Bezsilni oglądamy festiwal ścinania głów? Dokonuje się zmiana mentalności

Dzieją się rzeczy niesłychane, oto bowiem na ekranach naszych telewizorów oraz na ekranach naszych komputerów, z idealnie dopracowaną częstotliwością oglądamy kolejne ścinanie głów zakładników terrorystów, którzy nazywają się Państwem Islamskim.

Jak dotąd są to sami niewinni ludzie, nawet tacy, którzy pojechali w rejon działań nieść pomoc humanitarną, pomagać ludności cywilnej w Syrii i Iraku, ewentualnie jako dziennikarze.

Padają różne oskarżenia pod adresem Muzułmanów pochodzących z Europy, którzy wyjeżdżają do Syrii i Iraku na wojnę, dopuszczając się zbrodni przeciwko ludzkości i człowieczeństwu.

Całość jest podawana w wielu formatach video, na portalach społecznościowych, rozsyłana do redakcji i środowisk opiniotwórczych na całym świecie. Do tego jeszcze terroryści mówią praktycznie wszystkimi językami świata, dokładnie docierając do odbiorców przekazu w celu przerażenia ich i pozostawienia pożądanego wrażenia.

W zamian za to Zachód wszystko, co potrafi to bombardować, uzbrajać Kurdów, armię Iracką i prawdopodobnie, bo to jeszcze nie jest potwierdzone – wysyłać małe oddziały bojowe do walki.

Państwa arabskie rządzone przez lokalne dynastie lub dyktatury mocno się przestraszyły. Duchowni islamscy w krajach arabskich – praktycznie jednogłośnie nawołują w popularnych arabskich kanałach telewizyjnych do oporu i ukarania terrorystów, mówiąc wprost, że ci mordercy nie są Muzułmanami. To bardzo wiele w retoryce Islamu, zwłaszcza że „standardowe” organizacje terrorystyczne także wydają oficjalne komunikaty mówiące o tym że Państwo Islamskie to mordercy, którzy zeszli z drogi prostej jaką jest Islam.

Nieco inaczej zachowuje się część duchownych w krajach zachodnich, albo nawołują do oporu, albo już milczą ze względu na możliwe problemy sądowe w krajach zachodu.

Społeczność muzułmańska jest podzielona na trzy obozy – absolutnie przeciwstawiających się idei Państwa Islamskiego, to dominująca większość. Milczących, którzy przyglądają się sytuacji, widzą jej zło, ale postrzegają je przez retorykę nienawiści, gdzie USA to wielki szatan a Izrael mały, ci są w mniejszości. Jest trzecia grupa, – która wspiera tą ideę i wcale się z tym nie ukrywa.

Państwa Zatoki i Zachód boją się, że islamiści mogliby przenieść wsparcie militarne dla swoich zauszników w krajach Zatoki. Iran zadeklarował pomoc wojskową i jej po cichu konsekwentnie udziela. Arabia Saudyjska zbudowała barierę na granicy nasyconą technologią, odgradzającą dynastię Saudów od Iraku. Lotnictwo mniejszych krajów bierze udział w bombardowaniu celów w Iraku. Do akcji włączyli się Amerykanie a za nimi kolejne państwa, w tym Turcja, która swoją potęgą nie waha się działać na ziemi, armia turecka jest bardzo silna a Turcy nie boją się walczyć – Turków mogą powstrzymać tylko problemy polityczne – Kurdystan, ale nic innego. Problem polega na tym, że jak wejdą, to nie ma żadnej gwarancji, że wyjdą. Turcja realizuje swoje interesy i nie słucha się nikogo, jeżeli nie jest to w jej interesie. Wedle dotychczasowych zapowiedzi władz w Ankarze, Turca jako kraj NATO udzieli pełnego wsparcia walczącym sojusznikom.

Natomiast głowy nadal są ścinane, media podały kilka informacji o udaremnieniu poważnych zamachów terrorystycznych w krajach Zachodnich. Nie ma na to sposobu, operacje służb specjalnych w krajach upadłych są trudne, nie ma nigdy gwarancji powodzenia. W krajach zachodu wraz z każdą kolejną ściętą głową – zwiększa się gniew przeciwko Muzułmanom, często sąsiadom. Chociaż oficjalne media milczą, żeby nie drażnić i nie zaogniać opinii publicznej, to na forach internetowych lub od znajomych ludzi z Zachodu można usłyszeć coraz częściej opinie jednoznacznie niechętne obcym kulturowo przyjezdnym, tolerancja szybko wyparowuje nawet wobec osób mieszkających na Zachodzie drugie lub kolejne pokolenie, – jeżeli tylko przeciętna niemiecka lub francuska gospodyni domowa uzmysłowi sobie, że to właśnie mogło być jej dziecko. Jakie to będzie miało przełożenie na partie prawicowe – zobaczymy, w każdym bądź razie szykuje się zmiana w mentalności. Zachód przestaje być gościnny dla obcych kulturowo emigrantów. Najczęściej z poprawności politycznej maskuje się tą niechęć wskazując także na przyjezdnych z Europy Środkowej.

3 myśli na temat “Bezsilni oglądamy festiwal ścinania głów? Dokonuje się zmiana mentalności

 • 10 października 2014 o 17:53
  Permalink

  Nie tylko w krajach arabskich dzieją się takie rzeczy. Ostatnio na YT pojawił się filmik ( i prędko znikł) z operacji poderżnięcia gardła oficerowi policji w obwodzie donieckim . Na oczach jego małżonki! Sprawił to Prawy Sektor , tak wychwalany przez “nasze” mendia. Ciekawe kiedy dziennikarze głównych stacji zauważą problem. O wniosku parti Svoboda o uznanie Polski za okupanta 19,5 tys km etnicznych ziem ukraińskich też cicho, a działo się to podczas wizyty w Kijowie pana LW (byłego prezydenta)

  Odpowiedz
  • 10 października 2014 o 19:45
   Permalink

   “Ten filmik” świadczący o zezwierzęceniu kijowskich
   bandyckich nazistów jest dostępny…rzecz dzieje się
   w kwietniu b.r.nigdy nie udostępniałem z uwagi
   na …brakuje mi słów,zdań na wyrażenie oburzenia,
   pomimo upływu tylu miesiecy!!! Hałyczyńska,banderowska
   DZICZ!!!Aktualnie (chyba),mam do dostęp do tego
   nagranego dramatu.Tego nie da się opisać!!!!

   Odpowiedz
   • 11 października 2014 o 10:57
    Permalink

    Link do “bohaterskiej”akcji prawego sektora znalazłem przypadkiem na portalu NEon24, oczywiście jeżeli jesteś ciekawy skąd mam takie wiadomości.
    P.S. Dziękuję kolego za dotychczasowe linki i komentarze.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.