Barack Obama przedłużył nielegalne i niesprawiedliwe sankcje wobec Federacji Rosyjskiej

Pan Barack Obama już prawie odchodzący Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, zdecydował się przedłużyć nielegalne i niesprawiedliwe sankcje wobec Federacji Rosyjskiej. Jest to, z czym nie można mieć wątpliwości – akt wrogości wobec Federacji Rosyjskiej, tym bardziej szkodliwy bo podjęty przy pełnej świadomości, co do komplikacji społecznych w Federacji Rosyjskiej, gdzie cierpią zwykli ludzie, ze względu na łamanie prawa międzynarodowego przez niektóre państwa Zachodnie.

Kto, jak kto ale pan Obama, człowiek który pogodził swój kraj z Kubą, powinien wiedzieć i rozumieć, że coś takiego jak sankcje, nie jest w stanie zaszkodzić zdeterminowanemu państwu. Kuba przetrwała, chociaż jest zabiedzona, a jej obywatele w wyniku amerykańskich sankcji cierpią często niedostatek – nie poddała się. Co trzeba mieć w głowie, żeby nakładać sankcje na termonuklearne supermocarstwo, będące zarazem największym obszarowo państwem na świecie? Jaki realny cel przyświeca amerykańskiej polityce wobec Rosji, jeżeli mają świadomość braku skuteczności kilkudziesięciu lat polityki nienawiści wobec Kuby?

Amerykańskie sankcje są nielegalne w świetle międzynarodowych postanowień i konwencji o światowym handlu, a niesprawiedliwe z tego powodu ponieważ w warunkach globalizacji, nie ma tak że dowolna akcja na taką skalę pozostaje bez wpływu na innych graczy. Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, co Amerykanie zrobili Serbii, zmuszając demokratyczny rząd do porzucenia jeden z prowincji swojego kraju, gdzie powołali sobie państewko, z którego już uciekło chyba więcej niż 30% ludności – głównie z biedy i ze strachu przed bandytami, a to co zrobili Rosjanie na Krymie – przeprowadzając legalne referendum i zapewniając porządek i bezpieczeństwo ludziom – to w ogóle nie mamy o czym mówić. Tutaj nie może być żadnego zestawiania faktów, albowiem wszelkie porównania Krymu do Kosowa, są dla Rosji i Krymu niesprawiedliwe, nawet jeżeli uwzględnimy, że część mieszkańców Półwyspu była i być może nadal jest przeciwna przynależności państwowej do Federacji Rosyjskiej.

To przerażające, że z pozoru cywilizowani ludzie, zasłaniający się wspaniałymi wartościami – humanizmu, demokracji, wolności, praw człowieka i całym szeregiem pochodnych – potrafią być tak nieskończenie cyniczni i niesprawiedliwi w ocenie oczywistych faktów. Jednakże czego można wymagać od człowieka, którego żołnierze ciągle nieszczęśliwie się mylą w bombardowaniach i prawdopodobnie częściej trafiają – oczywiście przypadkowo – w wesela lub szpitale, niż terrorystów! Czego można wymagać od człowieka, z którego kraju media oskarżają rosyjskie szczupłe siły stabilizacyjne o bombardowanie dzieci w Syrii! To coś po prostu niesamowitego, jaki cynizm i jakie zakłamanie – wręcz bez zahamowani i bez granic, żeby tylko oczerniać i kłamać.

Właśnie na takich niesprawiedliwych kłamstwach opierają się te nielegalne sankcje, za które przez dziesiątki lat będziemy się wstydzić! Proszę bardzo niech pan Obama – dysponujący najpotężniejszym wywiadem elektronicznym na świecie i potężną armią, pilnującą sytuacji na całym świecie – pokaże zdjęcia tych rosyjskich kolumn pancernych na Ukrainie? Tych całych rzekomo dywizji z rosyjskimi generałami na czele? Śmiało, świat chętnie zobaczy rosyjską armię na Ukrainie! Tymczasem, wszystko co zachodni wywiad potrafił przez ostatnie dwa lata pokazać, to sterty kłamstw, pic na wodę i fotomontaż! Być może kilka ciężarówek – z pomocą humanitarną, być może rzeczywiście jakieś zabłąkane na pograniczu pojazdy wojskowe – być może nawet udało się schwytać na Ukrainie żołnierzy rosyjskich wojsk specjalnych (zdaje się dwóch), pokazywano ich potem pobitych i przerażonych w telewizji. Jednakże to wszystko to mało, nie ma żadnych dowodów na agresję zorganizowanych rosyjskich oddziałów! Natomiast są dowody na to, że ukraińska artyleria masakruje blokowiska Doniecka i Ługańska zmasowanym ogniem! Są dowody ukraińskich bombardowań lotniczych – zwęglone ciała kobiet i dzieci, masakra pasażerów w autobusach i marszrutkach (ofiar ukraińskiego Gradu). Co w tym dziwnego, że ciężarówki przekroczyły granicę opuszczoną przez ukraińskich pograniczników? Jak inaczej miałaby być dostarczana pomoc humanitarna? Balonami? Sprzęt wojskowy obu walczących stron wojny domowej i Federacji Rosyjskiej jest w wielu rodzajach dokładnie taki sam, albo wywodzi się z tych samych gałęzi projektowych i linii produkcyjnych. Nie da się odróżnić czołgów ukraińskich od rosyjskich, ponieważ wszystkie poza najnowszymi produktami rosyjskimi, są wynikiem pracy znamienitych radzieckich konstruktorów broni pancernej. Te pojazdy wyglądają prawie tak samo, a poza tym Powstańcy przejęli duże zasoby porzucone przez armię ukraińską. Co do żołnierzy rosyjskiego zwiadu wojskowego na Ukrainie, czy też może raczej zabłąkanych pododdziałów w strefie przygranicznej, to pisaliśmy o tym wiele razy – jak jest bałagan, można się zgubić. Natomiast nie można mieć do Rosji pretensji o to, że np. stara się monitorować bezpieczeństwo obiektów jądrowych na Ukrainie, ponieważ jeżeli te wpadłyby w ręce terrorystów, to lepiej nie myśleć co grozi regionowi i całemu światu! Właśnie dlatego, nie można się dziwić, że poważne państwo – działa takimi metodami, jakie wymuszają warunki. Tutaj chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich i jeżeli rosyjscy żołnierze rzeczywiście prowadzili tego typu działania informacyjne na Ukrainie, to bardziej należy im się medal i nagroda, niż więzienie, ponieważ działali w interesie wszystkich pragnących pokoju i spokoju ludzi.

Proszę bardzo, niech „najpotężniejszy człowiek na świecie” pokaże uzasadnienie dla swoich decyzji, ale realne! Chętnie opublikujemy zdjęcia tych rosyjskich kolumn pancernych w natarciu na Kijów (zdaniem pana Poroszenko – Prezydenta Ukrainy, jego kraj jest w stanie wojny z Rosją)! Śmiało proszę nam pokazać te zgrupowania wojsk! Uwaga, to że stoją po drugiej stronie granicy, to nic dziwnego. Jeżeli zdarzają się sytuacje ostrzału terytorium Rosji, podkładania min i ładunków wybuchowych na jej terytorium i inne wrogie akcje „nieznanych sił”, to trudno, żeby państwo posiadające termonuklearny arsenał tolerowało terroryzm na swojej granicy.

Tymczasem Amerykanie przedłużają swoje sankcje przeciwko Federacji Rosyjskiej (słynne Executive Order 13660 Executive Order – Blocking Property of Certain Persons Contributing to the Situation in Ukraine Źródło: tutaj). Dokąd to nas wszystkich zaprowadzi? Czy to jest naprawdę polityka, którą stosują cywilizowani ludzie? Czy są twarde, a nawet jakiekolwiek dowody pokazujące rosyjską agresję wobec Ukrainy? Jeżeli tak, chętnie je opublikujemy – jako pierwsi na świecie!!!

7 myśli na temat “Barack Obama przedłużył nielegalne i niesprawiedliwe sankcje wobec Federacji Rosyjskiej

 • 4 marca 2016 o 06:30
  Permalink

  Już szkoda słów, to jest zbrodnia normalnych zbrodniarzy!!!

  Odpowiedz
 • 4 marca 2016 o 08:16
  Permalink

  Amerykanie(Zachód) ciągle wierzą że w FR “dokona się”kolejna wersja rewolucji
  demokratycznej,tubylcy zrzucą z wyżyn Kremla “znienawidzonego satrapę – dyktatora” nie ma znaczenia że ma 80 – paro
  % poparcie – wszak “tam na Zachodzie” zawsze wiedzieli/ą lepiej co jest potrzebne Rosjanom do trwania i szczęścia -nie tak dawno,była to Coca-cola,jeansy i zachodnia muzyka…jeszcze
  wcześniej Lenin i s-ka… w XIX w. liberalny,zachodni
  model rozwoju,taka “Afryka” – do kolonizowania…

  Ps. Wynik wczorajszego pojedynku na “Россия1”:

  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/3296/3950/original.jpg?w=600&h

  Odpowiedz
  • 5 marca 2016 o 02:26
   Permalink

   @krzyk58
   ….” Lenin i s-ka”…co lub kto to jest “s-ka”….? , ja jestem z innej parafii, nie znam tego skrotu
   A propos, to komentator uwaza, ze Lenina podeslal Rosji Zachod ?
   Ja myslalam, ze w zwiazku z prawdziwym “wybuchem” ery przemyslowej w Rosji, ktora w produkcji wyprzedzila nawet Anglie
   wytworzla sie olbrzymia klasa robotnicza, ktora to walczyla o swoje praea klasowe i obywatelskie ten obrot rzeczy przywolal takich dzialaczy, jak Lenin….jest jeszcze inna historia ? Czasami ja , ze tak powiem nie czaje, co ma Komentator na mysli, ewentualnie nie “wyczytuje miedzy wierszami…” a moze ja sama jestem “tylem do przodu ” ?

   Odpowiedz
 • 4 marca 2016 o 13:06
  Permalink

  TONĄCY BRZYTWY SIĘ CHWYTA !!!
  W ZESZŁYM ROKU DONBAS W TYM ROKU KLĘSKA CAŁKOWITA W SYRII TO ,,POWÓD” DO PODTRZYMANIA SANKCJI.
  NAWIEDZONY OBAMA:,,tak na prawdę urodziłem się na Kryptonie i zo i zostałem przysłany by ocalić Ziemię…” wysłuchajcie poczatku https://www.youtube.com/watch?v=vBS1PeTHKRo

  Odpowiedz
 • 4 marca 2016 o 18:25
  Permalink

  Widać jak amerykanie rozumieją interesy swoich europejskich “sojuszników”.

  Po prostu ich nie zauważają, żeby nie zakląć.

  Liczy się tylko ich interes i możliwość straszenia i wyciągania kolta.

  Skoro Rosja jest za wielka i za potężna na straszenie – wystarczy jej NĘKANIE.

  I to mamy obecnie.

  Nic więcej – złośliwe i uporczywe nekanie.

  Odpowiedz
 • 5 marca 2016 o 02:34
  Permalink

  Zarzucali Amerykanie Obamie, ze on wcale nie jest Amerykaninem …bo urodzony i wychowany w Indonezji it’d., takie perypetie…musial pokazywac metryke urodzenia …no ja tu nie chce sie w dysputy wprowadzac, ale zaden prawdziwy amerykanski prezydent nie lekcewazyl i nie obrazal tak Rosji, jak obecny “plastus”….wszyscy bardzo ostroznie z takim olbrzymem jakim jest Rosja postepowali, cos tu nie gra …..niby elagancko a rzygac sie chce …!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.