Będzie więcej błota

graf. red.

Będzie więcej błota, potem jeszcze więcej, przed wyborami prezydenckimi otoczą nas prawdziwe wodospady i fontanny błotne. To, co już widać w mediach, to tylko „rozbiegówka”. Przykładowo była pani premier rzekomo miała mieć kontakt ludźmi o „innej” reputacji, kandydat na ministra ma średnie wykształcenie, a w Ministerstwie Finansów rzekomo pracowali gangsterzy. Takich wrzutek medialnych będzie więcej. Będą ich setki. Z nich zostanie utworzony prawdziwy wszechocean błota.
Jak można się odnaleźć w warunkach totalnej dezinformacji? Szczucia i plucia jadem? Niestety nasze media, czy może raczej media obecne w naszym kraju, z wyjątkiem kilku szlachetnych przykładów rzetelnego dziennikarstwa, to agenci wpływu publicznego. Prezentowane tezy, nienawistna retoryka, a do tego zawsze szkodzenie państwu, lżenie Narodu i negowanie jego prawa do wiary, to znaki rozpoznawcze większej części neoliberalnej, genderowej i wielokulturowej retoryki. Media narodowe nie są modelowo-doktrynalnie inne, również z wyjątkiem części przekazu, mamy do czynienia z przekazem propagandowym. Co więcej jest to przekaz profilowany pod odbiorcę, będącego innego typu człowiekiem, niż odbiorca mediów zagranicznych w Polsce.
Nie chodzi tu o obronę, czy atakowanie rządzących. Generalnie nasze elity rządzące są żałosne. Jednak nie można tolerować skandalu, w którym część opozycji szczuje na nasz kraj w instytucji ponadnarodowej, co ma dla nas polityczne i będzie miało również finansowe skutki. Właśnie ilustracji tych denuncjacji służy retoryka “więcej błota”. Chęć pokazania, że Polska jest źle rządzona, łamane są tu rzekomo prawa i w ogóle usunięcie nas z Unii byłoby dobrym pomysłem. A jeszcze lepiej jakbyśmy płacili składkę, ale mieli wstrzymane wsparcie ze środków unijnych. Proszę pomyśleć, co mają w głowach ludzie, którzy służą takiej sprawie? To nie jest sprawa narodowa.
Rzeczywistość nie znosi próżni. Zwłaszcza rzeczywistość polityczna. To jak zostanie rozegrana kwestia europejską na wyborach, jest już pochodną tego, jak będzie załatwiona kwestia rzekomych naruszeń praworządności. To samo w sobie jest już wielkim sukcesem opozycji i sponsorów mediów, lansujących najgorsze tezy o naszym kraju.
Proszę przyjrzeć się retoryce naszych polityków, nawet w warunkach kampanii nie merytorycznej, nie są w stanie zdobyć się na wyciszenie emocji. Przeciwnie, rozgrzewanie ich, to sposób na bycie w polityce dla bardzo wielu.
W tych warunkach obrzucanie się błotem jest w interesie całej klasy politycznej. Ponieważ jest to wspólny, wygodny i bardzo szeroki mianownik. Niestety będący dzisiaj legitymacją do uprawiania polityki. Tych, którzy mieszkają w dużych miastach i mają długie listy na kartach wyborczych, trzeba uczulić, że w realiach tzw. Polski powiatowej, te procesy są widoczne jak na dłoni, a LUDZIE ZAWSZE WIEDZĄ SWOJE. To znaczy, że z przekazów lokalnych są wstanie weryfikować kandydatów, widząc zadęcie, hipokryzję – czytają układ. Na to nakłada się bezsilność, bo nie mają alternatywy, żeby na nią głosować. Nie mają jej, bo dostać się do ich małych lokalnych twierdz jest prawie niemożliwym. Wiadomo kto ustawia listy wyborcze.
Koło się zamyka, stworzyliśmy system, który konserwuje życie publiczne w stopniu prawie zupełnym. Jedyną siłą zdolną przeciwstawić się potędze „władców umysłów” jest działanie poza systemowe, ale to z kolei jest bardzo silnie limitowane i sankcjonowane.
Sytuacja jest patowa, doszliśmy do podobnego momentu w budowie swojej rzeczywistości, jak przed wojną. Pewne ruchy są już niewyobrażalne, a przede wszystkim nie da się już usiąść i porozmawiać. Do czego to prowadzi?

17 thoughts on “Będzie więcej błota

 • 20 listopada 2019 o 05:06
  Permalink

  Doskonały tekst i świetna grafika. Po prostu doskonała…

  Odpowiedz
 • 20 listopada 2019 o 05:09
  Permalink

  Do czego to prowadzi?

  Do dalszego marszu w kierunku większego bagna.

  Jeśli ktoś liczy, że pojawi się polski “baron Milhausen”, to się myli.

  On sam się wyciągnął za włosy z bagna, a jak to mają zrobić łysi ?

  Dlatego czarno to widzę.

  Zmierzamy do Taplar, wsi z filmu “Konopielka”.

  Prognozuję, że “Taplary” staną się stolicą Nadwiślańskiego Macondo.

  Tylko jak tam wznieść Katedrę do Dominującej w Macondo Religii, skoro Taplary leżą pośród bagien?

  A gdzie tam zbudować lotnisko międzynarodowe, skoro era łodzi latających w komunikacji lotniczej – już minęła.

  Nadwiślańskie Macondo powoli zanurza się w Bagnie.

  I nawet kadzidła nie pomogą.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 20 listopada 2019 o 06:54
  Permalink

  Oni nie odpuszcza PiSowi a ten schowa się pod kieckę purpuratów sukienkowych. W efekcie dojdzie do mordobicia…

  Odpowiedz
  • 20 listopada 2019 o 12:53
   Permalink

   @krzyk58

   O ile Mateusz Piskorski, to względnie mądry facet, o tyle reszta z nich to same oszołomy.

   Odpowiedz
   • 20 listopada 2019 o 18:03
    Permalink

    TU:”Zandberg orze premiera”. Lider Lewicy obnażył przemówienie Morawieckiego” masz (lewicowe) oszołomstwo mam na myśli nie tylko “kanał” nastojaszczej lewicy laickiej, tej bezbożnej.. ,. jak widzisz swój ciągnie do swego… zalinkowałem jako swoiste curiosum.

    Odpowiedz
 • 20 listopada 2019 o 09:10
  Permalink

  Niestety taplanie się w błocie to specjalność nie tylko mediów obecnych w naszym kraju. To także specjalność styropianu, który z braku pomysłów, honoru i umiejętności wzajemnie się niszczy w celu zdobycia koryta lub utrzymania koryta. Nie zaczęło się to za dobrej zmiany i przeciwko niej, bo oni już wcześniej zaczęli też skarżyć przeciwników na forum unijnym, gdy nie byli przy władzy. Nic nadzwyczajnego, taki mamy klimat. Albo jak Sz. Krakauer stwierdził “Generalnie nasze elity rządzące są żałosne,” nie oczekujmy więc niczego więcej. Ci żałośni ludzi zniszczyli kiedyś Polskę Ludową i jej potencjał ludzki, przemysłowy, kulturowy itd. Na nic więcej ich nie stać. Czy z tego bagna wyłoni się jakaś nowa elita lewicowa i ludowo-narodowa? Osobiście wątpię, bo w kulturze głupoty każdy mądry człowiek znika, jak drobna ryba w morzu. A wiara nie ma tu nic do tego, bo gdyby miała i jakiś Bóg by nad tym czuwał, to już dawno tych żałosnych ludzi zwolniłby od sprawowania rządów dusz.

  Odpowiedz
 • 20 listopada 2019 o 14:56
  Permalink

  ” …. aby polskie ludzie taplali się w cudzie …” tak życzy Polakom jeden z kabaretów bodajże kabaret pod “Wyrwigroszem “

  Odpowiedz
 • 20 listopada 2019 o 18:02
  Permalink

  Dla Polaków można zrobić wiele, z Polakami NIC…..
  Zdaje się, że ta teza się urzeczywistnia za każdym razem.

  Genialnie przedstawiono te swary w filmie/powieści- “Gdy słońce było bogiem”.
  Kto godniejszy, kto ważniejszy, kto zajmie poczesne miejsce?
  Zajmujemy sie pierdołami, nie imponderabiliami.
  Personalnymi animozjami, nie krajem.
  PRYWATA zastępuje jakąś myśl propaństwową.
  Ładnie to Sienkiewicz ujął, w monologu Radziwiłła.
  Polska to “postaw czerwonego sukna”…..w rekach dawniej możnowładców, obecnie polityków.

  Odpowiedz
 • 20 listopada 2019 o 18:21
  Permalink

  Kiedyś było tak, że tylko świnie siedzą w kinie. Dzisiaj tylko świnie oglądają łże n lub czytają gówno wybiórcze.

  Odpowiedz
  • 20 listopada 2019 o 20:03
   Permalink

   Gdyby problem sprowadzał się do wymienionych przekaziorów – nie byłoby problemu, wszak ‘jakiś pluralizm musi być” a nie jakieś pozory, ale TU
   krąg (nawet już nie ‘pierwszy krąg”) jest znacznie, znacznie szerszy.
   Nie ma (praktycznie) pluralizmu, ‘wolność słowa” zmusza do autocenzurowania, jeśli nie jest ograniczana w imię chorych, lewackich antywartości.I ciągle żywy ‘tym razem i czasem”euromarksizm, jak zwał tak zwał “kulturowy, nowa lewica itd, itp. NIESTETY!
   Dr Filip Ludwin: Rewolucja lat 60-tych. Czym była nowa lewica?
   https://www.youtube.com/watch?v=bpszaUVBAdg

   Ps. “Lokal”, nie jest jednak najlepszym miejscem na studio do prowadzenia
   rozmowy…. raczej wypić i zakąsić 🙂

   Odpowiedz
  • 21 listopada 2019 o 00:35
   Permalink

   @krzyk58

   Braun to syjonista. Widziałeś filmik jak publika pyta go o pochodzenie?

   Poza tym facet jest przeciwieństwem także żyda Tuwima. Tuwim kochał świat, choć przedstawiał go często w prawdzie. Braun nienawidzi wszystkich dookoła, i ten jego żałosny styl dystyngowanego jakby co najmniej pozjadał wszystkie rozumy prawicowe. A daj mu do poczytania pana Dugina. A, sorry, ty też masz gęsią skórkę 🙂

   Cześć 🙂

   Odpowiedz
   • 21 listopada 2019 o 09:30
    Permalink

    Wedle p. logiki też jestem ruskim agentem. Chciałoby się rzec, daj nam panie Boże jak najwięcej takich ‘syjonistów’ (nb. Putin czy Orban , czy Kaczyński ‘nie jest” syjonistą – w co chciałoby się wierzyć że to tylko “taka gra” jaką prowadził np. Stalin, ) oczywiście nie ze wszystkim zgadzam się co prezentuje, ba- w ostatnich wyborach “z tego powodu wyautowałem “K.” .
    Jednak co by nie mówić jest realistą politycznym, erudytą, świetnym mówcą(oratorem),’bajarzem” w (staropolskim) dobrym znaczeniu tego słowa, doskonale znającym historię, no i nie pała nadmierną miłością do świata euroatlantyckiego,(Anglosasy), jest w tym
    momencie przeciwieństwem kosmopolitycznej lewicy syjonistycznej (tej od PiSu do SLD). Kiedyś mówiono “od Michnika do Rydzyka”. Czego chcieć więcej? Wiem, trzeba i należy wymagać, ale póki co i jednooki królem ci jest pośród ślepców!
    Do powyzszej laudacji dołączę jeszcze jedno stwierdzenie – katolik w słusznym rycie, świadomy, nie jakiś posoborowy ‘pajac franciszkowy”. Proponuję posłuchać wykładu p. Brauna w temacie
    zbliżającej się kolejnej już rocznicy “nocy listopadowej” zanim zaleje nas po raz n-ty oficjalna wersja dobrej zmiany o proweniencji sanacyjnej konstrukcji 🙂 Warto!

    Braun – genialny wykład o powstaniu listopadowym (1/3)
    https://www.youtube.com/watch?v=XaWTg-yoWvM&t=32s

    Braun – genialny wykład o powstaniu listopadowym (2/3)
    https://www.youtube.com/watch?v=Sq7_iuQuxv4&t=7s

    Braun – genialny wykład o powstaniu listopadowym 3/3
    https://www.youtube.com/watch?v=s3jhz2F70iA

    Pro – Tuwima: “Tuwim w okresie międzywojennym bardzo krytycznie wypowiadał się o stosunku Żydów do Polaków i Polski niepodległej jako kraju, w którym Żydom przyszło żyć i który ich przygarnął.

    “Daleki oczywiście od antysemityzmu, zawsze byłem, jestem i będę przeciwnikiem umundurowanych brodaczy i ich hebrajsko-niemieckiego bigosu oraz tradycyjnego kaleczenia mowy polskiej. Najwyższy czas, panowie, obciąć długopołe kaftany i kręcone pejsy, a także nauczyć się szacunku dla języka narodu, wśród którego mieszkacie”

    Wyrażał to wielokrotnie w swojej twórczości, przy czym był atakowany zarówno przez skrajnych polskich narodowców jako żydowski antypolak, jak i skrajnie ortodoksyjnych Żydów jako zdrajca…

    Według jego biografa, Mariusza Urbanka Julian Tuwim miał poczucie, że jest „niczyj” i przez całe swoje życie borykał się ze swoją tożsamością narodową.”
    Dugin? Proszę, kiedyś już linkowałem wywiad w trzech odsłonach na kanale: https://www.youtube.com/channel/UC6vOAoY6_JnphQzuCdVGF1w/videos

    TU: https://krytykapolityczna.pl/kraj/grzegorz-braun-witkowski/ masz przykład jak różnej maści lewicowo-komunistyczne mózgojeby atakują p. Brauna.
    Zajawka lewackiego bełkotu :
    “Żydzi, Niemcy i masoni knują przeciw Rzeczypospolitej, a samotny reżyser jest jej ostatnim sprawiedliwym! Czy Matka Boska z rosyjską pomocą uratują Ojczyznę? Dziś w cyklu „wielka prawicowa szuria” zapraszamy was do magicznego świata Grzegorza Brauna.”
    Ubogi duchem musi być ktoś- kto u/wierzy lewicy, ‘komunistam,rusofobam i złodziejam” na słowo, nieważne w jaki sposób wyartykułowane, ‘tutaj akurat drukowane’…
    Także – “nie kupujemy” narracji o rzekomo niepewnym pochodzeniu czy
    niesłusznej linii politycznej p. Brauna. Jest mi zdecydowanie bliższy od chorych eurobolszewicko-atlantyckich fantasmagorii lewaków, komunistów i złodziei.
    🤣 Paka, paka…

    Odpowiedz
 • 20 listopada 2019 o 22:03
  Permalink

  Powyzszy felieton mozna by bez wiekszych zmian odniesc do wiekszosci panstw swiata i tak absolutnie aktualnie do stanow , gdzie przeciw wujkowi zebrala sie grupka opozycjonistow werbujacych ze wszyskich stron rozmaitych piewcow nowych i starych prawd, cale grono ludzi, ktorzy siedza rzekomo w pokoju prezydenta i przysluchuja sie namietnie i gorliwie, jak tenze telefonuje…potem jakis wysoka ranga wojskowy, urodzony na Ukrainie, ktory przynajmniej 3razy odrzucil propozycje zostania ministrem obrony narodowej (“ministrem wojny”) Ukrainy podaje, ze byl w pokoju,.jak prezydent telefonowal i szatazowal prezydenta U….itd.,itd a co sie dzieje w Wenezueli# wojskowi i oligarchowie obrzucaja sie blotem a krew leje sie potokami, trup sciele sie gesto…..i co w Equadorze, w Chile, o ktorym media przestaly donosic…..,o Iraku,Iranie,Libanie ,Hong Kongu wogole nawet nie wspominam, a tam sie wlasnie “dzieje”… a co we Francji stojacej w intensywnej wojnie domowej i to od ponad roku, studenci sie z protestu podpalaja, czego sie o tym nie mowi ? 05.12’2019 ma byc strajk generalny we Francji …w Niemczech tez nie lepiej….glebokie bagno a wlasciwiw szambo ze smierdzacym gownem i odurem rozkladajacej sie padliny…. zywa ilustracja do ‘Nieboskiej komedii” Dantego Allegierii…a ze komedia blisko tragedii lezy….”tak sie smial, ze az na to umarl…..

  Niemieckie media donosza, ze padlo w Polsce, 80 km od granicy Niemiec ( Brandenburg) pare dzikow na tzw.zaraze afrykanska i ze Niemcy boja sie “polskich dzikow i polskiej zarazy……” What ?
  Tak to masywne przeludnienie swiata produkuje prawie samoistnie blota,bagna i cuchnace na odleglosc szamba, wszyscy tkwia w tym gownie czy szambie, tu trudno komus imponowac wiekszym gownem… kazdy z nas stoi w smierdzacym szambie nie tylko do kolan i trudno sie z tego szamba wydostac, klei sie gdzie popadnie… a Donek nie ma konkurenta i bedzie szefem zjednoczenia partii konserwatywnych w UE…oj ! beda dobre konfitury i garnitury szyte na miare od Valentino ( Caravani ) i Giorgio Armani… gowno lepi, gowno krzepi..ahoi przygodo…..a inni:”ucz sie i pracuj a garb sam ci wyrosnie…”

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.