Amerykanie dostarczyli rządzącym w Kijowie środki walki

Amerykanie dostarczyli rządzącym w Kijowie środki walki, z tego, co ujawniono to głównie w postaci małych opancerzonych pojazdów patrolowych, jeszcze pomalowanych w kamuflaż pustynny, typowy dla krajów Bliskiego Wschodu i pustynnych obszarów Afganistanu.

Pojazdy osobiście odbierał na lotnisku pan Petro Poroszenko – prezydent Ukrainy, ubrany w moro, buty trekkingowe i z pistoletem na prawym udzie. Zdaje się przykleił ukraińską flagę (naklejka) na drzwiach jednego z samochodów, uścisnął mnóstwo dłoni i powiedział kilka słów otuchy.

Dostarczone środki walki na pewno przydadzą się Ukrainie, albowiem są sprawdzonymi pojazdami dla całego szeregu armii, jak również są stosunkowo uniwersalne i można je wykorzystywać w wielu celach. Nie wiadomo jak z częściami i serwisowaniem, jednakże to nie ma tak naprawdę żadnego znaczenia, ponieważ jeżeli pojadą na front, to na wysoko nasyconym bronią przeciwpancerną i wieloma działkami małego kalibru polu walki, nie mają żadnych szans w bezpośredniej styczności z przeciwnikiem, jak również, te pojazdy bardzo wdzięcznie przyjmują miny.

Istotą tej manifestacji jest czysta polityka. Poroszenko ma to, o co walczył od roku, bezpośrednie amerykańskie zaangażowanie wojskowe na Ukrainie. Jak na razie tylko w postaci środków walki, najdelikatniej mówiąc średniej użyteczności (zwłaszcza, jeżeli nie zostaną przemalowane), jednakże to pierwszy krok. Dla zwiększenia efektu użyto transportu lotniczego, co dodatkowo zwiększyło splendor całej akcji. W kolejnych tygodniach należy się spodziewać dostaw bardziej zaawansowanego i przydatnego sprzętu w postaci radarów pola walki, samolotów bezzałogowych i innego rodzaju uzbrojenia, którego jeszcze nie ujawniono.

Warto zapytać, jak ta amerykańska akcja ma się do kwestii ustaleń w Mińsku, o których nawet, jeżeli Amerykanie nie słyszeli, to może słyszeli o nich Ukraińcy? Zdaje się, że obradujące tam strony zobowiązały się do zakończenia działań zbrojnych w uproszczeniu: Ukraina do nie atakowania powstańców, którzy mieli zaprzestać odpowiadania na ogień. Po co więc w tym kontekście nowe środki walki rządowi na Ukrainie? Oczywiście nie ma zakazu dostaw, czy sprzedaży broni na Ukrainę, jednakże nie wszyscy pamiętają lub chcą pamiętać, że ta swoboda dotyczy także jej wschodnich terenów!

Ukraina osiągnęła jeden ze swoich celów, mają to, czego chcieli, zmienili stan rzeczywistości na Wschodzie, przybliżając świat do III Wojny Światowej. Kolejne dostawy amerykańskiego uzbrojenia będą się do tego przyczyniać, albowiem to nie jest sprzęt służący do pomocy wyniszczonemu Donbasowi. To jest sprzęt, który ma służyć do zabijania, taki jest jego cel, nie ma znaczenia, że bezpośrednio nie strzela – każdy środek walki jest konstruowany w celu użycia na polu walki, a konsekwencją jego użycia jest śmierć ludzi, z co najmniej jednej strony.

Trudno jest ocenić, co będzie dalej i w jaki sposób będzie się rozwijała sytuacja na Ukrainie. Problem polega na tym, że niesłychanie trudno jest określić, to jak zachowają się sami Ukraińcy i czym będą motywowani. Dotychczas wojna na Wschodzie służyła doskonale, jako temat zastępczy dla nie podejmowania się reform w imię, których rozpoczęto rewolucję. Teraz sytuacja się zmieniła, w tym znaczeniu, że władze w Kijowie rozpoczęły działania mające na celu doprowadzić do powstania przynajmniej wrażenia reform. Jednakże na Ukrainie sytuacja w każdej chwili może się zmienić, tj. może pojawić się nowy prezydent z nowej frakcji oligarchów, albo na raz dwóch prezydentów, tego także nie można wykluczyć. Jaką Amerykanie mają gwarancję, – komu wówczas będzie służyć ta i kolejna broń?

Musimy jednak uznawać taką rzeczywistość, jaką mamy przed sobą, Amerykanie działają wbrew pokojowi, wbrew interesom Unii Europejskiej i samej Ukrainy, a na pewno już jej ludności cywilnej, nie wspominając o celowym szkodzeniu Rosji. Warto obserwować ich politykę wobec Ukrainy, albowiem tutaj możliwe są już tylko złe rozwiązania, nie będzie żadnych dobrych wiadomości dla Ukrainy. Nie po to dostarcza się środki walki, żeby budować pokój – i to do kraju, który sam jest potężnym eksporterem uzbrojenia i to o wiele groźniejszego niż pół opancerzone samochody terenowe.

Po takim akcie na rzecz agresji, ze strony USA, nie należy się dziwić, jeżeli Rosja będzie zmuszona presją własnej opinii publicznej do zrównoważenia tego potencjału i rozpoczęcia dostaw środków walki dla powstańców Donbasu. W tym właśnie kontekście trzeba oceniać całą sytuację, mającą jednoznacznie prowokacyjny wobec Rosji charakter.

11 myśli na temat “Amerykanie dostarczyli rządzącym w Kijowie środki walki

 • 30 marca 2015 o 10:56
  Permalink

  Tak prawda,to bylo do przewidzenia tak rzadzi sie logika,dla amerykanow Europa to wielki poligon,ale rowniez swiadczy,ze elity w EU do niczego,wystarczolo powidziec nie amerykanskim harcom po Europie,jedno jest prawda,ze totalnej wojny nie bedzie,dlatego ze Rosja jest duza i front bylby dlugi,Rosjanie maja dobre wojska ladowe i pancerne,pomimo przewagi Nato w lotnictwie i w okretach.
  Niemcy,Francja,Wegry,Slowacja,Wlochy,Hiszpania,Grecja i Bulgaria nie pojda sie bic o jakąs junte w Kijowie,ktora nie chce jezyka rosyjskiego,jakim trzeba byc naiwnym,zeby wierzyc Oligarchom na Ukrainie.Prawda jest okrutna,ze Rosja jest stanowcza i konsekwentna,ma zaplecze i umowy gospodarcze z krajami BRICS /Brazylia,Chiny,India i RPA i do tego Kazachstan,Armenia,Bialorus,Argentyna,Chile,Wenezula,Wietnam,Kuba,Iran,ktore maja wspolprace gospodarcza,prawda sankcje na pewno maja wplyw, ale nie rozwala Rosji,niestety takie sa fakty,Niemcy sa tu zakladnikiem polityki USA i sa krajem o statusie okupacyjnego i polityka Niemiec jest pochodna polityki USa,a to ze Stany Zjednoczone ingeruja to bo wiadomo nie od dzis i jest tajemnica poliszynela ze tak jest.Byly premier Ukrainy Mykola Azarow w wywiadzie dla gazety wloskiej ,,il giornele,, mowil,ze caly ,,majdan,, byl sterowany z ambasady byl z ambasady amerykanskiej w Kijowie,i Viktoria Nuland naciskala na rzad w kijowie aby przyjal ostry kurs przeciwko Rosji,Ameryce nie chodzi o eolna Ukraine czy demokracje .To fasadowa polityka pod tym sie kryja interesy gospodarcze USA i tyle,niestety Rosja udaremnila powstanie Bazy wojskowej na Kry‘mie,amerykanie chcii odciet

  SZANOWNI PAŃSTWO MAMY PROBLEMY Z KOMENTARZAMI – WIEMY ŻE CHOCIAŻ JEDEN CAŁY SKASOWALIŚMY, PRZEPRASZAMY SYSTEM MA PROBLEMY. PROSZĘ PISAĆ KOMENTARZE W WORDZIE. WEB. JÓZEF.

  Odpowiedz
 • 30 marca 2015 o 12:26
  Permalink

  Ukraińcy nawet przy pomocy felgi lub lusterka z napisem USA (m.i. PRC) będą wojowali wymachując ile się da poparciem amerykańskim, żeby sprowokować ROSJĘ do wojny. Poroszenko za wszelką cenę potrzebuje dowodów na amerykańską obecność na Ukrainie.

  Odpowiedz
  • 30 marca 2015 o 15:19
   Permalink

   …na amerykańską obecność na Ukrainie.
   A może na rosyjską?
   🙂

   Odpowiedz
 • 30 marca 2015 o 20:10
  Permalink

  Panu Poroszence zależało na umiędzynarodowieniu konfliktu na Wschodzie Ukrainy, i to mu się częściowo udało.
  Warto tak palić za sobą mosty w stosunkach z Rosją i kopać dół nienawiści między bratnimi narodami?
  Szkoda Ukraińców, biedni ludzie.
  Elity przetrwają.

  Odpowiedz
  • 31 marca 2015 o 01:33
   Permalink

   Identyfikuje sie z komentatore”inicjator_wzrostu”,
   “jestem inicjator_wzrostu” !

   Odpowiedz
 • 30 marca 2015 o 20:14
  Permalink

  nnnnn z nnnnnn za to odpowie.Nigdy nie będziecie mieć kontroli nad światem nnnnn nnnnn nnnnnnnnn.

  Odpowiedz
 • 30 marca 2015 o 23:09
  Permalink

  “…jeżeli pojadą na front…” –

  No nie, coś mi mówi, że ten złom czeka inny los.
  Jak wiadomo szlachetni ukr. generałowie robią na wojnie swój mały Geschäft. Sądząc po wynikach to bardzo dochodowy biznes. Poprzedni minister obrony Walera Geletej /”generał Ilovajskij”/ nabył okazyjnie na Wyspach niewielką posiadłość za 36 milionów funtów.
  Jeśli te prezenty wujka Baracka nie będą sprzedane w ciepłe kraje /najlepsze rozwiązanie, kamuflaż nie trzeba zmieniać/, to nie jest wykluczone, że wkrótce oni pojawią się w ARMII NOWOROSJI.

  Odpowiedz
  • 31 marca 2015 o 06:32
   Permalink

   Jakby nie bylo to prawdziwe ,to bylo by to smieszne, tak moze byc, ze te laziki wojskowe “stonki pustynne” beda wkrotce w Noworosji… i wujek bedzie do “swoich” objektow” strzelac !!! Pociecha, ze moga przydac sie w rolnictwie i do przewozu zywnisci i wody dla ludnosci cywilnej….

   Odpowiedz
 • 31 marca 2015 o 06:22
  Permalink

  Bezsprzecznie trzeba “Plastusiowi” odebrac Nagrode Nobla, to groteska, ze mu ja przyznano !!!
  Degraduje sie wojskowych w stopniach i honorach, zabiera sie tytuly naukowe oszustom i zlodziejom, a nawet duchoni moga byc wykluczeni ze stanu duchownego a tu co ? Moze jakas inicjatywa miedzynarodowa z ludzi o orientacji demokratycznej , Amnesty International mogla by odpowiedni wnisek w Komitecie Nagrody Nobla zlozyc w obliczu tych wydarzen na swiecie ??? Co Panstwo myslicie na ten temat, o petycji w Avaaz ….
  Przed tygodniem ten od nagrody Nobla to wystrzelil rakiete zdalnie sterowana w niem. samolot, ktory mial spasc na elektrownie atomowa na poludniu Francji, i tak sprowokowac dalszy bieg zdarzen w Europie, po rozpoznaniu fr.mysliwce zestrzelily samolot pasazerski, ile to ludzi zginelo, jaka to rozpacz ich rodzin i bliskich i do tego takie afery, ze copilot byl slepy ale z tego piwodu leczyl sie nie u okulisty tylko u psychiatry !!! Zaaresztowano jego rodziciw i brata, zeby zamknac I’m “dzioby” i oglupic do reszty, ale ludzie , fachowcy z roznych branz: fizycy, konstruktorzy, informatycy, lekarze, prawnicy it’d., it’d. robia tu pospolite ruszenie i w te zaserwowane publicznisci niedorzecznosci nie wierza. Cos ok. 60% pesonalu: piloci, stuardesy …. poszlo na zwolnienia lekarskie, sa schokowani i boja sie, zeby ich tez przy pracy nie zestrzelono, takie oto rozmiary przybrala polityka pokojowa rozmiary ….ludzi na calym swiecie tak terroryzowc, przekracza wszelkie granice wyobrazni…zobaczcie co np. pisze “diewelt-online.de” , wydania z minionej soboty i niedzieli…tylko przez tzw.”nieposluszenstwo cywilne” mozna pokazac swoim elitom, ze na taka polityke ludzie wiecej nie przyzwalaja.Henry David Thoreau w dziele w 1849 pt. “Civil Disobedience” /”O obowiazku nieposluszenstwA wobec panstwa”krytykowal niewolnictwo i wojne przeciw Meksykowi, ktora wtedy Stany prowadzily i publicznie powiedzial, ze z tego powodu przestanie placic podatki, co faktycznie zrobil i zaaresztowali go, tym zaczeli sie inni interesowac !!! Mahatma Gandhi podobnie z “nieposluszenstwem cywilnym wobec panstwa” protestowal bezagresywnie przeciw polityce apartheidu w Polud. Afrycre i brytyjskiej wladzy kolonialnej w Indiach np. boykott towaroe brytyjdkich no….i wygral, mimo, ze poczatkowo pokazywano mu “fiola”, od czegos trzeba zaczac: zarzadac zwrotu nagrody Nobla od “Plastusia”, ptrzestac kupowac ichnie towary, filmy, nie fruwac ichnimi liniami lotniczymi it’d., it’d innaczej bedzie to milczaca zgoda na taka polityke zaglady i na “taniec” elit do cudzej muzyki….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.