Awans na możliwego pożytecznego…

Codzienność w krainie cudów SBU staje się fenomenalna. Najnowszym osiągnięciem tego, co pozostało z państwa naszych sąsiadów jest zmartwychwstanie człowieka. Najpierw we wtorek dowiedzieliśmy się, że zabito człowieka w jego mieszkaniu, a na drugi dzień widzimy go żywego na konferencji służb specjalnych. Ostatnio taki numer Rzymianom zrobił Chrystus, ale jemu to zajęło trzy dni. Jak widać świat idzie z postępem i osiągnięciami, po około 2000 lat udaje się skrócić czas o jedną trzecią. No, ale nie byle komu! Tak działa Służba Bezpieczeństwa Oligarchów Ukrainy!

Rzekomym celem działań służb specjalnych miało być powstrzymanie próby morderstwa rosyjskiego dziennikarza, który bardzo krytycznie odnosi się do swojej Ojczyzny i pracuje dla mechanizmów propagandowych ukraińskich oligarchów.

Najrealniejszym sposobem na wyjaśnienie tego fenomenu jest próba zamaskowania porażki służb specjalnych, albowiem decydując się na takie działanie Ukraińcy i ci którzy się im wysługują zdecydowali się na autokompromitację. Po pierwsze powstaje pytanie kogo zabito? Jeżeli kogoś zabito, dla zamaskowania rzekomego morderstwa tego pana co zmartwychwstał, to mamy do czynienia ze zbrodnią państwową.

Po drugie powstaje pytanie o rzeczywiste intencje ukraińskich służb, które mogły przeprowadzić prowokację w celu oskarżenia Rosji. Oto „opozycyjny” rosyjski dziennikarz zabity na Ukrainie, wszystkie ślady prowadzą na Kreml, oczywiście „wiadomo” wszystko. Cały świat przez dwa dni oskarża Rosję pełen oburzenia. Coś poszło „nie tak”, więc ożywiono człowieka, albo np. zabito nie tego co trzeba i zdecydowano się na takie działanie, żeby ukryć własną nieudolność?

Nie wiadomo kto – kogo chciał zabić, powody nie mają znaczenia. Istotą sprawy jest prowokacja wobec Rosji i oskarżanie jej służb specjalnych o rzekome działania na terenie Ukrainy. Najpierw bez żadnych dowodów, żadnych poszlak, jakichkolwiek informacji obrzucono Rosję błotem. Potem nic, milczenie – po zmartwychwstaniu ponowne oburzenie z faktu, że jednak podjęto próbę zamachu, którą „dzielne” służby ukraińskich oligarchów udaremniły.

Nigdy nie dowiemy się czy był jakiś atak, a jeżeli tak lub nie, to czy ktoś go podjął, czy nie? Co więcej nie dowiemy się intencji, zamiarów i zamysłów. Możemy być jednak pewni, że jesteśmy widzami spektaklu i po części współuczestniczymy w tym wydarzeniu zaprojektowanym dla uderzenia w Rosję.

Generalnie dla dziennikarza jakikolwiek udział w działaniach służb specjalnych to śmierć zawodowa i towarzyska. Co przeżyła małżonka tego pana to osobna zagadka. Jednakże jeżeli nie wiedziała o tym, co robi jej mąż, to bardzo istotny ślad. Otóż, gdyby to było wszystko zaplanowane od początku to albo by współpracowała grając swoją rolę, albo by ją odstawiono w jakieś miejsce pod jakimś pretekstem np. choroba i szpital lub cokolwiek za granicą. Jeżeli była na miejscu a nic nie wiedziała to znaczy, że scenariusz był modyfikowany w trakcie gry.

To z kolei uprawdopodobnia fakt, że ten człowiek mógł być rzeczywiście przeznaczony do odstrzelenia, tylko z jakichś przyczyn to nie wyszło. Ogłoszono światu że oto służby rosyjskie zabiły kolejną osobę na Ukrainie, profil idealnie pasuje do kierunku zainteresowań rosyjskich służb, bo to po prostu zdaniem wielu Rosjan zdrajca. Ponieważ coś nie wyszło, zdecydowano się na taką ustawkę.

Tylko to jeszcze nie jest wszystko. Mamy bowiem do czynienia z klasyczną układanką piętrową. To było pierwsze piętro, na którym nic się nie stało poza zbłaźnieniem się ukraińskich służb specjalnych. W momencie w którym ujawniły się, że stoją za operacją – ona straciła jakikolwiek sens.

Możliwe jest, że na jednym z kolejnych pięter tej prowokacji ten człowiek zostanie „ponownie” zabity. Tym razem jednak na tyle „skutecznie”, że nie będzie w stanie zmartwychwstać. Wówczas oni znowu osiągną swój cel. Wina pozostanie zrzucona ponownie na Rosjan, a do tego dorobi się szereg smętnych opowiastek o długich szponach Kremla itd.

To możliwy scenariusz – Rosja znowu zostanie oszkalowana, a przy okazji ktoś się pozbędzie niewygodnego człowieka. Z jakich powodów i dlaczego, to nie ma znaczenia – najważniejszy jest tutaj efekt propagandowy. Życie ludzkie nie ma znaczenia, zwłaszcza Rosjanina, który nie ma dla przepełnionych nienawiścią faszystowskich nacjonalistów żadnej wartości.

Tego typu akcje w wykonaniu służb specjalnych, zwłaszcza w oficjalnej oprawie są zawsze dowodem jednego – bezsilności. Coś się nie udało w działalności operacyjnej, więc zdecydowali się na odpalenie medialnego show.

Na marginesie, to każdy, kto współpracuje z tym reżimem powinien wziąć poprawkę na rzeczywistość, w której z użytecznego narzędzia w kłamliwej propagandzie pogardy – może awansować na martwego pożytecznego… niestety jaki kraj, takie metody. Warto byłoby, żeby ktoś zweryfikował wszystkie wcześniejszej zabójstwa ludzi na Ukrainie, o które oskarżano rosyjskie służby specjalne. Może się okazać, że rzeczywistość jest jak zawsze bardzo ciekawa…

30 thoughts on “Awans na możliwego pożytecznego…

 • 1 czerwca 2018 o 05:31
  Permalink

  Szczerze odradzam nawet turystyczny wypad na Ukrainę, zapomnijcie o tym kraju oni tam nas nienawidzą i wyładowują swoje frustracje na micie polskich panów.

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 06:03
  Permalink

  przebili już Jezusa! ten 3 dni a Ukraińcy potrzebowali 20 godzin na zmartwychwstanie. Zgadzam się zabiją go… To spektakl

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 06:55
  Permalink

  Orban powiedIal ostatnio bardzo mądre słowa o tzw. Ukrainie

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 07:07
  Permalink

  Zbliżają się Mistrzostwa Świata w Rosji, będziemy świadkami nie jednej prowokacji ,a uroczystości pogrzebowe bez nieboszczyka które sprawiły media,Borys Johnson .Czaputowicz,Awakow i pozostali to male piwo w porównaniu z tym co nas czeka.!

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 08:05
  Permalink

  No dobrze, ale czy ten zabity nie wie, że będzie jeszcze raz zabity? Na jego miejscu byłabym już w drodze do Ułan Ude razem z rodziną i z ładnym podarkiem dla WWP.

  Proszę, powiedzcie, czy mam się udać do najbliższego wariatkowa? Służby specjalne jakiegoś kraju oznajmiają, że dokonały prowokacji? Przypuśćmy, że rozchodzi się wieść w Polsce, że znany dziennikarz R. został ubity łapami Kremla we wtorek. A w środę oznajmiamy publicznie, że nie został ubity, tylko ABW rozpuściło taką plotę, żeby zdyskredytować Moskwę. Ludzieeeee! Obudźcie się, to nie jest film!

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 08:08
  Permalink

  Doskonałe obnażenie idiotów, którzy udają agentów.

  U nas jest podobny “profesjonalizm” …

  Tak to bywa, gdy na siłę uprawia się politykę w interesie obcego mocarstwa – wbrew interesom narodowym.

  Macondo!

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 08:10
  Permalink

  Słuchajcie, to wszystko to cyrk dla gawiedzi. Pod spodem coś się kluje. Na wszelki wypadek zróbcie zapas wody, suchego prowiantu i oświetlenia. To wszystko poszło już za daleko. Nie chcę panikować, ale gdzieś coś się posypało, tylko nie wiadomo dokładnie co i gdzie.

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 08:58
  Permalink

  No pięknie. Zabójcą dziennikarza miał być żołnierz ATO zwerbowany przez prorosyjskiego Ukraińca pracującego dla Rosjan. Żołnierz ten, czyli wynajęty zabójcą, wcześniej walczył w Donbasie przeciw separatystom, a teraz miał zaciukać “swojego”. Znaczy, nie żołnierz, bo rola żołnierza jest inna. No, ta narracja chyba została sklecona naprędce przez jakiegoś kaprala, nie rozumiejącego jej konsekwencji. Nawet Anne Applebaum zajęczała nad tym partactwem.

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 09:31
  Permalink

  Trzeba jednakże pamiętać, że dalej pozostajemy strategicznym partnerem tego upadającego kraju, wspomagając go kwotą ponad 2 miliardów dolarów rocznie. I uściskami prezydentów z oligarchą Poroszenką.

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 09:46
  Permalink

  Rozdziobią nas…… nie wierz w ani jedno słowo Ukraińcom. Oni już od dawna twierdzą że ostrzał Donbasu to sprawa “separatystów”,a są tacy którzy twierdzą że ludobójstwo Polaków na Wołyniu to sprawka Rosjan? Orban jednoznacznie stwierdził”żadnej pomocy ze strony EU dla Ukrainy w obecnej sytuacji.Obudź się Polsko oni już tu są i na razie to tylko wypadki z udziałem pijanych ukraińskich.A jutro przypomną sobie słowa Bandery”granice Ukrainy na Sanie”!

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 10:07
  Permalink

  No nieźle się SBU zaplątało w tej swojej grze operacyjnej. Zobaczymy jakie będą dalsze efekty i skutki.

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 11:17
  Permalink

  Włodek – znam trochę Ukraińców. Więcej wierzę swojemu psu.

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 11:46
  Permalink

  Należy postawić (zawsze aktualne) pytanie – jacy to “rosjanie”
  tak bardzo nienawidzą Rosji Putina…

  …. jacy to “polacy” tak bardzo nienawidzą Polski Narodowej,
  Konserwatywnej – tej której nie widać nawet jeszcze na widnokręgu. ONI już nienawidzą…

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 12:22
  Permalink

  “Пямая еврейская колонна” уже давно переступила “красную черту”.
  Гозман – СМЕРШ и СС…
  Алъац – отделить Сибир от России…
  “Дожд” – сдать блокированный Ленинград фашистам…
  Шендерович – сравнил Олимпиаду в Сочи с гитлеровской Олимпиадой 1936 года…
  Пятая еврейская колонна – ” аннексия Крыма и “агрессия” на Украине…
  Konkluzja: Ech! Przemilczę coby nie byś posądzony o “antysemityzm” :)… a jednak doświadczenia roku 1937(rozgrom piątej kolumny)
  ciągle aktualne, noo i niestety, nie ma już ‘bata na Marsjan”.

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 13:34
  Permalink

  Rozdziobią…….. i tak trzymaj! Pies jest przyjacielem człowieka a obecna Ukraina?Pozdro!

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 14:06
  Permalink

  Przywoluje tu wlasnie opublikowany raport komisji do spraw wypadkow lotniczych odnosnie straconego na ukrainska przestrzenia lotnicza samolotu pasazerskiego malezyjskich lini lotniczych lecacego z Amsterdamu do Malezji / K.Lumpur ?/ ,w ktorym to wypadku wszyscy lecacy w nim ludzie zgineli….od natychmiast przypisywano Rosji wine,ktora rzekomo miala zbombardowac w /w samolot….i byla wraz z WWP potepiona i szkalowana,rodzice i krewni zmarlych w wypadku ludzi we wszystkich mozliwych mediach nazywali Rosje i WWP “morderca”… zwiazek przyczynowo-skutkowy pomiedzy tymi oskarzeniami a Rosja i osoba WWP nie dawal sie ustalic do dzis ….Rosji komisja badajaca okolicznosci wypadku mimo nalegan nie dopuszczono ani do ogledzin rzekomych dowodow ani do akt sprawy.. ..co o tym myslec i czy wogole obiektywnie rzecz biorac mozna innaczej traktowac te wszyskue incydenty i wypadki wlacznie ze sprawa trucia roznych agentow w W. Brytani jak ostatnio min. agenta Skripala innaczej niz zakrojone polityczne prowakacje…wlasciwie to juz daleko idaca wojna hybrydowa….i co bedzie jak komus w Rosji “puszcza” nerwy i Rosja zacznie placic “pieknym za nadobne”….i przedstawienie operetkowe skonczy sie….obecny incydent to niebywala farsa i blamaz, wrecz groteska….moze dobrze,ze ta mistyfikacja tak hucznie znalazla swoj oddzwiek we wszelakich mediach swiata i rzuca cien na Ukraine i ludzie zaczynaja relatywizowac wszystko co sie Rosji przypisuje…..
  Nota bene w / g prawa miedzynarodowego i miedzynarodowego prawa lotniczego przestrzen powietrzna nad terenem ,gdzie toczy sie wojna , co mialo miejce na wschodniej Ukrainie, wojny klasyfikowanej nawet przez sama Ukraine za akty terroryzmu winna byc dla przelotu wszelakich cywilnych samolotow kompletnie zamknieta, a wiec podmiotowa wine za ten tragiczny wypadek samolotu malezyjskich lini lotniczych ponosza wylacznie wladze Ukrainy, ktore tej przestrzeni powietrznej dla przelotu samolotu pasazerskiego nie zamknely i to wladze Ukrainy gdyby poslugiwac sie litera prawa sa zobowiazane do wyplaty odszkodowan…gdyz nie chodzi tu tylko o polityczne prowokacje lecz o dobicie wyplacalnosci walutowej Rosji…..

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 14:49
  Permalink

  @Rozdziobią nas kruki wrony.
  “Na jego miejscu byłabym już w drodze do Ułan Ude razem z rodziną i z ładnym podarkiem dla WWP.”
  Nie rozumiem sugerowanej motywacji – ‘ony” właśnie opuszczają
  z obrzydzeniem Rosję, przenoszą się nad Dniepr, albo jeszcze niżej…
  https://uploads.disquscdn.com/images/49ec4ba68eedd64c9d398a8fb64ea6d8489ba89b73dae79f2f65843b6c49e10d.jpg

  …a teraz miał zaciukać “swojego”. W tym szaleństwie jest metoda,
  BA! Nawet logika. 🙂
  Dla bojca ATO, taki ” nosaty babczenko”, nawet jak ucieka z “putinowskiej” Rosji nigdy nie będzie swój,
  więc z tego punktu
  widzenia – można i należy “zaciukać”.
  Wspólna linia programowa realizowana jest dopiero na szczytach kijowskiego reżimu składającego się z dwu członów

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 14:58
  Permalink

  @Rozdziobią nas kruki wrony.
  “Na jego miejscu byłabym już w drodze do Ułan Ude razem z rodziną i z ładnym podarkiem dla WWP.”
  Nie rozumiem sugerowanej motywacji – ‘ony” właśnie opuszczają
  z obrzydzeniem Rosję, przenoszą się nad Dniepr, albo jeszcze niżej…
  https://uploads.disquscdn.com/images/49ec4ba68eedd64c9d398a8fb64ea6d8489ba89b73dae79f2f65843b6c49e10d.jpg

  …a teraz miał zaciukać “swojego”. W tym szaleństwie jest metoda,
  BA! Nawet logika. 🙂
  Dla bojca ATO, taki ” nosaty babczenko”, nawet jak ucieka z “putinowskiej” Rosji nigdy nie będzie swój,
  więc z tego punktu
  widzenia – można i należy “zaciukać”.
  Wspólna linia programowa realizowana jest dopiero na szczytach kijowskiego reżimu składającego się z dwu członów
  @Rozdziobią nas kruki wrony.
  “Na jego miejscu byłabym już w drodze do Ułan Ude razem z rodziną i z ładnym podarkiem dla WWP.”
  Nie rozumiem sugerowanej motywacji – ‘ony” właśnie opuszczają
  z obrzydzeniem Rosję, przenoszą się nad Dniepr, albo jeszcze niżej…
  https://uploads.disquscdn.com/images/49ec4ba68eedd64c9d398a8fb64ea6d8489ba89b73dae79f2f65843b6c49e10d.jpg

  …a teraz miał zaciukać “swojego”. W tym szaleństwie jest metoda,
  BA! Nawet logika. 🙂
  Dla bojca ATO, taki ” nosaty babczenko”, nawet jak ucieka z “putinowskiej” Rosji nigdy nie będzie swój,
  więc z tego punktu
  widzenia – można i należy “zaciukać”.
  Wspólna linia programowa realizowana jest dopiero na szczytach kijowskiego reżimu składającego się z dwu członów

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 15:55
  Permalink

  Królowo, wczoraj władze Malezji (do której należał samolot) oświadczyły że”nie ma żadnych dowodów na zestrzelenie samolotu przez Rosję”.A Zachód jak mantre Rosja,Rosja Rosja! Pozdro.

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 16:59
  Permalink

  O, ho-ho…rozpisałem się, niczym …krolowa – Matka. 🙂

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 17:32
  Permalink

  @Krzyk58 – Ułan Ude, bo kim by nie był, wszędzie poza Rosją go dopadną. Dlatego powinien boćkać WWP po mankietach i prosić możliwość powrotu na łono. Chyba, że taki mocny jest…

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 18:26
  Permalink

  Coś strasznego okłamują nas od lat. w tej chwili sami się wpędzili w tubę kłamstwa i nie ma już żartów, im szbciej ci ludzie stracą władzę na Ukrainie tym lepiej dla Ukrainy, Ukraińców (jeżeli w ogóle taki naród istnieje w co wątpie) i dla wszystkich ludzi. Precz z faszyzmem. przecz z zabijaniem ludzi przez reżim oligarchów z Kijowa!

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 18:28
  Permalink

  @wlodek. “Zachodni partnerzy”. To z nimi Rosja miałaby budować
  “wspólną przestrzeń od Lizbony do Władywostoku”? 🙂

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 18:37
  Permalink

  Jakiś czas temu czytałam tekst na temat służb specjalnych USA, ponoć jest tam duża rotacja. Moim zdaniem w tym zawodzie liczy się doświadczenie. Zatem nie dziwmy się, że na Ukrainie ta grupa tak się zachowała, w Polsce też mieliśmy agenta obwieszonego złotymi łańcuchami.

  Ponieważ jest też mowa o zwierzątkach , to dla rozchmurzenia czoła.
  Jaka jest różnica pomiędzy kotem a psem?
  – kot nie powie gdzie są narkotyki.

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 19:49
  Permalink

  Krzyku,na pewno nie z liberałami i zwolennikami jedynie słusznej religii.Rosja ma wiekowe doświadczenie jak katolicyzm chciał opanować Rosję, a z lat 90 wiedzą jak “zwolennicy wolności i demokracji”rozwalali kraj. Suwerenność państw i współpraca przeciwko globalizacji rozumianej jako podporządkowanie się hegemonii USA.Taki był zamiar propozycji W.W.Putina!

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 20:04
  Permalink

  @Rozdziobią nas kruki wrony.

  Zastanawiam się ciągle dlaczego Ułan-Ude, a nie np.Birobidżan… 🙂

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 21:16
  Permalink

  @wlodek. Jeżeli sądzisz że tylko hegemon stwarza zagrożenie,
  a Europa jest przyjacielska, gotowa do współpracy tooo, słonecznego zapiątku – życzę. 🙂
  Już cesarz (car) Aleksander III zauważył … Во всем свете у нас только 2 верных союзника, — любил он говорить своим министрам: — наша армия и флот. Все остальные, при первой возможности, сами ополчатся против нас.
  Od tamtych czasów niewiele uległo zmianie,wewnątrz jak i na zewnątrz Rosji no, przybył jeszcze jeden
  sojuźnik będący w powijakach gdy car wypowiadał słowa, na kogo może na pewno liczyć. (Następca Aleksandra – niestety, przeliczył się…)
  a mianowicie – авиация .

  Марк БЕРНЕС – Три года ты мне снилась

  https://www.youtube.com/watch?v=B7_vVBoU_hk

  ♫ Тополя ♫ – Topolya (Poplar) – Марк Бернес

  https://www.youtube.com/watch?v=lJHDSaoZn-A

  Марк Бернес – Морская песня

  https://www.youtube.com/watch?v=EL-rDpZA8B4

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2018 o 22:24
  Permalink

  Rosja ,krzyku jak piszesz to rozumie ” licz na siebie”.Europa stoczyła się do pariasa amerykańskiej polityki.A może nie wszystko stracone? Ale czy w obecnej sytuacji?Kibicuje Rosji i tym mieszkańcom Europy którzy myślą samodzielnie!

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 00:19
  Permalink

  @krzyk58 Birobidżan i Birobidżan. A Ty wiesz,ilu tam żyje Twoich ulubieńców? 90% to Rosjanie. A z Ułan Ude tylko krok do Mongolii, a wątpię, żeby Mongolia miała z kimkolwiek umowę o ekstradycji.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2018 o 00:33
  Permalink

  A w ogóle w Mongolii jest mnóstwo starych ludzi i jakoś nie mają problemów z zatrudnieniem. Babci sprzedającej sute-caj z termosu nikt nie każe kupować kasy fiskalnej. Nie wiem, czy oni w ogóle płacą jakieś podatki. Nikt nie myśli, jakby tu wyautować emeryta, dla starszych znajdują zajęcie na miarę ich sił. Czy żyją biednie? Zależy, co dla kogo jest biedą. Bezdomnych Mongołów nie widziałam. Głodem też nie przymierają, a najfajniejsze, że w każdej większej wiosze jest miejski skwerek, a że tam jest na ogół sucho, to zamiast roślin skwerek jest ozdobiony rzeźbami zwierzaków – jaka, wielbłąda i kozicy najczęściej.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.