Ogólna, Technologia

Amerykańska nagroda dla TELDAT

TELDAT otrzymał od Raytheon nagrodę „4-Star Supplier Excellence Award” (4-Gwiazdkowy Doskonały Dostawca)

Bydgoska spółka TELDAT, jako pierwsza w historii polska firma, została wyróżniona przez Raytheon Integrated Defense Systems (IDS), producenta m in. systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot, za najwyższą jakość produktów i ich wzorowe dostawy oraz dbałość o satysfakcję klienta. Znaczenie tego prestiżowego wyróżnienia jest tym bardziej cenne, iż jest ono przyznawane starannie wybranym dostawcom tej światowej korporacji. Uroczysta ceremonia  wręczenia nagród odbyła się 17 maja 2018 r. w Bostonie w stanie Massachusetts w USA.

TELDAT Sp. z o.o.sp.k.

Do wymienionej nagrody TELDAT został nominowany spośród tysięcy dostawców z całego świata za spełnienie bardzo wysokich kryteriów jakościowo-technicznych i proceduralno-wykonawczych. W przypadku TELDAT dotyczyły one przede wszystkim kilkuletnich, wzorowych i systematycznie wzrastających dostaw zaawansowanych militarnych rozwiązań teleinformatycznych dla systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot, produkowanego przez Raytheon. Są one eksploatowane w zestawach tego sprzętu wojskowego w kilku państwach, użytkownikach systemu Patriot  i przygotowywane do wdrożenia w następnych. Zanim TELDAT rozpoczął dostawy, jego kompetencje i produkty (w tym urządzenia JAŚMINa i ich oprogramowanie) były przez dłuższy czas poddawane fachowej weryfikacji przez Raytheona. Weryfikacja obejmowała testowane (także pod kątem bezpieczeństwa teleinformatycznego) w wyspecjalizowanych laboratoriach na terenie USA. Wszystkie testy były prowadzone za zgodą właściwych polskich instytucji centralnych.

TELDAT jako starannie wybrany partner firmy Raytheon w polskim sektorze obronnym, zwłaszcza w obszarze rozwiązań informatycznych, był uprzednio przez kilka lat poddawany audytom prowadzonym przez właściwe instytucje Stanów Zjednoczonych i Polski.

„Jesteśmy niezwykle dumni z przyznanego wyróżnienia i owocnej (także w aspektach technicznych) współpracy z Raytheon – naszym solidnym i strategicznym międzynarodowym partnerem w branży obronnej – któremu bardzo dziękujemy za tę  wyjątkową nagrodę i obopólnie korzystną współpracę, sprzyjającą także umacnianiu przyjaźni polsko-amerykańskiej” – powiedział dr inż. Henryk Kruszyński, prezes TELDATu.

„Raytheon  jest zaangażowany w partnerską współpracę z polskim przemysłem i pragnie doceniać i nagradzać  doskonałą pracę polskich dostawców, spełniających i przekraczających oczekiwania klientów” – powiedział Pete Bata,– Wiceprezes Polskiego Programu Zintegrowanej  Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej firmy Raytheon.

O nagrodzie Supplier Excellence Awards

Spółka Raytheon Integrated Defense Systems ustanowiła program dorocznego  przyznawania nagród Supplier Excellence Awards (Doskonały Dostawca) w celu uznania wyróżniających się dostawców usług i solidnych partnerów, spełniających i przekraczających oczekiwania klienta. Kandydaci do nagród są oceniani według określonych kryteriów, w tym jakości i terminowości dostaw. TELDAT jest jedną z 55 firm wyróżnionych nagrodą 4-Star Supplier Excellence Award przez Raytheon Integrated Defense Systems.

TELDAT Sp. z o.o.sp.k.

 

* * *

O TELDAT

TELDAT jest jedyną polską firmą z zakresu wojskowego IT, która od ponad 21 lat dynamicznie i efektywnie działa w obszarach szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz obrony narodowej i sojuszniczej, posiada w tej dziedzinie największy narodowy i liczący się w świecie wysoko wyspecjalizowany potencjał (także inżynierski), szerokie kompetencje i zdolności oraz kompleksowe i zunifikowane, w niektórych płaszczyznach unikatowe i referencyjne, cenione w kraju oraz za granicą rozwiązania sprzętowe i programowe. Flagowym i zarazem innowacyjnym zbiorem produktów TELDAT jest Sieciocentryczna Platforma Teleinformatyczna JAŚMIN – unikatowy zautomatyzowany system systemów dowodzenia, wsparcia działań wojsk i łączności. Jest on szerokim zbiorem specjalistycznych systemów, urządzeń i oprogramowań, z których jak z klocków można budować zintegrowane i rozlegle działające (globalnie) systemy informacyjne dedykowane zwłaszcza dla wojska. Więcej informacji: www.teldat.com.pl

***

Informacja redakcji:

Wszelkie prawa do tekstu i zdjęć zastrzeżone na rzecz Teldat. Wyłączenie licencji CC 3.0.

3 komentarze

  1. Dobrze, bardzo dobrze.

  2. Cieszy oczy taki sukces.

  3. Michał z Izraela

    Reklama. Ciekawe że u nas nie prosili żebyśmy wychwalali ich produkt o. Przecież my jesteśmy jedyni co używają ten produkt w boju. Wiedzą w Raytheon co u nas myślą o Patriotach. W 1991r. w wojnie z Irakiem zrobili masę szkód, i żadnego pożytku.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.