Angela Merkel właśnie przegrywa Unię Europejską

graf. red.Pani Angela Merkel właśnie przegrywa Unię Europejską i wcale nie chodzi o groźby ze strony niektórych snobistycznych polityków z krajów będących płatnikami netto o zakończeniu transferów solidarnościowych. To są w sumie, bowiem tylko didaskalia, pokazujące prawdziwą naturę ludzi, których w Europie Środkowej – nawet zaczęto uważać za przyjaciół. Jest, bowiem oczywistym, że koniec transferów i ograniczenia swobody przemieszczania się, to koniec również transferów kapitałów.

Jednak skutki polityki pani Kanclerz będą o wiele bardziej dalekosiężne, albowiem pani Merkel posunęła się do tego, czego w Europie Niemcy nie czyniły od czasów jednego z jej poprzedników, o którym można powiedzieć tylko tyle pozytywnego, że był Austriakiem. Chodzi o groźbę, szantaż i użycie przymusu. Tego naprawdę nie było w dotychczasowej polityce niemieckiej, w tym znaczeniu, że wszystkie rządy w jeszcze w Bonn i Berlinie, dbały o to żeby zwłaszcza sąsiedzi nie bali się Niemiec i sami chcieli uczestniczyć w ich decyzjach.

Tymczasem pani Merkel narzuca swoją wizję własnemu narodowi, który nie w całości godzi się na obcą kulturowo i drogą ekonomicznie inwazję, jak również zaprzyjaźnionym dotychczas państwom w Europie, które nie podzielają niemieckiego sposobu myślenia w tych kwestiach.

Prawdopodobnie to emigracja spowoduje, że pani Merkel nie będzie miała szans już na kolejną kadencję, albowiem w Niemczech albo wykrystalizuje się nowa siła, ze znacznym poparciem politycznym, albo w dotychczasowych partiach przejdą do pierwszego garnituru ludzie, którzy mają inne – bardziej radykalne poglądy, albo będą o wiele bardziej cyniczni. Skutki w obu przypadkach będą dla Niemiec i dla Europy inne.

Kryzys w Grecji udowodnił, że Angela Merkel nie ma skrupułów w narzucaniu własnej woli, nawet, jeżeli świadomość nieuchronności pewnego rodzaju rozwiązań jest logiczna i uzasadniona. Jak dzisiaj czuje się pani Merkel – odmawiając realnej pomocy Grekom (redukcja długów), a zmuszając Europę do pomocy innym kulturowo – niechcianym tutaj nielegalnym imigrantom?

Niemcy to potężny i bogaty kraj, kraj silnej gospodarki, potężnego przemysłu – o możliwościach generowania bogactwa, jednak – niemieckie bogactwo opiera się na „zapleczu” Niemiec, jakim jest Europa, w tym także Europa Środkowa i Wschodnia. Jeżeli Niemcy chcą zamknąć się w swojej twierdzy i afirmować sobie emigrantów, przekonując się nawzajem, – jacy są wspaniali i jakie mają dobre i wielkie serca, (bo przeważnie mają – Niemcy to wspaniali ludzie), to byłoby dobrze, gdyby nie robili tego kosztem budowania poczucia wyższości moralnej nad innymi krajami, które cierpią w wyniku ich polityki migracyjnej.

Na tą chwilę najbardziej skrzywdzone są Węgry, które realizując unijne prawo – chronią granicy oraz próbują powstrzymać falę uchodźców. Zaraz będzie zima, rząd węgierski już nie jeden raz apelował do Komisji Europejskiej o pieniądze na pomoc dla uchodźców, którym chce przygotować jak najlepsze warunki bytowania zimą, ale otrzymał w istocie jakieś śmieszne kilka milionów Euro. Rzekomym powodem ślamazarności z pomocą dla Węgier – jest niechęć do finansowania „węgierskiego muru”, bez zaoferowania Węgrom czegokolwiek w zamian. Jak niesłychanie cynicznym hipokrytom trzeba być, żeby domagać się od Węgrów jeszcze większej solidarności w sprawie uchodźców, jeżeli ten kraj przyjął około 150 tys., uchodźców. Węgrzy zostali z tym sami, – dlaczego Niemcy im nie pomagają, skoro tak deklarują wolę przyjmowania uchodźców, głównie z Syrii? Na Dworcu “Keleti” – czarnoskórzy ludzie z Sahelu – krzyczeli, że są z Syrii po słowach Angeli Merkel o tym, że nie odmówi pomocy potrzebującym Syryjczykom.

Tymczasem prawda jest brutalna – Niemcy przez swoją w istocie – szkodliwą postawę – leczą swoją traumę po ostatniej wojnie, chociaż nikt nie odmawia im wielkich serc i autentycznej dobroci! W wyniku braku zasad i pozwolenia na to, żeby nielegalni uchodźcy po prostu szli – doszło do tego, że przychodzą głównie najsilniejsi, którzy często utopili innych po drodze, bo byli innego wyznania, albo kogoś zabili i zgwałcili zabierając jego pieniądze. Proszę nie mieć złudzeń – po przeglądzie profilów społecznych uchodźców widać, że samodzielni mężczyźni w sile energii życiowej to około 70% uchodźców. Do tego dominują przedstawiciele religii, która nie jest eksterminowana przez terrorystów z tzw. państwa islamskiego, tamci nie mają szans – do Europy przedostają się często ludzie, co do których nie wiadomo czy w jakiejś formie wcześniej akceptowali rządy terrorystów, czy to z powodów etnicznych, czy też odmiany wyznawanej przez siebie religii, – co na Bliskim Wschodzie jest bardzo ważne, albowiem tzw. państwo islamskie jest zdominowane przez przedstawicieli jednego z odłamów religii tam dominującej. Ci wszyscy młodzi mężczyźni powinni zostać w swoich krajach i albo pracować dla ich dobra, albo walczyć ze złem, które wygania ich żony i dzieci z domów. Ucieczka nie jest rozwiązaniem, kto jak kto ale tak doświadczony polityk jak pani Merkel powinna to wiedzieć.

Jeżeli padnie strefa Schengen, nie będziemy po niej płakać, po prostu będzie trzeba mieć paszport przy sobie, bez paszportu nie będzie można się poruszać, – co w tym złego, jeżeli to powstrzyma nielegalną imigrację?

Jeżeli zostanie złamana solidarność europejska w zakresie transferów środków pomocowych, to powstanie pytanie o inne wolności w Unii np. prawo do transferu kapitału. Pani Merkel powinna o tym pamiętać.

Kwestie kulturowe i tożsamościowe to także ważna sprawa, zwłaszcza że pani Merkel powołuje się na wartości chrześcijańskie w kwestii upominania się o „kwoty” dla uchodźców. Byłoby dobrze, gdyby poczytała świętą księgę religii dominującej u uchodźców, co w niej jest napisane, jeżeli chodzi o niepodlegającą dyskusji instrukcję od Boga dla wierzących – jak należy postępować z Chrześcijanami. To jest napisane czarno na białym, nie trzeba znać ich języka – tłumaczeń jest bardzo wiele. Nikt bowiem, nawet Angela Merkel nie ma prawa do zmiany tożsamości nikogo w Europie, a zwłaszcza całych krajów.

17 myśli na temat “Angela Merkel właśnie przegrywa Unię Europejską

 • 4 września 2015 o 05:26
  Permalink

  Zgadzam się, to wina Angeli Merkel i braku zdecydowania – już dawno powinno się uszczelnić granice

  Odpowiedz
 • 4 września 2015 o 07:28
  Permalink

  Nie rozumiem jak można ograniczać się do ślamazarnego ograniczania skutków, a jednocześnie intensyfikować przyczyny. Przecież to nie zachwyt na chrześcijaństwem i europejską demokracją pchnął tych ludzi do rozpaczliwej ucieczki w nieznane. Ucieczki z wielkim ryzykiem śmierci po drodze i nędzy na miejscu. To Stany Zjednoczone, ich europejscy sojusznicy i konie trojańskie; wprost zaatakowały biedne ojczyzny dzisiejszych uchodźców. Niekiedy (łaskawie) ograniczyły się do sprowokowania zbrojnych konfliktów wewnętrznych bądź zewnętrznych. A gdy już te wojny wybuchły, to pieczołowicie je pielęgnują aby nie ucichły bądź zupełnie nie wygasły. Po cóż europejskie rządy udają, że nic się nie stało? Czyżby nie nadszedł jeszcze czas aby tych nieszczęśników załadować na statki i odesłać do kraju-sprawcy ich tragedii? Że co? Że nie zechcą przyjąć? Wystarczy stanowczo zagrozić zerwaniem współpracy wojskowej, politycznej i handlowej; a w wielkim USA znajdzie się miejsce dla paru milionów uchodźców. W przeciwnym razie będą musieli sami wygasić wzniecone przez siebie pożary i jeszcze pomóc odbudować pogorzeliska.

  Odpowiedz
  • 6 września 2015 o 06:20
   Permalink

   @Pozorovatel
   Niezwykle cenna to analiza i powinno sie niezwlicznie powalac europejska, unijana a moze i swiatowa konferencje z uwagi na ten exodus uchodzcow, zglebic przyczyny tych masowych migracji, ich sprawce i realnie dokonac oceny, gdzie istnieja wielkie niezasiedlone obszary, gdzie miga zyc ludzie….w usa sa cale polacie takich jeszcze nie zasiedlonych terenow, tez to sprawca tych tragedii, choc robi sobie kpiny i z tych ludzi szukajacych spokoju i lepszego jutra i wogole z Europy, “ktora musi nawet 60 mln ludzi przyjac do siebie …” ( artykul.prasowy o tym wwyslalam E-mail redakcji OP) !!!
   Najwyzsza pora rozmowic sie i.ewentualne “sankcje” dla usa daly by dobre rezultaty … Wogole polityke wojen i rozbojow , w ktorej wujek zza oceanu gra intensywnie pierwsze skrzypce musi ulec zmianie, mize sie to udac wlasnie w takiej sytuacji jak ter az, bo w innej nikt by sie nue odwarzyl taki temata piruszuc , obenie musi to uczynic i to radykalnie i szybko…takie konstrukcje omawiaja rozmaite uniwersyteckie projekty, przyszedl czas zmian i nowych regulacji, jak w prawie Archimdesa wypiera na zewnatrz “wode”….trzeba dzialac

   dla kwalifikacji , wiedzy.socjoligicznej i innej oczywiscie takze, rozwagi. charakteru moje wielkie uznanie

   Odpowiedz
  • 6 września 2015 o 06:38
   Permalink

   c.d.
   Wola wyrazenia komentatorowi @Pozorovatel uznania i to juz od dluzszego czasu sprawila, ze przelamalam moja “abstynencje” na lamach OP, ktor czesto ulega expresji chwili, podobnie jsk jego czytelnicy i komentatorzy , n
   iestety chciana l ub mimowolna nierzetelnosc niektorych publikacji, jak rowniez tu i owdzie
   ich komentatorow np.odnosnie kompetencji prezydenta RP, ktorych on ustawowo obecnie nie posiada.ale ciaglym pisaniu o tym w dlugich wywodach, jakby je mual ale ich nie pozytkowal ….lansowanue specyficznej postawy, czesto badzo radykanej, wogole nue bioracej pod uwage wyposazenia i pidstaw prawa i wiazacego Polska prawa miedzynarodowego doprowadzil do mojej niecheci do OP i cos takiego jak Burn out , zasluga @Pozorovatel , ze tu zagladnelam …

   jego czytelnikow np. od ciagle powtarzajacych twiedzen odnosnie kompetencji

   Odpowiedz
 • 4 września 2015 o 08:00
  Permalink

  Merkel i inni europolitycy starannie używają wszystkich możliwich narzędzi, żeby przepchnąć to szkodliwe, a nawet samobójcze dla Europy (nie w sensie “Unii Europejskiej”, a w sensie “europejskiej kulturowej wspólnoty”) rozwiązanie, jakim jest przyjęcie setek tysięcy potencjalnych terrorystów.
  Mam wrażenie, że obserwuję procesy, zachodzące w mózgu leminga, kiedy ten przygotowuje się do skoku ze skały w morze. ]:-)

  Odpowiedz
 • 4 września 2015 o 08:15
  Permalink

  Pozorovatel, święta prawda, jestem za. I przy okazji pytanie dla WEB JÓZEFA, kogo obraża słowo ŚMIECIOWY no kogo, biednych Polaków a rządzących to przecież święta prawda.

  W PRZYPADKU PODMIOTÓW OKREŚLONYCH CO DO TOŻSAMOŚCI NIE POWINNO SIĘ TEGO UŻYWAĆ. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 4 września 2015 o 08:31
  Permalink

  Proszę zauważyć jak zmieniła się Angela Merkel po ujawnieniu faktu podsłuchów przez Wielkiego Brata,kto ma informacje ten rządzi.A Donald? Szkoda gadać!!!

  Odpowiedz
  • 6 września 2015 o 01:32
   Permalink

   Nie mam wrazenia, ze ona sie zmienila, glucha jak pien, jak zwykle, jak przyciskaja ja do muru to raczy “co’s” powiedziec

   Odpowiedz
 • 4 września 2015 o 13:57
  Permalink

  eeeeetam, los merkel mało mnie obchodzi. moim zdaniem jesteśmy świadkami historii europy. jesteśmy świadkami upadku Unii Europejskiej jaką znaliśmy, czyli wspólnoty ludów europy. za chwilę padnie okrzyk, ratuj się kto może. hmm….. mieszkam blisko strefy kaliningradzkiej (dlatego strasznie mnie śmieszyły bajdy o buforze), Putin wpuści w razie czego ?

  Odpowiedz
 • 5 września 2015 o 20:02
  Permalink

  Niemcy tak zawsze, wywyższają się, dawniej jako chrześcijanie, potem jako protestanci, potem jako Prusacy, potem jako Niemcy, potem jako Aryjczycy, potem jako udzielający kredytów, potem jako ściągający długi, teraz jako przyjmujący imigrantów, później może jako kraj nawracający na islam tu swoją drogą dziwię się skor Europejczycy w tym gł. Niemcy tacy dobrotliwi, to czemu dopiero wtedy gdy i idzie o muzułmanów, którzy idą w kierunku Niemiec, ale nie już tak dobrotliwi i chętni do osiedlania u siebie gdy mamy do czynienia z Nepalczykami (trzęsienie ziemi) Filipińczykami (tajfun), Lankijczykami (tsunami), czyżby szejkowie z krajów znad Z. Perskiej finansowali europejskich polityków by ci wpuszczali do siebie muzułmanów i tylko muzułmanów. Ciekawi mnie też co to w ogóle w kontekście ich jedynej w swoim rodzaju historii znaczy być dzisiaj Niemcem albo Austriakiem, bo mam wrażenie, że to nic nie znaczy byle dopóki się ma wycieczki, emeryturę, zamożność, ot taki paradoks,

  Odpowiedz
  • 6 września 2015 o 01:02
   Permalink

   @kelly
   niezwykle poruszylo mnie co Pan/Pani tu napisala, no wlasnie to ich specyfika, to ich charakter z tym wywyzszaniem sie i postawa nie znoszaca sprzeciwu,formulowaniu , nawet w prywatnej rozmowie wszystkich oswiadczen, jak rozkazy, wszyscy inni ludzie czy Hiszpanie, Polacy, Francuzi itd., kto moze sobie na to pozwolic ( jest od N. nieuzalezniony ) to sie z tego wysmiewa, innych to gniewa, rozzlaszcza, mowia w desperacji, ze sami nikomu nie daja rozkazow , ale tez rozkazow od innych nie przyjmuja ! Uwaga za nie przyjecie rozkazow sa drakoniczne, w Polsce niewyobrazalne kary / represje ! Na tych to represjach zbudowany jest caly system zycia, i prywatnego i publicznego…
   Jak by mi Pan/Pani krotko wyperswadowala czego , jakiego to psychodramu ( ? ) oczekuje. lub spodziewa sie Pan/Pani od sformulowania “co to znaczy byc dzis Niemcem czy Austryjakiem ? Oni mowia.o sobie w 3-ciej osobie, I. i II Wojne Swiatowa zrobili “NationalSocialisten”= “NaZi”, ale tak, jakby to byla jakus narid z Marsa, to nie oni

   Odpowiedz
  • 6 września 2015 o 01:26
   Permalink

   c.d. @ kelly
   ja mieszkam( niedobrowolnie) w N. od b.dawna, martwie sie , jaki N. innym los jeszcze zgotuja ? I co mozna by z tym fantem N.zrobic np. moze bbbbbb wszyskich innych, zeby N.mieli “spokoj”, czy odwrotnie nikogo nie bbbbbbbb, bo zawsze musza miec kogos

   SZANOWNA PANI TAKA RETORYKA JEST NIEDOPUSZCZALNA WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
 • 5 września 2015 o 22:14
  Permalink

  przepraszam ale kto rządzi w EU? Merkel? Przecież jest coś jak Komisja Europejska, jest Tusi jako ‘prezio”, jest EU Parlament? To skąd te pretensje do Merkel? TO, ŻE EU JEST P……TYM – a szczególnie po “przyjęciu” Euro – mówił już prof. Mundell na wykładzie u “Koźmińskiego” w roku 2000!!!!Wspólna waluta bez INTEGRACJI POLITYCZNEJ. Czysty debilizm. A poza tym, zaplutym obowiązkiem Merkel jest dbać o NIEMCÓW a nie o ……..
  A tak przy okazji “imigrantów”. Zadziwiające jak wszyscy mówią o dniu DZISIEJSZYM a nikt nie zadaje sobie pytania o PRZYCZYNY tej imigracji (to, że idą przez Turcję/Grecję, Albanię/Kosowo czy Libia/Włochy winno chyba sprowokować pytanie KTO? A chciałem jeszcze zwróćić uwagę, że jest takie państewko jak ccccccc, które swoją ‘polityką’ wobec cccccccc OD SAMEGO POCZĄTKU stosował zasadę “ccccccc” czyli ccccccccc. A ile osób WYEMIGROWAŁO z Ukrainy do Rosji jak władzę objęła junta Poroszenki sponsorowana przez Sorosa/Nuland..sikorenko to tylko głupi podwykonawca)? 900 tysięcy podało kilka dni temu wp.pl.
  Przestańcie pacany uprawiać retorykę jaką się wam ‘podrzuca’ w stylu “winna Merkel”. Tak samo było w przypadku Grecji.Też było winna.
  JKM ma ABS rację, co do jakości “projekt EU”: DEBILIZM CZYSTEJ WODY i co Niemcy mają “finansować” ten debilizm? Ja wiem, że Soros/ggggggggg/BHLevy “wyrażają” się ciepło o “imigrantach”. Mają po prostu swoje interesy. KONKRETNE, takie z kasą a tym interesem jest Ukraina.
  I to by było na tyle. Krakaur, proszę przestać uprawiać “zadanie teksty”. POwyższy jest kolejnym w ciągu ostatnich tygodni. Coś Pana zawodzi tylko jeszcze nie wiem “co”.

  Odpowiedz
 • 6 września 2015 o 07:46
  Permalink

  # KRÓLOWA BONA – co za beznamiętna, nie mająca pokrycia z rzeczywistością i niesprawiedliwa krytyka OP! Nie zgadzam się na taką mowę nieobiektywną o OP jest jedyną ostoją wolnej, racjonalnej i pragmatycznej myśli – zarówno na łamach jak i na forum, czego sama pani dowodzi zachwycając się jednym z komentarzy. Nie można jednak być sprawiedliwym plując na OP a zarazem zachwycając się komentarzami, ponieważ komentarze są immanentną częścią tego społecznego dzieła jakim jest OP. Każdy myśli swoje – jak pisze czasami webmaster Józef – “póki co” czytanie OP nie jest jeszcze obowiązkowe. Wstyd mi za panią, że nie jest w stanie pani wznieść się ponad mur swojego autonomicznego sposobu postrzegania rzeczywistości i pluje pani na jedną z nielicznych wysp wolności! Ja też się z wieloma rzeczami nie zgadzam np. z namiętnymi hymnami pochwalnymi OP na temat broni masowego rażenia, albo z udostępnieniem broni Polakom, jednak to nie jest powód żeby pluć na OP ponieważ OP reprezentuje szersze wartości i wolność ich przekazu, czego w polskich mediach nie ma. Proszę zobaczyć na “Gówno” tam nawet zamknęli możliwość komentowania pod artykułami o nielegalnych imigrantach, a tutaj nie dość że może pani komentować co pani chce, to jeszcze może pani pluć na tych co pani to umożliwiają. Ciekaw jestem czy jest pani tylko biernym czytelnikiem, czy też wspiera pani czynnie OP – tak jak ja, przyznaje niewielką kwotą ale regularnie wpłacam po 20 zł. Zanim zaczniemy krytykować i obrażać OP zastanówmy się czy jego formuła mieści nasze poglądy czy nie? Mnie się widzi że mieści. W pani przypadku pani oburzenie dowodzi tylko tego jak bardzo duże wrażenie na pani zrobił OP i proszę się do tego przyznać i nie obrażać już więcej i OP i czytelników i komentatorów. Co pani ma do poglądów innych ludzi?

  EHHHHHH NO PISZCIE SOBIE CO CHCECIE ALE SIĘ NIE OBRAŻAJCIE I BEZ SŁÓW WIADOMO JAKICH. WSZELKA KRYTYKA JEST MILE WIDZIANA, BARDZO DZIĘKUJEMY. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 7 września 2015 o 01:49
   Permalink

   @Hypo
   Pan/Pani wybaczy ale powyzszy wywod to wogole nie na temat i zdaje sie , ze na czyjes zamowienie skonstruowany, raczej Pana/Pani zarzuty odnosza sie do do Pana/Pani tekstu, no wlasnie, co Pan/Pani ma do pogladow innych ludzi np.moich ?
   Na OP nigdy nie plulam, ale uczac sie od @Hypo jak to sie robi np.powyzszym nie rzeczowym tekstem moge sprobowac i powyzsze slowa wlasnie @Hypo zadedykowac !!! Dno, reprezentuje Pan/Pani kompletne dno i moralne i intelektualne ……mam nadzieje, ze Panu/Pani za ten dlugasny, bezsensiwny tekst dobrze zaplacili !!!

   Odpowiedz
  • 7 września 2015 o 01:56
   Permalink

   @Hypo c.d.
   niestety, nie jestem psychoterapeutka trudniaca sie psychoanaliza i pomoc Pani/Panu nie moge, musi sie Pan/Pani ze swoimi problemami zwrocic do kogos innego, powodzenia !!!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.