Bezczelne oskarżanie patriotów o faszyzm!

graf. red.Każdy ma prawo manifestować, co mu się tylko podoba poza afirmowaniem Komunizmu i faszyzmu, jak również innych kwestii penalizowanych przez prawo. Nas interesuje obraz generalny, jaki idzie w świat, jaki jest naszym świadectwem w najważniejsze święto narodowe – Narodowe Święto Niepodległości.

Niestety w tym roku był wyjątkowo trudny, albowiem doszło do prowokacji ideologicznej w postaci zespolenia dwóch wydarzeń. Marszu patriotów oraz marszu, czy raczej kontrmarszu ludzi uważających się za coś w rodzaju antyfaszystów lub kogoś podobnego. Zestawienie tych dwóch narracji, pokazuje światu jakoby to w Polsce święto narodowe było świętowane przez faszystów!

Relacje w mediach zagranicznych były zdawkowe, ale jak były – to np. w mediach niemieckich akcentowano kwestie antyfaszystowski. Przekaz jaki dociera do tzw. przeciętnego odbiorcy – w Polsce jest faszyzm, jako ideologia prawie oficjalna a na pewno tolerowana. Niemcy chodzą z pochodniami, my z racami itd. Skojarzenia są banalne – proste i oczywiście stereotypowo krzywdzące.

Niestety również zagraniczne media polskojęzyczne, w taki sposób przedstawiały sytuację, jakoby to nie było przyzwolenia dla faszyzmu, z którym rzekomo mamy problem z faszyzmem w Polsce. Narracja była jednoznaczna w zasadzie we wszystkich parówkowo-zagranicznych mediach. Dostało się Polsce bo nie chce uchodźców, krzywdzi mniejszości wszelakie i w ogóle pozwala na faszyzm. To standardowa zbitka retoryki, proszę zwrócić uwagę – kontrmanifestacja nie była hołdem dla niepodległości Polski, była profanacją tego święta połączoną z nagonką na Polskę i obrażaniem ludzi wyrażających swoje uczucia patriotyczne.

To porażające jak bardzo podzielono manifestantów na dobrych i złych, obrażając ludzi – nazywając ich faszystami, fundamentalistami i oczywiście tymi, którzy nie chcą uchodźców. Jedna wielka narracja negatywna.

Nie lepiej było w mediach narodowych, gdzie bardzo dokładnie relacjonowano uroczystości, pokazując zarazem jak nikła pod względem frekwencji była kontrmanifestacja. Jednak retoryka prezentowana w niektórych z tych mediów była po prostu prymitywna.

Co ciekawe nie ma dialogu pomiędzy tymi dwiema narracjami. Nie ma również dialogu elit. Opozycja i posłuszne jej elity medialne oskarżają rządzących o to, że pozwalają na aktywność organizacji odwołujących się do treści faszystowskich w Polsce. Wiadomo, że władze samorządowe Warszawy próbowały utrudnić organizację marszu patriotycznego. Jest to samo w sobie nadzwyczajne! Bardziej nawet, niż nadzwyczajne – jest po prostu szokujące.

Zadajmy sobie pytanie – jak Polacy mają świętować rocznicę niepodległości? Kto ma taki autorytet, że może im próbować narzucić – co jest właściwą formą, a co nie jest?

Nic nie poradzimy na to, że są ludzie w Polsce w dniu niepodległości odreagowują swoje uczucia negatywne do tego wszystkiego, co się im w kraju nie podoba. Oni także mają prawo wyrażać swoje emocje publicznie. Były na marszu hasła, które można uznać za nacjonalistyczne i nawet ksenofobiczne, jednak nie dominowały w przekazie. Głównym motywem przewodnim było odwołanie do Boga, co nadaje temu wydarzeniu dodatkowy wymiar, który trzeba szanować.

Jeszcze nie tak dawno te same środowiska medialne domagały się od rządzących wsłuchania się w głos kolejnych protestujących, dzisiaj natomiast odmawia się ludziom prawa do wyrażania swoich uczuć narodowych i religijnych. To smutne, ponieważ niektórzy retorzy po prostu uważają się za mądrzejszych, bardziej cywilizowanych, mających monopol na słuszność i oczywiście państwo. Dodajmy, państwo z którego przez ostatnie lata czerpali bardzo duże dochody. Dzisiaj zaś ta Polska już przeszkadza.

Absolutną rację ma pan Andrzej Duda – Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, apelując o to, żeby sprawa narodowa była ponad wszystkim. Dosłownie ponad każdym podziałem, była ponad spór codzienny. Czy to trudno zrozumieć?

Na podstawi tego co się wydarzyło w Warszawie można mówić o profanacji święta narodowego!

11 komentarzy do “Bezczelne oskarżanie patriotów o faszyzm!

 • 12 listopada 2017 o 06:48
  Permalink

  Mocny głos w obronie prawdy, jednak nie oszukujmy się kilku nazioli tam było a władza tego nie zauważa… A co do antify to się zgadzam w dniu niepodległości nie powinni profanować naszej pamięci tego święta.

  Odpowiedz
 • 12 listopada 2017 o 07:12
  Permalink

  Ciekawe dlaczego nie ma burd i bitew z Policją? Żaden minister spraw wewnętrznych nie kazał spalić budki pod rosyjską ambasadą? Armia nacjonalistów i kibiców wyszła dlatego na ulice bo Tusk ich prześladował – policja ich dręczyła. To reakcja tych środowisk na politykę pana Tuska…

  Odpowiedz
 • 12 listopada 2017 o 10:04
  Permalink

  Jest lepiej niż kiedyś.

  Niech żyje Polska!

  Amen!

  Odpowiedz
 • 12 listopada 2017 o 10:28
  Permalink

  Jeśli patriotyzm sprowadzamy do marszu z hasłem “My chcemy Boga” to daj nam Boże zdrowie bo na rozum za późno!Obce wojska na naszym terytorium,zaognione stosunki z sąsiadami,próby zakłamania historii,nierealne sojusze z Ukrainą!A może rzeczywiście tylko nadzieja w Bogu jeśli zapomnimy że”nadzieja matką głupich”!

  Odpowiedz
  • 12 listopada 2017 o 11:41
   Permalink

   @Wlodek. To tylko dowodzi stanu społecznej i historycznej świadomości Polaków oraz zaniechań lewicy w kształtowaniu tej świadomości. W istocie płyną z tego tylko smutne wnioski i przerażająca perspektywa przyszłości.

   Odpowiedz
 • 12 listopada 2017 o 11:07
  Permalink

  Krakauerze, rzeczywiście to smutne …………… .Dodajmy państwo …………. czerpali bardzo duże dochody. I słusznie, dzisiaj zaś ta Polska przeszkadza, bo nie pozwala tym tak wychwalanym mądrym złodziejom już prawie na nic. A gdyby nie ten pan A. Duda – prezydent RP to może już niektórzy by oczekiwali na wyroki.
  Pytam się co to znaczy żeby sprawa narodowa była ponad wszystkim i dalej pieje PAD a krakauer to pisuje: Dosłownie ponad każdym podziałem, było ponad spór codzienny i zadaje pytanie, Czy to trudno zrozumieć? Na podstawie tego co się wydarzyło w Wa-wie można mówić o profanacji święta narodowego. Przez kogo już krakauer nie napisał.
  Myślę, że Święto Narodowe sprofanował sam PAD i wcale go nie usprawiedliwi głośne Pianie. Dobrze, że go olali pozostali zaproszeni prezydenty i premiery.
  Nie zauważyłem z którym pochodem szedł nasz PAD, jak się bał wyleżć to mógł sobie zaprosić niemiecką lub banderowską obstawę. Natomiast koszmar związany z mychajłem dudą nadal mnie prześladuje, coś w tym jest. Nieprawdaż.
  Pozdrawiam APACZKĘ słowami piosenki: Ja Tiebia lublu aż do sloz.

  Odpowiedz
 • 12 listopada 2017 o 11:36
  Permalink

  Mądre stanowisko. Żadna antifa i inne organizacje nie powinny przeszkadzać w upamiętnieniu tego święta, mimo, że zostało ono zawłaszczone przez prawicę, ale to wina lewicy, że nie potrafiła zorganizować odpowiedniego marszu pamięci zdobycia pierwszych praw robotniczych i niepodległości, która w dużej mierze jest zasługą rewolucyjnych ruchów lewicowych, np. odpowiednio w dniu 7 listopada w 99 rocznicę wydania Manifestu przez lewicowy Rząd Ludowy Ignacego Daszyńskiego. https://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_Tymczasowego_Rz%C4%85du_Ludowego_Republiki_Polskiej_z_7_listopada_1918
  Taka manifestacja pamięci lewicowej, byłaby skuteczną przeciwwagą dla prawicowej retoryki i ich manifestacji. Lewica powinna zacząć naprawiać swoje zaniechania w kształceniu świadomości społecznej z okresu PRL i ostatnich 28 lat.
  Wszystko w ramach obowiązującego prawa.

  W Polsce ludzie nie mają żadnej świadomości historycznej, nie wiedzą komu tak naprawdę zawdzięczają wyzwolenie z feudalizmu “jaśnie pańskiego” i kościelnego. Tak naprawdę żyją na tzw. fałszywej świadomości wykorzystywanej przez prawicę opanowaną ideologicznie przez “jaśnie państwo” i kk. Prawica umiejętnie ten brak wiedzy wykorzystuje do własnych celów. Póki te cele służą Polsce, to i dobrze, ale jeżeli są podstawą nowego zniewolenia ekonomicznego, to czas zacząć się bać i odzyskiwać świadomość klasowo-historyczną.

  Odpowiedz
 • 12 listopada 2017 o 12:11
  Permalink

  …kontrmanifestacja nie była hołdem dla niepodległości Polski, była profanacją tego święta połączoną z nagonką na Polskę i obrażaniem ludzi wyrażających swoje uczucia patriotyczne.

  To tylko ubywatele + bliski im socjalnie element, wg. Sołżenicyna…

  …Jeszcze nie tak dawno te same środowiska medialne domagały się… TU już punkt widzenia zmiennym jest, zwłaszcza jak owe
  środowiska (lewicowo- liberalne) nie mogą już realizować swojej życiowej misji
  tego co im najlepiej wychodzi, czyli – kraść ” z postawu sukna” i doić bezustannie Rzplitą….

  Polscy biskupi to wyrafinowani politycy, gdyż uprawiają politykę, milcząc. Milcząc o sprawie najważniejszej z ważnych: o systemowym ludobójstwie Słowian http://www.wicipolskie.org/?p=27894

  Odpowiedz
  • 12 listopada 2017 o 19:49
   Permalink

   Ano ma rację z tym hasłem. Ale poza tym, nadal jest w niewoli religijnej onych. 🙂

   „W obliczu ogromu zła na świecie byłoby bluźnierstwem posądzać Boga o istnienie” – Tadeusz Kotarbiński.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.