Amerykańscy patrioci upomnieli się o swoje prawa – przewrót w USA?

Army of Northern Virginia Battle Flag, designed by William Porcher Miles 1024px-North_Virginia_Third_Bunting.svg By No machine-readable author provided. Fornax assumed (based on copyright claims). – No machine-readable source provided. Own work assumed (based on copyright claims)., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=632125

Amerykańscy patrioci upomnieli się o swoje prawa – czy to jest przewrót w USA? Kongres miał zatwierdzić wynik wyborów prezydenckich, którego nie uznaje obecny Prezydent Stanów Zjednoczonych pan Donald Trump. Co więcej, który mówi wprost, że wybory zostały sfałszowane i zmanipulowane i że wynik nie jest prawdziwy. Do uznania ważności wyborów nie doszło, ponieważ duża grupa amerykańskich patriotów, w tym kilku z flagami bitewnymi Armii Północnej Wirginii (The Army of Northern Virginia) Skonfederowanych Stanów Ameryki – w dłoniach – opanowało Kapitol, broniąc wolności, Konstytucji i państwa przed uzurpacją elit – krzycząc: „Stop the Steal” (skończcie z kradzieżą).

Wybory w Stanach Zjednoczonych są specyficzne – dwustopniowe. Wyborcy wybierają elektorów, którzy głosują na Prezydenta, ale nie są automatycznie związani instrukcjami swoich wyborców. Co jest jeszcze ciekawsze, wybory są w ramach Stanów co do zasady większościowe. Oznacza to, że ten z kandydatów, który zdobył więcej głosów – zbiera wszystkie głosy elektorskie przydzielone dla danego Stanu. W ostatnich „nowożytnych” czasach, w tym kraju – 3 razy wygrał kandydat, który zdobył mniej głosów w skali kraju, niż przeciwnik, ale pomimo tego – dzięki mechanice przeliczenia głosów elektorskich został Prezydentem.

To, o co upomina się pan Donald Trump, to kwestia zliczenia głosów, albowiem w USA nie ma czegoś takiego jak jeden – unitarny i komplementarny rejestr wyborców. Głosy są zliczane lokalnie i zdarzały się przypadki, że jedna osoba mająca nieruchomości w kilku hrabstwach – głosowała w każdym z nich! Takich przypadków było bardzo dużo, a w warunkach amerykańskich – 500 głosów, może zdecydować o tym, dla kogo będą przynależeć głosy elektorskie z całego kraju, a tym samym przesądzić o wyniku wyborów Prezydenta! Sądy odrzuciły wszystkie protesty prawników sztabu wyborczego Republikanów, jednak dla amerykańskich patriotów to są dowody na spisek elit.

W wyniku epickiego oporu amerykańskich patriotów, nie doszło do zatwierdzenia wyborów prezydenckich przez reprezentujący elity Kongres. Pan Biden nie został ogłoszony zwycięzcą wyborów, w sensie prawnym te wybory są nierozstrzygnięte. Prawdopodobnie nie dojdzie do zaprzysiężenia pana Bidena. Pan Donald Trump będzie zmuszony do poszukania możliwości prawnych, do przedłużenia swojej aktualnej kadencji. Inaczej, Stanom Zjednoczonym grozi chaos. Byli szefowie Pentagonu nie bez powodu wystosowali list, wzywający do nie wciągania armii Stanów Zjednoczonych do konfliktu politycznego. Prezydent Stanów Zjednoczonych jest głównodowodzącym, ale użycie wojska na terenie Stanów Zjednoczonych jest prawnie niemożliwe, z wyjątkiem określonych przez prawo przypadków. Jeżeli wydarzenia w Waszyngtonie zostałyby uznane za akt terroryzmu, to skończyłoby się ich natychmiastową pacyfikacją. Pan Prezydent Trump wezwał w publicznie udostępnionym przemówieniu swoich zwolenników ro rozejścia się i zakończenia protestów.

Mechanika wydarzeń jest stosunkowo prosta, ponieważ pan Trump nie mógł być pewny lojalności mama Mike Pence, doszło do wydarzeń, które powstrzymały ogłoszenie pana Joe Bidena zwycięzcą wyborów prezydenckich. Pan Pence miał być poturbowany przez amerykańskich patriotów na Kapitolu w trakcie gwałtownych i emocjonalnych wydarzeń. Później wysłał Gwardię Narodową do Waszyngtonu, przy czym Pentagon ogłosił, że pan Prezydent Trump nie chciał tego zrobić.

W świetle dostępnych przecieków i innych szczątkowych wiadomości, wielu amerykańskich obserwatorów wydarzeń publicznych sygnalizuje, że mogło być tak, że amerykańskie struktury siłowe dopuściły ludzi na Kapitol, żeby przerwać proces wyborczy. Pytanie o to, czy ktoś te rozruchy zainspirował, będzie najważniejszym pytaniem w amerykańskim życiu politycznym kolejnych lat.

Sytuacja będzie opanowana, ale będzie miała swoje bardzo dalekie skutki polityczne. Republikanie mają problem, ponieważ z jednej strony mają świadomość, że emocjami dominującej części ich wyborców rządzi pan Trump przez Twittera. Z drugiej strony jednak doskonale rozumieją, że dalsze utrzymywanie pana Trumpa jako lidera politycznego, to koniec ich partii.

Sytuacja wygląda w ten sposób, że część partii republikańskiej, Prezydent i jego zwolennicy, nie uznają wyniku wyborów. Natomiast część partii republikańskiej i wyborcy pana Bidena wraz z Partią Demokratyczną mają przeciwne zdanie. Pierwszy obóz uważa, że odebrano podstępem im zwycięstwo. Natomiast demokraci jak się otrząsną, będą chcieli przeprowadzić Impeachment pana Trumpa, pozostawiając władzę na okres przejściowy w rękach pana Pence.

Proces który się w tej chwili dzieje, jest pomyślany na kolejne lata rządów lewicy, tak żeby umożliwić odzyskanie władzy przez amerykańskich patriotów z amerykańskiej prawicy, być może z następcą pana Trumpa na czele.

Z naszej perspektywy widać, że nie można stawiać na jednego konia. W tej chwili powinniśmy wiedzieć, na kogo głosowali amerykańscy Żołnierze stacjonujący w Polsce, bo jeżeli ten kraj będzie miał za dwa tygodnie dwóch Prezydentów, to wszyscy będą w nowej rzeczywistości.

W sobotę na koniec dnia, w jednym z największych kantorów wymiany walut w Krakowie 1 USD skupowano po: 3,67 a sprzedawany po 3,74 PLN. Zobaczymy ile będzie kosztował za kilka dni.

46 myśli na temat “Amerykańscy patrioci upomnieli się o swoje prawa – przewrót w USA?

 • 7 stycznia 2021 o 05:16
  Permalink

  Ciekawe informacje o niepokojącej wymowie.

  Druga informacja, to rosnące liczby zakażeń (więcej testów?) i zgonów w Polsce.

  Na wczoraj to było 30055.

  Może już starczy?

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2021 o 06:01
  Permalink

  Piękne zdjęcia z USA, twórcy Majdanów i arabskich wiosny mają rewolucję u siebie. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie.

  Odpowiedz
  • 7 stycznia 2021 o 08:31
   Permalink

   Pewnie w Waszyngtonie USA otwarło swoją ambasadę…

   Odpowiedz
  • 7 stycznia 2021 o 09:20
   Permalink

   “Podobno widziano” na czele bojowek samego Putina i Lukaszenke. Azeby wyjsc z twarza trzeba oglosic nowe sankcje

   Odpowiedz
 • 7 stycznia 2021 o 07:07
  Permalink

  … kto sieje wiatr ten zbiera burzę !!!

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2021 o 07:50
  Permalink

  NIESTETY, paka – KOMUNIŚCI “górą”…nomen omen, zła to wróżba dla całego cywilizowanego świata.
  Ile tego świata zostało? Niewiele. Gdzieś tam na Wschodzie i jeszcze dalszym wschodzie ‘musi być it.dalyj a “dalej i bliżej” – ‘ciemność widzę”!

  @Buntownik bez powodu. Jak Ty nic nie rozumiesz. Ci twórcy permanentnej rewolucji neocony (neokomuniści – trockiści) dziś tryumfują…

  @Inicjator. “Na wczoraj to było 30055.” … – 🤪

  “„Jutro wtorek, więc do Tworek!” – rozpoczyna swoją opowieść Jurek (główny bohater spektaklu „Tworki” opartego na powieści Marka Bieńczyka), a widzowie wizualizują sobie, że za chwilę zostaną zabrani na szpitalny oddział, gdzie w kaftanie bezpieczeństwa, pośród drzwi bez klamek zostaną zmuszeni do zmierzenia się z obłędem. Na miejscu okazuje się jednak, że teren szpitala to ostatnia przestrzeń niedotknięta chorobą, która trawi już cały świat.” Woot?!

  “Tworki” – reż. Paweł Kamza – Teatr Polski w Szczecinie

  Odpowiedz
  • 7 stycznia 2021 o 22:24
   Permalink

   @krzyk58

   Jacy komuniści górą? Pogięło cię. Toć to panie kapitaliści liberałowie wsio, tylko dla niepoznaki zwani demokratami, bo inaczej swoje cele realizują w przeciwieństwie do prawiczków republikańskich Trumpa. Ale i tak dla wszystkich liczy się tylko zysk i dojenie innych państw na świecie.

   A co najważniejsze to fakt widoczny na zdjęciach z selfie na Kapitolu, że prawica amerykańska nawet rewolucji sobie nie potrafi zrobić. 🙂 Opanować Kapitol po to, aby selfie sobie zrobić, no przejaja, trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem.
   W Pekinie i Moskwie pewnie ze śmiechu się pokładają. 🙂

   Już kiedyś stawiałem diagnozę, że tam nie będzie żadnej rewolucji lewicowej, ani prawicowej, tam może być tylko coś w stylu filmowego Mad Max, jak ostatecznie padnie dyktatura Deep State. A ten “szturm” na Kapitol tylko potwierdza moje wnioski. 🙂

   Odpowiedz
   • 8 stycznia 2021 o 07:59
    Permalink

    @Miecław.
    “A co najważniejsze to fakt widoczny na zdjęciach z selfie na Kapitolu, że prawica amerykańska nawet rewolucji sobie nie potrafi zrobić. 🙂 Opanować Kapitol po to, aby selfie sobie zrobić, no przejaja, trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem.
    W Pekinie i Moskwie pewnie ze śmiechu się pokładają.”

    Miast pisać brednie, jako masz we zwyczaju, odsłuchałbyś lepiej “roliki” polskie i rosyjskie które linkowałem ot, choćby
    N. Starikowa…
    Tosz-to na kilometr waniajet grubą prowokacją ‘tych komunistów” (wiodącymi lud) na Pałac Zimowy…

    Liczyłem że mimo wszystko jesteś roztropniejszy od pelikana, (łyka wszystko) ale to były tylko moje (jak widać) pobożne życzenia…

    “dziwnym trafem” komentatorka “ru-neta” podpisująca się nickiem brzmiącym jakby z ukraińska
    stawia prawilną (moim zdaniem) diagnozę burdelu na Kapitolu cytuję: У меня дядя в США всю жизнь живет. Он за Трампа. Они ездили к Капитолию с мирной демонстрацией и потом разошлись. А потом вдруг с удивлением узнают, что кто-то штурмом взял Капитолий. Только сторонники Трампа к этому времени от Капитолия уже уехали. Вот что интересно.” No i ten ‘diadia”, w USA , to a najpewniej potomek tych od 44/45 r. 🙂 NO, ale logicznie stwierdza, tego nie
    powiedzą w oficjalnych mediach na całym świecie nawet w Rosji, no może w Białorusi, jak “tam było”.
    Wystarczy posłuchać narracje w polskojęzycznych przekaziorach,są tam dwa albo i trzy ukryte dna.

    A, swoją drogą przekonany jestem że w dniu wczorajszym zamieściłem rolik Starikowa wraz z kom.
    Hmmm, zastanawiające… ponawiam: Николай Стариков: захват Капитолия в США – провокация против Трампа https://www.youtube.com/watch?v=utp1DL7fjzw&t=4s
    Miecławie odsłuchaj sobie i wyciągnij wnioski, paka – dezinformujesz Sz. Kom. … 🙂 Poniał?

    Odpowiedz
    • 8 stycznia 2021 o 18:00
     Permalink

     @krzyk58

     Ty sobie chłopie poczytaj, że Trump nawet nie potępił tej rzekomej prowokacji podczas tego bezsensownego szturmu na Kapitol, na co czekał? Na jaki rozwój wypadków? 🙂
     Może naiwny liczył, że jak Kapitol zostanie opanowany, to różne służby i armia staną murem za nim i zrobią ponowne wybory? Nie widział, że ten Kapitol jest szturmowany przez zgraję ludzi o zrytych beretach? I nic z tego nie wyjdzie? A sami republikanie się od niego odwrócili, bo liczy się kasa, więc takiego Trumpa mogą poświęcić dla biznesu, skoro mu nie wyszło rządzenie:-)

     Przecież to zgraja nieudaczników i bezmyślnych palantów, podobnie jak podczas tych protestów latem po zabiciu tego zatrzymanego Afroamerykanina przez policjanta, co to rzekomo lewactwo rozruchy robiło.

     Człowieku na tym amerykańskim ugorze intelektualnym nie uda się żadna rewolucja, a władza kapitału jest niezagrożona. Tam nawet gdyby żydzi komuniści istnieli jeszcze i chcieli zrobić rewolucję to im się także to nie uda, bo ten naród nie ma żadnego potencjału prospołecznego, a kultura głupoty, hedonizmu, egoizmu i indywidualizmu pod egidą kapitalizmu jest tak rozpowszechniona, że żadna praca pozytywistyczna u podstaw tego nie zmieni w kilka pokoleń, a co mówiąc w jedno.

     Potencjał rewolucyjny mieli tylko Słowianie na przełomie XIX/XX wieku, bo w ich genach zakodowana jest sprawiedliwość społeczna, wolność i wspólnota.

     Ot pokłóciła się amerykańska oligarchia o politykę a dotychczas tak pięknie się dzieląca na republikanów i demokratów, bo jak zaczyna być bieda i widać, że ich szatańskie interesy padają, to rzucili się sobie do gardeł i każdy ciągnie krótką kołdrę do siebie. Jak widać na salonach głupota też zaczyna panować a nie racjonalne i prospołeczne myślenie.

     Oni nawet sobie kolorowej rewolucji nie są w stanie zrobić. 🙂
     No taki stan umysłów. Tylko Mad Max jest możliwy.

     Odpowiedz
 • 7 stycznia 2021 o 08:39
  Permalink

  Taka jest prawdziwa twarz Ameryki, ludzi których homoelita z Kalifornii pozbawiła miejsc pracy, górników z Virginii i robotników stalowni z Michigan.

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2021 o 09:48
  Permalink

  Trumpowi pozostaje już tylko wywołanie jakiejś wojny, na przykład zaatakowanie Iranu.

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2021 o 10:04
  Permalink

  Dziwne, zę zachód w tym i Polska podnosiły kwestie prawidłowego wyboru prezydenta Białorusi, a teraz NIKT ze strony zachodu się nie odzywa, twierdząc, że to sprawa ameryki, a czyja w takim razie była sprawa Białorusi. Widać zachód promuje “demokrację” wybiórczą, dlatego sa takie tego skutki.

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2021 o 10:10
  Permalink

  Postrzelona kobieta zmarła.

  Strasznie kibicuję kłótni tym bandziorom, takiej, która doprowadzi do podziału tego szkodnika światowego na małe bezsilne plugawe terytoria niesłusznie zwące się “krajami”

  Oby ich upadek był jak najszybszy

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2021 o 12:08
  Permalink

  Kwestionowanie wynikow wyborow, jest “nową świecką tradycją”…..
  Coż więc dziwnego, że wrociło bumerangiem do jej tworcow?

  Media kontrolują przekaz.
  Pan Bezos z panem Zuckermanem mają wielki wpływ, i pieniądze na sponsorowanie przekazu konkretnych treści.
  I oto wyniki.

  Nawiasem mowiac, kto sponsoruje Antifę?
  W te wybory włożono wiele miliardow.
  I wynik był do końca niepewny.
  Być może, wybory były dopiero pierwszym aktem sztuki?

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2021 o 14:29
  Permalink

  Już pierwsze zdanie artykułu: “Amerykańscy patrioci upomnieli się o swoje prawa…” pozycjonuje jego Autora.
  Nieco dalej czytam: “W wyniku epickiego oporu amerykańskich patriotów, nie doszło do zatwierdzenia wyborów prezydenckich przez reprezentujący elity Kongres”.
  Czyżby Autor nie uważał, że Kongres nie jest patriotyczny, a patriotą jest Donald T. z jego przyboczną świtą i nawiedzonymi zwolennikami, sterowanymi przez niektóre media społecznościowe? To ryzykowne stwierdzenia.

  USA to (dość ścisły) związek mniejszych, składowych państw (“stanów”), więc wybory są po prostu przez to zdefiniowane. Poszczególne stany wybierają kandydata, i na podstawie takiej decyzji wyborców, stanowi elektorzy (reprezentujący swoich wyborców) po zebraniach elektorskich, przekazują tę informację (głosy) do Waszyngtonu. Nie ma w tym więc nic dziwnego, że niekiedy sumaryczna liczba głosów wskazuje jednego kandydata, a wybierany jest inny. Dodam, że jest nieprawdą jakoby elektorzy byli zobligowani do głosowania tylko na kandydata wygrywającego w danym stanie. To zależy od ustaleń prawnych obowiązujących w danym stanie, przez co w niektórych stanach (Maine, Nebraska) głosy elektorskie są rozdysponowywane proporcjonalnie.
  Dodam, że w 2016 Donald T. wygrał głosami elektorów, a przegrał sumą głosów obywateli, i prezydentem został.

  Autor pisze również, że: “Sądy odrzuciły wszystkie protesty prawników sztabu wyborczego Republikanów, jednak dla amerykańskich patriotów to są dowody na spisek elit”.
  Znów ci pozycjonowani przez Autora “patrioci”. Wypływa stąd wniosek, że wszystkie tamtejsze sądy są skorumpowane. Czy to nie przesada? Ani jednego sprawiedliwego w największej demokracji? 🙂

  A swoją drogą dziwię się nieco Autorowi, że jest tak bezkrytycznie przekonany o patriotyzmie Donalda T. Przecież równie dobrze można napisać (wspierając się znacznie szerszą dokumentacją), że jest raczej megalomanem z wybujałym ego, nieprzyjmującym do wiadomości, że przegrał. Świadczy o tym jego kariera biznesowa, a ostatnio nawet sposób prowadzenia negocjacji. Może i był patriotą (przynajmniej w gębie), ale nie był w stanie pojąć wyzwań nowych czasów.
  Pozwolę sobie przypomnieć, że dwa i pół wieku panowania ideologii nacjonalistycznych (patriotycznych) zebrało wyjątkowo obfite, śmiertelne żniwo, więc wypadałoby powiedzieć im “dość”, ale jak widać, do niektórych to nie dociera.

  Może warto jeszcze dodać, że przez 4 lata prezydentury Donalda T., Polska zawarła sumarycznie taką ilość niekorzystnych umów, jak nigdy wcześniej. Tak łatwo przejść nad tym do porządku dziennego? Osoby uważające się za “tutejszych patriotów”, wspierają “tamtejszych patriotów”, i to pomimo szkód wyrządzonych nam przez tych “tamtejszych”? Zadziwiające. Czy teraz obowiązuje: patrioci wszystkich krajów łączcie się?

  Właśnie usłyszałem wypowiedzi naszych przedstawicieli, że ten “patriotyczny przewrót” to tylko czyjaś wewnętrzna sprawa. Nie poznaję ich, od lat walczą zaciekle o demokrację na świecie (Irak, Afganistan, Iran, Białoruś) u boku hegemona, a teraz “głowa w piasek”? A co z tymi sztandarowymi hasłami, gdzie wywiady z “tamtejszymi patriotami”? Czyżby zdrada ideałów? 🙂

  Odpowiedz
  • 7 stycznia 2021 o 22:33
   Permalink

   @Ali
   Zgadzam się. Ale Sz. Krakauer słynie przecież z przewrotnego poczucia humoru, bo nazywając ich patriotami nie mógł tego pisać na poważnie bez szyderczego uśmiechu na licu.

   A co do ostatniego akapitu, czyli zachowania dziennikarskich kundelków mendiów reżimowych, to chyba zbyt wiele oczekujesz. 🙂 Przecież nie będą szczekać na własnego pana, nawet jak się “jaśnie państwo” w rodzinie pokłóciło. Dziennikarze tych mendiów też mają kredyty do spłacenia, a wiedzą, że niepokornych i szczekających w niewłaściwym kierunku czeka burta z pracy, potem komornik i mieszkanie pod mostem. To są o wiele bardziej skuteczniejsze narzędzia przywracające rozum i feudalne posłuszeństwo, niż w PRL-u milicyjna pałka.:-)

   Odpowiedz
   • 8 stycznia 2021 o 08:12
    Permalink

    @Miecław.
    Twoja bolszewicka czujność każe stawiać ci na BLM i Antifę, czyli neokomunistyczne antywartości.
    Ja, stawiam na tych – których wymienił w poście @WPK!
    Posiadasz specyficzny dar rozgryzania intencji K. czytasz w tekście czy i w myślach?
    A może Miecławie to tylko twoja nadinterpretacja? Albo i konfabulacja zmierzająca w określonym kierunku?

    Odpowiedz
    • 8 stycznia 2021 o 18:22
     Permalink

     @krzyk58

     To nie bolszewicka czujność, tylko racjonalne myślenie, bo tam nie ma żadnych wartości nawet neokomunistycznych, a jakieś tam BLM, czy Antifa to zgraja nawiedzonych, z reguły młodych ludzi, może tam gdzieś i przez kogoś finansowanych, których można co pewien czas podpuścić i napuścić na jakieś działanie, ale tam generalnie jest ugór intelektualny, więc rozumiesz, że nawet porządne idee lewicowe nie są w stanie wykiełkować. Prawica władająca kapitałem rzuci im coś na pożarcie, da więcej kartek na żywność, wpuści narkotyki na rynek i władzę mają zapewnioną. 🙂 Ja nawet nie widzę tam lewicującej burżuazji, skoro wszyscy uznają Biblię za świętość i aby piastować różne urzędy trzeba tam być wierzącym albo hipokrytą i udawać wierzącego. Generalnie to kraj porąbany. Trzeci świat bez przyszłości.
     Zmiana jakiegokolwiek systemu, czy to w drodze demokratycznej czy tzw. zamachu stanu, jest możliwa tylko wtedy gdy większość społeczeństwa ma te same spójne wartości i cele. Póki co wspólne cele ma tylko kapitał, bez względu na różnice ideowe i oni będą tam panować w ramach dyktatury, jak dotychczas. Ta ich demokracja to fikcja i przykrywka do władzy kapitału.

     A co do tego:
     “Posiadasz specyficzny dar rozgryzania intencji K. czytasz w tekście czy i w myślach?” – a może nadajemy z Krakauerem na tych samych falach i mam dar wyłapywania jego intencji na poziomie komunikacji kwantowej? Kto wie? 🙂
     Póki co stawiam hipotezy, nie myl tego z konfabulacją i nadinterpretacją.

     Odpowiedz
 • 7 stycznia 2021 o 16:54
  Permalink

  Все должно быть так , как должно быть , Мир будет спасен и освобожден от фантома Карла Маркса.

  Zmiana barw. Wszystko Jasne. Co się stało dzisiaj 7 stycznia 2021 r.

  https://www.youtube.com/watch?v=IuTaLjfJDJE&t=1s

  Musisz to wiedzieć (996) Harował 45 lat, nie opłacało się go leczyć wpisali COVID…

  https://www.youtube.com/watch?v=OSHgSQAyHhs&t=1s

  Ludziom Wolnym info. może być na czasie, natomiast ‘wypłochy formułowe”, (są tacy) nie będę imienne pastwił się, mogą sobie lekturę
  odpuścić gdyż jak mniemam (nawet) śpią regulaminowo w namordnikach ,celem zachowania ‘dobrej kondycji”… Tak jak Partia przykazała… 🙂
  I dobry Bóg z nimi! https://www.czasfinansow.pl/policjanci-przerazeni-widmem-odszkodowan-ktore-beda-musieli-wyplacic-za-bezprawne-i-nielegalnie-wystawiane-mandaty-i-wnioski-do-sanepidu-z-prywatnych-majatkow/

  Ps. Jak widzimy system wypnie się na swoich pachołków i ‘któś” zdrowo beknie, 😁
  szyta grubymi nićmi hutzpa’h nie przejdzie. I nie będzie usprawiedliwienia – ‘my rozkazy wykonywali.. ” jest problem? Musi być i sprawca!! Ukarany ‘po kieszeni” i otoczony infamią!
  Amen.
  A Partia wyłuszczy interpretację “obowiązujących przepisów stanu wojennego z narodem” na swoją obronę. Są takowe “schody”, kwestia interpretacji, jak to mówią, nadgorliwość gorsza ci jest od komunizmu … a “murzyn”? Zrobił swoje i niech spi*la .Tak “to” działa… jeszcze raz – amen’t

  Taka ciekawa aluzja z “ru-neta” pro: tragikomedii “Все должно быть так , как должно быть , Мир будет спасен и освобожден от фантома Карла Маркса.” I, jak TU nie przytaknąć sakramentalnym – Amen. Tym razem – na amen!

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2021 o 18:52
  Permalink

  @Niechodzący – z tym otwarciem ambasady to pięknie trafiłeś !

  @Ali – Trump jest niewątpliwie największym ze znanych bufonów , ale większość mediów liberalnych ( z naszymi na czele ) w ogóle nie podejmuje tematów fałszerstw . Trump mi ” lotto” ale tam w różnych stanach ( nie ma w USA czegoś takiego jak nasza PKW ) były zmieniane formy głosowania , szczeg. korespondencyjnego ! Dochodziło do tego , że w domu z szyldem “for sale” znajdowano w skrzynce parę (!) pakietów do głosowania zdalnego , bo ktoś kiedyś tam mieszkał , lub miał ten dom .

  Niezależny zupełnie od trumpistów dziennikarz , liberalny lewicowiec też miał poważne “wąty” . Napisał nawet , że gdyby tyle i takie numery (!) miały miejsce np. na Białorusi czy w Rosji to byłyby sankcje , sankcje i jeszcze raz sankcje ! Był po prostu UCZCIWY !

  Faktem jest , że szloch nad zamieszkami naszych głównych mediów był koszmarnie zakłamany . Pamiętasz Białoruś i wynik 80/20 dla Łukaszenki ?
  Jaki hejt bez dowodów i poparcie dla protestów . A jak gggggg stwierdziła , że to ona ma 80 % pies z kulawą nogą nie zaprotestował .

  Taka mała różnica , ale istotna różnica !

  Najlepiej ocenili sytuację w USA politycy Konfederacji i ggggg, bo wymiatanie klasy średniej trwało w USA lata całe , plugawe zadufanie lewicowo – liberalnej elity przekraczało wszystko , przemysł z centrum kraju wymiotło i uczyniono z pracujących prekariat , poza bogatą elitą z czerwonego chodnika przed znanymi teatrami czy knajpami .

  Najplugawiej – nielubiany przeze mnie Bartłomiej gggggg , nazywając protestujących MOTŁOCHEM !

  Przy okazji , nikt z licznych komentatorów w Polsacie czy TVN 24 nie zająknął się na tymi przelicznymi uchybieniami . Hejtowana polska PRÓBA wyborów zdalnych było przy amerykańskim BURDELU jak szwajcarski zegarek !

  Może więc oprzytomnieją , choć wątpię . Deep state i tak będzie rządzić !
  Przy okazji były “tylko”4 ofiary , ale łoj tam , łoj tam . To przecież ojczyzna demokracji nawet tak pokracznej jak ich system wyborczy .

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2021 o 19:12
  Permalink

  Z innej beczki , TSUE WRESZCIE pozwolił na zakaz uboju koszer czy halal .
  Co wywołało oczywiście REJWACH “starszych braci” . Ich szef w UE gorzko i zakłamanie stwierdził , że ” jest przerażony jak nas nie lubią ” .
  Zdziwko ? A jakbyście byli koczownicy naprawdę przerabiali niemowlęta na macę bo zwyczaj tak każe ? Dobrze , że zwierzęta będą mniej cierpieć !

  Co do Trumpa , to część jego rodziny się zżydziła i to idąc do ciemnej mocy
  sekty Chabad Lubawicz . I jak nie mieć wątpliwości kiedy się o nich poczyta .
  A siedziba sekty ( tych grubawych facetów w dużych kapeluszach ) w Dniepropietrowsku to jak wielu sądzi nowa siedziba rządu Iz…a w Europie Wschodniej . Widzieliście ? Szczęka opada !
  https://www.google.com/search?q=Centrum+Menora+w+Dniepropietrowsku&client=firefox-b-d&sa=X&tbm=isch&source=iu&

  Odpowiedz
  • 7 stycznia 2021 o 22:00
   Permalink

   @fly.
   “Niezależny zupełnie od trumpistów dziennikarz , liberalny lewicowiec też miał poważne “wąty” .

   Nie “wieże” – takowych w przyrodzie nie bywajet! 🙂

   “Co do Trumpa , to część jego rodziny się zżydziła i to idąc do ciemnej mocy
   sekty Chabad Lubawicz” ….. I dalej w las ,tosz “o tym wspominałem niejednokrotnie! 🙂
   Pro: “sekty “chabadników” – W.Władimirowicz Putin jest TEŻ dokładnie obstawiony.
   Ale czy (naprawdę) “ciemnej mocy” ? Postaram się stanąć w poprzek jako mam we zwyczaju,
   jeno dziś czas mnie dramatycznie goni! Więc “nie mogie” zbytnio improwizować zostały mi 3 minuty! 🙂

   Нужно иметь смелость поднять голос https://www.youtube.com/watch?v=BSZa9D9T3M8&t=326s

   Odpowiedz
   • 8 stycznia 2021 o 11:54
    Permalink

    Trochę się gubię w tym kto kogo cytuje a kto komentuje dlatego wyłożę moją opinię tak jakby wszystkie argumenty były pańskimi argumentami.
    Ostatecznie nikogo do niczego nie nakłaniam a wyrażam (i argumentuje) własną opinię.
    Trzeba mieć jakąś busolę.Rodzaj kompasu który w razie wątpliwości wskaże kierunek.

    PO UPADKU KOMUNIZMU JEDYNYM WROGIEM AMERYKI ZOSTAŁO ROSYJSKIE PRAWOSŁAWIE -Z.BRZEZIŃSKI

    Ta znana fraza wyartykułowana przez Brzezińskiego podczas telewizyjnego wywiadu w zasadzie determinuje moje podejście do wiadomej kwestii.

    Po 1945 do idei “Moskwy III Rzymu” powrócił Stalin ale niestety jego śmierć przerwała całkiem obiecujące inicjatywy. https://www.youtube.com/watch?v=xPqm54ka1sM&t=337s
    Chruszczow jak każdy trockista rozpoczął od nowa wojnę z Cerkwią ale po odsunięciu go od władzy wprawdzie nie powrócono do idei Stalina ale władza rozciągnęła coś jakby parasol ochronny nad “czystością doktryn prawosławnych” o czym dotkliwie przekonał się każdy kandydat na “reformatora-ekumenistę”. https://pl.wikipedia.org/wiki/Nikodem_(Rotow)
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksandr_Mie%C5%84

    gen. Siwkow,Maksim Kalasznikow,Szewczenko,Katasanow

    oraz inne tego rodzaju persony.Trzeba z nimi bardzo ostrożnie.
    Katasonow to wieloletni funkcjonariusz międzynarodowej bangsterki.Ponoć nawrócony, ale kto wie? Szewczenko już nawet nie ukrywa że jest trockistą.Konflikt między Szewczenko a Kałasznikowem też daje do myślenia https://www.youtube.com/watch?v=LAXhmjPzc2Y
    Że nie wspomnę o przeszłorocznej nadziei komunistów panu Płatoszkinie który zbytnio się pospieszył i rok temu zażądał aby międzynarodowa społeczność postawiła przed trybunałem Chiny za sprowadzenie na ludzkość pandemii.Gdyby nie ten pośpiech to do dziś byłby moim ulubieńcem (?).
    Ostatnio często opadają maski.”Sprawa Nowalnego” i elektryzujący wywiad z S.Kurginianem robią swoje.
    Trzeba uważać.Różne farbowane lisy wiedzą jakie są ludzkie oczekiwania i potrafią na tym grać.
    Szczególnie jeśli idzie o generałów trzeba zawsze mieć w pamięci że oni (choć nie personalnie ale jednak ) w 1991 r oddali kraj bez jednego wystrzału.I jeśli ten kraj nie upadł to tylko dzięki wysiłkowi i postawie poborowych w rodzaju Z.Prilepina czy E.Rodionow https://en.wikipedia.org/wiki/Yevgeny_Rodionov

    Szewczenko to socjalista tęskniący za modelem społecznym ZSRR, Małofiejew to monarchista…

    Pomysły Małofiejewa to mrzonki co nie zmienia faktu że Szewczenko jak każdy trockista ( i ponoć żyd o co utrzymują sami żydzi) ma fiksację na punkcie Romanowych i Cerkwi.
    M.Szewczenko to nomenklaturowe dziecię i życie w końcowej fazie ZSRR nie było dla niego zbyt okrutne dlatego tęskni za “społecznym modelem ZSRR” który zna prawdopodobnie wyłącznie z książek.Zaś Putin który ów model zna nie tylko ze słyszenia ale i z własnych doświadczeń,wie że model nie był doskonały skoro stało się jak się stało.W jednym ze swych przedwyborczych przemówień nawet przypomniał o tym że władze (ZSRR) porzuciły społeczeństwo nie dbając o jego najbardziej elementarne potrzeby.
    Poza wszystkim ‘SzewChabadczenko” jaki i inni “komuniści” zaczął się zwąchiwać z fundacjami Chodorkowskiego.Od paru tygodni głośno o tym, a mnie głupio i wstyd BO w przeszłości Szewczenko był moim ulubieńcem, na którego niejednokrotnie powoływałem się…
    I w tym momencie przechodzimy do clu – wszak obiecałem wczoraj że wszystko co ma miejsce nie tylko na rosyjskiej scenie kontrolowane jest
    pod czujnym okiem jakiegoś głównego rabina Lubawiczerów”. ( Biez ….religii nie razbieriosz jak ująłby czujny kom. Miecław). 🙂

    Dlaczego “pod okiem” ? Największym i najbardziej wpływowym wrogiem syjonistów jest https://pl.wikipedia.org/wiki/Chabad-Lubawicz .Owa religijna organizacja,może nawet specyficzna forma państwa,oddała współczesnej Rosji cenne przysługi.Kto rozpieprzył w proch i pył panoszący się w Rosji w 90-tych “kongres żydowski” ? oczywiście Chabad Lubawicz. https://www.youtube.com/watch?v=R7In5KKbibg
    Z punktu widzenia Rosji to doskonały sojusznik.Chabad Lubawicz ma żywotne interesy na Ukrainie https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%B4 które Rosja zawsze gotowa wesprzeć bo nie zagraża to jej interesom.A o interesy Ukrainy niech się martwią ukraińskie władze . Jeno otwartym pozostaje pytanie, kto-kogo, w ostatecznym starciu jako ze nie ma wiecznych sojuszy a są tylko pewne ścierające się (niekoniecznie wspólne i w porozumieniu) pod dywanem interesy.
    —————————
    Без права на ошибку. Рождественский визит в Дамаск – Россия 24

    https://www.youtube.com/watch?v=59tM0IyGcJo

    Выступление Президента США Трампа https://www.youtube.com/watch?v=WlLocoAkBIQ

    “A siedziba sekty …..”

    Odsyłam np. do kom. zam. “krzyk58
    18 marca 2020 o 08:42” w temacie : https://obserwatorpolityczny.pl/dlaczego-warto-wzorowac-sie-na-rosji-i-byc-jej-sojusznikiem-cz-2/

    Odpowiedz
    • 8 stycznia 2021 o 18:58
     Permalink

     @krzyk58

     Co do prawosławia, to Brzeziński się mylił. Prawosławie poszło na współpracę z kapitałem, dla nich nie było ważne jakiego pochodzenia. I gdyby Putin nie doszedł do władzy, Rosja już dawno byłaby podzielona a prawosławna cerkwia zachowywałaby się podobnie, jak Kościół w Polsce wyrywając ostatnie kęsy mienia postradzieckiego dla siebie i wynosząc do świętości dawnych Carów w imię świętej własności prywatnej i panowania kapitału. To taki sam okupant, jak i nasz, tyle tylko, że bardziej bezpieczny bo narodowy, a nie kosmopolityczny, jak Kościół Katolicki.
     WWP musi uważać na religijne mafie, bo jak tylko wyczują słabość to wsadzą “nóż w plecy”, jak Polsce Ludowej.

     Celem Stalina była ateizacja społeczeństwa radzieckiego bo wiedział, jakie zagrożenie płyną z religijnych ograniczeń poznawczych. Nie wiedział tylko, a w tamtym czasie nie było jeszcze doświadczenia, jak walczyć z mafią religijną na poziomie świadomości, więc robił to przemocą, więc mało skutecznie, ale wiedział, że w trudnych chwilach dla dobra państwa można religię wykorzystać i tak uczynił.

     “Stalin wobec religii. Piewca ateizmu i sojusznik Cerkwi prawosławnej”
     “Jaki był stosunek Stalina do religii? Z jednej strony otwarcie wrogi, dążący do całkowitej ateizacji, z drugiej w imię partykularnych interesów, potrafił dojść do porozumienia z duchowieństwem. Uzależniał on podejście do religii od aktualnych potrzeb politycznych.
     Wysadzanie Sobór Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, 1931 r. (domena publiczna)
     Sowiecki dyktator słynął z wrogiego stosunku do religii. W związku z tym za pewien paradoks można uznać fakt, że formalnie miał jedynie wykształcenie religijne. Jaka była historia jego związków i wpływów na religię?
     (…)
     W Polsce kulminacją antykościelnej polityki było uwięzienie na trzy lata Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Miało to jednak miejsce już po śmierci Stalina. Wówczas też ponownie rozpoczęła się walka z Rosyjską Cerkwią Prawosławną. Nowa fala prześladowań religijnych, przypadająca na lata 1959-1964, była tym razem inicjatywą Nikity Chruszczowa. W jej wyniku liczba czynnych świątyń zmniejszyła się z 22 tysięcy w 1959 roku do niecałych 8 tysięcy w 1965 roku.
     Czym była spowodowana tak silna niechęć Stalina i innych przywódców komunistycznych wobec wszelkich religii? Jedną z odpowiedzi jest próba wprowadzenia ideologii marksistowskiej, która sama z siebie jest ateistyczna i wroga samej religii jako takiej. Inną przyczyną była także chęć totalitarnych władz sowieckich do podporządkowania sobie wszelkich dziedzin życia, także religijnej. Jak jednak pokazuje sytuacja z czasów II wojny światowej, Stalin, który był pragmatykiem i umiał zrezygnować – do pewnego stopnia – ze swojej antyreligijnej polityki, gdy uznał, że wymaga tego interes jego państwa”.
     https://histmag.org/Stalin-wobec-religii.-Piewca-ateizmu-i-sojusznik-Cerkwi-Prawoslawnej-21751/

     Stalin wykorzystał to o czym w XV wieku pisał nasz Grzegorz z Sanoka:
     „jest rzeczą korzystną opierać wszystkie swoje czynności na religii: nie ma nic skuteczniejszego dla rządzenia ludem jak przekonania o rzeczach bożych, wygłaszane publicznie” – Grzegorz z Sanoka. Źródło: A. Nowicki, Grzegorz z Sanoka, Wyd. PWN, Warszawa 1958, s. 75.
     Nic nadzwyczajnego bo wiedziano o tym od dawna:
     https://demotywatory.pl/4867079/Dla-ludu-religia-jest-prawda-dla-medrcow-falszerstwem-a-dla
     https://demotywatory.pl/4542461/–Seneka-Mlodszy-(ur-ok-4-pne-zm-65-rne)

     Odpowiedz
     • 8 stycznia 2021 o 20:46
      Permalink

      @Miecław. “Co do prawosławia, to Brzeziński się mylił. ” Twoje fantasmagorie nijak mają się do twardych faktów i Prawdy. Mylił się i to na pewno niejaki Lenin, Trockij itp. banda opryszków. Niestety, ale “ten polak” amerykański raczej nie mylił się nigdy! Oby się mylił!
      Na pewno wspominałem tobie (w zaufaniu) jak to klasa robotnicza obiła czerwonego wodza,
      tak że “wkrótce ducha oddał Bogu, a raczej – diabłu”. 🙂 Brzeziński jest takim samym dobrym
      świętym światowej neokomuny (permanentna rewolucja) ale, ale, Miecławie Rosja
      idzie mocno w stronę nacjonalnych, konserwatywnych WARTOŚCI, jest takie nawiązanie do XIX w. natomiast Ameryka i Zachód komunizuje się na potęgę. JA nie mam rozterek moralnych nie jestem eurobolszewikiem czy globalnym komunistą, jestem mocno prorosyjski, a ty masz problem, nam nie po drodze tobie pora tam
      gdzie wedle niejakiego Marksa winna wybuchnąć siarka rewolucyjna ponad wiek temu, a z czym mamy już do czynienia w USA czy na zachodzie.

      A swoja drogą – Miecławie za ‘mondry jesteś… Świat według Kiepskich 28 – Odcinek 3 – Mądrala 🙂

      ……………………. w temacie Stalina, piszesz bzdury i brednie, dopowiem tobie że codzienną,
      a raczej co-wieczorną lekturą Stalina nie były jakieś chore brednie jakiegoś Marksa czy innego Lenina a klasyka, czyli “Biblia” która spoczywała zawsze na krześle robiącym za stolik nocny obok miejsca spoczynku tow. Stalina.

      Co by dopełnić obrazu twojej fałszywej ścieżki którą podążasz zacytuję tobie klasyka gatunku
      którego cenisz i o ile sobie przypominam dobrze, a pamięć mi raczej służy, będzie to nie kto inny jak George Orwell , otóż twoją ścieżkę podsumował był tymi słowy, które pozwolę sobie
      przytoczyć co by godnie wybrzmiało “Lewicowość jest czymś w rodzaju fantazji masturbacyjnej, dla której, świat faktów nie ma większego znaczenia”. Czyż nie “ujął”?
      Zwłaszcza w kontekście ostatniej prowokacji kapitolińskiej, i “standardów” na które ony ciągle powołują się… 🙂 neokomuniści, politycy i me(n)dia prawie całego świata świętują zwycięstwo największej demokracji odbijają butelki “z szampanem”, uderzają pięścią w spód butelki co by “wybić korek’ i napić się ‘z gwinta” za zdrowie ( w tym, psychiczne) wodza . Taki sznyt! 🙂 jaki ‘wuc” taka – klasa (polityczna, mass-medialna it.dalyj).

     • 9 stycznia 2021 o 00:51
      Permalink

      @krzyk58

      Podawaj fakty a nie imaginacje i swoje fantazmaty.
      https://demotywatory.pl/5047224/A-tymczasem-przywodcy-mocarstw
      https://demotywatory.pl/5047319/Zenujacy-koniec-Trumpa-Dzien-1-vs-1448-

      Nie po to Stalin przystał do komunistów i bolszewików, nie po to siedział w carskich łagrach, aby się biblią w życiu kierować. Nie mam czasu zacytować tu dzieł Stalina, ale może kiedyś znajdę czas i ci odpowiednie cytaty podam.

      A co do tego:
      “Lewicowość jest czymś w rodzaju fantazji masturbacyjnej, dla której, świat faktów nie ma większego znaczenia”. Czyż nie “ujął”? – mogę tylko się pośmiać i stwierdzić, że faktycznie chyba jest prawdą co piszą na temat prawicy, że ma schizy związane z seksualnością. Zapewne wynika to z niezaspokojonych potrzeb w dzieciństwie i życiu dorosłym, bo przeca księża nie wszystkich prawiczków zdążyli wykorzystać i rozprawiczyć, a więc reszcie kazali trzymać ręce na kołdrze, a nie pod kołdrą. Natomiast z babą to tylko po bożemu i po ciemku. 🙂

      Za komuny w PRL takiego badziewia nie puszczano przykładowo i zdemoralizowaną seksualnością widzów tak nie epatowano, jak obecne prawicowe mendium (o zgrozo):
      https://demotywatory.pl/5046014/Bardzo-dziekujemy-TVP-za-puszczenie-w-sobote-o-godz-14-na-TVP1
      Albo zobacz klasę inteligencji bez inteligencji, co to biologiczne uwarunkowana kobiety z seksualnością myli.:-)
      https://demotywatory.pl/5047517/A-oto-przed-panstwem-Wojciech-Krzysztofiak-dr-hab
      Cholera wie do czego ten przypadek zaliczyć, może lewactwo, skoro z Palikotem startował?
      Twierdzi, że konserwatystą jest, więc nie dziwię się też jego prymitywnym seksualnym fantazjom, prawica zboczona już tak ma. 🙂 Na pozór pobożna, a w rzeczywistości wyuzdana z promiskuityzmem w tle. Dewiacjami też nie gardzi się na prawicy.
      Więc wychodzi na to, że lewicowość przynajmniej nie ma związków z hipokryzją.
      Taki jest świat faktów.

     • 9 stycznia 2021 o 12:17
      Permalink

      @Miecław. “Podawaj fakty a nie imaginacje i swoje fantazmaty.”

      “Nie po to Stalin przystał do komunistów i bolszewików…” Сталин сделал немало дла страны, он был больше державником, чем болшевиком, а болшевиков-сионистов-ленинцев он чистил и в партии, и в армии …ty poniał? 😉

      https://www.youtube.com/results?search_query=igor+panarin+%2Fstalin

      “Единство этой действительно революционной борьбы угнетенного класса за создание рая на земле важнее для нас, чем единство мнений пролетариев о рае на небе. Ленин. Церковь в 20 – 30е гг громили недобитые троцкисты, с их вульгарно – воинствующим атеизмом и русофобским неприятием России до Октября 17г
      Я атеист, но надо быть объективным, – мы должны вместе построить Рай на земле – Коммунизм”

      28 ноября 1948 года Сталин подписал секретное решение бюро Совета министров СССР: “Еврейский антифашистский комитет немедля распустить, органы печати этого комитета закрыть, дела комитета забрать”.

      Cóż mogę dodać. Stalin gienii? 🙂 Oczami wyobraźni już widzę oblicza różnej maści komunistów
      w tym, tych ‘krakowskich”, (“kowale”), także spadkobierców KPP, tych po linii ‘puławsko-liberalnej” (przed śmiercią Stalina – zajadli stalinowcy!), eurokomuniści o orientacji Zachodniej, (neomarksizm) czy sympatyzujący z komunistami USA, (neocony i tzw. “demokraci”) w tym BLM, czy lewicowo-nazistowska ‘Antifa” – przedłużał wyliczanki nie będę. Chwati’t! 🙂

  • 8 stycznia 2021 o 09:22
   Permalink

   @fly

   To tylko na Polakach wrażenie robi obiekt

   By zrozumieć siłę Rosji należy postrzegać ją jako jeden wielki obiekt. Wówczas budynek Iz—-ela z tego linka wydaje się być malutki. Jego moc sprawcza zwłaszcza.

   Odpowiedz
   • 8 stycznia 2021 o 12:01
    Permalink

    Czyżby?! To tylko normalne konfabulacje, albo pobożne życzenia, zwoją tezęzresztą uzasadniłem w poście
    zamieszczonym przed chwilką!

    Odpowiedz
 • 7 stycznia 2021 o 22:26
  Permalink

  Amerykanie mają to na co zasłużyli, niech się podzielą nową wojnąsecesyjną na 2 części, niech California się oddzieli, niech się pojawią wolne miasta kochające i wielbiące imigrantów, niech się pojawią strefy muzułmanów – naprawdę życzmy im ujawnienia całej swojej mozajki, z powstaniem indian włącznie. Najlepszego Uameryko zbierz to co siałaś na całym świecie.

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2021 o 00:49
  Permalink

  Bardzo dobrze napisane, gratuluje. Też się cieszę z flagi konfederackiej na Kapitolu, to wielki triumf ideii Konfederacji – lost cause poczytajcie i miejcie świadomość tego co to znaczy być wolnym człowiekiem, walczącym o swoje prawo do życia.

  Odpowiedz
  • 8 stycznia 2021 o 08:05
   Permalink

   Gdybyś miał kiepełe normalnie ustawione to raczej wyrażał byś żałość i smutek, zwłaszcza pisząc te słowa
   już “dnia następnego”…

   Odpowiedz
 • 9 stycznia 2021 o 15:26
  Permalink

  @Miecław. …Otóż pozwoliłem sobie na wklejenie “cytata” z mojego posta zam. ‘wyży” – o takim przesłaniu albo brzmieniu, co na jedno wychodzi? 🙂
  “Lewicowość jest czymś w rodzaju fantazji masturbacyjnej, dla której, świat faktów nie ma większego znaczenia”. Czyż (autor tych słów) nie “ujął”?
  Zwłaszcza w kontekście ostatniej prowokacji kapitolińskiej, i “standardów” na które ony ciągle powołują się… 🙂 neokomuniści, politycy i me(n)dia prawie całego świata świętują zwycięstwo największej demokracji odbijają butelki “z szampanem”, uderzają pięścią w spód butelki co by “wybić korek’ i napić się ‘z gwinta” za zdrowie ( w tym, psychiczne) wodza . Taki sznyt! 🙂 jaki ‘wuc” taka – klasa (polityczna, mass-medialna it.dalyj). … A, TO – w kontekście uwag poczynionych w programie p. red. M.Maciaka. Woot. 🙂

  Musisz to wiedzieć (998) Gdyby prezydent Turkmenistanu miał takiego premiera jak Morawiecki

  https://www.youtube.com/watch?v=jROsNMvBVm4

  No i jeszcze bonus w postaci wywiadu p. A.Berdowicza z p. Ziębą. Majstersztyk. Lewicowym foliarzom, płaskoziemcom, tudzież wypłochom nie rekomenduje się odsłuchiwania (wstęp surowo wzbroniony). Intieresno ile’ż trzeba by
  zebrać ‘w kopy czy też mendle” różnych takich “prefesorków naukowych, nb. “granciarzy”, na usługach globalnej mafii, co by zrównoważyli głos (rozsądku) na na drugiej szali jednego p. inż. Zięby? Takij wopros! Gospoda. 🙂

  Po jakim czasie zaszczepieni zaczną masowo umierać – Jerzy Z_i_ę_b_a

  https://www.youtube.com/watch?v=UbIGiUXO6YY&t=1s

  Вакцинироваться не буду: я себе не враг! – Шукшина

  https://www.youtube.com/watch?v=-mAAgyhcT-o

  Не думала, что доживу! Хотя читала пророчества старцев – Мария Шукшина

  https://www.youtube.com/watch?v=5gw-1MHhcx0

  Nb. córka https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D1%83%D0%BA%D1%88%D0%B8%D0%BD,_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B9_%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

  https://esensja.pl/film/dvd/tekst.html?id=7331

  Odpowiedz
  • 9 stycznia 2021 o 17:35
   Permalink

   @krzyk58
   Gdyby nie ta lewica tobyś zapewne do dzisiaj pasał boso krowy u Pana, Wójta lub Plebana. Uprzedzając Twoją odpowiedź, mnie by to raczej nie groziło, bo moja rodzina była dość nieźle sytuowana przed wojną, a nawet miała do spółki z kimś z rodziny restaurację w dużym mieście.

   Odpowiedz
   • 10 stycznia 2021 o 09:02
    Permalink

    @Niechodzący na wybory. Ale, ale – “o czym my rozmawiamy”?
    Ja, maluję uczciwie, – “jak pan Bóg przykazał”.
    ‘Niektórzy” formułowicze zaś, – na kolanach…
    Mowa oczywiście o przedmiocie sporu (tfu) o lewicy…
    Odsłuchał pan p. Maciaka. A przynajmniej od 25:15 min? 🙂

    ……….do dzisiaj pasał boso krowy u Pana, Wójta lub Plebana.” Utrwalony w pod-świadomości “ludu” kolejny mit, stereotyp, o czy świadczą życiorysy przedwojennych oficerów w służbie czynnej, ( to taki standardowy przykład) ot, choćby postać
    Naczelnego Wodza – pochodził z rodziny chłopów ukraińskich, czy https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_D%C4%85bek, a mógłbym wymienić wcale pokaźne grono. Pochodzenie “nikczemne” nie było przeszkodą w socjalistycznyj II RP, natomiast w Polsce Ludowyj antypody – nikczemnego….a i owszem!

    Jakie widzisz różnice patrząc na problem z pozycji pastucha w temacie przysłowiowego wypasu krów, czy to u Pana, Wójta czy Plebana vs. krowy kołchozowe?
    BO, JA – Pacze, pacze i nie widze. …
    BO, ważne to je co je moje… Kazimierz Grześkowiak-To je moje https://www.youtube.com/watch?v=82HzNBTGxoA&t=3s
    Amen

    Odpowiedz
  • 10 stycznia 2021 o 00:20
   Permalink

   @krzyk58

   “…. w kontekście ostatniej prowokacji kapitolińskiej” – to mogę się tylko pośmiać z twoich bredni.
   Ale sprawa z Kapitolem jest poważna, bo to najzabawniejsza rewolucja jaka dotychczas zdarzyła się na świecie, no poza tymi czterema ofiarami. A poważna dlatego, że prawica amerykańska tak popierana przez ciebie, do niczego się nie nadaje. 🙂 Nawet dyktaturki nie są w stanie sobie wywalczyć.:-)
   Ja nie mogę nadal ze śmiechu wytrzymać oglądając te zabawne zdjęcia na Kapitolu tych odjechanych zamachowców przebierańców popierających Trumpa.
   No sam zobacz, jak coś takiego ma być neokomunistą, czy antifą. 🙂
   https://demotywatory.pl/5047312/Wzdluz-korytarza-a-na-koncu-w-lewo
   https://demotywatory.pl/5047330/Kiedy-nie-jestes-pewny-czy-to-zwolennicy-Trumpa-czy-Druzyna
   https://demotywatory.pl/5047306/W-2019-roku-USA-wydalo-732-miliardy-dolarow-na-obrone-A
   https://demotywatory.pl/5047450/Polscy-patrioci-tez-musieli-zaznaczyc-swoja-obecnosc-w
   https://demotywatory.pl/5047311/W-Korei-swietuja

   Jednym słowem twoja prawica dała popis śmieszności. Biedny Trump. 🙂

   Odpowiedz
   • 10 stycznia 2021 o 16:09
    Permalink

    @Miecław. Powiadają że ten się śmieje – kto się śmieje ostatni. A, paka śmiej się do woli, wszak (też powiadają) śmiech to zdrowie, i na pewno korzystniej jest dla ludzkiego organizmu (zwłaszcza w “czasie pandemii”) – żartować, niż chorować.

    “Ja nie mogę nadal ze śmiechu wytrzymać oglądając te zabawne zdjęcia na Kapitolu tych odjechanych zamachowców przebierańców popierających Trumpa.’

    I Ja ciebie Miecławie doskonale rozumiem – drugie, trzecie czy czwarte (ukryte) dno , czy prosta zasłona dymna, (specjalnie wytworzony obłok gęstego dymu osłaniający wojsko lub obiekty wojskowe) TO już przerasta twoje możliwości poznawcze. Niemożliwe do ogarnięcia? Próbuj! 🙂

    Odpowiedz
    • 10 stycznia 2021 o 23:29
     Permalink

     @krzyk58

     Dobrze prawisz, bo śmiech to zdrowie 🙂
     Ale i tak puenta może być jedna, i żadne drugie dna problemu nic nie wyjaśniają. Prawica amerykańska nie zapobiegła kompromitacji, nawet jeden nawiedzony republikanin – jak piszą dziś w necie – zagrzewał do ataku na Kapitol, dostał już zarzuty i zrezygnował z mandatu parlamentarnego.
     Ta cała zbieranina zrytych beretów już jest praktycznie spacyfikowana, bo dostają zarzuty i areszty, są wyrzucani z pracy bo reżim kapitalistyczny nie może sobie pozwolić na utratę prestiżu i władzy. Trump pójdzie w odstawkę jako nieudacznik, sami republikanie go powiozą na “taczkach” na manowce polityki, bo dał ciała; czy on nie widział, jaka zgraja nawidzonych dziwnych porąbańców robi mu koło pióra atakując najwyższy urząd w państwie. Powinien był od razu się od nich odciąć i odejść z honorem ze stanowiska, aby zostawić sobie furtkę do politycznej walki na przyszłość. Dzięki niemu republikanie zaliczyli kolosalną wpadkę wizerunkową i osiągnęli poziom dna.

     Do naszej prawicy też ten moment osiągnięcia dna się zbliża.

     Odpowiedz
 • 10 stycznia 2021 o 12:20
  Permalink

  @krzyk58
  To napisz w końcu, czy wykształcenie i jak domniemywam studia, ukończyłeś darmo w czasach lewicowego PRL-u. Czy może stać Cię było na kosztowne studia na Sorbonie, czy innym Oxfordzie? Bo teraz taka moda jest, że najbardziej na lewicę [nie mylić z lewakami], nadają ci, którzy darmowe wykształcenie uzyskali dzięki tej lewicy…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.