Amerykanie mają długą tradycję w pozyskiwaniu do własnych celów morderców i terrorystów

Problem terroryzmu ma wiele twarzy. Ostatnie wydarzenia z Nowej Zelandii są tragiczne i bardzo ciężko jest je komentować w jakikolwiek sposób. To reakcja na wcześniejszy terror, na zasadzie prymitywnego wetu za równie prymitywny i zły wet. Taka międzynarodowa i międzykulturowa wymiana ciosów na ślepo – to szczyt zła. Problem polega na tym, że poprzez zabijanie – o ile nie zabije się wszystkich uznanych za przeciwników (jak Rzym zrobił Kartaginie), nie da się osiągnąć dominacji. Z tego powodu przemoc nie ma sensu, bo jest drogim sposobem rozwiązywania konfliktów. Ceną jest rozkład społeczeństwa wywołany przez czynniki psychologiczne i przemiany jakie realizują czynniki oficjalne w reakcji na terror. W konsekwencji ten, kto rozpoczął spiralę zła – wygrywa, bo o to mu chodziło. Nie da się odpowiedzieć złem na zło, trzeba stosować jeszcze większe zło, a to jest moralnie wykluczone.

Jednakże o wiele ciekawszym aspektem związanym z funkcjonowaniem organizacji terrorystycznych jest cały proceder stymulowania ludzi z krajów Zachodu, do brania udziału w walkach organizacji terrorystycznych na Bliskim Wschodzie. Ci ludzi właśnie wracają na Zachód, a ich Żony – przeważnie wielodzietne, często skutecznie ubiegają się o zasiłki i pomoc społeczną, nie wykazując przy tym zrozumienia dla tego, czego były uczestniczkami.

Ta problematyka jest znakomicie zsyntetyzowana na znanym nam wszystkim portalu Inforos.ru. W artykule: „Западные спецслужбы организуют выход террористов из Сирии” („Zachodnie agencje wywiadowcze organizują wycofanie się terrorystów z Syrii”), pan Юрий Веселов stawia intrygujące hipotezy na temat stymulowania procesów, jakie miały miejsce w Syrii – rzekomo – przez działania zachodnich agencji wywiadowczych.

Amerykanie mają długą tradycję w pozyskiwaniu do własnych celów morderców i terrorystów z którymi walczyli. Po II Wojnie Światowej, amerykańskie organizacje wywiadowcze masowo pozyskiwały faszystowskich dygnitarzy, żołnierzy, czy może przede wszystkim – naukowców. O przymykaniu oka o przerzucaniu dziesiątek tysięcy zbrodniarzy wojennych przez Watykan do Ameryki Południowej nie ma nawet co wspominać. Podobnie było po wielu innych wojnach, w których USA brały udział. Przyjmowanie na swój wikt i opierunek zbrodniarzy, którzy mieli stać się użyteczni, to element amerykańskiej strategii działania w zarządzaniu konfliktami.

Właśnie z tego względu tezy przedstawione w cytowanym artykule, zwłaszcza w kontekście powoływania się na przytoczone tam przykłady, należy się zastanowić – na ile spontaniczne są procesy, które widzimy? Przecież nawet jak na standardy zmanierowanego Zachodu, sytuacja w której przyjmuje się do kraju osobę z otoczenia terrorystów, morderców i ludobójców, która nie widziała nic złego i nie potępia – obcinania głów niewinnym ludziom przez jej męża i jego kompanów – jest najdelikatniej mówiąc trudna. Jak mamy sobie wyobrazić funkcjonowanie w naszych społeczeństwach ludzi, którzy mordowali, gwałcili, sprzedawali w niewole, czy ich rodzin? Czym się zajmuje Twój tata? Obcina głowy niewiernym! To autentyczny przykład z jednego z przedszkoli w Wielkiej Brytanii. Jak mieszkać obok żony i rodziny mordercy i ludobójcy? Jak robić zakupy? Siedzieć w autobusie na sąsiednim miejscu? Jak mijać się na klatce schodowej?

Czy wszyscy na Zachodzie naprawdę oszaleli? Nie można się dziwić, że wiele rodzin terrorystów – ma odbierane obywatelstwa, jest aresztowanych i w inny sposób izolowanych od społeczeństwa, do którego powrotu nie mają i mieć nie mogą. Chociaż na marginesie należy zauważyć, że rodziny terrorystów z Federacji Rosyjskiej już dawno wróciły rosyjskimi samolotami na terytorium Federacji, zostało to zorganizowane i świadczy o największym stopniu humanitaryzmu i miłosierdzia o jakim można w ogóle dyskutować. Żaden inny kraj nie pozwolił sobie i nie mógł sobie pozwolić na takie działania jak Rosja. Władze rosyjskie bardzo szybko, bardzo sprawnie i skutecznie rozładowały problem, który byłby niezwykle trudny w rosyjskim społeczeństwie. To ciekawe, że Rosjanie sobie poradzili z problemem – zupełnie do niego nie dopuszczając, natomiast Zachód pogrąża się we własnej matni.

Jeżeli rzeczywiście zachodnie służby specjalne pośredniczą w transferach rodzin terrorystów, którzy pochodzą z ich krajów, to nie można mieć złudzeń. Ci ludzie byli narzędziem, które działało w miejscu i w czasie, w sposób jaki był oczekiwany. Jest zupełną oczywistością, że w sposób jaki był oczekiwany przez tego, kto miał interes w zniszczeniu najpierw Iraku, potem Syrii, a teraz chciałby żeby Iran był zniszczony.

Pewne małe bliskowschodnie państwo – i nie jest to Liban, jest beneficjentem sytuacji, w której najpierw na Bliskim Wschodzie pojawili się uzbrojeni terroryści z Europy i innych krajów, a w tej chwili jak już nie są potrzebni się ich wywozi. Wielu się likwiduje, w zasadzie więcej, niż się wywozi. To powinno uświadomić wszystkim, z czym i kim i na jakich zasadach mają do czynienia.

Amerykanie mają długą, a nawet bardzo tradycję w pozyskiwaniu do własnych celów morderców i terrorystów. Posługiwanie się cudzymi rękami, w tym własnych śmiertelnych wrogów do osiągania własnych celów jest dowodem na bardzo wysoki poziom wysublimowania polityki, tylko trzeba pamiętać że ma wiele twarzy i ma zawsze dwa końce.

18 thoughts on “Amerykanie mają długą tradycję w pozyskiwaniu do własnych celów morderców i terrorystów

 • 18 marca 2019 o 07:33
  Permalink

  Asymilacja zaczyna przebiegać w jakimś dziwnym, odwrotnym kierunku. Oczekiwania – przybysze asymilują się z tubylcami; rzeczywistość – tubylcy zaczynają przejmować zwyczaje przybyszów…

  Odpowiedz
 • 18 marca 2019 o 08:00
  Permalink

  Ten akt jak i niektóre poprzednie, to krzyk rozpaczy, ‘wołającego na puszczy” Białego Człowieka, brutalnie likwidowanego poprzez opresyjne narzędzia trzymane w łapach ojców Nowego Wspaniałego Świata (NWO), świata przepełnionego “demokracją i prawamiczłowieka” aż do stanu (końcowego) likwidacji tegoż… “faszysty i naziola”. Paka, NIESTETY politpoprawne
  lewactwo górą, także w “którejś RP”…
  Ps. Rozszyfrowujemy zlepek literek? LGBT = Lej Geja Batem Tatusiu!

  Walka z terrorem – studium przypadku. Pan Nikt – Tomasz Gryguć
  https://www.youtube.com/watch?v=NR_mUPsi6ng&t=361s

  Odpowiedz
 • 18 marca 2019 o 08:40
  Permalink

  Z pewnością zabójcy ks. Popiełuszki zlecenie mieli zupełnie gdzie indziej, z pewnością. Graniczącą. Prawie.

  Odpowiedz
 • 18 marca 2019 o 10:03
  Permalink

  Doskonale napisane sama prawda prosto między oczy!

  Odpowiedz
 • 18 marca 2019 o 10:25
  Permalink

  Warto zapoznać się z historią amerykańskiej terrorystycznej organizacji w Europie o nazwie GLADIO. Dziś natomiast agencje informują, że w Jemenie co 10 minut ginie dziecko od amerykańsko saudyjskich bomb. Wszyscy myśleli, że terror nie sięgnie Nowej Zelandii. Dotrze i do nas.

  Odpowiedz
  • 18 marca 2019 o 13:53
   Permalink

   Fakty są takie, że gdyby nie okrągły stół i pokojowa likwidacja PRL-u, to w Polsce doszłoby także do aktów terroru inspirowanego z zewnątrz, podobnie jak w wielu państwach świata, które nie życzyły sobie amerykańskiej dominacji. Do tego była przygotowywana w latach 80-tych XX wieku SW. Wystarczy sobie przeczytać książkę Igora Janke o Solidarności Walczącej, aby zrozumieć co mogli Polsce uczynić rękami samych Polaków. Każdy Polak powinien ją przeczytać, aby w przyszłości nie dać się wykorzystać p-ko własnemu narodowi. Ciekaw jestem, czy ci Polacy co byli zdecydowani nawet na terror w tamtym czasie mają teraz jakieś poczucie wstydu, czy rusza ich sumienie po tym do jakiego stanu doprowadzono Polskę? Bo inspiratorom tych zamierzeń powodzi się raczej dobrze. Gdy przeczytałem, nie miałem złudzeń już więcej, że “mityczni komuniści” PRL-u oddając władzę bez rozlewu krwi, być może uratowali kraj przed jeszcze gorszą katastrofą. Polacy powinni zrozumieć, że albo sami stworzą sobie system bezpieczeństwa i sprawiedliwości społecznej, albo będą niewolnikami obcych.

   A to mały cytat z tej książki:
   „Plany montażu pistoletu maszynowego w warunkach średniego warsztatu ślusarskiego wraz z precyzyjnymi rysunkami technicznymi dotarły do nas przez Szwajcarię. Przysłali je do nas ci, którzy wspomagali walczących ludzi w różnych częściach świata. Amerykanie, CIA” – zdradza Kołodziej. Źródło: Igor Janke, Twierdza. Solidarność walcząca – podziemna armia, Warszawa 2014, s. 345.

   Odpowiedz
 • 18 marca 2019 o 20:52
  Permalink

  Dobry tekst . Warto jeszcze zauważyć , to co najważniejsze – kraje z których pochodzi terroryzm były przed interwencją Zachodu NAJBARDZIEJ liberalnymi krajami bliskiego i środkowego wschodu ! YES , YES , YES – jak mówił były premier . Do Iraku , Libii czy Syrii jeździli Polacy budować drogi i fabryki . Dostarczaliśmy tam masę sprzętu technicznego .
  Pierwsze duże dolary zarobili nasi w Libii ( Dromex) budując drogi . To był bardzo $ dajny kontrakt również dla zwykłych robotników .
  Teraz tych krajów już NIE MA !

  Za to mamy wędrujący terroryzm , zagadywany bzdetami ws. jego rozwiązania przez Zachód . Paranoja !

  Miecław . To co piszesz jest tym smutniejsze , że panująca obecnie wykładnia propagandy reżimu POPiS mówi o “nocy stanu wojennego , kiedy to ZOMO strzelało do Polaków ” – co jest ewidentną nieprawdą . KW Wujek to nie ta skala i PRZYCZYNA – przede wszystkim . Uszło to pamięci , ale była to obrona konieczna .
  Co śmieszniejsze , lider SW stary Morawiecki po wezwaniu do unormowania stosunków z Rosją został napiętnowany !
  Ergo – jest jeszcze gorzej .

  Odpowiedz
 • 18 marca 2019 o 21:00
  Permalink

  A jeszcze straszniejsze , wręcz paranoiczne jest niezrozumienie solidaruszych “elit” jak łatwo jest zrobić z funkcjonującego państwa krwawy koszmar ! Za czasów PRL ludzie ci , wychowani w spokojnym , bezpiecznym kraju NIE KUMALI , że można stracić państwo .
  Byli durni , młodzi , opłaceni . Różnie . Ale , żeby dziś mając w/w przykłady zupełnie tego nie kumać – to już BRAK MÓZGU !
  W psychiatrii nazywa się to deprywacja kognitywna . Wynika np. z demencji , psychoz ( to nasze “elyty” ) itp.

  Odpowiedz
  • 18 marca 2019 o 21:46
   Permalink

   Mam nadzieję że w krytyce uwzględniasz cały segment okrągłostołowy
   (banda czworga z przybudówkami/kanapami)z naciskiem na towarzyszy z LSD. Nie, nic nie przekręciłem!
   Ps. Durne system zab. wejście na forum. 🙂

   Odpowiedz
 • 19 marca 2019 o 16:21
  Permalink

  Krzyku , Okrągły Stół był konieczny i zbawienny ! ZSRR się rozpadał , RWPG też . Jak chciałbyś powstrzymać stęsknione Zachodu masy ? Brać za mordę z pomocą karabinów ? Żarty i sny ! Takie rojenia to na portalach z husarią , skrzydłami , orłami , PW , mieczykami i inn. paranoją . PS . Żydzi tu wcale nie zawinili , uprzedzając temat .

  Odpowiedz
  • 19 marca 2019 o 18:43
   Permalink

   @fly.

   On może na LSD jedzie, więc i tak do niego nie dotrze, ta oczywista prawda? 🙂

   Odpowiedz
 • 19 marca 2019 o 19:45
  Permalink

  “PS . Żydzi tu wcale nie zawinili , uprzedzając temat .”
  Hmmmm… ? advocatus diaboli czy…?
  A może wypadałoby zapoznać się (w temacie) z opinią T. Fiszbacha
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Fiszbach
  Nareszcie zrozumiałe (uproszczone) zasady logiki matematycznej
  pozwalające wejść na forum OP. 🙂 … za którymś podejściem widzę four x 1 =
  Tzn. “Error: You entered an incorrect CAPTCHA answer. Please go back and try again.” 🙁

  Odpowiedz
 • 20 marca 2019 o 17:18
  Permalink

  Anonimie , jeśli przyjmiesz inteligentnie (!) , że zrobili to tzw. bansterzy , to OK . Jeśli zwalisz na Żydów to będzie to prymitywne uproszczenie .
  Wiem , że wielu bankierów to Żydzi , ale …
  Fakty są takie – nasze nieduże za Gierka zadłużenie obsługiwane było na początku z oprocentowaniem 6-7 % . Po kryzysie paliwowym skoczyło do 20-30 % . Było ono w prywatnych i państwowych bankach Zachodu .
  Stąd np. Jaruzelski spotkał się w USA z szefami Goldman – Sachs i MFW .
  Oczywiście nie byli oni zainteresowani ( polityka USA Reagana ) jakimikolwiek umorzeniami bez ustępstw politycznych . Polityką rządzi pieniądz . Tylko tyle , a Jaruzelskiego prawaki podejrzewają o udział z jakimś spisku . Śmieszne !
  To , jak potoczyła się transformacja – vide Balcerowicz , to już inny temat

  Odpowiedz
  • 20 marca 2019 o 18:20
   Permalink

   Wiesz -ale na siłę wypierasz (wyparcie – jeden z wielu mechanizmów obronnych) ze świadomości! 🙂 Można i tak, można i tak.
   Zakładam że gdyby ci bankserzy byli Polachami, Sławianami – jeździłbyś (po)
   jak na łysej kobyle. Solidarność plemienna z’obowiązuje?!
   Tylko mi nie pisz że jesteś haplogrupa sławiańska – BO, tym gorzej dla Ciebie! 🙂
   “Tylko tyle , a Jaruzelskiego prawaki podejrzewają o udział z jakimś spisku “. Wcale nie śmieszne mam na myśli “niwę (konszachty z ‘nimi”) amerykańską”, skutkiem czego było przekazanie władzy w 89’ lewicy laickiej.
   “W takiej Francji wszyscy wiedzą o masonerii , a u nas jak o tym wspomnisz to „pojebany jesteś w teorie spiskowe wierzysz”

   “za dużo lewactwa w mediach wszędzie lewactwo, ludzie są ogłupiani syjonistycznymi I lewackimi mediami ‘.

   http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/a/aktualnosci/

   Odpowiedz
  • 20 marca 2019 o 18:42
   Permalink

   To genealogiczne drzewo sadystów i maniaków można kontynuować bez końca gdyby było takie pragnienie. Ale jakoś takiego pragnienia nie przejawiają ani syjoniści, ani liberałowie ani obrońcy praw człowieka. Wręcz przeciwnie, przy jakiejkolwiek wzmiance natychmiast podnosi się bełkotliwy wrzask: „antysemityzm”, „wszyscy bolszewicy są jednej sowieckiej narodowości”, „a w ogóle to wszystkich zbrodni dokonał Stalin (który, na marginesie, był Gruzinem), Jeżow (który, na marginesie, był Rosjaninem) i Dzierżyński (który, na marginesie, był Polakiem).

   „Akurat w sam raz byłoby dobrze wyłożyć na zboczach kanału sześć nazwisk, głównych pomocników Stalina i Jagody, głównych nadzorców Biełomora, sześciu najemnych morderców, przypisując każdemu po trzydzieści tysięcy ludzkich istnień: Firin, Berman, Frenkel, Kogan, Rappoport, Żuk” – tak pisał dysydent i laureat Nagrody Nobla, Sołżenicyn. Piękne nazwiska, wszystkie całkowicie sowieckie. Kiedy w końcu zaczniemy ujawniać i rozpowszechniać prawdę, panowie demokraci? Albo przynajmniej przestalibyście nazywać rewolucję „rosyjską”! https://wolna-polska.pl/wiadomosci/gulag-jako-zydowski-interes-rodzinny-2019-03
   ………………………………………………………………………………………………………..

   https://wolna-polska.pl/wiadomosci/uwaga-20-i-21-zydowskie-swieto-purim-2019-03

   Odpowiedz
 • 27 marca 2019 o 22:46
  Permalink

  PROBLEM ŚWIATOWEGO TERRORYZMU TO TYLKO JEDNA TWARZ —– USA !!!

  Odpowiedz
  • 28 marca 2019 o 07:42
   Permalink

   NIEPRAWDA! Amerykanie w zdecydowanej masie cenią te same wartości co np. Rosjanie czy Polacy itp. należy więc zawęzić krąg. Do……powiesz? 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.