Cytaty, Ogólna

Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit

Screen z 42. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 24 i 25 maja 2017 r. Kancelaria Sejmu RP

To było ważne przemówienie pani Beaty Szydło Prezes Rady Ministrów – w dyskusji o odwołaniu pana Ministra Obrony Narodowej. Treść całego przemówienia [PDF Stenogram z 42. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 24 i 25 maja 2017 r.– Kancelaria Sejmu RP tutaj s.53]. przemówienie było dlatego ważne, a nawet bardzo ważne, ponieważ pokazuje sposób myślenia typowego prominentnego przedstawiciela całego obozu prawicy. Zbitka tez, opieranie się na odwołaniach do obiegowych doświadczeń i inne, temu podobne zabiegi – to charakterystyczne elementy tego przemówienia. Poniżej wybierzemy – oczywiście subiektywnie – kilka fragmentów, nadzwyczajnie charakterystycznych i mających duże znaczenie dla zrozumienia logiki zawartej w tej retoryce.

(…) Odnosząc się do zarzutów stawianych przez wnioskodawców, odpowiem krótko: (…) odbudowuje to, co wy zrujnowaliście. (Oklaski) Dokonuje zmian, które przywracają polskiej armii siłę, a Polsce bezpieczeństwo. Ja jako premier polskiego rządu oczekuję, że konsekwentnie te zmiany do końca przeprowadzi, (…).” (Źródło tamże s.53). Ten fragment pokazuje, bezkrytyczne podejście do kwestii merytorycznych. Jest to obraza dla tych wszystkich Żołnierzy, których pan Minister lub działający z jego upoważnienia ludzie – upokorzyli, często złamali kariery lub w inny sposób potraktowali niegodnie.

Nasi sojusznicy z NATO z dużym uznaniem patrzą na to, jak mocno chcemy rozwijać nasz potencjał militarny. Inwestujemy i rozwijamy polski przemysł obronny. Nowoczesna, silna armia oparta na rozwoju przemysłu obronnego tu, w Polsce, jest zauważona i doceniana. To nasz rząd przeznacza najwięcej pieniędzy na armię, w tym na jej modernizację. Dużo tu mówiono o zakupie sprzętu. Tak, wyposażamy polską armię w nowoczesny sprzęt i będziemy to realizowali konsekwentnie.” (Źródło j.w. s. 53) Czy ktoś potrafi wytłumaczyć o co pani premier chodzi w tym fragmencie? Proszę zwrócić uwagę na początek: „jak mocno chcemy rozwijać”, czyli nie „jak rozwijamy”! Różnica semantyczna drobna, a rzeczywistość kosmologicznie odmienna. Inwestowanie i rozwijanie polskiego przemysłu obronnego to zadanie chwalebne, tylko niestety, wiele głosów krytycznych dotyczących obecnego kształtu zmian jest bardzo uzasadnionych. Jaka nowoczesna i silna armia? To przesada nawet jak na wiarę we własną propagandę. Jeżeli chodzi o konsekwencję w wyposażaniu – to pani premier ma te niekupione śmigłowce co miały być w zeszłym roku i 1000 dronów?

Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit.” (tamże s.54) te słowa na długo będą zapamiętane. Dotyczą pojmowania przez panią premier aspektu bezpieczeństwa, w sposób wyjątkowo holistyczny. Pani premier powiązała pana Ministra Obrony Narodowej z koordynacją służb bezpieczeństwa w państwie. Odniesienie się jednak do problemu dyslokacji nielegalnych imigrantów w Europie, do osoby pana Ministra – to jednak bardzo odległe sprzężenie. Bo wynika z niego, że to pan Minister zabezpiecza nas przed wszystkim? Kluczowe jest pytanie, czy pani premier miała prawo, powiedzieć to, co myślą tysiące elit? Odpowiedź jest jasna – nie tylko miała, ale jeszcze bardzo dobrze się stało że doszło do powiedzenia wprost na czym polega problem, bo nie ulega wątpliwości że wszyscy mamy problem dzisiaj w Europie i jest to problem wynikający z głupoty, krótkowzroczności i nieudolności unijnych elit. Czasami potrzebne są mocne słowa – odwołanie do szaleństwa, jest jak najbardziej na miejscu, ponieważ w praktyce właśnie o to tutaj chodzi, o szaleństwo! Szaleństwo spowodowało, że kraje Zachodu przeprowadzają jeden z największych w dziejach eksperyment cywilizacyjny. Nie da się nawet opisać stopnia szkodliwości tych procesów. Ponieważ są przeprowadzane wbrew społeczeństwom. Dodatkowo największym szaleństwem jest przymuszanie innych krajów do uczestnictwa w błędach Zachodu. Polska nie może się na to zgodzić. Sprowadzenie miliona nielegalnych imigrantów, bez dokumentów lub z kilkunastoma paszportami – a następnie utrzymywanie ich na socjalu, to po prostu skrajny debilizm polityczny. Ponieważ to nie jest żadna pomoc dla tych ludzi. Nie mają pracy, mogą sobie znaleźć miejsce tylko na marginesie społeczeństwa stanowiąc, ze względu na swoje wyobcowanie – często zagrożenie, nawet w kolejnym pokoleniu. Jest to zupełnie poza kontrolą dotychczas istniejących systemów bezpieczeństwa w Europie. Homogeniczność inno-kulturowej ludności, niespójność wartości i inne postrzeganie świata – to powody, dla których obecna sytuacja skończy się zderzeniem, które w praktyce będzie oznaczać wojnę domową w krajach Zachodu. Media to przedstawią jako bunt młodych lub coś podobnego, jednak w tych społecznościach nie ma przypadków. Wszystko ma swoje uwarunkowania, które są wynikiem innego postrzegania rzeczywistości, w ogóle świata wartości. Dialog jest niemożliwy, ponieważ tamta kultura ma bezpieczniki, pozwalające na działanie w warunkach wymuszających dostosowanie, które z punktu widzenia jej aksjomatów jest zgodą pozorną. Do póki nie stworzymy innych metod kontroli, niż terror, nie ma mowy o żadnej dalszej dyfuzji. W tym kontekście pani premier ma rację i należy popierać jej rząd w działaniach na rzecz ochrony Polski przed szaleństwem brukselskich elit.

18 komentarzy

 1. Wierny czytelnik

  To akurat powiedziała dobrze i słusznie, tak jakby czytała OP!!!

 2. „Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit.”
  W tym momencie przemówienia – jestem z p.Premier.
  Gdyby’ż za słowami poszły czyny, konkretnie – brak takowych…(oni u siebie niech robią co chcą – My, Polacy na Odrze stawiamy tamę dosłownie )
  i nie mam tu na uwadze tylko experymentu socjalno kulturowego
  mającego za zadanie stworzyć nowego”europejskiego”, czytaj;skundlonego podczłowieka.

  • wieczorynka

   Krzyku też się zgadzam ze stwierdzeniem p. Beaty Szydło, że Polska nie powinna uczestniczyć w szaleństwach Brukseli dodam od siebie, że nie powinna uczestniczyć również w szaleństwach naszego “partnera” zza wielkiej wody.
   Właśnie tenże “partner” zaczyna straszyć, że pojawiły się bakterie/wirusy na które medycyna nie ma metody. Albo zamach albo bakterie aby tylko czymś zająć plebs a tak zwane elity robią swoje.

 3. W pierwszej sprawie: “mocno chcemy rozwijać nasz potencjał militarny” – jest tylko chciejstwo rządu “dobrej zmiany”. To za mało, za tym czai się bezradność rządzących, przykryta defiladami i salwami honorowymi kompanii honorowych wojska, ze stwierdzeniami, że mają już nowe beryle w ilości 100 egzemplarzy tej nowej broni …

  Oni po prostu nie wiedzą jak to zrobić, fachowców pozwalniali i otaczają się klakierami utrzymujących ich w nieomylności.

  Co do drugiej sprawy, bezpieczeństwa przed zalewem nielegalnych emigrantów i szaleństwie brukselskich elit.

  W pełni zgadzam się z autorem i poprzednimi wpisami – nie można ulec temu szaleństwu.

  Bo o ile bogate europejskie kraje jakoś sobie z tą POWODZIĄ – poradzą, bo mają siły i środki, to w takim NIZINNYM (we wszystkim) kraju jak polskie Macondo – możemy po prostu utonąć …

  Z przemówienia Pani Premier odnośnie uczynienia Pana Ministra Macierewicza koordynatora Bezpieczeństwa Państwa Polskiego może wynikać uzgodniony (wiadomo z kim!) zamiar Jego awansu w górę.

  Może zostać np. Wicepremierem do wszystkiego dotyczącego bezpieczeństwa Państwa.

  Oznaczać to będzie podporządkowanie jego nowemu urzędowi Spraw Wewnętrznych, MON, wszelkich straży i służb.

  Ile to dodatkowych okazji do wystąpień w TV, przecinania wstęg, otwierania nowych placówek, itp.

  Zajmie się tym już jako Wicepremier, a budowę i modernizację Sił Zbrojnych pozostawi człwiekowi racjonalnemu, w dodatku młodemu i gruntownie wykształconemu.

  Jest taki człowiek w Polsce.

  Nazywa się Tomasz Szatkowski.

  I może o to w tym wszystkim, przy kolejnej modernizacji składu rządu – chodzi.

  Bo nie możemy obecnemu rządowi odmówić dobrej woli, tylko krytykować niektóre jego metody i niekiedy NAIWNOŚĆ.

  Co zrobił Pan wiceminister Obrony Narodowej Tomasz Szatkowski?

  Opracował dosyć dobry Strategiczny Przegląd Obronny Polski, ale jego ukoronowaniem było oparcie na SPRAWDZENIU założeń poprzez krytyczne ćwiczenia z elementami systemu obronnego.

  Nie wyszedł dobrze, co jest jego zaletą, bo pokazał braki i błędy w systemie kierowania obronnością Państwa.

  Tak miało być, bo wiadomo co i jak naprawiać oraz to, że w obronności nie chodzi tylko o działanie wojska, ale CAŁEGO systemu, poszerzonego o wszystkie formacje mundurowe, urzędy i nawet formacje z firm ochroniarskich, które też należy wpleść w system obronny Polski!

  W końcu są przez Państwo licencjonowane, więc muszą mieć obowiązki na czas zagrożenia i wojny, jak inne firmy państwowe, samorządowe czy prywatne.

  Tak musi być i tylko Tomasz Szatkowski jest w stanie to na tym etapie ogarnąć.

  Dlatego zakładam dobre rozwiązania w tym obszarze, z korzyścią dla Polski.

  • krolowa bona

   Podzielam przeprowadzona analiza i tezy @Inicjator…..i wogole i w szczegole, a Antek juz dawno winnien sie przespacerowac na inne stanowisko, zdaje sie pan Szatkowski to pasuje wiedza do resortu i nie bedzie robil takich przedstswien……

 4. jak sie nie jest w euro, to mozna sobie pozwolic na takie rydze smigle

 5. Ano pełne poparcie dla Pani Premier. Tak się kończy pogoń za zyskiem zachodnich korporacji i oligarchii. To co zgotowali swoim narodom będzie się mściło przez najbliższe 100 lat. Problemem pozostaje w jakim stopniu jednak Polska ucierpi na tym, będąc w strukturach UE i NATO oraz aktywnie występując na wojennej arenie po stronie zła. A było zachować pełną neutralność, jak chciało wielu mądrych ludzi w latach 90-tych i żyć po swojemu, przy tym pokojowo robiąc interesy ze wschodem i zachodem. Taki neutralny bufor w postaci Polski w tej części Europy przydałby się bardziej niż obecna flanka wschodnia. Wtedy mielibyśmy autentyczne zasługi dla pokoju na świecie i pewnej równowagi strategicznej. Niestety zabrakło prawdziwych patriotów i ludzi myślących z charakterem.

  • krolowa bona

   No @Mieclaw “ujal” …..neutralnosc polityczna i glowny nacisk na rozwoj gospodarczy i to z kontaktami i z zachodem i ze wschodem a geopolityczne polozenie “sundwich” Polski az wsciska wlasnie tego rodzaju “neutralnosc” …….dzisiejszy stan rzeczy to jak procesja pogrzebowa….kiedys, kiedys byl taki spiewany przeboj, o owej procesji pogrzebowej, kto w niej “idzie” itd. i ze na koncu “idzie zona”……taka tragikomedia….pewno nadworny redaktor muzyczny OP wie jak ten utwor sie nazywal…..( wylecialo mi z glowy…), robil furore…a teraz jest ilustracja do muzyki…. .

   • ……pewno nadworny ………. pojąłem, iż Szanowna “pije do mnie), 🙂
    skromnej osoby. Więc z marszu mogę tytuł podrzucić jako że
    byłem już aktywny w tamtych latach. Do rzeczy! Czy miała
    pani na myśli “Córkę grabarza” ??!

   • @krolowa bona…..chyba wykonywal ten utwor Maciej Zebaty…
    Być może,trudno jednak z marszu wstrzelić się, dodam że “trójkowy”
    “ponury Zembaty”, nigdy nie był moim idolem….świeć Panie nad
    Jego duszą…… Maciej Zembaty – Ostatnia posługa
    https://www.youtube.com/watch?v=NodjtitDftI

 6. Miecław. Tylko czy pozwolono by nam żyć wg. własnego widzimisię? Schyłkowy ZSRR zwinął ,zresztą na nasze życzenie parasol ochronny w początkach 90′.
  Jak widzisz nawet malutka Czarnogóra, będąca na uboczu polityki, – “powinna należeć”. Geopolityczne położenie Polski,
  jako wypadowa na Wschód jednoznacznie pozycjonuje nasze miejsce abarotno w “pakcie obronnym”…
  “Tak się kończy pogoń za zyskiem zachodnich korporacji i oligarchii.” ?? Czy aby na pewno właściwie diagnozujesz?

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/10/10/zydowski-plan-zniszczenia-bialej-rasy-glownie-slowian/

  https://hubalblog.wordpress.com/2016/08/31/eliminacja-bialej-rasy-czyli-europe-czeka-wielka-transformacja/

  http://izaluka.salon24.pl/672675,biala-rasa-do-likwidacji-twierdza-cytowani-prominentni-zydzi

  • To co zapodajesz w linkach to jest zaledwie jeden z elementów globalnych interesów rzekomej “rasy panów” tego świata, ale do tego trzeba dorzucić wszelkiej maści anglosaskich lordów i wiele innych. To jest bardziej skomplikowane niż się nam wydaje. Ale w twoim retorycznym pytaniu – “Tylko czy pozwolono by nam żyć wg. własnego widzimisię?” – jest wiele racji. Zapewne mielibyśmy na karku natowskie bombardowania jak na przykładzie Jugosławii (Serbii), ale kto wie, może gdyby wszystkie demoludy były mądrzejsze, to oś zła musiałaby to zaakceptować, ale na pewno wojnę gospodarczą mielibyśmy jak w banku, czyli kontynuację lat 80-tych. Sankcje, sankcje, sankcje w imię wyższości zachodniej demokracji. Ale może dożyjemy jeszcze czasów, kiedy to zachód będzie stękał pod sankcjami, np. Chin:-) To mogą być ciekawe czasy, za jakiś czas, o ile wcześniej nie wyparujemy:-) Pozdrawiam.

   • “To co zapodajesz w linkach to jest zaledwie jeden z elementów….”
    Ale jakże istoty – bez zrozumienia nadaktywności tychże, cały
    wysiłek zrozumienia sedna sprawy bierze w łeb!

 7. Profesor Wolniewicz: nieprzeciętne zaangażowanie hhhhhhhskie w multikulturalizm i procesy imigacyjne w Europie nieszczęściem dla świata i dla samych hhhdów hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.