Aktywność spacerowa pana Donalda Tuska

Słuchając pana Donalda Tuska w Krakowie, którego przemówienie było bardzo ciekawe. Niestety trzeba z porażającym przerażeniem odnieść się do antyrosyjskich sformułowań, które cytował. Wymieńmy te tezy pana Tuska, jako dowody rzekomego rosyjskiego wpływu na Unię Europejską, Zachód i neoliberalną demokrację: atak cybernetyczny na instytucje kontrolujące broń chemiczną na świecie, zamach na podwójnego agenta, zaangażowanie Rosji w konflikt pomiędzy Katalończykami a resztą Hiszpanii, udział w zamachu stanu w Czarnogórze, powstrzymywanie prozachodnich dążeń Macedonii, wpływ na Brexit. Co szczególnie ciekawe, pan Tusk wyraził obawę o wybory na Łotwie, które się jeszcze nie odbyły w momencie jego wypowiedzi. Pan Tusk powiedział, że mógłby godzinami wymieniać przykłady rosyjskiego wpływu na Europę.

Pan Donald Tusk Przewodniczący Rady Unii Europejskiej – w wymowie swojego przemówienia – uznał Rosję za największe zagrożenie dla Unii Europejskiej i pośrednio dla neoliberalnej demokracji, którą promuje. Wszędzie widzi rzekome wpływy Rosji.

To naprawdę przerażające, szokujące i wymagające ostrej reakcji, ponieważ to będzie miało swoją prostą konsekwencje. Pan Tusk po takim opowiedzeniu się na temat kwestii wschodnich, nie ma najmniejszych szans na prowadzenie dialogu na tym kierunku. Sam się wykluczył, a zarazem okaleczył Europę, jak również – pośrednio negatywnie wpłynął na postrzeganie Polaków na Wschodzie. To była zła wypowiedź, chociaż przemówienie było bardzo dobre i poruszył szereg wątków związanych z globalizacją i kwestiami strategicznymi, które są istotne dla nas wszystkich w ogóle.

Pierwsze pytanie jakie trzeba zadać to o to, po co pan Tusk w ogóle to mówił w Krakowie, akurat w tej chwili? To kolejne miasto, gdzie się pojawia. Oczywiście nadając kontekst miejscom poprzez umiejętne odniesienia się do spraw europejskich i ogólnopolskich. To dobre paliwo wspomagające kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej, która walczy o utrzymanie stanu posiadania w samorządach. Zarazem jednak, w tych działaniach pana Tuska można dopatrzeć się czegoś dodatkowego, otóż ten pan swoim przemówieniem i w ogóle taką aktywnością spacerową po polskich miastach właśnie rozpoczął swoją kampanię prezydencką w wyborach jakie nas czekają w tym maratonie wyborczym.

Mamy mniej więcej dwa lata do wyborów prezydenckich, to optymalny moment żeby rozpocząć kampanię. Zwłaszcza, że można się nią wpisać w kampanię samorządową i parlamentarną, która będzie następna. Politycy będą o sobie przypominać, rządzący mają łatwiej, ponieważ gdzie się nie skieruje obecny pan Prezydent, tam zaraz są wszystkie stacje i mikrofony. Jeżeli to pan Tusk będzie przeciwnikiem pana Dudy w wyborach, to no niestety trzeba to przyznać, ale mamy tu różnicę kilku klas w polityce. To widać m.in. na przykładzie tego przemówienia – jakkolwiek byśmy je negatywnie nie oceniali, ze względu na trudne słowa o kwestii rosyjskiej, to jednak jest to przemówienie modelowe na tym poziomie odniesienia jakim jest aspiracja prezydencka.

Takich aktywności spacerowych będzie więcej, może nawet i dużo więcej w najbliższym okresie. Będziemy mieli więcej pana Tuska w mediach mainstreamowych, jak również w ogóle w Internecie. Jest bardzo interesujące to jakimi kanałami te działania promocyjne będą realizowane. Ponieważ mówimy tutaj o działaniach na skalę ogólnokrajową – więc to będzie widoczne i to bardzo widoczne. Warto mieć na uwadze właśnie ten aspekt naszych realiów. Ponieważ w miarę jak kampania będzie nabierała prędkości, to tym bardziej będzie postępowała polaryzacja przekazu. Od pewnego momentu należy się spodziewać działań systemowych mających na celu ograniczenie swobody działania mediów.

Powstrzymanie pana Tuska będzie wielkim zadaniem dla wszystkich składowych aparatu dobrej zmiany. Front medialny – jak widać po jednym wystąpieniu jest fundamentalny. Samo pojawienie się pana Tuska w kraju – zwykły spacer, co prawda nie byle gdzie, bo po krakowskim Rynku, ale nawet takie „nic” jest w stanie przeorać przekaz medialny w kraju. Będzie jeszcze ciekawiej jak przekaz medialny będzie ukierunkowany i wtłaczany do przestrzeni publicznej.

Panu Donaldowi Tuskowi można gratulować udanego startu kampanii wyborczej, a zarazem jest niesłychanie trudno akceptować jego wypowiedzi, ze względu na silne wątki rusofobiczne. Dodajmy – zupełnie niepotrzebne.Wielka szkoda, ponieważ pan Donald Tusk ma jeszcze swoją rolę do odegrania w naszej polityce. Zwalczanie “dżumy – cholerą” to nasze przekleństwo, a lepsza jest znana “Cholera” (jednostka chorobowa), niż nowa choroba. Chodzi o to, że pan Tusk chyba pewnych rzeczy się nauczył, w tym rozumie błędy jakie popełnił. Jego obecność na naszej scenie politycznej na pewno ją ożywi…

19 myśli na temat “Aktywność spacerowa pana Donalda Tuska

 • 7 października 2018 o 08:24
  Permalink

  Czy poza panami Tuskiem, Kaczyńskim czy Kwaśniewskim, znanymi i cenionymi w świecie syjonistycznym rusofobami nie ma
  życia politycznego?
  Przypatrzmy się wyborom na Łotwie, tam nie tylko (duża) mniejszość
  rosyjskojęzyczna odwraca się od “wartości” zachodnich.
  Świat atlantydów – prowadzi ‘gry”,, takie samom prawo
  przynależy rosyjskiemu światu. Już nie tylko Pribałtyka z sympatią
  i nadzieją spogląda w kierunku Ruskiego Brata….

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 09:24
  Permalink

  Wątpię, czy Polacy drugi raz dadzą się nabrać na PO-PSL?
  Jeżeli PiS przystopuje swoje zapędy dyktatorskie i ograniczy mariaż z kościołem, wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom myślących Polaków, również w polityce wschodniej, to PO będzie pozamiatana na kanapę. Powoli straszenie Rosją przestaje działać i tylko wykluczeni intelektualnie jeszcze wierzą w mityczne zagrożenie. A kwestia różnych ingerencji i wpływów gospodarczych jest normalna w systemie kapitalistycznym, więc wiele krajów zachodu jest w szoku (zwłaszcza ich politycy przyzwyczajeni do dominacji kolonialnej), że teraz Rosja gra ich wolnorynkowymi kartami, które stosowali przez cały wiek XX, wobec Europy Wschodniej niszcząc jej kulturę i przemysł. Żałosny lament Europy, jakoś nic mnie nie wzrusza? Mam to gdzieś, podobnie jak oni mają gdzieś, co stało się z Polską gospodarką, a my jako naród powoli wymieramy, dzięki ich imperializmowi kolonialnemu. Jeżeli choć trochę PiS postawi gospodarkę i szkolnictwo wyższe na nogi, to Tusk, nie będzie miał żadnych szans, a w pamięci historycznej Polaków pozostanie tylko marną marionetką Niemiec i zachodu.

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 09:26
  Permalink

  I wszystko jasne,Tusk rozumie tyle co mu zachodni mocodawcy zlecą. Czyli żadnych wniosków z sytuacji w EU,Ukrainie, USA!Za wszystko zło odpowiedzialna jest Rosja która wyrwała się z liberalnych sideł! I czym się rożni “dżuma od cholery”?

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 10:03
  Permalink

  No właśnie,jak długo Polacy dadzą się ogłupiać zawodowym rusofobom.

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 10:07
  Permalink

  No właśnie,jak długo Polacy pozwolą się ogłupiać zawodowym rusofobom.

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 10:32
  Permalink

  Ps,nie pomogło zaklinanie”kominiarza”,na Łotwie zwyciężyła partia”Zgoda”!To prezent dla Rosjan i osobiście p.Prezydenta W.W.Putina który dzisiaj obchodzi Urodziny. 100 lat Gospodin Prezydent!

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 10:37
  Permalink

  Tusk, podobnie jak Duda są nieszczęściem dla Polski. Na Tusku poznała się angielska prasa nazywając go ostatnio “protekcjonalnym pacanem”. Znalazłbym lepsze bardziej dosadne słowo.
  Ale dziś prezydent Putin obchodzi 66 urodziny. Należy mu życzyć długich lat zdrowia i energii.

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 11:00
  Permalink

  Może to Tusk napisał? Może ktoś zgadnie? Renta neokolonialna! Za Polski Ludowej nie płaciliśmy żadnej renty, do tego neokolonialnej.
  „Polskie spory o wydatki na służbę zdrowia, edukację czy wojsko są śmiesznie groszowe na tle problemu notorycznie nieanalizowanego i niedyskutowanego, jakim jest drenaż kraju z kapitału przez zagraniczne firmy. Tylko w zeszłym roku wyniósł on blisko 82 mld złotych, równowartość 5 proc. PKB. Te horrendalne sumy są, że pozwolę sobie na pewną innowacje pojęciową, rentą neokolonialną. Skutkiem grabieżczej prywatyzacji, przypominającej jako żywo łupienie indiańskich miast ze złota przez europejskich konkwistadorów, w trakcie której najlepsze polskie firmy sprzedano za bezcen lub łaskawie pozwolono zniszczyć w nierównej konkurencji.”

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 13:22
  Permalink

  @wlodek. …Tusk rozumie tyle co mu zachodni mocodawcy zlecą.

  A zlecają organizowanie wspólnej przestrzeni, paka do Uralu,
  w następnym rzucie być może do (samego) “Wladika”.

  …Za wszystko zło odpowiedzialna jest Rosja która wyrwała się z liberalnych sideł!
  Mógłbyś rozwinąć wątek – jak i kiedy Rosja “wyrwała się z liberalnych sideł”?
  Na pewno przeoczyłem, zwłaszcza że czas i umiejscowione w nim wydarzenia – tak za…lają. 🙂

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 14:10
  Permalink

  Krzyku, prawicowa stajnia w twojej osobie nie pozdrawia Prezydenta Putina? Czy czekasz na sygnał? Kiedy ty zrozumiesz że Rosja po latach 90 pozbyła się liberalnych złudzeń! Partia Jabłoko uzyskała w wyborach 2% głosów.!

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 16:42
  Permalink

  @wlodek. Ależ Włodku, Kreml – a ściślej mówiąc otoczenie Putina,
  ekipa rządowa p. Miedwiediewa to głównie czystej wody liberałowie.
  Tak’że nasz PiS, w analogii, jawi się jako partia ściśle etatystyczna,
  socjalistyczna i stąd m.in.kontynuowana ‘zoologiczna” rusofobia.

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 17:11
  Permalink

  krzyku”dumał nie dumał,carom nie budiesz”.Już wiem dlaczego milczysz i nie pozdrawiasz mojego ulubionego Władimira.Ty czekasz żeby tak jak w Polsce,kościół posiadał więcej ziemi niż Skarb Państwa. Długo poczekasz!

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 17:37
  Permalink

  Dobra ocena sytuacji.

  Ale co robi wnuk z Wehrmachtu na Rynku w Krakowie?

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 19:16
  Permalink

  Zarówno Polsce jak i Rosji oraz Białorusi życzę jak najlepiej. Rosja jest prezentowana przez W.W. Putina, któremu życzę zdrowia i energii aby zachować jak najdłużej pokój na świecie.

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 19:26
  Permalink

  Pan Donald Tusk niech bierze swoje apanaże w Brukseli i nic nie mówi.

  W Parlamencie jednego z krajów Unijnych w ramach makijażu przed występami w telewizji w ramach makijażu pobrano próbki DNA i okazało się, że 70% posłów coś tam bierze.
  Ja oczywiście niczego nie sugeruję i z pewnością p. Donald Tusk jest czysty jak łza.

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 21:45
  Permalink

  Krzyku, twoja osobowość jest pełna sprzeczności. Obok pięknych zainteresowań ( pieśni rosyjskiej duszy), wielu prawdziwych stwierdzeń dotyczących naszej i nie tylko naszej rzeczywistości ( EU,Upadlina, Rosja), nie do przyjęcia dla mnie są twoje wywody na bazie “autorytetów prawicowej stajni”.Więcej samodzielności, i wstawaj z kolan klerykalizmu! Przecież jak pisał twój “ulubiony”(obok Trockiego) Marks”Sprawa stworzenia raju na ziemi jest ważniejsza od kwestii istnienia raju na niebie”.A liberałowie są wszędzie,ostatnie wynaturzenia Mateuszka w znanej restauracji są tego dowodem. Może w Rosji są pod “przykryciem”służb specjalnych”?

  Odpowiedz
 • 7 października 2018 o 23:28
  Permalink

  do WEB…
  NIE ZACHOWUJ SIĘ JAK PIES OGRODNIKA.
  SAM SIĘ DOEDUKOWAŁEŚ A INNYM NIE DAJESZ DOSTĘPU DO PRAWDY…
  Prawda jest tym, co dostaliśmy w spadku i jest naszym dziedzictwem, które oddamy następnemu pokoleniu. Mówić prawdę jest naszym obowiązkiem wobec samych siebie i wobec innych; To honor, obowiązek i nasz zapis dla przyszłych pokoleń. Jest to część naszego prawowitego dziedzictwa.
  ps…
  WEB eżeli boisz się głosić prawdę – już jesteś żydowskim niewolnikiem.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.