenia powyższej uwagi wystarczył tobie rzut oka na zajawkę?
    Nawet pytajnik w tym przypadku niepotrzebny winienem swoje zdanie zdecydowanie
    “zaakcentować” . Mam wrażenie że wiesz że nic nie wiesz, żyjesz, żyjesz tym co nigdy nie wróci
    albo: wraca (znowu z Zachodu) w zmodyfikowanej do czasów formie.

    Musisz to wiedzieć (1242) Rockefeller powinien słać kwiatki i bombonierki Krzysztofowi Bosakowi

    Musisz to wiedzieć!(1243) Kto chce współrządzić z PiS i kto chce Norynbergi 2 bez Mateusza?

    Na kanale YT CW24tv” z cyklu: “Musisz to wiedzieć”

    ……ale dlatego że nie są marksistami tylko sługami kapitału………..

    Jeszcze raz przytoczę tobie Fursowa Тёмная сторона Маркса. Андрей Фурсов https://www.youtube.com/watch?v=vUDn0_u3Q3g jest to tylko fragment dyskusji (pozostała część zakodowana “dla klubowiczów”)
    ale jak znam życie: albo nie nie zrozumiesz, albo zinterpretujesz opacznie, “po swojemu” – jako masz “we zwyczaju”. Marks – sługa kapitału. Poniał?

    Odpowiedz
    • 21 października 2021 o 20:41
     Permalink

     @krzyk58

     Ależ jak zajawka? Wysłuchałem co miał do powiedzenia i wybrałem najciekawsze do dyskusji z tobą. Nie mam czasu robić wiwisekcji Wielomskiego i jego różnych teorii. Ale może ktoś się pokusi o charakterystykę typu od “monarchisty religijnego do komunisty narodowego”? 🙂 Naprawdę to idealny temat na pracę magisterską z politologii o ewolucji poglądów ludzi nie mających wyraźnie sprecyzowanej osobowości i politycznego charakteru. I nie jest to kwestia perspektywy, a tylko obiektywnej wiedzy w temacie.

     A co do ciemnej strony Marksa, to kto jej nie ma?
     Tu ważne jest co innego, że jego teoria jest nadal aktualna i dała w XIX wieku ideową podstawę ruchom robotniczo-chłopskim do walki o wyzwolenie z feudalizmu i kapitalizmu stając się także przyczyną upadku kolonializmu. Inaczej do tej pory byśmy tkwili pod władzą pana i plebana, a ja pasałbym gęsi być może jako parobek, zamiast się ty wymądrzać. 🙂 Widzisz do czego to doszło? 🙂 I teraz jakiś herbowy jak ty ma problem, bo musi dywagacje prowadzić z wykształconym potomkiem “chamów” i parobków.
     Rosjanie powinni w sumie dziękować Marksowi bo na jego podbudowie pojawił się Lenin, potem Stalin itd., czyżby pragnęli powrotu carskiego feudalizmu i zamordyzmu? Może i tak skoro odtwarzają władzę feudalną Cerkwi i czczą w niej Carską rodzinę. Smutny los może ich czekać, podobnie jak nas.

     M. Maciak w “Musisz to wiedzieć” robi ciekawe analiza, w sumie dobra robota, ale sam nadal tkwi między młotem a kowadłem, czyli swoją indolencją z przeszłości i obecnym zagubieniem w rzeczywistości. Rozwijał tematu nie będę, inteligentni znawcy jego analiz zrozumieją.

     No ale to już historia, teraz mamy ważniejsze problemy, jak zastopować postępujący feudalizm kapitalistyczny, a może wracamy ponownie do okresu przed rewolucyjnego?

     W mendiach jazgot po całkiem dobrym wystąpieniu Premiera Morawieckiego.
     “Debata w Parlamencie Europejskim. Premier Morawiecki: Nasz kraj jest atakowany”.

     “Należy wyraźnie podkreślić, że słowa, które dziś padły, są niezwykle ważne nie tylko dla przyszłości Polski, ale całej Unii Europejskiej. Wyzwania, z którymi musimy się dziś mierzyć jako państwo oraz całościowo jako wspólnota europejska, są potężne. To przede wszystkim rosnące nierówności społeczne, kryzys ekonomiczny, kryzys energetyczny, nielegalna imigracja, zmiany w obszarze polityki klimatycznej i rosnący dług publiczny oraz różnego rodzaju zagrożenia zewnętrzne” – napisał Morawiecki.
     https://www.tygodnikprzeglad.pl/prawnicy-miazdza-rozstrzygniecie-trybunalu-konstytucyjnego/

     Nie jestem pisowcem, wiele razy pisałem krytycznie ile błędów popełnili, no ale nie można przejść do porządku dziennego w sytuacji gdy tak bezczelnie atakuje nasz kraj jakaś totalitarna komisja, bo im kuźwa władza demokratycznie wybrana się nie podoba. Niemcy i inni mogą więcej, a my już nie. Okupanci chyba czują, że im się kolonia wymyka spod kontroli a Polacy zaczynają myśleć i na Ruska z kosami nie chcą iść razem z faszystami ukraińskimi. Co jest, z nimi nie tak. Albo co poszło nie tak, że Polacy zaczynają być odporni na manipulacje i zagrywki psychologiczne w wojnie informacyjnej.

     A w Niemczech Ostalgia za NRD niekoniecznie ma przełożenie na poparcie dla Afd. Te 20,5 procent to spadek w stosunku do 2017 roku, za to SPD zyskała niesamowicie kosztem CDU i Die Linke. Zauważam te same prawidłowości wyborcze co u nas, czyli miotanie się między młotem a kowadłem bo nie ma sił prawdziwie lewicowych i narodowych, które odmieniłby tak u nich, jak i u nas system społeczno-gospodarczy. A więc to nic nadzwyczajnego, to pewna prawidłowość wyborcza i miotanie się wyborców między mniejszym a większym złem. Jak to w kapitalizmie, normalka.
     https://www.dw.com/pl/ostalgia-t%C4%99sknota-za-kiedy%C5%9B-pogardzanym/a-18045960
     https://www.tygodnikprzeglad.pl/nieuchronnosc-postkapitalizmu/
     https://www.tygodnikprzeglad.pl/jestesmy-kowalami-swojego-losu/

     Odpowiedz
     • 22 października 2021 o 15:56
      Permalink

      Panie @Miecławie

      W którejś szkole już dziewczyny muszą zakrywać łydki i ramiona, mimo że mamy rzekomą wolność gwarantowaną. Ale zgadzam się, dopuszczenie do zdania oszołomów w czarnych kiecach zawsze prowadzi do radykalizacji wewnętrznej, co niesie skutki nadużyć, przekraczania kompetencji i skokiem na wolność człowieka. Idzie za tym jeszcze jedna rzecz, nauka idzie w odstawkę, co zresztą przyznał już nawet Tusk kiedy tłumaczył się z niedoszłych do skutku elektrowni atomowych w Polsce. Winę zwalał na zaplecze naukowe w Polsce a bardziej go brak a próbę dogadania się z USA uznał za niemożliwą.
      Tam gdzie pojawia się lewicowość (nawet ta wypaczona), tam człowiek czuje się bezpieczniej, zawsze jest pod opieką, tolerancją i zrozumieniem. Tam gdzie prawica (ta skrajna zwłaszcza) tam dowiaduje się o złych torach które wybrał, tam narzuca się mu własne ścieżki a krytykę i debatę zastępuje ignorancja i wykluczenie. Te prawicowe ścieżki, tak nawet metaforycznie, są na tyle zbyt proste iż zachęcają do nieograniczonego rozpędu by na końcu dowiedzieć się że nawet i na nich w końcu pojawia się jakiś zakręt.

      Wiem wiem, Pan ma przekonania mniej tolerancyjne, no ale Pan nie wtrąciłby za nie do lochów.

      Pozdrawiam

      Odpowiedz
     • 22 października 2021 o 20:05
      Permalink

      Секретный доклад глобалистов. Хаос в мире продлится до 2026-го года. Андрей Фурсов

      https://www.youtube.com/watch?v=BG3rjhryWKQ

      https://politikus.ru/video/138548-sekretnyy-doklad-globalistov-haos-v-mire-prodlitsya-do-2026-go-goda.html

      Spieszcie panowie zapoznać się z wykładem BO znikł z ze strony “politikus.ru” JA, miałem (jeszcze) przyjemność wysłuchać wykładu (jeszcze był ciepły!) na kanale “Андрей Фурсов” – juz ni mo …na stronie pod tekstem w dziale komentarzy politikusa
      internauta podaje dostępny namiar.m Ile będzie dostępny? w Rosji globaliści, covidowiIDIOCI też nieźle szaleją.
      Pacz: ‘zakryta Moskwa”.

      @Grzegorz. Raczył był zauważyć …mimo że mamy rzekomą wolność gwarantowaną. ”

      Dopowiem: lewicowo-liberalne oszołomy (czewono-różowe, ateistyczne, bezbożnicy euro) w “naszym” polinie tną przydrożne krzyże, pomimo że MY Polacy wolność wyznania i nietykalność symboli religijnych MAMY ZAGWARANTOWANĄ. Czy poniał?!

      “Tam gdzie pojawia się lewicowość (nawet ta wypaczona), tam człowiek czuje się bezpieczniej,”
      Człowiek (?) człowieki chore na pewno na głowę a na pewno i na inne przypadłości.
      Lewicowość nieważne gdzie w USA, na Zachodzie, w Skandynawii na Księżycu to połączenie dopustu bożego i choroby psychicznej!

      Odpowiedz
     • 22 października 2021 o 20:29
      Permalink

      @Miecław. “Rosjanie powinni w sumie dziękować Marksowi bo na jego podbudowie pojawił się Lenin, potem Stalin itd., ”
      Gdybyś TO powiedział inteligentnemu Rosjaninowi (człowiekowi radzieckiemu) mógłbyś co najmniej
      ‘pouczyć z liścia” i TO byłoby dla mnie zrozumiałe. Co innego na Zachodzie czy w USA tam Marks jest oceniany i doceniany, (przez wielki kapitał i globalistów) o czym m.in. wspomina w swoim wykładzie linkowany nieco wcześniej Andrzej Fursow.
      Polecam dywagacje “Nestora” który to wie co mówi w przeciwieństwie do ciebie kiedy to tylko
      mówisz co wiesz …:)
      On’że: СССР 2.0 – путь раба https://www.youtube.com/watch?v=87-AznnE144&t=1553s
      Zresztą linkowany wielokrotnie …
      Paka …

      Odpowiedz
     • 22 października 2021 o 22:31
      Permalink

      @krzyk58

      Oj coś mi się wydaje, że ty masz mylne wyobrażenie o Rosjanach i wątpię czy znasz tych inteligentnych. Ja znam takich, którzy moje zdanie popierają i z liścia od nich na pewno bym nie dostał, za prawdę którą ci wyłożyłem.:-) Kiedyś nawet @Wlodek pisał, że jego wschodni znajomi uznają moja racje. A więc twoi fanatycy się nie liczą, bo mają zakłóconą percepcję rzeczywistości, może ze względu na podobne herbowe pochodzenie? No i pewnie z przyzwyczajenia chętnie by “chama” traktowali z liścia. 🙂

      Fakty są faktami, kiedyś ci polecałem książkę o historii Rosji i w niej jest jak byk napisane, że bez tej rewolucji na marksistowskiej podbudowie prawdziwy naród rosyjski, podobnie jak polski nadal by żył zapyziały i ciemny pod władzą pana i plebana.

      Twoje zaklinanie rzeczywistości i przekłamania nic tu nie zmienią.

      Odpowiedz
     • 22 października 2021 o 23:37
      Permalink

      @Grzegorz …

      “Tam gdzie pojawia się lewicowość (nawet ta wypaczona), tam człowiek czuje się bezpieczniej, zawsze jest pod opieką, tolerancją i zrozumieniem.”
      – owszem w większości jest to prawdziwa teza, ale jest też druga strona medalu, czyli stopniowa degeneracja z polityczną poprawnością w tle zastępująca prawicową dyktaturę.

      Niestety jako nauczyciel obserwuję stopniową degrengoladę moralną tzw. wyzwolonej młodzieży i co ciekawe jest coraz gorzej z młodymi dziewczynami średnich szkół wychowanymi w antykulturze pejsbuka. Te młode 18-letnie pindy nie myślą, nie dociera do nich żadna krytyka, sądzą że pozjadały wszystkie rozumy. Często brakuje im może nie tyle empatii, co szacunku i zrozumienia dla innych wartości i poglądów. Tak jakby nie miały neurnów lustrzanych.

      Miałem swego czasu już kilka lat temu w klasie dziewczynkę z dobrej religijnej rodziny, ona po prostu chciała żyć swoim życiem, bardzo dobrze się uczyła, no ale nie była łatwa, nie miała jeszcze pierwszego razu za sobą, no i przez to była w klasie przez wyzwolone pindy wręcz dyskryminowana, bo nie żyła wyzwolonym życiem używania i hedonizmu, jak większość koleżanek.

      Brak akceptacji dla innych wartości to nie tylko specjalność prawicy, skrajne lewactwo zachowuje się podobnie. Musiałem dać tej dziewczynie wyraźny sygnał poparcia, aby koleżanki stonowały i wtedy wyszedłem na tetryka (słyszałem na przerwie takie uwagi). Wiele z tych dziewczyn wyzwolonych od myślenia i wartości nazwijmy tradycyjnych, potem zaliczyło wiele wpadek życiowych z wykolejeniem włącznie. Nic z tego większość z nich nie zrozumiała ze względu na wolność, wolność od myślenia. Natomiast ta tradycyjna dziewczyna została “upolowana” przez dobrego chłopaka, który był w sąsiedniej klasie i się przyglądał, trzymał dystans od reszty bo widać było, że jest zainteresowany właśnie nią, a nie tymi wyzwolonymi. Nadszedł czas i ją poderwał. Teraz tworzą zgraną rodzinę, mają dzieci, ale nie są religijni ani prawicowi. Kiedyś podobnych przyzwoitych zachowań było dużo więcej, teraz jest to rzadkość.

      Wystarczyło zaledwie 20 lat śmieciowej internetowej antykultury, aby zniszczyć nasz potencjał kulturowy. Jeżeli tak ma wyglądać lewicowość przyszłości to ja z niej wysiadam.
      Oczywiście religia i prawicowa dyktatura to druga skrajność, której jestem totalnym przeciwnikiem, czemu dawałem tu wyraz wiele razy.

      Skutki tego wyzwolenia od rozumu, liberalizmu i kapitalizmu, skrajnej lewackiej antykultury są takie, jak tu opisano:
      “– Pokolenie, które całe życie spędziło w epoce mediów społecznościowych, ze smartfonem w dłoni, dopiero dorasta. W najbliższych latach okaże się, jakie to będzie miało konsekwencje. Na razie statystyki pokazują, że w grupie osób między 12. a 17. rokiem życia mamy lawinowy wzrost zaburzeń depresyjnych i lękowych. Nie wiem, czy to się skończy jakimś wielkim społecznym buntem. Bardziej prawdopodobne jest, że w wyniku kanalizowania tego konfliktu dojdzie do jeszcze większych polaryzacji pomiędzy różnymi tożsamościowymi stronnictwami.

      Początki już widzimy. Mam na myśli lewicowe narracje emancypacyjne spod znaku teorii krytycznych. Powstawały one na fali walki z nierównościami i dyskryminacją, miały na celu poprawę losu mniejszości seksualnych, rasowych, etnicznych. Nowa, młoda lewica, która identyfikuje się z tymi narracjami – widać to na amerykańskich kampusach, ale i w internecie, również polskim – pogrąża się jednak coraz bardziej w wyniszczających tożsamościowych wojnach, nakręca takie zjawiska jak cancel culture (kultura unieważniania) i call-out culture (kultura wywoływania – publicznego oskarżania).

      Owszem, te zjawiska bywają pożyteczne, bo pozwalają osobom bez kapitału społecznego czy kulturowego realnie stanąć do walki z systemem, ale dawno wymknęły się spod kontroli. Mam wrażenie, że nowa lewica wpadła w dziwną spiralę autodestrukcji. Poziom moralizmu i purytanizmu, który w tych środowiskach panuje, a przede wszystkim absolutne przekonanie o swojej czystości i doskonałości, ślepota na własną przemoc i uwikłanie, odmowa jakiejkolwiek dyskusji połączona z delegalizowaniem każdego, kto ma choćby odrobinę inne zdanie – to wszystko są zjawiska bardzo niepokojące. I przy okazji napędzające popularność radykalnej prawicy.”
      https://www.tygodnikprzeglad.pl/jestesmy-kowalami-swojego-losu/

      Potwierdzam powyższą diagnozę w całej rozciągłości na podstawie własnego doświadczenia w pracy z tzw. trudną młodzieżą dawniej i dziś jako nauczyciel oraz twierdzę wręcz, że idzie to w kierunku destrukcji bowiem skrajna lewica weszła w buty dawnych fanatyków religijnych, do nich też nie dociera żadna krytyka, są tak samo nietolerancyjni w stosunku do osób o innym stylu życia i wartościach niż ich własne. Trochę mądrzeją po 30-tce, ale dla niektórych już nie będzie ratunku bo mają zbyt zryte berety. To samo się dzieje na skrajnej prawicy pod egidą Kościoła, gdzie kształtują fanatyków religijnych z kolei. Zobaczymy jakie będą tego efekty, liczę tylko na to, że Polacy w swej masie są bardziej rozważni niż nacje zachodnie, więc nie będzie polowań na czarownice, jak w średniowieczu.

      Natomiast naszym fanatykom religijnym polecam przykład życia Amiszy, niech nie narzucają katolicy swojej jedynie słusznej religii i stylu życia tylko zaczną sami żyć jak fundamentaliści po swojemu na ich wzór:
      https://demotywatory.pl/5097476/Amisze–Skrajnie-religijni-odrzucaja-nowoczesne-spoleczenstwo
      https://demotywatory.pl/4710906/Religijni-fundamentalisci-niezgadzajacy-sie-na-zycie-w
      https://demotywatory.pl/4567697/Amisze-bardzo-religijni-bardzo-konserwatywni-nieakceptujacy-wspolczesnego-spoleczenstwa

      A co do dziewczyn i zakrywaniu kostek, to efekt naszego Czarnka zaczyna działać. 🙂
      Dziś czytam, że nawet na wyższych uczelniach rzekomo w celu antydyskryminacyjnym wprowadzono pewne zalecenia. 🙂
      “Do studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego trafiły zalecenia dotyczące ubioru. Zostały przygotowane przez komisję ds. przeciwdziałania problemom mobbingu, wykorzystywania seksualnego i dyskryminacji oraz innym zachowaniom niepożądanym wśród studentów i doktorantów SUM. Komisja zaleca m.in. zakrywanie tatuaży, unikanie noszenia biżuterii, butów na obcasach, spodni z krótkimi nogawkami.”
      Wynika z powyższego, że ładna Laszka nie może się wypindrować bo inna pomniejszej urody będzie się źle czuć w jej obecności, więc to będzie pewnie dyskryminacja, a może mobbing? Sam nie wiem. I to ma być różnorodność? Czy do takiej kultury zmierza lewactwo, czy prawica religijna, sam już nie wiem na kogo zwalić winę?
      Toć to kuźwa anglosaska szkoła z internatem dla imć lordowskich panienek. Nie będzie na czym oka zawiesić. Współczuję dzisiejszym studentom. 🙂

      Ja tęsknię za PRL-em, gdzie młode dziewczyny uwielbiały minispódniczki, było na co popatrzeć, do tego licznie chodziły w prześwitujących bluzeczkach i spódniczkach, takiejże bieliźnie, gdzie sokole oko mogło coś dostrzec. Wtedy chciało się żyć, a dziś purytanizm do kwadratu nawet na lewicy. 🙂
      @fly to powinien potwierdzić, jak to ongiś było, ma chłop niemałe doświadczenie.:-)
      Wracał ze spaceru po mieście i już miał kolorowe sny, testosteron wzrósł a jego Laszka była potem podwójnie zadowolona.:-)

      Pozdrawiam

      Odpowiedz
     • 23 października 2021 o 09:04
      Permalink

      @Miecław. Wcale nie twierdzę że w Rosji nie ma skrzywionych (wypaczonych) wg ciebie ynteligentych.
      A system komunistyczny w ZSRR rozwalili Komuniści z KC KPZR pospołu z “Naczalnikami” KGB. 🙂 Skrót.
      Podobny schemat zastosowano zresztą w PRLu … i pozostałych republikach socłagru.

      Odpowiedz
     • 24 października 2021 o 16:25
      Permalink

      To jest TAK ciężki problem. Wychowanie dzisiaj dzieci, mimo własnych wartości, nie jest już możliwe Panie Miecławie. Mam córki, najstarsza jest w głupim wieku, i choć jest bardzo rozsądna i najlepszą uczennicą w szkole, to wobec rodziców zachowuje się jak suweren. Proszę mi uwierzyć, że nie idzie tego wyplewić bez użycia środków radykalnych jak groźby wyłączenia korków, zabieranie kabla od komputera czy unoszenie głosu. Jest to i tak metoda doraźna.
      Tym bardziej trudna ze względu na otoczenie, które jest po prostu zepsute. Proszę się nie obrazić, ale córka uczęszczała do najlepszej szkoły w dawnym woj. wałbrzyskim i nauczyciele to straszne pierdoły pozbawione podejścia do ucznia, empatii, wiedzy życiowej i sprawiedliwości. Te głupki porobiły cały program już do marca i pewnie chodziło tu o jakiś spokój ich własny. Córka wstępując do tego liceum otrzymała jedyny w tym mieście internat jednak należący do innej szkoły. W przypadku wolnych miejsc osoby z zewnątrz (tj. z innej szkoły) otrzymywały miejsce. Brano pod uwagę także wyniki w szkole podstawowej. I proszę sobie wyobrazić, że mija rok i dyrekcja internatu oświadcza nam ciągle tę samą procedurę startowania do miejsc. Jedyny internat w mieście 120 tysięcznym. No ja się wk*** i wypisałem ją, i z tego internatu, i z tego liceum ale do głowy by mi nie przyszło jak ci dorośli ludzie potrafią być głupi. Wprawdzie córka średnią całego Liceum podnosiła tylko o 0,2 pkt. niemniej na plus. Być może jest to kwestia wieku, jest rok młodsza. Nauczyciele bardzo naciskali by ich tytułować profesorami, ale nie potrafili młodziezy zorganizować żadnego wypadu kulturalnego. Ale dyplomów i wyróżnień na ścianach w ch******y. Co ciekawe, przenosimy ją do innej szkoły na drugi koniec woj. i na wejściu nauczycielka oświadcza dzieciom iż została nową wychowawczynią ale: “ale ja tego nie chciałam” po czym wypytuje ich po kolei, co oni na to. Ponadto mają ich nie tytułować profesorami. I co panie Miecławie te dzieci dostają od dorosłych? Samowole? Brak standardów? Czego więc oczekiwać od młodzieży, skoro autorytet nie potrafi się zachować. Już w latach 2000 całą tę młodzież zakładającą śmietnik nauczycielowi na łeb powinnismy bezwzględnie wywalić ze szkół i wsadzić do poprawczaka na choćby miesiąc lub usiąść na poważnie do stołu w tej sprawie i znależć lepsze rozwiązanie niż siłowe. To był fundament rodzącego się zła, głupich zmian prowadzących do zepsucia wielu wartości. Już w przemianach systemowych rzucały dzieciaki w nauczyciela papierkami a te pieprzone guły nie potrafiły nic zrobić.

      Teraz w szkołach mamy ucznia znającego prawa ucznia

      pozdrawiam

      Odpowiedz
     • 25 października 2021 o 18:26
      Permalink

      Panie Krzyk58

      ale co: “a wzorce skandynawskie”? Nie rozumiem pytania lub sugestii. Panie Krzyku, nie znam się na tym i nie wiem czy punktacja i ujednolicenie europejskie jest złe czy dobre. Musiałbym mieć więcej wiedzy w tym zakresie z obu stron. Córka w nowym liceum (społecznym) ma już system punktów, ale nie widzę żadnych wad póki co. Być może trzeba wprowadzać zmiany, bo wzorcem amerykanów wedle których mają najlepsze uczelnie świata nic nie udowodnimy. Co ciekawe, wśród wykształconych mają strasznie dużo tępaków. Choć słyszałem opinię, że na uczelniach są dwa standardy, ten drugi dla Azjatów którzy podnoszą rankingi a ten pierwszy dla amerykanów.
      No nie wiem Panie Krzyk, tutaj potrzeba fachowca.

      Mam jeszcze pewne przemyślenie (do Pana Miecława zwłaszcza). Jestem ciągle pod ogromnym wrażeniem książki Stevena Biddulph pt. “Męskość”. Autor przekonywał o zaniedbaniu stanowisk męskich w oświacie ze szkodą w wychowywaniu chłopców (kobieta za karę bierze dziewczynkę do wyszywania serwetek a chłopaka stawia w kącie – taki przykład). I rzeczywiście, w Polsce także jest ten problem. W szkole podstawowej koło mnie grono składa się w 95% z kobiet. Pewien dzieciak, skurwiel jednym słowem, wyzywał dziewczynki od k***. Panie były oczarowane, bo łobuziaków to one kochają. Kłótni w pokoju nauczycielskim i wygryzania jest od cholery a dyrektorka zmieniana jest raz na 2 lata. Chyba potrzebny byłby tam facet i choć jest jeden historyk to pierdoła nie z tej ziemi, która biega do kościoła 2 razy dziennie, 7 razy w tygodniu (nie przesadzam).

      Pozdrawiam

      Odpowiedz
     • 25 października 2021 o 18:56
      Permalink

      @Grzegorzu …

      Nie obrażam się, bo wiem jak moje środowisko jest zjechane. 70 procent nie ma kwalifikacji moralnych by być nauczycielami, ich wiedza jest często tylko wyuczona podręcznikowa bo tak najłatwiej, zwalnia to od myślenia, a oni zrealizują najbardziej durny program jaki przygotuje totalitarna władza. Nikt się nie wychyli i nie pomyśli. Więc jak każą się modlić to pójdą i będą się modlić, każą iść na jakiś pseudo-patriotyczny spęd z wyklętymi w tle to oni pójdą.
      Generalnie dominuje bezmyślność.

      A co do twojej córki, to przeżyłem to samo razy kilka. Wspominam to jako najczarniejszy okres w swoim życiu, bo to jak walka z wiatrakami. Kiedyś nie do pomyślenia, bo ja na wsi u rodziców nie miałem prawa się buntować i trzeba było na byt zapracować. A więc najlepszą formą na bunt jest ciężka praca, tyle że teraz nawet na wsi jej nie ma za dużo, bo robią maszynami, a jak małemu rolnikowi nie chce się robić to ziemia leży odłogiem, jego dzieci się demoralizują na socjalmediach a on żyje z socjalu. Znam trochę takich przypadków.

      Ja na wyjście z domu i przyjemności musiałem zarobić ciężką praca w polu i nauką. I nie było litości.
      I jeszcze jedno wspomnienie z mojej szkoły średniej. Miałem nauczyciela, który lubił sobie wypić i na lekcjach był czasami wcięty, podobno popijał herbatkę z prądem. 🙂

      Nikomu z nas uczniów nawet nie przyszło do głowy, żeby tego człowieka skrzywdzić, czyli podpieprzyć że jest pijany w pracy. Chociaż pijany to za dużo powiedziane, nigdy się nie zataczał, po prostu był po jednym mówiąc prosto po chłopsku. Czasami byliśmy rozbawieni jego stylem, potrafił niezłe kawały opowiadać. Nikt się wtedy nie obrażał za czasami mocne teksty.

      Dlaczego o nim piszę, a nie o 20 innych belfrach tej szkoły? Bo inni nie potrafili uczyć. Byli pełni uprzedzeń itd. On był jedyny w swoim rodzaju, każdy chciał być w jego klasie wychowawczej, bo nikt o życiu tak nie potrafił do nas osiemnastolatków mówić jak on, jego rady niejednemu z nas ocaliły honor i skórę. Był też wyśmienitym nauczycielem fizyki i chemii, a ja tych przedmiotów nie lubiłem w szkole podstawowej i sądziłem, że mam umysł humanistyczny. Okazało się, że dzięki niemu zmieniłem zdanie o tych przedmiotach, a nawet zdawałem maturę z przedmiotów ścisłych u niego i bardzo dobrze mi poszło.

      Teraz taki nauczyciel jest nie do przyjęcia u wyzwolonej od rozumu młodzieży, nie nauczonej szacunku i tolerancji do drobnych ludzkich słabości. On zamiast papierosa, wolał pięćdziesiątkę w herbatce i czy komuś z tego powodu stała się krzywda? Dziś nie do pomyślenia, zaraz zostałby zwolniony, bo jakiejś pindzie czy picusiowi jego oddech by nie odpowiadał, bo jednak było czuć ten alkohol, gdy podchodził do ławki wytłumaczyć zadanie. Ale nikt tego nie zrobił nigdy tak umiejętnie jak on.
      To był prawdziwy nauczyciel nie tylko tych trudnych przedmiotów, ale i życia.
      Pozdrawiam

      Odpowiedz
     • 25 października 2021 o 20:13
      Permalink

      @Grzegorz z Kotliny Kłodzkiej 25 października 2021 o 18:26

      Potwierdzam problem feminizacji pewnych zawodów, w tym nauczycielskiego. Może czas walczyć o męskie parytety? Jest już wiele publikacji socjologicznych i psychologicznych, także badań naukowych, z których jednoznacznie wynika, że wzorce kobiecego wychowania są zgubne dla chłopców pozbawionych w ten sposób męskich wzorców.
      Ten historyk jest tego przykładem, praktycznie zniewieściały gość bez jej.

      Problemem jest także wychowanie chłopców przez samotne matki po rozwodach, które nie potrafią zapewnić synowi męskich wzorców, a przechodni kochankowie nic nie wnoszą do jego wychowania. Później wiele kobiet się dziwi, co poszło nie tak. Mamy potem cioty uległe wobec kobiet zamiast mężczyzn alfa a młode kobiety oglądają się za innokulturowymi zdrowymi genami, co piwa pod chipsy nie piją, za to zdrowe jaja mają. To czysta biologia i natura.

      Przy odrobinie chęci i czasu trafisz w sieci na ciekawe materiały.
      Trochę ciekawych analiz znajdziesz tu: https://swiadomosc-zwiazkow.pl/
      https://swiadomosc-zwiazkow.pl/meskie-spojrzenie-na-zwiazki-kobiety-psychologie/
      https://swiadomosc-zwiazkow.pl/cnoty-niewiescie-chlopcy-tez-sa-zbyt-mili-ulegli/
      https://swiadomosc-zwiazkow.pl/brak-empatii-do-mezczyzn-ofiar-przemocy/
      https://swiadomosc-zwiazkow.pl/wp-content/uploads/2017/06/trzytypyludzi.jpg
      Pozdrawiam

      Odpowiedz
 • 23 października 2021 o 16:55
  Permalink

  Ceny surowców.
  Nasi politycy są dyletantami i nie rozumieją tego, co dzisiaj dzieje się na świcie. Przykładem jest brak zrozumienia raptownego wzrostu cen gazu i węgla. Będą rosły ceny ropy naftowej. Przyczyna nie jest tak bardzo skomplikowana do wyjaśnienie.
  Zacznijmy od tego, że od początku 2020 roku Amerykanie drukują dolary z niespotykaną dotąd szybkością. I używając nowo wydrukowane dolary, kupują zagraniczne towary i surowce.
  Unia oficjalnie nie drukuje euro, ale wymyśliła inny myk. Chce pożyczyć pieniądze, których nie ma, rozdać je państwom unijnym tak, żeby za te „pożyczone” pieniądze kupowały towary zagraniczne i surowce. W tym rosyjski gaz.
  Niestety dla kupujących, producenci gazu i węgla już zachowali się według kultowego powiedzenia kapitana Hansa Klossa ze „Stawki większej niż życie”: “Nie ze mną te numery, Brunner”. Szanse na to, by NATO lub Unia „przymusiła” Gazprom do sprzedaży gazu po starej cenie, za nowo wyrugowane dolary i pożyczone euro, jest prawie zerowa.

  Odpowiedz
  • 23 października 2021 o 22:38
   Permalink

   @Mikołaj. “Gazprom ” sponsoruje …w notce z wiki przeczytałem:
   “Sponsoring

   Gazprom istotnie angażuje się we wspieranie klubów, rozgrywek i imprez sportowych – zarówno w Rosji, jak i poza granicami kraju.

   Od 2005 Gazprom jest właścicielem rosyjskiego klubu piłkarskiego Zenit Petersburg.
   W październiku 2006 roku został głównym sponsorem niemieckiej drużyny piłkarskiej FC Schalke 04.
   Gazprom-Jugra Surgut – rosyjski klub siatkarski
   Sojuz-Gazprom Iżewsk – rosyjski klub piłkarski
   Wołgar-Gazprom Astrachań – rosyjski klub piłkarski
   Spółka sponsoruje rozgrywki hokejowe rozgrywek Kontinientalnaja Chokkiejnaja Liga (KHL). Natomiast funkcję prezydenta ligi pełni Aleksandr Miedwiediew, zastępca prezesa Gazpromu, dyrektor generalny spółki eksportowej Gazprom Export oraz do 2011 równolegle prezes klubu SKA Sankt Petersburg[16].
   W roku 2009 był współsponsorem pierwszej rosyjskiej grupy kolarskiej zarejestrowanej w Pro Tour – Katiusza.
   W 2012 roku, Gazprom dołączył do elitarnego grona prestiżowych firm, sponsorujących piłkarską Ligę Mistrzów UEFA. Rosyjski koncern jest jednym z najważniejszych partnerów Ligi Mistrzów, czym mogą pochwalić się takie firmy jak np. SONY wraz ze swoim flagowym produktem – konsolą PlayStation, Mastercard, Bank Santander, Adidas, Heineken, PepsiCo, czy choćby Ford.”

   Natomiast nie doczytałem jakie rozgłośnie i gazety, mam na myśli orientację polityczną (w Moskwie) sponsoruje ów moloch zwany Gazpromem. Może Sz. coś wie więcej i wyłuszczy? 🙂

   Odpowiedz
  • 24 października 2021 o 11:25
   Permalink

   @Mikołaju

   Pisz częściej, bo moja dyskusja z @krzykiem58 jest już nudna. Ile można jechać po Marsjanach i Masonach? 🙂

   Ja bym tu doszukiwał się nowej formy wojny hybrydowej przeciwko Rosji i Chinom, bo pierwsza tura tej wojny z sankcjami i obniżeniem cen ropy na rynkach światowych kilka lat temu nie wyszła. Co prawda zostaliśmy w Polsce miło zaskoczeni obniżeniem się cen paliw i fajnie było tankować za 4 zł z groszami, dzięki temu politycy mogli trąbić o sukcesie gospodarczym na którym jechali na krzywy ryj.
   Rosja na taki manewr jak widać była doskonale przygotowana, ba nawet na tym zyskała w pewnych obszarach i zmobilizowała jeszcze bardziej swoje strategiczne działania w obronie Matuszki.
   https://myslpolska.info/2021/09/10/rosyjska-ropa-upadek-i-odbudowa-potegi/
   https://myslpolska.info/2021/03/23/czy-amerykanski-gaz-jest-tanszy-od-rosyjskiego/

   Jaki jest cel obecny zachodu? Czy tylko ratowanie swojej upadającej gospodarki i polityki imperialnej, czy też kryją się za tym jeszcze inne plany niszczenia przeciwnika polityką gospodarczą opartą na druku pustej kasy? Jaką strategię opracowali? Jak my jako Polacy na tym wyjdziemy będąc tzw. flanką wschodnią? Jak tak dalej pójdzie z inflacją zostaniemy ruiną i może się powtórzyć najgorszy z możliwych kryzys lat 30-tych XX wieku, wtedy chłopi zapałki nawet na czworo dzielili i boso chodzili.

   Ja na miejscu rządzących natychmiast poszedłbym w ślady Orbana. Mamy rurki przez Białoruś, więc powinniśmy załatwić sobie długoterminowy kontrakt po korzystnych cenach, chociażby po to, aby nie kupować od Niemca oraz taniej niż od Niemca. Jak nie będziemy mądrzy i przewidujący dziś, jutro może być już za późno i zostaniemy z ręką w nocniku, jak obecnie po zbudowaniu Nord Stream 2.
   https://myslpolska.info/2021/10/14/wegierska-lekcja-realpolitik/
   https://myslpolska.info/2021/10/19/orban-wybiera-rosyjski-gaz/
   Straty z tego tytułu są ogromne.

   Czas też zakończyć retorykę flanki wschodniej. Polacy nie są tak głupi już obecnie, aby iść z motyką na słońce wschodu w interesie zachodnich hien. Dość już poniewierania nami i wykorzystywania do swoich nikczemnych interesów. Czas też, aby polskie “jaśnie państwo” dawne i nowe zmądrzało, bo zniszczą naród pracując na zyski zachodu.

   Odpowiedz
 • 23 października 2021 o 17:32
  Permalink

  @Miecław. ….testosteron wzrósł a jego Laszka była…
  Może była kiedyś też i Laszka,ale z tego co pisze wyłapałem ze raczej – Rus(ałka), z Siewiera Атлантида Русского Севера (obwód leningradzki,
  archangielski, Karelia?)

  “Partia Socjalistów-Rewolucjonistów miała takie logo, które nie pozostawia najmniejszych wątpliwości, że jej korzenie były masońskie. Przytoczona powyżej definicja nihilizmu, według starej encyklopedii, nie pozostawia też wątpliwości, że i on miał masońskie korzenie. Obecne definicje nihilizmu są już zmienione i trudniej w nich doszukać się związku z wolnomularstwem.

  Można więc pokusić się o pewien ciąg: rewolucja francuska → kampania rosyjska Napoleona → dekabryści → nihiliści → Narodnaja Wola → Związek Walki o Wyzwolenie Klasy Robotniczej → Socjaldemokratyczna Partia Robotniczej Rosji → Partia Socjalistów-Rewolucjonistów → bolszewicy i mienszewicy → rewolucja 1905 roku → rewolucja październikowa.

  Mam nadzieję, że ten ciąg w zupełności wystarcza do wyjaśnienia, dlaczego w Polsce rządzą wnuki komunistów z przedwojennej KPP. Ale też wystarcza on do wyjaśnienia, skąd taki krótszy ciąg: ROAD → Unia Demokratyczna → Unia Wolności → Platforma Obywatelska.

  To jest cecha charakterystyczna dla działalności Żydów przez wieki, od początku. Czy to sekty religijne, czy partie polityczne – podstawą jest ciągłe dzielenie, tworzenie coraz to nowych sekt czy partii o nowych nazwach. A wszystko to po to, by stworzyć wrażenie, że coś się zmienia, że są nowe cele, nowe wartości, a chodzi o to, by nic się nie zmieniło. Jak mówią: dużo musi się zmienić, by nic się nie zmieniło. Tak to działa od wieków. https://bb-i.blog/2021/10/21/przed-rewolucja/

  https://ikulalibal.neon24.pl/post/163696,urodzeni-spiskowcy-i-konspiratorzy-niezmordowani-oszczercy

  Odpowiedz
  • 24 października 2021 o 10:41
   Permalink

   @krzyk58

   To zbyt prostackie wyjaśnienie przyczyn rewolucji społecznych, które nastąpiły. Można z tego wyciągnąć zasadny i logiczny wniosek, że klasa robotniczo-chłopska zniewolona i poddana władzy pana i plebana w feudalizmie, dzięki tym żydom i masonom doznała wyzwolenia i częściowego oświecenia. Chwała więc żydom i masonom, że żadne dziecko z tej klasy zniewolonej wcześniej nie musi już pasać gęsi u pana lub plebana. 🙂

   I tu dochodzimy do sedna sprawy, czyli braku inteligencji społecznej u “jaśnie państwa” dawnej szlachty i burżuazji oraz duchowieństwa, bowiem wystarczyło ludowi zluzować obciążenia, zrobić system bardziej sprawiedliwy i inkluzywny w duchu chrześcijańskim, czyli nauki społecznej Jezusa i żaden żyd czy mason nie miałby szans zostać rewolucjonistą. Czyja więc to jest wina? Może czas najwyższy, aby piszący różne bzdury na prawicy odrobili lekcje z myślenia przyczynowo-skutkowego i logiki! 🙂

   Odpowiedz
  • 24 października 2021 o 20:03
   Permalink

   @krzyk58

   Słucham i uszom nie wierzę, jaką woltę zrobił Jabłonowski odsądzając od czci i wiary cywilizację łacińską. 🙂 Przecież ta salto i obrót o 180 stopni. Widzę, że chłopak z PGR-u się uczy, późno bo późno, ale lepiej niż wcale. Może czyta OP?

   Niech ktoś mu podpowie także, aby skończył z tym powoływaniem się na jego mentorów z NSZ, bo to się zupełnie źle kojarzy inteligentnym i myślącym Polakom. Mam nadzieję, że nie byli oni bynajmniej z tego odłamu kolaborującego z faszystami. Generalnie zaczął doceniać politykę PRL, a więc i autorytety powinien zmienić, bo ci jego mentorzy z NSZ widać go niczego dobrego nie nauczyli skoro wylądował w OKP Wałęsy przyczyniając się do zniszczenia potencjału Polski Ludowej, potem wylądował jako lokai toruńskiego ojca biznesmena i zaliczył jeszcze kilka innych wpadek.

   Bluźni jak szewc na poziomie, no prawdziwy Polak :-), ale czas aby się określił, bo naród nie pójdzie za farbowanymi lisami dla których nadal AK/NSZ to autorytety. Naród wie komu zawdzięcza wyzwolenie społeczne, młodzi szukają i się dowiadują prawdy.
   Czas aby się wyspowiadał, złożył samokrytykę szerszą niż dotychczas, a wtedy kto wie, może znajdą więcej poparcia. Naród prekariuszy czeka ponownie na wyzwolenie społeczne.

   Całe szczęście, że Maciek Poręba myśli tam racjonalnie to ratuje ich program.

   Odpowiedz
   • 25 października 2021 o 12:42
    Permalink

    @Miecław. “Pisz częściej, bo moja dyskusja z @krzykiem58 jest już nudna.” Jak Boga kocham, w podobnym sensie ująłem temat na kilka dniu przed twoim uzewnętrznieniem kiedy to twoja skarga wyrażona w pierwszym zdaniu posta wyżej ujrzała światło dzienne.
    Jednak po namyśle – anulowałem, więc ni mo mojego śladu, ale potwierdzam w całej rozciągłości:
    Nasza dyskusja jest bezprzedmiotowa! Dorzucę parę złośliwości jako mam we zwyczaju, piszesz:
    “Ja na miejscu rządzących natychmiast poszedłbym w ślady Orbana.” 🙂 Ostatnim dzwonkiem na wiarygodność była kadencja “prawdziwego “mężczyzny”. Prosrali!

    Twoje pojmowanie rzeczywistości i historii TO jeden wielki DRAMAT!! Więc zawieszę się (na jakiś czas).

    JÓZEF BIAŁEK WYDAWNICTWO WEKTORY WROCŁAW POLSKA ROZMOWA Z MACIEJEM PORĘBĄ TELEWIZJA NARODOWA https://www.youtube.com/watch?v=zKtaNHnA17A&t=6s

    Odpowiedz
    • 25 października 2021 o 23:48
     Permalink

     @krzyk58

     Vice versa też jesteś dramatem. 🙂
     Ale co do reszty masz rację “Ostatnim dzwonkiem na wiarygodność była kadencja “prawdziwego “mężczyzny”. Prosrali!”.

     Odpowiedz
 • 23 października 2021 o 21:49
  Permalink

  @krzyk58

  No wiesz, jak w PRL do partii i różnych organizacji wpuszczono potomków dawnego “jaśnie państwa”, pewnie podobnie było i w ZSRR to musiało pierdyknąć, zwłaszcza, że lud nie zdążył przejść przemiany moralnej w tak krótkim czasie, zachował mentalność feudalną więc był łatwy do manipulacji. Prowadzenie dywersji i sabotażu oraz wrogiej propagandy było ich podstawowym celem po wojnie (Zob. depesza Rzepeckiego d-cy DSZ do Londynu (L.dz.252/HJ z 15.04.1945 r. Adresowana do Naczelnego Wodza, który zatwierdził plan działania) .

  Przy czym jeżeli mowa o dywersji i sabotażu odbywało się to – zwłaszcza po 1956 roku po rozbiciu podziemia zbrojnego – na tzw. miękkim poziomie perswazji psychologicznej w postaci zniechęcania ludu do nowego systemu i władz. Wielu tumanów to kupiło, nawet wśród inteligencji z awansu społecznego.

  Gomułka ubolewał, że “Musimy pracować przy pomocy tych profesorów, którzy są, bo nauki nie przerwiemy. Istnieją setki i tysiące sposobów, by na nich oddziaływać. (…) My dopiero musimy wychować naszych profesorów”. Jak widzisz nie udało się, bo wychowano całą masę lokai z awansu społecznego, którzy szybko zapomnieli skąd ich ród i potem wspólnie z tymi herbowymi pluli na system gdzie się dało i jak się dało. Partię rozłożono od wewnątrz i pozamiatane.

  Najciekawsze jest jednak przebudzenie niektórych “elit” z inteligencji bez inteligencji i korzeniami pracujących dotąd pod dyktando zachodu, bo zostali zdrowo wykołowani.

  Nawet prezes odkrył kolonializm po 30 latach, tylko wypada mu pogratulować szybkości myślenia:
  „Tak działa twarda gra o interes własnego kraju – tu nie ma sentymentów, nie ma wspólnoty, jest brutalna rywalizacja”, mówił Kaczyński.
  Nie pozostawił żadnych złudzeń, co do rozumienia Unii Europejskiej. Unia jako jednolity organizm („superpaństwo”, jak to określił) jest dla niego nie do zaakceptowania. Obecny kierunek jej rozwoju to skryty kolonializm i chęć podporządkowania sobie jednych narodów przez drugie: „nie jest nim Europa federalna, lecz właśnie superpaństwo, całkowicie niedemokratyczne, z hierarchizacją narodów polegającą na tym, że jedne otrzymują status suwerennych – na przykład Niemcy i obywatele niemieccy – a Polska i Polacy już nie. (…) W mojej ocenie chodzi o scenariusz kolonizacyjny”.
  https://strajk.eu/kaczynski-ani-kroku-w-tyl-nigdzie/

  W porównaniu do polityki tych niby “elit” rodem ze styropianu, totalnie zacofanych i podporządkowanych zachodnim interesom uderza polityczna mądrość i klasa, gospodarcza wizja kraju i miejsca Polski w świecie bez wojen sprzed 65 lat w przemowie Gomułki. A mówili że to ciemny “cham”, ale przynajmniej miał kto mu to napisać i on to zaakceptował a potem wygłosił. To była wizja prawdziwej przyjaźni i współpracy międzynarodowej, mozolnie budowana we wschodnim bloku socjalistycznym ale niestety zniszczona przez zachodni imperializm, który po skolonizowaniu demoludów dąży teraz do Europy dwóch prędkości, aby zachować swoją neo-kolonialną władzę nad podbitymi wschodnimi państwami.
  Cyt.
  “Przypomnieć warto część tego przekazu do miliona a może dwóch zgromadzonych i entuzjastycznych słuchaczy na wielkim warszawskim placu: „Wzajemne stosunki między partiami i państwami obozu socjalizmu, zespolonego wspólnotą celów i interesów, nie powinny dawać powodów do żadnych nieporozumień. Na tym polega jedna z cech socjalizmu. Stosunki te winny się kształtować na zasadach międzynarodowej solidarności robotniczej, winny być oparte na wzajemnym zaufaniu i całkowitej równości praw, na udzielaniu sobie wzajemnej pomocy, na wzajemnej i przyjacielskiej krytyce, jeśli zaistnieje taka konieczność, na rozumnym i wynikającym z ducha przyjaźni i z ducha socjalizmu rozwiązywaniu wszelkich spraw spornych. W ramach takich stosunków każdy kraj winien posiadać pełną niezależność i samodzielność, a prawo każdego narodu do suwerennego rządzenia w niepodległym kraju winno być w pełni i nawzajem szanowane. Niepodległe narody i suwerenne państwa, budujące ustrój sprawiedliwości społecznej, ustrój socjalistyczny, scementowane wewnętrznie twardą i niezłomną wolą osiągnięcia tego celu w sposób dla każdego najwłaściwszy, muszą być jednocześnie jak najbardziej między sobą zwarte, muszą działać wspólnie i jednolicie na zewnątrz, na wielkiej arenie świata, aby wspólnym wysiłkiem i zdecydowaną postawą wzmacniać ogarniającą całą ludzkość niezwyciężoną ideę pokoju i dążenie do pokojowego współżycia wszystkich narodów świata”.
  Jakże te słowa kontrastują duch tamtej epoki humanizmu z kundlizmem polskiej klasy kompradorskiej żyjącej na niewyobrażalnej wysokości żołdzie brukselskiego upiora.”
  https://myslpolska.info/2021/10/22/baczmy-na-pozory/

  Czas na przebudzenie i prawdziwą wolność bez bruksselskiego (błąd zamierzony) dyktatu.

  Odpowiedz
  • 24 października 2021 o 15:48
   Permalink

   @Miecław. “No wiesz, jak w PRL do partii i różnych organizacji wpuszczono potomków dawnego “jaśnie państwa”, pewnie podobnie było i w ZSRR to musiało pierdyknąć..” To nie tak działa , zauważ że nawet
   w Rosji sowieckiej, a następnie w CCCP pierwsze skrzypce grały osoby “z pochodzeniem”, pomimo bredni które głosił niejaki Uljanow ze ,p. “kucharka może być ministrem” – zgodzę się- może być, tylko jakie będą skutki (konsekwencje) takich rządów tzw. prostego “ludu”. Znasz takie powiedzenia rodem jeszcze z PRLu : “puść chłopa do biura to atrament wypije”, czy “goowno chłopu nie zegarek”, ” z chama – pan” … it.dalyj … one naprawdę wiele mówią. Przypowieść na przykładzie refleksji o. Eugeniusza
   od ok. 7 do 9 min. Więc, każdy winien znać swoje miejsce w szeregu … to wcale Miecławie nie znaczy że uwłaczam chłopom BO pewnikiem jest że “ten predysponowany od urodzenia” nie sprawdzi się
   w trudnym, ciężkim codziennym bycie tych “którzy żywią y bronią”. Ty poniaŁ?

   POLAK MIESZKA 32 LATA W AFRYCE – Zambia https://www.youtube.com/watch?v=FjmBCx-n8fY&t=480s

   Odpowiedz
   • 25 października 2021 o 19:54
    Permalink

    @krzyk58

    Jesteś jednym wielkim dramatem. Mylisz tu inteligencję z postawą życiową zdrajców i predyspozycjami do knucia przeciwko państwu, a te są niezależne od inteligencji i wykształcenia.
    Kiedyś ci cytowałem opinię zacnego Boya-Żeleńskiego na temat inteligencji herbowych, powtarzał nie będę. Można być herbowym głupcem lepiej lub gorzej wykształconym, co prawda atramentu taki w biurze nie wypije, ale też nic dobrego nie zrobi więcej. 🙂 Gdy natomiast nadarzy się okazja zrobi wiele złych rzeczy przeciwko własnemu narodowi w imię własnych zysków i chorych ambicji. Na co nigdy nie poważyłby się zwykły plebejusz bacząc na swój honor. To czego najbardziej brakuje właśnie “jaśnie państwu” herbowemu to honoru o którym potrafią tylko rozprawiać, a gdy przychodzi co do czego, to zachowują się gorzej niż ciemny parobek.

    Jednak przypomnę:
    “Żeleński zaleca swoisty rachunek sumienia, “trzeba opukać fetysza inteligencji. Oddzielić to, co w wykształceniu i jego atrybutach posiada istotną celowość społeczną i uprawnienie, a co w nim jest przeżytkiem, pokraczną imitacją dawnej szlachetczyzny, barierą mającą pewnej kaście zapewnić niejako dziedziczność przywileju i odgrodzić ją dumnie od innych.
    Widziałem w życiu tylu koronnych głupców pośród «inteligencji», a tylu zdolnych i inteligentnych ludzi pośród tych których niemożność «studjów» skazywała na rolę parjasów, że jestem przekonany, iż system, wedle którego odbywa się dziś selekcja społeczna, ma coś fałszywego, nie odpowiadającego ani istotnym siłom, ani potrzebom młodego państwa. Zrównanie „startu”, ułatwienie dostępu wszystkim zdolnościom i chęciom, celowość wykształcenia, powinny być dzisiejszym hasłem. Podnoszenie godności człowieka, godności wszelkiej pracy, a nie poniżanie jej sztucznemi różnicami. Trochę, troszeczkę bezkrwawej bolszewizacji! Jeden będzie specem od bakterjologji, drugi od malarstwa pokojowego, inny od zakładania dzwonków elektrycznych, inny od filozofji… to kwestja ich talentów, ochoty i wyboru. Ale niema tu miejsca na żadne przepaści społeczne.
    Światła, szacunku, chleba i mydła dla wszystkich. A z reszty można się uśmiać…”
    https://kultura.onet.pl/ksiazki/boy-zelenski-egzamin-dojrzalosci-to-imitacja-szlachectwa/dq749ws

    A tu masz przykład bycia PI w wydaniu wybitnego psychologa, czyli z mojego podwórka. Ciekaw jestem, czy gdyby nadal żył to też twierdziłby tak samo?
    https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Kozielecki
    Masz tu dwa cytaty z jego książki:
    „Pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku polscy politycy – chociaż nie wszyscy – wyciągnęli wnioski z dramatycznych powstań, z bezmyślnych bijatyk, kierowanych przez emocje, namiętności, kompleksy, obsesje; wyciągnęli wnioski z II wojny światowej i jej opłakanych konsekwencji. Nauczyli się częściowo, jak działać racjonalnie i dalekowzrocznie. Jednocześnie porzucili romantyczne fantazje i utopie. Dzięki temu osiągnęli przynajmniej połowiczne zwycięstwo.
    Przykładem takich rozumnych czynów był plan Balcerowicza, który wyprowadził Polskę z księżycowej gospodarki i zaszczepił innowacyjną ekonomię rynkową. Jego autorzy nie opracowali rozwiązań optymalnych, ale – jak mówią Amerykanie – rozwiązanie good enough. Miałem szczęście prowadzić badania naukowe nad tym planem i dlatego mogę zasadnie stwierdzić, że skończył się sukcesem, dzięki temu, że Balcerowicz i jego współpracownicy kierowali się nie odruchami serca (Mickiewiczowskim czuciem), ale racjami rozumu – racjonalnością, skutecznością, przedsiębiorczością i rozwojem. Jednocześnie żelazną miotłą wymietli utopijne rozwiązania, irracjonalne metody i narodowe kompleksy. Dzięki temu wszyscy – nawet przeciwnicy planu – dzisiaj mogą rozkoszować się znakomitą polską szynką. Dzięki temu także mamy do czynienia drugi rok z rzędu z gospodarczym wzrostem. Ciągle nie doceniamy tego, ile Balcerowicz zrobił dla każdego z nas. Zawsze w naszym kraju luminarze byli wyśmiewani i opluwani przez głupoli”.
    Źródło: J. Kozielecki, Obronić Polskę przed Polakami, Warszawa 2012, s. 16-17.

    „Dotychczas chyba nikt nie badał systematycznie tego, jak głęboko zakorzeniła się racjonalność w krajobrazie III Rzeczypospolitej. Jednak pewne dane są widoczne gołym okiem. Zacznę od wydarzeń historycznych. Wstąpienie i aktywność w NATO należały do czynów rozsądnych. Zwiększyły bezpieczeństwo narodowe, chociaż nie pozwoliły one osiągnąć wysokiego poziomu aspiracji; społeczeństwo, które przeżyło w przeszłości wiele dramatów, nie w pełni ufa, że w razie wojennej zawieruchy wszyscy sojusznicy przyjdą nam z pomocą i nasza przestrzeń geograficzna będzie niezagrożona. Papież ciągle powtarzał: „nie lękajcie się”, ale jak się nie obawiać, skoro ciągle wybuchają nowe konflikty, takie jak zamach czy cyberwojny. Udział Polski w UE też należy uznać za decyzję racjonalną. Ta organizacja przyniosła już wiele korzyści naszemu krajowi, jednak ciągle należy patrzeć na ręce jej przywódcom. Nietrudno dostrzec, że kilka krajów dąży do hegemonii, przedkłada interesy narodowe nad wartości ważne dla całej wspólnoty.” Źródło: J. Kozielecki, Obronić Polskę przed Polakami, Warszawa 2012, s. 24.
    Jest to przykład doskonałego specjalistycznego wykształcenia i braku rozumu społecznego w jednym człowieku.
    “W roku 2007 Józef Kozielecki otrzymał doktorat honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, gdyż – między innymi – “dorobek wyróżnionego z zakresu psychologii cechuje się różnorodnością formy z jednoczesnym perfekcjonizmem treści” – sądzę jednak, że bardziej z powodu prozachodniej i kontrrewolucyjnej postawy dostał ten doktorat niż tylko z powodu jego naukowej twórczości, której nic w zasadzie zarzucić nie można.

    Moja Babcia analfabetka miała więcej inteligencji i rozumu bo jeszcze przed śmiercią potarzała widząc co robią z Polską solidurnie, że aby tylko “jaśnie państwo” nie powróciło do władzy, bo Polska będzie stracona, a lud zostanie wrzucony ponownie w feudalne stosunki. Tak bardzo bała się władzy pana i plebana, że zaklinała nas, aby nigdy nie głosować przeciwko partii i socjalizmowi. Nie wiedziała biedna, że partię opanowało “jaśnie państwo”, zwyczajne durnie i koniunkturaliści raz zwykłe mendy, którzy nie podjęli praktycznie żadnej walki o uratowanie Polski Ludowej. Wyprowadzenie sztandaru PZPR było dla wielu zwykłych ideowych członków partii bolesnym przeżyciem niszczącym więzi społeczne i prowadzącym do degeneracji systemu III RP. Na mojej rodzinnej wiosce chłopi partyjni byli załamani, zostali porzuceni na pastwę losu i styropianu, jak kundle w lesie. Dlatego nigdy taki Rakowski, Miller, Kwaśniewski i wielu innych nie będą mieli uznania w kręgach ludzi honoru i walki o byt narodu.

    A co do twojej postawy, to chyba doskonale charakteryzuje ta opinia:
    Jan Sowa o pozostałościach pańszczyzny – „Hierarchiczność. Pogarda wobec tych, co niżej, służalczość wobec tych, co wyżej”. Przegląd z 26.09.-2.10.2016., s. 63.

    Może więc czas abyś się wyspowiadał, czyli złożył samokrytykę? 🙂 Kiedy ostatni raz byłeś u spowiedzi? Bo przecież wystąpiłeś w ten sposób przeciwko nauce Jezusa, twojego Boga, który nie dzielił ludzi względem pochodzenia na lepszych i gorszych, ba nawet ci gorsi w położeniu ekonomicznym byli bliżsi sercu Boga.

    Odpowiedz
   • 26 października 2021 o 23:02
    Permalink

    Tym wpisem potwierdziłeś, że “odfrunąłeś” daleko w Kosmos. Linkujesz aż do Afryki…
    Oczywiście w tle wspieranie finansowe klechy. Zgłupiałeś doraźnie, czy na stałe?
    Miecław ma rację – na Twoją przypadłość nie ma panaceum.

    Odpowiedz
 • 24 października 2021 o 16:06
  Permalink

  @ Miecław :
  Ad. 4 zł za litr benzyny.
  „Gry” na światowych giełdach surowców energetycznych.
  Przed „grą” cenami gazu na rynku europejskim, była „gra” cenami ropy naftowej na światowych giełdach, której rezultatem była cena benzyny w wysokości 4 zł za litr.
  Dokładnie półtora roku temu zaczęła się wojna o światowe rynki zbytu dla ropy naftowej. A był to bardzo „dziwny” czas w najnowszej historii. Trzy miesiące wcześniej została zablokowana budowa drugiej rury dla gazu z Rosji do Europy Zachodniej, po dnie Bałtyku. W Chinach wybuchła pandemia wirusa, nowojorskie giełdy zanotowały spadki niespotykane od czasu wielkiej depresji w latach trzydziestych, w mediach pojawiły się informacje o masowych zwolnieniach pracowników, a wielu pracowników rozpoczęło zdalną pracę z domu.
  Dziwnym trafem Arabia Saudyjska już wiedziała, że pandemia wirusa w Chinach spowoduje spowolnienie światowej gospodarki, nawet światową recesję, co spowoduje zmniejszone zapotrzebowania na ropę i spadek jej ceny. Na pilnie zwołanym posiedzeniu OPEC+ Saudowie namawiali Rosję do obniżenia ilości wydobywanej ropy, w celu ustabilizowania jej ceny poprzez zmniejszenie podaży. Rosja odmówiła, wskazując, że obecnie na rynku są nie dwaj, ale trzej potężni producenci, i umowa powinna była dotyczyć również Amerykanów. Stany oficjalnie odmówiły udziału w negocjacjach.
  Z dnia na dzień, Arabia Saudyjska rozpoczęła sprzedaż ropy naftowej w cenie 20 dolarów za baryłkę. Dzień wcześniej, jej cena na światowych giełdach wahała się w granicach 70 – 75 dolarów za baryłkę. Odpowiedz Rosjan była zagraniem iście pokerowym. Nikt się nie spodziewał działania Arabii Saudyjskiej a tym bardziej takiej „odpowiedzi” Rosji. Pomimo tego, że praktycznie „żyją” ze sprzedaży ropy, również obniżyli cenę swojej ropy do wielkości 20 dolarów za baryłkę.
  Ponieważ wszyscy producenci ropy tracili, niska cena nie mogła utrzymywać się długo. Minął rok i cena ropy naftowej wróciła do tej sprzed roku. Dane statystyczne opublikowane w Internecie pokazują, że po roku trzej najwięksi producenci, Arabia Saudyjska, Rosja i Stany Zjednoczone wydobywali i sprzedawali praktycznie identyczne ilości ropy. Przez pewien czas cena ropy utrzymywała się na poziomie 70 – 75 dolarów za baryłkę. Kto zyskał, a kto stracił na cenowej wojnie naftowej? Jak pokazują wyniki gospodarcze trzech graczy, wszyscy stracili.
  Tłumaczenia cenowych perturbacji na naftowych giełdach podażą, popytem czy niewidzialną ręką rynku chyba można włożyć miedzy bajki.
  Według mojej oceny, twarda gra Rosjan o rynki zbytu na ropę, był sygnał tego, że Rosja wróciła na pozycję jednego z rozgrywających na arenie światowej. Dzień zablokowania budowy NS2 przez prezydenta Trumpa był początkiem drugiej Zimnej Wojny. Obecna ostra „rozgrywka” o cenę gazu na rynku europejskim świadczy o tym, że nowa zimna wojna staje się coraz bardziej gorąca. Obawiam się, że to tylko początek perturbacji, jakie nas czekają.

  Odpowiedz
  • 25 października 2021 o 18:21
   Permalink

   @Mikołaju

   No właśnie, takie analizy aż się miło czyta od specjalisty. Potwierdzasz moje obserwacje, takie tam płytkie bo nie mam czasu się zagłębiać w geopolitykę.

   A co do zagrywek Rosji to nasuwa się jedna uwaga. Trzeba umieć stracić, żeby zyskać w przyszłości. To jak podstawowa zasada w judo “ustąp aby zwyciężyć”. Putin trenuje judo i zna tą zasadę doskonale, ja też trenowałem i dzięki temu nabrałem innego podejścia do walki o byt. Czasami trzeba dużo stracić, aby zachować honor i potem zwyciężyć.

   Zachłanne zachodnie hieny są już pewnie u kresu wytrzymałości.
   Węgiel poszedł w górę 500-600 zł na tonie i ludzie na wsiach w Polsce będą marzli, jeżeli wcześniej nie kupili zapasu na zimę. Pogratulować styropianowi i Kościołowi jedynie słusznego kierunku polityki proeuropejskiej. Coś czuję, że naród może ich zwinąć wcześniej niż przewiduję, a Kościoły szybciej opustoszeją niż ktoś jest w stanie pomyśleć. Jak naród zrozumie to oszustwo tysiąclecia to wszystkie ich pomniki i nazwy ulic zostaną tylko wspomnieniem w najbardziej zakutych łbach.

   Prawda:
   “Nikt w tym referendum nie powiedział Polakom, że owoc kilkuset lat polskiego bytu i nie bytu w kształtowaniu praw najbardziej postępowych wtedy w Polsce i na świecie, często wbrew imperialnym potęgom Europy zostanie w sposób arogancki zlekceważony i podeptany bo jakieś nie wybieralne mroczne struktury samozwańczych komisarzy, których Polacy nawet nie znają narzucą swoje postanowienia.”
   “Nikt Polakom nie powiedział, że zaleją kraj obce sieci handlowe przejmując nieomal cały rynek konsumencki, że koncerny produkcji leków wyprą polskie produkty pod terrorem narzucanych patentów, że wysoką kiedyś kulturę polską zastąpi sieczka olbrzymich monopoli medialnych i sieci komunikacji cyfrowej, że polska myśl naukowa pozbawiona przemysłu uwiędnie a co może najbardziej dramatyczne to polska młodzież, zwłaszcza ta wykształcona zostanie wyssana przez wiodące potęgi gospodarcze. Przychodzi na myśl obraz Polski zbijającej gwoździami drewniane palety. Ten obraz jest tylko fragmentarycznym podsumowaniem, bilansem niepełnym.”
   https://myslpolska.info/2021/10/22/baczmy-na-pozory/

   Odpowiedz
   • 25 października 2021 o 21:59
    Permalink

    @Miecław. ” Putin trenuje judo i zna tą zasadę doskonale, ja też trenowałem i dzięki temu nabrałem innego podejścia do walki o byt.”
    Zdecyduj w końcu (z) kim jesteś – komunistą
    czy “putinowcem”.
    BO temat (TO – moje ulubienie sformułowanie analogicznie jak “BO”) wzajemnie wyklucza się.
    Nie można mieć ciastko i zjeść ciastko albo vice v. 🙂
    Braki konsekwencji czy “tylko” – wedy? 🙂
    Dobranoc i do …

    Odpowiedz
    • 25 października 2021 o 23:43
     Permalink

     @krzyk58

     No ludzie trzymajcie mnie, czy ty nie wiesz co to jest porównanie, wzorowanie się na czymś/kimś? No ale rozumiem ty jesteś z prawicy i tylko proste schematy pojmujesz.:-)

     Poza tym ad rem bycie komunistą nie wyklucza bycia “putinowcem”. No ale takie dylematy to raczej problem komunistów Rosjan, bo co mi Polakowi po Putinie? Komuniści narodowcy rosyjscy powinni popierać jego politykę, jeżeli nie chcą utracić Matuszki Rosji. Proste jak cep.

     Mogę pozazdrości tylko Rosjanom, że znalazł się on i wyprowadza ich z bagna. My nie mamy nikogo podobnego, bo dawnym służbom zabrakło potencjału, aby kogoś do tej roli przygotować. A im więcej czytam ich wspomnień to mam ostry cień mgły i depresję widząc jak jesteśmy i byliśmy systemowo bezsilni nie mając w służbach ludzi charakternych i inteligentnych szachistów politycznych.

     Ponadto sądzę, że Putin w głębi serca jest nadal komunistą i nigdy nie przestał nim być. Gdyby nim nie był, dawno poszedłby na układy z liberałami zachodnimi i praktycznie byłby wychwalanym pod niebiosa demokratą. Nawet mógłby zostać ich namiestnikiem co jakiś czas w podzielonej Rosji w jakiejś guberni/hrabstwie, a stanowiska w światowych organizacjach kontrolowanych przez oligarchów stałyby przed nim otworem, jak przed naszymi zdrajcami co ojczyznę i jej majątek wyprzedali okupantom zachodnim. Są teraz komisarzami unijnymi itd.
     Zamiast urlop spędzać w tajdze wygrzewałby się w najlepszych zachodnich kurortach dla VIP-ów.
     No to wariat jakiś, że nie poszedł na układ jak chcieli; albo narodowy komunista, też wariat. 🙂

     Ale Putin jest realistą i wie, że w obecnej geopolityce nie ma powrotu do komunizmu dopóki ludzie sami nie przejdą przemiany moralnej. Dobiera metody zarządzania takie, aby były skuteczne w walce z zachodnim imperializmem, dlatego jest skuteczniejszy niż stetryczałe władze ZSRR.

     Odpowiedz
 • 5 listopada 2021 o 11:46
  Permalink

  Czytam na lewicowo-liberalnej gazecie: ” Polska prawica o “zdroworozsądkowej” ideologii Putina. Krecia robota Kremla w ten sposób osiąga swoje cele

  “Rozsądny konserwatyzm Władimira Putina zamiast ideologii neomarksistowskiej płynącej z zachodu” – tak ocenia jeden z polskich prawicowych portali niedawne wystąpienie prezydenta Rosji, (Lewicę lewactwo, Komunistów, postkomunistów = liberastów “boli” taka narracja, moj przyp.) cytując jego obszerne fragmenty. Tymczasem eksperci (QRV*, kim oni są, kogo reprezentują! – moj przyp.) przestrzegają od lat, że konserwatywna ideologia Kremla to nic innego jak fasada i narzędzie, służące jego interesom.”

  Tak TO widzi Lewica itp. pokręcone ideologicznie popłuczyny, Komuniści (również post) różne Millery Belki i Cimoszewicze, … socjalistyczny PiS itp. rusofobska, ukierunkowana poddańczo na (neo)marksistowski Zachód szajka wrogów Polski i Polaków .
  Cieszy że w ‘jaskini zbójców” (stan Wirginia – stolica stanu Waszyngton) wygrał człowiek PRAWY, tak nazwijmy kandydata Republikanów, Ameryka otrząśnie się z nowego komunizmu? Отличные НОВОСТИ ИЗ США ! НАЧАЛО КРАХА ДЕМОКРАТОВ РЕЖИМА БАЙДЕНА ! /Америка американцы США Вирджиния https://www.youtube.com/watch?v=jz9myd7yW4U W paru tematach mam(y) inne zdanie jednak vloger
  mówi “jak jest’ i jak może być (nadzieja w Białej, ‘głubinkowo” -prowincjonalnej Ameryce m.in. dlatego że mają BROŃ PALNĄ). ‘Postępowy”, komunizujący reżim neomarksistowski musi się liczyć z kontrą.
  Mam nadzieje że wolni ludzie nie dopuszczą do rysującego się na widnokręgu “Szwabsko-“Gejcowego”
  holokaustu i upodlenia wolnych duchem i sercem Ludzi, a lewe postępactwo “od zawsze” było ZA.
  Za nowymi koncłagierami.
  Zdarowia żełajem Gospoda! W tych ponurych czasach zmagania się Dobra ze złem: https://www.google.pl/search?q=walka+dobra+ze+zlem+grafika&sxsrf=AOaemvI5kOPtED98rdBOPLXZBfaYWz-BDw:1636108980844&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=1WcuazgrLAvuLM%252Cl3JxVXnHicEXIM%252C_%253B1zj_RpGM4e5ZHM%252CdkaeA7C-sTfozM%252C_%253BFh_iDZOHqrPMJM%252C1DEt1uxGI703HM%252C_%253BGa31MSY5fPi3XM%252CqCitZh8EJuw9pM%252C_%253B7JcfNqtWULcJQM%252C6tUL5CWfmvNfXM%252C_%253Bmmy6QKTi3HhZtM%252CASTNPtfqUWJLkM%252C_%253BnXt4c8TK1Ir0SM%252Cvyw6fk9OblqlRM%252C_%253BhHlf4GtlKDuZxM%252C6tUL5CWfmvNfXM%252C_%253BJJHVO9wqYkFOwM%252Cl3JxVXnHicEXIM%252C_%253BAYuopJQX-F3EZM%252CC3sqUPMaBSDWEM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kTLkiB7R01oGknsSMyQtpEmtkqU_A&sa=X&ved=2ahUKEwjwk_f0hIH0AhUoxosKHacIB1kQ9QF6BAgPEAE#imgrc=1zj_RpGM4e5ZHM
  Niech szlag trafi postęp i oświecenie “w tym wydaniu”, m.in. pułapkę w postaci podstawowego dochodu gwarantowanego. 🙂 (Uśmiech spełnienia i zadowolenia). Amen

  Odpowiedz
  • 6 listopada 2021 o 19:45
   Permalink

   @krzyk58

   No przecież twierdziłeś, że nie czytasz liberalno-lewicowych wypocin? Co poszło nie tak?:-)

   A komunistów to ty nie mieszaj w tą obyczajowo-liberalną pseudo-lewicę.
   Lewicowość ma tak samo dużo odcieni, jak i prawicowość.

   Największymi konserwatystami byli komuniści w Polsce, bo trzymali się tradycyjnych wartości przy zasadnej krytyce i negacji religii okupacyjnej.
   W Rosji chyba także. Epizody związane z wyzwoleniem seksualnym niejakiej Kołłontaj to zaledwie promil problemu po rewolucyjnego i nic więcej:
   “Nie zaakceptował też Lenin podjętej przez Kołłontaj próby uzasadnienia stosunku do seksu z marksistowskiego punktu widzenia. Twierdziła ona bowiem, że „mniejsze skrępowanie w kontaktach z płcią przeciwną wynika bezpośrednio z głównych zadań klasy robotniczej”. W swoich wspomnieniach Clara Zetkin napisała, że Lenin odniósł się do tego pomysłu z przekąsem. „Oczywiście pragnienie wymaga zaspokojenia. Ale czy normalny człowiek w normalnych warunkach położy się na ulicy i zacznie pić wodę z kałuży? Czy nawet ze szklanki, do którego kraju przywierają dziesiątki ust?”. I zakończył: „Dziękuję za taki marksizm”.
   Kiedy Lenin usunął się w cień, stery partii przejął Józef Stalin, który do Aleksandry nie miał żadnych pretensji. Szlapnikowa rozstrzelał, a Kołontaj od 1922 do 1945 roku trudziła się na gruncie dyplomatycznym. Była ambasadorem w Norwegii, Meksyku i Szwecji. I to dobrym ambasadorem.”
   https://pl.sputniknews.com/opinie/201710306596091-Aleksandra-Kollontaj-rewolucja-jak-szklanka-wody/
   https://igimag.pl/2018/10/rewolucja-seksualna-w-zwiazku-radzieckim/

   Ale fakt jest faktem, że dzięki komunizmowi i socjalizmowi kobiety w bloku wschodnim odzyskały podmiotowość, a te z klas niższych przestały służyć panom i plebanom za “darmowe pogotowie seksualne”. Ich sytuacja ekonomiczna też była lepsza niż na zachodzie.

   Ty sobie lepiej poczytaj:
   “Kobiety, socjalizm i dobry seks”
   “Książka napisana po to, by kobietom żyło się lepiej. Kristin Ghodsee proponuje spojrzeć na socjalizm z nieco innej perspektywy. Przy pomocy licznych, często szokujących historii przekonuje, że nieuregulowany kapitalizm bywa dla kobiet mocno szkodliwy, niektóre idee socjalistyczne zaś wręcz przeciwnie mogą im bardzo pomóc. W centrum swoich badań autorka stawia prawa kobiet, jako tezę wysuwając spostrzeżenie, że sytuacja zawodowa pań w Stanach Zjednoczonych czy na zachodzie Europy była mniej komfortowa niż w niektórych krajach bloku wschodniego. Tam z kolei znacząco się pogorszyła po zmianie ustroju na kapitalizm.
   Jak ważnym towarem jest seks? Czy jego wartość rośnie czy spada wraz z wprowadzeniem równowagi między życiem rodzinnym a zawodowym? Czy wolny rynek chce widzieć kobiety w pracy czy raczej w domu, świadczące nieodpłatną i nieoskładkowaną pracę opiekuńczo-porządkową? Na te oraz wiele innych trudnych pytań wyczerpująco odpowiada w swojej książce Kristin Ghodsee.”
   https://www.naukowa.pl/Ksiazki/kobiety-socjalizm-i-dobry-seks-1621309

   Masz tu dowód, jak konserwatywny był PRL, gdzie pozamałżeńskich urodzeń dzieci nie było tak wiele, jak w III RP po powrocie do kapitalizmu dzięki JPII, panom i plebanom. Zobacz jaka demoralizacja nastała dzięki prawicowym nierządom i lewackim dewiacjom.:-)
   Rzuć okiem na tabelkę w linkowanym artykule:
   “Udział urodzeń pozamałżeńskich wśród ogółu urodzeń w latach 1948-2019”
   https://repozytorium.uni.lodz.pl/xmlui/bitstream/handle/11089/32101/2020-01%20Urodzenia%20pozama%C5%82%C5%BCe%C5%84skie.pdf?sequence=1&isAllowed=y

   Zdrowy konserwatyzm to komunistyczna idea, bez dyskryminacji wolnych związków, ale z promocją małżeństw, które są zawsze ostoją dla normalnego wychowania dzieci. Dlatego w PRL łatwiej było małżeństwom o mieszkanie i kredyt na takowe.

   A dziś co masz, totalny bałagan i brak polityki promującej prawdziwe wartości tradycyjne. No chyba Kurski po którymś tam rozwodzie i wielu innych z PiS, czy stary kawaler nie mogą być przykładami do naśladowania. 🙂
   A ich polityka i propaganda oparta na fanatyzmach antyaborcyjnych, czy napiętnowaniu LGBT jest taką samą dewiacją umysłową jak wolna miłość wymienionej wyżej bolszewiczki, którą ostatnio nawet Putin skrytykował, a na prawicy Adam Śmiech się z tego powodu aż podniecił. 🙂
   https://myslpolska.info/2021/10/31/putin-bolszewicy-i-konserwatyzm/

   Biedne polskie prawiczki, ba nawet politolodzy w Rosji z Duginem na czele są zagubieni, bo nijak nie mogą pojąć racjonalnej polityki Putina. 🙂
   https://myslpolska.info/2021/11/01/dugin-o-antykapitalizmie-putina/

   Dugin pisząc, że “Lewicowy antykapitalizm, czyli komunizm lub socjalizm, druga teoria polityczna, kłóci się z konserwatyzmem. Czyli Putin odwołuje się na pewno nie do niej.” – nie kuma, że jest wręcz przeciwnie, bo zdrowy socjalizm i komunizm to tradycyjne wartości i konserwatyzm. Na zachodzie nigdy nie było prawdziwego socjalizmu ani komunizmu, tam mamy same dewiacje społeczne i fałszywe flagi pod którymi kryje się burżuazyjna obyczajówka niszcząca idee lewicowe w interesie kapitału. Te szczytne idee socjalizmu i komunizmu zostały wypaczone i zawłaszczone przez burżuazyjną dekadencję. Chyba mi nie wmówisz, że Biedroń to jest socjalista, albo komunista? Nawet nie lewak, bo lewicowość nie może być kojarzona z aberracjami biologicznymi i kulturowymi. Ktoś powinien powiedzieć dość temu zawłaszczaniu idei i niszczeniu wartości przez wypaczone umysły, których życie toczy się tylko wokół wyuzdanej seksualności.

   Zacznij myśleć @krzyku58, zanim będzie za późno. Nie powielaj kłamstw.

   Odpowiedz
 • 5 listopada 2021 o 13:04
  Permalink

  Putin kiedyś: “Rosja dla Ruskich mówia durnie albo prowokatorzy” https://www.youtube.com/watch?v=DUb6dEXoA7Q Putin oszybsia?
  Vs.
  Экстремизм, терроризм, изнасилования: Как “решаются” демографические проблемы русских
  https://www.youtube.com/watch?v=E_5QMbzlcOY

  O narastającej skali problemu mówi już sam: https://pl.wikipedia.org/wiki/Niko%C5%82aj_Patruszew

  Rosja ma większą zagwozdkę z “gastajbajterami” z Azji Środkowej i Kaukazu (d.republiki radzieckie) niż Zachód z nachodźcami. Takie Hasła ‘nacjonalistyczne” jak Rosja dla Ruskich i Rosjan, Czy Polska dla Polaków winny leżeć nam na sercu!
  Dlatego winna obowiązywać zasada ani jeden nachodźca (kolorowy) z Białorusi nie przedostanie się na terytorium RP.
  Albo: przewozimy do słabo pilnowanych obozów przejściowych nad zachodnią granicę … 🙂
  Ps. Za rządów PiS Polskę zalało tsunami “różnych przybyszów” od rosyjskich, białoruskich (o ukraińskich nawet nie warto wspominać!) po daleką Azję. To też może być pole w przyszłości do
  otwartych konfliktów …

  Odpowiedz
 • 7 listopada 2021 o 14:14
  Permalink

  Ostatnimi czasy jesteśmy bombardowani dziwnymi wiadomościami pochodzącymi również z najbogatszych państw naszego świata. Mam na myśli tzw. złe wiadomości. Te przedstawione poniżej pochodzą z popularnego kanału telewizyjnego Euronews.
  I tak pierwsze wiadomości napłynęły z państwa, które nawet w nazwie ma słowo „Wielka”. I jak do tej pory nikt nie kwestionuje znaczenia tego słowa w odniesieniu do państwa ani nie robi sobie żartów z całej nazwy państwa. Tymczasem jedna z wiadomości informowała o brakach benzyny na stacjach paliwowych. W ciągu jednego dnia w 90 procentach z ponad 8 tysięcy brytyjskich stacji zabrakło benzyny i oleju napędowego. Podobno braki były spowodowane brakiem ok. 300 kierowców, wykwalifikowanych do dowożenia benzyny do stacji paliw. Kryzys paliwowy spadł na Brytyjczyków jak grom z jasnego nieba. Żeby było ciekawiej, przypomnę, że to państwo jest posiadaczem okrętów podwodnych o napędzie atomowym, przeznaczonych do przewożenia rakiet zaopatrzonych w głowie atomowe. Ostatnio zafundowało sobie nowy, bardzo nowoczesny lotniskowiec.
  Przypuszczam, że w większości rozwiniętych państw problem braku kierowców zostałby rozwiązany za pomocą jednego telefonu do osób odpowiedzialnych za własne wojska techniczne. W dzisiejszych czasach czołgi są przewożone na lawetach, czyli pojazdach kołowych obsługiwanych przez kierowców. Zresztą inny ciężki sprzęt, nie tylko wojskowy, również jest transportowany na lawetach. Nie wydaje się, aby kierowcy tych pojazdów mieli trudności w kierowaniu cysternami z benzyną. Na dodatek w wojsku również są cysterny stosowane do przewożenia paliw, czyli są doświadczeni kierowcy cystern.
  Na kanale Euronews, zatrważające wiadomości z państwa, które ma w nazwie Wielka, goniły jedna za drugą. Oto drobna osoba płci żeńskiej, filmowana na tle pokaźnego stada wesoło baraszkujących świń oświadczyła, że z powodu braku odbiorców na wyhodowaną trzodę będzie zmuszona samodzielnie unicestwienia tysięcy świń. Przyczyna. Nie ma możliwości odstawienia tzw. żywca do rzeźni, ponieważ rzeźnie borykają się z problemem braku pracowników. Nigdy nie uczestniczyłem w zabijaniu nawet małego świniaka, ale od kolegów posiadających rodziny na wsi wiem, że pozbawianie życia trzody chlewnej nie jest zajecie dla kobiet. Teoretycznie może zatrudnić do uboju świń rzeszę krzepkich mężczyzn, którzy za odpowiednią opłatą wykonają zadanie. Jeżeli nawet dojdzie do unicestwienia tysięcy zwierząt, to pojawia się pytanie o to, co kobieta zrobi z tysiącami tuczników, które pozbawiono życia. Czy będzie je topiła w morzu, wrzucała do rzeki, paliła na stosach czy też wrzucała do wykopanych rowów, posypywała wapnem a następnie zakopywała rowy? Powstaje pytanie, dla czego chętni do śmiercionośnej działalności na farmie nie są chętni do pracy w rzeźni? Tak czy siak, podobno Brytyjczycy mogą nie mieć na świątecznych stołach ulubionej wieprzowiny.
  Kolejny materiał filmowy z Euronews, ilustrowany kurami znoszącymi jajka, był zaopatrzony wypowiedzią właściciela fermy o tym, że był zmuszony zniszczyć setki tysięcy jaj, ponieważ dotychczasowy odbiorca przestał jaja odbierać. Również ma trudności kadrowe. W reportażu wyraźnie zabrakło zdjęć z wysypiska śmieci gdzie wylądowały tysiące jajek.
  Wnioski z kryzysowych sytuacji pozwalają sądzić, że obywatele państwa na wyspie zostaną pozbawieni ulubionej wieprzowiny w czasie najbliższych świat Bożego Narodzenia. Z powodu braku jajek mogą wystąpić braki pieczywa i tego wszystkiego, czego do produkcji używane są również jajka.
  Żeby było ciekawiej, premier państwa, znany również z oryginalnej fryzury, kiedyś nazywanej „jakby piorun w głowę strzelił”, w trakcie trwania kryzysu z benzyną wyjeżdża na wczasy do Hiszpanii, gdzie podobno poświęca wolny czas na malowanie obrazów. Tymczasem rząd Wielkiego państwa zrzuca winę na Brukselę, prezydenta Putina, opozycję i własne społeczeństwo. Wina społeczeństwa ma polegać na niechęci obywateli do podejmowania pracy w „zagrożonych” sektorach gospodarki. Powodem mają być niskie płace. Nie ma wątpliwości, że sytuacja na brytyjskim rynku pracy i rosnąca luka, wynikająca z odpływu pracowników nisko i w ogóle niewykwalifikowanych, zwłaszcza z Europy Środkowej i Wschodniej, zacznie powodować wojnę płacową.
  Jak wspomniałem wcześniej, złe wiadomości goniły jedna za drugą. Kolejna zła wiadomość pochodziła z Ameryki Północnej, z państwa, co do „wielkości”, którego mało, kto ma wątpliwości. Otóż z powodu braku pracowników portowych obsługujących rozładunek kontenerowców, na redzie portu ustawiła się kolejka 46 statków załadowanymi towarami z Azji. Zwykle na redzie portu czekał tylko jeden kontenerowiec. Wniosek z zaistniałej sytuacji nad wyraz smutny. Dzieci w południowa zachodniej części mocarstwa zostaną pozbawione zabawek pod choinkę. A Święta Bożego Narodzenia już za pasem.
  Oczywiście można tworzyć teorie spiskowe do wyjaśnienia złych zbiegów okoliczności. Na przykład taką teorię, że w największym mocarstwie zatory z wyładunkiem towarów to prawdopodobnie umyślne „wkładanie kija w szprychy” rozpędzonej gospodarki azjatyckiego smoka. Kiedy kontenery czekają w portach na rozładowanie, to nie wracają szybko do państwa środka po następne towary. I fabryki w azjatyckich państwach muszą hamować z produkcją. Kontynuując tworzenie spiskowej teorii można spekulować, że urzędnicy mocarstwa, od lat obserwujący z niepokojem rosnacy dług państwa i wzrost potęgi azjatyckich państw, pewnie zacierają ręce z radości. Mieszkańcom państw azjatyckich pewnie kwaśnieją miny. O wojnie handlowej pomiędzy z Północnej Ameryki i szybko rosnącym mocarstwem azjatyckim wiadomo nie od dzisiaj. Powstaje pytanie o cel ilustrowania tego handlowego konfliktu brakiem zabawek pod świąteczną choinkę.
  Wszystkie powyższe „zatrważające” wiadomości to mały Pikuś w porównaniu odpaloną w Europie strachem spowodowanym wzrostem cen gazu. W lecie cena gazu wahała się w granicach 150 – 200 dolarów za 1000 metrów sześciennych, dzisiaj jest na granicy 1000 dolarów. Straszeniom Europejczyków wzrostem ceny gazu nie było końca. Mało, kto zwracał uwagę na fakt, że nowa cena gazu jest ceną giełdową. W Europie, z wyjątkiem Mołdawii i Ukrainy, wszystkie inne państwa nie kupują dużych ilości gazu na giełdzie, ponieważ mają podpisane długoterminowe umowy z dostawcami gazu z Norwegii, Afryki Północnej, Katary, USA czy Rosji. Cena za gaz w długoterminowych umowach jest ciągle w granicach 150 -220 dolarów za 1 000 metrów sześciennych. Nowe ceny giełdowe nie powinny mieć wpływu na bieżące ceny w poszczególnych państwach. Tyle, że za plecami dwumiesięcznego straszenie astronomicznymi wzrostami cenami gazu rządy prawie szyszyńskich państw europejskich przyzwoliły na znaczne podwyżki elektryczności.
  Łatwo jest się domyślić, że nagłaśnianie „złych” wiadomości ma raczej na celu przygotowanie obywateli do nieuchronnie nadchodzących podwyżek i rosnącej inflacji. Stosowana jest strategia znana, jako „gotowaniem żaby na wolnym ogniu”. Będą wyższe ceny, będzie inflacja, która jest darem z niebios dla rządzących, ponieważ jest formą dodatkowego podatku pobieranego od wszystkich sprzedawanych towarów. Wynika to z faktu, że w cenie towaru jest wpisany haracz, zwany podatkiem, płacony państwu. Innymi słowy, im większa liczba towarów z wyższą ceną, tym większy odsyp dla państwa. Przy okazji inflacji spada również wartość własnej waluty, czyli „wielkość” zadłużenia państwa w stosunku do własnych obywateli. Warto też wiedzieć, że dzisiejsza inflacja to problem globalny. Według indeksu ONZ globalne ceny żywności zbliżają się do rekordowego poziomu. Od zeszłego roku wzrosły o 31 proc. najwyższy poziom od września 2011 roku. A, według ekspertów, to nie koniec podwyżek. Będą rosły ceny energii, a potem koszty związane z zatrudnianiem pracowników. Innymi słowy ci, co pracują dostaną podwyżki płac. Ale głównie pracujący w tzw. zawodach gdzie w pracy nosi się „niebieskie kołnierzyki”.
  Dla ludzi bogatych inflacja nie ma wielkiego znaczenia. Obywatele, którzy nie mają żadnych oszczędności mogą się tylko inflacji przyglądać. Największy ból głowy mają ci obywatele, którzy odłożyli jakieś pieniądze. Będą główkowali nad sposobem ulokowanie oszczędności w taki sposób, aby straciły na wartości jak najmniej. Trzymanie gotówki pod materacem jest najgorszym rozwiązaniem.
  A co ze „złymi” wiadomościami? Wszystko skończy się dobrze. Brytyjczycy dojadą bez problemu na Święta Bożego Narodzenia do wybranych domów, gdzie znajda na świątecznym stole ulubioną wieprzowinę, ciasta i indyki, dzieci dostaną zabawki wyprodukowane w Azji pod świąteczną choinkę, i nie zobaczymy zdjęć jak stoją zapłakane obok choinki w Święta Bożego Narodzenia. W sklepach będzie wszystko tyle, że po wyższych cenach. Cena gazu w długoterminowych kontraktach w Europie wzrośnie, ale nie do wysokości dzisiejszej ceny giełdowej. Mołdawia już rozwiązała problem z gazem podpisując długoterminowy kontrakt z Gazpromem. Płaci cenę za gaz prawdopodobnie nie dużo wyższą od ceny, jaką w lecie zapłacili Niemcy. Czyli w granicach 220 dolarów za 1 000 metrów sześciennych.

  Odpowiedz
  • 7 listopada 2021 o 18:07
   Permalink

   @Mikołaj

   Zarządzanie strachem to podstawa rządzenia światem przez bogate elity w XX i XXI wieku. W końcu muszą zarobić także dzięki determinowaniu inflacji. A co do dysfunkcji w tym państwie rzekomo “wielkim” to ja bym wszystkim lordom wystawił nakazy pracy w rzeźniach i na stanowiskach kierowców, bo skoro nie potrafią zarządzać gospodarką w państwie to niech się wezmą chociaż za jakąś przyzwoitą robotę. Swoją drogą jestem ciekaw, kiedy wreszcie nastąpi tam jakaś rewolucja społeczna, która zmiecie ten anachroniczny system. 🙂

   Odpowiedz
 • 7 listopada 2021 o 18:59
  Permalink

  W Polsce górnicy protestują w sprawie Turowa, mają poparcie skrajnej prawicy, a cioty z pseudo-lewicy nie potrafią wykorzystać społecznego niezadowolenia dla odbicia się od dna, które osiągają dzięki inwestowaniu w kulturowe aberracje. Dali doopy na całej linii.

  “Jedyne, co lewica potrafi, to obrażać w sieciach społecznościowych, gdzie mieszkają na stałe, nie wychodząc na ulice, Katarzynę Dudę, działaczkę OPZZ i Partii Razem. Wyzywać od faszystek, żądać, by nie stała z Kowalskim i Wójcikiem, dawać rady, co mówić i robić. Bo była z tymi, którzy jej potrzebowali i miała czelność być tam, gdzie majaczyli nacjonaliści i prawica. Wyzywający siedzą w domach, wznoszą okrzyki między jednym a drugim łykiem zielonej herbaty i klikają, klikają, klikają… Gówno z tego wynika. Ludzie potrzebują, żeby ktoś stanął obok nich, kiedy mają poczucie osamotnienia i dziejącego się dramatu. Nikt z lewicy, poza Katarzyną Dudą, na to się nie potrafił zdobyć. A potem, kiedy Konfederacja zbierze dwucyfrowy wynik w wyborach, będą histeryzować, że „faszyzm idzie”. No idzie. Dzięki waszemu tchórzostwu.”
  Autorstwo: Maciej Wiśniowski
  Źródło: Strajk.eu
  https://wolnemedia.net/lewica-kroi-w-gacie-w-sprawie-turowa/

  No i proszę, jaka wychodzi hipokryzja UE, bo tak to promują różnorodność, zwłaszcza jak ma kolor tęczy, ale gdy przybiera inne oblicze to już nie jest mile widziana. Ale numer, gdzie ta różnorodność unijna i prawa islamskich kobiet do życia w zgodzie z własną kulturą? Taka promocja różnorodności to już tej zdegenerowanej arystokracji zachodnio-europejskiej nie odpowiada? 🙂
  “UE musiała usunąć film promujący „islamizację” kobiet”
  “Patrząc na to wszystko, co się dzieje, zastanawiam się, czy ten mariaż z Unią Europejską naprawdę nam wychodzi na zdrowie???”
  Źródło: WiciPolskie.pl
  https://wolnemedia.net/ue-musiala-usunac-film-promujacy-islamizacje-kobiet/

  Nie żebym popierał islamistów, ale trzeba być konsekwentnym i skoro ma być tam na zachodzie różnorodność i wolność to także dla promocji prawa kobiet do noszenia ubiorów zgodnie z wyznawaną religią. Tych zachodnich kretynów islamiści załatwiają ich własną bronią.
  Czas na Polexit, zanim ta promocja dotrze do nas. 🙂

  Odpowiedz
 • 7 listopada 2021 o 20:11
  Permalink

  @Miecław
  Lepiej żeby się nasz strategiczny sojusznik nie rozpadał. To by nas wszystkich mogło pociągnąć w przepaść. Światowy system finansowy opiera się na dolarze, czyli wszyscy siedzimy na tej samej gałęzi.

  Dzisiaj widzę, że demokraci pośpiesznie skręcają na „ścieżkę”, którą wytyczyli republikanie za czasów poprzedniego prezydenta. Rezultat ostatnich wyborów w Wirginii to więcej niżeli kubeł zimnej wody na ich głowy. To kubeł zimnej wody z lodem. Będą zajęci rozwiązywaniem własnych problemów, więc dadzą światu trochę odetchnąć. Tyle, że to nie musi być dobry czas dla nas, ponieważ stąpamy po lodzie. Może ten lód jest twardy, a może jest kruchy.

  Odpowiedz
  • 8 listopada 2021 o 10:23
   Permalink

   @Mikołaj

   Na ten niby mocny zachodni “lód” wprowadziły nas styropianowe elity z Kościołem i JP II pod rękę po 1989 roku bo im się misja chrześcijańska przyśniła i iluzoryczne bogactwa. Sprzedali nas za stanowiska i ustawienie się na prywatyzacji. “Lód” niestety okazał się kruchy i my czym prędzej powinniśmy z tego zachodniego bagna uciec, aby nas nie wciągnęło i nie pochłonęło na wieki.

   Moim zdaniem nie ma innej drogi, tylko wycofanie się z tego kruchego lodu, bo pójście po stronie zachodu na wojnę z Chinami i Rosją to dla nas jest równoznaczne z zagładą narodu i kultury.

   Niektórym analitykom się to wręcz marzy. Kiedyś sądziłem, że niejaki Bartosiak ma więcej rozumu, a tu się okazuje, iż poszedł po bandzie uzasadniając politykę zachodniej nikczemności. Wysłuchaj jego wypowiedzi:
   https://wolnemedia.net/3000-chinskich-glowic-fundacji-potomak/

   W jednym ma tylko rację, że zaraz po 90-tym roku mieliśmy niepowtarzalną szansę na wzmocnienie swojej suwerenności, ale zapomina, że zachód i tak by nam na to nie pozwolił, bo podbił nas w tej post-kolonialnej hybrydowej wojnie gospodarczej, przekupił elity i nie było żadnych szans na odzyskanie suwerenności, bo nie było żadnej silnej partii i elit, które poprowadziłyby kraj np. drogą chińską, czy nawet rosyjską. Przecież nie mogły zrobić tego te popłuczyny post-PZPR po wyprowadzeniu sztandaru robotniczej walki o sprawiedliwość społeczną, a zniszczenie naszych służb specjalnych dokończyło dzieła kolonizacji.

   Czas uciekać z tego zachodniego tonącego okrętu jak przysłowiowe szczury, bo te inteligentne zwierzątka wiedzą, jak się ratować przed zagładą. Po opuszczeniu UE będzie może i ciężko, ale warto może pocierpieć niż iść pod amerykańsko-niemiecką gilotynę służąc ich interesom.

   Polecam do przeczytania wszystkim zainteresowanym polską racją stanu:
   Filip Adwent, Dlaczego Unia Europejska jest zgubą dla Polski, Wyd. Antyk Marcin Dybowski;
   B. Alert, System germanizacji Polski przy współudziale jej obywateli, Wyd. Antyk Marcin Dybowski;
   Jan Marszałek, Kult zdrady Polski. Obrona konieczna polskiej racji stanu, Polska Oficyna Wydawnicza.

   Odpowiedz
  • 8 listopada 2021 o 19:35
   Permalink

   Panie Mikołaju ! Dolar pada bo upaść musi zaufanie do tej waluty z powodu ostatniego gigantycznego dodruku. Nie ma szans dla dolara, bo montewerest długów może zniwelować tylko III WŚ. Raczej sądzę, że Mieclaw ma rację. Przedłużeniem agonii dla Amis może być np silniejsza kolonizacja Niemiec, ale Niemcy już o tym wiedzą i nie są zachwyceni tym jak poloki. Świat obraca się w stronę Wschodu, po prostu zmiana na miarę nie stulecia ale tysiąclecia.

   Odpowiedz
  • 8 listopada 2021 o 20:43
   Permalink

   @Mikołaj. “Rezultat ostatnich wyborów w Wirginii …” Jak ująłem kilka dni temu – nawet w jaskini zbójców
   zwycięża (pomału) jakaś forma zdrowego, konserwatywnego odruchu pomimo że oni tak naprawdę niczego nie rozumieją gdyż wychodzą z założenia po nas choćby potop – im gorzej-tym lepiej itd. lewi ‘nowi komuniści” oba skrzydła R. i D. to taka forma
   choroby psychicznej, paka waryaci górą! Ile jeszcze?! Prawdziwa Ameryka “ma broń i ma patrony”
   więc nie da się zgnoić lewacko- liberalno-komunistycznej jaczejce! 🙂 W nich (wolnych Ludziach) nasza też nadzieja…

   Байден проиграл https://www.youtube.com/watch?v=_xDPdEMijw0&t=49s

   Сталинский парад 7.11.1941 https://www.youtube.com/watch?v=nqHjA3iXVBw
   Do nadludzkiego wysiłku zachęcały nie odwołania do jakiś(ch) marksistowkich bredni a zauważono podwig wielikich RUSKICH połkowodcow wymienionych imiennie przez STALINA…

   Odpowiedz
 • 9 listopada 2021 o 00:00
  Permalink

  @ Miecław
  Jeżeli chodzi o prognozę przyszłego potencjał nuklearnego Chin przedstawioną w poleconym artykule, to prognoza pana Jacka Bartosiaka jest nierealistyczna. Gdyby Chińczycy mieliby tak duże zapasy uranu to zamiast elektrowni na węgiel, który w dużych ilościach importują, budowaliby elektrownie atomowe. Podobnie jak węgiel, ropa, i gaz, uran jest kopaliną. Nie są znane zapasy uranu posiadane przez poszczególne państwa. W ostatnich latach były odkrywane nowe złoża gazu, ropy i węgla, ale nie było informacji o nowych bogatych złożach uranu.
  Jeżeli Niemcy planują zamykanie elektrowni atomowych to najbardziej prawdopodobną przyczyną jest brak zapasów uranu. Rosja i USA są w najlepszym położeniu, ponieważ posiadają zapasy uranu w postaci bomb atomowych. Tylko patrzeć jak podpiszą porozumienie o redukcji broni atomowej po to, aby „rozcieńczać” uran z wycofanych pocisków i używać go w elektrowniach atomowych. Większe zapasy uranu w postaci głowic nuklearnych mają również Francja i Wielka Brytania. Pewnie zastosują podobną metodę jak Rosja i USA, aby przedłużyć żywot swoich elektrowni atomowych. Niemcy nie mają takiej możliwości.

  Odpowiedz
  • 9 listopada 2021 o 21:29
   Permalink

   @Mikołaj

   Skoro jest jak piszesz z tym uranem, to jest nadzieja, że nie rozwalą nam planety i nie puszczą z dymem życia. Aczkolwiek istnieje ryzyko, że kolejna wojna będzie na maczugi.:-)
   A Chińczyków jest więcej, i to już nie są pokolenia o potencjale intelektu rodem z XIX wieku. Anglosasi w opium już ich nie wpuszczą.

   Czas aby Polska zmieniła orientację geopolityczną jeżeli chcemy przetrwać. Mam nadzieję, że zachodnia oligarchia dostanie niestrawności z powodu przejęcia naszych zasobów i zniszczenia naszego potencjału gospodarczego. Czytam w aktualnym Przeglądzie i nie mogę uwierzyć, bowiem autor Marek Czarkowski w “Uwaga dron” pisze, że “Nasz przemysł zbrojeniowy, nasi naukowcy i informatycy nie są dziś w stanie zaprojektować, zbudować i wyposażyć nowoczesnego brona bojowego”. s. 30.
   Komu to zawdzięczamy, jak nie zachodniemu imperializmowi, który kompletnie zniszczył nasz potencjał gospodarczy i zbrojeniowy? Kiedyś w PRL kuźwa lasery robiono!
   A teraz? Chyba tylko kropidła pozostały, a i tak zmniejsza się narybek do seminariów, więc wkrótce już nawet kleryków zabraknie i kto będzie odstraszał wrogów kropidłami? 🙂

   Nie zapominajmy, co zawdzięczamy bratniej pomocy Chińskich komunistów w przeszłości dalszej i bliższej, gdy styropian strajkował to oni sami mając biedę przysłali nam ileś tam tysięcy ton mięsa, abyśmy głodem nie przymierali, gdy zachód “demokratyczny” a raczej demoniczny, obłożył nas sankcjami czekając aż będziemy przymierać głodem, aby zawłaszczyć sobie majątek. No i się im udało, dzięki polskim katolikom prowadzonym przez JP II i całą masę pożytecznych idiotów z inteligencji bez inteligencji.
   Pozdrawiam i czekam na kolejne twoje analizy.

   Odpowiedz
   • 10 listopada 2021 o 08:53
    Permalink

    @Miecław.
    Dla sporej części Chińczyków w tym niektórych komunistów i komsomolców z KC wzorcem ‘ideowym była i jest
    Ameryka -amerykański styl … FR jest naturalnym wrogiem tak jak było w latach 60’u. wieku i jak ustalono podczas “dyplomacji ping-pongowej” na początku 70′ (u.w.) niedługo zobaczymy efekty walki
    politycznej w Chinach – kto kogo …

    Miecławie nawet nie wspominaj o możliwej niestrawności Zachodu z powodu jaki wymieniłeś.
    TA kroplówka w postaci b. krajów dem.ludowej) pozwoliła Zachodowi przedłużyć żywot o jakieś 20-30 lat, w planach było w okolicach 2005 r. ostateczne połkniecie rozczłonkowanej Rosji (PNAC) ten krok pozwoliłby na kolejne jakieś pół wieku (a może i dłużej) życia na luzie. Zamierzali zrobić TO w białych rękawiczkach dlatego “czekali”
    aż Rosja “zawali się” pod własnym ciężarem, Putin popsował szyki! I stąd ten giewałt w szeregach
    amerykańskich syjonokomunistów (neotrockiści). Oba skrzydła realizują od początku 90’ po upadku ZSRR
    permanentną światową rewolucję (tak, tak wbrew temu co mówi p. Wielomski) wedle wytycznych Lwa Dawidowicza Trockiego, pod hasłami
    “wielokolorowej flagi”, postępu, demokracji i człowieczychpraw”. Umarł król, niech żyje król – mówi ci to coś?
    Ps. Razi twój patologiczny neomarksistowski antyklerykalizm …

    Odpowiedz
    • 11 listopada 2021 o 10:10
     Permalink

     @krzyk58

     Wielomski ma rację, zresztą pisałem o tym od początku dyskusji z tobą, a dopiero potem Wielomski doznał oświecenia.
     Ta rzekoma rewolucja permanentna: “wedle wytycznych Lwa Dawidowicza Trockiego, pod hasłami “wielokolorowej flagi”, postępu, demokracji i człowieczych praw”. Umarł król, niech żyje król – mówi ci to coś?”
     – to tylko fałszywa flaga kapitału realizowana w jego interesie. Ponieważ religie na skutek rosnącej świadomości ludzi przestają służyć kapitałowi w panowaniu nad owieczkami i zarządzaniu nimi, są zmuszeni poszukiwać nowych form władania aby zachować stan posiadania kapitału. Rozbicie wartości społecznych i narodowych, tzw. tradycyjnych świetnie temu służy. Gdy nie ma wspólnoty, są tylko z atomizowane jednostki o swoich egoistycznych interesach to można je rozgrywać przeciwko sobie pod szyldem pseudo-wolności, równouprawnienia itd., a w tym czasie światowa arystokracja siedzi i liczy dudki paląc najlepsze na świecie kubańskie cygara. 🙂
     Sami zresztą zachowują tradycyjne wartości i zgodnie z dawnym monarchistycznym zwyczajem dogadują się na poziomie ponadnarodowym, aby trzymać władzę i rodzinne koneksje. Od czasu do czasu wpuszczają do swego “klubu” trochę bogatych nuworyszy, tzw. świeżą krew. A poza tym nic się nie zmienia.

     Gdyby taki Putin przystąpił do tego klubu i poświęcił zasoby Rosji w swoim interesie, zostałby przez nich przyjęty i byłby obwołany największym demokratą świata, tyle że Rosja byłaby w posiadaniu zachodniego kapitału.

     W tym przypadku też jesteś w błędzie: “Ps. Razi twój patologiczny neomarksistowski antyklerykalizm …” – bo ja nie jestem antyklerykalny, nie mam nic do duchowieństwa, jeżeli żyje po chrześcijańsku i godnie stosując nauki Jezusa pasie swoje owieczki, które tego potrzebują. Znałem księży, dla których powołanie było najważniejsze a nie misiu kasa i manipulacja w interesie kapitału. Oczywiście ci księża nie zrobili żadnej kariery. Krytyka religii i kleru to nie antyklerykalizm. Myśl logicznie dawny towarzyszu służący potem do mszy. 🙂

     Odpowiedz
     • 11 listopada 2021 o 14:55
      Permalink

      @Miecław. Polska dołącza do zielonego komunizmu. Co stracimy? https://www.youtube.com/watch?v=LQNL6qETRDs
      A ty abarotno, więc powtarzam (się) ,jeśli mowa o komunizmie to mam na myśli Zachód (szeroko rozumiany) i USA, Kanada, Australia, N.Zelandia,Wlk. Brytania, “cała” Skandynawia, Polska tyz! Mam (dalej i szerzej ) wymieniać? Widmo komunizmu krąży … nad ziemskim globem!
      Z wyjątkiem Federacji Rosyjskiej, Białorusi, czy ChRL … taki paradoks , TAM – ‘ten” komunizm ma niedobre konotacje… Stalin poprawiał tyle ile mógł …- nieprawda’ż?!

      Odpowiedz
     • 11 listopada 2021 o 21:01
      Permalink

      @krzyk58

      Wy tam na prawicy macie jakieś schizy komunistyczne, czas się leczyć. Zieloni nie są komunistami tylko nawiedzonymi i zagubionymi w burżuazyjnej polityce idealistami z poczuciem misji. Coś abarotno niż katolicy ze swoją misją ewangelizacyjną. Przy czym nauka społeczna Jezusa to był przynajmniej prawdziwy komunizm, a już ideologia zielonych to tylko dyktatura burżuazyjna, rzekomo w celu ratowania planety, a w tle są interesy aby sprzedać nowe technologie, które aż tak środowiska nie oszczędzają. No ale kto tam będzie sobie zawracał głowę szczegółami, nikt przecież z katolików nigdy nie przeczytał Biblii ze zrozumieniem, podobnie zieloni nie słuchają głosów rozsądku i poważnych analiz naukowych.
      Zielonym radziłby dawać dobry przykład, czyli zostawić swoje SUW-y i przejść na pojazdy sieczkopędne. 🙂 Radziłbym im zacząć żyć w stylu Mormonów, oni naprawdę chronią planetę, a nie ta reszta baranów zachodnich w ponowoczesnym świecie.
      https://demotywatory.pl/4735107/Mijaja-lata

      Masz tu dobry wywiad:
      “Bendyk: Koniec SUV-a, mięsa i latania. Nie mam pojęcia, jak to powiemy ludziom”
      Grzegorz Sroczyński 01.11.2021 09:55
      – Mniejsze miasta chętnie zrezygnują z latania samolotami, bo nie latają. Natomiast wyższa klasa średnia z metropolii, która w kółko mówi o ekologii, natychmiast się biesi, kiedy to narusza ich możliwości polatania sobie na Malediwy – z Edwinem Bendykiem, prezesem Fundacji Batorego, rozmawia Grzegorz Sroczyński.”
      https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27755044,bendyk-koniec-suv-a-miesa-i-latania-nie-mam-pojecia-jak.html#s=BoxMMt1
      https://strajk.eu/szczyt-g20-lekarstwa-na-kryzys-z-kuchni-elit-korespondencja-z-rzymu/

      O planetę trzeba dbać, tyle tylko, że zieloni tego nie robią faktycznie. Z zielonymi jest podobnie, jak z tą niby elitą;
      https://demotywatory.pl/5100232/Poswiecenie-ma-swoje-granice

      Prawda, której ludzie na świecie jeszcze nie odkryli:
      “Tylko w walce ludowej, w walce ludów całego świata, pokonamy kapitalizm, aby ocalić ludzkość”. – Evo Morales

      W sumie to naiwny ten Evo Morales, zresztą jak większość komunistów wierzących w to, że ludzie się zmienią. Nawet w obliczu kataklizmu aspołeczni kapitaliści z lokajami nie będą w stanie zrozumieć zagrożenia.

      Odpowiedz
 • 9 listopada 2021 o 00:23
  Permalink

  @daniel
  Tylko dwa państwa twierdzą, że są przygotowane na upadek dolara amerykańskiego. Są to Chiny i Rosja. Tyle, że nie ma pewności czy blefują, czy też rzeczywiście byłyby w stanie przetrwać Armagedon finansowy, jaki „upadek dolara” wywołałby na całym świecie. Jedno jest pewne, krytykują administrację waszyngtońską, ale nie działają na osłabienie amerykańskiej waluty. Całkiem możliwe, że jednak nie chcą przykładać ręki to prawdopodobnego nieszczęścia.

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2021 o 00:28
  Permalink

  @krzyk58
  Za kilka dni napiszę szerzej jak ja widzę dzisiejszy „stan” wewnętrznej polityki w USA.

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2021 o 11:47
  Permalink

  “Tako rzecze Putin:

  „Nieco ponad sto lat temu Rosja obiektywnie, m.in. w związku z ówczesną I wojną światową, przeżywała poważne problemy, ale nie większe niż inne kraje, a może nawet na mniejszą skalę i jeszcze mniej dotkliwe, i potrafiła je stopniowo przezwyciężać w cywilizowany sposób. Jednak rewolucyjne wstrząsy doprowadziły do ??załamania, do upadku wielkiego państwa. Historia powtórzyła się 30 lat temu, kiedy potencjalnie bardzo potężna władza nie wkroczyła na drogę niezbędnych elastycznych, ale z konieczności przemyślanych reform i w efekcie padła ofiarą różnego rodzaju dogmatystów: zarówno reakcjonistów, jak i tzw. postępowców – wszyscy się starali, po obu stronach.

  Te przykłady z naszej historii pozwalają nam stwierdzić: rewolucja nie jest wyjściem z kryzysu, ale sposobem na zaostrzenie tego kryzysu. Żadna rewolucja nie była warta szkód, jakie wyrządziła ludzkiemu potencjałowi”.

  „Niektórzy w krajach zachodnich są przekonani, że agresywne wymazywanie całych kart własnej historii, „odwrotna dyskryminacja” większości w interesie mniejszości, czy żądanie porzucenia zwykłego rozumienia tak podstawowych rzeczy jak mama, tata, rodzina , a nawet różnice między płciami, w ich mniemaniu, są kamieniami milowymi w ruchu na rzecz odnowy społecznej”.

  „Po rewolucji 1917 r. bolszewicy, opierając się na dogmatach Marksa i Engelsa, ogłosili także, że zmienią cały dotychczasowy system, nie tylko polityczny i ekonomiczny, ale także samą ideę tego, czym jest ludzka moralność, podwaliny zdrowego istnienia społeczeństwa. Zniszczenie odwiecznych wartości, wiary, relacji międzyludzkich, aż do całkowitego odrzucenia rodziny – tak było – narzucanie i zachęcanie do donosów na bliskich – wszystko to zostało ogłoszone krokiem postępu, a przy okazji, na świecie było to wtedy szeroko popierane i modne, tak jak i dzisiaj. Nawiasem mówiąc, bolszewicy wykazywali również absolutną nietolerancję wobec jakichkolwiek innych opinii”.

  „W Hollywood wydają instrukcje, jak i o czym zrobić film, ile postaci, jakiego koloru lub płci powinno tam być. Okazuje się, że chłoszczą gorzej, niż wydział agitacji i propagandy KC KPZR”.

  „W wielu krajach zachodnich dyskusja o prawach kobiet i mężczyzn przerodziła się w idealną fantasmagorię. Popatrzcie, dojdzie tam do tego, jak bolszewicy proponowali, nie tylko kury uwspólnotowić, ale także kobiety uwspólnotowić. Jeszcze jeden krok i już tam będziecie”.

  Krytyka rewolucji rosyjskich 1917 r. w wykonaniu Putina jest bardzo ostra. Obok wymienionych z nazwiska Marksa i Engelsa i ich dogmatów prezydent Rosji atakuje również bolszewików. Z historii wiemy, że chodzi o pierwszy okres porewolucyjny, kiedy idee przyniesione z Zachodu, nieodległe od współczesnych nam pomysłów na zniszczenie ładu społecznego, rodziny i tradycji, próbowano literalnie zastosować w państwie rewolucji.

  Putin konfrontuje szkody wywołane przez rewolucje ze stanem, które one zniszczyły – przedrewolucyjnym światem odwiecznych wartości, wiary, relacji międzyludzkich i normalnej (tak musimy dzisiaj pisać, aby odróżnić normę od dewiacji i patologii, która zabija normę na Zachodzie) rodziny. Czego więcej trzeba, aby zrozumieć, jak radykalnie różni się obraz Putina w imaginacji rusofobów od rzeczywistości? Dalej, Putin podając przykłady odwrócenia pojęć na Zachodzie poddaje je krytyce i wskazuje, że dla Rosji drogą w tej sytuacji jest rozumny, optymistyczny konserwatyzm.”
  https://marucha.wordpress.com/2021/11/08/putin-bolszewicy-i-konserwatyzm/

  Odpowiedz
  • 10 listopada 2021 o 08:15
   Permalink

   @krzyk58

   Putin ma tylko częściowo rację. Nie zauważa tego, że same klasy posiadające doprowadziły do utraty wartości człowieczeństwa tworząc okrutny feudalizm i masy jak powstały, zanim się ogarnęły popełniły masę błędów. Zawsze tak było i jest po rewolucjach.

   “Nawiasem mówiąc, bolszewicy wykazywali również absolutną nietolerancję wobec jakichkolwiek innych opinii”. – robili dokładnie to samo, co wcześniej Carat i bojarowie robili z nimi, czyli prostym ludem. A więc pozbawili ich tak samo praw obywatelskich, tak jak oni ich nie mieli wcześniej pod carską władzą. Byli nietolerancyjni z tego powodu, co oczywiste.

   Faktycznie ta rewolucja zniszczyła potencjał tamtego feudalnego systemu, ale stworzyła nowy o wiele większy potencjał dla nowego systemu. Gdyby nie to Rosji mogłoby już nie być, byłyby klonie brytyjskie, francuskie i niemieckie na wschodzie.
   Już kiedyś pisałem, że gdyby wówczas w XIX wieku klasom posiadającym nie zabrakło inteligencji społecznej oraz zwykłego człowieczeństwa to do rewolucji żadnej by nie doszło. A zowiąc się chrześcijanami nie stosowali się do nauk Jezusa, więc musieli ponieść konsekwencje. Wiele razy w historii już tak bywało.

   Same tradycyjne wartości i prawosławie nie uratują Rosji, bo jeżeli powtórzą błędy caratu, to zachód zgotuje im nową rewolucję w imię własnych interesów. A prawosławie podobnie jak u nas katolicyzm służby tylko bogatym.
   Chyba Putin i jego otoczenie to rozumieją, bo mamy tam retorykę prawicowego anty-kapitalizmu:
   https://myslpolska.info/2021/11/01/dugin-o-antykapitalizmie-putina/

   Trochę to brzmi opacznie ta czwarta teoria polityczna, ale nie mam dziś czasu na krytykę Dugina. Ogólnie kierunek jest dobry, bo muszą wybić wszelkie argumenty retoryce zachodu, która opiera się na krytyce komunizmu i walce z komunizmem na świecie, a ich burżuazyjno-obyczajowe dewiacje służą tylko utrwalaniu władzy kapitału.

   Odpowiedz
   • 10 listopada 2021 o 20:16
    Permalink

    @Miecław.
    “Ogólnie kierunek jest dobry, bo muszą wybić wszelkie argumenty retoryce zachodu, która opiera się na krytyce komunizmu i walce z komunizmem na świecie” 🙂

    Ejże? Chłopie ogarnij się! Cały Zachód i USA to prosta droga do jednej wielkiej, w niedalekiej przyszłości – “szwabskiej” komuny. Neo, neo …

    Nadstaw ucha co tam planuje (w ssza) stary “śpioszek” – komuszek”, Sania wyłoży (tobie i nie tylko) co i jak. Упразднить банки В США. Уничтожить энергетику! https://www.youtube.com/watch?v=OafGKJcHbNc nominowana na to poczesne stanowisko grażdanka CCCCCCCP to też nie ( nie w kij dmuchał) byle kto – w swoim czasie otrzymywała “leninskuju stypendiu”! 🙂
    Ale twierdziła że – tak naprawdę: “В одном из интервью Омарова сказала, что стала антикоммунисткой в советское время: «Мне посчастливилось поступить в МГУ … Мне было 18 лет. Через год, как и многие мои однокурсники, я стала антикоммунистом. Мы читали запрещенные вещи, слушали Pink Floyd (британская рок-группа), что тогда было незаконно. Мы говорили о [советском диссиденте Александре] Солженицыне»[1]. (‘Stukaczu” – moj przyp.) Czego to nie mówią komuniści (post, neo) np. w Polsce większość z nich – twierdzi iż miała dziadka co najmniej w w AK, koniecznie w lesie, “leśna bratwa”. 🙂
    Odsłuchaj dwa ostatnie “roliki” M. Maciaka, jest mowa o tym “fenomenie” … zdaje się w ostatnim 🙂 Wracamy do “tej” ros… WRÓĆ sowieckiej (radzieckiej) grażdaneczki będącej teraz ozdobą Biura Politycznego w Waszyngtonie!
    https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0,_%D0%A1%D0%B0%D1%83%D0%BB%D0%B5_%D0%A2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0

    Новая замануха Байдена -Каждому нелегалу в США выплатят 450 тысяч долларов ! Америка американцы https://www.youtube.com/watch?v=yDUymfL5NXQ&t=773s 🙂

    Jak TO wszystko i jeszcze więcej wdrożą towarzysze amerykańscy (w swoim Biurze Politycznym) z Ameryki zostanie kupa goowna , jak wiesz oni TO
    potrafią (rządzić) gdyby ich puścić do ‘jakiejś” Mauretanii – zabrakłoby piasku ( w Mauretanii nie ‘byle jakaś” Pustynia Błędowska a bezkresna Sahara!). TO wszystko jeszcze przed
    Ameryką, jeśli nie skończą z komunistami (neo). Wszystko z przydomkiem – neo …
    Jak myślisz? Znajdzie się TAM – “jakiś” A. Pinochet, BO -inaczej pełen piź*c! “Nam Wszystkim”! 🙂

    Putin ‘nie hallo”, Dugin też “jakiś niedorobiony” (wg twojej narracji). Kto zostanie na Panteonie?
    Bronsztein, i Marks ? Schodzisz intelektualnie na (psy) dziady Miecławie! Posłużę się mądrością ludową (znaczit peeselowską ?) jak to mówią wymowni…chłopi: “z kim przestajesz, takim się stajesz!” A’propos – Marks, zaczerpnięty tekst ze strony poświęconej Morawieckiemu (staremu). https://gazetaobywatelska.com/2020/06/03/marks-na-oltarze-michal-monko/

    Te Postępowe, Oświecone kanalie z/realizują w realu prorocze słowa p. Krzysztofa K. z Białegostoku!

    TY jeszcze tańczysz – gra orkiestra, a JA widzę :”w zasięgu wzroku” GÓRĘ LODOWĄ! (Abstrahuję w tym momencie od przyczyn zatonięcia “tego statku” – liczą się skutki!).
    Oby Dobry Bóg – Miecławie miał nas w swojej opiece …. BO, “czarnowidze”…dosłownie! Paka,
    I obyśmy NIGDY nie żyli w ciekawych czasach((w oryginale, bez mojej improwizacji jest to forma życzeniowa przekleństwa). Więc … uchowaj Boże! 🙂

    Odpowiedz
 • 9 listopada 2021 o 12:00
  Permalink

  Исторический Пленум Компартии Китая https://www.youtube.com/watch?v=Ac1Z0inc0eM

  I jakby tego wszystkiego było mało, w Chinach toczy się również walka o władzę między Partią Komunistyczną a najwyższymi szczeblami sektora cyfrowego i finansowego, która w każdej chwili może się nasilić i wstrząsnąć światową gospodarką lub globalnym systemem finansowym ze względu na ogromne znaczenie Chin. https://zygumntbalas.neon24.pl/post/164286,wielki-reset-faza-1-grabiez-i-zniszczenie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.